Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 204 - Bezděz


Popis

Dominantní středověký hrad na sopečném bradle, dnes zachovalá zřícenina na jihovýchod od Doks.

Mapa

Navštívil jsem Bezděz

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum Bezděz
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hrad Bezděz
Toto místo prodává také turistickou známku
U Vejra, Bezděz 67
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°32'21.25"N 14°43'14.26"E
Hodnocení:
2.938
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 204 - Bezděz
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 204 - Bezděz


12.06.2022 - dostupná bez problému
16.10.2021 - dostupná bez problému
28.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v IC pod Bezdězem za 45,-.. Byl jsem tu už dríve a představa šplhat ty schody jen kvůli fotce mě nelákala. Přímo na radě prý stojí známka 50,-.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Bezděz
Opravdu nádherný romantický hrad vyčnívající do širokého okolí. Výhled z věže je opravdu unikátní. Se zakoupenou vstupenkou si můžete projít vše sami a nebo využít průvodce, cena je stejná. Doporučuji určitě počkat na výklad, protože je vyčerpávající a velmi zajímavý. Vstup s hafany povolen po zakoupení vstupenky. Občerstvení, suvenýry i wc nahoře přímo u hradu. Cesta nahoru je maličko náročnější a pro kola, či kočárky naprosto nepřijatelná, ale určitě stojí za to, se tam vyšplhat.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Tz na Bezdězu.
 
Pavel Repaský
Pavel Repaský
Nedostupná TZ
V infocentru v obci TZ nedostupná
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ hrad Bezděz
Navštíveno včera. Hrad Bezděz je jeden z nejhezčích hradů výlet na něj určitě doporučuji z hradu je fakt báječný výhled na okolí Máchovo jezero s Doksama. TZ dostupná bez problémů v infocentru Bezděz mají ji i na pokladně hradu s loňskou VTZ 750 let od úmrtí Přemysla Otakara II.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů na pokladně hradu.
Dost obtížný výšlap odmění nádherný výhled z jedné z věže. Při mé návštěvě se rojili mravenci taky dobrý bzukot.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Bezděz
Hrad s velkým H. Výšlap je to pořádný, ale výhled po okolí stojí za to. Pro našince lepší chodit mimo hlavní sezónu, občas se to tu může zvrhnout v pěkný Václavák.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Pokladna
Známka je dostupná na pokladně hradu.
 
Petra Křečková
Petra Křečková
Dostupná
Dostupná bez problému
 
Tomáš
Tomáš
Ok
Dostupná bez problému v pokladně hradu.
 
Veronika Němečková
Veronika Němečková
Bezděz
Super výšlap, trochu náročný. Prohlídka skvělá.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Bezděz
IC Bezděz zavřeno. Známku jsem zakoupil v občerstvení pod hradem Bezděz bez problémů.
 
Miroslav Šlais
Miroslav Šlais
Cesta na hrad
Rodičové, s kočárkem určitě ne :-) Jinak ho celou cestu ponesete.
 
Martina Cicvárková
Martina Cicvárková
Bezděz
Na hrad jsme vylezli v pařáku 32 stupňů, ale dalo se, kamenné zdi pěkně chladí. Prohlídku s průvodcem jsme chytli v 10:30, prý byla ten den první, kdo přišel dřív, chodil s papírem... Hrad je pěkný, i když interiéry skoro žádné, krásná kaple, z věže je nádherý výhled na široké okolí. Známka v pokladně, měli i výročku z r. 2014, ale za 35,- Kč. Klasická známka k dostání i v íčku, které je u kostela dole ve vesnici. V sobotu dopoledne íčko otevřené, ale kromě známek a nějakého pohledu nic moc, žádné letáčky z okolí. Zato ale čísté záchody (za 5,- Kč). Kdo jede autem, upozorňuju, že odchytávají auta na parkovišti na návsi, kde se parkuje na slunci podle silnice, ale dá se dojet o 300 m výš do kopce blíž k hradu, kde je velké pěkné parkoviště pod stromy, nikdo tam nebyl a je to za stejné peníze (auto 50,- Kč za den). Hospody jsou ve vsi asi tři, my se dobře najedli na návsi u parkoviště v hospodě U Vejra.
 
David Javorský
David Javorský
super
Parádní výšlap. Zvlášť potěší, když je člověk ten den prvním návštěvníkem a má celý hrad jen pro sebe (skoro).
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
palec nahoru
4.5.2014, vyšlápl jsem si na Bezděz hned ráno, výtečné počasí, krásný výhled, obsluha veselá a vstřícná, TZ bez problému, kromě tradiční TZ je na Bezdězu i výroční známka, č. 103 do konce roku!
 
KOMPAS 20
KOMPAS 20
Prohlídka
Moc hezká prohlídka.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
hrad
Dojeli jsme pod hrad kolem 16 hod a poslední prohlídka byla v 16:30. Museli jsme až na horní parkoviště, jelikož z dola je cesta cca 30 min a dokopce. Také už končilo poslední šermířské vystoupení, tudíž jsme si hrad ani pořádně neužili. Z věže překrásné výhledy, prohlídka byla celkem rychlá, hrad vypadá zespod větší.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31.7.2013
datum návštěvy
 
Macíček65
Bezděz
Pěkný výšlap. Počasí se vyvedlo, takže shora krásný výhled. Měli jsme štěstí, rojící se létající mravenci, an které upzorňuje cedule u vstupu na věž, na věži byli, ale moc neobtěžovali. Po cestě jsme potkali několik cyklistů a rodin s kočárky, což vřele nedoporučuji. Cestou zpět zastávka na oběd v restauraci Na vyhlídce. Jídlo vynikající, obsluha rychlá.
 
pavel
Bezděz je skvost mezi hrady,nedivým se ,že si to tu oblíbil jak Mácha tak i Karel čtvrtý!!! a ten výhled do okolí!!první den prázdnin tady bylo jen pár desítek nadšenců.Jinak kopec na horu to je síla,takže s dětmi to chce delší čas jinak v poho,pozor na kamenné schodiště klouže,zejména za deště to tu může být nebezpečné-je velmi strmé!
 
LukasZ
Bezděz
TZ prodávají snad všude, takže nemusíte mít strach, že je neseženete. Jinak hrad je úžasný, průvodcovská služba perfektní, dopravní obslužnost výborná a občerstvení na každém rohu. Největší zážitek bylo rojení mravenců na věži (člověk si připadal jak ve filmu Hmyz útočí :-)Vstup: duben : soboty, neděle a svátky 10:00 – 16:30květen – září: denně mimo pondělí 9:00 – 16:30říjen: soboty, neděle a svátky 9:00 – 15:30dospělí 60,-děti, studenti a senioři 40,-rodinné vstupné 160,-
 
David
štěstí
Dne 24.4 2011 TZ bezděz koupena v občerstvení pod hradem,už měli jen 5 kusů.hrad je velmi oblíbený a stojí za to.
 
Luis
Hrad pěkný, až na kluzské ,,schodiště´´ s kterým se navštěvníci potíkají až k samému hradu. Jinak hezký výhled z věže.
 
skodik.mamlas
Dnes známka koupena v Koloniálu.Maj tam i bezva zmrzlinu.Jinak íčko za kostelem v sobotu odpoledne zavřeno,zabzděno,zazděno.Parkoviště v podhradí plný,všude turistů jak...a turisticko-informační centrum zavřeno!Z hlediska principu to je na ránu trubkou.
 
Simona
Vyrazili jsme s partou na čundr a hrad Bezděz byl jedním z našich cílů. Pravda, s naloženými bágly na zádech jsme to vylezli celí ufunění, ale to, co na nás čekalo na vrcholku, byla opravdová odměna. Jen škoda, že ten den panovalo dosti větrné počasí a i dohlednost byla špatná. Ale i tak to stálo opravdu za to. Jinak známka dostupná bez problémů jak na hradě, tak i v podhradí.
 
Qwippy
Změna motivu
Zadání nového motivu známky neobsahovalo připravovanou výstavbu střechy na Manském paláci. V době jejího uvedení se stal motiv neaktuálním, při troše pozornosti vám to nemůže na novém motivu uniknout. I charakteristická silueta hradu je trochu jiná. Možná příjde třetí varianta a nynější se stane další z řady rarit turistických známek. O hradu bylo řečeno mnoho, každá slova jsou zbytečná jen tato ne - jděte se tam podívat! Dostupnost známky byla velmi dobrá, prodejních míst je hned několik.
 
olda
Hrad Bezděz jsme s přítelkyní navšívili hned druhý den našeho pobytu v této oblasti. Já sám jsem zde již jednou před časem byl, ale hrad a výhled z něj mě opět uchvátil. Není divu, že se tento hrad stal nejoblíbenějším místem našeho největšího (osobní názor) básníka Karla Hynka Máchy. Však také jedna z večerních návštěv inspirovala Máchu k dílu Večer na Bezdězi, otištěném v Květech v roce 1834 (jednalo se o první část zamýšleného cyklu Obrazy ze života mého). Jádrem povídky jsou dojmy z večerní a noční přírody, které si zapsal za pobytu na hradě asi 20. nebo 21.srpna 1833. Na Bezdězu a v jeho okolí načerpal též inspiraci ke svým drobným prózám Rozbroj světů, k Pouti krkonošské i ke svému vrcholnému básnickému dílu - Máji. Nejvýstižnější verše z Máje jsou pak zřejmě tyto: "Vy, jenž dalekosáhlým během svým, co ramenem tajemným zemi objímáte, vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe, vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe, v tiché se slzy celí rozplýváte, vás já jsem posly volil mezi všemi. Kudy plynete u dlouhém dálném běhu, i tam, kde svého naleznete břehu, tam na své pouti pozdravujte zemi. Ach zemi krásnou, zemi milovanou, kolébku mou i hrob můj, matku mou, vlasť jedinou i v dědictví mi danou, šírou tu zemi, zemi jedinou!“ Víc není co dodat... Kdo by to vyjádřil výstižněji... Ovšem Bezděz to není jen Mácha, to bych opravdu nikdy netvrdil, je to i velmi barvitá historie, spousta příběhů a legend, skvostná architektura, místo dalekého výhledu... Každý si zde může najít to, co jej uchvátí či přímo vezme za srdce... Pokud ovšem bude chtít...
 
magipriba
Známku jsme koupili přímo v pokladně hradu,mají novou verzi se samolepkou za 30,-. Prohlídka s průvodcem stojí stejně jako bez něj : 60,-. Bohužel jsme neměli štěstí na průvodkyni - text měla naučený nazpaměť a pokud jí něco vypadlo,těžce hledala návaznost. Intonace a čeština na 5. Navíc bylo vidět,že ji to moc nebaví. Ve srovnání s průvodkyněmi,které jsme měli na Housce a na Kokoříně,tato slečna zcela propadla. Z hradu je nádherný výhled. Pokud pod hrad dorazíte na kole,máme pro vás tip - naproti parkovišti je okénko s točenou zmrzlinou,ve kterém sedí velmi ochotná paní. Ta nám schovala kola k sobě do zahrady. Je samozřejmé,že si u ní potom něco koupíte a nebude hledět na nějaké drobné zpátky. Sama od sebe za tuto službu totiž nic nepožaduje.
 
Ondik
Raději se vyhněte nákupu TZ v Koloniálu.Známku tam mají, za 30,-Kč, ale tu loňskou, bez samolepky
 
verusinek
Známku jsme koupili v občerstvení pod hradem. Cesta nahoru trochu krkolomná, ale výhled do kraje stál zato.
 
Eva
Dvě parkoviště přímo v obci Bezděz. Za jedno vybírají 40 Kč a za další, asi o půl km dál položené o 20 Kč víc. Nicméně cesta k Bezdězu, ačkoliv vede pěkně do kopečka, není vůbec dlouhá, takže žádná tragédie nechat auto na prvním parkovišti. Krásný výhled.
 
katka
Bezděz
já jsem na tom bezdězu byla včera a byl krásný i nádherný pohled akorát jsem nešla dovnitř do toho hradu a známku sem sehnala hned skorát že když jsme šla domů tak jsme pekně zmokla :D
 
mike bike
Bezděz nezklamal .Trochu ale opravdu jen trochu by mohla být paní na pokladně příjemnější -vím být v sobotu v práci není nic moc,ale...Jinak super počasí ,slečna průvodkyně také veděla o čem mluví .Známka sehnání bez problému v suvenýrech za 25 kč.
 
Ruda
nádhera
Tak jsme byli s přítelkyní o víkendu na Bezdězu a byla to úplná nádhera.Krásné počasí a příroda (jen trošku chyběla zeleň listů).Krásný začátek turistické sezóny:)
 
Markéta Nevrlá
Bezděz
Návštěvu Bezdezu doporučuji. Krásný hrad uprostřed lesa. Zajímavý výklad průvodkyně - asi 45 minut. Turistickou známku měli na hradě i v kiosku v podhradí. Děti sbírají i pamětní mince, tu jsme také sehnali na hradě, v obchůdku se suvenýry, bez problémů.
 
Andre
Krása
Po Troskách nejúžasnější výhled, který jsem viděl. Od drahého parkoviště příjemný výšlap na hrad. Měli jsme štěstí i na počasí, které bylo na začátku máje vysloveně aprílové, takže bylo možné jako z učebnice pozorovat, kde je bouřka, kde lehce prší a kde je jen tu a tam nějaký mráček. Výklad jsme si četli sami z přidělené mapky, takže i průvodce byl výborný :-) Tuto zříceninu vřele všem doporučuji, známka je bez problému k dostání na hradě, v občerstvení na úpatí kopce i v podhradí.
 
Tatík
Výšlap je dobrá rozcvička po zimním lenošení! Výhled z věže parádní. Turistických známek mají dostatek v koloniálu u parkoviště (parkovné ale 40,- Kč) i v suvenýrech na hradě, stánky po cestě jsou zatím zavřené. Vstupné 50,- (30,-) Kč, také jsme se připojili až na konec předchozí prohlídky a zbytek prošli už sami podle mapky. V paláci je to muší ráj-že by nějaké mrtvoly?
 
Pařez
TZ koupena v Koloniálu. Už byl zavřený, ale zavolali jsme na tel. číslo uvedené na dveřích (prodavačka bydlí v domě) a paní ochotě seběhla dolů a TZ prodala.
 
katka
hrad
Od parkoviště je to na hrad 1,5 km do kopce.Jsou tam klouzávé kameny tak bacha.Hrad je velice pěkný i věž je pěkná i prý kouzelná.tak zdar
 
Jarda kolař
Je to tady pěkné,výstup na Bezděz absolvuji každý rok.Známka bez problémů nahoře v pokladně,ale i v podhradí v občerstvaní.
 
Jana Landová
Nádhera
Krásný výlet, nahoru jsme museli pospíchat, aby jsme stihli návštěvní hodiny. Ale stálo to za to, nádherný výhled do okolí byla jsem mile překvapena tím, že se v areálu hradu může bez problémů fotit.
 
Zdeněk Filípek
má známka kupon ?
napište mi prosím jestli známka kupon . děkuji
 
Aneta Harantová
Pěkný výšlap
Prohlídka hradu je velmi pěkná a určitě stojí za to si ten kopec vyšlápnout! My jsme bohužel ten kopec museli skoro vyběhnout, protože otevřeno mají jenom do čtyř hodin a pěkně jsme se zapotili! Nepříjemná na nás byla jenom paní za pokladnou, jinak průvodce byl příjemný.
 
mysterss
:-)
Včerejší prohlídka hradu super, i když mouchy a bzukot s nimi spojený příliš nepotěšili. S tím ale nic nenaděláme. Obrazy v galerii taktéž nádherné a šermířské vystoupení bylo příjemným zakončením naší túry.
 
simsmania
bezdez
je podobny jako kokorin a je moc peknej...TOO
 
Pavla Smetanová
Tůra
hrad je docela vysoko a pár lidí mělo problémy s dechem, astmatička nahoru ani nevylezla. Jinak hrad je to krásný, ale lidi tam nejsou moc příjemní.
 
Cervanek
Bezděz je super:o)
Bezděz se nám dnes moc líbil. A oceňuji i to, že jsem s dcerou mohla (ZTP/P) dojet přeci jenom o něco výše než
jen pod kopec.
 
Vašek
hrad v Dubnu pouze o víkendu v Koloniálu známka k dostání bez problémů
 
Katy
Tento víkend jsem strávila na Máchově jezeře v kempu Klůček a kromě rekreování se jsem navštívila i známková
místa Doksy, Památník K.H.Máchy a Bezděz. Pokud budete v tomtéž kempu, hned u recepce mají cyklistickou mapu
za 35Kč, kde jsou i skvělé tipy na výlety, a to od 18 km do 56km. Jeli jsme trasu 30km přes Bezděz a je to
fakt moc fajn cesta, lesní upravené cyklotrasy. Doksy a památník zakoupeny v IC Doksy, Bezděz v jednom ze
stánků cestou do kopce na bezděz, mají je totiž skoro v každém stánku. U hradu v pokladně měli jen dvě a ani
jedna se mi nelíbila... Jinak "Mácháč" je klasika, voda teplá i docela čistá, služeb
habaděj...Bezděz je krásný, i když prohlídky jsou trochu chaotické, každý tam přichází jak zrovna přijde a
zapojí se do již rozběhlé prohlídky. Tím pochopitelně ruší paní průvodkyni i ostatní. Skoro si myslím, že je
lepší se vydat na prohlídku bez průvodce. Především věž stojí za to, ten výhled je super!
 
Milka
Na hrad jsme se vydrápali v pátek 13.5. - a nemůžu potvrdit, že tento den nosí smůlu. TZ měli a samostatná
prohlídka byla moc super - hlavně výhled z věže je perfektní. Doporučuji vyrazit za co nejlepší viditelnosti.
My viděli Ještěd, Mělník... Ale za ještě lepšího počasí je prý vidět i Sněžka a Praha - takže to chce asi
dalekohled. Jinak před výstupem na věž je dobré zakoupit si panoramatickou mapku, protože na věži žádné
vyznačení záchytných bodů není. Studentské vstupné na hrad nás stálo 25 Kč/os. Hrad v květnu zavírá v 17:00,
na organizované prohlídky prý nemají nedostatek lidí, tak nevím, každopádně na samostatnou prohlídku s
letáčkem vás pustí nejpozději v 16:30, takže bacha na to... Ale my to od parkoviště u hospody na hrad po
červené tustické značce stihli za necelých 20 minut, takže to jde.. Ale bylo to kruté. :)))
 
granule
TZ i VTZ jsem koupila na hradě. Docela výšlap, ale dá se. Po zimě je člověk nějakej zatuhlej. Docela mě
mrzelo, že poslední prohlídka byla ve 14.45 a že i za samostatnou prohlídku bez průvodce chtěli stejné
vstupné. Jinak pěkný hrad.
 
raf
Potvrzuji dostupnost obou TZ
 
J. P.
Měli i výroční známku v nezměrném počtu.
 
Jiří
17.10. výroční známku nemají, normální ano
 
jpnk
Známka neni ale výročních 740 let Bezdězu ještě mají
 
jpnk
Známka neni ale výročních 740 let Bezdězu ještě mají
 
Pavel
29.8.2004 Nádherný výhled, bohužel už neměli výroční známku.
 
Badys
30.7. známek dostatek, včetně výroční 740 let Bezdězu.
 
killer
Výhled nádherný, měli výroční známku.
 
eva
Výhled nádherný, bohužel neměli výroční známku, prý je objednaná.
 
bob
s vypětím všech sil,jsem se vyškrábal až k vrcholu,ale výsledek stál zato
 
Petra Václavíková
Těsně před naší návštěvou známky vyprodali, takže pošlu vstupenku. :o)
 
Petra Václavíková
Těsně před naší návštěvou známky vyprodali, takže pošlu vstupenku. :o)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek