Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Sarka Bilovska
Sarka Bilovska
vyrocni znamky ze Slovenska
Dobry den, jak pridam vyrocni znamky ze Slovenska do me sbirky na teto strance? Bezne TZ jsem uz ulozila, ale ty vyrocni, ty nevim jak. Dekuji za radu
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: vyrocni znamky ze Slovenska
Nikdo se nehlásí. Také přeji hezký den.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
SPORTOVNÍ TZ
Vážení sběratelé TZ,pokud se těšíte na PRÉMIOVOU SPORTOVNÍ TZ,tak si na ní budete muset ještě chvíli počkat!Proč?Poslal jsem 9ks kuponů SPORT a 1ks Joker dle pravidel hry.Odpověď z Rýmařova:poslali mi kupony zpět s odůvodněním,že 1/Prém.TZ SPORT neexistuje,2/že MS v krasobruslení se bere pouze jako jeden kupon a 3/že v této speciální edici se nebude Joker moci použít! ????? Dovětek: jaký máte názor na SPORTOVNÍ TZ No.9-Lanová dráha Větruše?Co to má s tématem společného?Možná myslí ty dva tenisové kurty,co jsou hned vedle...leč to není žádná sportovní akce!
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: SPORTOVNÍ TZ
Jak mohli poznat, že dva kupony jsou ze známky ME v krasobruslení? Všechny kupóny jsou stejné. Co když pošlu třeba 3 kupóny z lanovky. Lanová dráha je přece typické sportovní zařízení, nebo né? :-):-):-)
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: SPORTOVNÍ TZ
U Sportovních TZ na tomhle webu je napsáno, cituji: "... kupóny sběratelské hry jsou označeny nápisem SPORT.
Nasbírejte deset těchto kupónů, pošlete je na naši adresu a zdarma obdržíte Prémiovou sportovní známku, pokaždé jinou, s motivy slavných českých sportovců."
Nikde se nic nepíše o JOKERU a něco jako že nelze počítat dva kupony z jedné akce. To by taky mohlo platit u MS v hokeji.
Fakt je, že prémiová známka není zatím vyrobená, tedy ji nelze zaslat.
To ostatní, v duchu citace pravidla výše, je jen taková omáčka :-)
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: SPORTOVNÍ TZ
Kdysi jsem se ptal, že když koupím 10 stejných známek na jedné akci a pošlu kupóny, zda dostanu prémiovou známku. Dostal jsem odpověď, že ano. To, že sportovní prémiová ještě není vyrobena je jiná věc. Tak teď nevím.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Re: Re: SPORTOVNÍ TZ
Kamarádi,děkuji vám oběma za podporu!
1/ Leč z dopisu,který jsem z Rýmařova obdržel,jsem pochopil,že dokud nebudou vyrobeny ještě 2ks sportovních TZ,tak do té doby nebude ani vyrobená prémiovka...tudíž mi/nám ani nic nepošlou.
2/ Můj názor je stejný: zakoupím si u nás SPORT.TZ No.9 Lanovku na Větruši 10x a chci ihned prémiovku...toto jsme ale mohli udělat hned u první SPORT.TZ MS v ledním hokeji 2015 Ostrava...
3/ Měli na kupony psát SPORT 01,02...atd.!...stejně jako je to u KČT...
 
Zdeněk Mlejnský
Zdeněk Mlejnský
Re: Re: Re: SPORTOVNÍ TZ
Ptal jsem se na toto v létě v Rýmařově a též mi bylo sděleno 10 x kupon jedna prémiovka . A když to udělali samostatně , tak je mi také záhadou , proč nečíslují.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: SPORTOVNÍ TZ
SE Brány Jeseníků také nemají na kupónech číslování. Už teď by je chtěli prodávat bez omezení, aby se jim vynaložené investice vrátily.
 
Martin Hausman
Martin Hausman
výroční turistické známky
V seznamu mají čísla stejně jako normální turistické známky, ale na známce čísla vyražená nejsou a tak se špatně hledají k zaevidování ve své sbírce. Teď konkrétně nemůžu najít výroční turistické známky z Karlových varů - 650 let od založení města a 700. výročí narození Karla IV.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: výroční turistické známky
Třeba VTZ 700. výročí narození Karla IV je 30 známek. Všechno se dá dohledat. A hlavně zadat správný název.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Re: výroční turistické známky
650 let od založení města Karlem IV. - No.538
700. výročí narození Karla IV. si najdete v levém menu pod Speciální edice - Historie,jsou tam všechny,co byly vydány...
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: výroční turistické známky
No.1512 - 700 let Karla IV. vydána mimo speciální edici pro Karlovy Vary.
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Královka
TZ č. 36 (Královka) a 37 (Bedřichov) prodávají v kiosku u rozhledny za 40 Kč! Avšak v bedřichovském infocentru je mají za klasických 35 Kč.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Královka
Některým prodejcům TZ nestačí marže 34%!?!
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Královka
Na to už raději nikdo neodpoví. Ale slzavé údolí teče dále.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Re: Královka
Máte právo je nekoupit. Dělám to taky tak.
 
 feli
feli
:-)
Nevím jak kdo, ale já přeji panu Šmucrovi hodně dětí... :-)
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
odhlasováno
ale, ta nabídka je tedy.....
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: odhlasováno
Jelikož s hlasováním nesouhlasím, dávám všem ANO.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: odhlasováno
Kdyby se nehlasovalo tak jsme mohli mít dneska o 145 známkových míst víc, škoda :-)
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
Re: Re: odhlasováno
souhlasím s tvým souhlasem, souhlas také s mým trojitým nesouhlasem a souhlas ještě s mým jedním souhlasem. Po dlouhé době jsem rád, že mohu hlasovat, protože ta nabídka je ubohá.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: odhlasováno
Souhlasím s tvým souhlasem i nesouhlasem. Souhlasím ať si každý souhlasí/nesouhlasí s čím chce, každý má na to právo i právo jak vydávat nebo nevydávat co chce :-)
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: odhlasováno
To by musel Bohumil Šmucr najít ta kvalitní místa a předhodit nám je.
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Re: Re: Re: Re: odhlasováno
Pane Nový nechápu proč máte potřebu se do mě stále navážet.
Ta nabídka v hlasování prostě je ubohost. Návrh přišel, my vyrobíme.
I když jsem do systému dříve přispěl, tak prostě nový návrh nedám už z principu, i kdyby postavili druhý Orloj.
Mimochodem na pár místech, kde bych známku čekal jsem se i provozovatelů ptal, proč ji nemají. Velmi častá odpověď byla, že ekonomika TZ je nastavená tak v neprospěch prodejního místa, že prostě nemají zájem. Bylo to hlavně tam, kam si lidi najdou cestu sami, nebo díky jinému způsobu propagace, než jsou TZ. A to bych neřekl že daní provozovatelé by hodlali konkrétně na známce bohatnout. Jen je prostě podmínky Rýmařova znechutily.
Nevím jak je to nastavené nyní, ale pokud si pamatuju správně, tak před lety to myslím bylo 23/7, při ceně známky 30 Kč. Je taky poměrně zajímavé, že tu chybí (možná mě opravíte) sekce - Jak nechat vyrobit, kde by byl postup včetně podmínek - min. odběr, cena apod. O tohle si člověk musí stále psát individuálně e-mailem? Proč? Nějaké obavy ze závisti, nebo se podmínky stanoví individuálně?

A jedna citace:
2.Při vydávání Turistických známek je dbáno především na tato pravidla: ◦Zachovat "sportovní", turistickou hodnotu Známek tak, aby celý systém nedevalvoval přehušťováním. Výjimky se dělají pouze tam, kde význačnost cílů neumožní dost dobře jejich opomenutí. Typickým příkladem jsou zoologická zahrada a poutní kostel na svatém Kopečku u Olomouce.
◦Zajistit prodej známek přímo na Turistickém známkovém místě, aby sběratel toto místo navštívil. V případě, že na daném místě nelze celoroční prodej zajistit, umisťují se Známky na nejbližší možná místa tak, aby byla zajištěna jejich - pokud možno - celoroční dostupnost.

Kolikrát už sami autoři toto pravidlo porušili......

Chápu moc dobře princip ekonomiky, ale ať se tento princip prezentuje na rovinu - systém bude fungovat - Vám bude dělat radost a nás uživí, jen tehdy, když bude dále expandovat. Proto si prostě luxus sportovní hodnoty nemůžeme dovolit a tak vyrábíme co přijde. Řečeno na rovinu a nikdo s tím nemůže mít problém. Mě vadí ty protimluvy - proklamuji sportovní hodnotu, ale pak prostě bez mrknutí pustím do hlasování a vyrobím třeba 4 známky Karlova mostu apod.

Jen opakuji že TZ sbírám, sbírat budu a mám je rád. Ale to mi nebrání mít kritický postoj ke směru kterým jdou.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: Re: Re: odhlasováno
Jak se říká: "Pláčete hezky, ale na špatném hrobě". Sběratelé to za Vás nevyřeší. Moje připomínky řeším přímo s firmou. Něco akceptují a něco ne. Není to moje firma a tak jsem s tím smířený. Tak jde život.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Re: Re: odhlasováno
Pokud vím tak nákupní cena pro prodejce zůstala stejná i po zvýšení doporučené prodejní ceny na 35,-
 
Jiří Špaček
Jiří Špaček
Re: Re: Re: Re: Re: odhlasováno
Cenová politika opravdu zajímavá.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Re: Re: Re: odhlasováno
Prodejcům TZ nestačí marže 34%?
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Po pár letech.....
Tak jsem po několika letech zase nahlédl a nedá mi to nanapsat. TZ sbíráme cca od roku 2000 tedy relativně nedlouho po jejich vzniku. Po narození dětí jsme sbírali dál, ale už ne tak aktivně. Co člověk zvládne sám se s dětmi prostě nedá. Tak se v podstatě stalo že jsem web, návštěvku a seznam TZ neviděl asi 5 let.
Tehdy jsem měl atlas který končil někde na 1900 TZ. Nyní nahlédnu a jsme přes 2400. Nárůst cca o 30%. Celkem dost. Ale je to i kvalita? Podíváme se podrobněji - Karlů most, hm proč ne, Malostranská věž a Staroměstská věž? Podle mě by to chtělo známku ještě ke každému pilíři, nebo soše přinejmenším :-) Příkladů by bylo mnohem více. Ale i tohle by se dalo, kdyby aspoň někdo uvažoval a ty TZ zařídil koncepčně - vytvořil třeba nějakou lokální desítku. Ale to bychom asi chtěli moc a tak jsou desítky dál rozstrkané od Aše po Beskydy. Nakouknu do hlasování - pravidla - znalec ČR (ten kdo má 240 prémiových známek tedy spíše ten, kdo pravděpodobně známky spíš sbírá, než objíždí) má 5 hlasů. Bezva. Pak se není co divit, že projde 90% návrhů, byť z hlediska turistického se jedná o cíle hodně nízkého významu a z hlediska systému se jedná o čistou devalvaci.
Bezezbytku se tedy plní to co jsem říkal před lety. Živelný a nekoncepční rozvoj, nad kterým si Rýmařovští myjí ruce, protože se umně zaštítili nadšenými sběrateli.
Pak je tu ještě jeden fenomén kterého jsem si všiml a to je na můj vkus dost častá změna motivů některých TZ. Dost často mi to přijde hodně samoúčelné, ale budiž. Systému to nijak neublíží a je na každém zda si TZ koupí znovu nebo ne.
TZ jsou pořád zábava a super suvenýr. Jen jsou již bohužel ve stavu, kdy jako normální turista prostě musíte předem filtrovat a řešit, jestli na místo TZ má cenu jet (díky za to hlasujícícm). U nových TZ je to podle mě tak, že z desítky vyrobených vyloženě stojí za návštěvu tak 2-3 místa.
Škoda že se z toho stal systém pro sběratele, ne pro turisty.
Příčina je podle mě právě ten systém návrhů a hlasování. O rozvoj a koncepci by se měl zasazovat provozovatel systému a nenechat to takto živelné. Pak máte situaci, kdy má známku kostel v Kyjích, ale nemá jí Chrám svatého Víta. To mi přijde docela paradox.
I když jsou návrhy často míněny dobře, tak to v důsledku dobře nedopadá. Třeba osobně mám hodně rád Tábor a okolí. Zařizovali jsme třeba TZ pro hrad Borotín, ale v životě by mě už nenapadlo systém dál zahušťovat, i když tam znám spoustu míst, která by známku mít mohla. Když to dovedu do extrému, tak by známku mohl mít samotný Borotín, je tam i kozí farma která by známku mohla mít taky. Pak by známku mohl mít barokní dvůr u hradu Borotín. To už bychom měli 4 známky prakticky v jedné obci. Ale bylo by to k něčemu? Je to sice pěkné místo, ale stejně dobře vás tam dovede jedna TZ. Osobně bych šel třeba cestou jedné známky a dát k ní kartičku co dalšího v okolí stojí za vidění.
Ono se stejně nic nezmění. Uzavřít systém je určitě nesmysl, vznikají nová zajímavá místa, ale to zda budou mít známku bych volil hodně opatrně. Říká se kdo chce kam pomozme mu tam, tak prosím při návrzích a hlasování nezapomeňte, že ČR má 6200 obcí. V každé je většinou nějaký ten kostelík, boží muka apod. takže jsou určitě dost velké rezervy, kam až zajít :)
Takže sběru zdar, turistice již méně.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Po pár letech.....
Napsal jste to hezky pane "mezerník" :-)
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Po pár letech.....
Pod většinu Vašich názorů bych se dokázal i podepsat. Škoda, že Vy to nedokážete!
 
Vladimír Henzl
Vladimír Henzl
Re: Po pár letech.....
Kritika až oči přecházejí. Ale nápady na řešení nulové. Jak české, a typické. Navíc anonym. Je mi smutno. Sbírám už taky dlouho, ne vždy jsem spokojwen a nadšen, ale ne každé místo se líbí
všem. Objevil jsem však díky TZ mnoho nádherných a zajímavých lokalit, poznal lidi a udělal si moře radostí.
Vy jste zahořklý, zatrpklý muž.
Tak sem nechoďte a bude líp všem

MUDr Vladimír Henzl
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Re: Re: Po pár letech.....
Nerozumím tomu proč se nevloží jméno když to je povinné pole a jsem navíc přihlášený. Svůj názor nemám problém podepsat. A i kdyby ano, tak jde přece o to co je napsané, ne o to, kdo dané napsal.
Zato koukám že návštěvní kniha se v tomto směru nezměnila. Za nevítaný názor ironie, odsudek a vykázání. Dokonce nechybí ani psychoanalýza :) Napsal jsem jen svůj názor a napsal jsem ho slušně, to je vše.

Ten vzkaz je primárně pro provozovotele, ale nevidím důvod, proč by si ho nemohli přečíst a zamyslet se i ostatní diskutující.

I pochvala zazněla, návrh na zlepšení také. Je prostě škoda že známku mají především místa s aktivními tvůrci, ta jsou pak až přehuštěná. Jiné lokality, kde aktivní lidé chybí, nebo třeba nepanuje znalost systému TZ, pak známku logicky nemají. Přitom jde ale o místa stejně kvalitní. V tom je celá podstata problému.

Pro jistotu:

Bohumil Šmucr
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Re: Re: Re: Po pár letech.....
Tak si ještě odpovím na problém se jménem u příspěvku. Pokud nemáte vyplněné jméno v profilu, ale vyplníte jej v povinném poli příspěvku tak se příspěvek přesto vloží beze jména. To jen na vysvětlenou té odsuzované anonymity.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: Po pár letech.....
Cituji: " Jiné lokality, kde aktivní lidé chybí, nebo třeba nepanuje znalost systému TZ, pak známku logicky nemají. Přitom jde ale o místa stejně kvalitní." Tak buďte aktivní a na těch místech poučte neznalé co to TZ jsou.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: Po pár letech.....
A až těm kvalitním místům TZ budete dávat školení, tak nezapomeňte zdůraznit, že je třeba investovat na jejich výrobu.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Re: Po pár letech.....
Měl jsem podobný problém. To jaké jméno máte vyplněné v profilu se zobrazí v příspěvku ať si sem napíšete cokoliv jiného.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Re: Po pár letech.....
Když si do profilu jméno doplníte, tak uvidíte :-)
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Re: Re: Re: Re: Re: Po pár letech.....
No doplněno, ale chová se to tedy dost nestandardně.
Po doplnění v profilu se to pak dopíše i ke všem příspěvkům.
Celý web by si zasloužil modernizaci :) Ano už zase kritika :-)
 
 feli
feli
ZOO Dvorec
Před pár dny tady byla diskuze k prodeji ZOO na Hrádečku.
Tak schválně. Kde myslíte, že se prodává TZ No. 1848 - Zoologická zahrada Dvorec?
Po zakoupení vstupenky v občerstvení...!!!
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: ZOO Dvorec
A už jsou vyrobeny dvě varianty.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
TZ 119 Suchdol nad Lužnicí
Nová verze TZ
Vyřešené, nová verze známky v IC v prodeji, cituji z místního zdroje:
"Jsou použity známé suchdolské motivy: řeka Lužnice, vodní turistika, znak města a Madona suchdolská. Ženská postava s vysokou korunou, v gotické draperii pádluje dopředu, zatímco dítě ukazuje na řeku a na znak města.
Děkujeme všem, kdo přispěli k diskuzi, za vybraný grafický námět děkujeme Tomášovi Imrichovi."
 
František Hryzbyl
František Hryzbyl
ZOO Hrádek
Také jsem se před měsícem na tomto místě setkal se stejným problémem.Je to nehoráznost majitelů,kteří se tímto způsobem snaží zvýšit návštěvnost.Také si napíšu do Rýmařova než platit nesmyslné vstupné za nic.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: ZOO Hrádek
Za ty peníze jsem si Halter Valley prošel a sháněl jsem prodávající. Nakonec jsem objevil dvě slečny, které nevěděly vůbec nic. Tak jsem je zavedl na Post office a vysvětlil, že pod stolem je krabice s TZ a kolik je doporučená cena. Prostě jsem ještě udělal přednášku. Ale tohle není ojedinělé. "Víte pane, tady nám něco dali a my nevíme co to je" :-(
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: Re: ZOO Hrádek
Halter Valley je vůbec nešťastné TZM, byl jsem tam minulou neděli kolem poledne v rámci týdenní dovolené. Městečko liduprázdné, jen jsem tam našel pána, který vysával auto. Po dotazu, zda by mi tam někdo prodal TZ se mi dostalo odpovědi, že ta se prodává pouze při akcích.
Dobrá tedy, já považuju turistický cíl za splněný, i když mi to nic nepřineslo. TZ si objednám z Rýmařova.
Parafráze na slova klasika: Zařídili si TZ, ale chodili jim tam lidi.. ;-)
 
Ondřej Petřek
Ondřej Petřek
Změna hodnocení místa
Nebylo by možné na webu rozšířit hodnocení daných míst 5 hvězdičkami, vím že hodně lidí to nehodnotí ale přijde mi to objektivnější než tři hvězdy a možnost dát napřiklad i 3,5 hvězdy nebo procensta po 10, 20, 30% atd. modernější weby a nebo spíš webů mají hodnocení daleko lepší konečně by se podle toho dal sestavit i žebříček nejlépe hodnocených míst což mi tu chybí
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Re: Změna hodnocení místa
Souhlasím s vámi :)
 
Pavel Komárek
Pavel Komárek
TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Dnes jsem si chtěl zakoupit TZ tohoto místa, bohužel slečna v pokladně mi sdělila, že TZ se prodává v suvenýrech a musím si zakoupit vstupenku. Tak jsem si vyfotil bilboard na parkovišti a nechám si známku poslat. Jenom by mě zajímalo, jestli si může prodejce takto diktovat podmínky prodeje TZ.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Takhle jsem kdysi dopadl v Dnešicích No.1312 Halter Valley. Známky jen při akcích, vstup (kdysi, teď nevím kolik) 70,- Kč a razítko na ruku, že můžu přijít večer na koncert. :-( Známku jsem chtěl a tak jsem to zaplatil. Vícekrát to neudělám.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Halter Valey:
Já tam byl také při akci a když jsem řekl, že si jen doběhnu pro TZ, nechali mě jít zdarma... ;)
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
No největší sranda je, ze shora od pole byla vyšlapaná cesta do údolíčka. Všiml jsem si toho až při odchodu.
 
 feli
feli
Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Žel bohu může. Ona ta TZ je vlastně jeho. Objednal si její výrobu, zaplatil ji a jak si ji bude prodávat, je jen jeho věc. V tomto případě si vybral blbě...
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Pokud je prodej suvenýrů uvnitř areálu do kterého je v pokladně vybíráno vstupné není to porušení zákona o ochraně spotřebitele. Pokud by ale známka byla v prodeji i v této pokladně, tak by to bylo špatně, protože prodej nesmí být vázán na jiný výrobek nebo službu. Co?
 
František Daněk
František Daněk
Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Nechápu,co tady řešíte.ZOO Praha prodávají se uvnitř,ZOO Tábor to samé.A takových je hodně.Neprošel jsem si ZOO,tak nemám známku splněnou.Fotka,že jsem stál před bránou je k ničemu,když nevím,co je uvnitř.
 
Pavel Komárek
Pavel Komárek
Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Bohužel známka je pravděpodobně prodávána pouze v suvenýrech, u pokladny ne. Doklad o návštěvě mám, tak si jí nechám poslat. A popravdě řečeno, na žádná
zvířátka nejsem zvědavý, prostě jsem si udělal výlet na kole, jel jsem okolo, za ten vyšlápnutý krpál na parkoviště bych si myslím TZ zasloužil.
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Poštovné už několikrát zdražilo. Ta jedna známka bude ještě 3x dražší. To chce objednat více známek najednou. Obchod TZ funguje špičkově.
 
 feli
feli
Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Mám to tam dost prošlápnuté a na žádný "krpál" jsem tam nenarazil... :-)
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Koupit si známku něčeho, co jsem viděl jen z rychlíku, potažmo z kola, to bych nechtěl. Když jedu po trati Praha - Plzeň, nekoupím si TZ hradu Karlštejn jen proto, že jsem ho viděl z vlaku a vyfotil si ho. Podle mého názoru má TZ přitáhnout turisty k něčemu, co by jinak neviděl nebo o tomto cíli nevěděl. A ne si ji koupit jako poštovní známku a dát do alba.....
 
 feli
feli
Re: Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Tak tady se ho musím zastat. Chápu ho tak, že jako "sedící" turista jel nějakou trasu a chtěl mít památku na místo, které si vyšlápl. Když už, bohu žel, Horní ani Dolní TZ nemají... :-)
Je-li to jinak, Pavle Komárku, opravte mne (jsem taky sedící)
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Jak Tě znám, tak jsi sedící a ještě k tomu jezdíš kolmo. Hezká práce :-D :-D :-D
 
 feli
feli
Re: Re: Re: Re: Re: Re: TZ 2402 Zoopark na Hrádečku Horní Pěna
Někdy kolmo kolmo. To když se jedná o opravdový krpál. To jsem místy i stojící :-D :-D :-D
 
Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
Prémiové známky
Já osobně prémiové známky sbírat nebudu,protože nevidím žádný důvod.Já TZ sbírám protože mám památku na místa kde jsem skutečně byl.Nemusím vymýšlet desítky a Jokery a jiné blbosti.A myslím si že znalec by měl být ten co má nasbírané známky.I když teď má každá hrouda hlíny svou známku.Kvůli premiovým známkám se TZ pořád zdražují,jinak si to nedovedu zdůvodnit.Rozdíly v ceně ted 7/2017 od 25 do 40 kč.Výrobní cena tomu neodpovídá.A kvalita je občas pod psa,ještě že občas lze vybrat si sám ze stojanu.
A používám mobilní aplikaci,kde mám všechny zazálohované a občas je propojím s účtem na TZ a jinak TZ máme jako trofeje doma na nástěnkách okolo schodiště do patra.Turistice zdar.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re: Prémiové známky
Prémiovky sbírám z toho důvodu, že chci mít možnost hlasovat a nových tz. Jinak k nim mám také poněkud "rozporuplný" vztah... :-) Nutí mě to vyrazit tam, kde mě to ani moc nezajímá...na druhou stranu, plno takových míst mě příjemně překvapilo. Ke kvalitě: naprosto souhlasím, poslední dobou nic moc, některé tz jsou hrubé, lezou z nich třísky, ražba bledá, očka křivě navrtaná - kostely a rozhledny visí nakřivo. :-)
Bohužel ne všude má člověk možnost si vybrat, nechci prodejce moc otravovat.
Takže: nejdražšímu dřevu na světě zdar!
:-)
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
No. 1622 - Dřevěný kostel - Guty
Dřevěný kostel u Třince v obci Guty nám dnes v noci shořel. Po ničivém požáru zbyly jen ohořelé dřevěné trámy a kříž, který stával před kostelem. Naštěstí se už spřádají plány na obnovu dřevěného kostela, tak uvidíme jak to bude probíhat. Nicméně pár let tam kostel neuvidíme....
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: No. 1622 - Dřevěný kostel - Guty
Slyšel jsem to ráno na Radižurnálu. Na novinkách.cz je už i video.
 
Miloš Kozák
Miloš Kozák
Vyrocni TZ slovensko
Jak je zadat do databaze?
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Vyrocni TZ slovensko
Tady nijak. Nelze!
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Musím se zasmám.
- bude vyrobeno 04.10.2016 Vaňovský vodopád
- bude vyrobeno 04.10.2016 Vyhlídka Vrkoč - Vaňov
- nebude vyrobeno 04.10.2016 Lodní doprava Ústí nad Labem - Vaňov
Mohli jsme strávit krásný jednodenní výlet a získat 3 TZ. :-(
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Musím se zasmám.
zasmát :.(
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
Re: Musím se zasmát
..já bych se nesmál, když ve Vaňově nemají peníze ani na ty dvě....
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Musím se zasmát
Už mají:-)
 
Lenka Suchánková
Lenka Suchánková
jak zde vytvořit svůj seznam známek?
Zdravím,


nemůžu najít, jak vytvořit na tomto webu svůj přehled známek, které už mám. Přes internet se dokážu podívat např. na vizitky (turistický deník), ale sešit se seznamem známek obvykle zapomenu doma a nevím pak, jestli danou dřevěnou známku mám, nebo ne. Takto už mám řadu známek dvojmo, zatímco jiné, kde jsem byla, nemám vůbec, protože jsem si myslela, že už ji mám z předchozích výletů.

Lenka Suchánková
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: jak zde vytvořit svůj seznam známek?
Vlevo v menu kliknout na "Turistická známková místa", nebo "Mapa známkových míst" pak si rozkliknout konkrétní známku a zeleným tlačítkem + přidat do sbírky. Tuto sbírku si pak můžete ved svém profilu vyexportovat ve formátu .csv a případně vytisknout pro lepší přehled v terénu.
 
Jiří Špaček
Jiří Špaček
Re: Re: jak zde vytvořit svůj seznam známek?
Tak jako znalce se zeptám, mě se nedaří zadávat znám ky z jiných států, zatímco dříve mi to šlo. v profilu zahraniční známky zaškrtnuté mám, ale v mapě po kliknutí, se na rozdíl od českého hnědého rozklikávacího nápisu zobrazí černý, který rozkliknout nejde a přidat taky ne...poraďte. Díky
 
 feli
feli
?????
Jak se tak na to dívám, nevymazali toho trochu moc? Tedy i to co nemuseli :-)
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: ?????
Co jako, o ničem nevím :-) :-) :-)
 
 feli
feli
Re: Re: ?????
....někdy je to tak lepší :-)
(když já zrovna ten svůj poslední příspěvek považuji za nesmírně kvalitní - asi se nehodila má kritika hlasování) :-) :-) :-)
 
Jaroslav Nový
Jaroslav Nový
Re: Re: Re: ?????
:-D :-D :-D
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2017 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek