Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1098 - Arboretum Bílá Lhota


Popis

Zámek s botanickým parkem západně od Litovle, s 500 druhy stromů. Národní přírodní památka.

Mapa

Navštívil jsem Arboretum Bílá Lhota

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Arboretum Bílá Lhota
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
LITOVELSKÉ POMORAVÍ
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°42'34.79"N 16°58'30.93"E
Hodnocení:
2.944
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1098 - Arboretum Bílá Lhota


03.09.2022 - dostupná bez problému
07.08.2022 - dostupná bez problému
09.10.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Pícha
Petr Pícha
Arboretum
Pěkné arboretum. V parném létě příjemná procházka ve stínu rozmanitých stromů.
 
Radek Homola
Radek Homola
Bílá Lhota - arboretum
Krásná procházka bývalým zámeckým parkem.mnoho druhů (i vzácných. 300 let starych) stromů.skoda chátrajícího zámku (asi soukromý majitel).parádní místo na odreagování nebo svatební obřad
 
Radek Homola
Radek Homola
Bílá Lhota - arboretum
Krásná procházka bývalým zámeckým parkem.mnoho druhů (i vzácných. 300 let starych) stromů.skoda chátrajícího zámku (asi soukromý majitel).parádní místo na odreagování nebo svatební obřad
 
wenzel
Arboretum Bílá Lhota
Pěkné arboretum zaměřené především na stromy. Terén prakticky rovinatý, všude plno laviček k odpočinku. Nejkrásnější část arboreta je podle mě okolí jezírka, kde cesta vede po dřevěných lávkách. Hned za vstupem si je možno zahrát venkovní šachy. Arboretum nabízí k prodeji i některé rostlinky, zdarma si opak můžete odnést vyřazené knihy z litovelské knihovny. TZ zakoupena na pokladně.
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
29.06.2019
Krásné arboretum, které určitě stojí za návštěvu. Známka zakoupena na pokladně za 28Kč.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Arboretum Bílá Lhota
Známka zakoupena v pokladně arboreta za cenu 28,- Kč. Známek dostatek. Hezký zážitek. Doporučuji návštěvu.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Arboretum
Známka zakoupena v Arboretu.
 
petazavinac
Líbilo se nám...
Známek dostatek, arboretum OK, i když jsem si nevím proč dřiv myslel, že je to tam větší :) Ale pěkný areál, spíš park, spousta popisek, dostali jsme k zapůjčení tištěného průvodce. Je to fajn, že v Bílé Lhotě něco takového je, jinak by sem asi moc turistů nezavítalo. Určitě lze doporučit návštěvu v horkých letních dnech nebo na jaře, když vše kvete.
 
Petr Bruckner
Petr Bruckner
I mimo otevírací dobu...
...za kostelem nad arboretem lze přelézt zeď a projít se areálem. I mimo vegetační období zajímavé. V areálu pěkné zbytky romantických stavem, staré stromy pozoruhodných tvarů. Pozor!: za kostelem si nějaká starší paní... onanovala a bylo nepříjemné čekat, až skončí abych nepozorován přelezl zpět.
 
Vavřík Ag
Přesně jak to napsala paní Alena, pohodička a TZ dostatek!
 
Alena
TZ k dostání u velmi příjemného a ochotného pána v pokladně :-)
 
thief
arboretum
Arboretum jsem vlastně vůbec neviděl, přesto bych k němu něco rád napsal. Protože jsem před tím navštívil Úsov a jeskyně v Mladeči, přijel jsem k arboretu o půl šesté, tedy půl hodiny před zavírací dobou. Pokladna již byla přesto nedobytně uzamčena a pokladní bůhvíkde. Když po nějaké době přiběhla, byla velmi nepříjemná. Odmítla nás vpustit dovnitř, protože na prohlídku prý potřebujeme aspoň hodinu a ona tu s námi rozhodně nebude. Na slušnou prosbu, že nám bude stačit i dvacet minut na prohlídku exemplářů nedaleko vchodu, jsme byli rezolutně odmítnuti. Postarší pokladní nás odkázala na ceduli u vchodu, kde je psáno, že poslední návštěvníci budou vpuštěni nejpozději hodinu před koncem prohlídky!!! V tu chvíli jsem kapituloval a nechal paní uzavřít arboretum a poklidně se odebrat domů (asi něco dávali v telce). Doma jsem si na stránkách arboreta našel otevírací dobu a ať jsem hledal jak chtěl, nikde zmínka o poslední návštěvě hodinu před zavíračkou. Tak nevím. Buď je otevřeno do šesti nebo tady někdo nehraje fér. Mimochodem paní pokladní jsem nominoval na Hrdinu socialistické práce. Její přístup mne dojal k slzám při vzpomínkách na mládí.TZ snad při jiné návštěvě, proboha hlavně včas. Švestičky vezmeme s sebou.
 
Petr Bruckner
Petr Bruckner
Re: arboretum
Viz můj příspěvek výše. (možná to byla ta samá paní :) )
 
Aleš P.
Skvělé místo. Narozdíl třeba od arboreta v Novém Dvoru není tak roztahané, ale naopak uvidíte spoustu různých stromů na menší ploše. Dobře jsme si tak ve stínu odpočali od horkého slunce.
 
OGGY
Rozhodně doporučuji zvážit termín návštěvy. My jsme v květnu měli možnost vidět kvetoucí magnolie. Kontrasty barev cizokrajných dřevin a jejich listů, to je nejen pastva pro oči, ale dává i vyniknout Vašim fotoaparátům. Pokud ovšem přijedete v podzimním období, budete mít možnost vidět jinou zajímavost. Opadává nějaký japonský listnatý strom a tlející listí do okolí vydává vůni domácích buchet. Takže jaro a podzim jsou pravděpodobně nejvhodnější období pro návštěvu. Jo, a korkovník je opravdu z korku :-)
 
Filip
ahoj známku jsem koupil ve čtvrtek v podvečer na uvedeném místě, podle mě otvíračka sedí s odkazem
 
Zuzík a Frt
Právě tím, jak je arboretum malé se nám zdálo, že je zde opravdu dost rostlin. Sice jsme nenašli podle plánku některé rostliny, ale i tak jsme v arboretu strávili přes hodinu:-)
 
Jirkacek
Chudé arboretum
Ahoj lidi,když jsme jeli v sobotu 25.8.2007 z výstavy TZ na Bouzově,zastavili jsme se s rodinou v Arboretu.Byli jsme zde poprvé,a moc se nám tady nelíbilo.Celkově to je malá plocha,na rybníku měli být kačeny,ale nebyli,jeskyňka uvedená na prospektu byl nějaký zavřený sklep...velikosti plochy odpovídá i vstupné - jen 20 kč.Asi nejzajímavější byly šachy...Doporučuji všem raději navštívit Horizont v Bystrovanech - je hezčí a vstup zdarma.Samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit...
 
Petr Bruckner
Petr Bruckner
Re: Chudé arboretum
Souhlasím(e)! :)
 
Věrka
Arboretum je opravdu moc pěkné. Některé rostlinky zde i prodávají, takže jsme dokoupili něco málo do bylinkové zahrádky a pán velmi ochotně poradil co je pro kterou rostlinku nejlepší. Škoda, že jsme nemohli vzít i větší kytičky - cestu dlouhou cca 300km by za teplého počasí asi přežívaly dost špatně :-(
 
Koksík
arboretum je nádherné, vše se nám tu líbilo, jenom tu turistickou známku tu neměli, takže snad někdy příčtě
 
Klárinka
Zákoutí se stromy
Toto místo doporučuji navštívit. Nachází se hned na malé náměstíčku u hlavní silnice. Je to místo se starými cizokrajnými stromy. Vstupné 20,-Kč. Krásná procházka hlavně teď na jaře, kdy jsou rozkvetlé magnolie.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2796 Turistických známek
2703 Výročních TZ
279 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek