Turistické známky - oficiální stránky
 

Návštěvní kniha


Řadit podle: datum

Vážení sběratelé. Z důvodu neustále se opakujících vulgarit v návštěvní knize jsme omezili její užívání pouze na řady řádně registrovaných sběratelů TZ.

Je jasné, že se jinak zlepšení situace nedočkáme, jelikož některým hulvátům dělá hanobení naší práce a celého sběratelského systému radost a zvrácené potěšení.

Za kolektiv Turistických Známek se omlouvám za skutečnost, že jsme k tomuto řešení nepřistoupili už dříve.

Ladislav Šín


Jarda Fredo
Tak jsem vám byl dnes v Chebu ...
... na slavnostním otevření hradu za účasti švédských žoldnéřů z Modrého regimentu a jejich císařských protivníků z pluku Butlerových dragounů.V chebském IC žádnou novou VTZ nemají.Zpráva o jejím vydání je dobrý aprílový žertík.
 
Jarda Fredo
To Renda
Zítra jedu na otevření Chebského hradu tak to ověřím ;-)
 
Renda
To Jarda Fredo
Já si myslí že je to Apríl
 
Jarda Fredo
Je to normální?
Že TZ a VTZ neuvedené v aktuálních informacích jsou bez oznámení široké sběratelské veřejnosti již v prodeji?
 
jirkacek
Nikdo nemá ????
Chtěl bych tímto požádat ochotné sběratele TZ, kteří vlastní nějaké fotografie TZ 821 Hadí farmy Nový kostel, či by byli ochotni mi je zaslat emailem. Budou použity do mé soukromé prezentace mojí sbírky TZ. Podařilo e mi totiž tuto známku, sehnat , nikoliv však nějaké obrázky.Předem děkuji všem ochotným.
 
Jan Bříza
Turistická známka NTM
Turistická známka NTM Praha zakoupena na pokladně , na TZ motiv lokomotivy.
 
Fanda
Nová VTZ Cheb
Dnes zakoupena v Chebském IC nová VTZ-950let města Chebu.Dle sdělení pracovnice IC prý nic takového nemělo být vyrobeno,nakonec ale na poslední chvíli bylo rozhodnuto jinak.Motivem je velká číslice 950,v pozadí špalíček jako na Chebské TZ.
 
TIC Lednice - Karolína Hulejová
Hlasujte pro TZ Rybničního zámečku
Vážení sběratelé a příznivci turistický známek!na webových stránkách turistických známek bylo odstartováno hlasování o výrobě nové číslované turistické známky RYBNIČNÍHO ZÁMEČKU (u Lednice). Rádi bychom Vás touto cestou požádali o Váš cenný hlas (hlasovat můžete po kliknutí na odkaz "Hlasování o nových TZ" a následné registraci). Pokud získá dostatečné množství kladných hlasů, bude známka vyrobena. Tím bude garantována možnost kdykoliv tuto známku na běžných prodejních místech a bez jakýchkoliv problémů získat.Za Vaše kladné hodnocení Vám předem děkujeme!
 
starý Jarda
Škoda,
že byl smazán příspěvek "klacka". ProTy, kteří to neměli možnost číst, tak bych chtěl jen upřesnit, že nabízel pro turisty nezdravou stravu. Firmu nezminuji.
 
starý Jarda
Ahoj klacku!
Tak pokud se nemýlím, tento příspěvek jsem v "Návštěvce" četl zhruba už před dvě 2 léty. Tak vysvětli, co to má společného s TZ/VTZ resp. s SU. Slabota?
 
Zero
to: Jířa
Nevadí, bral jsem to jako dobrou vůli a hlavně dobrý nápad vystavovatelů, ale je to škoda. Věřím, že téhle možnosti by jistě využilo mnoho sběratelů.
 
Jířa
To Zero
Tak tolik to snad nevadí ne? Z Uničova do Rýmařova už je to jen kousíček, aspoň se podíváš, jak to tam dělají. Známky si můžeš dokoupit i tam.
 
Zero
to: Jarda Fredo
Děkuji za odpověď, myslel jsem si to, ale přece jen jsem se chtěl ujistit.O možnosti kontaktu s Rýmařovem a odesláním níže uvedené připomínky samozřejmě vím, ale nemyslím si, že bych jim sdělil něco, co sami nevědí.O důvodu tohoto rozhodnutí by se dalo sice diskutovat, nicméně si nemyslím, že by to něčemu prospělo. (argument, že pro TZ si má každý přijít na známkové místo neberu, neboť jsou lidé, kteří sbírají TZ takzvaně "od stolu", a mimo jiné, se s TZ i běžně kšeftuje, dokonce i prostřednictvím tohohle webu..)Jsou prostě sběratelé poctiví a ti ostatní, to už je věcí každého, ale rozhodnutí neprodávat na výstavě TZ na tom, podle mého názoru, stejně nic nezmění.
 
Jarda Fredo
to: Zero
Pokud jsi viděl a slyšel na onom videu z Regiontouru z Brna pana Davida Holuba, tak to tam řekl jasně, tedy jsi tomu rozumněl správně. Proto bych radil, se s uvedenou připomínkou obrátit přímo na Rýmařov, viz kontakty.
 
Zero
výstava TZ v Uničově
Rozumněl jsem dobře tomu, že letošní výstava TZ v Uničově nebude, oproti předchozím na Bouzově a Sovinci, prodejní?Pokud je to pravda, považuji tohle rozhodnutí za nešťastné, neboť tyhle výstavy poskytovaly možnost poctivým sběratelům dokoupit si TZ, kterou v terénu prostě sehnat nelze (nebo lze jen s notnou dávkou štěstí a trpělivosti).
 
jirkacek
Hadí farma - TZ 821
Chtěl bych tímto požádat ochotné sběratele TZ, kteří vlastní nějaké fotografie TZ 821 Hadí farmy Nový kostel, či by byli ochotni mi je zaslat emailem. Budou použity do mé soukromé prezentace mojí sbírky TZ. Podařilo e mi totiž tuto známku, sehnat , nikoliv však nějaké obrázky.Předem děkuji všem ochotným.
 
Jirka
Prodej turistických známek
Dobrý den, z osobních důvodů prodávám 198 klasických turistických známek, 30 jokerů a 15 dalších různých výročních známek. Vše jako jeden balík. Informace podám na "Furda1@seznam.cz".
 
AFIk
gogol
Máš správného tucha :o)Já teda ještě váhám, ale nejspíše to nechám být a nechám to osudu. V okolí Kladna bych spíše uvítal TZ Libušínského hradiště či Vojtěšské huti. Bohužel, u obou jsem se snažil nějak domluvit a vázlo to na nezájmu či žádných prodejních místech.
 
Gogol
to Afik
Diky za info tusil jsem ze odpoved dostanu od tebe. V miste kde nyni ziji jsou podobne zvonice dokonce 2, takze za mne: jsem proti TZ v Turanech.....snad to nikoho nepohorsi ;-))
 
AFIk
Hlasování
S felim a gogolem 100% súhlas. A jsem rád, že se tu objevila i dvě místa v Českém středohoří, a navíc velmi pěkná.Gogole, ona zvonice v Tuřanech je to na hřbitově. Trochu váhám, páč podobnou mám kousek od domova na Libušínském hradišti....
 
gogol
Hlasovani
podporim feliho chram v Lounech si TZ plne zaslouzi, narozdil od nekterych jinych mist, ktera se nam v hlasovani objevila...Trochu vaham u Turanske zvonice, poradi nekdo jde o tu zvonici na hritove? Pokud ano tak zcela uprimne myslim ze takovych jsou v CR stovky, mozna i tisice......
 
feli
Hlasování - lobbing
................se nám pěkně rozjelo.Lobbuji za lounského Mikuláše, je to dominanta Loun!!!Je-li v Lounech něco k vidění, je to především tento chrám!!! Doporučuji.No a kdopak se postaral, přiznáš se? Já to před cca 2 lety tak daleko nedostal.......
 
feli
Ještě pro hannca
...........................tož tedy vítej (:-) (:-)) (:-)))
 
feli
Pro hannca
Nikam zatím nevolej. Nejdříve musíš být zaregistrován. Vlevo nahoře je "přihlásit", tak tam se registruj. Musíš uvést všechny údaje vč. adresy. Rýmařov ti je tam pak dá sám. Pokud ne, opět vlevo v "kontakty" najdi příslušného emila a napiš jim to.Hlavně ale...................musíš nějaké prémiové známky mít :-)
 
hannca
Renda
Moc děkuji za info. H.
 
Renda
To hannca
Ahoj,zavolej si do Rýmařova a oni te zaregistrují.Telefon najdeš nakomunikace - kontakty R.
 
hannca
Ahoj,jsem úplný začátečník na stránkách TZ a chtěl bych poradit,jak si zaregistruji počet prémiových známek na stránky. Poradíte mi někdo? Díky
 
jirkacek
ještě k rozhledně
...díky za názory, bližší je mi od Jardy Freda. Co se týče iniciativy, nechám ji na někom , kdo bydlí blíže k Vyškovu či Drnovicím. Mohl bych vytvoření podpořit pouze dotazem na město Drnovice, podobně jako jsem to udělal v pípadě Alexandrovy rozhledny nad Adamovem.Jinak jsem se již snažil na několika místech - pro příklad se jedná o 2 větrné mlýny v okolí Hranice na Moravě, mluvil jsem přímo s majiteli těchto objektů, kteří určitě chápou význam TZ, nicméně jsou zřejmě sami proti sobě, neboť se nic neděje anebo nemám správné informace.A můj odkaz níže je pro Vás všechny, aby jste se vydali na novou rozhlednu i bez TZ , třeba v létě až bude otevřená......
 
starý Jarda
Fredo!
Děkuji. Už se stalo. Mlčím.
 
Jarda Fredo
Starý Jardo
Prosím uklidni se! Děkuji nejen za P*12
 
starý Jarda
pro Jirkaček
A už jsi na tom zapracoval? Když ne, tak Tvoje výlevy chorého mozku jsou k ničemu. Žvásty neberu. Tak makej!!! Kamarádi a další spříznění sběratelé inicioval několik SU a také VTZ 909. starý Jarda P*12
 
jirkacek
Nová rozhledna
Kdy se dočkáme hlasování ??? A bude mít obec zájem o vydání TZ ???http://rozhledny.webzdarma.cz/chocholik.htm
 
starý Jarda
Jířa @ Ciba
Já tu známku sice mám (sbírrám od začátku), ale šel bych i do tisíců. Co Vás vrušuje?
 
Jířa
To Ciba
Klasika, zase rarita, která se dá v Rýmařově sehnat. Ale to je jejich věc. Když na to mají....
 
cíba
Mrkněte se třeba na tohle a na další jeho aukce
http://aukro.cz/turisticka-znamka-rarita-c-9-i1515022103.html
 
starý Jarda
Ahoj Vikingu.
Snad se uvidíme na Sešlosti P*12.
 
Viking
Zdeno
Stánek TZ byl pouze na veletrhu Infotour a cykloturistika v kongresovém centru Aldis. Akce se zdařila ke spokojenosti všech - ostatně tak jak to popsal Jířa (sám bych to nevystihl lépe) V neděli jsme pouze zapůjčili výstavu Turistice cz k její akci Den vody 2011. Nicméně jsme byli (i přes nepřízeň počasí) s Ginem přítomni po celou dobu trvání akce.Pokud někdo projevil zájem o zakoupení TZ a ostatních produktů, ochotně jsme vyhověli všem zájemcům. Stačilo se jen zeptat hostesky prodávající VTZ. P.S. Pro příště by stačilo si pozorně přečíst náš příspěvek v rubrice ,,aktuální informace''
 
Jířa
Infotour
Zdravím, já jsem navštívil výstavu v sobotu dopoledne abylo to perfektní, o tento stánek byl největší zájem. Prodávaly se TZ z Hradce a blízkého okolí, výletky, minivýletky, štítky, stampky, nálepky a nově i deník na ně. Pokecal jsem s Ginem i p. Gottwaldem a oba potvrdili účast na našem setkání P*12 na Čertových kamenech v květnu. Vystaveny měli TZ ze zahraničí a průřez českými TZ a VTZ. Takže mi náladu nezkazilo ani to, že když jsem se vrátil k autu, tak jedno zadn kolo jsem měl píchlý a na druhém botičku. Naštěstí to poldové okomentovali tak, že mě postihly dvě pohromy, tak mi to dali jen za 300,-V Intersparu v neděli to spíš organizovala Turistika, ale tam už jsem nebyl, ač jsem zůstal v Hradci do neděle, byli jsme ještě s kámošema na pivku.
 
zdena
Hradec v neděli
Tak jsem se jela podívat na výstavu TZ, ale žádné nadšení.... vystavený byl kratičký průřez TZ a VTZ na několika panelech a v cca půl desáté dopoledne nikde nikdo, kdo by informoval, kde získat VTZ k akci. Na parkovišti před nákupním centrem pár stánků, nikde zase žádná informace od Turistiky, ani TZ, až asi kolem jedenácté se u grilovaných klobás vyskytla krabice a v ní VTZ.... tak nevím, jestli tohle zrovna je dobrá prezentace pro výrobceV Labyrintu divadla Drak TZ bez problémů zakoupena...
 
Jarda Fredo
Zbyňku Trvaji
Podívej se do kontaktů na slovenských webovkách www.turisticke-znamky.sk/info/kontakt a tam zjistíš, že slovenské stránky i s onou mapou provozuje někdo jiný než Rýmařov. Tedy se s důvěrou obrať na firmu Ondruš a spol., spol. s r.o.A že přesně neznáš slovenská pohoří a oblasti bych se snad ani nechlubil ;-)
 
AFIk
feli
Já jsem koukal:- na stránky Jana Nouzy (největší znalec rozhleden v ČR)- stredovek.com- fotohistorie.czatd.Každopádně se ale shodneme na tom, že jde o rok 1891, o srpen....ten zbytek je nedůležitý :-))))
 
feli
AFIku
...........a kam jsi to jenom koukal ty???? (:-)) (:-))) (:-))))Já ještě přidám :- titulní strana "Časopisu turistů" rok 1891, ročník III, číslo 9- prazskeveze.czatd., atd., atd., a.............................. (:-))
 
feli
Zbyňku Trvaji
.....................vlevo odsud jsou v komunikaci "kontakty" - vidíš? Tak to je dobře!Najdi si příslušného emila a tam svúj postřeh napiš. Tady nad tím můžeme jen podiskutovat, tam máš jistotu, že si to přečte někdo z rýmařovského vedení.
 
Zbyněk Trvaj
Slovenská mapa
Dobrý den, předpokládám, že jste jedna firma i na slovensku. Nebo jste partneři. Chtěl jsem si dle mapy vybrat kam se podívat na slovensku. Tak blbou mapu jsem ještě neviděl, protože přesně neznám názvy pohoří a oblastí sk, tak ani není možné si najít tu pravou destinaci. (proč to není to samé jak mapa ČR?) Tak jak jsem slovenským domorodcům říkal, aby si tyto známky pořídili, (tam kde je něco k vidění), tak se teď stydím za to, že jsem jim to doporučoval. Zbyněk
 
Jarda Fredo
To Petr Rokovský
Tam kde ostatní produkty.
 
Petr Rokoský
Kompas
Kde mohu prosím vás sehnat KOMPAS z ostatních produktů?
 
feli
AFIku
- teta wiki- www.petrinska-rozhledna.cz (historie)Všude je 20.!!!!! (:-))
 
vláďa
Den vody Hradec Králové
Pěkná akce, kdy si bylo možné prohlédnout celou elektrárnu Hučák včetně jezu, kde pán, co je tam zaměstnaný podal velice zajímavý výklad. Samozřejmě známek měli dostatek. V Aldisu byla k dostání VTZ k této prezentaci turistických regionů. VTZ mi prodal sám p. Šín. Dále jsem si prohlédl Muzeum východních Čech. Za prohlídku stojí nejen expozice, ale i budova postavená podle návrhu Jana Kotěry. Putování po Hradci jsem zakončil na Bílé věži, která má letos otevřeno o víkendech i mimo sezónu. Výhled z věže byl suprový, navíc dole v pokladně měli i dvě VTZ (Zvon Augustin a 100 let moderní architektury) a i známku Hradce Králové. I když jsem nevyrazil do přírody a coural se po městě, den hodnotím velice kladně.
 
AFIk
feli
Inu nevim....všude kam jsem se koukal je datum slavnostního otevření 2. srpna 1891...Kam jsi to jenom koukal? :-)))
 
Medvěd
Ondřejov (pro Honzu Páslera i ostatní)
Byl jsem tam s prckem cca před dvěma týdny a BOHUŽEL NIC - otevírá se až v květnu
 
Honza Pásler
Ondřejov
Tak milí sběratelé, máte už někdo zkušenost s nákupem letošní putovní TZ, tedy zda ji lze v Ondřejově zakoupit i mimo turistickou sezonu?
 
feli
AFIku
Petřínská rozhledna :- 16. března roku 1891 byl učiněn první výkop - práce byly ukončeny už 2. července 1891- rozhledna byla slavnostně otevřena 20. srpna roku 1891Neupsal jsi se? Nikde 2.8. nefiguruje, tedy tam kde jsem hledal já (:-))
 
AFIk
Výročí rozhleden
Zelený kopec (Babylon) u Náměště n.O. 1831Petřín v Praze 02.08.1891Jedlová u Chřibské 14.09.1891Varhošť u Litoměřic (1. rozhledna) 17.05.1891Zelená hora u Chebu (1. rozhledna) 23.08.1891Krkavec u Plzně 19.05.1901Liberecká výšina v Liberci 01.09.1901Lidové sady v Liberci 30.11.1901Strážný vrch u Merboltic (1. rozhledna) 06.05.1901Stříbrník u Loun 04.06.1911Tábor u Lomnice n.P. 17.09.1911Prašivá v Beskydech 02.10.1921Křížový vrch u Stodu 1931Mandava u Velkých Popovic 05.07.1931Milenka u Kunštátu 1931Strážiště u Chomutova 12.12.1931Mařský vrch u Vimperka 24.05.1936Městská hora v Berouně 12.04.1936Babí lom u Brna 14.05.1961Tak schválně u kterých vyjde VTZ?
 
Jira
Turistashop to starej
Karny prispfvek moc neberu. Turistashop je znama firma, ktera zaridila mrte vyrocek i cislovanych. Nechci vodit vsechny za rucicku, at se snazi a najdou si to. J.
 
Jarda Fredo
Doplnění k Hradci
Kromě níže uvedené akce v Hradci Králové je ještě Setkání turistů turistika.cz a Den vody 2011. Více na tonto odkazu:www.turistika.cz/outdoor-akce/setkani-turistu-turistika-cz-den-vody-2011
 
Jarda Fredo
Pro neznalé, doplňuji
Turistashop:Bělehradská 63, PRAHA 2 - VINOHRADY, PSČ: 120 00stanice tram. č. 6 a 11 Bruselská (u Tylova nám.)metro trasa "C" stanice I.P. Pavlova, trasa "A" stanice Náměstí MíruA ten Hradec:XII. ročník Infotour a Cykloturistika Hradec Králové, 18. - 20. března 2011, Kongresové centru Aldis, Hradec Králové a Interspar Hradec Králové.
 
starý Jarda
Jířo
Zapomněl jsi napsat, že Turistashop v Bělehradské je v Praze (a číslo popisné? já ho znám). Nezapomeň, že každý tuhle informaci nemusí znát. A co ten Hradec? Než něco jen tak rychle vychlíš, tak si to rozmysli/promysli. Děkuji P-dvanáctko. Já v tom mám jasno.
 
Jira
Nalepky
Info pro ty, kteri chteji sbirat nalepky. Denik turistickych nalepek je jiz vyroben, dokonce jsem ho dnes zakoupil v Turistashopu v Belehradske a na vystave v Hradci ho na stanku urcite budou mit taky. Jira
 
Lucca
Atlas TZM 2011
Dobrý den, nevíte někdo, kdy přibližně vyjde atlas turistických známek 2011?? Nejsem si jistá, jestli vychází v dubnu nebo květnu a jaká asi bude cena?? Nebo mám svůj dotaz směřovat spíše na vedení firmy? Díky. L.
 
Jířa
Hradec
No vida, aktualizace, tak to si v sobotu v Hradci koupím nejen výročku, ale i Labyrint Drak, parádně to vyšlo.Jířa
 
Jarda Fredo
Bingo! Kamile, máš ji u mě schovanou až nadejde příhodný okamžit tak tě ji pošlu.Zdarec
 
K.P
Tak je to výstava Turistických známek v Uničovské galerii :)
 
Jarda Fredo
Dotaz Uničov
K.P - Není to ono ;-( Viz můj příspěvek ve 21:10
 
K.P
Uničov
No pokud se nepletu tak v roce 1411 byl vysvěcen Albík z Uničova na vysvěcen na Pražského arcibiskupa..tak by se mohla k tomuto vyročí chystat VTZ.
 
Jarda Fredo
Dotaz
Nepojedete někdo v létě o prázdninách do Uničovské galerie? ;-))Kdo první napíše důvod, který mám na mysli, týkající se TZ, má u mě jednu VTZ No. 909 gratis!Jarda Fredo
 
Jarda Fredo
Novinky
Na odkazu v levém menu v části komunikace se mrkněte na poslední dvě nové položky: Turistické známky v médiích »
 
starý Jarda
pro AFIka, Zdenu a Feliho (a vlastně i ostatním).
P*12-ctka a další kamarádi, se snažily iniciovat několik známek v Praze. Bohužel není zájem (jedná se hlavně o památky známé i ve světě). Naší VTZ 909 P*12 už mám doma. Složili jsme se na její výrobu a tímto všem děkuji. Bude zase první, která bude mít svoje číslo přímo vypálené. Inu. Sešlost P*12 nezahálí. Případné dotazy směřujte na JM.
 
feli
120. výročí
....................a VTZ nikde (:-((....................a je ta mladá krasavice ještě stříbrná???....................a v květnu bude mít další kulaté výročí!!!!!(pokud se tedy nenajde nějaký blbec, který jí bude chtít zbourat kvůli pokaženému výhledu z hradu)
 
vany11
že by segra Eifelovky?
 
zdena
výročí
120 let, to je ještě mladice, krasavice
 
AFIk
Výročí
Schválně jestli jste zaregistrovali, že dnes má výročí jedna stříbrná krasavice?
 
vany11
starý Jarda
no mne tam zaujala ta nabídka do jeseniků.když jsem si zadal plzenský kraj.nikdy jsem v jesenikach nebyl,tak musím zjistit podrobnosti o chatě U jelena v hraběšicích. byl jste tam uz někdo? znáte to tam? díkya to se sběrem TZ souvisí,ne? :-)
 
starý Jarda
pro Františka
Zkušenosti s tím nemám, ale raději přihazuj peníze na svoje důchodové spoření. Tohle není nařízení, ale doporučení (to by byl za větou vykřičník). Já sbírám TZ/VTZ/SU. A Ty? Snad né padlé dívky na ulici. :-D
 
František
Dobrý den.Narazil jsem na fajn portál.Už tam přihazuju na slevu do kavárny a na večeři :)Doporučuji všem, občas přes to koupím dárek rodině.http://www.vyberslev.cz/Máte s tím někdo taky zkušenosti?
 
Pinďa
pro JF 14.3. 20:57
Teď už vím, proč jsem tady pořád jenom závodčí. Teda, vy jste ale hlava, pane vachmajstr :-)))
 
starý Jarda
Zdravím všechny sběratele turisty atd.
Má někdo s TZ/VTZ problém? Tak to řešte na místě, případně se zadavatelem. V Rýmařově ví, kdo si TZ/VTZ objednal (kontakt je vlevo). Kdo umí číst, psát a počítat, ještě nemusí být gramotný. Proč? Neumí si dát různé informace do souvislostí. Tak se mějte a zase někdy ...
 
Boban
Do Hradce ano
vypadá to na příjemnou a dobře připravenou akci a to také proto,že tam budou Rýmařovští :)
 
magipriba
pro Jirkáčka
Dva tipy na dobré ubytování na základě loňské zkušenosti : 1. Chata Koráb u Kdyně - má svoji TZ (společně s rozhlednou). Noví provozovatelé jsou super, cena za nocleh lidová, okolí nádherné, poblíž spousta známkových míst (hrady Nový Herštejn,Rýzmberk,město Kdyně,...).2. Chata na Lovoši u Lovosic - taktéž má svou TZ, majitelé jsou skvělí, nádherný výhled, lidové ceny, v okolí mnoho známkových míst (Porta Bohemica, hrady Opárno, Košťálov,...).
 
Jira
To Fredo
Ja jedu, mam zarizene i bydleni u kamarada z vody. Podam reference. J.
 
Jarda Fredo
Nová VTZ
Kdo si jedete tento víkend do Hradce Králové pro novou VTZ?III. setkání turistů Turistika.cz, Den Vody 2011, XII. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika i s výstavou TZ a účastí naší rýmařovské firmy.
 
Jarda Fredo
Rady podnikatelskému subjektu jak by to měl dělat
Čtení příspěvků některých přispěvatelů nikterak nepřispívá mému zdraví :-bA proto, knokautován triumfálními fakty a s ohledem na to, že pyrotechnické geosynklinály a idiosynkraktické tripanzóny mají tendenci k myokardické inflaci a konvergenciální inkunábule a psychomotorické konstanty vyžadují třífázovou turbulenci, nacož nemám, nebudu podobné disputace nadále komentovat ;-)))
 
milan62
K plodně neplodné diskuzi přidám neplodně plodnou úvahu na příkladu nejednou zde citovaného zámku. Zámek trochu znám, občas se dostanu dovnitř a nejsem na něm nijak lobisticky zainteresován. Jde o Červenou Řečici, TZ 520. Četl jsem tu spoustu názorů, vesměs negativních. O tom jak právě tuto známku je potřeba zrušit, nahradit, zapomenout. Ale není důležité ukázat, že existují takovéhle památky? Nádherný renesanční zámek se postupně, vinou nevyjasněných vlastnických vztahů a neschopností státu (nebo koho?) stane hromadou cihel, hlíny a kamení. Ano potom bude potřeba změnit známku, tedy její motiv na právě tu hromadu. Že spousty lidí navštíví Karlštejny, Hluboké, Krumlovy atd. je všem známo. S naší minulostí však souvisí i jiné stavby. A některé, (byť nehorázně komerční) jako Starou poštu, někdo už dokázal opravit.AFIKOVA slova jakoby mně z duše promlouvala.
 
feli
Každý má svoji pravdu ...
...........i Jarda Fredo i Květoslava Horáčková (:-))
 
Jarda Fredo
Každý má svoji pravdu ...
... Honza Pásler i starý Jarda i HonzaB i Gogol i AFIk i feli i Medvěd i Azrael i milan62 i vany11 i hryzbyl i jirkacek.Doporučuji, aby někdo nezaujatý např. Květoslava Horáčková, všechny pravdy zkopíroval a poslal je odpovědnému šéfovi do Rýmařova, který si to zodpoví a bude-li chtít možná i odpoví a přijme určitá opatření.Pochybuji totiž, že se v tom tady někdo zorientuje a vůbec, zda to bude číst.Zdarec palec a sběru TZ a VTZ atd. Zdar Jarda Fredo
 
Honza Pásler
starý Jardo
Já rovněž sbírám TZ a VTZ (a také prémiové TZ, proto se snažím kompletovat desítky), ale určitě mně není jedno, kde se TZ nachází.Jistě máš pravdu, že naše země česká je kásná, ale turistické známky by nás asi měly po krásných místech té země provázet a posílat nás tam, kde něco krásného skutečně uvidíme. Ne že přijdu k místu, kde očekávám tvrz a najdu soukromé rekreační stavení (možná někdejší tvrz), kudy mě majitel sice rád provede, ale jen tehdy, když tam náhodou tráví víkend. Nebo že přijdu k baráku na horách, který kdysi dávno možná měl svoje renomé jako horská chata, ale dnes se tam střídají jako na běžícím pásu školy v přírodě, běžný turista tam nedostane ani skleničku limonády a po chodbách plných dětských bačkůrek hledá sídlo paní účetní nebo pana majitele, kteří mu možná milostivě prodají známku.Takže milí sběratelé (a teď už neoslovuji jen starého Jardu), nenechte se ukřičet těmi, kterým je jedno kde se známka nachází, jen když ji mají. Poukazujte na místa, o kterých si myslíte, že nemají turistickou hodnotu a poukazujte na ně nejen v této návštěvní knize, ale upozorňujte na taková místa i výrobce. Myslím, že každý rozumný podnikatel, který něco vyrábí na prodej, ať už rohlíky, automobily, nebo turistické známky, by měl být vděčný za reakce (kladné i záporné) z řad svých zákazníků.
 
starý Jarda
No a vidíte.
Někdo nahodí téma a už je to zase v klidu. Já sbírám TZ, VTZ a SU a je mně jedno, kde se v ČR nacházejí. Ta naše ZEMĚ ČESKÁ je tak krásná!!!
 
HonzaB
Od neplodneho k plodnemu
Dnes jsem zakončil běžkařskou sezónu pěkným 33 km výšlepem po hřebenech Orlických hor. Bylo nádherné počasí a již tak prima náladu ještě zlepšilo získání celkem 6 nových TZ (Šerlich, Velké Deštné, Pěticestí, Říčky, Kunštátská kaple, Zdobnice). Asi největší radost jsem měl z Kunštátské kaple (moc zajímavé místo), protože tu jsem sehnal tak trošku nad plán ve Zdobnici, kde jsem ji tedy fakt nečekal. Myslel jsem na ni, když jsem byl u bufetu u Peticestí (cca 1 km od kaple), zde ji ale neprodávají (přitom by to bylo nejlogičtější prodejní místo, nechápu, proč ji z neprodávají).
 
Gogol
Od neplodneho k plodnemu
dnes navsteva dkal v Lezkach. Kdo ma zajem par fotecek zde: http://gogol-zero.rajce.idnes.cz/Lezky_13.3.11/ bohuzel cely den lezela lehka mlha, vyhledy tim byli poznamenane :(
 
AFIk
HonzoB a vlastně vůbec pro všechny...
Já, se na zavřený zámek podívám velice rád, protože stejně nechodím na exkurze, protože...1) Historii míst většinou znám2) Výbavení bývá skoro všude pomalu stejné (rozuměj ne vždy!)Radši si pětkrát obejdu zámek či hrad, podívám se na exteriéry pořádně nafotim a jsem zpokojenej. Kupříkladu zde občas zatracovaný Milešov...je fuk, že je nepřístupný, páč je perfektně položen, tak je to jedno.A co se týče rozhleden....pokud je zchátralá a ve špatném stavu, tak se nedivim, ale pokud je v dobrém stavu, má TZ a je nepřístupná, tak se kolikrát stačí zeptat lidí v okolí jestli nevědí jak se na ní dostat...párkrát se mi to povedloA zároveň prosím Vás, všechny rozumné sběratele, přestaňte kritizovat Rýmařov a jejich systém a jak jsem psal buďme rádi, že to vůbec je. A Vy jenž se snažíte na ně reagovat, když už musíte snažte se nenapadat....jsme přece lidi a ne opice...
 
feli
Gogole
..............za to ty jsi úplně mimo hřebíku!!! Ono se stačí podívat na počty nasbíraných TZ např. na Turistice, nebo na K8, než napíšeš nějaký blábol. A jak kdo TZ sbírá? Je mi to taky jedno. Když to někoho baví, sbírá je holt jako známky. Já bych to neudělal, ale to je věc každého.Druhý tvůj odstavec se dá upravit i takto "není za tím rušit či nerušit, ale jen čistá netolerance zastánců rušení koleček na každém rohu....". Je to na úhlu pohledu. Většina z nás tady nepíše zda zrušit, nebo zda ne, ale jen, že to NENÍ NAŠE VĚC!!! Někdo si to objednal a tak to chce vyrobit a hlavně prodat. Tím netvrdím, že bych něco nezrušil.A demokracie u nás??? To se radši nebudu vyjadřovat, to patří jinam a ten mudr taky.....To je poslední výplod k této diskuzi, jsem k dispozici emilem a rád....... (:-))
 
Gogol
jooo a abych se tu nevyjadroval jen k "plodne diskuzi", tak zitra jedu navstivit skalni utvary u obce Lezky (bez TZ :-) ). A behem letoska?? V lete Valassko a doufam ze taky zbude letos konecne cas na vandr po me milovane Sazave :))
 
Gogol
HonzaB vs supy
ted jsi uhodil hrebik na hlavicku, oni maji totiz uz vetsinu, ne-li vsechny TZ. Lecky na danna mista ani nejezi (ten doklad se da sehnat kdekoli..), nebo jen pri prujezdu okolim rychle zakoupi, nebo jeste hur vyfoti a nechaji si zaslat....Myslim ze neni za tim vse to zda rusit ci nerusit, ale jen cista netolerance zastancu kolecek na kazdem rohu...Panove mame demokracii a soucasti tohoto zrizeni je i svoboda projevu. Nechovejte se jako Mudr Rath a nespinte hned vsechny s odlisnym nazorem.....
 
HonzaB
Co s místy, kde dlouhodobě nemají TZ
Příklad rozhledny Petřín v Jablonci nad Nisou je typickým příkladem místa, které už dávno mělo být zrušeno (a bohužel to není ojedinělý příklad). Zadavatel o něj zjevně nemá zájem a sběratelé, kteří by jej potřebovali do série kvůli prémiové TZ (jsem jeden z nich) mají hold smůlu. Nevím, proč mám ztrácet čas a peníze posílámím žádostí o TZ do Rýmařova, jen proto, že jeho zadavatel o fungování daného místa už dávno nemá zájem. Taky mě docela štvou místa s pozastaveným prodejem. Nechápu, proč se rovnou nezruší nebo se aspoň nevyjmou ze soutěže o prémiovou TZ . Jinak mě fakt fascinuje, jak tady furt argumentujete tím odlišným vkusem lidí. Docela rád bych totiž potkal lidi, kteří zcela dobrovolte pojedou na zavřenou rozhlednu či zámek, kam Vás nepustí ani nakouknout. Ale to už je fakt neposledy, co se k tomuto na této návštěvní knize vyjadřuji, protože to skutečně nemá cenu. Pochopil jsem , že většině co sem píší proště nejde o nic jiného, než o množství stále nových a nových koleček. A že udělá vše proto, aby jiný názor zadupali do země.
 
Michaela Kyzourová
chybějící TZ
Dobrý den, navštívila jsem rozhlednu Petřín s hotelem v Jablonci nad Nisou. Na stránkách turistických známek je tomuto místu přiřazena známka, ale bohužel na rozhledně známky nemají, a prý již 2 roky. Nevím jak to chodí, jestli o ně musejí žádat, nebo jim mají být dodány, tak bych prosila, zda by se s tím dalo něco udělat. Díky
 
milan62
pro Medvěda
Teď jsi to rozhráb! Akorát, že ti kterým je to určeno, stejně NEPOCHOPÍ. Protože to dělají pro nás.!?
 
Medvěd
Tak jsme doma
Z dnešního výletu máme tyto "poznatky"1) počasí meteorologům překvapivě vyšlo2) muzeum v Benátkách otevírá až od května, což zamrzí (ale na webu je uvedeno, takže MOJE chyba)3) muzeum Škoda v Boleslavi je velice příjemné, líbilo se tam mě i 4letému synovi4) v Dobrovicích se nedá rozumně najíst (rozuměj za cenu pod 100,- Kč) - aspoň tedy my rozumnou a vařící hospodu nenašli. Návštěvu muzea jsem po rozmluvě s velice příjemným personálem zatím vzhledem k věku syna odložil5) ZOO Chleby - ráj pro děti, spousta výběhů s domácími mazlíčky, kde děti mohou chodit přímo mezi nimi, krmit je, hladit ....6) Loučeň - nádherné labyrinty, kde se děcka mohou dosytosti vyběhat bez nebezpečí, že by se mohly vážně zranit. Pro rodiče možnost relaxu - k nezaplaceníCo se týče předešlé "flame" o rušení x rozšiřování x devalvaci a dalších neplodných úvah jedinců, kteří by si touží posílit "ego" ale nemají sílu vymyslet něco sami, tak se snaží ovlivňovat rozhodování firmy, která vznikla na základě nápadu a které se daří, snad je tolik: Pánové - zatímco sběratelé, kteří jsou pro rozšiřování počtu známkových míst Vás ničím neomezují (nikdo Vás přece nenutí abyste kupovali známky tam, kde nechcete), Vy se snažíte (v popsaném případě HonzyB zcela zjevně), aby známky přibývaly pomaleji, aby se dokonce některá místa zcela vyřadila (a nahrazovala jinými známkami, což narušuje ucelenou číselnou řadu) - prostě podle mě jdete proti rozšiřování systému a maskujete to snahou o "zkvalitnění". Už tu milionkrát bylo popsáno, že nelze vyhovět všem (vždycky se bude někomu líbit něco jiného než jinému - jako s ženskýma nebo auty) a vybrat které místo se má rušit nebo ne, kam umístit TZ a kam ne MŮŽE PODLE MĚ JEN VÝROBCE (proto ani nejsem příznivcem hlasování - výrobce má rozhodnout a ne se opírat o VZOREK sběratelů o počtu několika stovek hlav).Vše už tu bylo 1000000000 x řečeno, přesto se tu se železnou pravidelnost objevují "breky" několika jedinců, kteří si přejí, aby jejich názor byl neustále ventilován ve stylu, čím víckrát se myšlenka opakuje, tím větší šanci má, že nakonec prorazí - což osobně doufám, že nikoli.
 
AFIk
Kam letos x rušit a nerušit
Letos určitě na týden na dovolenou do Strážného v Krkonoších a pokračování ve sběru TZ. To v červenci a v srpnu, pokud se zadaří, tak na týden k Sázavě (konkrétně k Mrzkovicím u Světlé nad Sázavou) a dovybrání zbytku TZ. Jinak z výletů určitě zamířím na milovaný Hazmburk pro novou TZ a pak dále na hrady Českého středohoří. Jinak určitě bude následovat popojíždění po místech, která notoricky znám pro nové kousky.A jinak k "bouřlivé" diskuzi rušit či nerušit.Ve své podstatě bych mohl souhlasit se Všemi, ale nejlépe to vystihl feli. "CO JE PRO NĚKOHO NEZAJÍMAVÉ, JE PRO NĚKOHO ZAJÍMAVÉ" Uvedu třeba dvě místa, která jsem objevil díky TZ a jsem za to rád protože jsou pro mě zajímavá. Knovíz a Dubá. Sice Knovíz mám nedaleko od domova, ale asi jen tak bych tam nevyjel. Člověk si tam alespoň projde bývalým hradištěm. A ono by tam něco bylo, kdyby byly peníze. A myslím si, že důležitější něž nějaké stezky či tabulky jsou fungující kanalizace či opravené chodníky atd. A Dubá...tady kdyby nebyla TZ, tak jsem ani pomalu nevěděl, že místní sušárna chmele je takový unikátA proto, nestěžujte si na to, co je již zaběhnuté a funguje to delší dobu, a buďme rádi, že taková "kravinka" jako dřevěná kolečka mající označení Turistické známky, nám mohou dělat radost.A omlouvám se za rozepsaní, snad mě pochopíte ;-)
 
Medvěd
Kam letos??? Nikoli, kam dnes !
Za chvíli s prckem vyjíždíme na výlet. Začneme v Benátkách (muzeum hraček), pak přesun do Boleslavi (Škoda muzeum) a pokud se povede, tak bychom mohli skončit v ZOO Chleby u Nymburka. Uvidíme, co bude otevřené ....
 
Medvěd
Penziony (to Jirkacek)
Ahojpoměrně dost cestuju po vlastech českých a vzhledem k mé pohodlnosti už jsem opustil éru spaní pod širákem, ale beru zavděk menšími penziony s přijatelnou cenou noclehu. Pokusím se Ti některé doporučit:1) Hotel Pod Spálovem (cca 5 km od Železného Brodu, přímo na soutoku řek Kamenice a Jizery, na trase Riegrovy cesty do Semil, nedaleko Bozkovských jeskyní 2) Penzion U kapličky, Kostelec nad Orlicí - ideální pro rodinnou dovolenou (vlastní bazén), nedaleko Častolovic, Rychnova nad Kněžnou, Potštejna, dá se použít i jako startovací místo na výlety do Orlických hor 3) Penzion Sigma, Dolní Žďár u Jindřichova Hradce - rodinný penzion s možností výletů na Třeboňsko, Českou Kanadu.... Nedaleko je Červená Lhota, v Jindřichově Hradci je i úzkokolejná železnice ..... 4) Penzion Tokáň - přímo uprostřed lesů, ideální na pěší nebo cyklovýlety v Českosaském šcýcarsku 5) Horský hotel Svahová - i nedaleko Chomutova lze jet do přírody! Než jsem poznal tuto lokalitu, měl jsem Chomutovsko spojeno "jen" s měsíční krajinou spojenou s povrchovými doly. Už několik let jezdíme s přáteli sem a je tu opravdu překvapivě hezky Šlo by toho vypsat ještě mnohem víc, tohle je jen to, co mě napadlo jako první nástřel
 
zdena
kam letos
no já to mám stejně jako minulé roky jasné... tři týdny v Brně jako východisku a nocležisku a odtud výjezdy po Moravě no a na podzim snad týden někde na jihu Prachatice, Strakonice..
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2570 Turistických známek
2396 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek