Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum*) jsou označeny povinné položky
Jára
hlasování
konečně bude mít svoji známku pořádná mašina :-)
 
feli
Re: hlasování
Kterou myslíš??? :-)
 
jára
Re: Re: hlasování
Tu co TZ s.r.o. připustilo do hlasování a sobci co mají 5 hlasů to prohlasovali ačkoliv to není turistický cíl a neměl by tedy turistickou známku vůbec mít :-)
 
feli
Re: Re: Re: hlasování
hamty hamty...... :-)
 
Kateřina Hájková
Kateřina Hájková
aplikace TZ do mobilu
Poradí mi někdo? Koupila jsem si tady přes stránky TZ aplikaci do mobilu TZ a domnívala jsem se, že je to propojené tedy můj účet na www.turisticke-znamky.cz a mobilní aplikace, ale jak se mi už několikrát stalo tak tomu tak není. Nevím jestli to píšu srozumitelně, ale snad jo? Všechny své TZ mám zaznamenané tady na účtu a domnívala jsem se, že po pravidelných aktualizacích se to v mobilu uloží taky. A ono ne. Takže jsem si koupila znova Častolovice. Díky za radu nebo kam se mám případně obrátit?
 
App
Re: aplikace TZ do mobilu
100% propojitelná app a zadarmo pro ANDROID: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.strnadatka.turistickeznamky
Ostatní neznám. Funguje bezproblémově, aktualizace se dá dělat obousměrně /z app do účtu i opačně/.
Pokud vám něco nefunguje jak má, tak to asi nebude tahle. Doporučuju se obrátit na autora aplikace.
 
Štefan Tomašák
Štefan Tomašák
Re: aplikace TZ do mobilu
Aplikace funguje bezproblémově i na windowsphone.
Pokud jsem správně četl tak děláte jednu zásadní chybu, po přihlášení v mobilní aplikaci na přenesení známek mezi app a webem musíte zmáčknout tlačítko synchronizovat. Tlačítkem aktualizace se aktualizují známky vydané výrobcem.
 
Kateřina Hájková
Kateřina Hájková
Re: Re: aplikace TZ do mobilu
No jo, když já mám Windows.....aplikace stažená ze stránek TZ i když ten odkaz teď nefunguje.
 
App
Re: Re: Re: aplikace TZ do mobilu
Odkaz funguje:
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/turistick%C3%A9-zn%C3%A1mky/a2e63d6f-1710-4bf0-9b04-a672b4220de5
 
Robert Dvořák
Robert Dvořák
Re: Re: Re: Re: aplikace TZ do mobilu
ahoj ,mám windows a funguje super.V nastavení jsou položky přihlásit a synchronizovat.Pakliže je použijete obě, musí to fungovat.
 
Jan Franče
Jan Franče
PF 2015
Zdravím, chtěl jsem se zeptat kdy bude vidána TZ PF 2015? Díky
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: PF 2015
Předpokládám, že někdy kolem Nového roku. Když je to PF... ne?
 
Jarda
Re: PF 2015
TZ PF 2015 nikdy nebude vidána!
 
feli
Re: Re: PF 2015
....ale bude vídána :-)
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: Re: Re: PF 2015
A bude vítána! :-)))
 
Jozef Naštický
Jozef Naštický
TZ
Bol som 14.10.2014 v Rýmařove. Ďakujem personálu, že mi umožnil vidieť všetky TZ, ktoré boli vydané. Bolo to pekné. A ďakujem za známku č. 2000 - Nultý poledník TZ.
 
Vladimír Hruška
Strhávač jelenů
VTZ
Zdar! Dnes jsem zakoupil VTZ 1376, 100 let s J. Švejkem (v Putimi), ale nemohu si ji přidat do sbírky k účtu, ač je platná do 31.12.2014. Kde dělám chybu? Děkuji...
 
pro Strhávač jelenů
Re: VTZ
Všech 1435 vydaných VTZ lze zde na svém účtu evidovat, její platnost nemá na evidenci žádný vliv. Kde děláte chybu nelze na dálku určit :-)
 
Vratislav Blažek
KEŽI
TZ 485-HRAD KOSTOMLATY-slavnostní otevření věže
Pan režisér Troška sice nedorazil,ale já jsem tam byl i s celou rodinou a to podruhé od roku 1988.Byl vidět opravdu obrovský kus práce.Nikoho známého přes TZ jsem bohužel nepotkal. A co vy ostatní,byli jste tam?Přidá sem někdo příspěvek?
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: TZ 485-HRAD KOSTOMLATY-slavnostní otevření věže
Bohužel, neměl jsem dostatek vůle porazit hnusné sychravé počasí a mlhu. Vyměňoval jsem pár směrovek na druhé straně kopce (Milešov, Velemín) a ještě teď, po návratu domů i přes nasazenou grogovou terapii mě zebou prsty.
 
feli
Re: TZ 485-HRAD KOSTOMLATY-slavnostní otevření věže
já ne, ale teď jsem vás viděl v TV :-) :-) :-)
 
Pinďa
Rejpadlo
To by jeden nevěřil jakou plodnou, na poměry návštěvky slušnou diskuzi, dokáže rozpoutat jedno ojeté korečkové rypadlo. Hned je tu tak nějak veselejc :-))
 
feli
Re: Rejpadlo
Ona ta diskuze je taky trochu ojetá, nebo ujetá????
:-) :-) :-)
 
starýJarda
Re: Re: Rejpadlo
Asi spíš vojetá. A teď jsem na rozpacích a zmatený. Ta TZ v hlasování nebo ta paní na pokladně. :-D
 
starý Jarda
Re: Re: Re: Rejpadlo
Jinak to rypadlo si můžete klidně prohlédnout kdykoliv. A známku koupit kdekoliv pokud bude vyrobena. Ty tři časy jsou s odborným výkladem.
 
Březenský drak
pro HonzaB
Až TZ bude, pokud bude, tak bude v prodeji na minimálně 3 místech v Březně každý den. Stačil mi ke zjištění jeden mail a nemusím tady mezi sběrateli šířit poplašné zprávy.
 
starý Jarda
Re: pro HonzaB
Tuším odkud vítr fouká. Bezva práce. Jak psal feli o HB. Známý to negativista. :-D
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: pro HonzaB
Vlastní známkové místo je dostupné pouze o sobotách třikrát denně. V tom má HB pravdu, tak je demagogické obviňovat jej z šíření poplašné zprávy. A jestli si někdo koupí známku na nějakém místě v Březně, které je otevřené každý den, pak je to paďour. Ale proti gustu žádnej dyšputát. Já když tu známku budu chtít, zajedu si pro ni v sobotu. Docela jsem na tu turistickou zajímavost v podobě uhelného velkorypadla zvědavej.
 
Jára
Re: Re: pro HonzaB
Poplašné v tom smyslu, že TZ ještě není a už je to všechno kolem ní špatně.
Jen ještě něco ocituju z tohoto webu a z poslední TV Gejzír o současném smyslu TZ:
Web: "Turistické známky mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.
Číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i TECHNICKÉ PAMÁTKY, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a MNOHO DALŠÍCH ZAJÍMAVÝCH MÍST."

Z TV: „Cílem TZ je (nás) provést po nejkrásnějších i zapomenutých místech naší země…
Komerčně zajímavá místa nám umožnila rozšiřovat systém po zříceninách, po neprávem opomíjených památkách …“

A to je moc dobře. Nejde totiž jen o TURISTICKÁ místa.

Jinak je potřeba v textu na webu číst i stále napsaná slova: … jde především …, … mohou mít …, … je dbáno především …, … pokud možno …
Nejen co se hodí k "mému" negativistickému názoru.
 
feli
Re: Re: pro HonzaB
Tak např. jeden takovej "paďour" ti právě odpovídá. V přírodě se ale UMÍM CHOVAT a hlavně se chovám tak, jak uznám za vhodné já a ne jak mi diktují jiní. No a 50 už mi bylo :-)
Co je na tom špatného, když si koupím TZ "někde jinde" ve Březně. Jako sedící tůrista (jinak cyklotůrista) si kupuji i TZ v místech která jsem "jen" projel (města, vesnice). Březno jsem projel...., no hodněkrát a tak si TZ "ojetého rejpadla" asi koupím, ale fárat nepůjdu..... :-)
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Banát 2015
V červnu (30. 5. - 7. 6. 2015) se zase s přáteli chystám do Banátu. Jedná se o týdenní přesun po českých vesnicích (cca 20 km denně NALEHKO, bagáž se veze autem)se spaním v rodinách a banátskou polopenzí. Je možné, že budu mít v mikrobusu nějaké volné místo, v případě zájmu bližší info mail dkmedved@@olny.cz
 
starý Jarda
Re: Banát 2015
U Medvěda ten druhý "zavináč je v. :-D
 
Jára
Prosba
Vážení přispívající do diskuse na téma TZ pro Březenský drak.
Je tomu více než málo let, co jsem TURISTA a provozuji TURISTIKU. Kupuji TURISTICKÉ ZNÁMKY na TURISTICKÝCH ZNÁMKOVÝCH MÍSTECH a teď se z níže uvedené diskuse mj. dozvídám, že místa kam chodím a pro která si kupuji turistické známky nejsou TURISTICKÉ CÍLE.
Můžete zde tedy někdo napsat nějakou definici co to je ten správný TURISTICKÝ CÍL, abych příště nekoupil nějakou špatnou TURISTICKOU ZNÁMKU?
 
starý Jarda
Re: Prosba
Dle mého mdlého rozumu = TURISTICKÝ CÍL všechno co stojí za vidění. Definici nemám. Lituji.
 
Jára
Re: Prosba
Rád bych, kdyby mi to zde vysvětlili diskutující Zdenislav a HonzaB, jinak starý Jardo děkuji
 
Zdenislav
Re: Re: Prosba
Každý považuje za turistický cíl něco jiného, v tom se zřejmě nikdy neshodneme. Jen se dost divím, co všechno se v dnešní době dostane do hlasování o TZ. A do hlasování se podle mého soudu zapojují především ti sběratelé, kteří už mají všechny nebo skoro všechny stávající TZ a chtějí další a další. Jelikož mají po pěti hlasech, tak si mohou odhlasovat prakticky cokoliv, aniž by je jakkoliv ohrozily hlasy od těch mají po jednom hlasu.

A tak schvalují skoro cokoliv, hlavně ať je co sbírat. Hamty hamty, ať mám víc než tam ty.
 
zdenislave
Re: Re: Re: Prosba
.........to je ale nesmysl
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Prosba
Co je ten správný turistický cíl? To asi definovat nelze, protože každý to vnímá jinak. A je jenom dobře, že každý může ten svůj názor vyslovit a napsat, samozřejmě ve vší slušnosti, ikdyž to třeba není názor většinový. Jsme přece každý jiný. To by byla strašná votrava, kdybychom byli všichni stejní. A hlavně se nenechat otrávit nějakými nerudnými protivy, kteří za takový názor člověka okřikují. A ještě také, což je asi nejdůležitější, prožít hodně hezkých chvil při pachtění se za těmi kulatými dřevěnými nesmysly, ať už je to u velkorypadla, na vrcholcích hor, v pivovarech, nebo třeba v hvězdárnách (které zrovna já moc nemusím).
 
Pinďa
Re: Re: Prosba
Jardo, nevím jestli je to definice, ale každopádně je to velmi chytré a vyčerpávající.
 
feli
Re: Re: Re: Prosba
Ano, st.jarda to trefil. Jen si nesmíme myslet, že to co stojí za (ne)vidění mně musí to (ne)vidět i ostatní.
 
Jan Bezděkovsky
HonzaB
Re: Re: Re: Re: Prosba
Plně souhlasím, že turistický cíl může být velmi široký pojem. Pro mě je tu jedna zásadní limitující podmínka. Musí sejednat o místo, které je přístupné turistům minimálně po většinu turistické sezóny. Proto se mi např. vůbec nelíbí nepřístupné zámky (tady to ještě beru, pokud je otevřenej aspoň park, ale ani to není u všech TZ zámků vždy samozřejmost). U toho rýpadla jsem pouze reagoval na informace na webu. Pokud si lze tuto technickou zajímavost prohlédnout i v jiný čas, nevím, proč to na webu nemaj. Protože tím odrazují potenciální návštěvníky.
 
Lukáš Škobrtal
Lukáš Škobrtal
Muzeum dýmek
V Proseči byl (alespoń myslím) suvenýr s dýmkou. Teď by měla být známka. Naproti tomu jsem četl, že nově postavené rozhledny v Horní Čermné a Stachlbergu budou mít suvenýr. Nevíte někdo,co s tím ? Rozhledny by zasloužily rozhodně TZ, naproti tomu, až budou mít všechna muzea TZ, nebude to konec TZ vůbec ? Uvedu zde příklad : jsem z České Třebové, kde máme TZ města. Je zde i nejstarší rotunda ve východních Čechách. Teoreticky by zde mohlo do budoucna být po 4 ks TZ (město,rotunda,muzeum,minipivovar). Atraktivnost po turistické stránce to ovšem výrazně nezvýší. I přesto : sbíral jsem, sbírám a sbírat TZ budu. A chtěl bych možná otevřít menší diskusi : do jakého čísla jste sběratelé ochotni sbírat ?
 
feli
Re: Muzeum dýmek
Do jakého čísla? Já si hóóódně vybírám už mezi stávajícími. Takže mne koncové číslo nezajímá. Proto napíšu "8" a dej si ji na ležato :-)
 
starý Jarda
Re: Re: Muzeum dýmek
Ta osmička naležato vypadá fantasticky. Snad se jí začínající sběratelé TZ neleknou :-D.
 
feli
Re: Re: Re: Muzeum dýmek
....to se spíš leknou někteří stívající
 
Pinďa
Re: Muzeum dýmek
Cíleně sbírám do čísla 1500, vyšší jenom když je náhodou potkám. Jo a ještě 2000. Tuto TZ jsem pojal jako cestu do Mekky, kterou by měl absolvovat, alespoň jednou za svůj život, každý sběratel :-)
Co se počtu TZ v České Třebové týká, myslím si, že svojí budoucí známku by si zasloužilo i muzeum bratří Stránských, tedy pokud někdy vznikne. Já osobně pevně věřím, že ano.
 
Pinďa
muzeum dýmek
Tam jsem byl a jsem zásadně proti vzniku této TZ! Když jsem viděl tu krásu okolo sebe, dostal jsem, jako nekuřák, neodolatelné nutkání si jednu z nich zapálit. Naštěstí jsem silná povaha a tak jsem s vypětím všech svých morálních sil odolal. Ale ne každý je stejný, jako já. Proto bych preventivně zakázal i všechny TZ pivovarů, lihopalen, hradů s mučírnami a podobnými, neřest podporujícími objekty. Nechal bych jenom takové známky, ke kterým se dá dojít pouze pěšky a od nejbližšího nádraží je to alespoň hodina cesty do kopce. :-))
 
starý Jarda
Re: muzeum dýmek
Pinďo jsi borec! Bohužel já tyhle všechny neřesti mám a to ještě navíc sbírám turistické známky. A po přiblížení k cíli (nějakou dopravu najdu) jezdím dvojkou (raz-dva, raz-dva atd.)
 
Jirka Vaníček
Jirka Vaníček
Re: muzeum dýmek
Naprosto souhlasím, TZ na těchto místech legalizuje účel návštěvy jako výmluvu.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: muzeum dýmek
Jako dlouholetý kuřák dýmky se tam už mnoho let chystám a vždycky jsem to tak nějak odsunul. Teď konečně budu mít větší motivaci se tam vypravit.
 
Jan Bezděkovsky
HonzaB
TZ pro Březenský drak?
Koukám na hlasování o nových TZ a nestačím se divit. TZ pro důlní velkorýpadlo....to tu opravdu ještě nebylo. A zdá se, že hlasovacím sítem projede. Budiž technická památka by to v dnešní době asi i byla. Nicméně to fakt nikomu nevadí, že na tento objekt se lze podle informací na webu podívat jen v sobotu třikrát za den ("výpravy za Březenským drakem vychází z vrátnice Severočeských dolů v Březně u Chomutova každou sobotu v 10.00, 13.00 a 14.00 hodin")? Už zas vidím ty komentáře sběratelů, až to místo získá TZ.... Ale komu není rady, tomu není pomoci...
 
 feli
feli
Re: TZ pro Březenský drak?
Dúležitá informace pro doplnění : VSTUP ZDARMA a děti dostanou dárek........
 
Miroslav Svoboda
Medvěd
Re: TZ pro Březenský drak?
Věř tomu, že když jsem to včera ukázal prckovi, tak se hned začal těšit jak se na rejpadlo na jaře zajedem podívat. 100 chutí, 100 názorů - jen ten Tvůj MUSÍ bejt trvale opoziční - nelíbí se mně tak je přece absolutní pikačovina aby se to mohlo líbit někomu jinýmu. Já jsem totiž pán světa a když to nebude po mým, jsem schopen psát až na střecu světa.
 
Jiří Tobolák
kanar.21
Re: TZ pro Březenský drak?
Já kukal už včera před hlasováním na jejich webovky a dal ANO.
Neviděl bych to tak ostře jak Medvěd, pouze si projevil svůj názor, a cením si lidí co dokážou nebýt ovce a umí vyslovit (napsat) nahlas názor i když ví že nebude populární. Takže pohoda.
Já mám třebas názor že lepší B. drak než třebas muzeum dýmek, ale zase je to o člověku. Já se půjdu s dětma rád podívat na důlní velkorýpadlo, bo je to bude bavit. Ale rozhodně je nebudu brát do muzea dýmek, stejně tak jak se vyhýbáme pivovarům a některým nezáživným muzeím. A nejde o to že bych žil v naivní představě že když neuvidí muzeum dýmek a pivovar, tak nezačnou kouřit a chlastat,ale zkrátka chodíme pouze tam kde nás to baví. A když dojdeme na místo kde chcu TZ, tak nemám problém si ji koupit a místo nenavštívit, jsem sběratel, ale nemusím vidět všechno. Tož tak.
 
Zdenislav
Re: TZ pro Březenský drak?
Poslední dobou opravdu nechápu, co za objekty TZ s.r.o. připouští. Souhlasím s tím, že velkorypadlo může být zajímavá technická památka, ale příliš nechápu, co to má společného s klasickou turistikou. Stejně tak informační centrum jaderné elektrárny, kde se poskytují informace spíše o výrobě elektřiny než turistických cílech...

A vstupné na Draka zdarma + dárek? Tomu říkám ubohý populismus, protože jinak by tam ty lidi asi nedostali.

No je vidět, že lidé co mají k dispozici svých pět hlasů na osobu si odhlasují cokoliv. A to zřejmě jen proto, že už mají všechny turistické známky a tak chtějí další a další, aby se doma nenudili... Tahle sobeckost ale systém turistických známek bohužel dost znehodnocuje.
 
Pinďa
Re: TZ pro Březenský drak?
Proti rypadlu osobně nic nemám a dokonce si myslím, že je to dobrý cíl. Ani mně nevadí, že se na něj můžu podívat jenom v sobotu. Prostě si podle toho upravím svůj program. Daleko víc by mně vadilo, kdybych tuto TZ, tedy pokud projde, nesehnal na známkovém místě třeba za rok, protože zadavatele přestalo bavit TZ prodávat, jelikož si od prodeje sliboval něco jiného, třeba daleko větší zisk. Poslední slova v tomto případě asi neplatí.
 
Jára
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Správně. Turistické známky mají být jen na klasických turistických cílech v přírodě a na jen vyznačených turistických trasách. Všechny ostatní známky bych zrušil jako ne turistické. A ti co maji pět hlasů se můžou stydět, fuj, sobci. Ještě že je tu někdo kdo to hlídá a nepřipustí známku na ne turistickém místě.
 
starý Jarda
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Já třeba nehlasuji vůbec a čekám jak se ostatní rozhodnou. Nemám zapotřebí dělat ze sebe většího pitomce než ve skutečnosti jsem.
 
Zdenislav
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Jsou to přece TURISTICKÉ známky, tak proč by měly být na neturistických cílech?! A jestliže na tom rypadle mají vstupné zdarma, tak se asi dost bojí že by tam za peníze nikdo nepřišel. A navíc je to objekt pro velice úzkou skupinu obdivovatelů.
 
starý Jarda
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Medvěde máš pravdu. Každému se líbí něco jiného. Proč ovlivňovat někoho jiného v "Návštěvce"? Tak ať si HB hlasuje PRO nebo PROTI. Nebo to máš HB daleko od domova a jsi líný?
 
Jan Bezděkovsky
HonzaB
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Můj názor je můj názor. Nepovažuju se za pána světa, ale nevidím důvod, proč bych se nemohl vyjádřit a proč mě musíš hned takto napadat. Můj názor přitom vychází z toho, co bylo (a dnes už není) smyslem TZ. Upozornit na zajímavé "turistické" cíle. Slovo "turistické" podtrhuji. Za turistický cíl fakt nepovažuju něco, na co se mohu podívat jen jednou za týden a to ještě ve 3 konkrétní časy. Vůbec nejde o to, jak to mám k danému místu daléko či blízko ....Mé děti by toto místo asi taky zajímalo, ale prostě mě štve, že za touto TZ mohu vyrazit v tak omezeným časech, což výrazně limituje mé možnosti se sem vypravit a TZ získat. Proto to kritizuju.
 
Jára
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Jen něco ocituji z tohoto webu a z poslední TV Gejzír o TZ:
Citace: "Turistické známky mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.
Číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i TECHNICKÉ PAMÁTKY, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst."

Z TV: „Cílem TZ je (nás) provést po nejkrásnějších i zapomenutých místech naší země…
Komerčně zajímavá místa nám umožnila rozšiřovat systém po zříceninách, po neprávem opomíjených památkách …“

A to je moc dobře.
 
feli
Re: Re: TZ pro Březenský drak?
HonzaB je známý negativista :-) to víme. Měl by sis už konečně uvědomit, že "Čo bolo, to bolo terazky je něco jiného. NIC NEZMĚNÍŠ!!!
Otevíračka je to poslední, co by mne bolelo. Tak si cestu naplánuju tak, abych se tam (kamkoliv) dostal. Že bude vydána TZ pro rypadlo, to mi taky nevadí. Zjevně to, že bude vydána leckoho potěší, tak proč bych jim kazil radost.
A abych byl taky trochu negativní, napíšu svůj názor. Pro mne jsou návštěvy např. vytěžených dolů a podobných "děl člověka", kde byla zničena příroda naprosto nepřijatelné.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Re: TZ pro Březenský drak?
Když někdo řekne (napíše v Návštěvní knize), že těžní stroj na uhlí se mu jako turistický cíl líbí/nelíbí, tak tím vyjadřuje svůj názor. A pokud se jím někdo nechá ovlivnit, je to jeho problém, že nemá na věc vyhraněný názor. Nebo začneme přikazovat/zakazovat, co se sem smí/nesmí psát a zavedeme funkci cenzora? Třeba by ses této role takhle vždycky kolem půlnoci rád ujal.
 
Valdemar Hrotek
Valdemar Hrotek
Stamp medaile
Dobrý den,
letos jsem začal se sbíráním Stamp medailí. Podařilo se mi sehnat medaile na místech - Větruše, Harrachov, Velké Březno, ZOO Děčín, Frymburk a Helfenburk. Z počátku jsem byl z toho nadšený, ale postupně zjišťuji, že sehnat tyto medaile je téměř nadlidský výkon. Byl jsem i na dalších místech, kde avizují prodej Stamp medailí, ale buď tyto medaile už nemají a nehodlají další objednávat, protože o ně prý není zájem, a nebo o těchto medailích ani neslyšeli. Jsem z Ústí nad Labem, a tak jsem v okolí obcházel tato místa, kde Stamp medaile neměli - Zámek Duchcov, Klášter Osek, Tiské stěny, Skanzen Zubrnice, Hrad Střekov, Česká Kamenice, Zámek Děčín, při výletě po jižních Čechách pak Plešné jezero. Mohli by jste mi tedy poradit, jak tyto medaile lze tedy vůbec získat? A když budu obcházet i další avizovaná místa, tak ty medaile tam budou?
Děkuji za odpověď
 
 feli
feli
Re: Stamp medaile
Jak získat? Asi nejslepší způsob je, nechat si je posla. Sami to píší, cituji : "Pokud štítky na hole či medaile neseženete na prodejním místě, rádi Vám je pošleme poštou".
Vlevo odsud je i návod, jak na to....
Hóóóóódně štěstí
 
feli
Hlasování
Tak jsem se po dlouhé době podíval o čem se to vůbec hlasuje. No a koukám, že nám Ledvice založí novou kategorii "UHELNÉ ELEKTRÁRNY".
Tak pak už jen Dětmarovice, Hodonín, Mělník, Počarady, Poříčí a Dvůr Králové, Prunéřov, Tisová, Trmice, Tušimice.......
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
Re: Hlasování
a ještě Chvaletice a Opatovice
 
Jirka Vaníček
Jirka Vaníček
hlasování NJ
Tak konečně se s novou TZ města Nový Jičín vyřeší rozkol s atlasem TZ. V něm je TZ 334 prezentována jako kategorie historická města, ale na samotné TZ je napsáno zámek Nový Jičín, který je na ní také vyobrazen. Podobné je to s TZ 1558 Potštát - zde je to ale opačně. V atlase je žluté kolečko jako zámek, na TZ je ovšem nápis město Potštát.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Přijeďte si pro ni 25. října. Občanské sdružení "Pro záchranu hradu" pořádá slavnostní otevření opravené věže. Vlastní otevření bude ve 13 hod., před i po je doprovodný program (ukázky zbraní, středověké boje, dobová hudba, řemesla,...). A uvidíte-li nebo uslyšíte-li někde název Sukoslav, je to jen jiný název pro tento hrad.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Re: Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Ahoj Honzo, budeš tam i ty? Já bych přijel. Z Ústí n.L. zdraví KEŽI
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Re: Re: Nemáte ještě TZ 485 hrad Kostomlaty?
Mám sice ten den nějakou práci, ale chtěl bych se na chvíli utrhnout a okolo té 13. hod. se tam podívat.
Kdo má zájem, více je zde: http://usti.idnes.cz/reozhledna-na-vezi-hradu-kostomlaty-d76-/usti-zpravy.aspx?c=A141017_2108569_usti-zpravy_alh
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Hradec Králové
Ahoj, v sobotu jedu do Hradce Králové a plánoval jsem, že si tam koupím TZ. Malá vodní elektrárna a Labyrint Divadla Drak budou v pohodě snad, ale koukám, že problém bude asi s městem Hradec Králové. Podle webu jsou všechny IC o víkendu zavřené a alternativa v podobě Bílé věže asi také neklapne. Tam je také už asi po sezoně. Nemohl by někdo poradit, kde by se dala známka ještě sehnat?
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2014 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek