Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 495 - Beroun


Popis

Královské město na obchodní cestě z Plzně do Prahy s řadou stavebních památek.

Mapa

Navštívil jsem Beroun

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Českého Krasu, Husovo náměstí 87, Beroun
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Husovo náměstí 69, Beroun
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°57'49.9"N 14°4'17.89"E
Hodnocení:
2.847
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 495 - Beroun


01.06.2022 - dostupná bez problému
08.05.2022 - dostupná bez problému
15.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Josef Busek
Josef Busek
TZ a VTZ
Dne 15.9.2018 jsem TZ kupoval v pěkném infocentru v Berouně měli ještě 100 let výročí Časkoslovenska a dvě rozhledny.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v IC na náměstí.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Tři TZ v IC
TZ zakoupena v IC u spodní brány na námku v Berouně spolu s TZ rozhledny Děd u Berouna a Městská hora TZ. Bohužel nelze platit kartou
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Získáno u usměvavé obsluhy v ,,ÍČKU" (infocentru). ;)
 
Petra Koppová
Petra Koppová
TZ
Všechny tři TZ spojené s Berounem krásně dostupné v infocentru na náměstí. :-)
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
Beroun
TZ v íčku - 30kč.Jinak samotný střed města je přes den hezký.S pokročlou hodinou se na náměstí,nebo v parčících scházejí nepřízpůsobivý občané řádně posilněni zpravidla "krabičáky".Toto je ale nešvar každého města.Zdá se,ale že tady to MP vůbec neřeší.Jinak restaurace velmi předražené ( takové ceny nemají ani na Karlštejně ).Můj názor - přijet,podívat a odejet.
 
Jan Hanuš
Jan Hanuš
TZ
Známka koupena bez problémů v íčku na náměstí
společně s "Berounskými" TZ. Navíc měli i výroční známku 750 let města Beroun.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v Infocentru na náměstí
společně s výroční známkou 750 let města Beroun. V IC mají i známky 1456 Městská hora v Berouně a 1202 Rozhledna Děd u Berouna.
 
Miloslava Nodlová
Miloslava Nodlová
Beroun
Známka bez problému dostupná u medvědů, ovšem za 40 Kč.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Íčko v Berouně zavřené (z "technických důvodů", zřejmě na dlouho), TZ ochotně prodali v muzeu Českého krasu, i když mají v pondělí zavřeno. Zavřena i rozhledna na Městské hoře a medvědi spí. :)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Beroun
Infocentrum o víkendu klasicky zavřené (proč se vůbec stavějí?), ale v Muzeu krasu nakonec otevřeno měli (i když to tak zpočátku nevypadalo). Beroun je hezké město v kotlině kopců, nejprve jsme vylezli na rozhlednu na Městské hoře, pak i na Děda, který stojí kus stranou města na hřebeni. Ze samotného Děda moc dobrý rozhled není, ale cestou tam před námi ležel Beroun chvílemi jako na dlani. Jinak je hodně hezké i jádro města!
 
pavel
pěkné náměstí,krásné brány-východní zvaná Pražská a západní zvaná Plzenská-obě doporučuji,radnice,muzeum českého krasu-výborná pruvodkyně muzeem,viděl jsem zde nejkrásnější model opevnění-hradeb města Berouna-věžičkové,okolo města dochované ale bez věžiček,škoda-chtělo by je postavit znovu,výstava p.Barrandiena a jeho minerálu aj.,městská rozhledna-krásný výhled na celý Beroun a okolí,medvědárium-jako v Č.K.JSOU TO SYNOVÉ TĚCH MEDVĚDU Z Č.K.,KATEŘINY A VOKA.A pak také rozhledna DĚD 4km od Berouna-sama stojí za vidění-výhled jen z jedné strany.
 
gallisek23
Město.
Město je docela normální . Ale náměstí stojí určitě navštívit . Krásně upravené je ÍČ. Obsluha v ÍČ je moc příjemná a hodná. TZ mají hodně a hlavně se dají sehnat ještě TZ 1202 a 1456. Pro děti doporučuji navštívit medvědarium, kde jsou mědvědi co hráli ve večerníčku a dále taky vyšplhat na místní městskou rozhlednu je tam krásný výhled.
 
jerry720
Beroun
Poslední návštěva v sobotu 17. 07. 2010, TZ bez problémů pořízena v "Íčku" na náměstí. Pěkné náměstí s krásnou budovou radnice.
 
goratex
Známka bez problémů k dostání v "íčku" na Husově náměstí. Navíc velice pěkná obsluha :-))
 
Jana
9. 1. TZ dostupná v muzeu :-) Infocentrum je o víkendech zavřené.
 
Libor
17.11. (svátek) TC dostupná v muzeu na náměstí - v muzeu aktuálně i minivýstava 70. léta - Rubikova kostka, céčka atd. - tak jsem zavzpomínal :-)
 
Pařez
K Berounu patří pivo Berounský medvěd. Malý pivovar a restaurace se nachází kousek od vlakového nádraží. V restauraci jsem kromě piva a jídla obdržel hezké pamětní razítko. Pěkná razítka mají také v IC.
 
Kabalenka
O víkendu jsme navštívili město Beroun. Je to pěkné klidné město. Za návštěvu doporučuji medvědárium, jsou tam medvědi Kuba, Matěj a ten třetí z večerníčku. Rozhlednu nedoporučuji. Možná má dobrý rozhled, protože je na kopci, ale vypadá ošklivě a jinak je dost nízká.
 
ZuLu
Centrum pěkné, upravené, stojí za vidění (třeba z rozhledny). Byla to příjemná zastávka na 4 denní pouti :-).
 
don.ed.hardy
dostupná v muzeu českého krasu a to i v sobotu ve 14:00 super!!!
 
Petr
Beroun
Infocentrum zavřeno v sobotu i v neděli. Známku jsme sehnali v sobotu v muzeu na náměstí bez problémů. Rozhledna Městská hora je k dostání v medvědáriu bez problémů a na rozhledně samotné také. Medvědi úžasní. Moc doporučuju.
 
Annasta
Opravka
Jak si to po sobě čtu, asi to vyznělo trochu jinak než sem chtěla. Ten akvapark je otevřenej celoročně, ne jenom v dubnu. Chtěla jsem tim říct, že byl nově otevřenej v dubnu 2007 :)
 
Annasta
Beroun
Beroun je naprosto super! Jezdím tam celej svůj život, mám tam babičku s dědou. Sama jsem z Prahy, takže je to kousek. Beroun nabízí hrozně moc možností kam jít a připadá mi, že na všechny hezký místa je to z Berouna blízko. Kdo jste tam ještě nebyli, doporučuju zejména návštěvu medvědária nebo v dubnu otevřeného krytého akvaparku! A pokud máte k dispozici auto, rozhodně nezapomeňte na Karlštejn a Křivoklát! Známka je taky moc hezká, jedna z nejhezčích co mám a dostupná naprosto bez problémů v Infocentru. Takže můžu jenom doporučit! :)
 
Radek
BEROUN
takže jak bych začal?beroun je moc hezké město známka je mocky moc nádherná a je moje 33!!!!!!!!!!děd u berouna je ovšem ´hnusný´ tomu oni říkaj rozhledna ????berou by s tím měl něco udělat
 
Vláďa
TZ přes hlavní sezónu k dostání o víkendech i v infocentru, kde vám usměvavá slečna mile poradí i výlet do okolí Berouna. My jsme si vybrali za náš cíl Městskou horu s večerníčkovými medvědy a rozhlednu Děd. Za návštěvu stojí i muzeum Českého krasu na velmi pěkném náměstí.
 
zdenda
v IC na náměstí známek dostatek, spousta materiálů pro turisty. Doporučuji kouknout na Chaloupkovo medvídky z večerníčků, už bohužel povyrostli
 
Ivo
Známka v infocentru bez problémů, stejně jako 1202 Děd u Berouna. Spousta turistických materiálů přímo místních nebo i z okolí. Samotné město prodělalo v posledních letech neuvěřitelné změny, běžte/jeďte se podívat!
 
Martina
Známku jsme koupili v Muzeu Českého krasu na náměstí. Je tu teď mimo jiné i výstava věnovaná skautingu. Paní v pokladně i průvodkyně byly moc příjemné, jsou tu k dostání i letáky, pohledy a mapa Berouna. Vstup je z náměstí, Geopark Barrandien je přístupný z boční ulice zdarma. Náměstí s branami je moc pěkné a mají tu dobrou zmrzku. Hurá do Berouna!
 
Pinďa
V muzeu se netopýří
Známka dostupná v muzeu na náměstí, v současné době je v přízemí hafo fotek netopýrů. Velice hezké náměstí a krásný hlavní vstup do muzea. Bohužel nemám TZ Dědy, neb v neděli je IC zavřené. Proč jí nemají i v muzeu, paní u pokladny nevěděla. Vstupné do muzea je 20,- kaček. Za málo peněz, docela dost muziky. Na infopanelu naproti muzeu se dozvíte velkou spoustu věcí. Doporučuji.
 
Věrka
V IC byla moc hodná paní, známek dost, několik pohledů, jen turistické razítko zatím není. Prý nejsem sama kdo se na něj ptal, snad ho nechá vyrobit. Otevírací doba:červen - srpen Po-Pá 8-12:30, 13-18; So 8-12:30, 13-17; Ne 10-12:30, 13-17září - květen Po-Pá 8-12:30, 13-16:30
 
Jarmilka
Hrníčské trhy
V těchto dvou dnech,dneškem a zítřkem jsou na náměstí trhy vše o keramika,v infíčku dostatek TZ -Beroun a rozhledna Děd u Berouna.Toto vše jsem dneškem spojla a podívala jsem se i na mědvědy,počasí překrásné,spojení o.k.Na náměstí bylo lidské mraveniště:)
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru a Muzeu Českého krasu-opravdu pěkné,vstupné 20,- Kč.Na náměstí ve středu dopoledne trhy,ale nic převratného ke koupi nebylo.Otevřená i Plzeňská brána,samozřejmě rozhledna na Městské hoře a medvědárium.
 
Kocour
Beroun je pěkné město, rozhodně není zajímavé jen třemi medvědy, i když podle koncentrace turistů je jasné, kdo vede. Když už půjdete na medvědy, zkuste dojít až na Městskou horu, kde je rozhledna. Brány ani nebudu zmiňovat, to byste se Berounem moc nezabývali, kdybyste pod nimi neprošli. Náměstí je taky docela pěkné... No dobře, medvědi jsou medvědi. :) Za mého asi tříminutového pobytu u jejich "medvědária" předváděli něco jako medvědí verzi wrestlingu a lidi fotili jako diví.K Martinovu příspěvku níže bych chtěl podotknout, že si vedu seznam míst, kde mají infocentra v sezóně otevřena v neděli, a zatím můj seznam zeje prázdnotou. Se sobotami už je to místy lepší, ale musíte mít štěstí. Chce to radši se kouknout na server TZ, než se někam vypravíte, protože jinde mají zase třeba otevřeno jen o víkendech (většinou místa udržovaná nadšenci).
 
Martin
Infocentrum
Nechápu jak může být v hlavní sezóně infocentrum zavřeno. Ještě, že hodná paní v muzeu na náměstí známku měla. Nemít otevřeno o víkendu a svátcích, když 4 restaurace na náměstí jsou našlapaný turistama je trošku smutné.
 
Phephy
Medvědi
Jednoznačně největší atrakce, protože Vojta, Kuba a Matěj dělají neskutečné kousky. Stále to jsou velmi hraví
mladí medvědi, u kterých se určitě dost nasmějete. Jinak Beroun má hezké náměstí, dvě rozhledny, ale jinak mě
jako město nezaujalo. Ovšem pokud se budete chtít dobře najíst, tak zahněte u vrchní brány doleva a dojděte k
restauraci Na Baště. Tam je to opravdu bašta s velkým B.
 
Romana Chmelařová
Beroun je hezké město.Muzeum je sice otevřené a na medvědy se chodí dívat spousta lidi ale co vim tak vetsina
lidi jezdi na vylety o vikendu a mesto beroun ktere ma turisticke znamky Beroun a Děd u Berouna ma infocentrum
ktere je prodava o vikendu zavreno.Myslim ze nejsem jedina koho to zklamalo.zdravim vsechny turisty a
sberatele
 
JirkaS
V IC Berouně známka dostupná v pohodě i 5 minut před zavírací dobou. Taktéž i TZ 1202 - Rozhledna Děd u
Berouna.
 
Markéta
O víkendu má infocentrum zavřeno takže známku se dalo zakoupit jedině v Muzeu. Muzeum je velice pěkné stojí za
podívanou, především sbírkou restaurovaných předmětů. Návštěvu doporučujeme!!!!
 
Dzoubino
Na turistické známce města Berouna s číslem 495 mám papírový kupónek s číslem 455 (město Mladá Boleslav)
 
Stanslav Nechutný
Známku jsem sehnal zcela bez problámů v infocentru (měla 37 kusů).Nádherné náměstí (a medvědi a řeka
.......).
 
vodnice
Známku jsme zakoupili o víkendu v místním muzeu za 25Kč.Paní z muzea jí trochu pomluvila že se jí
nelíbí,protože je na ní vyražený mísní kostel a přitom symbol Berouna je brána.A měla pravdu.Známek moc
neměla-asi tak 10kusů.O víkendu mají otevřeno do 16hodin.
 
Fat Hippo
Velikonoce
V neděli odpoledne byla známka k dispozici za 25,- CZK v místním muzeu (vchod je přímo z náměstí a nikoliv v
postraní uličce , kde jsem se marně dobýval :-) ) . Paní kustodka velmi ochotná a vysoce komunikativní na
téma slíbené finance pro muzeum od politiků před volbami .
 
Hanka
Známku lze zakoupit na náměstí v Muzeu Českého krasu, kde mají otevřeno i v sobotu a neděli.
 
marcela
Známku mi přivezl manžel ze své služební cesty aby mi udělal radost, ale prý už tam příště určitě nepůjde,
protože tu paní, která tam byla by nemusel s tak nadšeným výrazem snést. Díky všem, kteří tu píšete, protože
jsem věděla, kdy tam bude otevřeno.
 
Ondra
Beroun opravdu stojí za to, hodně zajímavých věcí k vidění. Ale Informační centrum, které má v sobotu a neděli
zavřeno - je víc než na dvě věci !!! A to si prý drží výsadní právo prodeje turistických známek ! Prosím
zjednat nápravu !!!
 
Pirko
V patek, t.j. vsedni den jsem znamku sehnala v pohode od mile slecny v infocentru. Jinak Beroun opravdu stoji
za to. O vikendu, kdy je tam jak po vymreni, na prohlidku mesta, o vsednim dnu je tam zase spravne ziva
atmosfera.
 
Granule
V Berouně je toho k vidění hodně - Berounská cechovní znamení ve Slapské ulici, Husovo náměstí, radnice,
Berounské opevnění a hradby, Zámečnická a Pivovarská ulice, Dolní brána, kostel sv. jakuba, Horní brána,
Medvědáriu,. Po povodních je město krásně obnovené a stojí za to ho navštívit. Tel. info 311654321 otdvřeno
PO-PÁ 9-17 a nachází se na náměstí, muzeum Č. krasu 311624101.Městská galerie v Duslově vile PO-PÁ 9-12,
12.30-16, SO 9-13Geopark Barrandien na dvoře Muzea Českého krasu duben - říjen ÚT-SO 9-12, 12.30-16.45, NE
10-12, 12.30-16.45 vstup zdarmaMěstská hora s rozhlednou 1.4. - 30.4. 10-18, 1.5. - 30. 9. 10-20, 1. 10. -
31. 10 10-17, 1.11 - 31. 3. 10-15.30 tel. 311625811Medvědárium tel. 311611080Horní brána ST, SO 9-12,
pro skupiny možno domluvit prohlídku předem v Muzeu Českého krasu tel. 311624101Dolní brána ST 10-17, SO
9-12, NE 14-17Kostel sv. jakuba mše květen - říjen PO-PÁ 17.30, NE 9.30 a 17.30Infocentrum bylo při mé
návštěvě zavřené. Pohled s razítkem mi prodala znalá paní vedle v trafice.
 
Pirko
Mozna maji znamek dost. Aby taky ne, kdyz je pres zavrene dvere nemuzou prodat. Nemely by mit turisticke
informace otevreno hlavne v dobe kdy turiste chodi??? Znamku bych doporucovala premistit do nedalekeho muzea,
maji tam otevreno a navic je tam prijemny personal. Daji vam i hezke razitko, ktere stoji za to samo o sobe,
nejen jako dukaz o navsteve. A nejakou peknou znamku by si zaslouzili i Kuba, Vojta a Matej, takto tri medvedi
z vecernicku. Jsou to roztomilousove. :-)
 
Vicky
Beroun a okolí
Beroun super, medvědi super, zmrzlina super, ale udělejte si výlet do blizoučkého okolí na Tetín. Od vlakového
nádraží po modré. Jsou tam tři kostelíky, v jednom byla dokonce usmrcena svatá Ludmila. Na místním
zrenovovaném velkostatku hraje v každou celou hodinu zvonkohra. A Ten výhled na řeku z rozvalin nemá chybu.
 
Luboš
V infocentru na náměstí známky mají a velký výběr info. materiálu
 
Milan Špaček
Beroun
V Berouně bezva medvědi a dále celoroční pěkná vyhlídka z městské rozhledny spříjemným pokladníkem i
informátorem, který marně žádá o možnost prodeje tur.známky u rozhledny, když to povedené městské
Infocentrum je od září stále zavřené. Stejně je tomu tak i u musea, které je naopak otevřeno v sobotu i v
neděli. Jinak sláva vlasti a výletům, M.Š
 
dana
Beroun je pěkný,v infu ne moc příjemná paní,potvrzuji pěkné medvědárium.připravte si penízky na
med:)))))jinak pěkná procházka kolem řeky,v okolí doporučuji hrady Žebrák,Točník,Křivoklát a taky
Koněpruské jeskyně.
 
Marie
Infocentrum je zavrene i v sobotu odpoledne (oteviraci doba je, tusim, po-pa 9-12 a 13-17 a v so jen do
11.30). Fakt info pro turisty :-(((.
 
Myšák
Infocentrum je v neděli fakt zavřené - škoda. Barrandien je super, náměstí bude taky - po skončení
rekonstrukce. Zmrzku jsem včera nezvládl :-(
 
Milan
Medvedarium
Myslim si, ze medvedarium je ze zajimavosti nejlepsi (na Mestske hore). Namesti bylo v case me navstevy (12.7.2003) rozkopane, z toho jsem moc nemel. Lahodnost toceny zmrzliny za Plzenskou branou potvrzuji.
 
Autocentrum W
Info v neděli 0, zato zajímavá výstava kamenů, šutříků - prostě Barrandium v uličce mezi Muzeem na nám. a
CUKRARNOU se zmrzlinou - mňam.
 
Radhulla
Medvědárium, rozhledna a perfektní dětské hřiště - ideální výlet pro rodinku s detmi. Škoda jen, že
Infocentrum je v neděli zavřené - proč taky otevírat, vždyť v neděli žádní turisté nejezdí :o)))
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek