Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1629 - Archelogický skanzen Březno u Loun


Popis

Archelogický skanzen je součástí Okresního muzea v Lounech. Současná podoba skanzenu je výsledkem dlouholetého odborného archelogického experimentu a pro svou vědeckou hodnotu uznávána i v zahraničí.

Mapa

Navštívil jsem Archelogický skanzen Březno u Loun

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Archeoskanzen, Březno u Loun
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°21'34"N 13°44'55"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1629 - Archelogický skanzen Březno u Loun
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1629 - Archelogický skanzen Březno u Loun


18.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny skanzenu.
 
Petr Maronek
Petr Maronek
Známku mít budou
Dostal jsem informaci, že jsou známky objednané a budou k dispozici v brzké době.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Bez vstupenky
Dvě dospělé osoby, vstupné 100,- Kč. Čekám na vstupenku, nedostávám ji. Na přímou žádost je mi odpovězeno "dnes je tu akce, tak vstupenky nedáváme". Zajímavé...
Uvnitř skanzenu probíhají jakési hry pro malé děti. Házení svazku slámy přes laťku a pod. No, zřejmě paní u pokladny když viděla přicházet dva starší manžele usoudila, že se nejdeme podívat "jen" na skanzen, ale že se hodláme zúčastnit právě těchto her, tak nám vstupné předražila o 150% a to bez jakéhokoliv dokladu. Až při odchodu jsme si všimli ceníku: vstupné dospělá osoba 20,- Kč, vstupné na akce dobrovolné, doporučené (!!!) vstupné na akci 50,- Kč. Pochopitelně nejde o těch 30 (za dvojici 60) Kč, ale tak nějak mi připadá, že něco je asi špatně.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Skanzen Březno
Do skanzenu jsme se dostali z Loun po žluté značce krásnou procházkou kolem Ohře. Skanzen otevřen od května do konce září, známek mají dostatek. Z Března pak návrat do Loun vlakem, kde jsme navštívili muzeu, kde právě probíhá výstava Karlštejnského pokladu. I v muzeu známku měli a navíc i VTZ ke 125. výročí založení muzea. Muzeu je o víkendech otevřeno až od 13 hodin.
 
Lenka
dostupnost
Známka jde koupit i v Muzeu v Lounech, které má otevřeno i o víkendu.
 
Libor Marek
Libor Marek
23/05/2015
Malý pravěký skanzen, vypadal opuštěně, ale pán přišel do pokladny ze sousedního pozemku. TZ zakoupena v pokladně.
 
Eva
Vzhledem k návštěvě na konci října za dušičkového počasí jsme si nedávali moc naději, že ve skanzenu někdo bude. Ale info na internetu se tentokrát krylo s realitou. Na zazvonění nám ochotný pán prodal TZ a pozotvíral, co bylo třeba, abychom si mohli vše sami prohlédnout.
 
gerbera
Známek dostatek v pokladně, hezké razítko.
 
Janex
V sobotu 25. 6. 2011 TZ nedostupná. Otevírací doba je dle webových stránek 9-17 hodin, ale kolem 13:00 ve skanzenu kromě hlídacího psa nebyl nikdo.
 
Ondra + Kuba+ Hanička
Březno - Louny
Dneska ( 12.3 2011) jsme se cestou do Loun zastavili v archeologickém skanzenu v Březně u Loun. I když bude otevřeno až v dubnu, milý pán prodal známku a ostatní suvenýry a nechal nás, ať si sami projdeme skanzen. Důvodem změny otvíračky je rákosí naskládané v Dlouhém domě. Skanzen jsme si tedy prošli a líbil se nám :) Jen jsme skanzem nemohli najít, protože je zde špatné značení. Ale i přes to jsme skanzen navštívili a poté hurá do Loun...... :D
 
eMPage
Příjemné popovídání si s obsluhou kasy (starý pán), ovšem ta cesta...to je jako jít po asfaltové poušti...ideální cesta pro kolo, pěšky ale značně unaví
 
Radka
Známka je bez problémů dostupná i mimo sezónu, pokladna má sice zavřeno, ale je tam hodný správce, který vám známku prodá a dovolí vám i se po skanzenu projít. a stojí to fakt za to, přestože skanzen není moc velký, je tam toho hodně zajímavého k vidění.
 
Eva
Velice zajímavý skanzen. Sice opravdu maličký, ale o to působivější. Poděkování patří ochotnému pánovi od vstupu...nabídl se nám jako průvodce a nemělo to chybu. Je vidět, že je znalý místa i historie a opravdu působivě vyprávěl. To vše za směšné vstupné 20,00/10,00 Kč......Děkujeme.
 
Iška
Skansen je sice maličký, ale o to zajímavější. Při jeho budování usilovali archeologové o co nejvěrnější napodobení pravěkých postupů při stavbě obydlí a experimentálně se zkoušely i jejich vlastnosti. Tento skanzen tedy maximálně přesně přibližuje život v pravěku. To je skutečně velký zážitek.
 
Tatík
Otevřeno 1.5.-30.9. denně 9-17 hod. mimo pondělí. Turistických známek a pohledů dostatek, vstupné 20,- (10,-) Kč. Vše podstatné je na informačních panelech, objektů je bohužel jen šest. Letos se prý neplánuje ani žádná akce.
 
Pařez
Dnes v úterý nám ve skanzenu otevřel ochotný pán a prodal nám vstupné i TZ a provedl nás po všech objektech s vyčerpávajícím výkladem. Díky! Znovu opakoval, že jsou tam každý den. TZ mají dostatek. Navíc i pěkné razítko do vandrbuchu (stejný motiv jako na TZ).
 
kremic
Akce ve skanzenu pořádá muzeum v Lounech. Zapřemýšlela bych nad možností prodávat známku tam, nebo v Postoloprtech, které jsou nejbližší a mají také svou známku.
 
PAVEL
Známka v pracovní dny dostupná bez problémů do 15.hod.Skanzen je zavřený ale na vyžádání známku u poklady ochotněprodá zaměstnanec objektu.
 
feli
Rýmařovští opravte
Skanzen je v okrese Louny a ne v Mladé Boleslavi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek