Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1710 - Archeopark Netolice


Popis

Archeopark Netolice se nachází na místě bývalého přemyslovského hradiště na vrchu sv. Ján. Najdeme zde opevnění a strážní věž, která bude sloužit jako rozhledna. Archeopark je součástí sítě naučných stezek, které jsou kolem města budovány.

Mapa

Navštívil jsem Archeopark Netolice

Prodejní místa:

Zlaté známkové prodejní místoToto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také stamp medaili Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum JUDr. O. Kudrny, Netolice, náměstí (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
49°3'5"N 14°12'10"E
Hodnocení:
2.238
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1710 - Archeopark Netolice


26.08.2018 - dostupná bez problému
12.07.2018 - dostupná bez problému
26.08.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Archeo
Archeopark je už poněkud zanedbaný,známka podle mě zbytečná.TZ v IC na náměstí bez problému.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC Netolice.
 
Alena Kosťunová
Alena Kosťunová
TZ
Známka koupena v IC v Netolicích.
 
wenzel
Archeopark Netolice
DO archeoparku jsme zavítali v neděli navečer, za jasného počasí. Vyhlídková věž byla krásně osvětlena a pohled na podvečerní Netolice a okolí byl opravdu pěkný. Samotný archeopark tvoří vyhlídnová věžička a "cosi (kruhového půdorysu) trávou zarostlého". Jsou zde i informační cedule s popisky a obrázky. Známku bych místu asi neudělil, známka z Netilic by se mohla vztahovat i na archeopark.Známka je k mání kromě IC také v občerstvení Na Vyhlídce- zde doporučuji zajít, je to asi 150 metrů od archeoparku, směrovka je na sloupu. Občerstvení provozuje místní chatař, který vám o okolí poví úplně všechno- mj. to, jak zde pan Troška natáčel Babovřesky a zrovna v jeho občerstvení čekali filmaři na nějaké záběry. Pán je rád za každého člověka, který zde zavítá, my ten den byli druzí (a poslední).
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Hradiště na stezce
Na výpravě po Linecké stezce je Netolicke hradiště buď výchozím, anebo konečným bodem. Vez je přístupná od rána do večera: ráno ji někdo odemkne a večer zamkne ( říkali v IC), z veze je nádherný pohled na mesto. Známka v IC.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
V infocentru bez problémů, mají tam i další známky.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Archeopark
Známka zakoupena v IC v muzeu na náměstí. Přes archeopark vede tříkilometrová NS, která nás seznámila s většinou zajímavostí v Netolicích.
 
Vratislav Stříbrný
Vratislav Stříbrný
Archeopark
TZ jsem pořídil v občerstvení na vyhlídce, kde je velmi milý pán a dlouze nám vyprávěl o okolí. Na závěr jsme dostali Havlovku pro zamilované, to si nenechte ujít!
 
magipriba
Archeopark Netolice
Z dřevěné stavby nad městem hezký výhled na Netolice, ale i část Šumavy (Boubín, Bobík, ...). Přístup po zelené turistické značce rozhodně není pro cyklisty, ale kola lze zamknout k lavičce u potoka kousek pod archeoparkem. Známka bez problému zakoupena na náměstí v infocentru/muzeu. U vstupu jsme museli i v otevíracích hodinách zazvonit, ale bzučák nám otevřel okamžitě.
 
Pižitka
Turistickou známku je možné zakoupit přímo v Archeoparku, v bufetu Na Vyhlídce - je zde velice ochotný pán, TZ za 30,- káva za lidových 10,- kč. Bohužel zatím jen o víkendech.
 
Tatík
Zatím stále stojí jen několik desítek metrů hradeb a věž-rozhledna. Řemeslnou práci je třeba obdivovat. Archeopark je dostupný po okružní naučné stezce Netolicemi z náměstí. Turistických známek a pohledů dostatek v muzeu.
 
Veru a Honzí
Z věže je krásný výhled na Netolice. Myslíme, že návštěva stojí za to.
 
Lucka
Známku jsem si koupili na infocentru v Netolicích za 25,- stará.Na infu zde můžete koupit také známku číslo 793 - Netolice a 302 - Kratochvíle (obě již nové za 30,- Kč)
 
Kampa
Archeopark je stále ve výstavbě.Zatím je vybudováno jen opevnění s vyhlídkovou věží,které je motivem TZ,zbytek tvoří kynologické cvičiště a bikrosová dráha,takže s návštěvou doporučuji zatím posečkat.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2538 Turistických známek
2318 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Infocentrum turistických známek

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek