Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum*) jsou označeny povinné položky
Borg
Prispevek
Když sem občas přijdu a něco si tu přečtu, připadám si jako blbec. Pak se o tz dozvím něco jinde a tady to nikde nenajdu, připadám si stejně. Ještě že nejsem nikde evidován, to bych byl registrovaný .....?
 
Registrovaný blbec
Re: Prispevek
Ono ja to vcelku jedno, jestli je člověk registrovaný blbec nebo neregistrovaný blbec. Akorát když jsme registrovaní, tak o sobě navzájem víme :-)))
 
Jakub Vlach
Jakub Vlach
Prémiové TZ
Ahoj, chtěl jsem se zde zeptat znalců, mám dvě prémiové známky, ale nevím jak si je přidat ve svém profilu. Jde přidat do sbírky nějakým způsobem i putovní známka, nebo to systém neumožňuje? Děkuji.
 
starý Jarda
Kostel 1451
Podle slovníku cizích slov se můžou používat oba výrazy: zákristie, sakristie
 
Láďa
Re: Kostel 1451
... a zakra ... :-)
 
starý Jarda
Re: Re: Kostel 1451
A vo tom to je :-). Nechtěl jsem se dotknout sběratelů, kteří jsou věřící. Tak jsem to vzal po česku, jak mně zobák narostl.
 
Nováček
TZ versus prémiové
Koupil jsem si v Jeseníkách s partnerkou prvních 10 známek, každou 2x. Obě desítky kuponů si pošlu do firmy. Pošlou mi premiové známky 1 a 2 nebo první 2x?
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Re: TZ versus prémiové
Já na místě Rýmařovských bych poslal 2x prémiovou č.1, ale to je jen mé logické uvažování...
 
Borg
Re: TZ versus prémiové
V duchu pravidel by meli poslat pokazde jinou, desitky ani stejna cisla nejsou nijak omezeny:
"...za řadu deseti JAKÝCHKOLIV číselně navazujících ..., ...Prémiovou turistickou známku - za každou desítku jednu, POKAŽDÉ JINOU."
 
Honza Pásler
Re: TZ versus prémiové
Možná by bylo dobré přiložit ke kupónům průvodní dopis, že jedna desítka je od "Franty Nováčka" a druhá od "Anči Vonásková", a proto mají poslat dvě stejné prémiové známky a oba sběratele evidovat.
 
Název *)
Nikdo s tim nic nedela
Administrator asi poštu od HP nečte. A důkaz i toho, že to tu nečte ani nikdo jiný z Rymarova.
 
starý Jarda
Re: Nikdo s tim nic nedela
Ale admin čte. Je to ošetřené tak, aby mohli do "Návštěvky" přispívat i nepřihlášení sběratelé.
 
beznázev
Re: Re: Nikdo s tim nic nedela
To ale nevylučuje, že tam může být napsané místo název, jméno. To, že někdo krade identitu, je jiná věc.
 
nepřihlášení
Re: Re: Nikdo s tim nic nedela
Jde ovšem o to, zda je to ku prospěchu věci, že sem mohou psát i nepřihlášení.
Pokud by sem mohli psát jen přihlášení, vyřešilo by to problém s krádeží identit a nesmyslnými jmény (nicky) přispěvatelů.
 
starý Jarda
Re: Re: Re: Nikdo s tim nic nedela
Třeba se za jméno nebo NICK stydí. Já bych byl také pro, aby u možnosti přidat příspěvek bylo Jméno/Věc/Text.
 
starý jarda
VTZ 1451
Kostel sv. Antonína Paduánského Praha 7 Holešovice je už v prodeji v zákristii.
 
Láďa
Re: VTZ 1451
Ano v prodeji jsou, ale v sakristii :-)
 
feli
Re: Re: VTZ 1451
Starý Jarda koupul v zákristii a ty v sakristii. Přitom je správně oboje.....
 
David Janoška
David Janoška
3 ptz
Mám 3 prémiovky, ale na účtu mi to píše, že nemám žádnou. Proč?
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: 3 ptz
Pokud Ti je poslali z Rýmařova za splnění podmínky 10ti po sobě jdoucích žetonů, pak reklamuj o zdroje (tzn. koukni se na kontakty a dotaz směruj tam).
Pokud jsi je získal jinak (třeba výměnou nebo koupí na Aukru, pak máš holt smůlu).
 
premiovky
Re: 3 ptz
Eště když vydaj 101 známek můžeš se tesit na 221. premiovku
 
Láďa
TZ 2083 Oblík
Kdo by chtěl navštívit Oblík, přečtěte si, co jsem napsal k známce.
 
Honza Pásler
Re: TZ 2083 Oblík
Další super známkové místo. No nic, dáme vydělat České poště.
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: Re: TZ 2083 Oblík
Nemusím mít známku hned a poštu coby instituci mám rád asi jako podebraný koleno = vzhledem k informacím sběratelem sdělené si počkám, až budu na Známkovém místě vidět i to, co by nám na Oblíku chtěli ukazovat (staveb jsem v životě viděl několkik a že by ve mně nechaly nějaký silný zážitek si vůbec nevybavuju).
 
feli
Re: Re: Re: TZ 2083 Oblík
nejen na tu poštu máme shodný názor
 
Pinďa
Re: Re: Re: Re: TZ 2083 Oblík
No, já osobně nemám s poštou problém. Dodací lhůta druhý den, stejně jako PPL, DHL a podobné instituce. Vyřídil jsem si kartu pošty a nemusím ani vyplňovat podací lístky.
 
feli
Re: Re: Re: Re: Re: TZ 2083 Oblík
POŠTA? Tak např. Za ty stále větší peníze nosí dopo dopisy v čase, kdy většina lidí není doma a pak si musíme jít na poštu. V čase uvedeném na lístku mnohdy dopis ještě na přepážce není atp.
A to jak ten státní moloch hospodaří??? Radši bez komentáře.
 
Pinďa
Re: TZ 2083 Oblík
Romane, přečti si to! Tak to vypadá v praxi, když se zrod TZ uspěchá a předběhne možnosti prodeje. Žernovník je hezká rozhledna a určitě by si podobné komentáře nazasloužila.
 
feli
Re: TZ 2083 Oblík
TZ Hoblíku, když už tak pospíchali, se mohla prodávat např. na OÚ Raná. Na statku pak po jeho rekonstrukci.
No a paní z Prahy(?), která statek pod kopcem ani nenavštívila(!), tak ta má asi přehled........
 
Roman Malach
Roman Malach
Rozhledna v obci Žernovník
Zdravím všechny zberatele známek.Rád bych aby nová rozhledna v obci Žernovník dostala svoji turistickou známku,pomůže někdo zrealizovat tento krok.Jde o pěkné a klidné prostředí v boskovické brázdě.Návrch na prodejní místo by mohlo být v restauraci AHOJ a místní hospodě.
 
Honza Pásler
Re: Rozhledna v obci Žernovník
Ahoj, tak především se musí najít někdo, kdo požádá výrobce o vyrobení této známky. Pak se odhlasuje (nebo neodhlasuje), jestli o ni sběratelé mají zájem. Potom musí tu první dodávku (tuším min. 200 ks, ale nevím to určitě) zaplatit, čili je nutná počáteční investice. Pak už ty známky prodává a "vydělává". Schválně to píšu v uvozovkách, protože to není na vejdělek, pokud prodává za doporučenou cenu 30,- Kč, tak na jedné známce má zisk pár korun, ale většina prodejců to dělá jako službu pro turisty a v neposlední řadě je to i reklama, protože třeba ta hospůdka, kde se TZ prodávají, se objeví na tomto webu a v atlase turistických známek.
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: Re: Rozhledna v obci Žernovník
Dovolil bych si jen poopravit, že zadavatel by ještě před hlasováním měl mít zajištěného i prodejce (není-li jím zadavatel sám). Už několikrát se totiž stalo, že nové místo bylo "prohlasováno" a teprve následně zadavatel zjistil, že v nejbližší hospodě vůbec netouží po prodeji něčeho s výnosem 5 Kč a potřebou počáteční několikatisícové investice - no a mít 200 ks TZ doma v kredenci a čekat, až túrista zazvoní, to taky není zrovna nejzajímavější činnost. Takže - myslíš-li si, že by rozhledna TZ měla mít, zjisti si, jestli je na ní třeba placený vstup (BOMBA - nejvyšší šance mít prodejce přímo tam) a až budeš mít někoho, kdo by těch cca 3500,- Kč do TZ spustil, oslov vedení firmy v Rýmařově. Ta pak rozhodne, zda Ti rozhlednu pustí do hlasování a načrtne Ti další postup
 
Pinďa
Re: Re: Re: Rozhledna v obci Žernovník
Vzhledem k tomu, že rozhledna rozhlednuje teprve měsíc, doporučoval bych žádost o vydání TZ alespoň několik měsíců uležet a zatím intenzivně jednal s lidmi, kteří mohou tuto známku zainvestovat a hlavně, jak podotkl Medvěd, prodávat. Není nic horšího, než známka, která prošla hlasováním a přitom je nedostupná. Prodejní místo, kde prodejce není alespoň částečně postižen virem TZ, bývá po krátké době problematické.
 
Název *)
Titulek *)
Názor *) Nechápu proč chtějí do prvního políčka téhle návštěvní knihy psát Název*), proč ne jméno nebo přezdívku nebo mail jako tomu bylo kdysi. Nebo ať se může psát jen po registraci a přihlášení a tyto údaje se zobrazí samy a nepůjdou změnit. Nebude tak anonymních nebo chytráků jako teď já.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: Titulek *)
Ano, sdílím tentýž názor, je celkem škoda, že člověk jaksi nemá tušení, s kým má tu čest, když někdo do políčka "Název *)" napíše pokaždé něco jiného.
Hlavně, že je tu povinnost ty políčka vyplňovat.. :-))
 
starý Jarda
Re: Titulek *)
Hezká poznámka. NE název. Správně jméno (NICK). Ty se jmenuješ Název*)? Tady admin zaspal, když si můžu napsat bla, dla, bla. Takhle vzniká ukradená identita. Viz Fredo a další. Prostě to dělá jenom srab. Slušný člověk to neudělá.
 
Honza Pásler
Re: Titulek *)
Odesláno administrátorovi:
Dobrý den, navrhuji, aby první políčko v návštěvní knize namísto pojmenování "Název" mělo pojmenování "Jméno nebo nick". Stejně tak u příspěvků k jednotlivým známkovým místům.
S přáním hezkého dne
zdraví Honza Pásler
 
jsem tu prvně
:-D
Můžete mi někdo napsat jak vypadají a jak jsou velké, nikde jsem to tu neviděl, ani zatím nikde jinde, zatím jsem měl jiné zájmy, necestoval jsem. "co to jsou to turistické známky.
Jsou to kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň "potvrzením" o dosažení turisticky atraktivního místa."
 
starý Jarda
Re: :-D
A můžeš napsat jak se jmenuješ nebo alespoň napsat přezdívku? Pak možná někdo odpoví.
 
Nováček
Re: Re: :-D
Stačí vám to? I když nevim k čemu vám to bude. Já taky nevím kdo a co jste zač. Když se vám nechce neodpovídejte. Chtěl bych začít sbírat známky a tak scháním všechny možné dostupnosti kolem toho i v této sekci a ten Název jsem si nevymyslel já, ale už to tu bylo. Tak se nezlobte na nezkušeného.
 
starý Jarda
Re: Re: Re: :-D
No příště až napíšeš do "Návštěvky" a pod Nickem bude Nováček, tak všichni budou vědět alespoň něco. Pohoda, džez. Známky jsou o průměru cca 6 cm a tloušťka 10 mm. Neplést se suvenýry. Mají menší rozměr. Jinak vlevo v nabídce je položka turistická známková místa.
P.S.
Tak o mně. Jsem důchodce a letos jsem pořádal 8. Sešlost sběratelů TZ 2014 v Klatovech. Stačí?
 
Honza Pásler
Re: Re: Re: :-D
Nic si z toho nadělej. Narazil jsi zrovna na člověka, který je sice zkušený sběratel, ale také strašně rád poučuje jiné, co by měli dělat a jak by měli psát. Všichni tady takoví nejsou :-)
 
starý Jarda
Re: Re: Re: Re: :-D
:-D
 
Tereza Vítková
Tereza Vítková
:-/
Dobrý den. Asi jsem malinko nechápavá, ale co prosím znamená "Nasbírejte řadu deseti jakýchkoliv číselně navazujících papírových kuponů, které jsou součástí Turistických známek - utrhněte je! Nalepené kupony zašlete doporučeně na adresu...." Mám kupóny nalepit na papír, nebo mi unikl nějaký "formulář"? Nebo se nemusí lepit nikam a prostě je vložím do obálky?
 
Lukáš Škobrtal
Lukáš Škobrtal
Re: :-/
Dobrý den. Pokud nasbíráte po sobě 10 jdoucích čísel (vlastně postupku), tak je nalepíte na papír a zašlete do Rýmařova. Oni Vám zašlou prémiovou známku č. 1 a zařadí vás do žebříčku sběratelů. Z Výročních TZ můžete použít Joker a jedno číslo nahradit.
 
Tereza Vítková
Tereza Vítková
Re: Re: :-/
To vím, děkuji, jen mě zarazila informace "nalepit" :-) Dobře, tak tedy na papír, děkuji :-)
 
starý Jarda
Re: Re: Re: :-/
Lukáš to napsal hezky. Lépe je kupóny nalepit na list papíru a nezapomeňte uvést zpáteční adresu. PrTZ se zasílají zdarma. Jak jsme tady kdysi už s Honzou Páslerem psali, tak nejlépe je začít od 1, 11, 21 atd. Prostě a jednoduše. Začnu např. číslem 15. Nasbírám 10 po sobě jdoucích čísel (třeba včetně Jokera). A co teď. Tak znovu dopředu nebo dozadu musím nasbírat stejné známky, abych měl kupóny v řadě za sebou. Asi pro někoho je to na hlubší zamyšlení.
 
Tereza Vítková
Tereza Vítková
Re: Re: Re: Re: :-/
To už asi opravdu je otázka pro hlubší zamyšlení... Já jako pracující studentka nejsem schopna najít příliš času na sbírání, tak i přesto, že sbírám cca 5 let mám něco přes 200 známek a právě budu mít svoji první prémiovou... Sice opravdu začínám takto "logicky", ale stejnou radost bych měla asi i kdyby byla od 15! :)
 
Honza Pásler
Re: Re: Re: Re: Re: :-/
Aby jednotlivé desítky začínaly čísly 1, 11, 21,... má smysl pro toho, kdo chce časem prémiové známky sbírat systematicky. Představ si, že použiješ kupóny čísel 1-10 a potom třeba čísel 15 - 24. Pak Ti ale kupóny 11 - 14 budou k ničemu. Znovu ale říkám, pokud nemáš ambice sbírat vyloženě systematicky, nemusíš řešit, kterým číslem desítka začíná.
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-/
"Výhodnější" je sbírat 1-9 + joker , 10-18 + joker atd. Takhle se dá nasbírat více prémiovek. ;)

TIP: V mobilní aplikaci už řady po 9 ks jsou vyznačeny, aby se to nemuselo počítat.

Lovu zdar. :)
 
TZnámky
Hlasování
Už se dlouho nehlasovalo, chtělo by to zase nějaké alespoň slušné místo, když už nebude atraktivní. Anebo bude hlasování zrušeno? Nemáte někdo Info?
 
starý Jarda
Re: Hlasování
Jestli jsi slušný, tak hlasuj sám pro sebe. Ne nic. Pomalu končí sezóna a tak se povětšině (moje zkušenost) objeví spíše nějaká VTZ (výroční turistická známka).
 
nalezeno u tz 971
příspěvek sběratele?
Libor Neupauer palírna? pakárna! Palírna Rudolf Jelínek je přehlídka ksindlu. Známka stojí 35 Kč a musel jsem na ni čekat půl hodiny. Jistá přežvýkavá kráva se velmi individuálně věnovala jednomu cizinci, který pouštěl chlup. Palírna je pouhá prodejna alkoholických samoserů a NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S TURISTIKOU!
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Re: příspěvek sběratele?
ehm. Tak tady se musím ohradit. Taky nerad čekám, to bych pochopil, ale nazývati Jelínkovi produkty alkoholickými samosery ? Zde na Moravě jsme na toto trošku háklivý, slivovice je lék. Pokud užíváme slivovici v přiměřeném množství, má tento nápoj pozitivní vliv na rozšíření cév, spalování tuků, pomáhá při nachlazeních, chřipce, na ušní i oční nemoci. Obklady ze slivovice tiší bolest kloubů. Jasně, na domácí slivovicu ta Jelínkova nemá, ale kolik % národa má domácí ? Takže pane Neupauere, došel jste ve špatnou chvíli, pro Vás na špatné místo, utratil jste o 5 Kč více. A pochopitelně prodavačka první obsloužila ty, co byly dříve na řadě a udělali útratu. Bo vy jste si předpokládám jejich hlavní produkt "alkoholický samoser" nekupil, a utratil jste 35 Kč. Taky jste si mohl jen prodejnu vyfotit, a foto poslat do Rýmařova - mají tam všecky známky za 30 Kč. Anebo jste si ji nemusel kupovat vůbec.
 
Libor Neupauer
Libor Neupauer
Re: Re: příspěvek sběratele?
Pohlédněte prosím na záhlaví tohoto webu. Je tam napsáno Turistické známky? Takže tam není napsáno Propagace firemních prodejen alkoholických nápojů? Děkuji, to stačí. Je mi líto, ale v prodejně alkoholu nemá turostická známka co dělat. FYI pocházím z Moravy rovněž a mám jasnou představu, jak vypadá pohostinnost.
 
feli
Re: Re: příspěvek sběratele?
pán N. má prý představu o pohostinnosti? o slušnosti asi vůbec.....
 
starý Jarda
Re: Re: příspěvek sběratele?
Kanáre! Vo tom zádná. 55% z Moravské Nové Vsi je lék. Ráno stopka na vypálení červa a pak vyrazit za novými turistickými známkami.
 
palírna
Re: Re: Re: příspěvek sběratele?
...a proč si tam teda pro ni šel, proč jsi nešel do IC ve Vizovicích ?
 
feli
Re: Re: Re: příspěvek sběratele?
Jo a taky je to TZ palírny v kategorii technické památky, to ji mají prodávat v kojeneckých potřebách. Chtělo se mi napsat vole, ale neklesnu na vaši úroveň.
 
Libor Neupauer
Libor Neupauer
Palírna Rudolf Jelínek
Vážení kolegové,
v sobotu jsem zažil v palírně (TZ 971) dost odporný zážitek. Přede mnou pokladnu obložila rodinka z Polska, nakupovali jak barevní. Paní (mj. přežvykující jak koza) kolem nich poskakovala PŮL HODINY! Cpala jim nejrůznější slevy a bonusy, proběhly dvě ochutnávky jakýchsi jedů. Pak se ještě vše přepočítávalo a počítala se nejvýhodnější sleva. Pak se vše balilo, mezitím se odbavili nějací dva známí. Po půhodině mi byla prodána známka za 35 Kč, čili PŘEDRAŽENÁ. Posílám vedení firmy stížnost, jestli je obvyklé u nich takto vyjebávat s potenciálními zákazníky.
Máte z tohoto místa někdo podobnou zkušenost?
Dále navrhuji, aby se tato TZ ZRUŠILA BEZ NÁHRADY - palírna je jen nóbl předváděcí alkoholická prodejna, nemají tam kromě chlastu vůbec nic, snad jen TZ, pohlednice a jakési příšerné party brýle. Nás turisty přehlížejí jak pole lán a přes TZ jim POUZE DĚLÁME REKLAMU ZDARMA, protože název podniku je v názvu TZ.
Zkažený celý víkend :(
 
predrazena tz?
Re: Palírna Rudolf Jelínek
tz nemuze byt predrazena, nebot neni stanovena pevna cena!!!
 
Zdeněk Novotný
Zdeněk Novotný
Re: Palírna Rudolf Jelínek
Koupil jsem si také pár "jedů" a cenu neřešil. Pokud po mně chtěli pětatřicet, tak to je opravdu nehorázné.
Přidávám se k žádosti o zrušení všech prodejních míst, jejichž známky už mám! Jejich cena tím stoupne. :-)
 
starý Jarda
Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Pěkně jsi to nepřemýšlejícím natřel :-D
 
Japas
Re: Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Není lepší s ostatními sběrateli diskutovat, třeba i o věcech, na něž máme různé názory, než to někomu NATÍRAT?
 
starý Jarda
Re: Re: Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Stačí si ještě jednou POZORNĚ přečíst poslední větu Zdeňka a ZAMYSLET se nad ní. Navíc tam je přidán smajlík.
 
...a v klídku
Re: Palírna Rudolf Jelínek
v IC přímo ve Vizovicích lze tuto TZ i další zakoupiti bez čekání a za doporučenou cenu ;-)
 
Pane(?) Libor Neupauer
Re: Palírna Rudolf Jelínek
A co takhle trochu slušnosti?
Ne každá která přežvykuje musí být "kráva"! Nepiji-li, nebo nemohu-li pít alkohol nemusím jej nazývat "samosery"!!! A když mne někdo obslouží až po zákazníkovi, který je přede mnou, tak se mnou "nevyjebává"!!!
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Předraženost neexistuje. Pokud jste TZ koupil, pak jste s cenou souhlasil a teď brečíte na špatném hrobě. Já třeba včera koupil TZ za 40,- - chtěl jsem jí, tak jsem jí v té hospodě koupil (jinde se neprodává). Mohl bych si pro ní napsat do Rýmařova (s poštovným by mně vyšla dráž) nebo vykřikovat, jaký je prodejce vydřiduch. Neudělám to. Je to jeho volba - moje byla ta, že jsem si TZ koupil a na oběd šel jinam
 
feli
Re: Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Nejlepší na tom všem je ten fakt, že je to několikátý případ.
Kdosi zakoupí, údajně předraženou, TZ a pak volá po jejím zrušení. Když už chtějí být tak zásadoví, nemají ji kupovat!!!
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Re: Re: Re: Re: Palírna Rudolf Jelínek
Přesně tak, já na takovém místě TZ nekoupím, radši než abych její koupí podpořil nepoctivého prodejce, tak si ji radši nechám poslat z Rýmařova. Nejde mi o těch pár korun, ale o princip...
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Nepoctivý prodejce???
Co je nepoctivýho na tom, že si zvolím jinou než DOPORUČENOU cenu? Ceny pevně stanovené už u drtivé většiny produktů prostě nejsou, a to téměř 25 let. Nazývejte, prosím, věci pravými jmény - prodejce z Vizovic by Vás klidně mohl zažalovat
 
starý Jarda
Re: Nepoctivý prodejce???
Medvěde souhlas. Prostě si tady někteří sběratelé pletou pojmy a dojmy. Jen pro ty, kteří to nepochopili. Doporučená a prodejní cena je určitý rozdíl! Tak buď koupím nebo ne. A jdu dál. :-D
 
Honza Pásler
Re: Nepoctivý prodejce???
Nepoctivé to skutečně není, ale je to přinejmenším nemravné. Když mi někdo prodá rohlík za desetikorunu, také se nedopouští ničeho jiného než nemravnosti, protože státem regulované ceny u naprosté většiny produktů byly zrušeny. Ale já mám možnost se rozhodnout, jestli koupím nebo ne. A také mám možnost na nemravné chování upozornit ostatní. Za sebe mohu říci, že TZ za více než 30,- nekoupím. Když doporučenou cenu může respektovat naprostá většina prodejců, proč ne ti ostatní? Je to můj názor, někdo může mít hranice vnímání nemravnosti nastavené jinak, nic proti tomu.
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2014 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek