Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Jarda Fredo
Čím nahradit zrušenou TZ
A proč ne třeba: Šťastná země Radvánovice u Turnova?Pro turistickou známku bylo celkem 155x hlasováno (83x ANO, 72x NE)(;-))Nebo Chotilské muzeum střední Vltavy a balónového létání?Pro turistickou známku bylo celkem 108x hlasováno (57x ANO, 51x NE)(;-))Mechanický betlém Horní Lideč již má číslo nejspíš přidělené.
 
jirkacek
HonzaB
..nic proti tomu nemám, uvidíš co Rýmařov.
 
HonzaB
Čím nahradit zrušenou TZ
Nevím podle jaké logiky se nahrazují zrušené TZ, ale myslím si, že vzhledem k tomu, že se v případě Manského dvora v Dolním Žandově jednalo o kategorii muzea/skanzeny, bylo by vcelku logické tuto TZ nahradit Mechanickým betlémem Horní Lideč. Asi to napíšu jako návrh do Rýmařova. Co vy ostatní na to?
 
jirkacek
Honza Pásler
Naprosto s tebou souhlasím, kategorie historická města, zastřešující všechny jeho památky postrádá smysl v případě, že poté vznikne další TZ pro další místo - u nás v Olomouci - to máme také tak. Město - TZ 335, Přemyslovský hrad TZ 1399, krásné Klášterní hradisko TZ 1002 atd. A nové stále vznikají. Mně to třeba nevadí, pokud ve městě vznikne nové muzeum, holt do oného města pojedu znovu, muzeum navštívím a TZ koupím, získám razítko atd. Pokud nyní jedu do města, tak třeba namátkou v rámci letošní dovolené v Českém Ráji jsme zavítali do Turnova, projdu všechny památky. Takže jsme viděli vše - kostel sv.Jana Křtitele Nudvojovice, kostel sv.Matěje , synagogu, kostel sv.Mikuláše , náměstí s radnicí, morovým sloupem spořitelnou galerií Granát, kostel sv.Františka z Assisi, kostel Narození Panny Marie, muzeum Českého Ráje, židovský hřbitov pod silničním mostem, husitský kostel či kapli sv.Václava.Takže pokud by třeba vznikla TZ 2154 muzeum Českého Ráje Turnov jsem vysmátý.....Co vy, procházíte města také tak poctivě, aby vás nic nepřekvapilo ?
 
Honza Pásler
Zdvojování
Jarku, mně by třeba nevadilo, kdyby svou známku v Roudnici měl zámek, Hláska a Kratochvílova rozhledna. Pak by ale neměla existovat známka města Roudnice. To byla asi chyba, že začaly být vydávány ve velké míře známky v kategorii historická města a později se začaly vydávat známky jednotlivých zajímavostí v tom městě. Ale konkrétně v Roudnici toho je myslím dost k vidění.
 
Jarek
Zase zdvojování
Opět známka do dvojice ve městě, které není žádným velkým turistickým hitem (1 TZ je pro Roudnici určitě dostačující). Opět je to tradiční kombinace "Historické město" a "Zámek". Kdy asi vydají "Muzeum města Roudnice nad Labem"? :)))
 
František
Sbírání TZ.
Dobrý den,nedá mi to,abych trochu nepřispěl do této debaty.Já sbírám TZ. od roku 1999,ale poslední dobou mám čím dál tím víc pocit,že se nám to zvrhává v pouhý kšeft.Kdo zaplatí tak má TZ. a o jejím smyslu se dá leckdy úspěšně polemizovat.Ze začátku jsem sbíral všechny i VTZ.snažil jsem se poctivě objet všechny poslední puchýřě,Prčice,Haltravy,abych po třech letech zjistil,že VTZ. dostane každý ,kdo zaplatí a je jedno,jestli se jedná o skutečně zajímavou akci,nebo o 13 výročí zapadlé putiky.A s klasickými TZ. to začíná být podobné.Jaký smysl má info s třeba 10 TZ.A ty dvě posledně vydané TZ. mě v tom jenom utvrzují,jedna je v infu Litoměřice a druhá v infu Turnov.Tak potom jaká návštěva zajímavých míst,když musím koukat na otevírací dobu infa,protože jinak bych známku nedostal.A co ty různé motivy.Dojedete třeba do Českého Krumlova na nic neříkající rozhlednu Granátník,kde samozřejmě známku nedostanete,ta je v infu na náměstí a za 14 dní má ta samá známka jiný motiv.Zdůvodňovat v tomto případě novou raznici opotřebováním té předešlé se mi v tomto případě zdá neuvěřitelné.Tomu by se dalo věřit třeba u Karlštejna.Pradědova galerie ,pivovar Klášter,jsou další ukázkou kam to vše směřuje.Stará čísla se zlikvidují a pod novými čísly se znovu vydají.Nikomu nechci brát iluze,ani nadšení,ale jako důvod k bezhlavému sbírání kdejaké známky to k zamyšlení možná je.A tak si už také vybírám a různé žebříčky mě nechávají v klidu.Jinak přeji všem dobrý lov TZ.
 
Jarda Fredo
Pro zvídavé
Jednou už jsem zvídavému tazateli napsal:"1. Známky nesbírám, jen si je eviduji, aby ostatní záviděli ;-)2. Známky kupuji výhradně na Aukru, proto nemám čas nikam cestovat ;-)3. Jsem invalidní důchodce a objíždím republiku na elektrickém invalidním vozíku ;-)4. Známky sbírám cca od doby co existují, jsem neustále na cestách a všude už jsem byl a všechno viděl ;-)5. Známky si někde koupím sám, něco mi koupí ostatní příbuzenstvo, něco mi kupují kolegové, něco mi nakoupí kamarádi. ;-);-) nehodící si škrtněte"Sbírám Turistické známky protože mě to baví 14 let.Turistiku provozuji od dětských let.Práci jsem měl takovou, že mi umožňovala zcestovat celou republiku.Už jsem v důchodu a cestuji stále.Peníze na tento koníček nejsou problém.Je mě úplně jedno jak známky sbírají nebo nakupují ostatní.Abych nepobuřoval skryl jsem svůj profil v žebříčku sběratelů.Trochu statistiky:Rýmařov eviduje údajně několik desítek tisíc sběratelů co s ním korespondují,na Turistice je registrováno 13,5 tisíce sběratelů TZ,v Žebříčku TZ je 1202 sběratelů hrajících sběrat. hru,o nových známkách hlasuje v průměru 100 sběratelů,do této návštěvní knihy pravidelně píše jen cca 15 sběratelů,na K8 si eviduje nějakou TZ 743 sběratelů.Cca 30 tisíc sběratelů tohle vůbec nezajímá ani se nikde neevidují ani neregistrují.Sbírají prostě známky pro radost ;-))Známkám Zdar a dřevěným zvláště !!
 
HonzaB
To: Rene (způsob sbírání TZ)
Se svými něco málo přes 300 TZ určitě nepatřím do špičky žebříčku sběratelů (i když za 3 roky sbírání to není zas tak špatný výsledek), ale jinak jsem na tom úplně stejně jako třeba Honza Pasler, tj. nějaká ta TZ z místa, co jsem nenavštívil osobně mám, ale je jich fakt maličko (myslím tak 5-6). Ono na některých místech sehnat TZ není jen tak, takže člověku pak nezbývá než koupit TZ když zrovna je a pak se snažit dané místo navštívit dodatečně. Jinak naprosto souhlasím, že nejhezčí je, když si člověk koupí TZ zčerstva jako suvenýr z výletu. Objednat si ho z Rýmařova nebo získat od nějakého jiného sběratele už není zdaleka ono, i když to někdy jinak nejde. Jinak vzhledem k počtu TZ a času, který člověk má na cestování, nemám vůbec žádné ambice mít všechny nebo aspoň většinu TZ. Ale je fakt, že když už někam cestuju, tak téměř vždy vybírám cíle, kde TZ jsou (i když pořád platí, že řada pěkných míst TZ nemá).
 
Honza Pásler
To: René
Nepatřím sice mezi sběratele na předních příčkách (na k8 jsem na 98. místě), ale z těch asi 1200 číslovaných známek, které mám, je jen asi 10 z míst, kde jsem nebyl. Buď mi je někdo přivezl jako dárek, nebo jsem je koupil někde v íčku s tím, že se na místo vypravím, a pak to z nějakých důvodů nevyšlo. Myslím, že to bylo původní myšlenkou, s jakou začala výroba TZ. Aby si turista někam došel, dojel, něco viděl a na památku si koupil turistickou známku.
 
vany11
rené
úplně stejným způsobem jako Ty
 
René
Žebříček sběratelů - dotaz
Dobrý den.Úvodem bych chtěl říci, že sbírám pouze TZ z míst, která jsem skutečně fyzicky navštívil např. prohlídka hradu či zámku po zakoupení vstupenky, prohlídka města, návštěva horské chaty, rozhledny, či nějakého kopce, jeskyně, pivovaru, muzea apod. Z uvedeného důvodu nemám až tak velké množství TZ. Pokud i ostaní sběratelé, mám nyní na mysli ty na předních příčkách žebříčku, ke sbírání TZ přistupují podobným způsobem jako já, mají můj velký obdiv. Když si jenom představím kolik času a vynaložených peněz je to muselo stát. Těch horských chat, vrcholů a jiných míst co museli zdolat, to je něco úžasného a obdivuhodného. Mne osobně by totiž nebavilo sbírat TZ z míst, která jsem osobně nenavštívil, neměl bych k nim jak se říká citový vztah a netěšily by mne. Jaký je váš názor a jakým způsobem sbíráte TZ vy? S pozdravem René
 
feli
Raná
I když jsem se zařekl, že už žádné info neposkytnu, nedá mi to. Třeba to některým pomůže a tak to poruším. Dnes jsem dostal informaci, že z důvodu lepší dostupnosti známky na Rané byl dohodnut prodej i na místním obecním úřadě obce Raná. Kontakty jsou na www.obec-rana.com
 
vany11
gogole
gogole :-)))))))))věřím,že si udělal,alespon o pul TZ víc než já a hoď se do klidu chytráku.a hlavně já jsem pro zrušení hlasování a to co nejdříve,protože je to debilita. projdou cíle co by TZ mít neměli např.KD a včelí muzeu a parazoo ne.zrušit a to hned.a jak napsal HP,co se do mě montuješ, já na něj už taky nereaguju a mám od těch jeho inteligentních hovadin klid.
 
Honza Pásler
Parazoo a včelí svět
O té parazoo si myslím, že je to zařízení nesmírně potřebné a i pro naši nejmladší generaci je vhodné k návštěvě, aby viděli, že taková zvířata existují a že si zaslouží péči ochotných lidí. Ale překvapilo mě, že v době, kdy se hlasuje o jejich TZ, mají zavřeno. Volal jsem jim, že bych se tam rád podíval, než jim dám svůj hlas pro TZ, ale bylo mi kategoricky sděleno, že to nejde, že opravují vydrárium. Tak jsem se raději zdržel. Vím o jednom zařízení, které se zaštiťuje ochranou zvířat a přitom dělají vyloženě prachsprostej kšeft (to nebylo rozhodně míněno na vlašimskou parazoo), ale opatrnost je myslím namístě.A ten včelí svět, to je mi líto, že neprošlo, protože dříve jsem měl ke včelařství docela blízko (ikdyž sám jsem nevčelařil). A Hulice jsou zajímavá vesnice.Nicméně nazvat toho, kdo má jiný názor tupounem, to je silný kafe.Ještě si dovolím malou poznámku, která se netýká jenom této návštěvní knihy, ale internetových debat obecně. Na provokatéry a hulváty je nejlépe NEREAGOVAT. Oni když uvidí, že jejich příspěvky nemají odezvu, tak po čase přestanou. Ikdyž chápu, že někdy to nereagování dá dost přemáhání.Tak jak říkal pan Zákopčaník: Slunce v duši.
 
HonzaB
zřícenina Ronovec - třeba bude TZ
Chtěl bych využít této nástěnky a avizovat, že jsem rozjel určité kroky k vydání TZ pro zříceninu Ronovec (u Chotěboře). Celý proces je zatím na samém počátku (jsou osloveni podle mě ideální zadavatelé z nejbližšího okolí - v obci Rozsochatec). Tak uvidíme, zda se to podaří. Moc by mě to potěšilo. Českomoravská vrchovina toť má láska a pokud jde o zříceniny (jejichž navštěvování patří mezi mé nejčastější turistické cíle) jsou tu hned tři, co TZ nemají, a přitom nejsou zas tak nezajímavé. Kromě Ronovce jde ještě o Ronov (poblíž Přibyslavi) a Chlum (u Čáslavi). Tak tedy uvidíme... A co byste na tento návrh říkali vy ostatní? Podle mě je pěkných zřícenin, co ještě nemá TZ ještě furt hodně a výhodou těchto míst je, že zde nehrozí zrušení atraktivnosti místa ze dne na den (jako u některých nově otevíraných expozic - muzeí).
 
HonzaB
Souhlasím Gogole, že způsob, jakým se zde vyjadřuje vany11, je dosti ubohý. Myslím, že bychom se všichni, co zde pravidelněji píšeme, měli od takového stylu distancovat. Pokud jde o paraZOO, souhlasím, že jsou určitě zajímavější cíle, ale v porovnání se zámkem Králův dvůr je to furt ještě super zajímavé místo. Proč u KD zatím stále převládá názor pro vydání TZ, mi prostě hlava nebere. Pravdou je, že v kategorii zámek by se těch zbytečných TZ našlo dost a dost (všechny ty nepřístupné zámky typu Tochovice, Chudobín, Nový Falkenburk, Hrubšice, Kostelec nad Černými lesy či Svojšice). Ale většinou jde o místa, která získala TZ ještě před tím, než se začalo hlasovat. Takže bych si moc přál, aby nakonec vyhrál zdravý rozum, a tahle TZ neprošla. Něco jiného je, až bude dokončena rekonstrukce a ukáže se, jaké bude skutečné využití zámku. To že se Rýmařov rozhodl dát návrh do hlasování před dokončením rekonstrukce, je podle mě dost chyba. Třeba to nakonec přeci jen zajímavé místo bude, ale dávat jim takto dopředu bianko šek to fakt ne.
 
gogol
Vanecku,Vanecku
mohu vedet oc se staram do ceho mi nic neni? Ze tady vsechny urazis a ukazujes tak svoji ubohost a prudkou inteligenci? Mohu te uklidnit ja nehlasuji, od jiste doby je mi jedno co ma a nema TZ ikdyz parazoo mi jako tur. cil moc neprijde. Mimochodem pred davnym casem jsem tu dost lobboval za Stastnou zemi. Mam taky dite a rozhodne nejsem proti. Problem neni pro co kdo z nas je, problem je ze ty jsi pro vsechno a jine nazory neuznavas. Takze se vrat zpet k tomu plzenskemu europivu z cinskeho chmele a hod se do pohody. Nikoho tady nebavi porad cist tve urazky. Az pro TZ neco udelas, hodnot a mluv.........
 
jirkacek
REEKjednou mi přišla z Rýmařova TZ Chocholík rozlomená, ofotil jsem ji a poslal email do Rýmařova. Poslali mi novou.JARDA FREDOVe Zlotym Stoku je nádherně, samotný zlatý důl zabere 3 hodiny. Na turistika.cz najdete můj velice obsáhlý článek ( příspěvky jirkacek ). Známka visí od letošního října doma na stěně, ačkoliv jsme v dole byli před 2 lety, kdy ještě TZ nebyla.A co ten zámek ZOO Lešná ?
 
Jarda Fredo
Víkend
Tak nevím, zda to zde bude zajímat širší okruh lidí.Nerad bych narušil již delší dobu vedenou duchaplnou diskuzi o ničem.Tedy aspoň stručně: zúčastnil jsem se 1. setkání polských sběratelů TZ za účasti zastupců z polského klubu turistů PTTK a D. Holuba z firmy Turistické známky s.r.o. v TZM No. 1614. Profesionálně zorganizované jednání o TZ bylo doplněno prohlídkou nového Muzea historie izolace, internace a integrace v Bílé Vodě za účasti starosty obce, exkurzí do výrobny hostií a oplatek a návštěvou známkového místa v Polsku Kopalnia zlota v Zlotym Stoku. Nevynechali jsme ani místní hostinec U Sv. Floriána, které je i prodejním místem TZ. To co jsem se dozvěděl z historie, současnosti i budoucnosti TZ při vystoupení pana Holuba, jsem nevěděl, ačkoliv se TZ zabývám již 14. rokem a nikde se o tom nedočtete.Jinak viz www.facebook.com/znaczki.turystyczne/
 
Pinďa
Afik
Ještě jsme zapoměli v předhradí na autobusovou jízdárnu a ve vedlehradí na Lídl :-). To jenom pro úplnost. Jo a taky na sýpku s benzínem a naftou.Nicméně, stejně si myslím, že by to chtělo pár měsíců počkat, aby se nám nestalo, že se půjdeme multifunkčně osoláriovat, oposilovat, oddat a k tomu si koupíme TZ. No, rád bych se mýlil, protože donedávna chátrajícímu baráku opravdu přeji lepší osud.
 
Reek
Zlomená známka
Zdravim, z Rýmařova mi přišla dneska zásilka se známkama a jedna je zlomená na dvě půlky. Stalo se Vám něco podobného? Jak byste to řešili?
 
Reek
Zlomená známka
Zdravim, z Rýmařova mi přišla dneska zásilka se známkama a jedna je zlomená na dvě půlky. Stalo se Vám něco podobného? Jak byste to řešili?
 
vany11
Jirka Zubek
pro tu poslední větu 100% anoa jestli jsi se nevšiml,tak to tuponství se týká všech TZ pro děti, ted zrovna para zoo. asi dle tvé dcery necháme ty zvířata pochcípat na ulici,co?
 
Jirka Zubek
vany11
Hlasoval jsem NE v případě Parazoo, protože jsem se zeptal své dcerky, zda by se tam chtěla podívat,tak řekla že NE,že by se jí nelíbilo dívat se na zraněné nebo jinak postižené zvířata. Jestli jsem pro to tupec tak ať. To už zrovna může mít TZ každý zvířecí útulek. ;)
 
feli
AFIku
Já úmyslně nepíšu názvy těch obchoďáků, aby to nemohlo být bráno jako nekalá reklama a ty to tady propálíš natvrdo (:-)Teď budu za hnidopicha - Hypernova už neexistuje (no a tak ji vlastně můžu i napsat)
 
AFIk
feli
Na TZ bude dálnice nad ní zámek a nad nimi poutače na OBI a Hypernovu ;-)
 
vany11
feli
naprostý souhlas ze vším co jsi napsal :-)
 
AFIk
feli
Na TZ bude dálnice nad ní zámek a nad nimi poutače na OBI a Hypernovu ;-)
 
feli
AFIku
..........než jsem to dopsal je tu změna. Tak ty obchoďáky tam snad nebudou?! To by byla komerce (:-)
 
feli
AFIku :
.........tak to jsem tedy zvědav, zda bude dálnice vyobrazena na TZ (:-) (:-) (:-)gogole :.........po hóóóóódně dlouhé době jsem si v červnu dal to plzeňské "Géčko". Svijany to zrovna nejsou, ale docela šlo (před tím jsem ho nemohl používat ani na výplach)dětští tůristé :Chápu vanyho rozhořčení. Před časem zde byla bujná diskuze o turistických cílech vhodných převážně pro děti a nebyla jim zrovna nakloněna. Myslím, že to vyznělo tak, že děti nejsou (nemají nárok být) sběratelé TZ, nebo tak nějak. Tím nic víc neříkám, abych nebyl popotahován....... (:-)
 
AFIk
Piňda
Tak dodám...patrně jediný bývalý hrad přestavěný zámek, jehož parkem vede dálnice a na předhradí má Hypernovu a OBI...lepší? :o)
 
vany11
gogole
jak už jsem Tě psal,víš co mi můžeš.....a nestarej se o věci do kterých ti nic není. jestli taky hlasuješ proti dětským turistickým cílům tak si tupec jako ostatní a na tom si trvám.a nad tím citátem se zamysli ty,potřebuješ to více.
 
Pinďa
zámek KD
Neumisa: Úplně stejné pocity jsem měj já, když jsem omylem zabloudil ke zdi zámku. Škoda, že to bylo asi týden před tím, než šla TZ do hlasování. Určitě bych to tam trochu podrobněji probádal.Afik: A co Hypernova s OBI. Ty jsou už za plotem?
 
AFIk
ad Králův Dvůr
Co se týče zámku Králův Dvůr, tak v historickém měřítku -zde zemřel král Václav I a byl zde i chvilku pochován, poté byly ostatky přesunuty do kostela v Počaplech...A je to nejspíše jediný zámek, přes jehož park vede dálnice ;-)
 
gogol
Vany
jeden citat pro tebe, zamysli se nad nim a obcas se podle nej chovej:Hloupost bývá dvojí: mlčenlivá a upovídaná. Mlčenlivá hloupost je snesitelnější.
 
vany11
feli
tak to asi jogogol:víš co si můžeš ........ty ale vlastně musíš.
 
feli
Pro vany11
Myslel jsem minimální rozdíl ale vypadlo mi tam slovo "přibližně" vyrovnaný. Při úpravě příspěvku jsem toho vymazal více než jsem chtěl..... (:-)U Rané byl rozdíl 3 hlasy
 
gogol
Vany....
ty se fakt nikdy nezmenis.......kdykoli jsem jdu jen ctu tvuj slovni vyplach. Asi jsi to o5 prehnal s tim plzenskym radoby pivem (G), jinak si to nedokazu vysvetlit...... :(
 
vany11
feli
a hlavně pro to jak to tu již napsal kanar.21 by měla TZ u parazoo být.cituji:" hlavně u té PARAZOO mě přijde v pořádku udělat trošku "charitativní" TZ. K lidem co se starají o staré a nemocné lidi a zvířata atd. mám obrovský respekt a Vážím si jich... A dokážu si představit že u takové PARAZOO zisk z prodeje TZ + případné vstupné sběratelů atd. může pomoct takovému projektu... tak se vy tupouni již nad sebou zamyslete :-(
 
vany11
feli
myslím si kamaráde,že se mýlíš.raná taky neprošla.
 
feli
Pro vany11
Pokud je mi známo, používal Rýmařov právo veta pouze tehdy byl-li výsledek hlasování vyrovnaný.Sice ještě není konec, ale u paraZOO je aktuálně rozdíl 20 hlasů.............
 
vany11
HonzaB
naprostý souhlas z poslední větou.věřím že v případě paraZOO použije Rýmařov právo veta.jak tak koukám,tak 90% hlasujících si myslí,že turistické cíle pro děti nemusí a nemají mit TZ. TUPOUNI !!!!
 
Kanar.21
co v neděli?
Nějaká akce na známkovém místě v neděli - zítra (hrady, zámky, cokoliv) ? Neví někdo o něčem? A spíše Morava, Slezsko, Vysočina dál se mě nechce..
 
HonzaB
zámek KD
Jsem rád, že se tady konečně kolem tohto návrhu TZ rozproudila trochu diskuze. Už jsem si říkal, že je to všem jedno. Z reakcí koukám, že mé obavy se potvrzují. Docela rád bych věděl, co vedlo tolik lidí, že v tomto případě hlasovalo pro udělení TZ. Co fakt nechápu je načacování návrhu. Proč Rýmařov v takovémto případě nepočká až se daný objekt opraví a rozjede se nějaká činnost. A pojem multifunkční zařízení je velmi obecný, pod tím si v reálu mohu představit skoro všechno (včetně programu, který z hlediska běžného turisty bude dost k ničemu). To už mi tedy výrazně lepší přijdou ty v poslední době odmítnuté návrhy s potenciálem oslovit děti (muzeum včel, paraZOO).
 
neumisa
zámek KD
pokusím se o bližší info - vídám často a z menší vzdálenosti než je dálnice. Střecha částečně nová, část opravená, zbytek snad nespadne, než se k němu s opravami dostanou. Veřejnosti nepřístupno (tedy - přístupno na vlastní nebezpečí, nejlépe dírou v zámecké zdi :D), osobně nevidím žádný přínos. Sem bych se na výlet za poznáním/vzděláním/rekreací/venčení dětí/či cokoliv jiného nevydala, protže tady prostě a jednoduše není NIC než staveniště. Plány jsou sice pěkné, ale kapečke se jim protahují termíny.
 
feli
Zámek Králův Dvůr
Rekonstrukce : zahájení 1.9.2012, ukončení 31.3.2013.Takže než začne nová sezóna, bude (měl by být) zámek opraven. Tak to mají načasované docela dobře, včetně té TZ.Jo a má fungovat jako "multifunkční zařízení". Tolik "výcuc" ze stránek města.
 
had550
Zámek Králův Dvůr
U zámku jsem nebyl, ale často jezdím okolo na dálnici, pokud je to tedy ta budova kousek od ní. Zrekonstruovaná a nově nahozená je myslím jen věž a křídlo zámku, které je na ní napojeno, zbytek má novou střechu, ale vypadá pořád zanedbaně. Přikláním se k již uvedenému názoru počkat s vydáním několik měsíců.
 
Pinďa
Králův Dvůr
No, já nevím, nerad bych zadavateli křivdil, ale pravidelně nepravidelně okolo jezdím. Zámek sice má, po mnoha letech chátrání, novou střechu a uvnitř se asi pracuje, jak jsem se nedávno osobně přesvědčil. Ovšem jinak to působí jako staveniště. Myslím si, že by TZ mohla ještě několik měsíců počkat, až bude hotovo a návštěvníkům měla co nabídnout. Pokud se mýlím, sdělte sem někdo pravý stav rekonstrukce. Budu rád.
 
jirkacek
Nevíte někdo jak to vypadá se zámkem Lešná v ZOO ? Jarda zmiňoval, že asi ani nebude ???
 
HonzaB
Dotaz k návrhu TZ - Zámek Králův Dvůr
Chtěl jsem se zeptat nějakého znalce, jaký turistický význam má zámek Králův dvůr. Neznám to tam, ale z toho co jsem našel na internetu mají otevřeno jen příležitostně a objekt se teprve postupně rekonstruje. Tak mě ten návrh trošku zaráží, ale třeba máte někdo bližší informace. Já jen, aby se zas neodhlasovalo něco, kde bude minimální dostupnost TZ.
 
Honza Pásler
Hrad Frymburk
O hradu Frymburk u Nového Hrádku na Náchodsku je to podstatné řečeno na webové stránce, jejíž odkaz je u hlasování uveden. Již před několika lety jsem několikrát jednal s vedením Nového Hrádku, zdali se nechtějí podílet na vydání této TZ. Vždy mi bylo řečeno, že majitelé - rodina Bartoňova - kteří mj. vlastní třeba i zámek v Novém Městě nad Metují, momentálně nemají možnost do hradu investovat takové prostředky, aby zřícenina byla bezpečně přístupná a objekt, kde hrozí návštěvníkům nějaký úraz (tedy který je uzavřený), propagovat nechtějí. Dnes se tedy patrně konečně začalo blýskat na lepší časy a tato nesmírně zajímavá zřícenina začíná pronikat do povědomí turistické veřejnosti. Věřím, že je tomu tak jak díky vstřícnosti Bartoňů, tak i díky práci Společnosti památek východních Čech, jejíž členové - dobrovolníci zde odpracovali nespočet brigádnických hodin. Patřil (a asi stále i patří) mezi ně i někdejší přispěvatel této návštěvní knihy bary72.
 
jirkacek
Hlasování
Poctivě odhlasováno - většinou ANO, jednou NE.
 
vany11
jeskyně,rozhledna to by se všichni pos.ali aby dali ANO,ale když je nějaká možnost známkového místa pro děti,to hlasujete NE. styďte se !!!! :-(
 
jirkacek
Hlasování
Poctivě odhlasováno - vše ANO.
 
Jarda Fredo
Pro Honza Pásler
Máš to v mailu ;-)
 
Honza Pásler
Setkání polských sběratelů (JF)
A ví se už, kde to setkání bude? Na stránkách polských TZ nacházím jen informaci, že někde v Kladské kotlině, ale kde přesně jsem tam nenašel (možná špatně koukám, přece jen mluvená polština je mi bližší, než psaná).
 
Jarda Fredo
Dotaz s tématikou TZ
Nejedete náhodou někdo tuto sobotu na setkání polských sběratelů TZ?
 
vany11
feli
znám tady i jiné prevíty,ale nebudu je radši jmenovat. :-)
 
feli
vany a Pinďo
......................vím, že zrovna vy dva mne pochopíte a proto se ptám.A je prevít jen ten šotek?????(:-) (:-) (:-)
 
vany11
pinďo
vždyt Tě říkám šotek je prevít :-)
 
Pinďa
oprava
Tohle ?-)) mělo vypadat takhle :-)) Asi se vloudil nějakej ...
 
Pinďa
šotek
Třeba by stačilo, občas si zajít na cvičák. I starej šotek by se mohl naučit nové kousky ?-))
 
vany11
feli
šotek je prevít :-)
 
feli
Poslední věta šotkova
Velmi pozorně (:-) jsem si přečetl komunikaci mezi Pinďou a vanym ze 4.10.Na to je jediný možný lék. Tu poslední větu jednoduše vůbec nenapsat a šotek tak nemá šanci (:-)Je fakt, že pak by někteří museli vypustit i předposlední, prostřední, první atd., atd............. (:-) (:-) (:-)
 
Jarda Fredo
Pro Honza Pásler
Já to taky zkoušel, a jen v jednom případě jsem neuspěl, nemají na skladě, ani nemají raznici.
 
feli
Pro Honza Pásler
Já mám zkušenost že ANO
 
Honza Pásler
Starší VTZ
Máte někdo zkušenost se zasíláním starších VTZ z Rýmařova? Tím "starších" spíš myslím hodně starých.Zúčastnil jsem se totiž v r. 2005 jedné akce, nějak jsem přehlédl, že k ní byla vydána VTZ a teď bych ji chtěl získat.Samozřejmě, že bych se mohl zeptat přímo do Rýmařova, ale zajímalo by to možná i jiné sběratele, zdali je možno si i takové staré VTZ objednat.
 
jirkacek
TZ z Rýmařova
Tak vidíte, sotva přindu domů z práce, ve schránce mám léstek, že mám cosi na počtě z Rýmařova. Takže zmýlená neplatí.
 
Honza Pásler
Ad: had550
Určitě by bylo dobré, aby bylo možno si evidovat starou i novou známku téhož čísla a to nejen zde (resp. na serveru Turistika), ale i na stránkách K8.Nevím, jak tyto evidenční programy umějí pracovat s kombinací číslic a písmen, ale třeba by to vyřešil index "z" - jako zrušená.Takže by třeba TZ 534z znamenala rozhlednu Petřín v Jablonci n. N. a TZ 534 (bez indexu) Bukovou horu.
 
had550
Nápad
Udělal bych malou změnu při zadávání TZ do mé sbírky. Nyní když si ji tam chci nějakou zadat "vyhodí" mi to pouze novou TZ, ale neukáže se tam ta stará (stará raznice nebo zrušená TZ), u těch starých raznic to až tak nevadí, ale u zrušených je to docela rozdíl. Bylo by dobré, kdyby se mi to při zadání třeba čísla TZ "vyhodilo" staré i nové raznice, abych si mohl vybrat. Co si o tom myslíte? Když budu vidět, že se vám tento návrh líbí, zkusím to poslat do Rýmařova.
 
jirkacek
Tak to já čekám na nové TZ, objednané také okolo 20.9.2012.Jedná se o 9 Ramzová, Mlýn Partutovice, polskou Biskupskou Kupu a Zlatý důl Zloty STok.Stále nepřichází a stále čekám na signál.Ale věřím, že Františkovy Lázně bych měl hned....-:)
 
Honza Pásler
Aktuálně o komunikaci s Rýmařovem
Někdy v srpnu jsem psal do Rýmařova, že se mi z atlasu TZ vytrhl jeden list a poprosil, jestli by mi jej mohli dostat. Téměř obratem jsem dostal kladnou odpověď, ať napíšu který, že mi jej pošlou.Pak jsem se chvíli odmlčel a 20.9. jsem si psal o nějaké TZ, které jsem nesehnal na prodejním místě. Zároveň jsem požádal o zaslání toho listu do atlasu. Opět téměř obratem přišla odpověď, že vše bude vyřízeno do 2 týdnů. A 2. 10. jsem měl ve schránce obálku se známkami i s listem.Funguje to skvěle, díky, Rýmařovští!
 
vany11
jarda fredo
on už byl HP před 4 1/2 lety takhle sprostej??? hmmmmmmmmmmmmm
 
jarda fredo
K seznamu nových raznic ...
... uvedenému v aktuálních informacích 26-9-2012 doplňuji aktuální stav verzí:- TZ 9 Ramzová = 3 verze- TZ 15 Špindlerův Mlýn = 2 verze- TZ 61 Modrava = 2 verze- TZ 86 Rozhledna Tetřev = 3 verze- TZ 116 Český Krumlov UNESCO = 2 verze- TZ 117 Zlatá Koruna = 2 verze- TZ 160 Zoologická zahrada v Praze = 3 verze- TZ 177 Western Park Boskovice = 2 verze- TZ 228 Janův Hrad = 2 verze- TZ 288 Hořovice = 2 verze- TZ 308 Lysice = 2 verze- TZ 893 Frejštejn = 2 verze- TZ 972 Muzeum motocyklů Netvořice = 2 verze- TZ 1093 Lukov = 2 verzeV seznamu aktuálně z poslední doby chybí:- TZ 20 = 4 verze - TZ 79 = 2 verze- TZ 45 = 4 verze- TZ 229 = 2 verzeVšechny verze jsou k vidění u jednotlivých známek.
 
starý Jarda
jirkačku!
Nenech se obelhat! Je 17. listopad a nastane velký převrat v TZ.
 
Jarda Fredo
jirkacek
Když ony už ty nářky stále dokola mě docela unavují.Musel jsem se ovládnou, abych nepoužil známý citát HP ze dne 14. 04. 2008 v 21:31:27
 
vany11
jirkacek
ba ne není. je 1.října, na apríla je ještě času dost
 
jirkacek
Příspěvek last minute from Jarda Fredo
..tak večer otevřu návštěvku a i když jsem celý den měl za to, že je dnes 4.října, tak je asi 1.dubna, že Jardo F. ?
 
starý Jarda
Kluci/pánové - sběratelé!
Zabýváme se blbostmi nebo sbíráme TZ? vany11 má teď u mně 1*.
 
vany11
pinďo
oprava: ne červeny (snad taky).ale myslel jsem černý zase ten šotek
 
vany11
pinďo
doufám,že to do důchodu smažu :-Dale bojím se,že stejně nějaký červený puntík přibude :-)
 
Pinďa
vany
to je nebývale vtipná a hlavně slušná odpověď, kterou bych od tebe nečekal. Máš o mě červenej puntík s hvězdičkou:-) A pozdravuj šotka. A taky mu vyřiď, že by měl jí trochu do sebe :-))Červenej puntík s hvězdičkou maže dva černý. Ještě jsi pořád v mínusu :-))
 
vany11
pinďo
když mne se tam ta poslední věta tak nevědomky připlete. asi nějaký šotek :-))
 
Pinďa
JF, vany
Jardo, dobrý!vany dobrý! Teda, až na tu poslední větu. Tu jsi si mohl nechat od cesty.
 
vany11
jarda fredo
pod první dva body podpisdalší body :-))))ale díky pár přispěvovatelům velice trefnéklobouk dolů. už vidím HP jak píše zase své supr vyjádření :-D
 
jarda fredo
Dopisovatelé, sběratelé, nejsem si jist
Při čtení příspěvků za tento měsíc jsem dospěl k těmto návrhům:1. Zrušit návštěvní knihu.Stejně sem píší stále stejní pisatelé a je to tu stále dokola. Noví návštěvníci těchto stránek si vše časem přečtou v rubrice "nejčastější dotazy". Ten kdo má potřebu, může psát k jednotlivým známkám, kde je místa dost a v rubrice kontakty je také dost mailových adres a telefonních čísel.2. Zrušit hlasování.Když necelá dvoustovka lidí rozhoduje o bytí a nebytí známky. Firma ať si vydává co chce, sběratelé si také koupí co chtějí. Stejně to hlasování nebude mít smysl viz další body níže.3. Zinventarizovat všechny dosud vydané TZ,a) změnit všechny motivy na známkách tak, aby tento motiv odpovídal názvu známky,b) zrušit veškeré duplicitní známky tak, aby vždy v jedné lokalitě, oblasti nebo místě atd. byla jen 1 TZ pro nejvýznačnější objekt nebo místo a byla tak splněna podmínka zachovat sportovní turistickou hodnotu známek, např. v Praze jen 1 TZ, v Krkonoších jen 1 TZ, na Vltavě jen 1 TZ, atd. Historická města nechat jen opravdu historická a s městským úřadem a vždy s motivem znaku města. Ostatní TZ pouze význačných míst pokud v okruhu např. 3 km žádná jiná TZ není,c) zrušit známky pro tzv. rozhledny, které jsou jen díky věžím operátorů,d) zrušit veškerá prodejní místa tak, aby se TZ dala koupit jen v místě samém nebo nejblíže možném a zajistit prodej pouze tam, nikde jinde by se nesměla prodávat. Jinde ji nelze koupit!e) zrušit veškerá prodejní místa, kde není zajištěn celoroční a alespoň víkendový prodej známek.Takhle se spousty TZ zruší a stanou se výhodným prodejním aktiklem na aukcích a pár chytráků zbohatne.Tak a teď můžete diskutovat.Pak to jako přání zdejších dopisovatelů nikoliv sběratelů, pošlu na vedení firmy jako námět a podklad pro vyhlášení konkurzu.Zdarec Jarda Fredo ;-))
 
feli
Pro HonzaB k aktuálnímu hlasování
Na příkladu Kanara.21, tvém a mém ti mohu dát jasnou odpověď proč nehlasuji, nebo spíš hlasuji, ale jen zcela výjimečně.Kanar.21 je jasně pro, ty máš dilema a já jsem proti. Nehlasuji proto, že nehodlám kazit někomu radost z toho, že bude (může) mít TZ od včeliček (Kanar.21), nebo tomu, kdo neví i když by možná rád. Vím, že to je chyba té mlčící většiny, ale stovka sběratelů rozhoduje o něčem,co by si (možná) koupila tisícovka jiných.Každý holt máme jiný vkus a jiné priority............... (:-)
 
Pinďa
vany
Ten poslední řádek byl zbytečný, stejně jako mnoho jiných vět v některých předešlých příspěvcích.
 
HonzaB
Pokud jde o aktuální hlasování, souhlasím, že jde o místa atraktivní pro děti, takže vzhledem ke svým dvěma ratolestem bych asi hlasoval pro, ale trošku se skřípením zubů. Hlavně u toho muzea včel mě trošku odrazuje, že je to relativně nové muzeum a tak mám strach aby vydrželo a nedopadlo to zas po pár letech tak, že bude TZ bez funkčního místa (viz co jsem popisoval dříve u TZ expozice skautingu). Podle mě by TZ měly dostat časem prověřená atraktivní místa (rozuměj místa, kterým se podařilo si získat přízeň návštěvníků). A ne, že někdo založí muzeum čehokoliv a hned požádá o vydání TZ. Je mi líto pánové, ale můj názor je takový, že je lepší kvalita než kvantita.....
 
vany11
Kanar.21
po dlouhé době s tebou naprosto souhlasím. mám stejné důvody. k příspěvku níže se nebudu vyjadřovat.radšia pan HP,opět debilita jako vždy. s tímto pánem se i jinak jednat nedá.
 
Honza Pásler
Proč ANO či NE
Zejména pro Kanara.21. Za sebe: Nemám ve zvyku hlasovat o místech, která neznám, nebo o kterých nemám alespoň trochu důvěryhodné infomace. Konkrétně do Hulic a do Vlašimi jsem se chtěl podívat, ale v PARAZOO mají zavřeno, jak píšu o pár příspěvků dříve. Tak nevím, byla ta oprava vydrária tak naléhavá, že se musí dělat právě když se hlasuje o jejich známce? Nicméně do Hulic se asi podívám, protože mám ke včelařství kladný vztah (ikdyž sám nevčelařím).A stejně jako Tebe by mě zajímal názor těch, co hlasují NE. Ale zajímal by mě i názor těch, co to tam znají a hlasují ANO. Asi se to nedozvíme, když komentáře k hlasování byly zrušeny.
 
Pinďa
sJ
Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!!
 
Kanar.21
eště z jiného soudku (dnes mám psavou náladu), právě jsem odhlasoval (2xANO) a zajímal by mě názor těch co dali u obou hlasovacích míst NE, proč dali NE ?? Já dal ano z těchto důvodů1) mám rád "zvířecí" turistická místa2) mám dítě a to ocení "zvířecí" turistické cíle většinou více než cokoliv neživého3) hlavně u té PARAZOO mě přijde v pořádku udělat trošku "charitativní" TZ. K lidem co se starají o staré a nemocné lidi a zvířata atd. mám obrovský respekt a Vážím si jich... A dokážu si představit že u takové PARAZOO zisk z prodeje TZ + případné vstupné sběratelů atd. může pomoct takovému projektu... TAKŽE ODE MĚ VELKÉ ANO
 
starý Jarda
pro Kanar.21
Tak teď jsi mně dostal. Píšu otevřeně. Chci všechny turistické známky, které byly doposud vyrobené. Jsi schopen mně je zabezpečit? A od 20 - 30,- Kč?
 
Kanar.21
A jinak, netřeba se tady furt urážet a chytat se za slovo. Já už zkrátka na:-některé starší přispěvovatele nebo -asi mladší ale spíš jsou to popichovatelé než přispěvovatelé (koupelnové studio s 11 vanama)nereaguji, zkrátka ať tu oba napíšou co chcou, nejsou mé konverzační úrovně hodni.
 
Kanar.21
boban + ostatní
Já na to mám jinou fintu :) já se první zeptám za kolik mají TZ a pokud ji mají předraženou tak si tam nekoupím vůbec nic! např. 2 týdny zpět - Pradědova galerie - opravdu pěkná expozice, i to vstupné jsme zaplatili (měli štěstí že to místo opravdu stojí za zhlédnutí, protože na místě s předraženou TZ většinou nekoupím ani vstupné) ale při odchodu se mě paní zeptala aj před panem majitelem-řezbářem jestli si něco dáme. Moje odpověď - nedáme, máte předraženou TZ, jedeme se najíst jinam. A opravdu jsme jeli jinam a tam jsme utratili za jídlo a pití přes 300,- Nejde mě o peníze ale o princip, vydělávat na vstupném, jídle, občerstvení, čemkoliv - chápu, jasná věc, sám dělám v obchodní sféře a zadarmo nikomu nic, ale pokud by měla být cena TZ 30 Kč, proč ji prodávat dráž? Mojí libůstkou je ještě to, že občas i napíšu majiteli toho dotyčného předraženého místa e-mail že díky tomu že chtěl "vytřískat" na TZ pro turisty o pár korun víc, tak jsme se např. najedli, občerstvili u konkurence... DOPORUČUJI TO TAKÉ TAKHLE DĚLAT
 
starý Jarda
HonzoB
Věnuj se práci/sbírání TZ a úspěch se dostaví. Hroší kůži sice nemám, ale legraci mám rád ("od suť, po suť"). Kdo svými mylnými informacemi uvádí ostatní sběratele TZ v omyl, tak je PADOUCH!!!
 
boban
předražené známky
Stále čtu u jednotlivých odkazů, ale i v návštěvce bolestné "nářky" nad tím, že tu a tam je stále nebo dočasně předražená známka. Viz teď aktualně např. 1873 Moravská bouda.Tak prostě na takových místech známku nekupujte a je to.Já si tam objednal kafe, pivo a hned se zeptal zda mají známku a za kolik, po odpovědi obsluhy, že 33,- jsem poděkoval a řekl, že nechci nic a odešel. Měli jste vidět ten pohled.Udělá-li nás to více, nebo ještě více, cenu známky po nějáké době sami upraví !Přeji mnoho zdaru.
 
boban
předražené známky
Stále čtu u jednotlivých odkazů, ale i v návštěvce bolestné "nářky" nad tím, že tu a tam je stále nebo dočasně předražená známka. Viz teď aktualně např. 1873 Moravská bouda.Tak prostě na takových místech známku nekupujte a je to.Já si tam objednal kafe, pivo a hned se zeptal zda mají známku a za kolik, po odpovědi obsluhy, že 33,- jsem poděkoval a řekl, že nechci nic a odešel. Měli jste vidět ten pohled.Udělá-li nás to více, nebo ještě více, cenu známky po nějáké době sami upraví !Přeji mnoho zdaru.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek