Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Honza Pásler
To: Dřízna
Ono je to asi dost složité s prodejním místem. Asi 2 km odtud je vzdálená rozhledna Osičina, která má otevřeno v létě o víkendech, ale velice ochotní manželé Chaloupkovi na zavolání rádi přijedou a otevřou (tel. číslo je u rozhledny uvedené). Tak tam by se snad tato známka mohla prodávat (Osičina má též svou TZ.)Nevím, jak to vypadá s hospodou v blízkých Přepychách, ale domnívám se, že asi bude mít otevřeno až někdy v podvečerních hodinách, když místní chlapi přijdou z práce a zajdou si na pivo.
 
MJ-Fredo
Dřízna
... Biskupská mincovna byla alespoň nakonec vydána, ale dost (7) schválených míst se vůbec nevyrobilo. Viz můj příspěvek ze dne 04. 11. 2009 v 15:17:20 ;-((Třeba jen čekají až vypukne sezóna ;-)
 
starý Jarda
pro Simču S.
Simča, zmizí háček = Simca. Když se "c" přečte jako "k", tak je to auto. :-D :-D
 
jirkacek
Dřízna
..tak nám to nějak drhne u schválené TZ Dřízna. Doufám , že situace nebude kopírovat zdlouhavé vydání Biskupské mincovny v Kroměříži....
 
Simča S.
Jsem naivka...
Myslela jsem si totiž naprosto naivně, že když se přihlásím, tak třeba tady do návštěvní knihy nebudu muset psát jméno a e-mail.... A NIC!!!Jinak o háček mne to také připraví :-). Ale nick kvůli tomu měnit nebudu....Jo, a také bych měla zavítat do šuplíku "výměna"... také mám po inventuře TZ mezi svátky nějaké duplicity...Simča
 
KEŽI
To Pinďa
Nic osobního vůči Tvé osobě,ale je mi tě fakt líto! Já tam mám ten háček taky,tak budu v hlasování asi přemýšlet nad jiným nickem... . Pořád říkám to samé - zrušit hlasování,jak je vidět,vytváří to jen nové a nové problémy !
 
Michaela
to MJ-Fredo - výměna
asi jsme začaly všechny dělat po Novém roce pořádek :D
 
Medvěd
Hlasování
Tak já se už od mých problémů v prosinci, kdy jsem v návštěvce více než týden nemohl přispívat, nemohl zaregistrovat a evidovat si zde TZ (evidenci mám i na k8, tak mě to nijak zásadně nebralo). Momentálně ale nový systém hlasování chce po mně registraci a nepustí mně dál - a tak hlasovat nemůžu (nicméně kdybych hlasovat mohl, dostal by zámek ode mne ANO - myslím si, že je to zajímavá lokalita).
 
MJ-Fredo
Všimnul jsem si ...
Teď jsem se byl podívat do rubriky, promiňte, přihrádky, výměna TZ a koukám že je to tam samá ženská. Myslím to dámy a děvčata v dobrém ;-))
 
MJ-Fredo
Pinďo
Nečíl se tolik ;-)To tvoje garant-klofec mi ale taky nepřipadá zrovna moc česky ;-))
 
Pinďa
žensky?
Ne, spíš nas.aně. Nemám rád, když se mě někdo snaží vnutit všelijaké oupenkárdy, čekpojnty, šourůmy a podobné zhovadilosti. Byl bych rád, aby si ti, co mají místo mozku zásuvku ke kompjůtru uvědomili, že česky to jde také.Toto je stav, který mě, jako nekuřákovi, vadí daleko víc, než kouření v hospodách 4 cenové skupiny.
 
martin vaněček
a ted se cítíš moc žensky :-))))
 
Pinďa
jsem hrubě nespokojen!
Tak jsem se zaregistroval, abych se také mohl podílet na hlasování. Ale ejhle! Registrace mě umazala háček. Nechápu proč, když ta původní registrace to nedělala. Jestli je toto ten avizovaný krok ke zlepšení, tak děkuji, nechci.
 
mappy
pro starý Jarda
Tak už tam jeden příspěvek je, ode mě. Konečně můžu hlasovat i já, doteď mi to nešlo.
 
starý Jarda
pro jirkacek
Tak jsem se k tomu také dostal. Hlasovalo (zatím) 13 osob a komentář žádný.
 
Michaela
hlasování
Tak nevím, asi jsem nějaká natvrdlá, ale krom změny v přihlašování jsem si žádného podstatného rozdílu v systému hlasování nevšimla ...
 
martin vaněček
tak jsem čekal nějakou změnu např. ANO - NE a ono je to při starém.
 
jirkacek
Hlasování
Bez upozornění červeným písmem bylo aktualizováno hlasování , nyní se hlasuje o jednom zámku , tak mrkněte.......
 
MJ-Fredo
To Perikles
Díky za vysvětlení. Všechny tři existující verze TZ, žádná jiná není, jsou v náhledech vidět u této známky. Dotyčný to napsal to dost chaoticky a zmateně ačkoliv podle data a času onoho příspěvku měl být ještě střízlivý ;-)
 
Perikles
A to hnědé... To bude asi umazané, když se pisatel kochal tam, kde neměl:-)
 
Perikles
Známky Ještědu jsou tři. Na té první je jen hotel a nápis Ještěd 1012 - Jizerské hory. Pak se udělala nová známka, kde je i část hory. Na ní je pohled směrem od Liberce. Tuším, že vzorem byla fotka zimního Ještědu (možná ne, ale je mi to povědomé). Ale protože Ještěd není v Jizerských horách, předělávala se známka potřetí.
 
Pinďa
pro MJ
Možná jsem odhalil ještědskou poznámku.Asi je jedná o nějakého sběratele pohlednic, který po cestě na svůj spřátelený web překročil bludný kořen a nevšiml si, že už se potuluje na stránkách, věnovaných sbírání TZ.
 
feli
Moc hezké to jo.....
.............ale přes jaké Tatry to ale bylo :-)Ale jinak. Že by hlasování o nových TZ již bylo v novém hávu? Číhněte se sami.....
 
MJ-Fredo
Moc hezké ...
... jak jsme se z Ještědu přes Tatry doslali k Frantovi Šťastnému ;-)Ještě tu ale nikdo nevysvětlil poznámku nějakého pisatale, uvedenou u TZ No. 40 Ještěd na K8 cituji:"Na fotkách rarity: 1) staré podoby mají nápis Jizerské hory, nová má správně Ještědský hřbet - mám %a 2) jiné grafické zpracování (starší) - v katalogu hněddých 5/8%a 3) pohled Ještěd od Jana Bělohradského%a 4) Ještěd od Liberce v zimě".SLÁVKU nejsou tedy nakonec už 4 verze této známky? ;-))
 
Lex
To Feli
Na ostrově Man se jezdí jedny z nejslavnějších motocyklových závodů dodnes. (Tourist Trophy) Jeden z významných závodníků byl i náš František Šťastný. Pro každého kdo tam závodil je to prý zážitek na celý život. Tak snad jen psychický a ne i fyzický:)
 
Perikles
Slávek: v Liberci se taky traduje - co je za Ještědem, to nás nezajímá:-)
 
Perikles
No to abychom příspěvek nepřehlédli:-)
 
Honza Pásler
To nechápu,
proč se můj příspěvek objevil dvakrát, když jsem na "odeslat příspěvek" kliknul jen jednou.
 
Honza Pásler
Dohlednost z Dobrošova do Prahy
Že by z kopců nad Náchodem bylo vidět do Prahy, tomu by asi nikdo neuvěřil.Přesto - v roce 1891 byla za noci viditelná záře z osvětlení nad areálem Jubilejní zemské výstavy z vyhlídkové skály Žába na vrcholku Dobrošova (621 m.n.m.). Tehdy tu ještě nestála známa Jiráskova turistická chata s rozhlednou (No. 537).Dnes už by taková dohlednost možná nebyla, vinou rušivé záře z veřejných osvětlení nad obcemi a městy (světelný smog).
 
Honza Pásler
Dohlednost z Dobrošova do Prahy
Že by z kopců nad Náchodem bylo vidět do Prahy, tomu by asi nikdo neuvěřil.Přesto - v roce 1891 byla za noci viditelná záře z osvětlení nad areálem Jubilejní zemské výstavy z vyhlídkové skály Žába na vrcholku Dobrošova (621 m.n.m.). Tehdy tu ještě nestála známa Jiráskova turistická chata s rozhlednou (No. 537).Dnes už by taková dohlednost možná nebyla, vinou rušivé záře z veřejných osvětlení nad obcemi a městy (světelný smog).
 
feli
ALPY
.......alias FRANCOVKY :-D
 
SLÁVEK
TATRY
TOHLE SE U NÁS V LIBERCI TRADUJE - MJ MĚL PRAVDU,JO A JEŠTĚ JSOU KRÁSNĚ VIDĚT Z LIBERCE VEČERNÍ ALPY......KDO CHCETE, TOMU POŠLU FOTO, NA JIZERKÁCH BYLO DNESKA KRÁSNĚ,SLÁVEK
 
Perikles
Z Prahy Ještěd vidět je. Když je jaro a jsou bílé Krkonoše, tak uvidíte i je. Nejlepší výhled je z Ládví (taková skalka vedle observatoře) a pak z dálnice od Brna. Když chytíte super viditelnost a budete na žižkovském vysílači, uvidíte Lužické hory, Ještěd, Černou studnici, Krkonoše, Orlické hory, Vysočinu, Blanský les, Krušné hory, Středohoří. Jenže kdo by to za to vstupné zkoušel častěji:-)
 
Medvěd
Ještěd z Prahy
Před pár lety jsem bydlel ve výškové budově v Praze (na Zahradním městě) a věřte mi nebo ne, ze střechy toho dvacetipatráku opravdu byl za přijatelného počasí Ještěd vidět (dokonce jedna realitka byty v horních patrech inzerovala jako byty v Praze s výhledem na hory).
 
Bary
Pro Jířa:
No rozhodně lepší Kamaz než Čavdar. Ale co Robur nebo Jelcz?
 
MJ-Fredo
k Ještědu
Četl jste někdo poslední poznámku u TZ 40 Ještěd na K8?http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=40 Já ji moc nechápu ;-(
 
feli
Jířo
Man ostrov je a pokud se nepletu, jezdily se tam motocyklové soutěže.
 
feli
No já se ani nemusím drápat na Ještěd. Vylezu na balkon a co myslíte že vidím?Ano, jako Slávek...... :-D
 
Jířa
To Bary
Pohoří Man sice myslím není, ale ostrov ano. Takže i ten by mohl Slávek vidět... Furt lepší než Kamaz.Jířa
 
Bary
....ehm
Ten Slávek je ale vtipkár. Ještě že nejni pohoří jménem Man nebo Daf.
 
feli
SLÁVKU
............s tím Ještědem to je teda fakt dost dobrý :-D :-D :-D
 
MJ-Fredo
To Perikles
Slávek to asi myslí stejně jako když napsal dne 03. 07. 2007 v 22:54:32... A JEŠTĚ K TOMU JEŠTĚDU A KE SNĚŽCE,KDYŽ JE DOBRÁ DOHLEDNOST, ( MUSÍ BÝT OSTRÝ HORIZONT ) JSOU VIDĚT Z JEŠTĚDU VELICE DOBŘE I TATRY, ( VČERA JSEM VIDĚL TŘI A JEŠTĚ JEDNU LIAZKU - AUTA KTERÉ UPRAVOVALY SKOKANSKÉ MŮSTKY NA MS 2009 ) ;-)))
 
Perikles
Byl jsem na Ještědu mockrát, ale že by byly vidět Tatry, to slyším poprvé. Nejdále jsem viděl Orlické hory a slyšel, že bývají několikrát do roka vidět Jeseníky.
 
Perikles
Ale myslíš ty s motorem...
 
SLÁVEK
Petr
A KDYŽ JE DOBRÁ VIDITELNOST, TAK JSOU VIDĚT Z JEŠTĚDU I TATRY,ZDRAVÍ SLÁVEK
 
Petr
Vcera na Jestedu TZ bez samolepky za 25 Kc. Jinak azurova obloha, super vyhled. Diky inverzi byly videt Krkonose se Snezkou, nejvyssi vrcholy jizerek (Smrk, Jizera, Stog izerski v Polsku). Ten hnusnej smogovej opar zustal dole a tyhle vrcholky byly videt naprosto ciste. Skoda ze takova dohlednost je jen parkrat v roce.
 
Jířa
Tz Vitkov
Takze TZ Vitkov dnes zakoupena na Vitkove i se znameckou a dokonce za 25 Kc. Vysvetleni naskedujici, za znamku zaplatili jiz v lonskem roce za lonske ceny, tudiz jako statni instituce nesmi dle zakona prodavat draz. Coz plati jen pro prvni varku, dalsi doobjednani bude jiz za novou cenu. Toz na Vitkov spechejte a pet kacek usetrte. Jířa
 
Petr Kožený
Tak známka muzea a pivovaru U Fleku je již v prodeji,otvírací doba kiosku kde je známka v prodeji je (dle rozhovoru s paní která tam prodává) KAŽDÝ DEN AŽ OD 15-ti hodin. Nevím jestli v letní sezoně tento kiosek neotvírá dřív. Kdo pro ni pojedete,tak tam jedte až na 15-tou hodinu.
 
MJ-Fredo
Test
Ano, jivos má pravdu - Enigma.
 
jivos
Re: Test
Ne že bych chtěl předbíhat renomované luštitele, ale protože jsem se na onen film díval, tak vím, že je to GB No.45 Bletchley Park :-)
 
Perikles
Ono těch televizí a tudíž i filmů je víc... Leda že bych si tipnul místo ke každému filmu:-)
 
MJ-Fredo
Test
Včera ve čtvrtek, dávali ve 20:00 na jedné soukromé TV zajímavý film.Víte jak se ono místo, kde se odehrával hlavní děj filmu, jmenuje?Má vydanou TZ, jakého čísla? Jinak bych se zde neptal ;-)Sice je to v zahraničí, ale je tam TZ, tak pátrejte ;-))
 
Jarda P.
Ceny TZ a VTZ
Jen pro informaci - včera v Íčku na Božím Daru a v Íčku v Karlových Varech u Dolního nádraží zakoupeny TZ a VTZ za 25,-Kč a bez samolepky.
 
KEŽI
To moai,Pinďu a ostatní
Tento web zná dost lidí co turistujou a sbírají placky,ale jen já sám jich znám spoustu,kteří tu zaregistrovaní nejsou a třeba neznají ani k8,kde si mohou své úlovky zaregistrovat.Buď o to ani nestojí nebo jsou to tůristi přírodní a ne internetoví !!! Co naděláme? Asi nic. Buď zájem je anebo není. Lidi asi hlasovat nedonutíme. Ledaže bychom poté přestali hlasovat i my zde skalní a tak se to hlasování časem zruší samo...jen úvaha - né návod.
 
moai
TZ - 1715 - NÁRODNÍ PAMÁTNÍK NA VÍTKOVĚ
BY MĚL MÍT TZ OD ZÍTŘKA - POZOR!: ZÍTRA JE PAMÁTNÍK OTEVŘEN OD 13:00 HOD.Jako Pražáci vás budeme pravidelně informovat
 
moai
to: Pinďa
Hlasování se jen tak "nezbavíme", ale šlo by alespoň hlasování více zviditelnit. Aby to zaujalo i ty, kteří tento web naznají.
 
SLÁVEK
TZ - 1713 - ROZHLEDNA CÍSAŘSKÝ KÁMEN
TZ JE JIŽ V PRODEJI - ÚŘAD MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC, VRATISLAVICE NAD NISOU ( V ÚŘEDNÍ DNY PO, ST )SLÁVEK
 
Pinďa
pro moai
Nápad dobrý, ale asi nerealizovatelný. Už vidím, jak se sejde 100 stejných návrhů na nové místo, když v hlasování k jednomu konkrétnímu místu se jich 100 sejde jenom vyjímečně. A to nemluvím o zdůvodnění. Tam píše okolo 20, většinou stejných lidí.
 
MJ-Fredo
Hlasování
Asi ho jen tak nezruší.Na stránce hlasování o nových TZ jsem dneska našel tenhle vzkaz:"V současné době připravujeme jednotné přihlašení jak pro hlasování, tak i pro sběratele.O zprovoznění budeme informovat!!!
 
Simča S.
Kapří pitominky
se nebojte, pan M.G. z Českých Budějovic určitě veškeré kapří pitominky objedná. Je to přeci kšeft, ne? A o co jiného by (mu) šlo....Simča S.
 
MJ-Fredo
Jířo
Ty kapří pitominky mi vůbec nechybějí ...PS:Info o TZ 1713 a 1715 atd. jsem psal v době, kdy to ještě nebylo v aktualizaci ;-)
 
MJ-Fredo
TZ 1713 a 1715 ...
... v seznamu turistická známková místa nahoře v menu, tam po výběru nejnovější ;-)A VTZ Valšské království 2010 má č. 786 tedy je teď celkový počet 760.
 
Jířa
To Fredo
Nehledě na Buchtobraní, Pochody za úplňku (ty budou za chvíli) a podobné kapří pitominky......
 
MJ-Fredo
VTZ 2010
Ještě mě v seznamu chybí VTZ Valašské království 2010. Škoda by bylo takovou sérii třerušit že?
 
MJ-Fredo
To: moai
Bingo!
 
moai
to: Fredo
jestli je to tak jak píšeš, je jich 759
 
moai
Hlasování
Ano, hlasování by se mělo zrušit. V takovém malém počtu hlasujících by se také mohlo stát, že v hlasování budou převládat různí amatéři nebo dokonce děti. To by nás to pak mrzelo když by byla atraktivní turistická místa záporně přehlasována...Proto navrhuji vytvořit speciální web adresu, kam by jsme posílali tipy na nové TZ (např. hlasovani@turisticke-znamky.cz). Když by se shodlo třeba 100 stejných návrhů z různých adres mohla by se TZ vyrobit
 
Bary
Pro Keži:
Zadání případné té či oné VTZ bude problémem, to je bohužel "normální" a to hl. v Praze. Tam jsou mistři v nekomunikaci. Ale např. za výročí nar. K.H. Máchy budu lobovat co tá dá, narodil se v Praze, to nemůžou zpochybnit. Ale i jinde to jsou čímani, když jsem se např. před dvěma lety u nás Hr. Králové snažil prosadit výrobu VTZ 700 let Katedrály Sv. Ducha, tak to byla opravdu robota. V podstatě to bylo nepochopeno, proč se VTZ jako takové vůbec vydávají, jednal jsem z místním IC, ať se v tom aspoň trochu angažují, ale bylo jak když mluvím česky s eskymákem. Už, už jsem myslel, že to snad zacvakám z vlastního, ale pak se konečně spolu s biskupstvím probudily. No a potom jsem už jen slýchával, jaký to byl prý dobrý nápad, že VTZ vyšla, protože byla nečekaně rychle vyprodána. Vždycky, když si na to vzpomenu, co jsem s tím strávil času, tak se ve mě ještě pění krev. Zkrátka, nemůže to jít jednoduše, protože to jde složitě. A šlus.
 
KEŽI
Hlasování zrušit jak píše MJ-FREDO
Jak jsem zde již včera psal,tak se hlasování o nové TZ nezvedlo ani o jediný hlas!Poněkolikáté zde již všichni píšeme,ať se to hlasování zruší a přesto stále nic.Zájem o to úplně upadá a myslím si,že už ani pro Rýmařov to nemůže být vodítkem či průzkumem trhu,zda tu či onu TZ vydat nebo ne.Toť k tomu vše. TO BARY a AFIK 2811: plný souhlas s vámi,dost často se vyrobí nicneříkající VTZ a na spoustu zajímavých výročí se zapomene!Krásných výročí tu bylo napsáno opravdu dost,problém asi bude v zadání té VTZky a následném prodeji.Nebo se mýlím...?
 
AFIk 2811
to Bary
A u Mostky by se hodila o to víc, protože, pokud se nepletu, 26.1. jí po dlouhé době otevřou pro veřejnost.
 
Bary
Pro AFIk 2811:
Pěkné návrhy, opravdu. Ale u těch Libníkovic je malá šance na vydání VTZ, nemá totiž ještě ani číselnou TZ. Navíc je to malá obec a tato rozhledna je turisticky v podstatě utajená. Po rekonstrukci z 90. let ale přístupná, rozhled díky vzrostlým stromům bohužel omezený. U této rozhledny je tedy určitě v otázce propagace na čem zapracovat. Jednoho borce z Libníkovic zrovna znám, tak se zkusím přeptat. No a Mostka u Litoměřic by ji tedy měla mít určitě, když je to magických 100 let. A poslední dva návrhy bych vypustil, protože výročí nejsou zase tak kulaté. To je právě problém vyávání VTZ. Zapomene se opravdu na to významné výročí a na druhou stranu se vydají i taková, které vlastně výročí v pravém slova smyslu nejsou. Nevím však, jestli TZ s.r.o. u vydávání VTZ provádí taky selekci návrhů jako u číselných.
 
AFIk 2811
Výročí
Před pár dny tady proběhla debata o různých výročích v letošním roce. I já přispěju....tady je seznam všech rozhleden, co mají letos výročíZámecký vrch u České Kamenice (1. rozhledna) - 130 Klínovec v Krušných horách (2. rozhledna) - 130 Hněvín v Mostě - 110 Svatobor u Sušice - 110 Hlinský kopec u Ivančic (1. rozhledna) - 100 Mostka u Litoměřic - 100 Hýlačka u Tábora - 90 Kožova hora u Kladna - 80 Libníkovice - 80 Réna u Ivančic - 80 Semenec u Týna nad Vltavou - 80 Velký chlum u Děčína - 80 Krásenský vrch u Krásna - 75 Kratochvílova rozhledna v Roudnici - 75
 
MJ-Fredo
Hlasování
O vyrobení/nevyrobení TZ posledních dvou míst v hlasování o nových TZ rozhodlo 74 respektive 71 hlasů sběratelů. Připadá mi to trapné. Bych to hlasování navrhoval zrušit. Zájem o to v podstatě žádný není, takže k čemu to je nevím?Bych to změnil jen na: Připravovaná místa - s možností vyjádřit se, ale bez hlasování.
 
Bary
TZ č. 1555 - Výtopna Zdice
Tak to je opravdu velká smůla, pevně věřím, že se povede alespoň "něco" zachránit. Exponáty tam jsou rozličné, nejen železniční. Každopádně bude provozovatel potřebovat velkou podporu a nejen morální.
 
martin vaněček
tak tady to píšou o zdicíchhttp://berounsky.denik.cz/zpravy_region/ve-zdicich-se-zritila-strecha-depa20100118.html
 
K8
Ano, byla to lanovka na Černou horu - dnes je z jednoho z jejich sloupu rozhledna - viz http://cestovani.idnes.cz/stroj-casu-pred-80-lety-zacala-jezdit-nejstarsi-lanovka-v-cesku-p6x-/igcechy.asp?c=A081030_120039_igcechy_tom a jeli ve druhe generaci kabin - asi pátý obrázek v galeriia k duhe otazce - opravdu to byl Hrádek u Úšteku
 
Honza Pásler
Pan Tau - lanovka
Byla to stará lanovka z Janských Lázní na Černou horu, která jezdila do r. 1980 v jiné trase, než ta dnešní - přibližně v trase dnešních vleků Protěž a Anděl.
 
Honza Pásler
Nechci malovat čerta na zeď,
ale domnívám se, že to s výtopnou Zdice dopadne podobně, jako před lety s výtopnou v Kořenově, která též neodolala sněhu. Kéž bych se ve svém odhadu mýlil!
 
JirkaK
TZ No. 1555 - Výtopna Zdice v ohrožení
Dnes dávali na ČT1 v Událostech v regionech, že se zřítila střecha depa ve Zdicích pod náporem sněhu. Prý potřebovala již rekonstrukci. V reportáži bylo možné vidět několik historických vozů pod troskami. Tak nevím, jak to s muzeem dopadne.
 
MJ-Fredo
To: moai
To je sranda co?Když se ti nechce počítat řádky, tak si ten seznam dříve vydaných VTZ zkopíruj do Excellu, smaž známku s č. 114 - nebyla vydána a připočítej těch pár VTZ na letošní rok a vyjde ti číslo ...
 
moai
to Fredo
V neděli jsi nám tu dával hádanku, kolik je VTZ...no, nechtělo se mi počítat řádky a tak jsem raději napsal do Rýmařova. Cituji odpověď: "...přesný počet vyrobených výročních známek nemáme k dispozici, seznam je uveden na našich stránkách..."tzn. že ani Rýmařov neví, kolik vyrobili VTZ - asi se jim nechce počítat řádky :-))
 
Pinďa
lanovka
Sice jsem to neviděl, ale Pan Tau se točil ve Špindlu a nejbližší kabinovka je z Jánských Lázní na Černou horu. A to je můj tip.
 
MJ-Fredo
Lanovka ...
... to před tím byl humor ;-) Reakce na Šerák. Já to v TV teď neviděl a moc si nepamatuji.Nikdo nic, tak ještě tipnu Špindl - Svatý Petr ?
 
K8
Lanovka
Jeli kabinkovou lanovkou, pro upřesnění
 
MJ-Fredo
K8 - k tvé otázce ...
... můj tip na lanovku = na Čerňavu?A typ lanovky = sedačková ;-)))
 
MJ-Fredo
TZ No.1715 Národní památník na Vítkově
Už je v NM u objednatele a dají ji do prodeje do památníku asi již od tohoto pátku. Alespoň to takhle řekli kamarádovi, když se po ni pídil.
 
Bary
Pro Keži:
Pravdu máš! Nějak to hlasování upadá, takže by se mohlo vypustit úplně.
 
KEŽI
!!! Hlasování o nové TZ dnes končí !!!
...tak koukejte taky přidat svůj hlas...hlavně ti mladí a noví !!!Vždycky to byla alespoň stovka hlasujících a nyní je tam číslo 74.Nebo jsou snad všichni turisté odjetí do teplejších krajin?Tak hurá na to !
 
K8
K mým otázkám - na Šerák lanovkou nejeli, takže má někdo nějaký lepší typ?
 
moai
to Jířa
tak to jsme se minuli o půl hodiny :-)
 
Jířa
Flek
Ano, byla za 30,- a byl jsem tam v 16.35. Jířa
 
Libor
... no to je teda pech :-)))
 
moai
tak co
...........byl jsi první?
 
Libor
TZ 1712 U Fleků již v prodeji
tak jak jsem včera slíbil, dnes jsem dostupnost TZ U Fleků prověřil - a již je od dnešního dne 18.01.2010 v restauraci v prodeji (vč. samolepky za standardních 30 Kč) - hned u vchodu uvnitř je stánek se suvenýry, prodejní doba neuvedena, ale byl jsem tam jak dnes (Po) tak včera (Ne) okolo 17.45 a bylo otevřeno - tak hodně štěstí .-)
 
moai
no, sláva...
Zatímco K8 pilně sleduje pohádky, já jsem dnes dorazil ke Flekům pro TZ a ulovil jsem bronzovou TZ (30,-Kč+SA)pitka ale nebyla, protože jsem se před setměním chystal pro TZ 1800 a Na Perštýně mi prodali poslední kus. (30,-Kč bez SA)
 
AFIk 2811
to feli
Spitý patolog pitvá.....zaplaťbohu, že už ten člověk nic necítí...a nemůže ani nic reklamovat :-D
 
Pinďa
pitva
I já gratujuji Jířovi k druhému místu a (zatím) neznámému k místu prvnímu.Ale vraťme se ještě na chvíli k pitvě.Představte si, že by se na Bílé hoře 8.11.1620 strhla pořádná pitva. V té by jistojistě Moravané na hlavu porazili zbytek světa a Jan Jesenský, zvaný Jessenius, by mohl být vrchním pitvoněm Karlovy University určitě déle, než do svých 55 let. A my bychom se o několik století později mohli na těchto stránkách dohadovat, jestli je jeho pozdější výročí úmrtí dostatečně kulaté pro vydání VTZ. :-))
 
feli
Gratulujeme
Jířovi k pěknému druhému místu. Tak se přiznejte, kdo byl první!!!A co Jířo, je za 30,- nebo za víc?
 
Jířa
Flek
tak konecne jsou Fleci v prodeji. Dnes jsem tam byl jako druhy. Samolepka je nalepena uprostred kuponu takovym tim gelickem. Jira
 
MJ-Fredo
To: Petr M
Nám to tady Petře vysvětlovat nemusíš ;-)To napiš na některou z adres v kontaktech do Rýmařova ;-))My tu teď pitváme pitky ;-)))
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek