Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Alena
for Honza Pásler
Nevím, jak dlouho se sem musí chodit, abych tady byla stará :-) Známky sbírám asi 3 roky. Ohledně prodeje tur. známky například ve mlýně v Litultovicích jsem víceméně vše domluvila s majitelkou, zájem by opravdu měla, ale bohužel při svým zaměstnání nemůžu pendlovat mezi danou památkou a Rýmařovem. Až budu v důchodu, klidně to dělat budu a docela se na to těším.
 
feli
(vý)Nosné rarity
Já mám stejný názor jako JF. Propíraná dvoustovka je zrovna takovou skutečnou raritou. Já ji žel bohu nemám a asi ani mít nebudu, takové peníze nedám. Přesto si ve své evidenci (jen pro svůj přehled) k již neprodávaným, tedy ke "starším verzím" píšu R1, R2...., ale to jen pro přehlednost.
 
Jarda Fredo
Pro feli
Kdyby se nejmenovaný jmenovaný v aukci více snažil, tak by ji už měl. Nebo že by blafoval a vydražila mu to spřízněná duše?Pro fšechny:Tak už schází vydat jenom dvě VéTéZetky a máme jich rovný 1000 ;-)Ještě schválit v hlasování ony 3 uvedené a ještě 2 nové a budeme jich mít rovné 2000 ;-)
 
feli
Pro kuře
Vloni se to "profláklo" až v polovině února.............
 
Jarda Fredo
Nosné téma - Rarity
Podle mého osobního názoru (nikomu ho nevnucuji):RARIT je (pokud vím) u TZ pouze 13 a u VTZ pouze 1.Zdůvodnění:RARITA je známka, kterou již nelze vyrobit, protože neexistuje původní raznice!Ostatní jsou jen jiné (nové verze) nebo v případě, kdy má být různostranná a je stejnostranná, jde jen o výrobní chybu.Tedy, pokud jakákoliv raznice existuje a lze takovou známku kdykoliv vyrobit, tak to žádná rarita není.Jak si to kdo řadí ve sbírce nebo si to eviduje je jedno ;-)Tož co na to, odborníci?
 
feli
Ještě k TZ No.200 - AUKRO
Nikdo se nám k vydražení nepřiznal. A asi padá i Kežiho bod 2) jak napsal dne 18. 01. 2012 v 16:30:42.Po dlouhé době jsem nakoukl do "výměny" a Kežim jmenovaný tam dnes dvoustovku shání.
 
Kuře
Putovní TZ
Nemá náhodou někdo tušení,či špiona v Rýmařově,který by věděl,kde bude letos putovka?
 
Václav
Nové rarity
Chtěl bych upozornit na nové rarity u novoročních známek a to u PF 2007 - verze stejnostranná (mapa) a PF 2010 - taktéž verze stejnostranná (1989 - 2009)
 
feli60
marguerite
V roletce vlevo v kontaktech si najdi emila a můžeš psát.
 
marguerite
Nové TZ
Dobrý den, mohu se zeptat, kde se podávají návrhy na nové TZ? Mám pár velice dobrých tipů. Jsem tu téměř nováčkem, uvítala bych nějakou radu Vás zkušených :) Děkuji
 
Pinďa
nosné téma
Z toho strach nemám. Kdyby sem psali jenom ti s vysokou úrovní, bylo by tady mrtvo jak na Olšanech po zavírací hodině.
 
feli
Nosné téma
No tak to mně nenapadlo (:-)Já mám jen strach, aby nás nenapadl někdo s vysokou úrovní.......... (:-) (:-) (:-)
 
Pinďa
feli
Jaký plevelení? Klidně se z toho mohlo narodit nosné téma :-))
 
feli
Pinďo
..........odpovídám emilem. Psal jsem o zasílání nabídek na emila abych to tady neplevelil!!! (:-) (:-) (:-)
 
Pinďa
feli
Pošli mě adresu. Až pojedu okolo, nějakou pohlednou vyberu. Chceš jenom Chlum, nebo i okolní okolí? Například Třeboň, Jinřichův Hradec a tak.
 
feli
Prosba - poptávka
Vážení kolegové, promiňte stárnoucímu bláznovi tuto troufalost. Chtěl bych se poptat, zda by se nenašel někdo, kdo by mi mohl poskytnou jakékoliv pohlednice Chlumu u Třeboně. Sám jsem jich naposílal mraky a sobě nekoupil nic. Teď bych si chtěl zpětně udělat radost. Nějak na mne sedá melancholie.........Případné nabídky na pomoc prosím výhradně na mého emilka.Děkuji předem.
 
H&B
Existuje ještě třetí možnost.
Někdo si z vás udělal srandu a vy jste mu to sežrali i s navijákem.
 
KEŽI
TZ No.200 - AUKRO
Myslím,že jsou dvě možnosti prodeje této rarity a to:1/má jí někdo z nás zde známého a profláklého jména, akorát to přikryl jiným kupujícím, který ani na Aukru nemá ještě žádnou koupi(0)2/má jí právě náš Venca, který si jí nechal rovněž koupit nějakým svým kamarádem, protože 1.200,-Kč navíc na příhoz byla jeho jistota koupě této rarity.Peníze na to přeci z jeho obchodů má,tak vocogou. Je to ale jen můj názor!!!Třeba se tu k němu Venca vyjádří i bez toho, abychom ho o to prosili...
 
feli
JF - Aukro
Nějak se mi nezdá to přihazování.........
 
Jarda Fredo
Aukro
Pochlubí se zde sběratel, který si vydražil turistickou známku za 6200,- !!!!Václav/osijeksv měl snahu, ale neuspěl ;-()viz jirkacek napsal(a) dne 10. 01. 2012 v 21:36:21
 
Pinďa
pro sJ
Tu ne. Představil jsem si tu levitující s číslem 8888, co jí vymyslel ve 20:20:40 Jarda Fredo :-))
 
starý Jarda
Fredo!
Ještě jsem si vzpomněl, že i kompas je z jedné strany plastický (nabídka vlevo). A ještě poslouží k orientaci v terénu.
 
starý Jarda
Pinďo.
Kouli? Snad ne na mé noze o váze 50 kg. :-D :-D :-D
 
starý Jarda
Fredo.
Když se tak podívám na speciál "Mistrovství světa-světový pohár 2001-2010 Praha/memoriál Tleskače ve vyjímání ježka z klece", kde jedna strana je plastická, tak to k 3D pomalu spěje.
 
Pinďa
tisící
Výročka k 1000 vydané známce s jiným číslem než 1000. Už se těším na ta nosná témata, tedy pokud bude vydaná. Myslím si, že to to není až tak blbej nápad. Asi to napíšu na ústředí :-)JF: Tu kouli si umím docela dobře představit.
 
Jarda Fredo
VTZ
VTZ č. 8888 bude ve tvaru koule s 3D svítícím motivem uvnitř a bude se volně vznášet v prostoru a tudíš žádné poutko nebude třeba ;-)
 
Pinďa
VTZ
A až bude VTZ z číslem 8888, doporučoval bych, aby měla visací poutka nahoře i dole :-)
 
Pinďa
JF
A co takhle výročka k tisící vydané VTZ?
 
Jarda Fredo
Pinďo
To já budu mít radost z 1000. VTZ ať už na ní bude cokoliv, kromě nekulatého výročí nějaké hospody nebo jihočeského -braní ;-))
 
feli
Hýlačka
No jo, já zapomněl, že tisícofku má znovuotevření Restaurace U parlamentu. Tak jí dáme No. 1111
 
Pinďa
JF
Teda, ty dokážeš člověkovi zkazit každou radost :-)
 
Jarda Fredo
Pinďo
VTZ č. 1001 už je taky vydána od loňska ;-)
 
Jarda Fredo
VTZ
Tak jak píše Medvěd, VTZ č. 1000 už je, ale dosud je vyrobeno jen 994 VéTéZetek.
 
Pinďa
VTZ 1000
Tak by mohla mít číslo 1001. To je přeci taky moc hezké. A dá se číst i přes zrcadlo, nebo i když se otočí číslem ke zdi. Určitě je hezčí než obyčejná tisícofka.
 
Medvěd
VTZ 1000
Pánové, nechci vám brát iluze, ale VTZ 1000 už máme - Jardou míněných 1000 VTZ bude zřejmě skutečný počet prodávaných VTZ, páč některá čísla v pořadí byla vynechána.Jinak s VTZ podporující znovupostavení Hýlačky za sebe podporuju, jako turisti bychom se měli podílet na její obnově aspoň symbolicky.
 
Pinďa
tisící
Navazuji na feliho. Ta tisící Hýlačka by mohla být celá černá, hýlací výbor pro obnovu může nasadit vyšší cenu a pomoc sběratelů je na světě. Veřejná sbírka už je vyhlášená, konto známé a stavět se bude nejdříve roku 2013. Tak by snad nějaká kačka na společnou hromadu mohla kápnout.
 
feli
(Vý)nosné téma VTZ
Bylo by pěkné, kdyby jubilejní tisící VTZ byla Hýlačka.......???
 
Jarda Fredo
Nosné téma VTZ ;-)
Tak ještě vydat 6 VTZ a máme jich 1000 !!!Nebo je to jinak?
 
feli
Nosné téma
Jak znám (z této diskuze) Pinďu, tak jako nosné téma myslel nějakou "ptákovinu" (:-)
 
starý Jarda
Honzo!
PuTZ 2012. Ještě musíme počkat. V roce 2011 byla zveřejněna až v únoru (konkrétně 17-tého).
 
H
Nosné téma
A co takhle putovní TZ? Tušíte už někdo, kde by mohla být?
 
feli
PF
Noťas již byl vypnut a proto z mé strany to ticho.To je pravda, vyobrazení PF chybí. Patřím k těm, kdo ji na kousku stromečku viděl a dostal jsem fotku Péefky ještě i jinou. Chystám se ji taky objednat.
 
starý Jarda
Téma jsem nahodil.
A je ticho :-(. Foto "kousek" stromečku jsem poslal zhruba 50-ti nejbližším sběratelům, kamarádům a přátelům (10000 bych nezvládl). Pokud má někdo zájem kousek stromečku vidět, tak mně napište přímo.
 
starý Jarda
Tak např.
Chybí vyobrazení turistické známky PF 2012. Foto jsem posílal už vloni, že ji mám zavěšenou na vánočním stromečku.
 
feli
Nosné téma
Mno za uši od někoho třeba dostaneme, ale někdo jiný by se zase mohl pobavit.Jen nevím co za téma hodit do placu. Co někdo jiný??????????Šup sem s ním!!!!!!!!!!
 
Pinďa
Pauza
No jo, chtělo by to zase nahodit nějaké nosné téma. Sice nám budou někteří vyčítat, že se bavíme o blbostech, ale bude co číst, že!
 
feli
Pauza v diskuzi od 05. 01. 2012 06:51:02 do 10. 01. 2012 17:54:15, není to náhodou smutný rekord??? Raritní dvoustovku zjevně, za ty peníze, nikdo neshání!!!!! (:-)
 
jirkacek
RARITA č.1 TZ 200 Pražský hrad
Ahoj,jsou mezi námi tací, kteří shání raritní první verzi TZ 200 Pražský hrad. Jelikož se nedá běžně sehnat, je potřeba hledat jinde. A po dlouhé době je možnost koupě této známky. Ale rozhodně není za normální cenu.http://aukro.cz/rarita-turisticka-znamka-c-200-1-verze-i2048147240.html
 
H&B
TZ 502 Turnerova chata
Známka je totožná s tou původní včetně písma.
 
Honza Pásler
Pro Alenu - návrhy nových TZ
Patrně jsi v této návštěvní knize nová, protože v minulosti se o tom tady několikrát diskutovalo.Takže: Nestačí jenom vědět o zajímavém místě, které by si známku zasloužilo a napsat o tom do Rýmařova.Podstatné je zajistit prodej té známky a to Rýmařov neudělá. Takže pokud se najde někdo, kdo si výrobu známky zadá a je schopen zajistit její prodej, může si o její výrobu napsat do Rýmařova, pak známka přijde do hlasování na těchto stránkách a projde-li, obdrží zadavatel první dodávku, kterou samozřejmě musí výrobci zaplatit - tuším že minimální odběr je 200ks, dodává se za 22,- Kč za kus (bez záruky). No a potom může vesele prodávat a starat se o to, aby včas objednal nové, začínají-li se zásoby tenčit. Podstatný asi není ten výdělek 8,- Kč za kus, ale reklama. Prodává-li hospoda, je možné, že zájemce o známku si tu dá i pivo, oběd, prodává-li obec, třeba si někdo prohlédne jejich webové stránky a usoudí, že právě zde stráví dovolenou a pod. Takže pokud máš zájem, aby některé místo mělo svou známku, zkus obejít okolní hospodské, prodejny, trafiky a pod., případně zajít na obecní úřad, vysvětli jim, co musejí udělat a do počátku investovat a jaké to pro ně bude mít výhody - a třeba se někdo chytne.
 
starý Jarda
pro H&B
Píšeš, že motiv (obrázek) u TZ No.502 je stejný. A co popis/fonty písma jsou také stejné?
 
H&B
TZ 502 Turnerova chata
Ode dneška je v prodeji staronová TZ, tedy ta s původním motivem. Známka, která se prodávala na Turnerce přes léto (detail chaty bez řeky), se stala tímto raritou.
 
Alena
K diskuzi níže
K diskuzi níže o tom, že některá TZ místa jsou zbytečná chci jen doplnit, že zkrátka nechápu, proč opravdu některá města mají známky 2, například Prostějov či Třinec, a naopak místa zrovna v našem Moravskoslezském kraji, která by si TZ zasloužila, ji nemají - například větrný mlýn v Litultovicích, zřícenina hradu Koberštejn a Edelštejn, rozhledna na Velkém Roudném a spousta dalších. Už několikrát jsem psala do Rýmařova a bezvýsledně, přitom si myslím, že by to do zdejšího kraje přitáhlo spousty návštěvníků. V Praze má TZ každé muzeum, i most, tady u nás tak krásné památky vůbec. Je to velká škoda.
 
Honza Pásler
Dárcovská TZ
Myslím, že "dárcovská" TZ ve prospěch Hýlačky je dobrý nápad. Tuším něco podobného bylo před časem v případě opravy Hrádku u Varnsdorfu a nedávno povodňová známka pro Chrastavu.Jen pozor na to, aby se z toho nestal precedens a do budoucna se z dárcovskými TZ neroztrhl pytel a dobrá myšlenka tak nebyla degradována. Taková TZ by měla být vydávána skutečně jen v ojedinělých případech záchrany (znovuobnovy) mimořádně významných turistických památek.
 
Pinďa
pro sJ
Tedy dobře. Změním technologii výroby. Naporcovat a osoustružit :-)) Jinak, to co z Hýlačky zbylo je na pár fotkách Zikyho rozhlednářského webu. Jsou to opravdu smutné fotky.
 
starý Jarda
Pinďo.
Tak jsem se znovu díval na odkaz, který jsem uvedl níže a je tam nové foto z dnešního dne. Technika zbytky odklízí a tady nepomůže ani soustruh, jak píšeš natož hoblík možná pila, aby "kousky" nebyly tak dlouhé.
 
starý Jarda
vany11
Když pavel porazil neumí pořádně psát (překlep může udělat každý, to bych bral), tak zřejmě také neumí pořádně číst. Na tomto webu na první straně jsou Pravidla sběratelské hry.P.S.Může to být provokace a nebo je to cizinec, který nezná pravidla českého pravopisu.
 
Pinďa
feli
Už jsem o tom také přemýšlel. TZ by mohly být vyrobeny z toho, co z Hýlačky zbylo. Motiv už je vypálenej, stačí to jenom trochu osoustružit a naporcovat.
 
starý Jarda
Hýlačka.
Tak jsem díval na http://www.kct-tabor.cz/cesky/index.htm?l=/cesky/hylacka.htm a s obnovou KČT Tábor počítá.
 
neumisa
to feli:
nu pokud by se opravdu zisk podílel na výstavbě nové Hýlačky, nebyla bych proti ... radši stovku do TZ než potulným prodejcům magnetů a jiných podobných úžasností.
 
feli
Hýlačka
Mám takový malý, možná nesmyslný, nápad. Co kdyby byla vydána nějaká "speciální TZ", např. výroční, k požáru rozhledny Hýlačka??? Zisk by mohl být dán na její znovuobnovení. Cena by samozřejmě musela být vyšší než 30,- Kč. Já nevím např. stovečka???Nevím zda by se to ujalo, ale jako sběratelé bychom také mohli pomoci.Psal jsem již do Rýmařova a táži se zde. Co vy na to, byl by zájem???
 
vany11
pavel porazil
to je psané staročeštinou????????
 
pavel porazil
potřebuji poradit
mam 2 destýky turystických míst ale jedna desýtka už nemá štítek čili označení jedná se o desýtku hory krkonoše 11-luční bouda12-chata výrovka 13-chalupa na rozcestí 14-rozhled15-špindlerův mlín 16-pec pod sněžkou 17-janské lázně18-černá hora 19-osada rezek 20-sněžka______________________________________________________________co mám udělat abych získal 2 premiové známky
 
AFIk
Hýlačka - Jableska
Jen doplním příspěvek od Jablesky - http://budejovice.idnes.cz/u-tabora-shorela-nejstarsi-ceska-drevena-rozhledna-hylacka-pof-/budejovice-zpravy.aspx?c=A120101_122401_ostrava-zpravy_jog
 
Jableska
TZ 346
Tak nám shořelo další známkové místo - rozhledna Hýlačka u Tábora
 
feli
2012
Právě jsem se vrátil z.................................................nebojte, ne z hradu - to už tady bylo, ale z novoročního výšlapu. Přeji všem sběratelům, nejen těm bláznivým (:-) hlavně to zdravíčko, ale i trochu štěstíčka, pevné nervy, hóóóóódně úspěchů při sběru a slunce nad hlavou při jejich dobývání.
 
Medvěd
PF 2012
Všem bláznivým sběratelům dřevěných koleček (zejména těm, kteří mi poslali osobní PFko) přeju do Nového roku suchou stopu a světlo v duši. Pokud budeme zdraví, vše ostatní už se nějak musí zvládnout.
 
Jableska
PF 2012
Vše nejlepší do nového roku a hodně posbíraných dřevěných koleček přeje Jableska
 
jirkacek
PF 2012
Všem sběratelům turistických známek, jejich příbuzným a příbuzným těchto příbuzných, kamarádům a známým přeji vše nejlepší do nového roku, ale hlavně zdraví, neboť bez zdravého těla a bystré mysli i na TZ můžeme zapomenout.PF 2012.Jirka
 
H&B
Pomník E.T.Setona na hoře Křemelná na Šumavě
O tomto pomníku postaveném v roce 1990 málokdo ví, stejně tak to, že hora Křemelná byla na jeho počest neoficiálně pojmenovaná Mt.Seton.
 
H&B
Pomník E.T.Setona na hoře Křemelná na Šumavě
O tomto pomníku postaveném v roce 1990 málokdo ví, stejně tak to, že hora Křemelná byla na jeho počest neoficiálně pojmenovaná Mt.Seton.
 
Jacek
Szczęśliwego Nowego 2012 Roku, nieustannego wzbogacania kolekcji życzy kolekcjoner z Polski
 
Medvěd
Ještě k Setonovi
Škoda, že jsem se o chystané akci dozvěděl tak pozdě a vzhledem k práci jsem se jí tak nemohl zúčastnit (kdybych info měl jen o něco dřív, třeba bych Ti jako sponzorský dar nabídl nějaké Setonovky, které v 90tých letech vydával můj otec).
 
OldskautingCZ
K VTZ Stopou Černého vlka
Vysvětlení k "neinformovanosti" o vydání VTZ Stopou Černého vlka (k 75. výročí návštěvy E. T. Setona v Praze/:Sběratelům, kteří si posteskli nad tím, že o vydání nové VTZ Stopu Černého vlka nebyli standardně informování v e-servisu Turistických známek, ale se o tomto edičním počinu dověděli z jiných zdrojů, se chci, jako iniciátor této známky, omluvit. Nápad o vydání VTZ i happeningu v Prokopském údolí u Prahy s pečením v tzv. Setonově hrnci, se zrodil doslova "v hodině dvanácté", kdy už Vánoce klepaly na dveře a nebylo možné umístit kýženou zprávu na web TZ. Naopak v Rýmařově vyšli této myšlence vstříc a v rekordním krátkém čase - navíc bezprostředně v předvánočním období - dokázali nápad realizovat a známku vyrobit. Vzhledem k aktutnosti akce bylo také zvoleno označení na kupónu SKAUT08, přestože VTZ s označením SKAUT 04 - 07 (viz dále) budou teprve realizovány začátkem toku 2012.Takže děkuji tímto grafikovi i obchodnímu odd. TZ za pružnou a bezvadnou spolupráci!Jinak ti, co se happeningu nezúčastnili, přišli o jedinečný zážitek: Zálesáckým způsobem připravené vánoční kuřecí řízečky (pečené v zemi, ve vykopané jámě pomocí horkých kamenů) byly bezvadné, jak lze soudit i dle toho, že na piknikovišti v Prokopském údolí nezůstalo nesnezeno ani soustečko...Ještě jednou díky všem za spolupráci a účastníkům vzpomínkové akce za aktivitu.P. S.: Krátce po Novém roce jsou připravovány k vydání další VTZ ze série ke 100. výročí českého skautingu- 100 skautských azimutůseriál rekreačních orientačních běhů/orientačních vycházek (označení na kupónu SKAUT 04) - Expedice Everestceloroční výstupy na tisícimetrové vrcholy ČR a z každého symbolické snesení 1 kg odpadků (SKAUT 05)- Rychlé šípy v Africe celoroční poznávací hra v Pražské památkové rezervaci (SKAUT 06)- VTZ k návštěvě a mapování všech kostelů sv. Jakuba v ČR (SKAUT 07).(Více informací bude zveřejněno po Novém roce na www.skaut.cz/100letÚspěšný a radostný rok 2012 přeje všem sběrateleům TZSlavomil Janovkoordinátor edice VTZ ke 100. výročí českého skautingu(+420) 602 686 725oldskaut@email.cz
 
HonzaB
Feli
Ale já jsem v podstatě klidnej a i smířenej s tím, že tu za 5 let bude tímto tempem nějakejch 2500 TZ a z toho minimálně 500 bude úplně zbytečnějch (dnes bych jich našel určitě tak 300). Logiku jistě má vydávání TZ pro konkrétní turistické cíle, ale už hůře se pak obhajuje ještě zvláštní TZ pro město, v němž je řada jiných TZ. Ale to už je stará a obehraná písnička o pravidlech o vydávání TZ, u nichž se už ani nikdo nesnaží přestírat, že se dodržují. Ale určitě respektuju, že názorů může být vícero. Vydávání TZ je jistě podnikatelská (komerční) aktivita a vše je tedy otázkou nabídky a poptávky. Zkrátka kdyby to lidi nekupovali, tak by se nové TZ nevydávali. Proto už ani tak nekroutím hlavou nad postupem Rýmařova, jako spíš nad tím výsledkem hlasování. Když vezmu, že Rýmařov až na výjimky hlasování respektoval, tak si říkám, že je na nás co (ne)hlasujeme, kolik se vydá či nevydá TZ. Jasně těch cca 200-350 lidí, co se hlasování většinou účastní, není moc reprezentativní vzorek, ale pravidla hodl jsou takto nastavená. Takže se trošku pozastavuju nad tím, že je pořád zájem o nová a nová kolečka. Já sbírám TZ 2 a půl roku a mám jich přes 250. Hlavně ze začátku jsem to bral tak, že když má nějaké místo TZ, tak je to důkaz jeho zajímavosti, zkrátka že dané místo má určitou prestiž. Ale bohužel čím dál tím víc mám dojem, že se význam TZ míst kvůli vydávání nových a nových TZ znehodnocuje. Prostě mi přijde že TZ už má skoro "každej druhej patník" a to mi vadí. A trošku mi to i bere chuť nějak výrazněji rozšiřovat svoji sbírku. A nejsmutnější pak je, když si člověk třeba půl roku nebo rok po hlasování přečte názory sběratelů u jednotlivých míst a přesně u těch míst, kde mě největší pochybnosti najednou čte názory, jak je to zbytečná TZ apod. To si pak vždycky říkám, kde byli ti lidi, kdy se hlasovalo. Jo a poslední věc ke komerci. Jsem moc rád, že komerce všude není. Při svých výletech jsem už několikrát narazili na malá malebná muzea (třeba takový památník J.Jungmana v Hudlicích), kam za den asi moc turistů nepřijde. Nebo na různé rozhledny či zříceniny (třeba zřícenina Jenčov, nebo Zlenice), kterým se o svém volném čase věnují úžasní dobrovolníci. A ti to určitě kvůli zisku nedělají. Takže komerce sice vládne světem, ale výjimky určitě existují !!! A to je do nového roku 2012 jistě pozitivní zpráva.
 
feli
HonzoB
............nenapadám tě ani nezesměšňuji, jen se opakuji. Budeš se muset smířit s tím, že ne každý má názor jako ty nebo já (já s tím smířen jsem) a že Rýmařov tě poslouchat nebude. Ono vydávání TZ je pro ně obchod, neboli jinak taky komerce. A komerce je, cituji : "lidská činnost, která spočívá ve směňování zboží nebo služeb za peníze, případně za jiné zboží, nebo služby, realizovaná prostředníky za účelem dosažení zisku". Komerce je prostě všude!!! Paroplavba po Vltavě zaručuje, jak píše Láďa, atraktivitu pro malé i velké a to je podstatné.A k té Třeboni. Ano TZ již má zámek, má ji nyní i město. Proč by ji samostaně nemohla mít i hrobka (žel bohu už je vyobrazena se zámkem). Skoro jsem zapomněl na pivovar Regent. Copak to nejsou samostatné turistické cíle? A podle mně dost významné, kdybych přemýšlel déle přijdu na další. Vidíš taky názor, protože třeboňsko je můj oblíbený kraj. Každého zajímá něco jiného, někdo chce hrady, někdo holt parňas.To chce klid........... (:-) (:-)) (:-)))
 
Jarda Fredo
Paroplavba
Děkuji tímto veřejně KČT Stará plavba za návrh TZ a všem kladně hlasujícím pro vydání TZ pro atraktivní turistický cíl, plavby po Vltavě na parnících a lodích PPS.
 
Láďa
Paroplavba
Určitě nefandím komerci. Ale myslím, že zabývat se tím, co je komerční a co není, je naprosto zbytečné. Každý máme na to jiný názor.Spíš by mělo být předmětem diskusí a popř. i hlasování, turistická atraktivnost. A výlet parníkem ? Atraktivita zaručena pro malé i velké.
 
HonzaB
TZ po Pražskou paroplavební společnost
Tak koukám, že můj odhad ohledně prohlasování TZ po Pražskou paroplavební společnost vyšel. Fakt nechápu, jak tato ryze komerční aktivita může mít TZ. Argument, že už je tady precedens v případě Brna neobstojí, protože to tehdy ještě nebylo hlasovánía rozhodoval tedy za nás výrobce. To spíš teď hrozí, že tady za chvíli bude chtít svoji TZ jakákoliv další komerční společnost přiživující se na turistickém ruchu. A jinak fakt nechápu, jak může někdo tady tvrdit, že všechny turistické cíle jsou komerční. To že se všude platí nějaké vstupné, přeci neznamená, že všude jde o zisk (což je typická charakteristika komerčních aktivit). Vemte si kolik je malým (a určitě velmi prospěšných) muzeí, kde je vstupné spíše symbolické a kde jde hlavně o zachování určitého historického povědomí současné generace. A třeba i v případě vstupného u většiny hradů a zámků není vstupné tím, co by generovalo nějaký podstatný zisk, ale jde spíše o prostředek jak získat peníze na údržbu a případné rekonstrukce daných objektů. Prostě rozdíl mezi třeba hradem Kašperk, zámkem Litomyšl, Národním muzeum na jedné straně a Pražskou paroplavební společností na straně druhé tady je a to dost značný. Ale hlasování mě fakt nepřekvapuje, protože většině hlasujících dlouhodobě nejde o nich jiného, než o stále více a více nových TZ, ať to stojí co to stojí. Jo a ještě něco. To že se už v této návštěvní knize nepoužívá argument ohledně "duplicity", neznamená, že mnohé z nás tento argument u některých návrhů nenapadá. Napadá, ale už jsme se naučili ho zde nepoužívat, protože za to stejně sklidíme jen posměch některých z přispěvatelů. Takže klidně ať je TZ pro Třeboň, i když TZ už má stejnojmenný zámek, protože když už to prošlo v případě jiných a křiklavějších případů, tak už se stejně nedá dělat nic jiného. Akorád se trošku bojím, že odhlasování TZ pro Pražskou paroplavení společnost otevíráme pandořinu skříňku pro návrhy podobného charakteru a že je kvůli tomuto precedentu nepůjde tak lehce odmítnout.
 
starý Jarda
jo borci
Tak v novém roce, ať se daří.P.S.Plavání jsem zažil naposled na Lipně do Frymburku.
 
Jarda Fredo
Pro feli
Zapomněl, ale už to napravovat nebudu ;-)Ležící, létací a plovací tůristy extra nejmenuji ;-))
 
feli
Pro Jarda Fredo
Nezapomněl jsi s tím přáním do nového roku na "sedící tůristy"???(:-) (:-)) (:-)))
 
feli
Václave
...........já to dramatické hlasování sleduji!!! :-) :-) :-)
 
feli
Time nechápu!!!
Medvěd to napsal v podstatě za mne, tak to nebudu rozvádět. Kdo nechápe o čem je řeč, tomu nemohu pomoci. A když něčemu nerozumíš, zeptej se někoho, ať ti to vysvětlí, než zase začneš někoho neoprávněně napadat............Teď konkrétně : "V-l zůstane v---m i kdyby latinsky uměl"Tím s tebou končím!!!
 
Medvěd
To Tim
Nebuď vztahovačný, ne každá věta v návštěvce musí být nutně určena konkrétně Tobě. Jinak Feli nepoužil žádné vulgární vyjádření, pouze suše konstatoval realitu dnešních dnů.P.S.Na televizi se díváš?A červenáš se?
 
Tim
Vulgarity se zde netrpí
Pro feli : nadávej sobě do blbců!
 
Jarda Fredo
Jsem se mj. dočetl, že ...
... v prodejně map a průvodců, Senovážné nám. 6, Prahatel./fax: 224 227 245, mapyapruvodce@volny.cz a www.mapyitm.cz/ "Máme v prodeji novou výroční turistickou známku STOPOU ČERNÉHO VLKA - 75 LET OD NÁVŠTĚVY E. T. SETONA V PRAZE (1936-2011)AKTUALIZOVÁNO 23. prosince 2011."Také je tato VTZ ke koupi v Turistashopu, Bělehradská 63, Praha 2 - Vinohrady, kde ji také nabízí a píší o ní na svém www.turistashop.cz/ Děkuji za info o akci Slavomilovi Janovovi - Nashville a Jířovi.Oficiální rýmařovské kruhy nám jistě vydání této VTZ oznámí po své celozávodní dovolené v novém roce.Přeji všem šťastné vykročení do Nového roku a jen dobré kroky v roce 2012
 
Václav
Pražská paroplavební společnost
.....že by nakonec prošla?
 
AFIk
feli
Terasy už jakž takž chátrají od 89...V roce 1992 byly uzavřeny úplně. Bar Trilobit, naproti Terasám, byl chvilku ještě funkční a v roce 2001 vyhořel. Jinak plány na rekonstrukci jsou od roku 2004 a majitel každý rok říká, že příští rok začne oprava...moc tomu nevěřim...
 
feli
Barrandovské Terasy
Někde jsem se dočetl, že chátrají již od r. 1997!!! My jsme holt blbci, necháme všechno zchátrat a pak se to za velké peníze opravuje. Také se píše, že nový majitel chce s opravou začít příští rok........??? No uvidíme.
 
AFIk
Přátelé,
Mezi svátky se mi naskytla příležitost, a tak jsem vyrazil na kdysi významné společenské místo - Barrandovské Terasy.To co je tam dnes je k pláči. Restaurace s rozhlednou na spadnutí, terasy to samé, bar Trilobit je po požáru v troskách...a bazém pod Terasami?...Škoda mluvit...foto zde - http://jirka-suchomel.rajce.idnes.cz/Barrandovske_Terasy/
 
OldskautingCZ
Stopou Černého vlka
Ve dnech 20. – 26. 12. uplynulo 75 let (1936), co na českou půdu vstoupil průkopník hnutí „lesní moudrosti“ a jeden z „otců“ světového skautingu Ernest Thompson Seton. Při příležitosti jubilea pořádá kmen dospělých Junáka vzpomínkový happening – Stopou Černého vlka. Uskuteční se ve středu 28. prosince 2011 (13 – 15 h) v Prokopském údolí, na jihozápadním okraji Prahy. Místem setkání je kempovní louka u bývalého přírodního klukovického koupaliště, přibližně uprostřed Prokopského údolí, poblíž křižovatky údolní asfaltové komunikace a cesty vedoucí k barrandovskému sídlišti (ul. V Klukovicích). GPS: 50°2'21.512"N, 14°21'38.632"E.Na místo akce se lze dostat pěšky (nebo na kole), např. ze stanice MHD Hlubočepská (bus 104, 120), anebo ze železničních zastávek ČD Praha-Hlubočepy nebo Praha-Holyně (trať ČD 173, PID S6).Kromě hlavní náplně neformálního přátelského setkání – pečení/vaření v zálesáckém Setonově hrnci – a komentované prohlídky několika zajímavých míst v okolí, se uskuteční také křest nové výroční turistické známky Stopou Černého vlka, která je součástí tematické ediční řady ke 100. výročí českého skautingu.Info: (+420) 602 686 725
 
David
Všem šťastné a veselé...
 
JirkaK
Po dlouhé době opět píši do návštěvní knihy. Přeji všem klidné prožití svátků vánočních, hlavně hodně zdraví v novém roce 2012 a mnoho zážitků a turistických známek z cest.
 
boban
Přeji všem krásné a hlavně klidné svátky. PF-ka právě putuje na strom.
 
Honza Pásler
Vánoční svátky naplněné radostí, štěstím a láskou v kruhu nejbližších přeje Honza.
 
Medvěd
Přání
Všem sběratelům TZ přeji krásné prožití vánočních svátků
 
Jířa
Přání
Připojuji se k Felimu a taktéž všem přeji klidné a pohodové Vánoce. Doufám že už máte PF-ku pověšenou na stomečku.Jinak ta nová skautská výročka má číslo 8 a k dostání bude od 28.12. od cca 12:00 v Prokopském údolú cca 2 km od MHD na kempinkovém místě uprostřed údolí.Mějte seJířa
 
feli
Všem, všem, všem.........
Krásné vánoce, hodně stěstíčka, zdravíčka, pohody a lásky (nejen o svátcích). Jo a taky samozřejmě bohatého ježíška, určitě jste nezlobili (:-) (:-) (:-)To Vám přeje Feli
 
SLAVEK
PRANICKO
VSEM SBERATELUM TZ PREJE KRASNE VANOCNI SVATKY A VSE NEJ NEJ NEJ V ROCE 2012 TENTOKRATE ZE SINGAPURUSLAVEK P*12
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek