Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


mladý Jarda
Pro Bary ale i ostatní
Tak jsem vznesl dotaz do Pivovarského muzea v Plzni na vydání Výroční turistické známky a zde je výsledek:"Dobrý den,k výročí 50 let od otevření muzea plánujeme slavnost na prodloužený víkend 8.-10.května. Oslava bude zároveň slavnostním "přestřižením pásky" ke vstupu do Plzeňského historického podzemí z budovy Pivovarského muzea. Od května bude tedy možné spojit návštěvu Pivovarského muzea a podzemí.Vydání turistické známky prozatím neplánujeme.S pozdravem Kamila DohnalováNávštěvnické centrumPlzeňský Prazdroj a.s. U Prazdroje 7304 97 Plzeňtel.: +420 377 062 888mobil: +420 724 617 98fax : +420 377 062 715"
 
Netorack
Chris
Seznam je ke stažení u k8, končí č. 1641http://k8.kreteni.cz/tz/sberatel_frame.php
 
zdena
regiontour
no stánek jsme našli vlastně náhodou, protože nás zaujaly stampky a pak se slečna vytasila s VTZ a kalendářem, u stánku byla i maxiznámka z loňska, ale opřená o pult takřka neviditelná, tak to proti loňsku bylo o stupeň horší hledání
 
jirkacek
Regiontour a nová mapa
Pro evíka - nová mapa většinou bývá okolo března až začátkem dubna.Ti co nesehnali VTZ Regiontour - loni Rýmařov vystavoval také v Olomouci na podobné, leč menší akci, která se koná přesně 24-25.1. v pavilonu A na floře v Olomouci. Loni tam byla ke koupi VTz Regiontour 08 , 10 let tur. známek a ještě jedna ( už si nepamatuji která ) . Dále tam prodával KČt nějaké další dvě nebo tři VTZ.
 
evík
Dobrý den,chtěla bych se zeptat kdy vyjde nová mapa-kniha Turistických známek
 
František
Hra na schovku
Bohužel ,musím si také postěžovat.Rýmařov vlastně snad svůj stánek neměl.Ani paní v informacích mi nedokázala říci ,kde přesně T.Z. najdu.Tak jsem hledal snad 45 minut.Okolo stánku jsem musel projít nejméně pětkrát,protože ,když jsem ho konečně nalezl,tak jsem si uvědomil kolikrát jsem ho přešel.Musím ,ale podotknout,že kdo ho nenašel ,nemusí litovat.Na zhruba 0,5 metru bylo pár letáků,které k T.Z.neměly žádnou souvislost.Na výroční známku Regiontouru jsem se musel zeptat,protože na pultě vůbec nebyla.Proti lonské expozici opravdu bída.Ale zřejmě při cenách za pronájem místa, se asi není co divit.
 
Katka
Stánek na veletrhu regiontour II
Stánek byl v expozici Moravskoslezského kraje, ale byl tak schovaný , že jsem ho našla až napodruhé. A to mi ještě musel poradit můj známý.
 
Klárinka
Stánek na veletrhu Regiontour
Tak jsem včera navšítila veletrh Regiontour v Brně, ale stánek Turistických známek jsem bohužel nenašla :-( Nevíte, kde se nacházel?? Jen tak pro zajímavost. O VTZ Regiontour si tudíž budu muset napsat. :-(
 
Radek
Putovní známka 2009-to RomanS
Také by mě zajímalo, kde bude umístěna putovní známka. Bohužel je každoročně obvyklé její zveřejnění až koncem února-začátek března:(
 
mladý Jarda
pro starý Jarda
To mě se okamžitě vybavila orosená hladinka ;-p
 
starý Jarda
pro feli
O nic nejde. Já jen když jsem uviděl PRA, tak jsem měl asociaci a hned se mně vybavila TZ. :-)
 
feli (stárnoucí)
OMLUVA
prO Jarda Fredo a starý Jarda za (ne)povedený překlep. Leta přibývají a člověk blbne a blbne a .......... :-)))
 
mladý Jarda (Fredo)
Otočný kalendář se slunečními hodinami
Ode dneška v prodeji v Brně na Regiontour 2009. Je to opravdu super šikovná věcička krásně zapadající do systému Turistických Známek. Cena 45,- Kč
 
starý Jarda
pro feli
A kde je ten konec? Přece Pra - zdroj. TZ No.840 Pivovar Prazdroj Plzeň.
 
feli
Pra Jarda Fredo a starý Jarda
Je to 100% pravda. Jednalo se skutečně o TZ č. 405 České Budějovice - město. Musel jsem pro ni jít do infocentra. Na tu věž jsem nemusel. Nejsem zvyklý psal smyšlenosti, to by mne hanba fackovala.
 
starý Jarda
pro feli
Předpokládám, že šlo o TZ No.TZ 405 České Budějovice - město. Zřejmě byli zahlceni VTZ a tak neobjednali klasickou TZ. Jardu Kerlese mám rád (pro jeho krásné vtipy), ale myslím si, že ho v současné době zneužívají.
 
Jarda Fredo
pro feli
Nevěřím tomu. Aktuální nabídka Mapcentra z listopadu 2008 na jejich stránkách Pohádkového království, obsahuje 19 druhů známek + odkaz na dříve vydané a těch je taky požehnaně.
 
feli
Mapcentrum v Č.B. také jinak
Vloni 22.7. jsem byl Č.B. a známá mne požádala o koupi TZ. V Mapcentru neměli ani jednu!!! Jen mi paní sdělila, že nebude-li v Infocentru na magistrátě, musím vystoupat na Černou věž, tam prý bude určitě.
 
starý Jarda
pro Chmela
Nevím co jsi procházel Ty, ale např. když jdeš z Kladna na Slaný, tak se zaposlouchej ve Smečně. Tlučou dvoje věžní hodiny s rozdílem 2 minut.
 
Chmel
TZ 1610
Zajímalo by mě kolik z ás co jste si koupili skvěle dostupnou TZ 1610 v Unhošti opravdu bylo alespoň v jednom z pevnostních muzeí??
 
Jarda Fredo
Turistashop - na vysvětlenou
TURISTASHOP je oficiální turistické známkové místo TZ:No.500 - PRAHANo.1293 - ŽIŽKOVSKÁ VĚŽNo.1184 - EKOTECHNICKÉ MUZEUMJe kanceláří Pohádkového království a Tolštejnského panství, tedy prodává hlavní VTZ těchto pohádkových regionů.Také prodává vlastním nákladem vydané VTZ vlastních turistických akcí: Z Prahy do Svatojánských proudů a 70 let parníku Vyšehrad.Neházejte prosím tohoto prodejce do stejné kategorie jako KIWI a Mapcentrum.Viz www.turistashop.cz
 
Jířa
Tz 1642
Zdravim, tak jsem v nedeli zakoupil jako prvni TZ 1642 Zamek Korozluky. Byl jsem velice prekvapen, nadherne opraveno, doladuji se vnejsi upravy zahrady, v obore se prohani danci, jeleni vsech velikosti dle narozeni, velice prijemny majitel, ktery to dava dohromady 14 let a vysledek je videt. Nyni otevreno zatim dle domluvy pro vetsi skupiny, ale je velice pristupny k dohode o navsteve kdykoliv. Vstupne 60 Kc, zlevnene 40. Od sezony by melo byt otevreno vicemene porad, moznost poradani svateb, prubezne koncerty apod. Presnejsi informace podam dodatecne primo k TZ. Doprava autem: cca 5 km od Mostu ze smeru Praha Louny nebo od Lovosic, odbocit doprava, jeste jednou a pak pred fabrikou po zamkove dlazbe doleva. Parking u zamku. Neni moc videt, je schovan na kopecku v lesiku. Cislo na majitele najdete na netu, tady ho psat nebudu. Jířa P*12
 
P.
To je pravda, asi jich mají hafy, ale většinou samé kapříky a ty nesbírám...
 
Jarda Fredo
V tom mapcentru v Č.B. jich onehdá bylo asi 40 druhů.A ještě v prodejně map na Senovážném náměstí a v Turistashopu.
 
Perikles
No jo, znám lidi, co sbírají TZ jen v tomhle Kiwi a pak v infocentru v Českých Budějovicích.
 
P.
Houbaři, za kolik Kč měli 1 TZ? Když jsem v Kiwi byla naposledy, tak měli 1 TZ=30 Kč!
 
Houbař
TZ 1640 - Důl Bílina - pro Exák
Trefil si to, je to vtip jiný vysvětlení pro to nemám, ono se to tu co se poslední dobou týče nových míst kde mají přibýt TZ hemží samým vtipem. Jo a jinak ta vzdálenost 70km to ještě docela ujde byl sem se podívat v Praze v prodejně map a průvodců Kiwi a to bys nevěřil zhruba 25 známek na prodej ( většina výroční ) ale mezi nima např. TZ 405 - České Budějovice atd.
 
Exák
TZ 1640-Důl Bílina
Jak píšou, tak bude k dostání mimo jiné v Infocentru Česká Kamenice. To má být vtip? Vždyť to je tak o 70km jinde!!
 
Pinďa
pro Bary
Nevím jak Bobík, ale já určitě:-))
 
Miluš
Otevření TIC
Dnes jsem dostala zpávu, že TIC Horní Hanychov v Liberci, bude otevírat po rekunstrukci až 1.2.2009.
 
Jarda Fredo
Pro Bary
Jen chci poznamenat, že Rýmařov sám od sebe žádnou VTZ nevydá.Musí ji u nich někdo objednat.Zdar Jarda
 
RomanS
dotaz na putovní známku 2009
ahoj,má někdo alespoň tušení kde by mohla známečka být umístěná letos??????díky a hodně zdaru na lovu známek přeje R.
 
Bary
Jsem zvědav, kolik bude letos nakonec vydáno VTZ. Nabízejí se pěkná výročí, např. 40 let CHKO Orlické hory nebo 40 let Čtyřlístku (Bobík s Pinďou by měli určitě radost), ....
 
Chris
aktuální seznam
Lidičky, nemáte pls někdo aktuální seznam TZ v excelu? já si to vždycky vyzobávala z aktualit, ale teď jsem na to delší dobu neměla čas.. a když si stáhnu tu "aktuální verzi" tak moc aktuální nejni..
 
Exák
Tak to jsem zvědav, kde tu TZ1640 Důl Bílina budou prodávat. Nejlepší by bylo přímo v šachtě, že by ji prodával štajgr. Nebo bagrák na rypadle RK400.Ha!
 
RIISSS
TZ 1640 a 1644
Tak už jsem měl možnost vidět TZ 1640 důl Bílina a 1644 poutní místo Mariánské Radčice... myslím, že jsou obě graficky zdařilé a určitě nedělají ostudu svým ještě krásnějším předlohám v neokoukané a lidem dost neznámé a neprávem opomíjené krajině severozápadních Čech..určitě se přijeďte podívat, známky budou snad zanedlouho dostupné na prodejních místech...
 
Jarda Fredo
Dobrá zpráva
3. Dodatek katalogu TZ se včera začal kompletovat a zasílat.
 
Jarda Fredo
Pro Milosh
O nic nejde, musíme si pomáhat.
 
Milosh
Pro Jarda Fredo
Dík za vyčerpávající info ohledně turistashopu.
 
miloš
Pro PeGe
Pro fotku se obrať na Kežiho.
 
PeGe
Vánoční stromeček
Lidičky bláznivý, proč jste to nenapsali před Vánocemi...Mě by to vůbec nenapadlo a myslím, že je to super nápad, vyzdobit si takto stromek. Tak snad za rok.Nemáte někdo fotku turisticko-známkového stromečku??
 
starý Jarda
pro Periklese
Já TZ, VTZ nebo SU zdobím vánoční stromeček každý rok. Pro mně je to tradice. A vnoučata místo na ozdoby skleněné, čokoládové atd. koukají na to, co tam zase děda pověsil.P.S. Všechny známky doma máš na stromek nevěš. Asi by se zlomil.
 
Perikles
To mě tak napadlo, že bych si mohl příští rok nazdobit známkami celý stromeček :-)
 
starý Jarda
Novoročenku PF 2009
jsem měl už pověšenou na vánočním stromečku.
 
Jarda Fredo
PF 2009
A pořád dokola. Stačí trošku hledat.Už jsem to tu psal 9.12.2009 a nejen ČESKÁ ale i SLOVENSKÁ, NĚMECKÁ a UKRAJINSKÁ.
 
jana
Ahoj, nevíte někdo, jestli je PF 2009?
 
Jarda Fredo
Turistashop
Vím, přestěhoval se:Bělehradská 63PRAHA 2 - VINOHRADYPSČ : 120 00stanice tram. č. 6 a 11 Bruselská (u Tylova nám.)metro trasa "C" stanice I.P. Pavlova, trasa "A" stanice Náměstí MíruOTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNYpondělí - pátek 9:30 - 18:30sobota 9:30 - 12:30www.turistashop.cz
 
Milosh
Turistashop
Nevíte někdo kam se poděl či jaký osud potkal obchůdek turista-shop na Vinohradské ulici?
 
Jarda Fredo
Veletrhy GO a REGIONTOUR 2009 Brno - Výstaviště
Vyražte tam 17. – 18. 1. 2009, kdy je vstup i pro širokou veřejnost.Samozřejmě tam bude Rýmařov mít svoji prezentaci a chystá nám nějaké novinky. Nechtějí to prozradit, je to asi překvapení.
 
zdena
pro feli
takovejch se po netu pohybuje...., tady máme štěstí, že to webmaster maže, doufám, že nejen z návštěvky
 
feli
Bylo tady už někdy
něco tak "inteligentního" jako ten co se ve 13:57:13 "podepsal" do výměny TZ a jako své jméno uvedl "e" ?????????????????????????
 
Perikles
Upřesnění
Michlal L. Jakl: jen pro upřesnění, Štěpánka je ještě v Jizerských horách. Celý vrch Hvězda patří do Jizerský hor, hranice KRNAPu je však posunutá na východní svah.
 
jenda
tip na vylet
pripominam pro, ty, ke kterym se tato informace jeste nedonesla, ze az do 25.1. probiha v olomouckem Muzeu moderniho umeni rozsahla vystava obrazu Josefa Lady... myslim, ze celkem pekny tip na vylet... a da se pri tom ve meste ziskat cca 4-7 TZ :-D
 
jenda
tip na vylet
pripominam pro, ty, ke kterym se tato informace jeste nedonesla, ze az do 25.1. probiha v olomouckem Muzeu moderniho umeni rozsahla vystava obrazu Josefa Lady... myslim, ze celkem pekny tip na vylet... a da se pri tom ve meste ziskat cca 4-7 TZ :-D
 
feli
Pro Keži
........ ještě lze cestovat i na koni a možná i rogalem :-))). Kdo ještě něco přidá?Hodně úspěchů.
 
Jarda Fredo
Dobrý silvestrovský vtip Michala L. Jakla
Až pojedu směr Vysoké nad Jizerou, tak musím do tamního muzea pro podrobnou mapu a návod. Jinak bych tam mezi Kamenicí a Jizerou určitě zabloudil ;-))PS: ta mapa zde na těchto stránkách je pouze orientační a je nám všem jasné, že jak místa TZ přibývají, tak se mapa zaplňuje a je problém umístit číslo tam kde má opravdu být. Naštěstí jsou TZ na www.amapy.cz i na www.mapy.czDobrý lov přeje Jarda Fredo
 
Keži
To Honza Pásler + všem
Zapomněl jsi na brusle,koloboty a tříkolku!Hodně nových zážitků a placek Vám všem přeje KEŽI
 
Honza Pásler
PF 2009
Pěšky, na kole, autem, vlakem, autobusem, lodí, letadlem, vzducholodí či ponorkou, všechny cesty za turistickými známkami ať jsou šťastné a plné krásných zážitkům. Přeje všem sběratelům (i sobě) Honza
 
Michal L. Jakl
Potřeba opravy umístění Navarova na mapě TZ!
Na http://www.turisticke-znamky.cz/mapa.php?PHPSESSID=2fcf62a89b6b452564a7530f34021068jesť na mapě turistických známek (jinak TZ) uvedeno více míst v meziříčí Kamenice a horního toku Jizery nepřesně, ale hrad Navarov (TZ č. 1613) zvláště, tedy nesmyslně na řece Jizeře na sever od loukovské TZ č. 1272, na severozápad od jilemnické TZ č. 388, na jihozápad od ponikelské TZ č. 1368, na jih od vysockých TZ č. 800 (město) a 1248 (hrad), které jsou ostatně též jinak umístěny vůči sobě nežli jesť skutečnosť, dále na severovýchod od semilské TZ 746 a na jihovýchod od bozkovských TZ č. 135 (jeskyně) a 930 (městys). Navarov leží na levém, tedy východním břehu nezakreslené řeky Kamenice, které pravda na raně novověkých mapách bývala nejhořenější Jizerou, tedy by patřil na mapu do volného prostoru na sever od boskovských známek a na severovýchod od železnobrodské TZ č. 952 a na jihovýchod od TZ č. 1360 (Černá Studeň) a na jich od prohozených známek krkonošské (!!!) rozhledny Štěpánky (TZ č. 32) a ozubnicové dráhy (TZ č. 1530).
 
Lipánek
PF 2009
Všem sběratelům v Novém roce 2009 hodně úlovků TZ a pohodových kilometrůpřeje LIBOR (jč)
 
Jarda Fredo
pro Anna Křížová
Mám to zařídit? Ale na Bertramce jsem v poslední době nebyl a nikoho tam neznám.Řeklas to tam někomu? Napsala jsi to do Rýmařova?Tady se to samo nezařídí.Krásný klidný, příjemný a veselý SILVESTRpřeje Jarda Fredo
 
Anna Křížová
Bertramka
Dobrý den, nedávno jsem byla v Praze na Bertramce v památníku W. A. Mozarta. Zjistila jsem, že toto místo nemá turistickou známku. Nestálo by za zvážení Bertramku mezi známková místa zařadit? Je to krásné a významné místo a určitě by si zasloužilo větší pozornost hudbymilovných turistů, navštěvujících Prahu. Děkuji
 
Jarda Fredo
Nové TZ UA a UK v přípravě ...
... ano, připravují se nové UKRAJINSKÉ a BRITSKÉ TZ. Blíže na www ukrajinských TZ a http://k8.kreteni.cz/tz Britské stránky ještě nejsou hotové.
 
Keži
Nová TZ č.40 (3.verze) - Ještěd - Ještědský Hřbet
Ano,potvrzuji prodej nové verze této TZ,mám jí doma!
 
feli
Pro : Honza Pásler
Plně souhlasím. Nechme se ale překvapit.
 
Honza Pásler
Bude na Kuksu nová TZ???
Nedomnívám se, že je vhodné, aby v jednom historickém objektu (zámek, hospitál,...) měly různé expozice každá svou TZ. Pokud by v místním sklepení byla třeba stálá expozice o vinařství na Královédvorsku (což je samozřejmě blbost), pak by měla mít také svou TZ? Navíc to lékárnictví je celkem blízké samotnému objektu hospitálu Kuks, tak proč samostatnou známku? To by pak nakonec každý zámecký pokoj mohl mít svou známku. Stejně tak nepovažuji za vhodné, aby jedno muzeum, které má několik expozicí v jednom městě, mělo pro každou z nich svou samostatnou známku. Tím samozřejmě nechci nijak rozporovat zajímavost lékárnické expozice NM.
 
feli
Expozice historických lékáren
se skutečně bude stěhovat na Kuks. Paní v muzeu lékáren mi řekla, že Národní muzeum prý již nechtělo platit nájem. A to prý jim majitel domu na nájemném slevnil, protože chtěl aby tam zůstalo. Problém bude s vybavením, je děláno na míru pro stávající místnosti v Nerudově ulici. Známek je prý již pouze několik kousků a přesunem na Kuks ztratí opodstatnění. Bude na Kuksu nová TZ???
 
vláďa
Expozice historických lékáren
Podle sdělení paní, která mi prodávala vstupenky, by se celá expozice měla přestěhovat na zámek do Kuksu.
 
Honza Pásler
Expozice historických lékáren
Byl jsem tam včera (vánoční svátek sv. Štěpána). V Nerudově ulici bylo lidí jak máku a když jsem vešel, byl uvnitř všehovšudy jeden pán s děckem. Při odchodu (asi po půlhodině) jsme tam byli celkem čtyři. Nevím, proč je o tuto zajímavou expozici tak malý zájem. Možná i proto, že není dost dobře označeno, že se jedná o muzejní expozici. Náhodnému kolemjdoucímu to může připadat jen jako nějaká luxusní lékárna. Ani paní pokladní a průvodkyně nevěděly, co s expozicí po 4. lednu bude. Asi je to opravdu o penězích v takovém lukrativním místě.
 
Bary
Expozice historických lékáren?
V čase vánočním bohužel neradostná zpráva, pokud někdo ví, kam se tato expozice nově uchýlí, ať dá prosím vědět. Věřím, že se pro ni najde nové, důstojné místo a neskončí v depozitu. Věřím, že s končícím rokem 2008 přestane přezírání našeho kulturního dědictví a začné nová etapa v nazírání našeho přírodního a památkového (potažmo celokulturního) fondu. Ono to vše je jen a jen na nás. na homo sapiens!
 
Jířa
Všem
Taktéž se přidávám a přeji všem sběratelům a sběratelkám krásné a pohodové Vánoce a všej nej do Nového roku a hodně sběratelských úspěchů v roce 2009.Známku Lékáren naštěstí již mám, přesto je škoda, že to zavírají, asi to jako vždy bude o penězích, přece jen se jedná o velice lukrativní místo. Já jako Pražák se tam ještě naposledy zastavím. JířaJířa
 
JirkaK
Vážení sběratelé turistických známek rád bych Vás upozornil na to, že vedlejší stránky TZ jsou zase funkční. Původně sice měla být nová stránka, ale bohužel to nevyšlo. Takže se koukněte na: http://www.turisticke-znamky.estranky.cz/ najdete zde plno nových věcí.
 
JirkaK
Všem sběratelům přeji pohodové prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí, úspěchů v roce 2009 a ať se Vám daří ve sbírání turistických známek.
 
vláďa
Omluva
Všem se omlouvám za chybnou informaci. Překlep se občas stane.
 
starý Jarda
jendo díky. No.1512 ...
Připravované uzavření Expozice historických lékáren v Nerudově ulici v Prazeode dne 5.1.2009Z důvodu ukončení nájemní smlouvy s lítostí sdělujeme, ze Expozice historických lékáren Národního muzea bude naposledy otevřena v neděli 4. 1. 2009. Po té bude tato expozice bohužel v Nerudově ulici zrušena.
 
jenda
Muzeum historických lékáren
...a ještě důležitější dodatek, řekl bych, je, že poslední možnost prohlídky nebude 1.4., jak pise Vlada, ale naopak uz v nedeli 4.1.2009!!! Takze celkem spechejte!
 
starý Jarda
pro AFIk 2811
Celosvětově nejoblíbenější vánoční písní vůbec je Tichá noc, svatá noc. Tuto vánoční hitovku napsali v roce 1818 v solnohradské vesničce Oberndorf dva Rakušané. Poprvé Stille Nacht, heilige Nacht zazněla pouze v doprovodu kytary (z důvodu poruchy varhan). Od té doby prorazila do celého světa, dnes se zpívá ve více než 300 jazycích. P.S.Jirko! Ve 12:11:57 jsi napsal "Příjemné prožití Vánočních svátků, ...". Tak nás nehoň. Ať jsou i klidné. Výročí písně si dopočítej/te.
 
feli
Muzeum historických lékáren
bude uzavřeno z důvodu ukončení nájemní smlouvy. Takže bohužel natrvalo!!! Tolik pro doplnění vláďovy informace. Již si plánuji cestu...........Hodně úspěchů
 
AFIk 2811
Tichá noc....
Když už se blíží ten Štědrý den, nastává i čas zpívání koled. Koleda Tichá noc zítra oslaví "narozeniny". Jestlipak víte, před kolika lety se poprvé zpívala?
 
vláďa
Ukončení expozice
Na stránkách Národního muzea a je to i u TZ 1512 jsem se dočetl, že expozice historických lékáren v Nerudově ulici bude od 1.4.2009 uzavřena a vypadá to, že nastálo. Asi poslední šance, jak získat TZ přímo na známkovém místě. Já se tam s dětmi chystám v sobotu a spojím to s návštěvou Jak se oblékají pohádky, která je ve Strahovském klášteře.
 
Marcela
krásné vánoce
dlouho jsem v návštěvní knize nebyla a fakt mě potěšila prohlídka příspěvků za poslední 3 týdny - kvízy, otázky, upozornění na zajímavosti v ČR... Super! Doufám že nám to všem vydrží i v novém roce (píšu schválně s malým N). Všem sběratelům přeji splnění všech přání i malých přáníček.
 
vláďa
Novoroční TZ
je letos v Praze opět k sehnání v Turista Shopu, který je jak už se zde psalo přestěhován z Vinohradské tř. do Bělehradské čp. 63.Všem přeji krásné Vánoce a mnoho sběratelských úspěchů v Novém roce.
 
zdena
pohodové svátky
a hodně zážitků z cest v roce následném všem sběratelům a cestovatelům Z
 
AFIk 2811
Příjemné prožití Vánočních svátků,
úspěšný vstup do Nového roku a mnoho sběratelských úspěchů v příštím roce přeji Všem sběratelům.Jiří Suchomel
 
Keži
Klidné a pohodové vánoce , šťastný nový rok 2009..
no a hlavně hodně nových zážitků a placek Vám všem ze srdce přejeVráťa Blažek
 
Jarda Fredo
Krásné svátky všem ...
... a pod stromečkem alespoň jednu Turistickou Známku.Jarda Fredo
 
Keži
Pošumavská jižní dráha Nové Údolí-Haidmühle
Stále máte ještě možnost Vy ostatní hlasovat o této nové TZ,zda vyrobit nebo nevyrobit.Prosím tímto ostatní turisty-sběratele o 5 minut vašeho času!
 
Jarda Fredo
For ThePaja
To už tu bylo, např.:JirkaK napsal(a) dne 17. 01. 2008 v 18:08:59"Jak uskladnit či vystavit TZMáte plno turistických známek a nevíte kam s nimi ? Jak je uložit či vystavit ? Nápady nájdete ve fotoalbu na Vedlejší stránce turistických známek : ..."
 
ThePaja
Vystavka? :-)
Ahojda :-) Tak me tak napadlo... co takhle vyfotit sve znamky (tak jak je mate doma uskladnene, vystavene, na zdi, v krabici, na policce atp.) a vystavit je na nejake internetove strance? At se ostatnim pochlubime se svou sbirkou... :-) jakej je Vas nazor? :-)
 
Keži
Tip na silvestrovské odpoledne
AKCE NA HRADĚ STŘEKOVĚ v ÚSTÍ NAD LABEMTradiční silvestrovské prohlídky31.12.2008 Tradiční silvestrovské prohlídky - prodej vstupenek 9.30 - 15.00 hodin, prohlídka s výkladem průvodce v 10.00 / 12.00 / 14.00 hodin, jinak samostatné prohlídky se zapůjčeným textem. Ke každé zakoupené vstupence svařáček zdarma (od 18 let!). Poslední možnost návštěvy hradu v sezóně. Otevřeno pouze za příznivého počasí.Teď mimo sezonu je otevřeno pouze v SO a NE od 9.30 do 16.00 hodin.
 
feli
VŠEM, VŠEM, VŠEM......
PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A DO TOHO ROKU PŘÍŠTÍHO HODNĚ LÁSKY, ZDRAVÍČKA, ŠTĚSTÍČKA, POHODY A.............................................................. HÓÓÓÓÓÓÓDNĚ ÚSPĚCHŮ:-)))
 
JirkaK
Správné odpovědi - Železniční NEJ ČR
Nejstarší železniční trať - České Budějovice - LinecNejstarší elektrifikovaná trať - Tábor-BechyněNejvýše položená železniční stanice - Kubova HuťNejstrmější železniční trať- Kořenovská zubačkaNejdelší železniční tunel - Březenský Nejdelší železniční most Negrelliho viadukt v Praze Největší železniční muzeum - Lužná u Rakovníka
 
starý Jarda
feli má pravdu.
V otázce se zároveň skrývala i odpověď.
 
feli
HUSTOTA
Jedině je to možné v Janovicích č.p. 169, Rýmařov :-)))
 
Pinďa
Hustota
Že by Mapcentrum České Budějovice? Krámek je to nevelký, ale moc bych za to nedal. že tam prodávají i Babiččino údolí. :-)
 
starý Jarda
Abysme to nezamluvili !!!
Připomínám nabídky VTZ. VTZ 354 60. výročí založení SDH Úpořiny (zde). VTZ 532 Školní naučná stezka po památných stromech obec Hořátev (na K8) Kontakty jsou uvedeny na stránkách. Stačí jen hledat. Kdo je líný nemá!
 
starý Jarda
pro Pinďu
Zatím jsi jediný, kdo se snaží. Tak nápověda. Ode mně je to zhruba +- 250 km. To víš auto nemám a tak "šlapky" (botičky) už jsou děsně odrané.
 
Pinďa
Pro sJ
Jardo, tušil jsem, že jsi měl něco společného s obranou Karlova mostu, ale tak starej snad nejsi, aby jsi ten strom sázel :-))
 
starý Jarda
pro Pinďu
Zatím jsi mimo. Ten strom jsem sázel. Na kterém území (v jaké lokalitě) ČR je největší hustota turistických známek (vyrobených Rýmařovem) na metr čtvereční. Můžete počítat TZ, VTZ i SU.
 
starý Jarda
Aby to nebylo tak složité.
Vynechám průpovídky okolo (pro feli a Pinďu). Na kterém území (v jaké lokalitě) ČR je největší hustota turistických známek (vyrobených Rýmařovem) na metr čtvereční. Můžete počítat TZ, VTZ i SU. P.S. Všem Vám přeji hezké a klidné prožití vánočních svátků a to je jasné! Suchou stezku a dobrý lov. Zdrávi došli!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek