Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 968 - Bezdružice


Popis

Renesanční a barokní zámek jihovýchodně od Mariánských Lázní, spojený se slavným členem rodu, Kryštofem Harantem z Polžic a Bezdružic. Zámek nákladně zrekonstruován, hostí Muzeum moderního sklářského umění.

Mapa

Navštívil jsem Bezdružice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Lázeňský hotel Prusík - recepce, Konstantinovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Bezdružice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městský úřad Bezdružice
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Náměstí U Fontány 208, Konstantinovy Lázně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°54'29.43"N 12°58'4.42"E
Hodnocení:
2.529
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 968 - Bezdružice


14.02.2022 - dostupná bez problému
03.08.2021 - dostupná bez problému
29.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze zámku.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Koupeno na OÚ, jinde nemají!!!
 
Zdena
Kde seženete TZ
Známku mají i v zámecké restauraci
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známku jsem koupil na úřadě, sídlí v ulici spojující náměstí s nádražím (ulice ČSA). V budově do prvního patra a pak vpravo na konec chodby, dveře v jejím čele.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Všech 6 místních známek (včetně zámku Bezdružice) k dostání v Prusíku, takže stačí jedna návštěva a pak už stačí vesele turističit po okolí. ;-)
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
1.4.2018
Známka zakoupena na recepci Hotelu Jirásek v Konstantinových Lázních.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Příjemné malé městečko severně od Plzně. Ideální místo pro tur. trasy do okolí - Úterý, hrad Gutštejn, Krasíkov atd. Známku jsem objednával poštou.
 
Ivo
Ivo
Bezdružice
Nově otevřená zámecká restaurace, jinak nikde nic, celé městečko kompletně rozkopané, nikde žádný viditelný obchod. Pro známku do Konstantinových lázní...
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1.9.2015
Pěkný zámek na kopečku nad městem. V zámecké restauraci jsme se občerstvili, mají tam menýčko za rozumnou cenu. TZ i No. 2067 na MěÚ.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v hotelu Prusík. Info jako na potvoru mělo ten den z provozních důvodů zavřeno (osobně si myslím, že si obsluha chtěla užít prodloužený víkend a tak se na práci vykašlala :-( )
 
romik
při naší středeční návštěvě zámek jak psáno níže uzavřený a upřímně ani město mě nijak zvlášť nenadchlo, ještě že mají v okolí spoustu zajímavějších míst , známka v IC Konstantinky
 
Alžběta
Bezdružice jsme navštívili 14. července 2012. Nebyla možnost zakoupit známku - tuto jsem sehnala až v informačním centru v Konstantinových lázních. Zámek je uzavřen, dle místních otevření v nedohlednu - je nevýdělečný. Je zde ale možnost navštívit kostel, správkyně byla velmi ochotná a vstřícná.
 
jerry720
Bezdružice.
Návštěva ve středu 06. 06. 2012. Zámek je pěkný, ale dle informací na vstupní brance je pro veřejnost celoročně uzavřený. TZ jsem bez problémů sehnal v trafice na náměstí Kryštofa Haranta, ale předraženou, za 35 kaček. Holt výdělek prý musí být.
 
barluda
Zámek stále zavřený. Známka bez problémů dostupná v trafice. Za zhlédnutí (bohužel jen zvenku) stojí bývalá synagoga (po zelené značce kousek od školy - doptejte se místních).
 
Slavek
Zámek se bude prodávat, proto je uzavřen.
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
Dle informací na vstupní brance do zámecké zahrady je pro celý tento rok zámek veřejnosti uzavřen. Škoda, na pohled vypadá krásně a stál by za návštěvu, alespoň do zahrady by mohl být vstup... :(
 
ZuLub
Vesničku střediskovou
připomínají Bezdružice snad vším, co je tu k vidění. Čas se tu před 20 lety zastavil. Nakonec i muzeum, které mělo mít otevřeno do konce října (podle aktuální cedulky na vratech) bylo ve státní svátek zavřené z důvodů inventury. Proč by ji dělali až po sezóně, že ano.... A co se týče dalších prodejních míst, dopadli jsme jako Lucenka.
 
Lucenka
Během akce Bezdružické parní léto (moře turistů) zámek otevřen jen do 12 hod. Trafika na náměstí zavřená a penzion Gambrinus nikdo neznal :(
 
vláďa
Zámek je vzenčí pěkně opravený a známku jsme bez problémů sehnali v trafice na náměstí.
 
Romča
Bezdružice
Naše návštěva Bezdružic 19. dubna 2009 proběhla v klidu. Městečko je pěkné, ovšem v neděli tu není ani noha. Zámek je krásně opravený, prohlídka uspokojila a v pokladně jsme si zakoupili pohledy i TZ , kterých tu mají dostatek. Ze zámecké restaurace je pěkný výhled na město, ovšem rovněž zde je pusto a prázdno.
 
Fox
Zklamání, zámek sice krásně svítí do dálky, ale otrávená průvodkyně, která se neznámo kde zašívá místo aby seděla v pokladě, otráví i vás. Zámek prý funguje jako galerie, tak jsme vzhledem ke znechucení ani nešli na prohlídku. A aby jsme získali tuto informaci a TZ jsme hodinu čekali až se slečna dostaví ke kase. Ovšem v zámecké restauraci jsme nepochodili o nic lépe. Po 15 minutovém čekání na obsluhu v restauraci se 2 obsazenýmy stoly včetně našeho jsme to též vzdali.
 
JirkaS
V Bezdružicích totální neúspěch. Na zámku jsem se trefil přesně do prohlídky zámku (12:30) a další prohlídka s ?možností? koupit známku byla až ve 14:00 což se i čekat nechtělo. Nicméně našel jsem i Penzion Gambrinus (spíš IV.cenová) a tam známky neměli.
 
Longer
TZ maji dostatek a jak se tu uz pise, je i v trafice pod zamkem. Zamek krasne opravenej, ale mnoho dochavaneho nabytku,obrazu a pod. necekejte. CKD to asi vsechno splenyrovalo. Zajimave sklenen "sochy" s jeste zajimavejsima cenama:) Jinak skleneny betlem je vazne uchvatnej...
 
Tatík
Zámek svítí do dáli, turistických známek mají dost, otevírací doba a vstupné viz níže. Ještě že se zámku ČKD vzdalo!
 
Mároš+Macik
Zámek otevřen středa-neděle 10-17 hod. Za 90Kč vstupného je expozice opravdu hodně malá ale skleněný betlém je opravdu zajímavý a je chvályhodné že se našel někdo kdo investoval do rekonstrukce zámku který sloužil do 90.let jako rekreační zařízení.Známka byla v prodeji i v trafice na náměstí.
 
ptiger
známka dne 17.8.2006 na zámku bez problému, moc milé slečny, hezky opraveno.
 
Luboš
V pátek 4.8. jsem přijel příliš pozdě na otvíraci dobu zámku, přesto jsem své štěstí pokoušel v zámecké restauraci. Tam je občas také prodávají, ale tentokráte byly TZ vyprodané.
 
Ahasver
Na zámku expozice moderního sklářského umění a galerie, pouze jedna místnost věnována Kryštofovi Harantovi.
Zajímavý skleněný betlém.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek