Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum*) jsou označeny povinné položky
Jarek
Dotaz
Zdravím, nemůžu najít známku číslo 2104. Prosím poraďte. Děkuji
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Dotaz
A koukal jsi pod stůl?
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
Re: Dotaz
2104 není zatím vydána
 
Jarek
Re: Re: Dotaz
Děkuji.
 
Jarek
Re: Re: Dotaz
Děkuji vám za ochotu poradit, ale takle jsem to nemyslel. Fakt dobrý!
 
starý Jarda
Pozdrav
posílám všem sběratelům turistických známek. Nenechte se otrávit negativními názory.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
PF 2015
Všem sběratelům TZ přeji příjemné prožití vánočních svátků a "dobrý lov" do dalšího roku.
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Hezké Vánoce
Začínají nám svátky pohody, klidu a míru. Tak si je každý užijte, jak nejlépe umíte.
 
 feli
feli
PF 2015
Přeji všem krásné a pohodové vánoce. V roce 2015 hóóódně štěstí, zdraví a úspěchů v honbě za tůristickými známkami :-) :-) :-)
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Putovní TZ 2014
Tato putovní známka patřila v historii vydávání putovních známek mezi ty nejhůře dosažitelné z dopravního hlediska, zejména pro turisty preferující veřejnou dopravu (příp. + vlastní nohy). Přesto se domnívám, že místo bylo zvoleno správně a trochu té reklamy, třeba i proostřednictvím sběratelů TZ, mu určitě nebude na škodu https://email.seznam.cz//#inbox/25251 .
 
Nick Správce FB
Nick Správce FB
Re: Putovní TZ 2014
Kopírování cizích příspěvků z Facebooku i s nesmyslným odkazem není právě vhodné.
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Re: Putovní TZ 2014
Abych to uvedl na pravou míru a nenesl si punc plagiátora: Ten příspěvek na Facebooku byl můj, jenom jsem jej tam dal z jiného svého profilu (Znac.Ltm). A těm, kteří se marně pokoušeli dostat na ten odkaz, se omlouvám. Měl to být odkaz na jeden internetový turistický časopis, kde se o Uherčicích píše. Ale nějak se mi ten odkaz nepovedl.
 
Vratislav
Vratislav
PF 2015
Přeji krásné vánoční svátky a hodně sběratelských úspěchů v roce 2015 všem sběratelům TZ a těm s pozitivním nadhledem zvláště :-D KEŽI
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
PF 2015
Přeji krásné vánoční svátky a hodně sběratelských úspěchů v roce 2015 všem sběratelům TZ a těm s pozitivním nadhledem zvláště :-D Jarda Fredo
 
Nick Správce FB
Nick Správce FB
Informace - nově
Vážení sběratelé,
naše Infocentrum a Muzeum TZ má na této webové stránce nové podstránky, hlavní informace o službách IC, vlastní návštěvní knihu, fotogalerii, kalendář akcí a aktuality, služby v okolí a odkazy na média. Tyto položky naleznete v hlavním menu na Infocentrum a Muzeum TZ http://www.turisticke-znamky.cz/ic-muzeum.html nebo kliknutím na velké zelené logo IC pod menu vlevo.
 
ROBERT MIŇOVSKÝ
ROBERT MIŇOVSKÝ
DOTAZ
Dobrý večer,může mi někdo poradit,zda je možno přiřadit do mé sbírky TZ z Rumunska??díky
 
Vratislav
Vratislav
Re: DOTAZ
Pokud jseš zde zaregistrován,tak si musíš ve svém profilu přepnou TZ z Č.R. na RUMUNSKO,pak postupuješ stejně,toť fše!
 
ROBERT MIŇOVSKÝ
ROBERT MIŇOVSKÝ
Re: Re: DOTAZ
díky za tip,jdu to zkusit,díky
 
Oto Mestek
Oto Mestek
TZ 240 Bečov
Prosím, kdo mi objasní rozdíl mezi 1. a 2. variantou TZ 240?
Děkuji předem
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Re: TZ 240 Bečov
Motiv starší verze je o trochu menší než u nové. Dobře se to dá poznat na průměru vypálené části, kde je u první verze průměr 4,9 cm a u nové 5,1. Snad jsem to napsal srozumitelně... :D
 
Oto Mestek
Oto Mestek
Re: Re: TZ 240 Bečov
Díky, to bude ono. Odpovídá to i obrázkům na seznamu známkových míst. Bohužel jsem ale přeměřování zjistil, že mám doma tři první verze a žádnou druhou.
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Nepříjemná zpráva
Turistické známkové místo 816 železniční muzeum Výtopna Jaroměř bude v nejbližší době ochuzeno o několik exponátů parních lokomotiv (těch nejvzácnějších) a třeba také historické drezíny. V pražském Národním muzeu usoudili, že jim v Jaroměři není dobře, proto si je odvezou. Jako jeden z důvodů je údajně i to, že jaroměřští nezabránili tomu, aby si návštěvníci vzácné exponáty fotili...
Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové - zprávy, které vysílali asi před půlhodinou.
 
Jirka Vaníček
Jirka Vaníček
Re: Nepříjemná zpráva
Ten zákaz focení nejde pochopit....a ani odvoz lokomotiv. Źe by byrokracie ???
 
Vladimír Kubelka
Vladimír Kubelka
Re: Nepříjemná zpráva
Je to tak. Viděl jsem to v televizi. Národní technické muzeum prý chce zřídit muzeum lokomotiv v prostorách "Masaryčky". Nejhorší na tom je, že se ještě nezačalo vůbec stavět :-(
 
Nick Správce FB
Nick Správce FB
Doporučujeme k přečtení
http://www.turisticke-znamky.cz/aktualni-informace-fb.html
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Doporučujeme k přečtení
Dovolím si reagovat. Turistické známky sbírám téměř od počátku jejich existence a bývaly pro mě jakýmsi vodítkem, kam se vydat na výlet. Domnívám se, že turistickou známku by mělo dostat takové místo, které umožní absolvovat jeden celodenní nebo alespoň polodenní výlet. Mnohá místa toto v poslední době nesplňují. Jsou to různá "muzea", která sestávají z jedné místnosti, nebo taková, k jejichž návštěvě se člověk musí předem objednant. Také města, kde není nic k vidění kromě zámku, jenž ovšem už svou TZ má, podle mého názoru nesplňují původní ideu vydávání turistických známek. Pokud někdo na takovéto případy upozorňuje, lze to samozřejmě považovat za negativistické stanovisko, ale lze to považovat i za věcnou kritiku, která by mohla vydavatele přimět alespoň k zamyšlení. To ale už záleží jenom na něm (na tom vydavateli), jak si to přebere.
 
Vladimír Kubelka
Vladimír Kubelka
Re: Doporučujeme k přečtení
A jaký je rozdíl mezi anonymem Nick Nick a třeba "sběratelem" ?
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Doporučujeme k přečtení
Dovolím si reagovat na některé kritické poznámky uvedené na onom odkazu a pro nefejsbukaře to dávám i sem.
Je nesmysl, že by TZ měly někomu umožňovat výlet. Na celodenní nebo polodenní výlet, který absolvuji, mají TZ vliv jen v tom, zda na trase výletu jsou nebo ne. A je mi jedno zda na tom výletu koupím jednu nebo vícero známek. Jsou tam, navštívím místo, koupím TZ. Cílem mého výletu je místo nebo objekt pro který je vydána TZ, nikoliv samotná známka.
Možnost hlasování o TZ má okolo 1400 registrovaných sběratelů (počet je v žebříčku). Ti co mají jen jeden hlas je cca 1250. Proč teda nehlasují, aby prošla jen opravdu lukrativní místa a ne nějaká „zrezivělá monstra“ nebo kostel ve městě, kde už TZ je? A že nějaké místo přes záporné hlasování dostalo TZ? Vydavatel má právo veta a jistě měl i nějaký důvod, který nám není povinen sdělovat.
Nikdo nikoho nenutí TZ sbírat, to je v článku uvedeno.
Některé známky mají více verzí, tak asi proto, že se třeba poškodí raznice, změní se vizuální podoba objektu (dostal střechu), zadavateli známky se už nelíbí starý motiv a chce nový, on to prodává, tak si chce nechat TZ vylepšit . Těch důvodů je jistě více. To mi vůbec hlavu nedělá, stále je to jedno a to samé místo.
Prodejní a otevírací dobu infocenter nebo jiných objektů firma z Rýmařova nemůže nijak ovlivnit, nebo si někdo myslí že ano?
 
František Hryzbyl
František Hryzbyl
Re: Re: Doporučujeme k přečtení
To je přesně to co jsem si dovolil kritizovat a ejhle zase se najde nějaká omluva.Jak je tedy možné že hodně známek i s nízkými čísly má jeden motiv a dost,tam neni poškozená raznice či nový majitel?V celé řadě míst je nový majitel a nic se nemění.Od toho je Rýmařov,aby se dohodl se zadavateli,že se jen tak motiv měnit nebude,vždyť spolu uzavírají smlouvu.Nevšiml jsem si že by třeba zámek Orlík měl novou střechu,či jiného majitele.A otevírací doby některých objektů,to je v první řadě věc Rýmařova aby její produkt byl co nejlépe dostupný.To je úplně mimo mísu prohlásit že za to Rýmařov nemůže,tak na co se známky vydávají,aby jste se na ně díval za oknem?To by měla být prvořadá podmínka k vydání turistické známky.Ale jak jsem psal,bohužel každá sebemenší kritika spouští místo sebekritiky další argumenty proč to nejde.Argument že nikdo nikoho nenutí sbírat turistické známky,mi přijde také pochybný,vždyť je Rýmařov zcela finančně závislí na sběratelích,kteří jeho produkty kupují.Já bych si to jako majitel firmy vůči zákazníkům nedovolil,aby jednou tohoto výroku nelitoval.Ono je všeho do času.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Doporučujeme k přečtení
Františku,
já nejsem Rýmařov, já jsem sběratel, který na to vyslovil svůj názor, to mohu ne?
Rýmařov je výrobce a dodavatel zboží, které si někdo objedná. Nevím, ale myslím si, že v hodně případech nebude objednatel totožný s prodejcem. Co s tím? Zavést to co tu bylo, řízení hospodářství?
 
 feli
feli
Re: Re: Doporučujeme k přečtení
Velký, to je vidět a přesto žádný....
Oba jsou registrováni a mají alespoň jednu prémiovku :-) :-) :-)
 
Nick Správce FB
Nick Správce FB
Re: Re: Doporučujeme k přečtení
Pane Kubelko,
pod jménem Nick Nick je zde registrován správce Facebooku Turistických známek, aby sem mohl občas napsat nějakou aktualitu a informaci, zvláště pro ty z vás, kteří z různých důvodů nemáte profil na Facebooku (https://www.facebook.com/nick.nick.90226)
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Rarita
Zdravím, chtěl bych poprosit o radu ohledně jedné rarity. - Mám TZ USA No. 100 - z obou stran je stejný motiv (orel+vlajka). Zajímá mě, jestli je to rarita nebo ne??? Koukal jsem se na k8, ale moc moudrý z toho nejsem. Za odpovědi děkuji. :)
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Rarita
Ano je, správná verze má na rubu velkou státní pečeť státu New York.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Re: Re: Rarita
Moc děkuji, na k8 je správně uvedeno, že rarita je stejnostranná, ale na obrázku tam je ta druhá strana se státní pečetí. ;)
 
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda
děkuji
a ani to nebolelo
 
Vratislav
Vratislav
Přihlášení
Jojo,velmi dobrá změna k lepšímu,alespoň si tady nebude každej anonymní debil plácat játra,což stejně nikdy nikoho nezajímalo!
 
Jan Bezděkovsky
Jan Bezděkovsky
Re: Přihlášení
Nevím jestli každého, kdo nemá 10 po sobě řazených TZ a tudíž nemá nárok na prémiovou TZ, lze označit za debila.....Tímto rozhodnutím se zde vytváření dvě kasty sběratelů - ti privilegovaní, co mohou mluvit (psát) a pak ti ostatní, co maj smůlu, i když třeba mohou mít i více TZ, než ti první (jen nemají ještě prémiovou TZ). A co nově začínající sběratelé? Ti jako nemají nárok? Jediné, k čemu toto přispěje, je postupný zánik veškeré diskuze..... Není pravda, že k založení příspěvku stačí se přihlásit ze svého profilu (to já přihlášen jsem), potřeba je mít tu jednu prémiovou TZ (jako u hlasování)..... A to je vážně diskriminační.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Přihlášení
Za debila zde předřečník označuje každého anonyma co se zde pod své příspěvky nepodepisoval.
Předpokládám, že nově začínající sběratelé debilové nejsou a v menu si najdou komunikace - kontakty všeobecné dotazy. Je pravda, že ve staré knize to zde v záhlaví bylo tak nějak napsáno a v upravené formě by to tu mohlo býti: "Pro konkrétní vzkazy firmě Turistické známky s.r.o., na které očekáváte konkrétní odpověď, je lepší použít naši e-mailovou adresu."
JInak každý mladý začínající jistě už má dávno facebooka.
Jinak se mi potvrzuje, že cokoliv se zde stane je pro vás špatně.
 
Franta Známka
Franta Známka
Re: Re: Přihlášení
Ikdyž nemám ve zvyku vystupovat pod různými identitami, zkusil jsem se zaregistrovat jako Franta Známka, tedy jako člověk, který nemá žádnou prémiovou známku. Registrace se podařila a mohl bych sem klidně pod tímto jménem psát. Takže sem může psát každý sběratel, který se zaregistruje, tedy i naprostý začátečník (Tvými slovy: privilegovaní i neprivilegovaní). Ta prémiová známky je podmínkou pro možnost hlasování, nikoliv pro možnost psát do návštěvní knihy. Zde je podmínka jediná: zaregistrovat se.
Mějte se fajn, i na podzim je venku při sbírání TZ krásně (naposledy jsem se o tom přesvědčil v Lázních Toušeň). Honza Pásler
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Přihlášení
Koukám, že si vyhrajete :-)
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Re: Re: Re: Přihlášení
Kdo si hraje nezlobí :-)))
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Změna
Přeji všem hezký den.
Koukám, že už se sem musí každý pisatel přihlásit.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Poslední puchýř
Opět velice zdařilá akce pořádaná letos v Benešově. Šel jsem 30 km, z Týnce nad Sázavou, přes zříceninu Zbořený Kostelec do Čerčan. Zde byla v pokladně na nádraží možnost zakoupit TZ 1951 Vodárenská věž Čerčany. Velká škoda, že je věž otevřena jen příležitostně při akcích Posázavského pacifiku. Z Čerčan pal trasa vedla do Poříčí nad Sázavou a odtud přes kouzelné Měsíční údolí na Konopiště. Zde bylo možno zakoupit VTZ Spojeni v životě i smrti ke 100. výročí Sarajevského atentátu. V cíli v Benešově pak zakoupena VTZ Poslední puchýř 2014. Super pochod, benešovským pořadatelům se akce velice povedla.
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Poslední puchýř
Docela přesně jsi vyjádřil i můj názor na právě uplynulý ročník "puchejře". Absolvoval jsem jich 12 a tento se řadí k těm nejlepším (vedle Ostravice, Mladé Boleslavi, Blanska). Veliká škoda, že se nepodařilo domluvit s Posázavským pacifikem zpřístupnění vodárenské věže v Čerčanech. Mínusem snad byl ten stánek zlatokopů venku na chodníku. 30,- Kč za párek v rohlíku a 40,- Kč za panáka rumu mi připadne dost přemrštěné. Ale něco podobného bylo i loni v Plzni. Naštěstí je okolo spousta jiných občerstvovacích zařízení, kde se dalo za rozumný peníz posedět. Ale celkově - palec nahoru, Benešovští!
 
 feli
feli
Pražské TZ
Jene Páslere, já to tady hledat nebudu tobě, ani nikomu jinému.
Ono to téma "přehušťování" (fuj to je slovo) a zejména v Praze bylo v minulosti omleto několikrát. Mně stačí, že si to pamatuju.......
 
Re: Pražské TZ
Noční můra sběratele: Kompletní sbírka.
 
jojo
Re: Re: Pražské TZ
Sběratelé jsou šťastní lidé - J.W.Goethe
Není nic smutnějšího než kompletní sbírka :-C
 
Ivan Hlaváček
Poruba
Hlavně je škoda, že známku nedostala Ostrava Poruba... je tam velmi zajímavá velkorysá a unikátní sídlištní architektura z 50. let, v době, kdy režim měl ještě peníze... Porubou vede velice zajímavá naučná stezka, po nejzajímavějších místech, jejíž plánek je k vyzvednutí na íčku. Co se týče architektury, byla pro nás natolik zajímavá, že jsme v Porubě strávili celý den - nádherné římsy, různé antikizující prvky, sloupy, mozaiky, figurální vlysy a fresky s dětskou tematikou, sgrafita, spousta dalších zdobných prvků třeba v průchodech, i co se týče členění samotných domovních bloků se vzdušnýnmi náměstími se zelení, typickými vnitrobloky, zajímavý koncept vítězného oblouku jako vstupní brány... kdo byl v Porubě a prošel si naučnou stezku, ví, o čem mluvím... Poruba by si TZ velmi zasloužila, protože je tam pro milovníky architetury co k vidění.
A zajímalo by mě, kolik hlasujících si onu naučnou stezku a vůbec Porubu prošlo.
A to nejsem Ostravák, ale Pražák...
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Re: Poruba
Přestože mnozí z nás, kteří jsme část života v období reálného socialismu prožili, na toto období nevzpomínáme zrovna rádi, architektura typu sorela je určitě zajímavá a stojí za vidění. Ať už v Porubě, Havířově, Ostrově, nebo třeba takový Koldům v Litvínově. I ten by vedle Poruby mohl být adeptem na získání TZ. Jen kdyby se toho někdo místní ujal.
 
Ivan Hlaváček
Re: Re: Poruba
Ono tam bylo i příjemné bydlení, velké byty. ta sídliště měla zpočátku navíc ještě výraz a zdobnost, než Chruščov vyhlásil, že takto stavět se nebude, protože je to buržoazní vyjhončlivost a nastalo období klasických uniformních sídlišť doby pozdější.
 
Honza Pásler
Honza Pásler
Za posledním puchýřem.
Závěrečná akce KČT, k níž je vydána i TZ speciální edice, pochod za Posledním puchýřem, se letos koná v Benešově o nadcházejícím víkendu. Od r. 1999 jsem se s výjimkou dvou zúčastnil všech "puchejřů". No ale když si představím, že tam vylezu z vlaku a spatřím nápis "Benešov U PRAHY", tak asi letos nepojedu.
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2015 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek