Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 708 - Babí lom - Lelekovice


Popis

Betonová rozhledna z roku 1961 na vrcholu Babího Lomu u Lelekovic, severně od Brna.


Mapa

Navštívil jsem Babí lom - Lelekovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion Na Gruntě, Vranov 70
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Na Poňavě, Poňava 124/42
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°18'18.87"N 16°34'34.45"E
Hodnocení:
2.877
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 708 - Babí lom - Lelekovice


17.04.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
05.07.2021 - nemají sběratelský předmět
23.04.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
V restauraci Na Poňavě je nemají a pension měl v pondělí zavřeno. Neúspěch.
 
OKŽ
OKŽ
výstup
Z Lelekovic je cesta poněkud strmá a jde se hlavně po kořenech stromů a prašné půdě. Z Vranova je cesta mírnější, zato narazíte na krásná místa na fotky, ale i na úzké skalní uličky, na kterých se hodí použít všechny končetiny. Ale jinak krásný výlet!
 
Šárka Kudrová
Šárka Kudrová
Babí lom rozhledna
Naše cesta vedla od Vranova,pohodová cesta lesem,kterou ušel i nás 3 letý syn. Výstup po skalách ,pro mě jako začátečníka byl adrenalin,ale super. Výhled parádní.
TZ zakoupena v penzionu na Gruntě za 30,-
 
Sovák
Dostupná v pohodě
V týdnu jsme se tam zastavili na osvěžení
a TZ byla dostupná v pohodě
i ta výroční k 55 letům od otevření
rozhledny Babí lom.
S+D+K
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Nádhera
Nejen výhled, ale i cesta po skalách k ní :-)
 
Jiří Šmerda
Jiří Šmerda
TZ
Zakoupená v penzioně Na Gruntě.Výborné jídlo za velmi slušné ceny.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Babí lom
Známka zakoupena v penzionu na Gruntě.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Restaurace v Penzionu na Gruntě má po a út zavřeno, ale když jsme zazvonili, tak nám známku prodali.
 
Bazilišek
Babí Lom
Děláte si snad srandu? Z náměstí z Lelekovic až na rozhlednu za 20 minut! A co se týče těch skalek z druhé strany, pohodové a krásné.
 
Iva
Tak to byl mazec.Myslím,že zítra nebudu chodit.Ó kolena,kolena.Cesta se zdála hrozně dlouhá,už jsme mysleli,že tam ani žádná rozhledna není a to je podle rozcestníku 500m.Ale vyplatilo se to nevzdat.Výhled úžasný.
 
Vašek
Známku jsem pořídil za klasickou cenu, takže už asi změnili svoji obchodní politiku. Navíc i jídlo bylo chutné a levné. Výlet jsme si maximálně užili.
 
Syd
27. 6. 2012 jsem z Brna dorazil na kole do Vranova. Bohužel penzion Na Gruntě měl otevřeno až od 16h a ani po zazvonění nikdo nepřišel. Takže tentokrát bez známky.
 
Slávek Č.
Skvělý zážitek
Nějaké to skalisko jsem na hřebenu Babího lomu,čekal,ale skutečnost zcelapřekonala očekávání.Tak náročný úsek(ca.600m),ale zárověň tak krásný jsme skamarádem neočekávali.A na konci jako bonbónek čekala rozhledna Babí lom.Jenta přeháňka byla naprosto zbytečná.Každopádně je to další poctivě "odpracova-ná" TZ.Z Lelekovic bych to ale šlapal nerad.Zejména,když je po dešti.To musí býtlahůdka.Rozhodně při návštěvě toho místa nevynechejte vrchol.Nádherná skalis-ka s pěknými výhledy.Těch ca.250m za to rozhodně stojí.TV v hostinci "Na Poňa-vě" mají všechny tři,pohledy ale nikoliv.Ty dostanete v Hotelu "Babí lom" i s pěk-ným razítkem.
 
Aktuální info o koupi TZ
Mají
TZ mají v penzinu Na gruntě stále k dostání. Ceny jídla a pití jsou příznivé.
 
jirkacek
rozhledna Babí Lom Lelekovice
Na rozhlednu jsme se vydali o něco delší cestou z Vranova - ta z Lelekovic je sice kratší, ale stoupání je poměrně drsné. Auto jsme nechali přímo u penzionu Na gruntě, kde jsme také koupili TZ za správnou cenu - razítko rozhledny ovšem nemají. Od penzionu nás čekala příjemná cesta lesem až k lelkovadlu. Co to je se dozvíte v mém příspěvku na http://www.turistika.cz/mista/rozhledna-babi-lom-u-lelekovicOd lelkovadla následovalo již krátké a prudké stupání až na skalnatý hřbet. Odtud je to k rozhledně jen půl kilometru. Ovšem pokud nejste zrovna kamzíci, bude Vám tato vzdálenost trvat třeba i hodinu. Navíc se cestou otevírají zajímavé výhledy do kraje. A cesta po skalách nahoru a dolů dá opravdu zabrat.A právě tato cesta je zajímavější než rozhledna sama. Můžete se vydat i na druhou stranu - když přijdete od lelkovadla na hřbet, dejte se doleva, až přijdete na skálu, kde dříve stávala také jedna vyhlídka. Foto najdete taktéž v mém příspěvku.Zkrátka tuto rozhlednu si nesmíte nechat ujít !
 
stan
predrazena znamka obsluha nic moc a jidlo z jidelaku pani pry neumi uvarit tak ma jen tri jidla kanci gulas za 160kc flamendr za 69 ten byl dobrej a jeste smazeny tvargle za 70 kc ale pozor uctuje potom 15 kc za tatarku a prilohu
 
václav šimůnek
babí lom
Vyráželi jsme z Lelekovic z restaurace Babí Lom - trasa červená - pořádný kopec - moc pěkná rozhledna; k restauraci Babí Lom - příjemná obsluha, chutné občerstvení; dostupnost známky - bohužel ve Vranově v penzionu Na gruntě za 35,- (prodejce na ceně trval, i když jsme cenu reklamovali !?! - což zamrzí, a ne kvůli pětikoruně) a navíc pondělí a úterý zavřeno.
 
ales68
Doporučuji trasu od Hospůdky v Podlesí , kde můžete parkovat auto i kolo -akorát mě mrzí , že zde můžete získat pouze razítko, ale co se týče občerstvení neváhejte. Po půl hodině pohodovou chůzí vás turistická značka dovede na rozhlednu. Turistickou známku koupíte ve Vranově - penzion Na Gruntě - 35,Kč
 
juan
Známku jsem též koupil v penzioně Na Gruntě a též za 35,-. Bohužel, některá prodejní místasi ze známek dělají kapánek byznys.
 
magipriba
V Penzionu Na Gruntě mají známku o 5 korun předraženou. Za novou verzi s minisamolepkou chtějí 35,-. Neboť zde není jiné prodejní místo,koupil jsem ji,ale prodávajícího jsem na tuto skutečnost upozornil. Tvrdil mi,že nová nákupní cena známky je 30,- a prodejní 35,-,což je evidentní lež. Proto jsme se zde také odmítli občerstvit a pokračovali k restauraci U KLÍMŮ,která se nachází přímo pod klášterem. Známky zde sice nemají(škoda),ale aspoň nelžou. Cestou z Babího lomu do Vranova všem doporučuji,aby se 'odlelkovali' v 'lelkovadle'. Velmi vtipné místo.
 
Zdeněk
V sobotu jsme si vyšlápli z České na Babí lom, procházka byla krásná, výstup k rozhledně a skalnatý hřeben super. Asi ve 12:30 jsme došli do Vranova a stavili se v penzionu Na Gruntě, opět zde byla cedulka "Dnes otevřeno od 14. hod.", ale nenechali jsme se odradit, zkusili zazvonit a TZ si bez problémů koupili.Kdyby bylo otevřeno, dali bychom si i něco k pití, či jídlu, ale takhle jsme byli nuceni jít o dům dál. Potom si ale nikdo nemůže ztěžovat, že turisté si jen Na Gruntě jen "koupí známku a oklepou boty"...Navštívili jsme potom ještě Paulánský klášter a vydali se dál po žluté do Adamova.
 
Milan
Známka dostupná, navrhuji ji také prodávat v hotelu Babí lom v Lelekovicích, mají zde i razítko. Na rozhlednu jsme šlapali z Lelekovic no a pro známku jsme museli dojet do Vranova. Jinak na Kretenech jsem četl něco o bublinkovém pánovi, už vím o co jde. Nejenom, že fouká bubliny z rozhledny, také posílá vlaštovky a Ufo. Pěkný zážitek pro děti, prý je tam každou sobotu a neděli.
 
Petr
Tohle prodejní místo je na prd. V sobotu mají uvedenou otvírací dobu od 11:00 hod, přišli jsme v 13:00 hod. a nylo ještě zavřeno. Na dvřích jsme pak objevili tabulku" Dnes otevřeno od 14. hod".
 
franta
28.10.2009 ve 14 00 známka není!
 
magipriba
Z rozhledny je parádní výhled,celé to místo je velmi pěkné,půlkilometrový úsek červené turistické značky po skalnetém hřebeni je jen pro zdatné turisty,ale stojí za námahu. V restauraci NA GRUNTĚ na dveřích vyvěšena následující otevírací doba: po,út ZAVŘENO, st,čt,pá 16-20, so 12-22, ne 12-20. Pension podle cedule funguje nonstop,na dveřích je zvonek. Dostupnost známky jsem nezkoušel,sbírám jen místa navštívená s partnerkou, a na Babím lomu jsem byl sám :-( . Pod klášterem mohu doporučit restauraci U KLÍMŮ, příjemná obsluha a velmi levné polední menu.
 
Petr M.
super cross
Pro ty, kteří nemají moc času, doporučuju vyrazit z Lelekovic po červená, která vás přes super vyhlídku a hřeben dovede do Vranova. Trošku zklamala kvalita jídla v penzionu Na Gruntě, ale zase to kompenzovala velmi mladá obsluha ;-)...
 
Josef Šlesinger
Doporučuji..
Vřele doporučuji Penzion Na gruntě, známku jsme pořídili bez problémů, navíc nás obsluha zachránila před umrznutím podáním výborného grogu a usazením u sálajících kamen.. děkujeme!!
 
Josef Šlesinger
Doporučuji..
Vřele doporučuji Penzion Na gruntě, známku jsme pořídili bez problémů, navíc nás obsluha zachránila před umrznutím podáním výborného grogu a usazením u sálajících kamen.. děkujeme!!
 
Norbert
Při svatoštěpánském výšlapu z Vranova na Babí lom jsme se zastavili v klášteře Vranov, prohlédli jsme si betlém a poté i opravovvaný klášter. Zkusili jsme se zastavit i v kanceláři a i když bylo zavřeno, jedna z řádových sestřiček nám velmi ochotně známku prodala. Moc jí děkujeme a přejeme vše dobré.....
 
Robil
Dobré pivo, dobrá kuchyně, nekuřácké prostředí.
 
Zdenek
Skvělý výlet
Vyšlo nám počasí, známku mají v Penzionu na gruntě, který je sice malý, ale útulný.
 
Mirka
V penzionu Na gruntě ve Vranově k dostání bez problémů,pokud jedete s kočárem jako my nebo na kole,tak ale vyražte z Lelekovic.
 
Blanca
Zajděte na řízek
Známka k dostaní bez problémů. Penzion "Na Gruntě" Vás skvěle pohostí, mají perfektní jídlo i pití za super ceny - tak obrovský kuřecí řízek (teď to není myšleno ironicky, ale vážně) jsem na talíři ještě neviděla. Doporučuju!!!
 
Michal
V Penzionu Na gruntě známka bez problémů.
 
Klára
V Penzionu Na gruntě známku momentálně nemají.
 
Sana
TZ k dispozici, dnes otevřeno už před jedenáctou, ačkoli oficiálně mělo být otevřeno až od dvanácti...
 
Stanislav
TZ vyprodána, personál vypadal, že ho žádostí o TZ velmi obtěžuji.
 
sam03
TZ v penzionu.Souhlasím s panem Holešovským,že na prodeji TZ žádný podnik nezbohatne.Tímto mu chci
poděkovat,že se tohoto ujal a že si máme známku vůbec kde koupit.
 
Erva
Penzion má ve všední dny otevřeno až od 16h takže dřív nelze známku koupit.
 
Tom
20.2. V okolí přímo ideální podmínky pro běžkování!
 
Antonin holešovský
Otvírací doba
Vážení turisté,sběratelé .V okolí Babího lomu je několik rest.provozoven.Dokonce je v Lelekovicích hotel se
jménem "Babí lom".Nikdo se ale nechtěl tak obchodně nezajímavým artiklem zabývat.Nechal jsem se
přesvědčit,že se zájmem o známky se zvýší i tržba v naší malé restauraci.Je to hluboký omyl.Většina turistůsi
koupí známku,pouižije naše sociální zařízení,oklepe bláto z bot.někdy vytáhnou i svoji svačinu,odhodí odpadky
do naší popelnice a odejdou.I přez tuto skutečnost a stížnosti ,jak čtu,zákazníků jsme za rok prodali
400.kusů těchto známek. Na dveřích penzionu je vyvěšena otevírací doba:Všední dny od 16 do 22 Sobota a
neděle od 11 do 22 mimo jiné je tam i číslo mob.telefonů na které nás kdykoliv dovoláte,protože toto
spojení bezproblémů funguje na ubytovací služby. s pozdravem Penzion na gruntě
 
Clar
Známku nebylo možné koupit - v sobotu je doprodali, v neděli už na výletníky nezbylo.. Na to, že je to
známka kousek od Brna, hojně navštěvované turistické místo, je to celkem ostuda.. :o(((
 
Pátrač
T.Z. Jim chybí už skoro 4 týdny a to i přez objednání v rýmařově.
 
Ruffi
Penzion Na Gruntě
Jel jsem na kole okolo :-).Přestože byl svátek, restaurace byla otevřena a známka dostupná bez problému.
 
MilanL
Přechod skalnatého hřebene Babího Lomu je romantická vycházka a všem, kdo se dostanou do okolí Brna vřele
doporučuji. V penzionu nejsou na větší množství návštěvníků zařízení ale známku měli bez problémů a dali i
vybrat.
 
Nina
Obsluha není schopná říci otvírací dobu. PO - PA zavřeno. Víkend od 10 - ?
 
Claricia
Babí lom v zimě
Penzion Na Gruntě jsem našla bez problému, protože je po cestěna rozhlednu. Ovšem - protože jsem tam byla
okolo půl dvanácté - zavřeno.Takže jsem si vyfotila zavřené dveře, na kterých visí klasické velké kolo
turistických známek, a budu doufat, že známka dojde z Rýmařova...Ale na zimní procházku se tahle trasa
rozhodně nehodí. V létě vřele doporučuji, v zimě rozhodně ne.
 
Radek
Velký výběr vynikajících polévek. Jednotná cena 15 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek