Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 426 - Bělá pod Bezdězem


Popis

Středověké opevněné město v "podhradí" Bezdězu s řadou památek, především barokním zámkem, v němž je dnes expozice historie kraje.

Mapa

Navštívil jsem Bělá pod Bezdězem

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykovo nám. 140, Bělá pod Bezdězem
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Bělá pod Bezdězem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mladá Boleslav
Poloha:
50°30'5"N 14°48'27.3"E
Hodnocení:
2.328
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 426 - Bělá pod Bezdězem


08.09.2023 - dostupná bez problému
18.08.2023 - dostupná bez problému
18.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Po příjezdu do Bělé mě překvapilo moc pěkně upravené náměstí, stromy, květiny, vodní prvky, uprostřed malý hudební altánek... Pro tz jsem zamířila do zámku, ale to je bohužel jiný svět. Budova je dost omšelá, je vidět, že peněz na opravy se nedostává. Íčko mělo být otevřené, ale vedle dveří cedulka 29+30.9. zavřeno. V muzeu v patře tz nevedou, což mi sdělila přítomná paní šeptem s mobilem na uchu, asi důležitý hovor...
Takže zpět na náměstí, kde se naštěstí nachází druhé mini íčko v městské knihovně, tam jsem konečně tz 426 ulovila. Pár kroků od náměstí mě zaujala Česká brána a zbytky hradeb, dále kostel sv. Václava, jenž by také snesl nějaké opravy.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena na pokladně ne moc hezkého zámku.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná na zámku za 30kč. Mají tam i VTZ 100 let ČSR, 100 let od založení skautingu v Bělé p.B.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Moc pěkné náměstí kde jsem si koupil zmrzlinu a šel na zámek pro známku kde jich mají dostatek.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ zámek Bělá pod Bezdězem
Zámek jsme navštívili dnes. Je pěkný ,ale potřeboval by opravit prý se na to schánějí dotace. Zajímavá prohlídka z historie zámku a něco málo i o Karlu Hynku Máchvi. Prohlídka i směřuje do kaple sv. Josefa ,která je dochovalá na historický záchod a zámecké sklepení. Zámek určitě doporučuji navštívit TZ spolu s VTZ sz edice 100.výročí Československé republiky Bělá pod Bezdězem dostupná bez problému v infocentru přímo na zámku s milou slečnou a ochotným pánem. Bělá pod Bezdězem jako město je moc pěkné hlavně na náměstí s památníkem. A určitě ještě doporučuji navštívit inline areal s rozhlednou Vrchbělá. Bělá pod Bezdězem je prostě pěkné město.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Bělá pod Bezdězem
Turistická známka spolu s výroční známkou z edice 100. výročí vzniku Československé republiky koupena v infocentru přímo na zámku. Zámek sám o sobě je pěkný, ale v hrozném stavu, snad se brzy dočká opravy. Jinak městečko celkem překvapilo, náměstí hezké a udržované, některé domy na náměstí velmi pěkné. K prohlídce doporučuji v sezóně otevřený kostel sv. Václava, kde vám zapálená paní poví vše o historii kostela a bývalého kláštera, kam vás za symbolické vstupné také vezme a ukáže vám krásné malované stropy. Kousek od kostela se nachází Česká brána, pozůstatek bývalého městského opevnění, stojí rozhodně za návštěvu. Od brány nedaleko ještě kostel Povýšení sv. Kříže s malebným hřbitovem. Bělá pod Bezdězem mile překvapila, místo rozhodně stojí za návštěvu.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
IC v pátek zavřeno, ale naštěstí známka byla v zámecké pokladně
 
Jan Hejna
Jan Hejna
stojí za návštěvu
Rekonstrukce zámku je stále ve velmi raném stádiu - souhlasíme s panem Sečkárem.
Číslovaná TZ i výroční ČSR jsou bez problémů k dostání v infocentru na zámku u milé paní průvodkyně. Vstupné je ryze symbolické - absolvovali jsme výklad o dětské manufaktuře i s možností vyzkoušet si některá řemesla a prohlídku sklepních prostor. Od července opět začnou i prohlídky zámku jako takového.
Paní v muzeu v horním patře nás dokonce vzala i do kaple.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Bělá pod Bezdězem
V tragickém stavu je třeba Červená Řečice, tady to ani zdaleka tak strašné není. Ale pravda je, že by to tu ještě pár let a milionů na opravy sneslo. Věž je opravena hezky, snad se bude pokračovat, tohle místo má potenciál.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v IC na náměstí. Mají i novou VTZ 100.výročí vzniku ČSR.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Bělá pod Bezdězem
Známka zakoupena na pokladně zámku.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
About
Zámek je v tragickém stavu, ale mají tam aspoň muzeum. Známku jsem koupil na náměstí (Íčko), kde mají moc hezký park.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11.8.2015
Zámek jsme navštívili kolem 17-té hodiny, připadal mi opuštěný. Na nádvoří sedí pochybné existence s láhví nína v ruce. V muzeu mi známku prodali, ale vůbec mne toto místo nenadchlo.
 
Petr Cejpek
Petr Cejpek
pochvala
V muzeu známky nemají ale v průchodu je info kde mi ji ochotná milá paní prodala i když bylo už cca 15minut po zavíračce.Dekuji
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
....
Chtěli jsme navštívit muzeum v zámku a při té příležitoti jsme zjistili, že probíhají i prohlídky zámku. Průvodce, na kterého jsme zazvonili, se nás ujal půl hodiny před poslední prohlídkou v 15:00 a nebyli jsme zklamáni. Nebylo to nezáživné, našprtané povídání brigádníka, ale zasvěcený výklad evidentně zaujatého, přímého účastníka podílejícího se na obnově zámku. Věnoval se nám takřka hodinu za směšných Kč 20,00 na osobu.
 
David Trojan
David Trojan
****
Já, na rozdíl od ostatních turistů, mohu Bělou vřele doporučit, zbytky středověkého opevnění s dominantní Českou branou, pěkná radnice ze 17. století s unikátem - jeden ze čtyř zachovalých českých loktů, bývalý augustiniánský klášter s barokním kostelem sv. Václava, farní kostel Povýšení sv. Kříže, nově rekonstruované náměstí a renesančně-barokní zámek s muzeem (historie Bělska,nádherné renesanční stropa, výstavy, gotická Bělská madona, nově rekonstruovaná zámecká kaple sv. Josefa) a zámecký okruh (půda, výstava o Valdštejnech na Bělsku, kaple, sklepení s expozicí o Václavu Krolmusovi a jeho pátrání na blízkém Skalsku)...
 
Jan a Ríša
Do zámku v Bělé NIKDY NEEEE!!!!
Poprvé za leta, co sbíráme známky se nám stalo, že v pokladně zámku v Bělé pod Bezdězem nám odmítli prodat známku, pokud si nezakoupíme vstupenku do muzea!!!!! Nejde o těch pár kaček, ale o PODSTATU PROBLÉMU!!!! Měli jsme hned na začátku zkažený celý den. Je takovéto jednání vůbec přípustné?
 
Iška
Zdejší íčko se nachází v místní knihovně, tak jsme možná trochu překáželi čtenářskému provozu. Jinak město vypadá spíše nevábně, domy oprýskané, na náměstí stojí několik hezkých roubených domků hned vedle zřícenin. Zámek vypadal dost odpudivě, a tak jsme se ani nezastavili. Jediné, co stojí za vidění, je dochovaná středověká brána s kouskem hradeb.
 
Michaela
Nedoporučuji
Myslím, že tento zámek by měl být vyškrtnut ze seznamu turistických známek. Něco tak příšerného jsem ještě neviděla. Ze zámku jsou sociální byty, člověk se tam bojí vůbec vejít a jediné co funguje je muzeum, které není nijak vyjímečné. NEDOPORUČUJI.
 
Alena Mrozinská
Zámek ?
Infocentrum zavřené a zámku bych snad ani zámek neříkala. Nejdřív jsme se báli vejít a potom jsme jzistili, že museum je zavřené. Jiné místo k prodeji TZ jsme nenašli. Pozor při návštěvě "zámku" může i něco "chytnout".
 
olda
Osobně si myslím, že co se týče zámku, tak se snaží dát jej opět do pořádku. Ovšem s ohledem na to, jak již bylo psáno níže, že jsou v jeho prostorách mj. i byty, tak to asi nebude zrovna lehký úkol nejen kvůli nedostatku financí. Ovšem v Bělé je i spousta dalších zajímavých míst. Můžeme uvést například jednu z dochovaných bran městského opevnění (Českou bránu). K zajímavostem Bělé patří také dům čp 27 na náměstí. Z tohoto domu totiž měla údajně vést podzemní chodba až na hrad Bezděz. Tradice o tajné chodbě mj. inspirovala Elišku Krásnohorskou, podle jejíhož libreta složil Bedřich Smetana operu Tajemství. Na Hoře-Hůrce (po modré zn.) se pak nachází pomník K.H.Máchy. Jedná se o dílo L.Rottra, původně umístěné na Jarmilině skále nad Máchovým jezerem. Sem byl pomník přenesen před nacistickým záborem pohraničí roku 1938 (na své původní místo se pak již nevrátil).Osobně návštěvu Bělé pod Bezdězem můžu doporučit, byť ne třeba jako hlavní cíl, tím pro každého turistu či "přítele starožitností" (jak se kdysi říkalo), bude v této oblasti jistě v prvé řadě majestátní hrad Bezděz...
 
lenzik
Známka koupena v sobotu dopoledne v prostorách zámku, konkrétně v muzeu.Dochovaných věcí tam moc nemají, za zmínku stojí malované dřevěné stropy.Zámek je bohužel nepřístupný, jelikož jsou tam ubytovaní nepřízpůsobivý občané města:( Díky tomu je nádvoří i zámek neudržován. Ve městě mají nové náměstí, to je pěkné, stejně jako "Česká brána". Doporučuji se projít okruhem po modré tur.značce (cca 8km).
 
bublifuk
Náměstí
se teď dláždí, tak je ve velkém nepořádku.
 
Jakub
Zámek ve kterem je umisteno muzeum a jeho okoli opravdu pripominaji Bangladez. Dnes jsme byli v muzeu a kdyz jsme vysli ven ze dveri muzea v prvnim patre zamku, potkali jsme primo pred dvermi do muzea na drevenych parketach psi (snad) exkrement, ktery tam jiste pri nasem vstupu nebyl. Hruza a des... Ale jinak muzeum pekne, dochovane stropy jsou unikatni, mimo jine velmi vzacny zaklopovy strop. Bohuzel ve zbytku zamku bydli zvlastni najemnici devastujici nejen zamek, ale i okoli.
 
mike bike
Kdo by čekal že o víkendu přijedou do města turisté a budou chtít nějáké info o městě.Byl bych pro odebrání známky tomuto městu -viz příspěvky níže.Možná to zkusím v červenci až pojedem na hrad Houska...
 
Vašek
Zámek zavřený, IC ve středu také zavřeno. Za vidění stojí padající střecha domu vedle radnice.
 
jirkacek
Muzeum v zámku
Dne 4.7.2008 jsme se cestou z Doks do Mladé Boleslavi zastavili na zdejším zámku ve kterém je muzeum. Po zazvonění paní přišla otevřít ( v pátek zde nebylo zrovna narváno ) a vstoupili jsme dovnitř. Což o to , uvnitř to ještě jde ,ale při pohledu do dvora je člověku neveselo ( viz minulé příspěvky ). Atmosféru zachraňovala slušná paní z muzea a výstava obrazů herečky Blanky Bohdanové a my se mohli jako první zapsat do její návštěvní knihy. Jinak výbava muzea nic moc - to je lepší Česká Lípa ...tak si představujeme muzeum..! Známka k dostání v pohodě .
 
Honza Bayram
Info-Bezděz
Ahoj všichni,na Bezdězu jsem byl se školou v přírodě.Je to skvělý.
 
Markéta Nevrlá
Bělá pod Bezdězem
V neděli 25.5. jsem s dětmi navštívila hrad Bezděz a na cestě zpět jsme se stavili i v Bělé pod Bezdězem. Ovšem známku jsme nesehnali, protože IC je v neděli zavřené! Je to škoda, na výlety se většinou jezdí o víkendu. Navrhla bych zavírací den pondělí! To samé je i v Bezdězu- ve vesnici je IC v neděli zavřené! Je to škoda, protože děti se vždy těší na nový přírůstek do naší sbírky a do Bělé se ve všední den opravdu nedostanu!
 
EsterkaWoo
nepamětihodnost
Zajímalo by mě jestli ještě někdo kromě nás byl na dvou tak nepamětihodných památkách jako je Zámek v Bělé pod Bezdězem, kde se pod oprýskanými, ale přesto poeticky krásnými freskami sušily zašlé trenýrky místních důchodců. A na pokladní muzea se muselo zvonit;a Zřícenina hradu Blansek v Moravské Krasu ... kde najdete dvě zdi a pět kamenů - tedy když poznáte, že to je ono. :-( Ale naštěstí tam mají ceduli.Doporučila bych nějak omezit rozdávání známek a možná je i dodatečně odebírat, protože to opravdu kazí jménu celé hry.
 
Andre
nedůstojné
Nepochopím, že takováto šílená místa mají tu čest mít TZ. Tím se tato báječná "hra" sama degraduje.
 
Pařez
TZ v info-knihovně na náměstí. Jedno z nejhezčích razítek do vandrbuchu (čím hnusnější město, tím hezčí reklamní razítko, ale tož dobře). Ke koupi suvenýr Oživení české brány za 25 Kč s rubem se slunečními hodinami.
 
vláďa
Ve všední den známka k dostání v infocentru na náměstí. Mají i moc pěkné razítko. Ve městě nás nejvíc zaujala opravená Česká brána, která je součástí historického opevnění města. Zámek je také pěkný, ale zasluhoval by si novou fasádu. Pak by se stal důstojnou dominantou města.
 
Jája a Ráďa
Bohužel,ze zámku se kdysi udělaly byty pro "méně přispůsobivé občany",ke kterým se nastěhovalo zhruba jednou tolik příbuzných.Původní majitel,který měl zámek dostat zpět v restituci s hrůzou prchnul a nechal ho městu.To ovšem nemá peníze,aby "občany" přestěhovalo,ani na nekonečné opravy.Takže do muzea zajděte,ale kola si v průchodu raději nenechávejte:-))Ale jinak určitě projděte náměstí s parkem,Českou bránu-pozůstatek středov. opevnění a zajeďte si na Bezděz.
 
Petra
strašné
Velmi ochotná paní v muzeu,jinam zámek nestojí za nic.
 
Cervanek
DĚS BĚS!!!
Měly jsme s dcerou původně v plánu jen Bezděz - ale nakonec nás zlákala i Bělá pod Bezdězem - ale nečetla jsem
si předtím tyto varovné příspěvky.Takže jsem si ten šok zažila opravdu na 100%. Něco tak nechutného jsem snad
ještě neviděla. Škoda jedné české památky. A známku samozřejmě nemáme - muzeum i IC zavřené!!!
 
vašek
info centrum ve středu zavřeno muzeum také, ale ochotná paní pracující v muzeu mi známku prodala.
 
Filip a Ája
Jedním slovem ghetto. Avšak známku jsme sehnali díky ochotné paní z muzea.Jinak otevřeno pouze do září.
Známka za 25 Kč.
 
Marcela
Info o prazdninach má polední pauzu v ne zrovna běžném čase 11-12hod.My TZ koupili na zámku (tam ale
nemají žádnou VTZ).
 
Luboš
TZ spolu s VTZ Oživení České brány 8.7. k dostání v místním IC/knihovně na náměstí TGM. V dohledné době bude v
IC k dostání i VTZ Máchovi v patách.
 
Hana Burianová, MUDr.
Jeďte se tam podívat!!
To něco uvidíte! Jestli známku seženete, blahopřeji, já ji nesehnala. Ale to, co uvidíte v zámku, jste fakt
ještě neviděli. Předchozí příspěvky to dost popisuji, ale musí se to vidět na vlastní oči. Pozor ať se
nezamotáte do šnůr na prádlo!! Zastupitelé města, to snad nemyslíte vážně!! A zrovna u takové české
"perly" jako je Bezděz!!
 
Iveta
Reaguji na příspěvek od Granule, telefoní číslo infocentra je shodný s číslem knihovny. Druhý telefon se týká
faxu.
 
granule
Známky jsem koupila v rámci turistické akce 23.4.2005. Zajímavé je náměstí, park, roubené domy, radnice, dva
kostely, zámek, Česká brána. V infu na náměstí, je zde i knihovna, mají VTZ Máchovi v pateách, Česká brána
2005, známku prodají i mimo pracovní dobu. INFO bude mít o prázdninách rozšířenou provozní dobu: Po-So 8-16
hod. INFO Bělá p.Bezdězem (326 701 644), knihovna (326 702 704).Otevřeno: Po 9-11, 12-16. Út,Čt 9-11,
12-17. Pá 9-11 hod.
 
Ketty
doopravdy je to místo tak akorát k pláči.Navíc mají otevřeno pouze od května do září a sice do 16.00
 
Klarinka
Souhlasím s Ene&Kmochy
Musím s nimi souhlasit,protože takový šok při návštěvě zámku jsem už dlouho nezažila.Nic proti romským
občanům,ale mohli by to tam alespoň udrzovat v čistotě,když tam přijde nějaký turista shlédnout
památku.Opravdu je mi záhadou,proč se nachází TZ právě tady.Nebo možná aby podpořili chátrající zámek s
muzeem, ale jinak je městečko Bělá hezké.Hlavně pohled na Bezděz.KlárinkaPS:A penzion Diana je
skvělý,zažili jsme tu skvělý týden.Pokud zde budete shánět ubytování,budete spokojeni.Alespon já byla.
 
DAve
Ene & Kmochy Toco jste napsaly neni pravda
 
Ene & Kmochy
Něco tak příšerného jsme ještě neviděli! Mělo nás to napadnout už tím, že do areálu zámku se dá pohodlně zajet
autem a zaparkovat přímo na mostě k bráně. Po té co jsme prošli na nádvoří, uviděli jsme na šňůrách rozvěšené
prádlo, stařečky vyhřívající se na slunci a opadanou omítku. Šokovaně jsme se vrátili a po šipkách vyšli do
prvního patra, kde je muzeum. Sice bylo po čtvrté hodině už zavřené, ale možná ani není čeho litovat. Když
jsme vyšli ven k autu a rozhlédli se ještě jednou, viděli jsme všude antény na televize, visící oblečení v
oknech a na věži ještě jiné antény bůhví na co.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek