Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1292 - Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu


Popis

18 metrů vysoká kamenná rozhledna, postavená v roce 1909 na místě starší dřevěné věže. Byla od druhé světové války až do pádu komunismu v nepřístupném pohraničním pásmu. Zmizela z map i průvodců. V červnu 2005 byla Bismarckova rozhledna po rekonstrukci znovu zpřístupněna veřejnosti.

Mapa

Navštívil jsem Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Jateční 2, Cheb
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°4'14.94"N 12°18'23.05"E
Hodnocení:
2.952
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1292 - Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu


07.04.2024 - dostupná bez problému
15.09.2023 - dostupná bez problému
21.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Rozhledna asi 1,5 kilometru od hřbitova kde můžete nechat auto.Rozhledna byla otevřena přístup volný.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Chebu.
 
Holger Kraftzig
Holger Kraftzig
TZ
TZ in der Information in Cheb gekauft schöner Bismarck Turm aber nur von April-September geöffnet
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
25.7.2018
TZ v IC v Chebu. Cesta dobře značená, rozhledna otevřená tak jak píše pan Cienciala. U rozhledny infotabule, nahoře úžasný výhled. Pod rozhlednou ohniště a lavičky k posezení. Na rozcestí pod rozhlednou je ruční pumpa ze studny (voda není pitná), ale i tak teče a osvěží. Opravdu pěkné místo.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
13. 11. 2017
Pokud se jedná o TZ tak tu bez problémů seženete na obou prodejních místech. Horší to je se samotnou návštěvou rozhledny. Otvírací doba 1.4.-30.9. 9-18 hod. Je to kamenná rozhledna a tyto bývají většinou celoročně otevřené. Škoda.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
Výhled
Výhled z rozhledny krásný, ale jen z poloviny... Druhou půlku si zabraly již tradičně stromy :-)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Rozhledna
Známka v IC v Chebu
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
TZ jsme koupili v IC na chebském náměstí.
K rozhledně doporučujeme nevyužívat silnici přes Horní Hraničnou, je dost rozmlácená a plná velkých kamenů, pro auta žádná slast. Cesta k rozhledně vede po zeleně značené cestě.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Infocentrum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
Infocentrum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
 
Pavla
autem je odbočka ze silnice č.606 kterou dojedete až k bývalému kostelu sv.Anny, odkud po zelené turistické značce je to k rozhledně jen 1km. Cestu ze silnice č.214 s odbočkou přes Pelhřimov raději nevolte, poslední část je spíše jako kamenolom a ne jako cesta pro auta. Výhled z rozhledny je krásný.
 
Libor
20.05.2011 - TZ v muzeu bez problémů; jestli se správně vymotáte z Chebu, autem je možné vyjet po polní cestě až nahoru k lesu - tam jděte po cestě pořád rovně (ne doleva, ty byste došli k novému vysílači) a po cca. 300m už rozhlednu uvidíte po levé ruce - je to NÁDHERA! (ze spodu i z vrchu)
 
plosín
Sice horší značení, ale ono v podstatě nejde zabloudit. Dobrý tip na procházku pro celou rodinu. TZ u rozhledny nekoupíte, koupil jsem ji v IC na náměstí v Chebu.
 
pass
známku měli v Chebu na hradě, tak jsme se rozhodli ji koupit a najít rozhlednu. Vydali jsme se cestou, kterou poradila paní na pokladně. Celou dobu jsem se bála, že dojdeme k "té hrůze", co je vidět z dalekého okolí. Naštěstí na posledních asi 50 metrech na nás mezi stromy doslova vybafla krásná rozhledna. Je moc dobře, že ji obnovili a moc se povedla. jinak známku u rozhledny opravdu sehnat nelze...
 
Jarda Fredo
Dnes jsem udělal průzkum tří chebských TZ s tímto výsledkem:No.100 Chebský hrad k mání jen na hradě v muzeu momentálně není,No.780 Město Cheb v Infocentru i na hradě,No.1292 Bismarckova rozhledna v IC, na hradě i v muzeu.U Kata žádnou TZ neseženete, změnil se majitel, TZ nejsou ani nebudou.Akce 21.6. ke 120. výročí KČT
 
raf
Dobře utajená rozhledna
Žil jsem v Chebu na přelomu 80. a 90. let. Ze sídliště Skalka kde jsem bydlel jsem se denně díval na Zelenou horu, přesněji na televizní vysílač na jejím vrcholu. O nějaké rozhledně jsem neměl ani tušení. Do pohraničního pásma se člověk dostal velmi těžko. Po 15 letech jsem Cheb opět navštívil. Mým hlavním cílem byla Zelená hora s Bismarckovou rozhlednou. Samotná stavba na mě působila jako zjevení. Viděl jsem hodně českých rozhleden, ale tato patří k těm nejhezčím. Opravdu stojí za to absolvovat 4 km od Myslivny až na vrchol, na kterém nestojí do daleka viditelná televizní věž, ale Bismarckova rozhledna.
 
Stanislav
TZ jsem koupil čistě náhodou v Chebu v IC, protože v mapě na rok 2007 není toto místo označeno a pod číslem 1292 se skrývá Skuhrov nad Bělou.
 
Honza
Známka k sehnání pouze v infu v Chebu protože rozhledna se každý den v 9:00 odemkne a v 19:00 zamkne a to od 1.4. do 31.10.
 
JirkaS
Na rozhledně minimálně v dubnu nedostupná. Nevím jak v dalších měsících, ale určitě k dispozici je v IC společně s dalšími známkami 100 a 780.
 
Fredo
V infocentru je k mání bez problémů
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek