Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Katka Š
Pradědova galerie U Halouzků
Také mě vrtá hlavou, proč byla známka zrušena? Tak alespoň máme raritu.
 
feli
U Cibulků
Neví, čirou náhodou, někdo, jak je v neděli otevřeno ve výše uvedeném "bufíku" na Hoře sv. Šebestiána? Letos 9.8. tam někdo byl.....Děkuji
 
yerry
Proč zrovna Pradědova galerie U Halouzků?
také jsem tuto galerii v jiříkově u sovince navštívil před 3 týdny a známky byly normálně k dostání za normální cenu a určitě to nevypadalo, že by něměly zájem TZ prodávat! je to pro mě záhada.....!
 
Honza Pásler
Ještě Pradědova galerie U Halouzků
Jivos má určitě pravdu. Ale je to podle mě velice krátkozraké. Vždyť umístění na seznamu známkových míst je pro ně vlastně reklamou zadarmo (a pro každé prodejní místo). Vždyť kdo kromě místních, případně těch, kteří se o podobné výtvory hlouběji zajímají, by jinak věděl, že se ve vesničce, zastrčené mezi poli a lesy, takový unikátní areál nachází? Nebo nemají zájem ani o návštěvníky?
 
jivos
Proč zrovna Pradědova galerie U Halouzků?
Stačí si přečíst v seznamu zrušených TZ:1451 - Pradědova galerie U Halouzků - nemají zájem prodávat TZpro mne je to vysvětlení srozumitelné...
 
Honza Pásler
Proč zrovna Pradědova galerie U Halouzků?
Tak jsem vzal na vědomí informaci, že"Turistická známka No.1451 Pradědova galerie U Halouzků byla zrušena. "Kdybych se dověděl, že třeba"Turistická známka No.194 Dědov byla zrušena ",nebo že"Turistická známka No.1160 Tvrz Dřevčice byla zrušena ",nebo že"Turistická známka No.1446 Tvrz Lštění u Domažlic byla zrušena ",nebo že"Turistická známka No.1641 Bedřichovka byla zrušena",atd. - tak bych se nedivil. Určitě bych našel (a nejen já) spoustu míst, kde toho je k vidění mnohem méně, než v této řezbářské galerii poblíž Sovince. Před třemi týdny jsem galerii navštívil a nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nějaký problém.Tak tedy - PROČ ?
 
Luke H.
Pradědova galerie u Halouzků
Nevíte někdo, proč byla tato známka zrušena?
 
starý Jarda
Kdo sbírá i VTZ,
tak nezapomeňte TURISTASHOP v Praze navštívit. Zadejte si TURISTASHOP.cz a tam je přehledná nabídka.
 
Stanka
Tak tady jim 7 Kč taky nestačí.
Ahojky, další "nenažránci" jsou v Prachaticích, kde mají známku za 30-. v muzeu loutek a cirkusu je jejich známka normálně za 25-.
 
TURISTASHOP
Odpověď na H&B
1) Jsou taky případy, kdy zadavetal známky který dostane známku z Rýmařova za 18,- ji pak prodává známkovému místu za 23,- a přesto ten kdo ty známky prodává dodržuje stanovenou cenu a má na známce jen 2,- Kč. 2) Ten kdo bere známky z Mapcentra v ČB jako pohádková kancelář a TURISTASHOP k nim patří, dobrovolně přistupuje na pravidla hry které zná předem, stejně jako cenu za kterou známku nakupuje a cenu má dodržovat. Pokud Mapcentru jako zadavateli stačí 2,- Kč proč nestačí 5,- Kč prodejci?
 
H&B
Jardo
Rabat 7 Kč je pouze v případě, že jsou známky dodány přímo z Rýmařova, což je samozřejmě běžné. Ale v Budějovicích si nechávají vydávat výročky, které pak nabízejí dále a v tomto případě činí zisk jen 5 Kč.
 
starý Jarda
pro Jirku
Nebuď líný a prolistuj si několik stránek nazpět, když Tě to tak zajímá jaká je cena turistické známky. Je to pořád dokola tyhle otázky. Ve stručnosti. Cena 25,- Kč je doporučená. Smluvní. Když nějakému prodejci nestačí rabat 7,- Kč za 1 (slovy jednu) známku, tak to znamená, že nám dává na vědomí: "Sběrateli trhni si nohou".P.S.Spočti procenta rabatu, když prodejce bude dodržovat doporučenou cenu. A ještě to spoustě nestačí.
 
Jirka
Dobrý den, pokud vím, tak cena TZ je v současné době 25Kč. Zajímalo by mě, zda je tato cena nějak pevně stanovena, nebo jestli záleží na prodejci známek. Vůbec mi o těch pár korun nejde, ale stalo se mi už několikrát, že cena byla vyšší. S pozdravem Jirka.
 
mladý Jarda
pro petr vojacek
Pokud myslíš ten otočný čtyřicetiletý kalendář tak ano, zde:TuristashopBělehradská 63PRAHA 2 - VINOHRADYPSČ : 120 00 stanice tram. č. 6 a 11 Bruselská (u Tylova nám.)metro trasa "C" stanice I.P. Pavlova, trasa "A" stanice Náměstí Míru OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNYpondělí - pátek 9:30 - 18:30sobota 9:30 - 12:30Kromě toho i některé další TZ i VTZ.
 
petr vojacek
dobry den chtel bych se zeptat jestly se da v praze koupit tz kalendar a kdyz tak kde? dekuji s pozdravem petr
 
Starý Drak
to Jan Valeš - Holýšov č.950
Tohle bych napsal (okopíroval) i do diskuse přímo u známky, vydrží to tam déle a je to informace přímo k ní. Pouze tady je to dobrý tip na výlet a beru to, ale za chvíli to zmizí v historii.
 
feli
Pro starý Jarda ještě o Morfeovi
No to je pěkný, ale co teprve jestli nám tu začnou řádit jeho bratříčci, hlavně ten "zastrašovatel". To nám asi Hypnos bude houby platnej :-))). Všichni se objeví když nás tatík uspí, ale :* Morfeus - umí alespoň na sebe vzít podobu i hlas kteréhokoliv člověka. * Fobétór či Ikelos („Zastrašovatel“) - ten se objevuje ve zvířecí podobě* Fantasos - se zase dokáže proměnit ve fantastické neživé věci.No to bude něco ti další dva, já mám takhle špatné spaní..........Ale jinak jsem zase zásluhou TZ o něco znalejší, schválně nepíšu chytřejší :-)))
 
Jan Valeš
Objekt lehkého opevnění Holýšov č.950
Pro všechny lovce známek. V případě, že navštívíte Holýšov a budete mít zájem o prohlídku lehkého objektu, který je zobrazen i na turistické známce, volejte na tel. č. 606612677. V případě, že to půjde, otevřu Vám objekt kdykoli. A několik slov proč je objekt na známce. Za prvé. Holýšov má dosud poměrně zachovanou linii obrany ve dvou sledech. Výstava v bunkru popisuje historii celé linie. Za druhé. Do současné podoby a pro veřejnost otevřel LO. č. 8 Turistický oddíl mládeže 1202. Oddíl zařídil u rýmařovských i vydání známky a oddíl si tedy rozhodl o tom, že bude na známce logo bunkru, který provozuje. Za třetí. Vše podstatné je uvnitř objektu. Jestliže stojí návštěvník venku, dívá se na tuctovou stavbu, kterých je třeba na Náchodsku několik set. Až uvnitř se návštěvník dozví, že tuctový Holýšov s tuctovými objekty má mnohem pestřejší a zajímavější válečnou historii, než se na první pohled zdá. Objekt je vlastně jen vstupní branou pro zájemce o válečnou historii, kteří mají v Holýšově postaráno o zábavu na celý den /muniční továrna, podzemí, letecká hláska, zkušební střelnice, zajatecké tábory, koncentrační tábor atd./ A konečně za poslední. Známky jsou k dispozici v době oteřeného objektu /od dubna do října první víkend v měsíci od 09.00 do 16.00 hodin nebo na zavolání 606612677, mail: jenykholysov@seznam.cz/ a v každý jiný den v místním hostinci U Nováků, v pracpovní den v MKIS Holýšov. Od přístího roku bude fungovat v Holýšově informačka i o víkendu. A na závěr malé dloubnutí. Sám sbírám známky a některá známková místa jsou proti Holýšovu skutečně o ničem. Mějte se prima.
 
starý Jarda
Není se co divit.
Morfeus - (latinsky Morpheus) je v řecké mytologii synem boha spánku Hypna a jeho manželky Pásithey, nejmladší z Charitek. Je to bůh snů. P.S.Tak ať o turistických známkách sní dál.
 
Petr
To vany11 a mladý Jarda
Psal jsem si o TZ v pátek 31.7.09 a odpověď přišla za týden že do 3 týdnů vyřídí.Je nás spousty co nás tam píše o TZ ,čas dovolených tak mějte pochopení.A v tý výměně si toho museli všimnout snad všichni ,pochybuji o gramotnosti dotyčného...Nějaká ta chyba překlepem - budiž ,ale tam toho je mnohem více a nepsal tam ten dotyčný prvně...
 
ivan65
Harrachov - Penzion Fremr
V Infoservisu penzionu Fremr (cca. 150 m od dolní stanice lanovky na Čertovu horu) jsou k dostání : TZ č. 22 Dvoračky, 23 Harrachov, 24 Vosecká bouda, 74 Labská bouda, 389 Mumlavský vodopád, 393 Vrbatova bouda, 680 Vrbatovo návrší, 1239 Pramen Labe.
 
mladý Jarda
Všimli jste si ve výměně TZ?
Dobrý humor, vybírám ze seznamu, to je na ocenění:"Scháním VTZMillenium 2001 – hrad HamburkStráž pod Dalekem 2002 – IX. Celostátní sraz cykloturistů1. Setkání KSTS Slovinec 20.09.2003740 Let Bezdězi 1264 – 2004Skalními hrady Labských pískovců 2005Stráž pod Dalekem – Vartemberk 725 let 20075. Setkání KSTS Nouzov 15.09.2007Výstava Turistických Známek na hradě Nouzov 200775 Let Bražské ZOO (1931 – 2006)"
 
vany11
já jim psal v neděli večer a ještě se vůbec neozvali.
 
Starý Drak
Mně tedy rovnou napsali, že za čtyři týdny.
 
zuziiiiiik
to keži
fakt 3 týdny no potěš...sem to posílala dneska ..
 
AFIk 2811
to Silencer
Zase ale musíš brát v úvahu, že Berchtold není Karlštejn (například) a tudíž tam ta komerce musí být vidět více. Ale zase pokud ty peníze jdu na údržbu a opravu památky, tak je to jenom dobře. A to příklad Karlštejna rozhodně není, protože ten je v hodně žalostném stavu.Jinak já TZ sbírám šestým rokem a stejně jako Starý Drak raději vylezu kopec s opuštěnou zříceninou než se cpát mezi davy turistů (i když tomu se taky nevyhnu)
 
mladý Jarda
TZ 45 Soláň různostranná
Opravdu existuje v kombinaci motivů. Na jedné straně nový motiv ZVONICE a na druhé straně starý motiv CHATA.
 
Starý Drak
to Silencer
Je to věc názoru. Pražský hrad je sídlo prezidenta, takže by to asi každý vidět měl. (I když další generace se asi začne jezdit dívat na exoty spíš do Bruselu :-D ). Ale Karlštejn a Český Krumlov já osobně opravdu v kategorii "muset vidět" nemám, brrr. Podle pozorování bych řekl, že moje Mladé Draky spíš zaujaly miniatury na Berchtoldu než davy cizinců v Krumlově. Takže opravdu věc názoru a přístupu. Jinak já osobně raději vylezu na zastrčenou rozhlednu nebo kopec s opuštěnou zříceninou.
 
starý Jarda
No hlavně,
že tady zase nikdo nekáže MKSTZ (Morální Kodex Sběratele Turistických Známek).
 
Silencer
Afik - Pražský hrad, Karlštejn a Český Krumlov komerční jsou, ale jsou to místa s bohatou historií, neodmyslitelně patřící k českým dějinám a prostě patří k "muset vidět" v ČR. Asi všichni rozumíme co jsem svým příspěvkem myslel. Komerci Krumlova a komerci např. Berchtoldu aj. vnímám opravdu trochu jinak. Vezmeme-li to do důsledku, tak je komerční každé místo, kde se platí vstup :-) a není co řešit.Já to co Rýmařovští vybudovali hodně obdivuju. Známky mi už 8 let poskytují zábavu a poznání naší vlasti a určitě v tom ještě hodně dlouhou dobu pokračovat budou. Bohužel jsem se v poslední době setkal s níže uvedenými, z mého pohledu nedostatky, tak jsem o nich napsal. Za sebe říkám pokud dál, tak s rozumem a hodně opatrně. Zachování hodnoty celého systému je heslem samotných lidí z této firmy a několikrát se tu na stránkách objevuje.Takže všem hodně zdaru :-) A aby jste si nemysleli, že jsem zarytý lovec desítek, tak za ty roky mám 4 a to jsem toho v ČR sjezdil dost. Možná to taky o něčem vypovídá .-)
 
AFIk 2811
Oprava
Ne Přazský hrad, ale Pražský hrad samozřejmě
 
AFIk 2811
Taky se přidám...
Tak hlavně úplně souhlasím s tím co napsal mladý Jarda.Co se týče počtu, tak je naprostá hovadina to nějak omezovat. Stejně jako to bylo s číslem 1500. Všichni (většina, pardon) navrhovala, aby se počet TZ omezil a když už to Rýmařov navrhl, tak se vyrojili příspěvky typu "je to nesmysl", "TZ by zasloužilo toto a toto místo"....Komerce.....další problém, který se tady řeší. Řada míst co TZ poslední dobou získává je "prý" komerční. Ale třeba takovej Karlštejn, Přazský hrad či Český Krumlov komerční místa nejsou....to teda ani náhodou (myšleno samožrejmě ironicky)A pak také problém atraktivity daného místa....navštívil jsem hodně míst, která byla i nebyla atraktivní. U těch neatraktivních je ale něco co na atraktivních místech nenajdete...KLID..(např. Melechov, Chřenovice, Jenčov atd.) A právě od toho jsou TZ, aby i tyto neatraktivní, avšak trošku významná místa ukázala nám turistům.Domluvil jsemHowgh!
 
mladý Jarda
Poznámka k planým textům ;-)
1. je mi jedno kolik je a bude TZ,2. je mi jedno která místa TZ mají a budou mít,3. je mi jedno jestli jsou v jedné desítce TZ z různých koutů ČR,4. je mi jedno jak si kdo TZ sbírá,5. je mi jedno zda někdo hraje sběratelskou hru nebo ne,6. vadí mi když na daném místě nemůžu TZ koupit,7. vadí mi když je TZ dražší než má být,8. vadí mi když je TZ špatně vypálená,9. vadí mi že ještě není elektronická verze katalogu TZ,10. vadí mi plané zbytečné řeči.Tož tak.Zdraví Jarda Fredo
 
HonzaB
K diskuzi o počtu TZ
V lecčemž musím se Silencerem souhlasit. Když se podíváte na seznam TZ, tak je jasné, že ne všechny místa mají stejný turistický význam. Bohužel příklad, který uvedl (zřícenina tvrzi Melehov) svědčí o tom, že ani v první tisícovce nemají všehny TZ stejný význam. A takových míst je tam poměrně dost. Dokonce bych řekl, že některá místa v první tisícovce mají menší turistický význam než TZ nad 1000. Již od začátku tedy systém není nastaven zrovna nejlépé a měnit ho nyní stanovováním limitů by asi nic neřešilo. Bylo by to nefér vůči těm místům, které mají co nabídnout. Osobně mě na celém syystému hlavně mrzí, že pokud někdy člověk chce dosánout deseti po sobě jdoucích TZ (viz soutež), je mnohdy nucen navštívit i méně atraktivní místa, případně za nimi jezdit na druhý konec republiky. Minimálně v tomto má silencer 100% pravdu. Ale abych skončil něčím pozitivním - TZ je výborná věc, je hezké si z naštívených míst odvést suvenýr. A asi není nutné vždy usilovat o získání prémiových TZ. Je to jen hra a člověk by měl k tomu takto přistupovat.
 
vany11
silencer
proč to furt řešíš.vždyt je úplně jedno kolik známek je.čím víc tím líp.aspon je kam jezdit.já mám třeba radost,když si z míst co navštívím přivezu co nejvíc TZ (samozřejmě kupuji jenom místa co jsem navštívil).mám památku a suvenýr z výletního místa .plně souhlasím s mappym a felim.a ty nesmyslné romány které tady píšeš,jsou na nic.nech to na lidech jestli si známky chtějí koupit nebo ne.já si tedy kupuji pokaždé.a vůbec mi neva jestli to místo je komerční nebo ne a jestli by mělo mít známku nebo nikoliv.mám hlavně dobrý pocit z toho,že jsem viděl zase nějaký zajímavý kout naší republiky.a o tom to je
 
Silencer
Do Rýmařova jsem už psal, ale víceméně taktně mi bylo sděleno že si to budou dělat jak chtějí. Co taky čekat že. Čtou i návštěvní knihu tak proč nepřispět i sem. Mě se třeba líbila hranice 1500 která byla několikrát avizovaná a několikrát sami rýmařovští zdůraznili jak chtějí zachovat hodnotu systému a nechtějí ho degradovat a že přes určitý limit se prostě nepůjde. I tak by to byl limit, který by člověk nedokázal posbírat za život - pokud se bavíme o sbírání známek z míst která jsme navštívili. V souvislosti s pokrytectvím jsem hovořil o používání argumentu, že si známku nemusím přece koupit, jako podporu toho proč systém dále rozšiřovat. Proč dojít tak daleko, že si budu vybírat z desítky, co mi stojí za to a co ne. Proč se spíš nesanžit o to, aby vůbec nebylo toto uvažování nutné a každé místo a každá známka měly vysokou hodnotu. Toť vše.
 
mladý Jarda
Radku ...
... pošlu ti něco přímo na mail.
 
Radek
Maly Jarda
promin ja jsem to tu nechtel nejak rozebirat proste jsem nevedel jak na to tak jsem se jen poptal ale jinak diky za odpoved
 
mladý Jarda
Silencer a Radek
Pokud někdo chcete radit firmě jak by to měla nebo neměla dělat, pište na jejich maily přímo. Tyhle romány a plané nářky zde stále a dokola již několik posledních let pitvají jedno a to samé, a zde zbytečně. Tady se tím nikdo zabývat nebude a jinde myslím ale taky ne ;-)Radku, v kontaktech je telefonní číslo a mail, vše ti řeknou a napíší přesně, co je pro TZ třeba udělat.Tož mějte se a TZ Zdar Fredo
 
Radek
poradit
jak se to dela kdyz bych chtel treba v nasem okoli anebo v obci nechat udelat TZ?? Naše okoli obce je velmi krasne a znamek je tu strasne malo a turistu a cyklistu tady jezdi taky dost dekuji za pomoc
 
feli
Silencer zkraťme to
.....................stejně to nemá význam, už se toho tady v minulosti semlelo až až.1. Výroba je věcí Rýmařova, zde je možné se konkrétně domluvit jak postupovat.2. Návrhy na změnu systému atd. tamtéž.3. Jakékoliv "zavádění stropů" já osobně nesnáším brrrrr.4. Vybírat si zda koupím, nebo ne snad není pokrytectví (Silencer píše že trochu ano, ale sám si TZ vybírá), to je prostě svobodné rozhodnutí.5. Kšeft je kšeft. Pro jednu stranu je to radost, pro druhou pak výdělek.A už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat, fakt :-)))Hóóóóódně úspěchů
 
jarda
žádám o pomoc sběratele,
kteří také v nedávné době kupovali známky od sběratelky skrývající se pod emailovou adresou "a.hakova@spoluzaci.cz". tato sběratelka mi slíbila prodat známky a ačkoliv jsem jí poslal peníze na účet, tak mi známky vůbec neposlala! a teď samozřejmě dělá mrtvého brouka a na emaily neodpovídá. žádám proto sběratele, kteří ji také posílali peníze ale na adresu, tak jestli by mi její adresu nemohli napsat, abych jí mohl upozornit i písemně.děkuju za spolupráci, jarda
 
Silencer
Samozřejmě že možnost volby zde je a osobně už jsem se rozhodl známky s číslem nad 1500 kupovat jen ve výjimečných případech, protože až na určité výjimky nejsem o hodnotě těchto míst přesvědčen. Bylo to myšleno spíše jako zamyšlení nad tím, že když známek bylo do 500, bylo to dřevěné kolečko z výletu něco cenného a dnes o něj zakopává člověk prakticky na každém rohu. Přesně v duchu rčení „všeho moc škodí“.Sbírám známky asi 8 let a mám jich cca 260 s výročními, pár prémiovými a zahraničními něco málo přes 300. Beztak nelze označit všechna místa, která by si to třeba zasloužila. Podle mě všechna místa, která známku mít opravdu měla, jsou už v systému podchycená a další rozšiřování mě osobně přijde spíš na škodu. Přeci jenom mi nedá, když jsem v nějaké lokalitě, jet se podívat i jinam, kde má známka být a u určitých míst jsou pocity po návštěvě spíš rozpačité, známku si sice koupím, ale spíš do počtu.Byl bych pro zavedení určitého stropu - řekněme 1800, a pokud by byla opravdová nutnost dalších rozšíření tak limit pro daný rok – třeba 30. Hlasovat o nových cílech by bylo možné po celý rok a v závěru by se provedlo seřazení a vybralo se 30 nejlepších a ty by se daly do výroby. Byl by to určitý systém a viděl bych v tom smysl. Nyní mi rozšiřování přijde spíš tak, že je to výhradně o tom, kolik kdo je ochoten věnovat času prosazení nové TZ, pokud je daný cíl jenom trochu smysluplný. Mimochodem pokud máte někdo zkušenosti, bylo by možné napsat stručný návod jak známku protlačit? Když už převládají zastánci tisíců známek, pokusil bych se o zmíněný Borotín, všechny podmínky jsou myslím splněny a zajistit prodejní místa by neměl být problém.Jinak už zbývá jen povzdech nad zmíněnou situací s rušením některých míst, rozdrobeností některých desítek kdy 8 známek je poměrně logicky relativně blízko sebe a ze zbývajících 2 je jedna za Plzní a druhá u Českého Těšína.Jinak pokud akceptuji argumentaci kolegy Libora, tak ať si v tomto případě v Rýmařově nehrají na to, že vytvářejí uceleného průvodce po nejzajímavějších místech naší vlasti a rozjedou byznys natvrdo. V ČR máme přes 6200 obcí, kdy 90% z nich bude mít bohatou historii, takže je co dohánět. Také např. u Pražského hradu atraktivního to turistického cíle by se dalo uvažovat o rozdělení a dát známku např. každé ze zahrad, Jelenímu příkopu, jízdárně, garážím J ….. atd. Ohánět se tím, že známku nemusím koupit je myslím trochu pokrytectví. Chcete opravdu, aby to došlo tak daleko, že si v záplavě desítek známek budete vybírat, která Vám stojí za koupi a která už ne? Já bych byl rád, abych prakticky u každé známky byl přesvědčený, že stála za koupi a dané místo za návštěvu. Donedávna tomu tak bylo. V poslední době to tak být přestává, proto tyto příspěvky.
 
Libor
KE KOMERCI
Stále se kritizuje komerčnost určitých míst. Ale v podstatě TZ sami o sobě jsou komerční záležitost. Jde přece o to, vydělat co nejvíce peněz. A to se Rýmařovským daří ať chceme nebo ne. Nevěřím, že výrobce TZ je charitatní společnost. Je to obchodní společnost jako každá jiná a jejím cílem je především maximalizace zisku. Čím více známek vydají, tím více vydělají. A jestli pár sběratelů je znechuceno počtem a místem, tak to rozhodně nezastaví tak dobře rozjetou a fungující firmu. Pokud někdo chce sbírat známky, ať sbírá, pokud nechce ať nesbírá. Všichni máme možnost volby. Nikdo nás nenutí je kupovat.
 
mappy
ke komerci
Turistou jsem dlouho, sběratelem známek jen necelý rok, k tomu mne dovedly až děti, kterým se líbilo hezké dřevěné kolečko na hradu Radyně. Jsem rád, že systém TZ funguje a osobně mi je jedno, kolik jich nakonec bude. Máme přece pořád jednu svobodu - můžeme koupit, nebo nemusíme (stejně jako můžeme koupit za 30 a nebo nemusíme). Nemám všechny TZ a ani je nikdy mít nebudu, ale ta hromádka TZ, co mám na stěně mi dělá radost právě proto, že je to suvenýr z místa, které jsem navštívil. A je mi jedno, jestli je to místo plné komerce a nebo ne. Vzhledem k cenám vstupného jsem spíš vyznavač zřícenin, kam si zajdu kdy chci a nemusím se ohlížet na otvírací dobu. Když se podívám na web hradu č.1 - Karlštejnu, tak ten je nabit komercí snad až pod sřechu, ale nikomu to nevadí, protože to je hodnotná památka. Co se týče míst, která nemají žádný turistický potenciál, tak tam prostě nepojedu.
 
feli
A je to tu opět
........................a stále dokola!!! Kdo se postaral o vydání byť jen jedné TZ, ví co je to za problém. Mimo jiného se sehnáním prodejního místa. Chce někdo vydat novou? Prosím, postarejte se. Rýmařov zajistí hlasování a projde-li, tak i výrobu. Ostatní je na vás. Má-li někdo pocit, že jich je již moc, může mít někdo jiný pocit právě opačný. Věc názoru. Rušení TZ je věcí vydavatele, nebo odběratele a důvody mohou být různé.Kdo sleduje návštěvku ví, že tato diskuze se objevuje v nepravidelně pravidelných intervalech. Takže kde se výroba zastaví? Na 3, 5, 10 tis.? Za sebe opakuji "je mi to jedno". Navštívím stejně ta místa, která chci. Mají-li známku dobře, nemají-li také, protože tady v té naší kotlině je tolik krásných míst že..................... A už stačííííí!!!Hóóóóódně úspěchů
 
Silencer
Komerce?
Již delší dobu mám ze stále se rozšiřujícího počtu TZ zvláštní pocit. Zejména při návštěvách některých nových TZ míst a s postupným rozšiřováním sbírky i při návštěvách TZ míst původních. Nemohu se bohužel ubránit dojmu, že v první fázi docházelo k rozvoji celého systému poněkud neuváženě s ohledem spíše na kvantitu než na kvalitu. Jinak si nedokážu vysvětlit, že TZ má např. tvrz Melechov, ke které nevede prakticky žádná značená cesta, hledá se velmi obtížně a TZ je k dostání ve vzdálenosti více než 10km v Ledči nad Sázavou. Samotná hodnota dané zříceniny je diskutabilní. Z hlediska historického možná, ale jako atraktivní turistický cíl sotva (cca 8m vysoké 2 stěny z bývalé věže, na okraji lesa). Dále mě poněkud zarazila informace o zrušení TZ Leteckého Muzea Kbely a Vojenského technického Muzea Lešany (TZ jsou na obou místech stále k dostání, jak to tedy je? Lešany jsou dokonce stále v katalogu 2009). Důvodem měla být údajná nefunkčnost daných TZ míst, ale jaký je problém prodej známky umístit někam jinam, když ve výše zmíněném případě je TZ prodávána v IC vzdáleného města? Ať už se jedná o úmysl nebo ne, přiřazení TZ určitému místu vede ke zvýšení jeho atraktivity a bezesporu určité komercionalizaci. U obou těchto objektů se neplatilo vstupné, nebyl tedy důvod lákat návštěvníky a došlo tedy ke zrušení? A naopak, pokud se zastavíme např. v zámku Berchtold, kde za pouhý vstup do zámeckého parku musí návštěvník zaplatit 90Kč a samotný zámek je v ranném stádiu rekonstrukce. Není vydání TZ vedené spíše komerčním záměrem? (byť uznávám, že zámek po rekonstrukci může být perspektivní). Jaký smysl má například TZ v hotelu Štiřín, když se jedná o komerční hotelový objekt, stejně tak renesanční zámek v Pyšelích u Prahy, kde se nachází domov pro seniory. V Pyšelích je navíc další známka a to Loretánská Kaple - tedy v jednom turisticky nepříliš atraktivním místě hned dvě známky. Pokud srovnáme např. s Kutnou Horou a jejím Muzeem stříbra a Kostnicí, myslím že rozdíl je jasně patrný. Stále vnímám TZ jako průvodce velmi hodnotný mi lokalitami v ČR a pro mne osobně s postupným rozšiřováním bohužel dochází k určité degradaci. Stačí se podívat na internetovou mapu známkových míst. Při letošní dovolené na Šumavě z větší části strávené na kole jsme za týden objeli 30 TZ míst a to Šumava zdaleka nemá takovou koncentraci TZ míst jako jiné lokality (Praha, Jizerské Hory, Krkonoše). Pokud má být cílem TZ upozorňovat na většinu určitým způsobem atraktivních míst, obávám se, že se systém nezastaví ani na hodnotě 3000. Je nezbytně nutné umisťovat známková místa tam, kde již jedna známka je - Pelhřimov a Muzeum rekordů, Pyšely a Loretánská kaple, Kašparské Hory a muzeum hraček (je zde ještě muzeum motocyklů a muzeum piva - neměla by tato muzea mít také TZ?) atd? Situaci s řadou muzeí v Praze již raději pominu. Proč naopak nemá TZ poměrně rozsáhlá zřícenina hradu Borotín, kde by se prodej v nedaleké obci určitě dal zajistit. Proč nemá známku Vchynicko-Tetovský plavební kanál po vzoru kanálu Schwarzenberského, zřícenina Kunžvart zmiňovaná v řadě turistických průvodců a řada dalších? Osobně bych byl raději, kdyby byla známka stále vzácným suvenýrem z dovolené, nebo výletu a bylo možné mít přehled, ne se ztrácet v jejich záplavě. Na návštěvu určitého místa se dá upozornit i jinak než vydáním TZ - například v katalogu upozorňovat na blízké atraktivní cíle související s danou lokalitou. Tento příspěvek není myšlen výhradně kriticky, protože chápu jaké úsilí muselo stát vytvoření systému a jeho udržení, ale rád bych aby posloužil k zamyšlení a další rozvoj TZ byl velmi uvážený. Opravdu se s rostoucím počtem míst nemohu ubránit určité degradaci celé zábavy, která je se známkami spojena. Pokud by známku mělo mít každá zajímavé místo, nestačil by počet 10 000. Byl bych spíše pro zachování a rozvoji opravdu hodnotných míst typu Český Krumlov, Kutná hora, Kašperk apod. míst s dlouhou a bohatou historií poskytující opravdový zážitek, nikoliv pouhé pokrčení ramen, zakoupení známky a její odšrktnutí v seznamu.
 
Václav
TZ 45 Soláň různostranná
Zakoupil jsem TZ č.45 Soláň . TZ je různostraná , jedné starý motiv , z druhé nový motiv (zvonice). Ví už o ní někdo ?
 
ivan65
TO: Verula
Za pět let sbírání se mi to stalo jen dvakrát, ale ještě když byly známky s malým papírovým kuponkem. S novými kupony se mi to ještě nestalo.Všem pěkný zbytek léta a dobrý lov!
 
mappy
pro dědu Rudu
Jsou dvě varianty TZ 985 Chrastava. Starý motiv a nový...
 
feli
Ahóóóóój, tak jsem zpět
.......................................z "plenění" jihočeských míst. Přečetl jsem si vše a vidím, že je tu stále stejná psina, většinou od stále stejných dopisovatelů.Svá info píšu u konkrétních turistických známkových míst, jak jsem žádal i ostatní, protože tam jsou kolikrát zápisy více než rok staré. Sem lze též pro ty nehledajcí :-(((.No a jinak TZ všade za 25,- Kč, až na dvě místa (Stráž nad Nežárkou - nekoupil jsem mám a Prachatice - koupil jsem, byla poslední ulovenou a tak jsem jim to dal). V Lišově naopak - za 10,- Kč (!!!) dotují jim to z nějakého fondu)Hóóóóódně úspěchů
 
děda Ruda
Koupil jsem si TZ Chrastava ale ne podle čísla ale podle vyobrazení. Až doma jsem zjistil, že obě mají č. 985 ale vyobrazení každá jiné (historická hasičská stříkačka a kostel). Je to náhodný omyl a tedy rarita?
 
Verula
Záměna
Koupila jsem si TZ č.538 Žalý ale na papírovém kuponu je č.1489 č.371Rychnov nad Kněžnou,ale kupon má č.772.Stalo se vám to taky a nebo jsem jen já smolař.
 
mappy
Keži
díky moc, tak mám ještě týden času...
 
Keži
TO mappy
Já už čekám tři týdny od poslání peněz.Napsali mi ale,že je pro ně plná sezona,že to bude trochu trvat.Tak si myslím,že ještě tak týden...Dobrý lov!
 
Miloš
VTZ
Omlouvám se za zmatky,tou neznámou VTZ jsem měl na mysli VTZ č.635-TIM 2009.Domníval jsem se ,že to je nová VTZ,protože jsem na ni v letošním seznamu na rýmařovským webu ještě nenarazil.
 
mappy
Zaslání známek
Nevíte někdo, jak dlouho trvá, než TZ s.r.o. pošlou vyžádané známky ?
 
Václav
TZ 45 různostranná
Zakoupil jsem TZ č.45 Soláň . TZ je různostraná , jedné starý motiv , z druhé nový motiv (zvonice). Ví už o ní někdo ?
 
mladý Jarda
k VTZ
V chaoticky uspořádaném seznamu VTZ, bez možnosti nějaké filtrace, je problém nějakou konkrétní známku najít i když u nich je číslo. Zvláště pro nové sběratele. V aktualizacích u VTZ číslo není a některé VTZ mají jiný text na každé straně a pak to někomu dělá ty problémy, že jeden myslí jednu VTZ a druhý úplně jinou.I na toto jsem onehdá upozorňoval TZ s.r.o. Mělo to být prý prioritou už na podzim 2008 a nic.Tož tak.
 
starý Jarda
k VTZ
Nepřesnými názvy tady v "Návštěvce" jsou sběratelé uváděni v omyl. VTZ TIM 5.let (635) a VTZ ATIC 15.let (750) je úplně něco jiného. Čísla u VTZ jsou uváděna, tak to chce jenom trochu pečlivosti.
 
mladý Jarda
Marťane
Svoji žádost o vydání TZ adresuj sem:žádosti o výrobu nových TZ, komunikace s prodejními místye-mail: sekretariat@turisticke-znamky.cztelefon: +420 554 793 043Toto je kromě jiného uvedené v menu pod položkou kontakty.Ale pozor není to jednoduché!Pokud chceš podrobnosti klidně mi napiš na můj mail.
 
mladý Jarda
starý Jardo
Miloš myslí VTZ č.750 - 15 let služeb v cestovním ruchuU té je uvedeno prod. místo v Liberci.
 
Marťan
návrh na novou známku
Ahoj, chtěl bych navrhnout známkové místo. O tomto místě mě zarazilo že nemá známku. Jsou to grafitové doly v Českém Krumlově - Jižní Čechy. Je to celkem známé místo i s historií a myslím že i světově známé (tužky Kohh-i-Nor). Jsem tu na tomto vebu nově a tak nevím jak tuto známku navrhnout nebo jestli to jde vůbec navrhnout. Děkuji nashledanou
 
starý Jarda
pro Miloše
Nemyslíš tuhle? VTZ č.635 TIM 2009: 31. 1. - 31. 12. 2009, např. prodejní místo Újezd 24, Praha 1. Tak to by bylo další (oficiálně neuvedené) prodejní místo v Liberci.
 
Miloš
Nová VTZ
Ode dneška(?)je v libereckém íčku také v prodeji mimo jiných i VTZ Turistický informační magazín-TIM 2009.
 
Honza Pásler
Rozsah chyb
Tak mi to nedalo a pustil jsem se do zjištění, které že popisy jsou o těch 250 míst posunuté. A zjistil jsem to celkem snadno. Do čísla 1098 jsou popisy správně přiřazené, číslo 1099 popis nemá, od čísla 1100 do č. 1150 jsou popisy o 250 posunuté, č. 1151 - 1168 popisy nemají a od č. 1169 jsou popisy správně přiřazené.Úmyslně píšu správně přiřazené, nikoliv správné, protože věcné chyby jsem nekontroloval, ale určitě tam jsou! Minimálně v lokalizaci - z Jaroměře to do Broumova sice není daleko, ale určitě se o Jaroměři nedá říci, že by se nacházela v oblasti Adršpašsko, Broumovsko, atd, atd.
 
starý Jarda
mladý Jardo
Doposud nikdo nereagoval na Tvůj příspěvek ohledeně VTZ Bystřecké kilometry 2009 (8.8. 2009). Když si zadavatel nechá do Atlasu TZM 2009 napsat s předstihem tuto výročku, tak asi o známkách něco ví a měl by se včas vyjádřit.
 
mladý Jarda
Honzo
Na chyby upozorňuji a různé dotazy píši přímo do Rýmařova na příslušné maily uvedené v kontaktech. Na některé nemám dosud odpověď nebo se nic nezměnilo od 9. resp. 10.7.2009. Třeba na popis u nové 1272 jsem upozornil poprvé 17.7. a k nápravě došlo až tento týden, bez jakékoliv reakce. Několikrát zde vedení TZ s.r.o. psalo, že se našimi připomínkami zabývají a návštěvní knihu čtou průběžně. Na chyby, které jsou uvedené v popisu, tedy data, která se zobrazují u TZ a jsou tedy umístěna na turistika.cz jsem uporornil i redakci turistiky. Ta odkazuje na autora, tedy na TZ s.r.o.Stejně tak, proč je tam jen 1683 známek, když jich k dnešnímu dni bylo vydáno 1686?Tož tak.
 
Honza Pásler
Ještě ke geocachingu
Před časem jsem se byl se svou kamarádkou podívat na rekonstruované historické studny (haltýře) v jedné vesničce. Jsou tam dvě vedle sebe, volně přístupné, kryté jakýmisi dřevěnými boudičkami. Jednu jsme prozkoumávali, když tu se k nám z blízkého domku přiřítil jakýsi starší pán a už zdáli volal: "tady to není, je to u vedlejšího haltýře, pod trámem". Koukali jsme na něj jak jójo, až nám sdělil, že jsme za posledních pár dní už několikátí, kdo zde hledají nějakou mrtvou schránku. Asi nějaká novodobá bojová hra, že...?Tu kešku jsme tam skutečně našli, ale jelikož nejsme hráči geocachingu (tušmí, že pro takové náhodné nálezce existuje i nějaký speciální termín), vrátili jsme ji bez zásahu zpět.Tak to bylo moje zajímavé setkání s geocachingem. Nutno říci, že jsem této hře nepodlehl, ikdyž nepopírám, že to může být zajímavé.
 
Honza Pásler
Chyb, chyby,...
Děláme si tady srandičky z chyb v popisech TZ, ale zdalipak tyto chyby někdo oznámil do Rýmařova? Teď nemyslím to, co psal před 3,5 roky k8 o chybách v katalogu, ale to posunutí popisů o 250 míst. Před chvíli jsem odeslal mail p. Holubovi:"Dobrý den,dovoluji si Vás upozornit, že na stránkách TZ s.r.o. se u některých známek jejich popisy posunuly o 250 čísel, takže např. u TZ 1135 je popis TZ 885, u TZ 1100 je popis TZ 850 a podobně."Takže čekám na reakci.Nějak jsem neměl čas zjišťovat, jaký je rozsah těch posunutých popisů. Některé jsou správně, posuny jsem našel zajména u čísel okolo 1100. Např u Hronova (1135) je popis Bystřice pod Hostýnem (885), ale u čísla 885 je popis tentýž, tedy správný.
 
mladý Jarda
TZ No.1100 Žlutice ...
... historické městečko pod Vladařem - "Barokní poutní kaple, jedna z dominant Chřibů, nedaleko Buchlovského hradu." (TZ No.850)
 
AFIk 2811
Další
Historické a průmyslové městečko na pomezí Českého lesa a Šumavy. Všechny památky mapuje poznávací stezka s 19 zastávkami.....tento text je u TZ 1136 Smečno...patří ovšem k TZ 886 Nýrsko...zase o 250
 
zdena
geocaching
jj jsou tady a pilně loví podobojí....aspoň jednu kešku a k tomu jednu placku denně, tedy jen o dovolené :D
 
Pavlína
Geocaching
Ahoj Věro, my jezdíme po "keškách" a můžu za celou rodinku napsat, že je to super, podíváš se místa , která kolikrát v mapách nejsou označena a navíc, děti mají jasný cíl - poklad a ani netuší kolik ujdou Km. je sice pravda, že některé poklady jsou hodně těžké najít, jiné nikoli, ale poklady a dětská rozzářená očka stojí za to. Tak přeji hodně úspěchu a při případném nezdaru nevěšte hlavu !! :-)
 
starý Jarda
pro Věru
GEOCACHING je turistika po neznámých úkrytech (někdy i nezajímavých). Vím o několika sběratelých TZ, kteří tohle provozují, ale ti se scházejí opravdu na jiných stránkách (WEBech).
 
Vera
Ahoj, vím že to tu tak trošku nepatří ale je to taky turistika po zajímavých místech. Hrajete někdo GEOCACHING ?
 
mladý Jarda
Sláva!
A o víkendu můžeme zase někam vyrazit ;-))VTZ Bystřecké kilometry 2009 asi nebude, jelikož není zveřejněná a akce je již tuto sobotu :-(
 
mladý Jarda
Jsem zvědav kdy níže uvedené zde bude oficiálně:
No.1682 Historická výstavní budova Slezského zemského muzea Opava - Historická výstavní budova Opava (web)No.1683 Zámek Olešnice u Českých Budějovic - Infocentrum - zámek Olešnice (web) No.1684 Rozhledna Slunečná – Velké Pavlovice - Infocentrum, Velké Pavlovice, Hlavní (web) - Čerpací stanice PAP OIL, Velké Pavlovice - Stánek - suvenýry pod rozhlednou (sezonně) (web) No.1685 Sopka Komorní hůrka - Cheb - Recepce hotelu Komorní hůrka (web) No.1686 Park Boheminium Mariánské Lázně - Park Boheminium (web)
 
mladý Jarda
pro K8
No a teď jen zjistit od jakého čísla do jakého čísla k tomu "nějakému" posunutí došlo ;-))
 
K8
no asi se "nějak" popisy posunuly... u všech je to posun o 250 v čísle TZ
 
AFIk 2811
Další...
U TZ 1145 Mirošov stojí toto "Gotický strážní hrad, přestavovaný renesančně, v důsledku poddolování poklesl o 11 metrů a byl opuštěn. Dnes rekonstruován.".........Text patří k Tz 895 Slezskoostravský hrad
 
mladý Jarda
AFIku
Popis u TZ 1142 patří k TZ No.892 Nový Hrádek u Lukova
 
AFIk 2811
Nehledě na to jsem zatím objevil asi 7 míst (např. 1160 Dražice, 849 Klášter Hradiště nad Jizerou..) u kterých je kolonka popis zcela prázdná.
 
AFIk 2811
Pokračujeme dále....
...TZ 1142 zámek Stránov u Mladé Boleslavi "Malebné zříceniny gotického hradu v centru Národního parku Podyjí. Přístupná pěšky a na kole z Podmolí či Lukova. Výklad s průvodcem."
 
H&B
Dostupné pouze pěšky po celý rok
Tato poznámka se zřejmě netýká dostupnosti známkového prodejního místa, ale dané lokality. U TZ 778 se jedná o Povltavskou stezku, kde to jinak než pěšky nejde (smrťáky a těžké úrazy kolařů je něco jiného) a TZ 502 je také pouze pro pěší (v zimě pro běžkaře), protože pro cestu Povydřím z Antýglu na Čeňkovu Pilu platí zákaz vjezdu. Takže na obou našich působištích se Rýmařovští náhodou trefili.
 
mladý Jarda
Z jiného soudku: VŠIMLI JSTE SI?
Slovenská TZ No.11 Tatranské Matliare bola zrušená.Nová TZ No.11 EXPOZÍCIA TATRANSKEJ PRÍRODY - TATRANSKÁ LOMNICAExpozícia je umiestnená neďaleko Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici.
 
mladý Jarda
starý Jardo Informace ...
Informace přímo u známek se hledají lépe!!!Než v hrůze všemožných příspěvků v návštěvní knize a přecházení na další stránky knihy a filtrování atd., což je problém i pro dlouhodobé sběratele. Já také nečtu všechno, bych se z toho zvencnul.Předpokládám, že jen někteří, ne každý sběratel TZ, si info u známky neumí najít, ale jen ti co jsou zde nováčkové a to jen z neznalosti těchto stránek, že neví kde co je.Tož tak
 
starý Jarda
No jo mladý Jardo.
feli nás žádal, abysme informace dávali do "Návštěvky", protože každý sběratel si info u známky neumí najít.
 
mladý Jarda
Plzeň 161
Samozřejmě, že dneska jsem to napsal, včera jsem si to dával dohromady ;-))
 
mladý Jarda
Tohle jsem napsal včera přímo u TZ 161
mladý Jarda napsal(a) dne 04. 08. 2009 v 07:02:03V Akva-Tera mají ještě TZ s velbloudem. Na hlavní pokladně v ZOO už je nová verze s plameńákem.Na hlavní pokladně koupeny v neděli a v Akva-tera v pondělí.
 
vany11
plzeň
já tam byl v neděli a měli v suvenýrech u lemura jen ty starý.neříkej mi,že tam budu muset jít znovu.tak tam o víkendu s malou zavítam znovu
 
starý Jarda
Včera jsem jel přes Plzeň.
Asi to tady ještě neproběhlo. No.161 ZOO a botanická zahrada Plzeň už má třetí verzi. Místo velblouda je motivem brodivý pták, zřejmě plameňák.
 
SimčaS.
Přihlášení.... ? ! ?
Tak jsem z toho nějaká zmatená..... Myslela jsem si, že když budu tady na stránkách přihlášená (registrovala jsem se, abych mohla hlasovat o nových známkách), tak se mi třeba tady v návštěvní knize samy vypíší údaje (jako na stránkách K8) v kolonce Jméno a E-mail.... a ono nic. No škoda - bylo by to fajn.....
 
starý Jarda
Dostupnost místa.
Nakonec, když jsem se nad tím zamyslel (a to nebývá často), tak formulace "dostupné po celý rok POUZE pěšky" je správně. Do obchodu, IC na úřad atd. nevjíždíte žádným dopravním prostředkem a i těch pár kroků musíte udělat sami.
 
K8
Tak tady jsou ty 3,5 roku staré chyby, co jsou vytištěné v katalogu TZ a jak se zdá, tak jsou všechny i zde na webu :TZ 35 : spíš východně než severněTZ 56 : místo východně je to jihovýchodněTZ 65 : Bleiberg je na sever od KraslicTZ 92 : místo severně je to severovýchodněTZ 104 : místo západně je to východněTZ 133 : místo jižně je to jihovýchodněTZ 201 : místo západně je to jihovýchodněTZ 205 : místo severně je to severovýchodněTZ 213 : je to zámek, na místě bývalého hradu (a to co je vyobrazeno na TZ je zámek, nikoliv zbytky hradu)TZ 213 : místo severně je to východněTZ 235 : nad řekou Ohří => Ohře je minimálně 4 km daleko a navíc až za obcí LibochoviceTZ 242 : nad řekou Úhlavou => Úhlava je přes 2 km daleko a navíc až za obcí Janovice nad ÚhlavouTZ 259 : pohádkový novogotický hrad => je to zámek (a je to v kategorii zámky)TZ 260 : místo západně je to severozápadněTZ 352 : místo jižně je to jihozápadněTZ 368 : místo jižní je to jihozápadníTZ 379 : nedaleko => je v Turnově, na jeho severním konciTZ 385 : nejsem si jist, ale myslím že to není na východním, ale že to je na západním úpatí Lysé horyTZ 386 : místo západně je to východněTZ 397 : není u Mariánských lázní (cca 30km) ale buď u Františkových lázní (cca 5km) nebo Chebu (cca 9km)TZ 403 : místo západně je to východněTZ 414 : místo západně je to východně a lepší by bylo nedaleko Kralup nad Vltavou (asi 2 km)TZ 415 : místo západně je to severozápadně a armádě patřil donedávna, městu byl vrácen v roce 2004, které ho pak prodalo firmě Gastro Žofín, s.r.o. (nikoliv tedy Colloredo-Mansfeldum) a v roce 2005 byl po opravách zpřístupněn veřejnosti - www.zbiroh.com/TZ 431 : k řece Jizeře je to docela dalekoTZ 441 : místo jižně je to jihovýchodněTZ 511 : místo západně je to severozápadněTZ 514 : místo severně je to severovýchodněTZ 529 : místo západně je to východněTZ 532 : nejsem si jist, ale místo západně by mělo být východněTZ 539 : místo západně je to východně (možná severovýchodně)TZ 541 : místo jihovýchodně je to spíš jižněTZ 550 : místo východně je to jihovýchodněTZ 553 : místo západně je to východněTZ 556 : místo východně je to jihovýchodněTZ 576 : východně od Světlé nad Sázavou => východně od Havlíčkova Brodu (je blíž a je o dost větší) a od Světlé je to spíš jihovýchodTZ 603 : místo východně je to západněTZ 659 : bobistou => sáňkařem - sport.idnes.cz/sporty.asp?r=sporty&c=A040117_205951_sporty_otTZ 659 : bobovou dráhou => sáňkařskou dráhou - www.jizerske-hory.cz/mesta/smrzovka/sport.htmTZ 663 : severovýchodně od Hluboké nad Vltavou => jihozápadně od Kaplice (Hluboká je někde dost jinde)TZ 697 : místo západně je to východněTZ 701 : místo západně je to východněTZ 728 : tady se někdo dost spletl a popisuje něco podobného názvu, ale někde úplně jinde, tato TZ se nachází v okrese Prostějov poblíž Javoříčských jeskyníTZ 747 : Krásná Lípa patří do CHKO Lužické hory, takže psát východisko do NP České Švýcarsko mi přijde divný, na to je už dost bokemTZ 748 : místo západně je to východněTZ 763 : místo jihovýchodně je to jižněTZ 768 : to co je v popisu je spíš motiv, Peklo je název osady a přírodní rezervace na soutoku Olešenky a MetujeTZ 770 : místo západně je to východněTZ 775 : místo západně je to východněTZ 782 : místo západně je to severozápadněTZ 786 : místo západně je to severovýchodněTZ 801 : místo východně je to jihovýchodněTZ 804 : místo na východ je to na západTZ 807 : Ohří => OtavouTZ 825 : místo severozápadně je to východněTZ 826 : místo západně je to východněTZ 827 : místo západně je to východněTZ 830 : místo západně je to východněTZ 834 : místo západně je to východněTZ 837 : místo jihozápadně je to jihovýchodněTZ 857 : postavená roku 2004 na vrchu Drahoušek u Osečan => něco divného, když je to na Sokolím vrchu u DobrnéTZ 858 : místo jihozápadně je to jihovýchodněTZ 876 : místo jihozápadně je to jihovýchodněTZ 922 : místo západně je to východněTZ 934 : místo východně je to severovýchodněTZ 935 : Motiv - medvěd => ten je na té původní, na té nové je chata (marně tam na tom obrázku bude někdo hledat medvěda)TZ 951 : východně od Plzně => východně od Českých BudějovicTZ 954 : mezi Českým lesem => mezi Slavkovským lesemTZ 965 : místo severovýchodně je to severozápadněTZ 994 : skalní město není oblíbené turistické tábořiště !!!TZ 1011 : místo západně je to jihovýchodněTZ 1070 : místo západně je to východněTZ 1083 : Hranice jsou trochu daleko, na určení polohy, je to západně od ŠumperkuTZ 1099 : GPS není vrcholu s meteorologickou stanici, ale obce pod vrcholemTZ 1114 : místo západně je to východněTZ 1117 : místo jihovýchodně je to západněTZ 1137 : místo západně je to východněTZ 1142 : není na břehu Jizery, ta je od něj minimálně 1 km dalekoTZ 1143 : místo severně je to východněTZ 1145 : architekt se rozhodl včlenit do nového zámku původní renesanční zámeček a celý objekt získal půdorys ve tvaru písmena L. V letech 1719 - 1723 tak vznikl barokní zámek - nikoliv tedy renesančníTZ 1145 : není u Velkého Meziříčí, ale jihovýchodně od Rokycan
 
K8
co třeba TZ 472 a barkoní
 
Václav
Zajímavost
U TZ č.1671 jsem objevil tento popis:############################################No už se jim ani nedivím , že tam nemají co napsat.Dostupnost TZ č.500 Praha:"dostupné po celý rok pouze pěšky"Jak psal K.P. , je naše republika na samotě u lesa.
 
starý Jarda
Dostupnost místa.
Je zvolena nevhodná formulace "dostupné po celý rok POUZE pěšky". Vynechal bych slovo POUZE a je to jasné. Dopravní cesty a silnice se udržují po celý rok a tak kromě hromadné přepravy (vlak, BUS, kůň, velbloud, osel aj.) se na dané místo dostanete i pěšky. :-D
 
mladý Jarda
Oprava ;-))
... myslím v těch popisech známkových míst ;-))
 
mladý Jarda
Jsem zvědav jaké perly kdo ještě najde ...
... myslím v těch popisem známkových míst ;-))
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek