Známka v Dekoře už za 30,-. Bohužel zklamání, už léta se těším na tento výlet a když jsme se konečně odhodlali, našli jsme zámek pokrytý lešením a igelitem, všude kolem míchačky, prkna, lopaty... nepořádek.. Škoda, ale opravit se musí. Tak snad to brzy dokončí a my máme o důvod víc vrátit se do tohoto nádherného koutu naší vlasti.
Zvládli jsme I. okruh (se schodištěm bez jediného hřebíku v knihovně), prohlídka za 120,- Kč trvala jen 40 minut. Na II. okruh, skleník, grottu, dravce a akvária Malawi musíme příště, prostě jeden den nestačí, když chce člověk vidět i minaret a Janohrad. Turistické známky měli jen v kiosku u minaretu.
Lednice V zámku, který se honosí zápisem do UNESCO nebyla známka k sehnání. Prý dostávají jen 20 ks a to nestačí. Škoda. Jinak plně souhlasím s tím, co napsal Aleš v roce 2007.........
Známka zakoupena v infocentru na náměstí spolu s VTZ 25. let naučné stezky NPR lednické rybníky a 250. let od narození Josefa Hardtmutha. Zámecké interiéry jsou moc pěkné a průvodkyně byla skvělá.
Zámek Lednice Turistická známka zámku k dostání u pokladny 1. okruhu je předražená. K dostání v bufetu u Minaretu za normální cenu. Jinak zámek v opravách, průvodkyně se hodně snaží, pěkný je i skleník. Jarda
Roman Vagner napsal(a) dne 26. 02. 2009 v 19:09:07
Suvenýry Dekora jsou u silnice směr Podivín,, na okraji lednického zámku. Otvírací doba: Po- zavřeno. Út-Pá: 10-12 a 13-17, So-Ne 13-17. Tel: 728/165029. Byl sjem zde mimo sezonu. do 28.2.09 měl dovolenou. v sezóně je to možná jinak nevím.. proto jsme uved i číslo. IC je na náěmstí naproti radnice, v těsné blízkosti autobusové zastávky: Po-Čt: 9-11 a 12-15, Pá: 9-11 a 12-12:30, So a Ne: zavřeno. Tel: 733/531874. Známku č. 260-plnej košík, Minaret ani jeden, měli VZT 200 let Janova hradu. Ostatní místa prodeje jsem nenašel.. trafika nidke na náměstí není, nebo jsem slepej. Ještě jsou suvenýry přímo u pokladny zámku, ale otevřeno pouze s otvírací dobou zámku. POLOVINA ZÁMKU JE NYNÍ ZAHALENA Z POLOVINY V LEŠENÍ.
Prohlídka zámku by mohla být lepší Zámek v Lednici asi je perla a vůbec, ale:
* z venku tak vůbec nevypadá, * značení pro turisty (kde co je) není nic moc, * rozdělení na prohlídkové okruhy je poněkud křečovité a působí příliš okatě dojmem, že je třeba z návštěvníků vyrazit co nejvíc. * Hlavní (první) okruh byl poměrně krátký s nesdílnou průvodkyní, která jen přeříkávala nějaký naučený text, který stejně ani pořádně neuměla. Cizinci dostanou jen výklad napsaný v jakémsi sešitě a jsou z něho trochu zmatení.
Navíc v době naší návštěvy na zámku natáčela slovenská televize, filmaři všude překáželi a myslím, že kvůli nim byl zkrácen i prohlídkový okruh. To je jen domněnka, nikdo nás o tom neinformoval a cena zůstala stejná jako jindy.
Nejlepší dojem nakonec zanechala produkce SEIFEROS, což jsou ukázky dravých ptáků. Mají svůj areál, na který se jde přímo z parkoviště pod zámkem (nejedná se tedy o dravce přímo v parku - tam jsem nebyl a nemůžu podat zprávu). Dravci byli úžasní a neméně dobrý a zábavný byl i podaný výklad. Tohle rozhodně doporučuju, zvlášť pokud máte děti. (Jen je neposílejte hladit krkavce! :-)
Pro milovníky akvarijních ryb se dá doporučit i návštěva akvária Malawi. Jsou tam většinou krásní tlamovci, něco málo i mořských ryb i když některá akvária jsou silně zařasena a v jednom bylo vidět i docela značné napadení sinicemi.
Turistická známka byla ke koupi na informačním centru, které je zastrčené v otřískané budově poblíž vstupu.
Zámek byl krásný,ale známka vyprodaná.Nedoporučuji návštěvu v úterý,protože je to první otevírací den v týdnu a vysoký počet turistů by mohl způsobit , že na svou prohlídku budete čekat i tři hodiny.
Program na celý den.... Z Janohradu (TZ 228) jsme dorazily na zámek. Prohlídka je rozdělena na 4 okruhy, ale pokud by chtěl čověk vidět vše, co areál nabízí, je to asi na více dní (dravci, střelba z kuší, skleník, výstavy, akvárium....). TZ jsme nedovezly. Paní v prodejně suvenýrů tvrdila, že jsou obědnané, ale zatím nedorazily. Jinak byla velmi ochotná, poslala nás do IC a do prodejny Dekora, ale neuspěly jsme ani tam. Z IC nás poslali do cukrárny a do občerstvení, ale byla to jen ztráta času :-(. V IC nám dali ochotně razítka, prodali pohledy, vyhledali bus spoje domů.... Škoda, že někdo v takto turisticky frekventovaném místě nedokáže TZ objednat zavčas. (Shodou okolností jsme je také v této době objednávali a Rýmařov je dodal do 8 dní, což je na plnou sezónu ještě únosné.). Pak jsme pokračovaly k Minaretu (TZ 856).
Je to opravdu nádherné sídlo, ač má dost oprýskanou fasádu. Za zhlédnutí rozhodně stojí přízemí i horní patro. Minaret je bohužel právě v rekonstrukci, takže je přístupný jen první ochoz. Každopádně projít se k němu obrovským anglickým parkem se rozhodně vyplatí...
Zámek je super, i minaret, jen hrad je dost daleko. Doporučuji všem nadšencům akvaristiky navštívit akvária, jsou super obřích rozměrů.Jen pozor na polední pauzu.
Výlet Bylo tam krásné počasí a doprovodný program taky super jako například vyjížďka drožkou po zámacké zahradě,loďičkou po kanálech v areálu zámku,vystoupení skupiny historického šermu a ukázky výcviku dravých ptáků.
V suvenýrech Dekora jsem sehnal novou Tur.známku 10.výročí zápisu lva do seznamu UNESCO-Joker.+Razítko do vandrbuchu mají ji i Informacích na parkovišti před vstupem do zámecké zahrady.
Známka je dostupná všude , ale v suvenýrech DEKORA mají všechny tři . pokud pojedete na Janův Hrad dostanete
se tam jen pěšky po hrázi (místní vám poradí ) po povodni je to ale jediné co nefunguje . Jinak samozřejmě
vřele doporučuji
TZ je dostupná na každém kroku, na sezónu jsou vybaveni dostatečně. Navštívili jsem akvárium, skleník a
dokonce už tu byla i prohlídka dravců, vřele doporučujeme.