Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 907 - Bílá Opava - Barborka


Popis

Část Národní přírodní rezervace Praděd, kaskádový horní tok Bílé Opavy s řadou vodopádů. Naučná stezka vede z Karlovy Studánky a končí na Ovčárně u chaty Barborky.


Mapa

Navštívil jsem Bílá Opava - Barborka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Chata Barborka
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační středisko CHKO Jeseníky-Karlova Studánka
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Chata Ovčárna - Vojenská Zotavovna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JESENÍKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°4'36.52"N 17°13'53.21"E
Hodnocení:
2.699
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 907 - Bílá Opava - Barborka


14.09.2021 - nemají sběratelský předmět
11.08.2021 - dostupná bez problému
14.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z boudy.
 
Tereza Vondrášková
Tereza Vondrášková
Na Praděd a okolí
Z parkoviště Hvězda jsme jeli autobusem (jezdí každou celou hodinu) na Ovčárnu. Odtud pěšky na Praděd (příjemná hospoda s normálními cenami), dále na Švýcárnu (hezké místo, ale nepříjemné ceny - hlavně známka za 50,-), poté jsme se vraceli zpět na Ovčárnu a odbočili na chatu Barborka.(po modré). Dále naučnou stezkou Bílé Opavy do Karlovy Studánky (terén je opravdu náročný - je vhodně mít pevnou obuv a fyzickou zdatnost). Poté je trochu nepříjemné se vracet zpět na parkoviště po silnici. Jinak moc příjemný výlet, doporučuji.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Známka
Dostupná bez problémů na chatě Barborka a dále ve VZ Ovčárna. Bílá Opava, která pramení pod Pradědem, v původním korytě u mostku nenalezena, ale o kousek dál již zurčí pramen, tak snad je to ona :-) Jinak chata Barborka je klasická stavba s dobtým jídlem v restauraci, včetně borůvkových knedlíků pro závisláky :-)Doporučuji se zastavit třeba cestou na Praděd.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Bílá Opava
Opravdu nádherné prostředí. Z Karlovy Studánky jsme šli po modro-žluté. Tam, kde se žlutá odpojila, jsme vyrazili po ní, jde se po žebřících, lávkách, po skále, ale ty scenérie, kdy řeka překonává přírodní překážky, jsou prostě překrásné. Nahoru doporučuji tedy po žluté a zpět potom po modré. Rozhodně ani jedna cesta se nedá považovat za málo náročnou, chce to kvalitní boty a klouby, ale stojí to za to.
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
dostupná
Zakoupena v hotelu Ovčárna bez fronty ;-)
 
Kamil Černý
Kamil Černý
Zavřeno
Výlet na Praděd, výškový tábor Barbora měl zavřeno, TZ jen ve vitríně.
 
Jirka
Jirka
TZ
Zakoupeno v Ovčárně u recepce, bez problémů.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problému v chatě Barborka kde nedoporučuji nic kupovat než TZ.
Samotná trasa z Karlovy Studánky po žluté je krásná procházka lesem kde se ale netrénovaný člověk trochu zadýchá.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Žlutá trasa
Šli jsme z Ovčárny do Karlovy Studánky v silném dešti... dost adrenalin, ale přesto cesta přes lávky a vodopády nádherná. Tz bez problémů na Barborce.
 
Tomáš Beránek
Tomáš Beránek
907
vodopady pekne,sli jsme s detmi a obcas to bylo dost nebezpecne
 
wenzel
Bílá Opava
Známku jsem měl již z dřívějška. Krásné údolí Bílé Opavy, lepší je jít po žluté, přes mnoho lávek, mostků a žebříků. U vodopádů (ale i jinde) je hodně mokro, je dobré mít plnou obuv. Na některých žebřících a lávkách chybí prkna a příčky, pop kluzkém povrchu to hodně klouže a celkem snadno se dá zamazat (kalhoty od bahna jsem si opral přímo pod jedním z vodopádů).
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Kolem vodopádů
K Barborce jsme dorazili po žluté značce z Karlovy Studánky nádherným údolím kolem Bílé Opavy s mnoha vodopády. Super cesta, která vyžaduje i trochu fyzické zdatnosti. Doporučuji. Známek na Barborce měli dostatek.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Bílá Opava
Známka zakoupena na chatě Barborka.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
NS
Cesta po NS z Karlovy Studánky je skutečně mimořádná! TZ v restauraci nebo na recepci.
 
jarek
dostupnost TZ
Známka je běžně dostupná v restauraci u obsluhy.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Výlet
Příjemný výšlap kolem Bílé Opavy na Praděd. Známka dostupná v recepci chaty Barborka.
 
Martin Žižka
Martin Žižka
Barborka
Naučná stezka Bílé Opavy je překrásná - obsahuje nádhernou přírodu s množstvím vodopádů a dalších přírodních zajímavostí. Je označována jako náročná turistická stezka, řekl bych že není vhodná pro kola a psy kvůli množství lezení po žebříku, jinak mně nepřišla příliš náročná. Horší už byla přímo chata Barborka, velké zklamání z občerstvení (více jak hodinové čekání na inzerované hotové jídlo, stůl vedle nás se nakonec ani nedočkal, absolutně nepřipraveni na víkendový nával lidí...).
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
Zakoupeno na recepci chaty Barborka
 
Libor Marek
Libor Marek
26.07.2013
Jeden z nejkrásnějších zážitků v Jeseníkách.Trasu jsme absolvovali i s přeškolními dětmi z Karlovy Studánky na Ovčárnu (tedy směrem nahoru), což doporučuji. (Taky bych to asi nešel za špatného počasí.) Zpátky autobusem, jede každou hodinku. TZ koupena na Barborce v kiosku, na Figuře nemají.
 
Syd
Mohu jen potvrdit, v hotelu Figura známku nemají.
 
Pivoš
V hotelu Figura mají jen Ovčárnu a Švýcárnu, ale ve výčepu na Barborce bez problému k dostání.
 
Karoska
Varování pro návštěvníky Jeseníků!!!
Chcete zažít "Noční můru v Jeseníkách"? Tak se ubytujte v Penzionu Later! Je to přesný prototyp rčení "Nahoře huj a dole fuj". Nenechejte se zlákat ani bazénem, tělocvičnou, posilovnou, saunou či vyumělkovaně nafocenými snímky. Žádné dlouhé rozepisování, prostě katastrofa!!! Hodnocení - mínus 100!!!
 
Petra
Známku měli - ptejte se u baru. Jinak teda Barborka je pajzl x-té cenové, zahulená hospoda a ani kafe tam nevařili dobrý :-( S dětma dovnitř nechoďte, fakt nic moc.
 
Vavřík
Na Barborce TZ dostatek i razítko!
 
Lenka
Na Hotelu Figura a ani na Pradědu tuto TZ n neměli.
 
...
Přestože bylo otevřeno, na chatě nebyl nikdo k sehnání a známky jsme si prohlédli pouze přes sklo na zamčené recepci... škoda.
 
Martin
Na Barborce známek dost.
 
Pavel N
Na chatě Barborka , známku neměli, tak mi alespoň otiskli razítko na účtenku a nechám si jí poslat
 
magipriba
Cesta po žluté turistické značce z Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy je nádherná, ale také náročná. V zimě je nejspíš neschůdná, už minulý pátek byl v některých místech problém s překonáním ledových ploten. Pod vlivem převážně negativních hodnocení chaty Barborka jsme se tomuto místu vyhnuli a na Praděd šli přes Ovčárnu. Tam jsem známku Barborky a vodopádů neviděl ani v recepci ani na baru. Na Pradědu už ji prý také vyprodali, takže si nechávám poslat.
 
Aleš
Známku jsem zakoupil na chatě Barborka v baru za 30Kč.+razítko do vandrbuchu.
 
jirkacek
Údolí Bílé Opavy
Během dovolené v Jeseníkách jsme také měli za cíl projít údolím Bílé Opavy. Auto jsme zaparkovali v Karlově Studánce a autobusem jeli na Ovčárnu. Ihned jsme pokračovali k chatě Barborka, kde jsme koupili známku a dostali razítko. Vůbec to na chatě nevypadalo špatně, jak je uvedeno v předchozích příspěvcích. U chaty jsme se na lavičkách občerstvili a poté vyrazili po modré značce k 1 km vzdálenému rozcestí pod Ovčárnou. Po dalším 1 km jsme přišli k dalšímu rozcestí Nad vodopády. Zde jsme odbočili na žlutou trasu, která nám nabídla nejhezčí úseky celé naučné stezky. Vodopády, dřevěné mostky a lávky, krásná zachovalá příroda – to vše jsme viděli na náročné, ale překrásné stezce. Po 2 km jsme tuto část údolí opustili a po modrožluté trase sešli zpět do Karlové Studánky k autu.Desítky fotografií , další informace a rady najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
Petr
TZ zakoupena v restauraci.Je tam i razítko.Hodně štěstí
 
Kolchar
TZ koupena na Pradědu - nechápu proč chata TZ známku neprodává, když je na ní uvedena?! Jinak tento den neskutečná invaze turistů!!! Kdo nebyl v Brně na papežovi, byl zde! V rest. ochota nulová - nevím zda počtem lidí, nebo jde o stálé chování. Vždyť turisté jim dělají prachy!
 
Hanyn
Tak dnes jsme šli z Karlovy Studánky přes Bílou Opavu(nádherný zážitek) na Barborku. Tam nás zklamali, měli opět ceduli - TZ nejsou - achjo... Pivko jsme dali z bufetu, desítka nicmoc. Jinak známku Barborky jsme koupili v Horské chatě na Ovčárně. Pak jsme pokračovali po hřebenu na Skřítek.
 
K8
Prodejní místo
A kde máme to Občerstvení u Horské služby hledat???
 
Zuzana
TZ na Barborce nemají, neochotný personál, ale údolí Bílé Opavy je jedinečný turistický zážitek, zvláště pro děti, doporučuji odvážným rodičům.
 
Haňule
TZ na Barborce nehledejte (i když ji mají ve vestibulu vystavenou ve vitríně). V pohodě se dá koupit na Pradědu.
 
agent Chodec
XXX
Chata Barborka byla do roku 2007 velice příjemné zařízení. Usměvavý personál a dobrá kuchyně. K mému velkému překvapení v roce 2008 nastal obrat až ke katastrofě - personál byl arogantní, neusměvavý, neochotný, na jídlo (pouze na hotové, na minutky jsme nesměli ani pomyslet) jsme čekali třičtvrtě hodiny. Doufám, že se chata zlepší a bude jako předtím.
 
Kubánec
Známku jsme zakoupili na Pradědu,okolo Barborky jsme jen prošli,dále jsme pokračovali údolím Bílé Opavy.Neskutečný zážitek,vřele doporučuji.Cesta náročná,ale stojí to za to.Je to opravdu nejkrásnější cesta v Jeseníkách.
 
Vondyndon
Děs a hrůza.Známku nemají,šli jsme z Pradědu a zpátky pro známku na Praděd se nám teda nechtělo.Opravdu by se měla Barborka zrušit.
 
Zero
Známku na Barborce neměli, prý že bude až za měsíc. (to je mi fakt platný..) Dal jsem si tam tedy alespoň pivko a ke svému překvapení známku zakoupil za chvíli na Pradědu.
 
Romana
Známka je na Pradědu
Navštívili jsme o víkendu Jeseníky.Na Barborce známku nemají, sehnali jsme ji i s výroční TZ na Pradědu. Pán v kiosku nám dokonce ochotně poradil kudy na Sedlo nejkratší cestou, a to i přesto, že za námi byla fronta až ven. Ochutnali jsme i likér Praděd - je to lepidlo :-)R.
 
Daniel
chata Barborka - nejhorší zážitek v Jeseníkách
Děs hnus příšerné tato chata by se měla zrušit (personál arogantní, jídlo hnusné, většinu pití nemají, sklenice špinavé, známky ani pohledy žádné o ubytováním ani nemluvím) mohu pokračovat, ale je to zbytečné, proto všem radím nechoďte tam pokud si nechceta zkazit den v Jeseníkách!!! Kazí pověst překrásných hor Jeseníky a doufám, že si uvědomí jak mají špatnou vizitku a chovájí se nepřátelsky k ostatním, když tam nikdo nebude chodit.
 
Josef Busínský
No.907
Zdravím, jídlo výborné, obsluha příjemná - oproti minulým příspěvkům asi pokrok, ale na dotaz turistická známka jen pokrčení rameny. Na druhý den jsme ji sehnali v pohodě na Pradědu.Přesně jak píše Honza - viz jeho příspěvek z 8.52009I tak přenádherný týden v JeseníkáchPepe
 
Honza
Potvrzuji
Známka opravdu na Pradědu za 25.
 
Monika
Zdravím všechny turisty a zběratelé TZ. Na chatě Barborce známku ani neshánějte. Dle personálu nejsou už od ledna tohoto roku. K sehnání je na Pradědu, za normální cenu.
 
Honza
Turistickou známku jsem na chatě Barborka nesehnal, na přepážce recepce je přilepen pouze kus papíru s nápisem "turistické známky nejsou".Na chatě jsem byl tři dny ubytován a moje zkušenosti jsou bohužel ty nejhorší. Mohu je stručně shrnout následovně:- líný, nepříjemný a arogantní personál (včetně majitele chaty), - špinavé pokoje s rozpadajícím se nábytkem, - špatná, stěží poživatelná kuchyně, nepořádek v restauraci.Chatě Barborka, sám sobě i ostatním bych přál jiného provozovatele, který by si hostů dokázal vážit a za zaplacené peníze jim poskytl adekvátní služby!
 
David
Známku na chatě Barborka neshánějte, ani tam nechoďte, krom nepříjemné obsluhy tam stejně nic nenajdete! Recepční tvrdil, že prolém se známkami je na straně Rýmařova, který jim známky neposlal, ovšem na Pradědu (kde nám známku Barborky ochotně prodali) jsme se dozvěděli, že na Barborce prodavali známky předražené, proto jim je Rýmařov odmítl nadále posílat!
 
Roman
turistickou známku nemají, prý jich asi málo objednali
 
jirka C.
Barborka- běs a děs
obsluha se raději vidí pod palmovým listím , při poptávce TZ na ní prý nic není (Kč) tak nejsou, nemají ani zájem ani o zákazníky v restauraci , procházka po žluté i modré do Karlovi Studánky nádherná..
 
mirek
26.10.2008 - obsluha byla na místě, ale známky nemají.....
 
Petra
11.9.08 nebyla k dostání, recepce prázdná, obsluha restaurace velice nepříjemná až arogantní
 
Tynkaa
Recepce prádná, známka předražená a velice nepříjemná, neochotná recepční, která když po několika minutách neochotně přišla, nám sdělila, že známky už ani nemají...
 
Jana Horáková
TZ
Bylo zavřeno
 
Martin
Souhlasíme s předchozími pisateli. V recepci nikdo nebyl, obsluha restaurace mě arogantně odbyla, v bufetu už známky neměli. Nevzdali jsme se ale. Pokud budete mít stejné problémy, zavolejte na číslo 602 707 732. Recepční, který se podle obsluhy nenacházel v budově, tam byl do patnácti vteřin. Neříkejte mu ale do telefonu, že chcete "jen" turistickou známku.
 
Karel
TZ
Nic se nezměnilo, příroda super, známka za 30,- a není (a není nikdo i v recepci)!
 
Petronelka
K chatě asi nic, ale od ní příjemná procházka, ale pro ty, co nemají rádi výšky, nedoporučuju vrchní cestu.
 
František
Chata Barborka je opravdu hezká i okolí - vodopády stojí za návštěvu, trochu náročnější trasa na výsup\sestup. Souhlasím s Romčou, že opravdu obsluha stojí za nic a za známku chtějí 30korun.
 
Romča
Chata Barborka
30.6.08 jsme se zastavili u této chaty. TZ předražená (30,-Kč), velice arogantní a nepříjemná obsluha jak v recepci, tak i v restauraci. Budova je sice pěkná, ovšem s takovým přístupem k lidem nedoporučuji vůbec návštěvu!!!! Na druhou stranu oblast Bílé Opavy je skutečné nádherná.
 
Kamila
předražená známka
TZ stále za 30,- Kč, obsluha protivná, naštvali nás. Akorát výhled na Petrovy kameny je odsud hezký. Nicméně cesta nahoru podél Bílé Opavy je naprosto fantastická, a to jak po modré, tak po žluté. Známku bych viděla raději na Ovčárně.
 
LOBOXX
Na Barborce jsem byl několikrát,naposledy asi před dvěma roky.Dokonce jsem tam byl kdysi i ubytován,a nikdy jsem si nemohl stěžovat. I ty známky se daly sehnat bez problémů.Třeba se něco změnilo k horšímu.Letos to prověřím,a dám vědět.
 
KiKi
Všechno není takové jaké se zdá.
Vaše názory na Barborku jsou možná pravdivé a máte na ně právo. Ale někteří turisté by si měli uvědomit že úroveň obsluhy, špinavé nádobý a dřevěný štítek nemá spolu moc společného. A že prodejce turistické známky je jen prodejce a ne sběratel. Takže pokud známka zmizí kdo bude strádat,prodejce určitě ne. Chatu Barborku dobře znám a sama přiznám že ji také nemám moc v oblibě. Ale uvědomuji si že je to stará turistická chata, která má svoji slávu už dávno za sebou. Myslíte si že by bylo lepší kdyby tam nestála? Já si myslím že jí musíme brát takovou jaká je. Jako starou turistickou chatu a ne jako hotel.
 
Marika Klčová
Předražená známka
Vážení,na pátečním výletě jsme se zastavili v nepříjemně vzhlížejícím hotelu Barborka a tam nám neochotná paní prodala dle mého předraženou známku. Jinak cesta dolů po Bílé Opavě byla opravdu nádherná, vřele doporučuji.
 
Paulus Belvel
29.5.2008 jsem navštívil Chatu Barborku s úmyslem získat další známku Jeseníků. Pro sběratele TZ snad neexistuje horší kombinace : zavřená recepce a v ní ve výloze prázdný stojánek TZ s nalepenou cenovkou Kč 30,-.Může Vás s prominutím nasrat něco více ?? O atmosféře na chatě raději nebudu psát ........
 
jana
Barborka
8.6. jsme absolvovali v nevlídném počasí nádhernou procházku kolem vskutku bílé Bílé Opavy. Rozhodně by si zasloužila svou TZ na rozdíl od chaty Barborky, kde bylo nevlídno i uvnitř. Předražená známka mi také vadí, nekoupila jsem si ji. Když 25, tak 25. Někdo by zasloužil pětadvacet!
 
Honza
Nabízí se otázka,
proč tohle místo má turistickou známku. Předražená, majitel na poznámku, že má stát 25Kč, odvětil, že on jí prodávat bude za 30. Že volal i vydavatelům známek, že u něj za 25 nikdy nebude. Proč jednoduše známku Barborce neodeberou a nevydají pouze Vodopády Bílé Opavy s prodejním místě třeba na Ovčárně? Nevím, ale nevrhá to na vydavatele dobré světlo, když vědí, že někdo chce prodávat pouze předraženou známku, a přesto ji Barborce nechají.
 
Tomáš a Eliška
Turisticky známkové místo? Proč?
S níže uvedenými příspěvky nejde nesouhlasit. Zajímalo by nás, kdo tuto chatu navrhl na turisticky známkové místo. Myslíme si, že muselo někomu dát hodně práce, aby se toto místo dostalo mezi TZ. Nejen, že TZ mají za 30,-, ale obsluha stojí za dvě věci, o umývání nádobí zřejmě nikdy ani neslyšeli, neboť toto bylo velice nekvalitně umyté a polévky? Raději nemluvíme. Známe daleko lepší místa, kterým by slušela daleko víc TZ, než Barborce. :-)
 
Muff
Nedůstojné
Už podle vzhledu je Barborka spíš houmlesárna než turistická zajímavost
 
Eva
10. května 08 jsme byli na výletě v Jeseníkách. Zastavili jsme se i u Barborky a je to docela děs. Známka za 30 kč, obsluha restaurace příšerná a okolí chaty taky. Vůbec se sem nevyplatí chodit.
 
Eva
známkové místo?
Dne 27.4.2008 jsme navštívili Barborku. TZ zamčená v recepci za Kč 30,-. Obsluharestaurace nám nebyla schopna sdělit, kdy bude otevřeno. Když jsme se vraceliasi za tři hodiny zpátky, bylo nám sděleno, že dnes už recepce otevřena nebude.Bohužel stejnou zkušennost mám už asi před dvěma lety. Tak nevím, proč je zdeturistické místo, když i podle dalších příspěvků nefunguje?
 
Hanka
Známka za 30
Chatu Barborka jsem navštívila dne 28.11.2007. Za okénkem se suvenýry opět nikdo nebyl, ale když jsem nakonec zjistila, že známku prodávají za 30 Kč, přešla mě i chuť někoho shánět. Nejde mi o 5 Kč, ale z principu mě to naštvalo...
 
Katka
Pozor velká změna na Barborce
V sobotu jsem navštívila chatu Barborku a zjistila, že od začátku týdne je nový majitel. První změna byla ta, že v recepci seděla obsluha po celý víkend. Bohužel známku neměli, ale měli aspoň velký výběr pohledů a informovali, že TZ mají dojet v pondělí. V Recepci mi bylo řečeno, že se snaží, aby služby na Barborce byly na vyšší úrovni než dosud, ale bude to těžké, když Barborka má špatnou pověst.
 
Jiřina
...bohužel známku ani pohled Barborky neměli ani v recepci, restauraci u pípy ani u bufetu venku:( Je to škoda.
 
JirkaS
Známku na Barborce sice měli, ale nebylo nikoho kdo by ji prodal. V recepci nikdo jen známka se houpala za sklem a v restauraci hosté, kteří se nejspíš obsluhovali sami, neboť obsluha byla někde po chatě. Bohužel čas nás tlačil k odjezdu z Ovčárny, takže jedině fotka chaty a známka z Rýmařova. Možná by chtělo další prodejní místo na Ovčárně (vždyť je to kousek od sebe) a na Ovčárně je obsluha více k dispozici...
 
Jarmila
Šli jsme od Hubertusu po žluté údolím Bílé Opavy. Sice pršelo, ale o to lepší byla procházka. Díky hodně špatnému počasí jsme moc lidí nepotkali, tak to aspoň nebyl klasický "Václavák", super. Na Báře servírka zahulákala na celou místnost, že kdo chce něco na recepci, že tam zrovna recepční bude. Tak jsem si vystála frontu a známku (i s novým ústřižkem) dostala (za 25 Kč). Jinak celkově obsluha personálu nestála za moc. A počasí se ten den taky nevyznamenalo, dále jsme šli Velkým kotlem do Karlova, ale kromě mlhy jsme neviděli vůbec nic. Škoda. Už se těšíme, až si to příště vynahradíme i s krásným výhledem na Petráky.
 
Mirek
Na recepci nikdo, známku jsem dostal u pípy v restauraci.
 
Martin
Proč ji vydali?
Příjemné si koupit občerstvení, to je ale vše.
 
Dan
...
Bohužel nebyli schopni prodat nám ani známku, ani pohled. Děti byly hodně zklamány, prý není recepční, která to prodává. Výmysl. Nebylo by možné známku prodávat někde jinde?
 
Alešák
Hodnocení známky
Tahle známka se moc nepovedla. Nejprve jsem vůbec nechápal, co na ní je. Po otočení o 180° jsem to začal chápat. Jinak ubytování na Barborce odpovídá ceně ( 140,-Kč za noc ).
 
Pavla
V sobotu 2.9. bylo nádherné počasí, TZ jsme koupili v bufetě.Nádherná cesta kolem vodopádů Bílé Opavy, dolní část je hodně poznamenaná vichřicí z roku 2004.
 
Jana
Vodopády Bilé Opavy jsme z Karlovy Studánky procházeli za deště, proto jsme se zastavili na polévku (a samozřejmě pro TZ) na Barborce. Známku servírka donesla bez jakýchkoliv problémů, ale polévky nestály za nic. Bufet i recepce byly zavřené.
 
Katka
Trpělivost rúže přináší :-)
Máme stejné zkušenosti jako ostatní turisti, ale ten výhled z okna ,,chudého pokoje" opravdu stál za to. Sociálky čisté a voda teploučká-velké plus. Pozor na rádoby holandský řízek-pouze salám v trojobale-co byste taky chtěli 50,-Kč za menu, ale hlad zahnal :-)). Vše zlé je po čase zapomenuto a dobré vzpomínky zůstávají.
 
Dav
....
Ještě dodatek, byli jsme na Barborce týden ubytovaní a bylo to fajn. Pokud se člověk smíří s tím, že za 170,-Kč za noc nedostane žádný luxus a vybrané chování, hezky si krásné Jeseníky užije. Výhled z okna na Petráky skutečně stojí za to...-)
 
Dav
...
Známku mají i v bufetu u chaty, ten je otevřený tak do čtyř, do pěti. Na recepci je třeba se obrnit trpělivostí.
 
marekmax
Bud recepce nebo vycep
Presne stejny zazitek jako Jana. Po pulhodinove prosbe u obou hodne neochotnych servirek se nekdo objevil na recepci. Na obsluhu se vyzbrojte trpelivosti!!Nastesti aspon znamka stoji za to.
 
Jana
Taky jsme marně čekali u recepce. Byli jsme několikrát v restauraci, požádat o zajištění prodeje. Nakonec jsme měli "štěstí" po více než půlhodince. Na jídlo si dejte pozor. Čočková polévka téměř bez čočky a kuřecí vývar samý pepř.Procházka z Karlova přes chatu Barborka přes Údolí Bílé Opavy vynahradila vše. Nádhera.
 
jirka
Marně jsme čekali za budkou na recepci, nikdo kdo by byl schopen nám známku prodat se prostě neobjevil. A
podle slov slečny na bufetu se "to musí vychytat"..smůla no:-)
 
Filip Neuls
Dostupnost?
Jen stručný dotaz, bude ještě známka k sehnání? Marně jsem o ni žádal tento týden, chtěl bych se zeptat, zda
by známka byla k mání v lednu 2006
 
Zdeněk
Na Barborce jsme byli ubytovaní 24-28.9. 2005 a známka byla dostupná po celou dobu bez problémů, a co se
kuchyně týče - polopenze - naprosto skvělá. Údolí bílé Opavy je okouzlující. Skvělé fotky.
 
Daniela
špatné zkušenosti
Známka by byla dostupná - kdyby člověk dokázal procházet zdí a sklem. Recepce zavřená - nikde nikdo - v bufetu
taktéž . Nakonec jsme odešli bez známky. Dávejte si pozor na jídlo v restauraci - při objednávce čočkové
polévky mi donesli sice čočkovou polévku, ale při zaboření lžíce do polévky mi vyplavala kuřecí nožka - kde se
vzala tu se vzala - žaludek ovšem toto nezvládl .
 
Zaša
Smysl
Nejsem si zcela jist opravněností této známky? Proč má v podstatě obyčejná chata právo vlastnit turistickou
známku???????????????????????
 
Zaša
Smysl
Nejsem si zcela jist opravněností této známky? Proč má v podstatě obyčejná chata právo vlastnit turistickou
známku???????????????????????
 
Michal
Nedostupnost
Vyšlapali jsme s dětmi krásnou cestu z Karlovy studánky na Barborku podél potoka, přes lávky po žluté
turistické značce. Naše zklamání, že na Barborce nemají známku bylo veliké. Děti to otrávilo. Proč se na tak
atraktivním místě těmito známkami nepředzásobují. Je tady docela čirý a velký turistický ruch.
 
Lenča
Bez problému
TZ zakoupena 3.10. v restauraci u výčepu, smála se na nás i venku v bufetu, ale ten byl zavřen. Recepce byla
zavřená, vypadalo to, že tam malují. Vodopády Bílé Opavy jsem šla už potřetí za poslední 4 roky, ale tolik
lidí jsem tam ještě nezažila, a to je říjen!
 
Stoupa-Tomas
dne 28.8. 04 jsme vyrazili ze skřitku na Barborku TZ již mají!
 
Jaroslav Oliva
Prodej v recepci bez problemu
 
Leoš
Otřesný zážitek
Tento týden jsme navštívil toto známkové místo. Po půlhodině čekání, mě sdělili, že nemají čas dojít od výčepu
do recepce prodávat TZ a opravdu sprostě mě vyhodili. Za tři roky sbírání nejhorší zážitek.
 
Jarda 14.let
Popis
Je to velmi pěkné místo.Známku mají v recepci ta byla zavřená,ale za chvíli tam přišel recepční a známku mi
prodal.
 
Tomáš
Známky mají v recepci, ta ale byla zavřená. Naštěstí měli známku i u výčepu a ochotně ji prodali.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek