Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1918 - Arboretum Kunratice u Šluknova


Popis

Arboretum Kunratice je nejsevernějším arboretem v České republice a má rozlohu 4,2 ha. Rozprostírá se na rovině a zčásti na mírném svahu. Arboretum je zapsáno ve Světovém seznamu botanických zahrad a arboret.http://www.lesnicka-skola.cz/cz/1280-skolni-arboretum.html

Mapa

Navštívil jsem Arboretum Kunratice u Šluknova

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Zámecká 642, Šluknov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°59'5"N 14°26'44"E
Hodnocení:
2.389
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1918 - Arboretum Kunratice u Šluknova


22.06.2022 - dostupná bez problému
19.03.2022 - dostupná bez problému
08.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra ve Šluknově.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
8. 8. 2021
Na zámku ve Šluknově jsme koupili tuto krásnou, nestandartní turistickou známku. Arboretum už nebylo tak výjimečné, sice tím že vám v info půjčí klíč od brány a potom ho musíte znovu vrátit, je ale ojedinělost. Arboretum funguje jako lesní školka studentů lesnické školy Šluknov, kde manželku nejvíce zaujaly obrovské šišky ze stromu borovice. Nebyla to ale ta co jsou na známce, jelikož na TZ je ze smrku :-)
 
Tomasz Kożuchowski
Tomasz Kożuchowski
TZ 1918
Znaczek kupiony w Infocentrum w zamku w Sluknowie.
Dostępny bez problemu. Cena 40 Koron.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC Šluknov.
Aboretum je školský projekt přírodního významu má tu vysazen strom Platan javorlistý bývalí prezident Václav Klaus.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
klíče
Cesta k arboretu byla přístupná dle možností avšak brána byla zamčená a jediná možnost byla zapůjčení klíče v zámku Šluknov. Klíč je samozřejmě nutné vrátit, což dost kazí plán při určité trase.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
8.5.2017
Klíče od arboreta jsme si půjčili v Infu na zámku.
Bez zálohy za klíč, proti ofocení OP + telefonímu číslu. Vstup zdarma. Pro laiky, jako jsme my, "pouze" příjemná procházka. Identifikace jednotlivých stromů s krátkým popisem umístěna velmi sporadicky.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
Re: TZ zbytečná
Klíče lze zapůjčit v IC ve Šluknově.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
TZ zbytečná
Přidávám se k názorům níže - arboretum by nemělo být známkovým místem. Dá se do něj podívat jen přes plot, otevřeno jen zcela výjimečně, prohlídku nutno domlouvat předem. To všechno jsou věci, které návštěvníky odrazují.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
TZ dostupná na zámku ve Šluknově za 35 Kč. Přestože mám parky a botanické zahrady ráda, tak toto místo mě příliš neoslovilo. A navíc nemám v oblibě místa, kde se prohlídka, i o prázdninách, musí domlouvat předem.
 
Petr
Dle mého názoru jedna ze známek dosti zbytečných.Věřím,že odborníci arboretum ocení,ale pomineme-li fakt,že jsem tak nějak z principu proti TZ,které se nedají koupit přímo na místě(při vší úctě ke sběratelům je myslím dost těch,kteří takovou známku ve sbírce mají,aniž by vůbec tušili,kde arboretum je a jak vypadá)by "běžní turisté" víc ocenili TZ Brtníků,Doubic či Geologické mapy v Zahradách.
 
Petr
Známka
zakoupena bez problémů v IC Šluknov,kde je velký výběr suvenýrů,pohledů,publikací a prospektů,a navíc velmi příjemná obsluha.Známka samoptná mi ovšem přijde z kategorie těch,na kterých se nahání jejich počet.Věřím,že odborníka může arboretum zajímat,ovšem mě všechny známky které se kupují "mimo místo" přijdou že ani tak nejde o propagaci místa,ale o zisk.I když my měli shodou okolností namířeno ze Šluknova pěšky do Brtníků,tudíž jsme do arboreta nahlédli aspon přes plot....
 
romik
známka koupena bez problémů na zámku , klíče od arboreta tam opravdu mají , ale je potřeba je tam opět vrátit ,což se nám moc nehodilo, jelikož jsme tam byli na kolech a pak pokračovali jiným směrem ,takže jsme procházku po arboretu vypustili
 
Bohdana
Známka za 30,- Kč
Známku jsem koupila v budově Lesnické školy za 30,- Kč. Informovali mě, že je možné zakoupit i v IC na zámku ve Šluknově, kde mají k dispozici klíče od Arboreta v Kunraticích (vzdáleno cca 3 km) a půjčí je k prohlídce.
 
Rumburak
Už není za 40,- !!
23.5. se mi podařilo tuto TZ zakoupit přímo v Lesnické škole Šluknov za 3O,- Kč. Samotné prodejní místo je ovšem poněkud utajené ve školní budově, navíc právě probíhaly maturity, měl jsem však štěstí - pracovnice školy mně ochotně doprovodila do příslušné kanceláře a zde mi TZ dali vybrat z krabice. Tímto jim vyslovuji svůj dík a uznání. Otázkou ovšem bude dostupnost této známky v době školních prázdnin ... Dále je možno TZ zakoupit v IC na zámku Šluknov (doporučuju !!) za 33,- Kč. O vstup do arboreta jsem se ani nepokoušel, nepoť uznávám, že mně jako laikovi by návštěva bez odborného výkladu asi mnoho nepřinesla.
 
Béďa
TZ dostupná v IČKU-zámek Šluknov. Je to zlodějina - požadují za ni 40,- kča tak jsem ji nekoupil. Jinak upozornění : pokud tuto lokalitu budete hledat na mapách (www.seznam - mapy) je špatně umístěna. Po zadání Kunratice u Šluknova (kde se nachází arboretum) vás vyhledávač nasměruje do obceKunratice u České Kamenice - A TO JE ŠPATNĚ !!!! - dejte si na to pozor nebo pojedete zbytečně. Kunratice u Šluknova jsou od Šluknova asi 4-5 km.Jinak je to zbytečné známkové místo - neustále zavřeno mimo objednání pro velké skupiny lidí.
 
Kala2
Předražená známka
Známku jsem zakoupil v Íčku na zámku. Když už jsem se kodrcal tak daleko, vzal jí i za 40 Kč. Prý jim známky za tuto cenu prodává lesnická škola. Nemohl jsem ověřit, za kolik je prodávají tam. Info v lesnické škole má otevřeno ve středu 11.30-12.15 a 14.00-17.00. Stejně je to nesmysl. Arboretum prakticky lze navštívit pouze v den otevřených dveří nebo na objednání, když dáte dohromady skupinku lidí ... :-)) Jsem rád, že nedostali můj hlas. Můžete ale navštívit zámek. Prohlídka je každou celou hodinu (mimo 12).
 
josef
trošku drahá známka 40 kč
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek