Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 980 - Bílina zal. r. 993


Popis

Hornické a lázeňské město jižně od Teplic, městská památková zóna s dochovanou částí hradem, empírovou lázeňskou kolonádou a s barokním zámkem.

Mapa

Navštívil jsem Bílina zal. r. 993

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Břežánská 50/4, Bílina
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Teplice
Poloha:
50°32'55.88"N 13°46'28.29"E
Hodnocení:
2.519
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 980 - Bílina zal. r. 993


25.03.2022 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
TZ zakoupena v IC.
 
Tomáš Hlásek
Tomáš Hlásek
pěšky
IC na náměstí je v so-ne zavřené,známku lze získat
IC Kyselka,Kyselská 122/29. Mají zde i TZ Bořeň a turist.vizitky.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Bílina
Turistická známka spolu s tur. nálepkou zakoupeny v bílinském infocentru v budově radnice na náměstí, které má otevřeno v sezóně i v sobotu do 14:00 hod. V prodeji mají ještě TZ Bořeň (487) a důl Bílina (1640). V infu mají i několik pěkných razítek. Návštěva města se nám náhodou moc líbila. Procházka z centra kolem řeky do areálu lázní Bílina a zpět. Zámek je nepřístupný, otevírá se jen příležitostně, radniční věž také zavřená - bude se opravovat. Doporučuji v infocentru zakoupit brožurku tripper, která vás hravým způsobem vezme po nejzajímavějších místech ve městě. Odměnou za splnění všech úkolů malá pozornost :)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena v IC, které je o prázdninách otevřeno i v sobotu od 9:00 do 14:00. Trochu nerozumím převážně negativní diskusi, není lepší, že je známka dostupná aspoň polovinu víkendu, když jsme z tolika míst zvyklí, že není vůbec?

Jinak město je moc hezké, ale je škoda, že zámek majitel nezpřístupnili veřejnosti. Paní v IC říkala, že nějaký místní spolek se s nimi snaží vyjednávat aspoň sem tam jeden dva dny ročně, ale nic pravidelného se nekoná. Taky pozor, že momentálně je radniční věž s vyhlídkou uzavřena.
 
Lenka
sobota a neděle
Ptala jsem se mailem, jestli jde sehnat známku i jinde, než jen v turistickém centru a bylo mi odepsáno, že ne. Ještě taky dodali, že mají v sobotu otevřeno jen v sezoně. Asi nemají rádi turisty...
 
Jana Kudová
Jana Kudová
Bílina
V neděli IC zavřené.
 
magipriba
Bílina
V nedělním deštivém odpoledni bylo náměstí pusté a infocentrum samozřejmě zavřené. Takže jsme si pochutnali na dobrých hotovkách v restauraci U LVA a pokračovali dál. Známku si necháme poslat.
 
Pinďa
sobota
Hezké náměstí s pěknou radnicí, ochozem a zavřeným íčkem, není ozdobou Bíliny.
 
Cruchot
Špatný vtip mnoha i-center nebo jejich zřizovatelů
V nejvytíženější turistické dny t.j. sobotu a neděli infocentrum zavřené.
 
Lukáš Vacek
Město je celkem bez zajímavostí, ale v blízkém okolí doporučuji Bořeň a možnost využít návštěvu Dolů Bílina zn.1460 (viz exkurze na IC SČD).
 
ježek
Bořeň + Bílina
Návštěvu národní přírodní rezervace Bořeň vřele doporučuji, je to krasný výšlap a ten rozhled. Naprostá paráda. I návštěva města Bíliny stojí za to. Mají pěkné náměstí nad kterým ční zámek který bohužel není přístupný. Jen jsem bohužel nesehlana známky, protože v sobotu odpoledne mělo í-čko na náměstí zavřeno, škoda.
 
Jableska
Bílina
Městečko celkem pěkné, kopec Bořeń paráda, jenže z technických či provozních důvodů mělo íčko mimořádně zavřeno, takže ani jedna známka.
 
Irena
Na výlet jsme jeli v neděli,na internetu bylo psáno,že mají otevřeno od10 do 15,lae nenechte se napálit a nevěřte všemu jako já.Bylo zavřeno,v neděli otevřeno vůbec nemají a v sobotu jen na pár hodin.Pro pracujícího člověka je tím pádem dost těžko dosažitelná.Máme to tam z Roudnice kus cesty,takže pochybuji,že bychom jen tak jeli kolem,abychom si jí koupili,dost nás to naštvalo.
 
vláďa
V infocentru dostupné obě známky za normálních 25,-Kč. Slečna velice ochotná, co jsme potřebovali vědět to nám sdělila. Dostupné i razítko se znakem města. Zámek bohužel nepřístupný.
 
Stoupa
koupil jsem zde odpoledne TZ za normálních 25Kč, tak už se to předražení asi vyřešilo :-)
 
Jaroslav Novák
Cena známky 30,- Kč.
 
Vašek
Předražená
V Bílině v Infocentru je k mání známka Bíliny i Bořně (487), ale bohužel obě předraženy za 30 Kč. Myslím, že toto není fér vůči turistům. Předražení se dá pochopit snad proto, že zde pracují dvě slečny (o předražení vědí), ale cenu mají "nařízenou" od obecního úřadu - z něčeho se musí sehnat peníze na plat obou...
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru na náměstí za 30,- Kč. Otevřeno je ale i v sobotu a v neděli 9-15 hod. Zámek nepřístupný, náměstí s parkováním vylidněné,jen při cestě na Bořeň jsme míjeli hezké koupaliště. V povrchových dolech u silnice na Duchcov jsme zabloudili už loni.
 
Karel Most
v infocentru neochota a známky stále za 30.Kč i Bořeň
 
Petr Nacke
V infocentru, stále známky předražené....
 
Karel
V infocentru mají také známku blízké Bořně, ale za každou chtějí 30 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek