Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2295 - Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení


Popis

V areálu firmy Bellama pan Čížek vybudoval africké muzeum. V muzeu můžeme vidět různé druhy vycpaných zvířat ve své zvířecí velikosti, které vypadají jako živé a v návštěvnících vzbuzují velký respekt. Mezi nejvyhledávanější a nejobdivovanější kousky patří žirafa, dále obrovský lední medvěd, jelen, nosorožec, zebra, lvi, antilopy, tygři, hadi, krokodýli a další. Součástí areálu je Zoo park, ve kterém je možno shlédnout: domácí zvířátka, buvola indického, daňky, zubry, a další. www.silesiatourism.com/www/cz/okruh-muzea/africke-muzeum-safari-holcovice-jeleni-2/#title0


Mapa

Navštívil jsem Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Africké muzeum Safari Holčovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°8'28.48"N 17°28'36.15"E
Hodnocení:
2.7
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2295 - Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení


27.09.2019 - dostupná bez problému
08.08.2019 - dostupná bez problému
14.04.2019 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
14. 4. 2019
Parádní místo, nebýt té TZ tak ani nevím jak je tady na okrajích Jeseníku krásně. Na webu psali že o víkendech je otevřeno i v této předsezónní době, ale bohužel mylná informace. Potulovali jsme se tak kolem a přišel tam nějaký správce statku a známku(y) nám prodal. Muzeum určitě přijedeme ještě vzhlédnout.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
k prohlídce
My měli štěstí na mladého průvodce, který nás prvně slušně požádal, že už provádí že si můžeme začít prohlédnou obory se živými zvířaty venku a dohodli jsme se na čase kdy půjdeme na prohlídku my. Exponáty byly stejné, ale časový přes žádný v klidu jsme si vše prohlédli a suvenýry zakoupili na konci prohlídky. Škoda došla jim nálepka. Měli jen blízké rozhledny
 
Jan a Zdeňka Hejnovi
Jan a Zdeňka Hejnovi
záleží na přístupu
Protože ani jednoho z nás vycpané exponáty úplně netáhnou, moc jsme si od Holčovic neslibovali a navštívili je letos velkou měrou kvůli edici Brány Jeseníků.
Abychom byli fér, oba jsme byli velmi zaskočeni množstvím a rozmanitostí exponátů - nabízí se pouze rýpnutí, že opravdu africká je jen čtvrtina až třetina z nich.
Veškeré možné dobré dojmy ale naprosto zničila slečna průvodkyně. Podle informací na webových stránkách začínají prohlídky vždy v celou hodinu - proto jsme 13:50 byli dost překvapeni tabulkou na dveřích "Nezvoňte, probíhá prohlídka!". Rozhodli jsme se tedy počkat před vchodem, kde nás slečna zjevně zevnitř zahlédla (1 jediný kladný bod pro ni) a nabídla nám, ať se k prohlídce přidáme, že začali před chvílí (nebo ať počkám na další prohlídku v 15:00 - dřív ne). Rodinku, kterou provázela, poslala napřed, že nám něco ještě dole zopakuje. Vlastně nám ale řekla jen to, ať se ptáme a ať ji následujeme po schodech, až si vše prohlédneme.
První dvě místnosti jsme proto vzali rychleji, abychom nezdržovali návštěvníky, kteří očividně přišli "včas". V patře slečna průvodkyně stále střídala neosobní, uspěchané a nabiflované fráze (odstavec o praseti bradavičnatém jsme slyšeli 2x - nevypadala, že by si vlastní chyby všimla) a zbytek prohlídky dojem moc nevylepšil - upřednostnili bychom prohlídku bez slečny, zato bez časového presu, neboť stejně většina mluveného výkladu byla "Tady vidíte ______."(dosaďte přečtení popisku pod exponátem).
V konečném důsledku jsme se na konci prohlídky cítili jaksi podvedeně - prohlídka 5 místností a chodbičky za 2x 50 Kč pro nás netrvala dohromady ani 20 minut, ačkoliv mít k tomu prostor, rádi bychom si vše prohlédli pozorněji a v klidu.
 
Tomáš Beránek
Tomáš Beránek
.
muzeum pekne,mi to mely bez vykladu,sice s pruvodkyni ale moc nam toho nerekla,jen kdyz jsme se zeptaly
muzeum stoji za navstevu
 
Milan Gejza Štefan
Africké muzeum Safari
Známka muzea i rozhledny je k dispozici v suvenýrech Afrického muzea. Expozice je nádherná a odborný výklad studentských průvodců popř. p.Petra Sedláčka je na vysoké úrovni. Všem mohu návštěvu tohoto místa vřele doporučit. Vnoučata byla celou expozicí doslova unešena a už teď by si návštěvu spolu s kamarády rádi zopakovali. Pan Čížek vybudoval muzeum opravdu na vysoké úrovni, což je vidět i tím, že muzeum má svou turistickou známku i nálepku.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Africké muzeum Safari
Známka zakoupena v suvenýrech muzea. Krásná expozice.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Sice měli kvůli akci zavřeno,ale potkal jsem paní a ta mi odemkla suvenýry a ochotně mi známky prodala.Šlo vidět,že si sběratelů známek váží.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Africké muzeum Safari
Známka zakoupena v suvenýrech v Africkém muzeum.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek