Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Honza Pásler
Jardo Fredo
Jménem všech, kteří nemají čas či možnost denně sledovat tyto stránky a lustrovat všechny starší příspěvky díky za rekapitulaci chyb v novém atlasu.
 
Jarda Fredo
Zatím známé chyby v Atlase TZ 2008 uvedené na K8
- 651 nesprávně umístěné místo - je to však v blízkém okolí daného místa- 809 nesprávně umístěné místo - je to však v blízkém okolí daného místa- 1007 a 1209 jsou vzájemně prohozena- 1194 kolečko na mapě je zelené a má být červené (není to kategorie pohoří ale nezařazeno), v legendě je to správně- 1197 nesprávně umístěné místo - je to však v blízkém okolí daného místa- 1209 a 1007 jsou vzájemně prohozena- 1297 na mapě na straně 4 chybně uvedena s číslem 1292- 1430 a 1433 jsou vzájemně prohozena- 1433 a 1430 jsou vzájemně prohozena- 1471 chybně umístěná pod Jabloncem nad Nisou, správně má být u Olešnice na Moravě poblíž TZ 766- 1507 kolečko na mapě je modré a asi má být růžové (není to kategorie řeky ale asi historická města)- 1564 nesmyslná kategorie: pohoří - České středohoří (asi to má být muzeum)- 1579 nesmyslná kategorie: zámky (asi to má být historické město)
 
Jarda Fredo
Honzo Páslere
Tato chyba je už dávno známa:Standa napsal(a) dne 12. 05. 2008 v 14:17:00Chyba na mapěNašel jsem chybu na mapě TZ 2008.Známky 1430 Letecké muzeum Kbely-praha a 1433 Řetězový most na Lužnici jsou prohozeny.
 
Honza Pásler
další chyba v atlasu TZ
U Leteckého muzea Kbely (Nr. 1430) jo bublinka s číslem 1433 = Empírový řetězový most přes LužniciU Empírového řetězového mostu přes Lužnici (Nr. 1433) je bublinka s číslem 143O = Letecké muzeum Kbely.
 
Ivan
Před chvílí jsem v prodejně map na Senovážném náměstí koupil VTZ 850. výročí posvěcení kostela sv. Petra a Pavla v Bohnicích.
 
Jířa
Chyby
Chybnd jsou umisteny i Roztoky u Prahy, maji byt hned vedle Leveho Hradce a ne na druhem brehu za dalnici
 
JM
VTZ-80 let výtopny Zdice
VTZ je již v prodeji v prodejně suvenýrů ve výtopně.Chýňava 223, firma SAXI. Otevřeno každý 1.víkend v měsíci (IV-X.) 10-17 hod.Mimo termín si pro VTZ můžete zajet po tf dohovoru (777 209 817).Podrobnější informace (www.saxi.cz).P*12
 
Jarda Fredo
TZ 1582
Ano, číslo na mapě je v místě Ranče Děpoltovice. Na straně 35 v Atlase TZ číslo 1582 chybí, místo něj je tam inzerát Pagas Děpoltovice. Takže s největší pravděpodobností to bude ono.
 
Jarda
TZ č.1582
Tímto číslem bude pravděpodobně označena TZ Pegasova stezka, Ranč Děpoltovice. Nemám to na 100% potvrzené, ale asi to tak bude. Co vím určitě je to, že tato známka není ještě v prodeji.
 
Perikles
Že by chyba? Nikde jsem o ní nic nenašel...
 
Mirka
TZ č. 1582
Nevíte někdo co se skrývá pod číslem No. 1582? V atlasu TZ je zakreslena kousek od Nové Role (karlovarský kraj), ale v seznamu už uvedená není. Že bych špatně koukala?
 
Jarda Fredo
Všimli jste si?
Inovovaná úvodní stránka s vlaječkami. Viz zde vlevo úplně nahoře odkaz "Turistické známky v Evropě". Maďarsko zatím v přípravě.
 
Milka
Bohnická VTZ
K VTZ vydané u příležitosti 850. výročí vysvěcení kostela sv. Petra a Pavla v Praha 8 - Bohnicích:http://www.praha8.cz/(con5ue2kldd2co45zhbugefc)/zdroj.aspx?typ=5&id=13514&sh=1920710335Snad ten odkaz projde...
 
Luke
Oprava atlasu TZ
TZ č. 934 - Staré Hradisko zakreslena si 7 km západně od správného umístění - Malé Hradisko
 
Kasík
Oslavy 100 let založení SDH v Kobylí
V Kobylí na Břeclavsku se v sobotu a v neděli 24. a 25. května 2008 uskuteční oslavy 100 let založení SDH a sjezd rodáků. Bližší program je uveden na http://sweb.cz/sdhkobyli/poz2.pdf. K příležitosti výročí je vydána výroční turistická známka.
 
vláďa
Prčice
Letos jsme do Prčice vyrazili z Petrovic. Trasa hlavně její první část, která mapuje naučnou petrovickou stezku je skvělá. Vedla přes rozhlednu Kuníček, kolem jeskyní v Týnčanech i okolo Husovy kazatelny, která je vyobrazena na TZ Petrovic. Známky bylo možno zakoupit již na startu v petrovické škole. Občerstvení na trati bylo dostačující a po dojití do Prčice okolo 16 hodiny bylo k mání i dostatek VTZ. Zklamáním pro mě ale bylo složení stánků na prčickém náměstí. Pivo se dalo koupit v pohodě, ale na jídlo se stály dlouhé fronty. Většinu náměstí zabíraly stánky s perníkem, lízátky, gumovými hady a jinými nesmysly, které člověku po ujití určitého množství kilometrů přijdou vhod. Příští rok se připravím na to, že si v cíli dám k jídlu marcipánové srdce a zapiji to pivem. Už se na to moc těším.
 
verovjan
Opravy Atlasu TZ
str. 4 a 24: chybně zakreslená TZ 1471 Kopaniny u Olešnice /podobně jako popis v dotisku katalogu/, místo ní patří v atlase více na západ posunutá 461 Kopanina. Proto na str. 13 TZ 1471 není /patří 0,5 cm západně od Olešnice/str. 5: Skuhrov nad Bělou chybně 1292 místo 1297 /na sousedních stranách správně/str. 4 a 24: 809 Vranov Pantheon na opačném břehu Jizerystr. 4 a 24: 651 Jablonec nad Nisou zakreslen mimo město
 
Bártíci
Prčice
No my došli do cíle v 13.30 hodin. Je to nějaká úděsná pravidelnost, start v 7.30 a pravidelně 13,15 - 13.45 v cíli. Už několik let.... Měli jsem šanci vidět se na nádraží s Ivou, ale masa lidí a my byli u budovy výpravčího. Náš vlak měl také (jak je ostatně u tak "kvalitní" firmy jako ČD zvykem) zpoždění, ale stihli jsme odjet před třetí. To: Skín Pro auto pěšky??? No to jsi borec!! Já to také šel jednou a nikdy vícekrát!!!! Ale opravdu vyslat vlaky v 14,36 (jel v 14.50...) a pak až v 16.19 (pokud jel včas) je šílenost a nezvládli to. Chtělo by to autobus až do Votic. Ivo, asi jste byli na jiné straně nástupiště, já měl tričko TZ a pokud by jste si nevšimli trička, tak mé "chůze" rozhodně ano... :-( :-)) No tak lidi!!! Kdo byl ten KSTS co proběhl z čekárny rovnou do předposledního vozu??? Opravdu příkladný reprezentant žrací turistiky!!! (nic ve zlém!!) Možná je to člen KSTS na skupinovém fotu v Atlasu na straně 8 seznamu TZ třetí zleva. Snad, proběhl dosti rychle.. :-)) Lovu zdar a mějte se fajn!!! Bártíci
 
Skín
pochod Praha -Prčice
Taky to máme za sebou,počasí příjemné,modrá botička a TZ do sbírky,v cíli jsme byli ve 14.hod.,nikoho jsme v tričku nebo čapce TZ nebo KSTS nepotkali.Jedině co nás naštvalo bylo 2 hodinové čekání na vlak do Votic v Heřmaničkách.Nakonec jsme došel pro auto po svých.To se podařatelům nějak nepodařilo.
 
jarson
Visalaje - St.Hamry
Zdravíme všechny "turisty".My jsme včera vyrazili na plánovanou cestu Visalaje-Bílý Kříž, která se nám neplánovaně protáhla až na Staré Hamry na rozcestí..cestou jsme pozbírali známky z Bílého Kříže, chaty Doroťanky a pak pěkně mašírovali podél hranic až na konečnou v domění,že nás autobus zaveze na Ostravici, jenomže v těhle končinách jede autobus 2xdenně a tudiž nám nezbývalo než po asfaltce pokračovat pěšourem..naštěstí na rozcestí na Starých Hamrech autobus jel a my šťastně dojeli na Ostravici na vlak a vlakem fičeli k domovu do Ostravy..tak turistice zdar :-)monika
 
Alexandra Koblížková
známka 1507
Dobrý den.Chtěla bych se jen zeptat,jak je možné že na těchto stránkách chybí zapsaná známka 1507. Choustníkovo Hradiště,které je na nové mapě Turistická známková místa 2008 a taky bych se chtěla zeptat,proč ta známka je označená modře,jako vodácké řeky? Díky za odpověd.
 
Lenka
Praha
Včera jsem si udělala pořádnou procházku Prahou po nových známkách a neuspěla jsem ani z 50ti %. Buď mají známky vyprodané nebo je expozice přístupná po objednání nebo se nedozvoníte. Copak já bydlím 2km za Prahou, ale kdo si kvůli známkám udělá výlet z daleka, bude zklamán. Prověřte si předem, jak na kterých místech známku získáte (např.Památník Jaroslava Ježka 1517, Památník Palackého a Riegra 1511) jinak budete jen fotit, abyste měli důkazy (Náprstkovo muzeum, Muzeum Karlova mostu atd - známky nemají) Naštěstí v Nerudovce se na mě usmálo štěstí a lékárenskou 1512 mám, Klementinum taky, jinak bych jela domů otrávená. Mějte se, Lenka
 
Iva
Pochod Praha-Prčice
Taktez zdravime vsechny kdo si dosli pro modrou botickuTo: Barticito jsem se take museli mijet chtili se ten zpozdeny rychlik(mame tricka TZ)Prejem hodne ulovku
 
BartaIV
Praha-Prčice 2008
No a vrátili jsme se! Takový pochod jsem dlouho nezažili! Počasí předvedlo kromě sněhové vánice veškeré dostupné podoby. Ale i tak se šlapalo dobře a s kolemjdoucími se dalo docela dobře komunikovat. Stánků s občerstvením dostatek a mé neskutečné radosti pouze jeden stánek s Gambrihnusem, ostatní prodávali skutečné pivo! A abych nezklamal svůj početný fanklub zdejších pivních skautů, nezapomněl jsem u tohoto stánku ztropit menší výtržnost! :-)) Ale vše v dobrém, okolo se lidé bavili a to bylo dobře, pouze prodavači po mne chtěli za kritiku jejich "dobroty" hodit pípu... :-) Stejně tam měli jen pár lidí, okolo čepovali pivo... A jedna potěšující informace: Tentokrát zmizeli odporné stánky Topolánkových nohseldů načerno stavěné na kontrole v Ješeticích! Přesto ODS nezapomněla zneužít tuto turistickou akci a postavila si stánek v cíli v Prčici! Prostě to musí zpolitizovat. Neva, také jsem tam neopomněl přidat svůj glos a hledali jsem známé tváře v cíli. Nikdo nebyl, přesto zdravím člena KSTS, který se kolem nás přehnal v Heřmaničkách v jejich zeleném trikotu a čepičce na vlak do Prahy ve 14.20!! Tento "rychlík" měl jen hodinové zpoždění... :-) A známek v cíli dostatek. Známky jsou dvoustrané (botička a Prčice) a naprosto stejné jako v předchozích letech, jen s jiným datumem. Je z nich pěkná série!! Lovu zdar!!! Bártíci!
 
Bártíci
TZ-515
Dnes jsme opět po skoro čtyřech letech marných pokusů opět zkusili sehnat TZ-515 Zámek Vysoká u Příbrami. Vždy jsme přijeli a bylo zevřeno. Dnes zavírali v 16.00 hodin a my z Pochodu Praha-Prčice opět dorazili v 16.02... :-( Přesto jsem zaklepala v památníku a otevřela mi nesmírně pohodová a milá paní a nechala známečku vybrat. A jak povídala o TZ!!! Opravdu měla přehled!! V památníku jsme nebyli, bylo zavřeno a nějak jsme nemohli chodit.... :-))) Ale park jsme prohlédli a je to fantastické místo!!! Klid a upraveno!!! Takových míst víc!!!Lovu zdar!!! Doriska 007
 
JM
Periklesovi:
Poznáš, máš to tam vedený jako RARITA č.1, RARITA č.2 ...Ale pošlu ti moje seznamy. Uvolni si schránku.Jarda
 
Perikles
JM
To já vím, ale když se podívám do seznamu známek někoho jiného, tak nepoznám, jestli má raritu nebo novou známku.
 
JM
Periklesovi:
Na K8 si můžeš snadno prohlížet ve své evidenci starou (staré) i novou verzi TZ.Jen se musíš přihlásit.Jarda
 
piškot
good
prave tet jsem byl na sumave a nemohl jsem sehnat tz horské kvildy ale pak jsem ji objevil v malem hostinečku v kvilde TZ us mam 65 jestli neco chcete ohledne TZ napiste mi na email.piskote@email.cz nashle piškot
 
Perikles
starý Jarda
Dík za přání:-)Škoda, že třeba na K8 se nedá ukázat, zda má člověk novou nebo starou verzi, nebo obojí. Já mám několik TZ dvakrát, Kutnou Horu a Pražský hrad třikrát, takže mám ve skutečnosti víc TZ, než je evidováno.
 
Jarda Fredo
Klíšťata - Prčice - Bártíci
Nejprve jsem citovat Honzu Páslera (napsal(a) dne 14. 04. 2008 v 21:31:27), ale pak jsem si to rozmyslel.P*12
 
starý Jarda
pro Periklese
Nevěš hlavu. Vždyť se na Sychrov rád vrátíš dnes už se svojí manželkou a budete vzpomínat spolu. To co jste nevnímali při obřadu, tak si teď vychutnáte. No a při té příležitosti si koupíš (koupíte) TZ No.153 Sychrov-zámek v novém provedení. Přeji hodně štěstí do společného života.
 
Perikles
Teda, právě jsem zjistil, že TZ 153 Zámek Sychrov má novou raznici a stará se stala raritou. A já to nevěděl!!!! Před dvěma týdny jsem se na Sychrově ženil, mohl jsem mít krásnou památku v podobě nové TZ :-(
 
Mari
pro Periklese
My to měli podobné.Přítelkyně mi objednala tričko a šup hned ji ten rok přišla mapa TZ,tak jsem jednu e-mailem do budoucna zrušil ale za rok přišel atlas opět.Zase jsem psal e-mail a žádal i odpověď že změnu provedli.Odpověď o změně přišla a letos již atlas nepřišel.
 
Mari
pro Periklese
My to měli podobné.Přítelkyně mi objednala tričko a šup hned ji ten rok přišla mapa TZ,tak jsem jednu e-mailem do budoucna zrušil ale za rok přišel atlas opět.Zase jsem psal e-mail a žádal i odpověď že změnu provedli.Odpověď o změně přišla a letos již atlas nepřišel.
 
Perikles
Přesně tam jsem několikrát psal, ale nenapadlo mě chtít odpověď. Dík za radu, zkusím to.
 
starý Jarda
pro Periklese
Tak snad jedině v nabídce "napište nám »" najdi "obchod@ ... + vše kolem prodeje" a vysvětli o jakou nesrovnalost se jedná. A požádej o zpětnou odpověď na Tvůj e-mail. Tak bys mohl mít kontrolu Tvojí přijaté žádosti, požadavku atd.
 
starý Jarda
pro JM
Jak tak čtu příspěvky od Bártíka, tak to kousnutí vypadá na nějaké větší zvíře. Snad by mu potom pomohlo jedině očkování proti vzteklině.
 
Perikles
Atlas
Před dvěma lety mi manželka objednala nástěnky na TZ a od té doby nám chodí dva atlasy. Každý rok jeden z nich ruším, ale stále chodí.
 
starý Jarda
pro Bártíka
Když nevíš o co jde, tak uboze napadáš lidi. Na rozdíl od Tebe si Honza dočetl (na moji radu) info v "Atlasu" dokonce a zavolal na bezplatnou tlf. linku firmy, která je tam uvedena. Tohle kdybys napsal do svého příspěvku, tak poděkoval Tobě. Jenomže tak daleko Tvoje myšlení nesahá. Zdraví P*12
 
JM
Bártíku IV.
Asi tě kouslo klíště ?Tak to bych nechtěl být ve tvé kůži.Jarda
 
Bártíci
Praha-Prčice 2008
Tímto zdravím asi jediného poctivého z tlupy nachmelených, který si opravdu do Prčic pro VTZ dojede. Na kole!!! Cyklotrasu! Zdravíme KK41 a Karle, doufám že se v cíli uvidíme jako v minulém ročníku!! Měj tentokrát nabitý telefon, zkusíme se domluvit!! Tobě se omlouváme, na Tebe se obraty vůči P*12 ohledně "poctivě" nabyté VTZ nevztahují!!! To víme velmi dobře!! Ahoj a zdrávi došli a dojeli!!! Snad se uvidíme!
 
BartaIV
Honza a ostatní - Klíšťata a Prčice!
Jen děkuj... Rozhodně máš komu... Poslat odkaz na Atlas a nic Ti k tomu neříci umí každý primitiv jak jsi viděl. Kdyby ten primitiv byl co k čemu, napsal by Ti odkaz na ty stránky ordinací hned a nedělal by chytrého s odkazem na Atlas! A zítra se jdou Prčice!!! Tak jsem zvědav, kdo z tlupy nachmelených (zdravím P*12) si pro VTZ 43. ročník pochodu Praha - Prčice opravdu dojde! Ale určitě ji všichni budou mít! Se jim podívejte na K8 na evidenci "poctivě" získaných známek!! :-)) Poctivému Lovu zdar!! Bártíci!!
 
Jířa
Atlas
Opet je chyba u cisel 1007 a 1209, na mape jsou prehozena stejne jako loni. Tak uvidime za rok, do tretice vseho dobreho. Jířa
 
Jarda Fredo
Praha - město turistických známek
Už jsou tam ty informace. Na: www.bohousek.cz
 
JM
Praha - město turistických známek
Akce: Nultý (pokusný) ročník proběhne ve společenském sále klášteru Emauzy, v sobotu 24.5.08 od 9:00 do 13:00 hod.Účel akce je setkání všech sběratelů TZ, výměnná burza, výstava pražských TZ.Některé z nich budou zde v prodeji. Dále budou v prodeji dvě nové VTZ (dnes byly odsouhlaseny p.Šínem v Rýmařově):VTZ-Praha město turistických známek aVTZ-Rychlé šípy slaví narozeniny (70 let) 1938-2008.Asi v neděli večer budou podrobnější informace na (www.bohousek.cz).Nedočkavci se mohou osobně ptát hl.pořadatele Slávka Janů: (countryman@email.cz) (tf.602686725).Všicni jste srdečně zváni.Jarda
 
starý Jarda
pro Honzu
Nemáš zač. Opsat neúplnou informaci z "Atlasu" a ještě se vymlouvat na Rýmařov dnes umí i žák první třídy. Zdraví P*12
 
Honza
starý Jarda
Díky moc za rady,starý Jardo.
 
AFIk
Což o to,ale že je letos 90.let od vzniku Československé republiky a zatim žádná VTZ......
 
Perikles
Škoda, že nikoho nenapadlo udělat VTZ 40 let CHKO Jizerské hory. Hlavně, že máme 7 let zorbingu :-(
 
starý Jarda
pro Honzu
Na tomto odkazu (www.ockovacicentrum.cz/) jsou očkovací centra a jsou tam uvedeny tlf. a hodiny pro pacienty. Najdi si nejbližší a zavolej si tam. Chce jen trochu aktivity.
 
Honza
Klíšťata
No ten atlas mám a přečetl jsem si to právě tam, jenomže jdu právě teď na to očkování...tak by se mi ten seznam docela hodil co nejdřív..
 
Míra Průša
Nástěnná plastická reliefní mapa České republiky s turistickými známkami. Ta by byla parádní... Copak vy na to?
 
Bártíci
Honzovi - VTZ Klíšťata
Vidím, že se Ti dostalo opravdu "inteligentní" rady za všechny peníze, tak to upřesním. Nemusíš mít ještě Atlas TZ 2008 k některým ještě dosud nedorazil, či ho ještě nemáš koupený. K VTZ Za Turistickými známkami bez strachu z klíšťat se uvádí: Známku získá každý, kdo se od května do konce roku 2008 nechá očkovat proti klíšťové encefalitidě v jednom z očkovacích center. Jejich seznam uvádíme na www.turisticke-znamky.cz Já vím, také rada na nic dokud se Rýmařov nerozhoupe a ten seznam nezveřejní. :-) S pozdravem Bártíci!
 
starý Jarda
pro Honzu
Informace k VTZ "Za turistickými známkami bez strachu z klíšťat" najdeš v Atlasu turistických známkových míst 2008 na deváté stránce (ne listě) od zadu.
 
K8
Umístění TZ 814 svým způsobem může být kdekoliv od Zlína až do Sudoměřic - to je trasa Baťova kanálu.
 
ivona
V novém atlasu turistických známek 2008 je špatně natištěna TZ č.814.Batův kanál. je u Zlína a měla určtě být ve Veselí nad Moravou.
 
Pavel
Nevíte prosím zda se ještě nějak dá sehnat VTZ Výstava TZ na Bouzově z minulého roku?
 
Vaclav Vojtíšek
Špatně jsem hledal, už jsem našel zmínku od JM... viděl jsem leták... 24. 5. 2008 mají být oslavy ve starých Bohnicích, hudební vystoupení atd. a píšou tam, že po celý den se bude prodávat také turistická známka, takže bude k sehnání asi přímo v nějakém stánku...
 
Vaclav
Bohnická VTZ
Nevíte někdo něco o bohnické TZ?, asi to bude VTZ k vyroci 850 let vysveceni kostela... zkousel jsem to tu najit, ale nejak nezachytil...
 
Rada
Mám VTZ Indiana Jones 1999
Máte zájem ??? napište
 
Honza
Klíšťata
Nevíte někdo něco o VTZ "Za turistickými známkami bez strachu z klíšťat"??????Konkrétně seznam očkovacích center atd..
 
milosh
TZ na ČT
Včera šel na ČT nový pořad " Na vrcholky hor " moderovaný Vladimírem Čechem.Bude o horských boudách a včera konkrétně byl o Švýcárně v Jesenikách kde vznikly TZ. Dokonce je tam o nich i malá zmínka a rozhovor s p. Holubem.Na stránkách ČT je pořad k vidění.
 
JirkaK
Nový atlas TZ
Také mi dnes přišel atlas TZ. Líbí se mi , že mapa je podrobnější, ale některé známky se v ní ztrácejí. Škoda, že v atlase není ještě uveden seznam suvenýrů. Když jsem tak listoval našel jsem chybu a to takovou , že prodejní místo turistické známky 1559 - Erbenova vyhlídka je samotná rozhledna. Ve skutečnosti je Erbenova vyhlídka volně přístupná a známky se prodávají v ústeckém infocentru kousek od hlavního nádraží.
 
jarson
ZOO BRNO
Zoo Brno prodává TZ za 30,-kč a to bez nejake ho upozornění npř.cedulka s cenou. Na listku je pak napsáno Ostatní zboží.
 
Jířa
To standa
To se bohužel stane, tak si rovnou Řětězový most na Lužnici oprav a Kbely škrtni, jsou spolu s Lešany a Chatou nad Prosečí zrušeny.Jířa
 
Bártíci
TZ - 1163 Augustiniánský klášter Pivoň
Před chvílí jsme potkali majitelku (bohužel bývalou) penzionu Pivoňka. Oznámila nám velmi smutnou zprávu. Na místě došlo ke změně majitelů a tak bychom se chtěli zeptat na zkušenosti sběratelů se současným prodejním místem TZ 1163. Ke známkovému místu jsme na adresu Pivoně a Pivoňky napsali superlativy a v téhle době to asi už neplatí. My tam dlouho nebyli, naposledy odtamtud psala postřeh sběratelka Gerbera. Ale zmiňuje se o beránku Honzíkovi, tudíž to bylo ještě za starých dobrých majitelů a pohody. Víte někdo něco nového? My se tam teď rozhodně kvůli pracovnímu vytížení nedostaneme. Děkují Bártíci!!
 
jarson
TZ Mapa 2008 . meřítko je ok. ale grafika je moc zmatená tz místa se vní stracejí.
 
Standa
Chyba na mapě
Našel jsem chybu na mapě TZ 2008.Známky 1430 Letecké muzeum Kbely-praha a 1433 Řetězový most na Lužnici jsou prohozeny.
 
Petr
Tak právě ke mě dorazil atlas TZM 2008. Nevím jestli to bude tak připadat jenom mě, ale grafika mapy se mi zdá méně přehledná než vloni. Převažuje zelená a některé známky se mi v tom ztrácí. Menší měřítko je fajn, ale loňská grafika dle mě byla lepší. A ještě něco mi vadí. Forma tlasu je fajn na cesty a k přenášení, ale je škoda že se nědělá také forma mapy na zeď jako do roku 2006. Tu poslední mám na stěně a je fajn podívat se na mapu jako na celek. Sice tam nemám již nová čísla známek, ale doma se koukám spíš na mapu nástěnno než do atlasu.
 
Jarda
Zoo Praha
Dnes Zoo Praha, známky mají, v každých suvenýrech, zásobu. Skvělý den v zoo, pěkné počasí. Zdraví J.P.
 
Charlie
Výlet
My taky na malou Prašivou TZ 48, je jich dosti. Jen štítky na hole nejsou.TZ Frýdek Místek, info z ČD, je přesunuté na náměstí.charlie
 
Jířa
Vylet
Dnes pesi vylet Roztoky 1332, znamek dost, maji i SU. Pak Levy Hradec 180, taktez znamek dostatek. Jířa
 
David
Cus lidi videli jste nekdo vystavu vsech znamek na hrade bouzov a tu 1 metrovou znamku to je mrte husty
 
Jířa
Jenčov
Do Běleče do sklipku pro znamku hrad Jenčov ani nejezdete, zrovna dosly. a nevi kdy prijdou. Jediny dnesni neuspech z 9 moznych, mam doklad. Nyni zdravim z Nizboru, fuj, to byly kopce. Jíra
 
JM
VTZ-556-Husitské slavnosti ve Slaném
Je v prodeji ve Slaném v INFO i v Antikvariátu.Volal mi Milan, že v Olomouci právě koupil TZ-1595 Fort XVII.Jarda
 
ticinfojested
Valdštejn
Zdálo by se, že osobnost Albrechta Eusebia Václava Valdštejna bude všeobecně známá, není to tak docela pravda. Za třicetileté války bopjoval proti Švédům, byl zavražděn díky svým intrikám habsburskými pleticháři. Na severu Čech měl obrovské bohatství a na Frýdlantsku se na jeho panství neproháněla žádná vojska. Lidi si tady vydělali spoustu peněz z chování ovcí, tkaní sukna pro císařské vojáky a hlavně vydělával na lichvě a zbraních. Překvapilo mne, že dosud nikdo nevydal k této osobnosti TZ. Děkuji Rýmařovu, že mou objednávku dodali promptně k 425. výročí Valdštejnova narození a příští rok 375. výročí jeho smrti. O známku je zájem a doufáme, že přispěje k poznání naší historie, protože Vladštejn není záležitost jen severu Čech, ale celé Evropy. Naše infocentrum bude otevřeno přes prázdniny i o svátcích, zveme turisty do krásného prostředí Libereckého kraje.Mgr. Milan Turek, TIC Horní Hanychov - Liberec
 
Jířa
Priprava vyletu
Poradna priprava se opravdu vyplati. Ac je Vytopna Zdice nyni zavrena, stacilo se domluvit po tel. a na nadrazi uz na me cekal kluk, doprovodil me tam, prohledl jsem si to, koupil znamky a vyrazil dal. Uz mam Kublov a 2x Skryje, ted hura na Krivoklat. Zatim 100% uspesnost a kolo jede. Jířa
 
JM
to AFÍK
Já jsem kdysi také měl problém navázat emailové spojení s Fredem.Problém byl v adrese. Psal jsem "Q" namísto "G" (...gmail...).Jarda
 
Jarda Fredo
to AFIk
Nevím co máš za problém, já mám volného místa ve schránce habaděj a žádné e-maily od tebe nedošly. Píšeš na správnou adresu? (pozor ne CZ ale COM
 
JM
SOUŘADNICE jsou
Když otevřeš ve složce turist.známk.míst známkové místo č...Klikni si tam na mapy.cz. Otevře se ti mapa s označením místa a je tam i GPS.Jarda
 
Karel
Proč nemáte souřadnice?
Dost mi jako čerstvému uživateli GPSky schází souřadnice u známek. Nemůžete je doplnit?
 
AFIk
to : Fredo
Ozvi se mi nějak.Mám zájem o nějaké TZ co nabízíš a e-maily co Ti posílám se mi vracejí jako nedoručené
 
starý Jarda
pro Sandru a Jablesku
Já to řeším s předstihem dotazem na e-mail nebo tlf.
 
JM
VTZ v novém atlase TZ sro
470-120 let KČT 1888-2008 ta byla vyrobena s ročním předstihem a prodávána již v roce 2007, kde se dalo. Např. na Posl.puchýři 2007 atd. Tudíž se nejedná o novou VTZ.Jarda
 
Sandra
To jableska
Já jsem měla zatím vždycky kliku, že to na tom internetu bylo.
 
jableska
internet
Ono je to sice dobré, podívat se před návštěvou turistického místa na internet, ale ne vždy to pomůže. Stalo se mi např. v Bystřici n.P. - na internetu otvírací hodiny, jen zapomněli napsat, že o vánočních prázdninách to neplatí a je zavřeno celý týden. A to není jediný případ.
 
Sandra
To MíraPrůša
Občas je dobré podívat se na internet, než člověk někam jede.
 
Jířa
To Průša
Nevim, jak to chodi o statnich svatcich na Morave, ale dnes kam jsem na kole dojel, tam otevreno a znamek dost, akorat Milovice 1307 byla trochu honicka. Jinak Celakovice 306, Lysa 759, Prerov 170, Ostra 1320 uplne v pohode. Jířa
 
verovjan
1586 Dalešická přehrada
Zítra poprvé v prodeji přímo na výletní lodi!
 
Jarda Fredo
1583 Rotavské varhany
Ode dneška v prodeji.Městská knihovna a Kulturní a informační centrum Města Rotavy(rovněž sídlo Městského úřadu) Sídliště 721, 357 01 Rotavatel.: 352 350 627/628email: informace@rotava.cz , kic@rotava.czProvozní doba: Pondělí, středa, čtvrtek: 8:00 - 17:00 hodinÚterý: 8:00 - 12:30 hodinPátek: 8:00 - 16:30 hodin
 
MíraPrůša
ospalé nicnedělající nedostupné...
Tak jsem měl po dlouhé době menší volno a podíval se po Moravě. Ouha! Jelikož byl 1.května státní svátek, tak 2. pátek a 3. sobota je zavřeno. S touto cedulkou jsme se setkali na skoro každém místě kam jsme se chtěli podívat.Teda v tom lepším případě tam ta cedulka byla. Naštěstí hlavním cílem byl Bouzov a tam se právě otevírala výstava TZ. Byla tam paní a ta byla jedna z mála ochotných! Vůbec jsem nečekal takovou změnu na pohostinné Moravě. Naprosto nepochopitelné je pro mě ta otevírací doba, po babiččiné hlášce: tam maj do čtyř, ale už je půl čtvrtý, tak tam už nechoďte, jsme pro jistotu chodili všude dopoledne a nejpozdějc do dvou odpoledne. No prostě při státních svátcích nemá cenu nikam jezdit, anebo počítat s tím, že o TZ si stejně napíšem do Rýmařova. Bohudík se pár návštěv vydařilo.
 
JM
Atlas Turistických známkových míst 2008
Mám ho doma. Vydržte, dočkáte se taky.Na 1.pohled se mi moc nelíbí. Jsou tam zase podstatné i nepodstatné změny. Uvidíme až to detailně prozkoumáme.1.) měřítko 1:460 000 (vloni 1:500 000)2.) klad listů je jiný, zbytečně více bílých míst, loňské číslování zcela změněno.3.) v seznamu jsou TZ č.0001 až 1594 (bez 1582, navíc je tam jen 1572-Džbán).4.) v seznamu jsou VTZ stále ještě nečíslované. Navíc jen pár o kterých se ví. Chybí mi tu ty, z roku 2007, které nebyly uvedeny v seznamu 2007.5.) barevné značení okruhů (rozhledny, hrady ...) zůstalo beze změn.6.) navíc jsou seznamy: Výletky, Stampky 2008.7.) formát zůstal stejný jako v roce 2007.Opakuji: toto je jen můj 1.pohled - detaily nechám na vás.Jarda
 
starý Jarda
pro Jířu
Tebe ještě baví odpovídat na stejné otázky pořád dokola? Kdo nečte průběžně příspěvky v "Návštěvce", tak bude žít v nevědomosti.
 
Jířa
To Hana
Dle info viz níže od JM se tento týden balí a rozesíláJířa
 
Hana
Atlas
Nevíte někdo, jak to vypadá s Atlasem TZ (krom toho že měl být na přelomu dubna a května)??? Dík
 
Jarda Fredo
Webmaster???
Udělal jsem pokus.Do rubriky: hlášení chyb ohledně webu »jsem napsal dotaz: "Haló, haló, je tam na konci nějaký webmaster?"Pokud se mi někdo ozve dám vám sem vědět.Jarda
 
JM
JFF
Opravuji Freda:co dělá nový webmaister ???Ničeho jsem si nevšimnul, žádný ještě neexistuje.Nikdo nám ho nepředstavil, on nám nic nového neřekl, prostě neexistuje.Jak skončil K8 tak nic novějšího nám nesdělil, co sami nevíme.Kdyby ho aspoň šéfové TZsro představili a on napsal: promiňte 2-3 dny a začnu fungovat. Neboť zatím na to kašlu.Jarda
 
Jarda Fredo
to Jířa a AFIk
Ani se u aktualizovaných položek v menu neobjeví !!NEW jako je právě u hlasování a tudíž jsou aktualizace na první pohled utajeny.Od té doby co to dělá jiný webmaster.
 
AFIk
to : Jarda Fredo
Tak to se teda Všem omlouvám,protože jsem měl osobní problémy,takže jsem tomu moc nevěnoval pozornost a všiml jsem si toho až teď
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek