Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum*) jsou označeny povinné položky
Miroslav Svoboda
Medvěd
Banát 2015
V červnu (30. 5. - 7. 6. 2015) se zase s přáteli chystám do Banátu. Jedná se o týdenní přesun po českých vesnicích (cca 20 km denně NALEHKO, bagáž se veze autem)se spaním v rodinách a banátskou polopenzí. Je možné, že budu mít v mikrobusu nějaké volné místo, v případě zájmu bližší info mail dkmedved@@olny.cz
 
Jára
Prosba
Vážení přispívající do diskuse na téma TZ pro Březenský drak.
Je tomu více než málo let, co jsem TURISTA a provozuji TURISTIKU. Kupuji TURISTICKÉ ZNÁMKY na TURISTICKÝCH ZNÁMKOVÝCH MÍSTECH a teď se z níže uvedené diskuse mj. dozvídám, že místa kam chodím a pro která si kupuji turistické známky nejsou TURISTICKÉ CÍLE.
Můžete zde tedy někdo napsat nějakou definici co to je ten správný TURISTICKÝ CÍL, abych příště nekoupil nějakou špatnou TURISTICKOU ZNÁMKU?
 
starý Jarda
Re: Prosba
Dle mého mdlého rozumu = TURISTICKÝ CÍL všechno co stojí za vidění. Definici nemám. Lituji.
 
Jára
Re: Prosba
Rád bych, kdyby mi to zde vysvětlili diskutující Zdenislav a HonzaB, jinak starý Jardo děkuji
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Prosba
Co je ten správný turistický cíl? To asi definovat nelze, protože každý to vnímá jinak. A je jenom dobře, že každý může ten svůj názor vyslovit a napsat, samozřejmě ve vší slušnosti, ikdyž to třeba není názor většinový. Jsme přece každý jiný. To by byla strašná votrava, kdybychom byli všichni stejní. A hlavně se nenechat otrávit nějakými nerudnými protivy, kteří za takový názor člověka okřikují. A ještě také, což je asi nejdůležitější, prožít hodně hezkých chvil při pachtění se za těmi kulatými dřevěnými nesmysly, ať už je to u velkorypadla, na vrcholcích hor, v pivovarech, nebo třeba v hvězdárnách (které zrovna já moc nemusím).
 
Pinďa
Re: Re: Prosba
Jardo, nevím jestli je to definice, ale každopádně je to velmi chytré a vyčerpávající.
 
Lukáš Škobrtal
Lukáš Škobrtal
Muzeum dýmek
V Proseči byl (alespoń myslím) suvenýr s dýmkou. Teď by měla být známka. Naproti tomu jsem četl, že nově postavené rozhledny v Horní Čermné a Stachlbergu budou mít suvenýr. Nevíte někdo,co s tím ? Rozhledny by zasloužily rozhodně TZ, naproti tomu, až budou mít všechna muzea TZ, nebude to konec TZ vůbec ? Uvedu zde příklad : jsem z České Třebové, kde máme TZ města. Je zde i nejstarší rotunda ve východních Čechách. Teoreticky by zde mohlo do budoucna být po 4 ks TZ (město,rotunda,muzeum,minipivovar). Atraktivnost po turistické stránce to ovšem výrazně nezvýší. I přesto : sbíral jsem, sbírám a sbírat TZ budu. A chtěl bych možná otevřít menší diskusi : do jakého čísla jste sběratelé ochotni sbírat ?
 
feli
Re: Muzeum dýmek
Do jakého čísla? Já si hóóódně vybírám už mezi stávajícími. Takže mne koncové číslo nezajímá. Proto napíšu "8" a dej si ji na ležato :-)
 
Pinďa
Re: Muzeum dýmek
Cíleně sbírám do čísla 1500, vyšší jenom když je náhodou potkám. Jo a ještě 2000. Tuto TZ jsem pojal jako cestu do Mekky, kterou by měl absolvovat, alespoň jednou za svůj život, každý sběratel :-)
Co se počtu TZ v České Třebové týká, myslím si, že svojí budoucí známku by si zasloužilo i muzeum bratří Stránských, tedy pokud někdy vznikne. Já osobně pevně věřím, že ano.
 
Pinďa
muzeum dýmek
Tam jsem byl a jsem zásadně proti vzniku této TZ! Když jsem viděl tu krásu okolo sebe, dostal jsem, jako nekuřák, neodolatelné nutkání si jednu z nich zapálit. Naštěstí jsem silná povaha a tak jsem s vypětím všech svých morálních sil odolal. Ale ne každý je stejný, jako já. Proto bych preventivně zakázal i všechny TZ pivovarů, lihopalen, hradů s mučírnami a podobnými, neřest podporujícími objekty. Nechal bych jenom takové známky, ke kterým se dá dojít pouze pěšky a od nejbližšího nádraží je to alespoň hodina cesty do kopce. :-))
 
starý Jarda
Re: muzeum dýmek
Pinďo jsi borec! Bohužel já tyhle všechny neřesti mám a to ještě navíc sbírám turistické známky. A po přiblížení k cíli (nějakou dopravu najdu) jezdím dvojkou (raz-dva, raz-dva atd.)
 
Jirka Vaníček
Jirka Vaníček
Re: muzeum dýmek
Naprosto souhlasím, TZ na těchto místech legalizuje účel návštěvy jako výmluvu.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: muzeum dýmek
Jako dlouholetý kuřák dýmky se tam už mnoho let chystám a vždycky jsem to tak nějak odsunul. Teď konečně budu mít větší motivaci se tam vypravit.
 
Jan Bezděkovsky
HonzaB
TZ pro Březenský drak?
Koukám na hlasování o nových TZ a nestačím se divit. TZ pro důlní velkorýpadlo....to tu opravdu ještě nebylo. A zdá se, že hlasovacím sítem projede. Budiž technická památka by to v dnešní době asi i byla. Nicméně to fakt nikomu nevadí, že na tento objekt se lze podle informací na webu podívat jen v sobotu třikrát za den ("výpravy za Březenským drakem vychází z vrátnice Severočeských dolů v Březně u Chomutova každou sobotu v 10.00, 13.00 a 14.00 hodin")? Už zas vidím ty komentáře sběratelů, až to místo získá TZ.... Ale komu není rady, tomu není pomoci...
 
 feli
feli
Re: TZ pro Březenský drak?
Dúležitá informace pro doplnění : VSTUP ZDARMA a děti dostanou dárek........
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: TZ pro Březenský drak?
Věř tomu, že když jsem to včera ukázal prckovi, tak se hned začal těšit jak se na rejpadlo na jaře zajedem podívat. 100 chutí, 100 názorů - jen ten Tvůj MUSÍ bejt trvale opoziční - nelíbí se mně tak je přece absolutní pikačovina aby se to mohlo líbit někomu jinýmu. Já jsem totiž pán světa a když to nebude po mým, jsem schopen psát až na střecu světa.
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Re: TZ pro Březenský drak?
Já kukal už včera před hlasováním na jejich webovky a dal ANO.
Neviděl bych to tak ostře jak Medvěd, pouze si projevil svůj názor, a cením si lidí co dokážou nebýt ovce a umí vyslovit (napsat) nahlas názor i když ví že nebude populární. Takže pohoda.
Já mám třebas názor že lepší B. drak než třebas muzeum dýmek, ale zase je to o člověku. Já se půjdu s dětma rád podívat na důlní velkorýpadlo, bo je to bude bavit. Ale rozhodně je nebudu brát do muzea dýmek, stejně tak jak se vyhýbáme pivovarům a některým nezáživným muzeím. A nejde o to že bych žil v naivní představě že když neuvidí muzeum dýmek a pivovar, tak nezačnou kouřit a chlastat,ale zkrátka chodíme pouze tam kde nás to baví. A když dojdeme na místo kde chcu TZ, tak nemám problém si ji koupit a místo nenavštívit, jsem sběratel, ale nemusím vidět všechno. Tož tak.
 
Zdenislav
Re: TZ pro Březenský drak?
Poslední dobou opravdu nechápu, co za objekty TZ s.r.o. připouští. Souhlasím s tím, že velkorypadlo může být zajímavá technická památka, ale příliš nechápu, co to má společného s klasickou turistikou. Stejně tak informační centrum jaderné elektrárny, kde se poskytují informace spíše o výrobě elektřiny než turistických cílech...

A vstupné na Draka zdarma + dárek? Tomu říkám ubohý populismus, protože jinak by tam ty lidi asi nedostali.

No je vidět, že lidé co mají k dispozici svých pět hlasů na osobu si odhlasují cokoliv. A to zřejmě jen proto, že už mají všechny turistické známky a tak chtějí další a další, aby se doma nenudili... Tahle sobeckost ale systém turistických známek bohužel dost znehodnocuje.
 
Pinďa
Re: TZ pro Březenský drak?
Proti rypadlu osobně nic nemám a dokonce si myslím, že je to dobrý cíl. Ani mně nevadí, že se na něj můžu podívat jenom v sobotu. Prostě si podle toho upravím svůj program. Daleko víc by mně vadilo, kdybych tuto TZ, tedy pokud projde, nesehnal na známkovém místě třeba za rok, protože zadavatele přestalo bavit TZ prodávat, jelikož si od prodeje sliboval něco jiného, třeba daleko větší zisk. Poslední slova v tomto případě asi neplatí.
 
Jára
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Správně. Turistické známky mají být jen na klasických turistických cílech v přírodě a na jen vyznačených turistických trasách. Všechny ostatní známky bych zrušil jako ne turistické. A ti co maji pět hlasů se můžou stydět, fuj, sobci. Ještě že je tu někdo kdo to hlídá a nepřipustí známku na ne turistickém místě.
 
starý Jarda
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Já třeba nehlasuji vůbec a čekám jak se ostatní rozhodnou. Nemám zapotřebí dělat ze sebe většího pitomce než ve skutečnosti jsem.
 
Zdenislav
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Jsou to přece TURISTICKÉ známky, tak proč by měly být na neturistických cílech?! A jestliže na tom rypadle mají vstupné zdarma, tak se asi dost bojí že by tam za peníze nikdo nepřišel. A navíc je to objekt pro velice úzkou skupinu obdivovatelů.
 
starý Jarda
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Medvěde máš pravdu. Každému se líbí něco jiného. Proč ovlivňovat někoho jiného v "Návštěvce"? Tak ať si HB hlasuje PRO nebo PROTI. Nebo to máš HB daleko od domova a jsi líný?
 
Jan Bezděkovsky
HonzaB
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Můj názor je můj názor. Nepovažuju se za pána světa, ale nevidím důvod, proč bych se nemohl vyjádřit a proč mě musíš hned takto napadat. Můj názor přitom vychází z toho, co bylo (a dnes už není) smyslem TZ. Upozornit na zajímavé "turistické" cíle. Slovo "turistické" podtrhuji. Za turistický cíl fakt nepovažuju něco, na co se mohu podívat jen jednou za týden a to ještě ve 3 konkrétní časy. Vůbec nejde o to, jak to mám k danému místu daléko či blízko ....Mé děti by toto místo asi taky zajímalo, ale prostě mě štve, že za touto TZ mohu vyrazit v tak omezeným časech, což výrazně limituje mé možnosti se sem vypravit a TZ získat. Proto to kritizuju.
 
Jára
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Jen něco ocituji z tohoto webu a z poslední TV Gejzír o TZ:
Citace: "Turistické známky mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.
Číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i TECHNICKÉ PAMÁTKY, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst."

Z TV: „Cílem TZ je (nás) provést po nejkrásnějších i zapomenutých místech naší země…
Komerčně zajímavá místa nám umožnila rozšiřovat systém po zříceninách, po neprávem opomíjených památkách …“

A to je moc dobře.
 
feli
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
HonzaB je známý negativista :-) to víme. Měl by sis už konečně uvědomit, že "Čo bolo, to bolo terazky je něco jiného. NIC NEZMĚNÍŠ!!!
Otevíračka je to poslední, co by mne bolelo. Tak si cestu naplánuju tak, abych se tam (kamkoliv) dostal. Že bude vydána TZ pro rypadlo, to mi taky nevadí. Zjevně to, že bude vydána leckoho potěší, tak proč bych jim kazil radost.
A abych byl taky trochu negativní, napíšu svůj názor. Pro mne jsou návštěvy např. vytěžených dolů a podobných "děl člověka", kde byla zničena příroda naprosto nepřijatelné.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Když někdo řekne (napíše v Návštěvní knize), že těžní stroj na uhlí se mu jako turistický cíl líbí/nelíbí, tak tím vyjadřuje svůj názor. A pokud se jím někdo nechá ovlivnit, je to jeho problém, že nemá na věc vyhraněný názor. Nebo začneme přikazovat/zakazovat, co se sem smí/nesmí psát a zavedeme funkci cenzora? Třeba by ses této role takhle vždycky kolem půlnoci rád ujal.
 
Valdemar Hrotek
Valdemar Hrotek
Stamp medaile
Dobrý den,
letos jsem začal se sbíráním Stamp medailí. Podařilo se mi sehnat medaile na místech - Větruše, Harrachov, Velké Březno, ZOO Děčín, Frymburk a Helfenburk. Z počátku jsem byl z toho nadšený, ale postupně zjišťuji, že sehnat tyto medaile je téměř nadlidský výkon. Byl jsem i na dalších místech, kde avizují prodej Stamp medailí, ale buď tyto medaile už nemají a nehodlají další objednávat, protože o ně prý není zájem, a nebo o těchto medailích ani neslyšeli. Jsem z Ústí nad Labem, a tak jsem v okolí obcházel tato místa, kde Stamp medaile neměli - Zámek Duchcov, Klášter Osek, Tiské stěny, Skanzen Zubrnice, Hrad Střekov, Česká Kamenice, Zámek Děčín, při výletě po jižních Čechách pak Plešné jezero. Mohli by jste mi tedy poradit, jak tyto medaile lze tedy vůbec získat? A když budu obcházet i další avizovaná místa, tak ty medaile tam budou?
Děkuji za odpověď
 
 feli
feli
Re: Stamp medaile
Jak získat? Asi nejslepší způsob je, nechat si je posla. Sami to píší, cituji : "Pokud štítky na hole či medaile neseženete na prodejním místě, rádi Vám je pošleme poštou".
Vlevo odsud je i návod, jak na to....
Hóóóóódně štěstí
 
feli
Hlasování
Tak jsem se po dlouhé době podíval o čem se to vůbec hlasuje. No a koukám, že nám Ledvice založí novou kategorii "UHELNÉ ELEKTRÁRNY".
Tak pak už jen Dětmarovice, Hodonín, Mělník, Počarady, Poříčí a Dvůr Králové, Prunéřov, Tisová, Trmice, Tušimice.......
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
Re: Hlasování
a ještě Chvaletice a Opatovice
 
Jirka Vaníček
Jirka Vaníček
hlasování NJ
Tak konečně se s novou TZ města Nový Jičín vyřeší rozkol s atlasem TZ. V něm je TZ 334 prezentována jako kategorie historická města, ale na samotné TZ je napsáno zámek Nový Jičín, který je na ní také vyobrazen. Podobné je to s TZ 1558 Potštát - zde je to ale opačně. V atlase je žluté kolečko jako zámek, na TZ je ovšem nápis město Potštát.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Přijeďte si pro ni 25. října. Občanské sdružení "Pro záchranu hradu" pořádá slavnostní otevření opravené věže. Vlastní otevření bude ve 13 hod., před i po je doprovodný program (ukázky zbraní, středověké boje, dobová hudba, řemesla,...). A uvidíte-li nebo uslyšíte-li někde název Sukoslav, je to jen jiný název pro tento hrad.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Re: Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Ahoj Honzo, budeš tam i ty? Já bych přijel. Z Ústí n.L. zdraví KEŽI
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Mám sice ten den nějakou práci, ale chtěl bych se na chvíli utrhnout a okolo té 13. hod. se tam podívat.
Kdo má zájem, více je zde: http://usti.idnes.cz/reozhledna-na-vezi-hradu-kostomlaty-d76-/usti-zpravy.aspx?c=A141017_2108569_usti-zpravy_alh
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Hradec Králové
Ahoj, v sobotu jedu do Hradce Králové a plánoval jsem, že si tam koupím TZ. Malá vodní elektrárna a Labyrint Divadla Drak budou v pohodě snad, ale koukám, že problém bude asi s městem Hradec Králové. Podle webu jsou všechny IC o víkendu zavřené a alternativa v podobě Bílé věže asi také neklapne. Tam je také už asi po sezoně. Nemohl by někdo poradit, kde by se dala známka ještě sehnat?
 
Dana
Re: Hradec Králové
Co IC v hale vlakového nádraží?Hvězdárna má taky TZ-ta se dá o víkendu taky koupit bez problému.
 
Dana
Re: Hradec Králové
S tím Ičkem:)) na nádraží-asi špatná rada.Napište mi na mejl.dadluska.val@seznam.cz a domluvíme se.Jsem z HK.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Re: Re: Hradec Králové
Dano, díky moc. Já se už domluvil se známým z HK, který mi známku dneska nebo zítra koupí a v sobotu mi jí předá. Jinak jsem jim dokonce psal do IC a odepsali mi, že opravdu bohužel vzhledem k rekonstrukci Bílé věže není možné v sobotu městskou TZ koupit.
 
Petr Kožený
Re: Hradec Králové
IC v hale nádraží je taky zavřené... Získat známku v sobotu rovná se nula...
 
starý Jarda
Re: Re: Hradec Králové
No nějak to nefunguje. V Plzni je ne zavřené, ale zrušené ČD IC na nádraží vlevo ve vstupní hale. Tak se mějte. A všem držím palce při objevování dalších nedostatků. Dejte všem vědět. Díky.
 
Michael Sovák
Michael Sovák
magor
Co je to za magora který zde nabízí finanční půjčky
a ne poprvé?
 
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda
Re: magor
Robot???

Děje se to na VŠECH fórech, ani tento web není žádnou vyjímkou. Někteří investují do různých ochran, šiřitelé různých reklam zase do překonání takových ochran a my - uživatelé - to mnohdy ani nečteme.
 
starý Jarda
IC TZ
Od 13.10. 2014 se mění otevírací doba (kdo to nezaznamenal).
 
Tereza Najmonová
Tereza Najmonová
Re: IC TZ
Nová otevírací doba našeho infocentra od 13.10.2014:
Pondělí: Na mobilu od 7:00 –16:00 hod.*
Úterý: Na mobilu od 7:00 –16:00 hod.*
Středa: Na mobilu od 7:00 –16:00 hod.*
Čtvrtek: Na mobilu od 7:00 –16:00 hod.*
Pátek: Na mobilu od 7:00 –16:00 hod.*
Sobota: 9:00 –16:00 hod.
Neděle: 9:00 –16:00 hod.
* Prosíme o zavolání na tel.: 775 701 966 do 3 min Infocentrum TZ otevřeme.
 
starý Jarda
Re: Re: IC TZ
Á Terezka to už zaznamenala. A líbí se mě, že se na profilu tváří jako sluníčko. Bezva!!!
 
Ing. Jaromír Mrnuštík
Jaromír Mrnuštík
Vybledávání známek
Prosím hlavně ty, kteří sbírají turistické známky již velmi dlouho, jestli je pravda, že turistické známky po létech vyblednou a jejich kresba již není tak výrazná. Díky.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Vybledávání známek
Nejstarší TZ mám z roku 2000, od té doby visí na stěně spolu s ostaními, které postupně přibývají, a nějaké výraznější blednutí nepozoruji. Nejde na ně ovšem přímé slunce, to nevím, jak by vypadaly.
 
starý Jarda
Re: Vybledávání známek
S největší pravděpodobností jde o uložení známek. Pokud jsou na přímém slunci, tak se kontrast zřejmě změní. Já je mám v Albech TZ a známky, které jsem kupoval zhruba před 15-ti lety nenahlodal zub času.
 
Martin,Iva,Deniska Chytrovi
Martin
Re: Vybledávání známek
Dobrý den, na dřevo působí denní a sluneční světlo a to pod jeho dlouhodobém působení žloutne(tmavne. Jde o kontrasní jev. Jediná ochrana je album nebo tubus a jiné uzavřené neprosklené prostory.
 
Zdenda
Re: Vybledávání známek
V místnosti nevyblednou, jen je nedávejte na stěnu kam praží slunce. Na známkách vystavených venku kresba nevydrží ani rok,zůstanou jen vytlačená místa. Sbíráme od r.2002, známky máme vystavené na stěně v obyváku a jsou pořád pěkné.
 
Ing. Jaromír Mrnuštík
Ing. Jaromír Mrnuštík
Re: Vybledávání známek
Díky všem za poznatky.
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Gejzír
Pěkná reportáž o TZ včera v Gejzíru na ČT1. Kdo neviděl, tak na FB je od TZ odkaz, pro nemajitele a odpůrce FB: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10805121298-gejzir/214562235000006
 
Pavel
Cena TZ
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká by měla být cena TZ??
 
feli
Re: Cena TZ
Tolik, kolik si určí prodejce, není stanovena!!!
Jinak vše najdeš vlevo odsud v "co jsou turistické známky"!!!
 
Zdenda
Re: Cena TZ
Doporučená cena TZ je 30 Kč.
Je to uvedeno v "Co to jsou Turistické známky".
 
Pavel
Re: Re: Cena TZ
Děkuji za odpovědi, zajímalo mne to z důvodu, ýe jsem narail na prodejce, který jí prodává za 35,- Kč a někde i za 40,- Kč.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Re: Cena TZ
Pak už záleží jen na Tobě, jestli ji koupíš, nebo jestli řekneš třeba: "Když naprostá většina prodejců respektuje doporučenou cenu 30,- Kč, tak od Vás ji za 35,- nechci." - a necháš si ji poslat z Rýmařova.
 
Ludmila Táborská
Ludmila Táborská
Re: Re: Re: Cena TZ
my byli min.týden v K.Varech a v Českých suvenýrech na ul.T.G.M nám ji chtěl prodat za 49 Kč!!!!!Doporučuji koupit jinde,tam byli za 30,-
 
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda
Re: Re: Re: Re: Cena TZ
"Když naprostá většina prodejců respektuje doporučenou cenu 30,- Kč, tak od Vás ji za 35,- nechci." - a necháš si ji poslat z Rýmařova. - čímž Tě TZ s poštovným vyjde na cca 50,- - A TO SE VYPLATÍ !!!!
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Re: Re: Re: Cena TZ
Nejde o to, jestli se to vyplatí nebo ne, ale o to, že vyjádřím nesouhlas s tím, že nerespektuje doporučenou cenu.
 
feli
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena TZ
...a tak podporuješ další předražený moloch - poštu
 
Pinďa
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena TZ
Nechávat si posílat TZ po jedné je opravdu luxus. A je jedno jestli člověk zvolí poštu, PPL, DHL, UPC, nebo Fedex.
 
Josef Pospíšil ml.
TZ v televizi
Ve středu bude na ČT ve 21:00 v pořadu Gejzír reportáž o turistických známkách. Teď jsem na to viděl reklamu.
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Re: TZ v televizi
Ano, taky sem viděl reklamu, mrknu každopádně.
 
Marek Galuška
Marek Galuška
Re: TZ v televizi
Také jsem viděl.
 
Vojtěch Černý
Vojtěch Černý
Valašské Meziříčí
Nemám vůbec nic proti Valmezu nebo hvězdárnám. Ba naopak. Ale přeci jen. Pátá TZ? Srovnej např. Chrudim 1TZ, Jindřichův Hradec 1TZ, České Budějovice 1TZ! Trochu nepoměr, řekl bych.
 
jára
Re: Valašské Meziříčí
Slatinany 3tz, Praha 59tz. Fakt hrůza :-D
 
feli
Re: Re: Valašské Meziříčí
Praha? Pořád je to málo.... :-)
 
Honza Pásler
Re: Valašské Meziříčí
Hvězdárna je určitě užitečné zařízení, ale hvězdy nad naší miničástí zeměkoule jsou stejné v Teplicích jako v Brně, Pardubicích či Valmezu. Takže pokud není hvězdárna něčím opravdu unikátní (třeba jako ta v Ondřejově), nepovažuji ji za turistický cíl, ale spíš za vzdělávací zařízení.
 
Petr Kožený
Uherčice-smíšené zboží Zahradníková
Tak jsem vygooglil na Seznamu toto telefonní číslo a adresu na to smíšené zboží v Uherčicích...
Je to:
Marie Zahradníková
Uherčice 47
Tel: 515 298 131
Pokud číslo existuje, tak se zkus s paní domluvit na předání známky... Pokud bude mít teda i putovní...
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Putovní TZ
O tomto víkendu máme naplanovaný výlet na Znojemsko, mimo jiné jsme chtěli i pro Putovní do Uherčic. Teď koukám a čtu že sezóna v Uherčicích končí už v srpnu.... Dá se na nějakém prodejním místě koupit PTZ v sobotu 4.10. dopoledne ? Ví někdo ?
 
starý Jarda
Re: Putovní TZ
Pokus se získat info na podatelně OÚ 519 418 113. Úřad jen Po a Stř.
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2014 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek