Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1292 - Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu


Popis

18 metrů vysoká kamenná rozhledna, postavená v roce 1909 na místě starší dřevěné věže. Byla od druhé světové války až do pádu komunismu v nepřístupném pohraničním pásmu. Zmizela z map i průvodců. V červnu 2005 byla Bismarckova rozhledna po rekonstrukci znovu zpřístupněna veřejnosti.

Mapa

Navštívil jsem Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Muzeum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°4'14.94"N 12°18'23.05"E
Hodnocení:
2.967
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1292 - Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu


03.08.2019 - dostupná bez problému
02.04.2019 - dostupná bez problému
28.07.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
25.7.2018
TZ v IC v Chebu. Cesta dobře značená, rozhledna otevřená tak jak píše pan Cienciala. U rozhledny infotabule, nahoře úžasný výhled. Pod rozhlednou ohniště a lavičky k posezení. Na rozcestí pod rozhlednou je ruční pumpa ze studny (voda není pitná), ale i tak teče a osvěží. Opravdu pěkné místo.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
13. 11. 2017
Pokud se jedná o TZ tak tu bez problémů seženete na obou prodejních místech. Horší to je se samotnou návštěvou rozhledny. Otvírací doba 1.4.-30.9. 9-18 hod. Je to kamenná rozhledna a tyto bývají většinou celoročně otevřené. Škoda.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
Výhled
Výhled z rozhledny krásný, ale jen z poloviny... Druhou půlku si zabraly již tradičně stromy :-)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Rozhledna
Známka v IC v Chebu
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
TZ jsme koupili v IC na chebském náměstí.
K rozhledně doporučujeme nevyužívat silnici přes Horní Hraničnou, je dost rozmlácená a plná velkých kamenů, pro auta žádná slast. Cesta k rozhledně vede po zeleně značené cestě.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Infocentrum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
Infocentrum, Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
 
Pavla
autem je odbočka ze silnice č.606 kterou dojedete až k bývalému kostelu sv.Anny, odkud po zelené turistické značce je to k rozhledně jen 1km. Cestu ze silnice č.214 s odbočkou přes Pelhřimov raději nevolte, poslední část je spíše jako kamenolom a ne jako cesta pro auta. Výhled z rozhledny je krásný.
 
Libor
20.05.2011 - TZ v muzeu bez problémů; jestli se správně vymotáte z Chebu, autem je možné vyjet po polní cestě až nahoru k lesu - tam jděte po cestě pořád rovně (ne doleva, ty byste došli k novému vysílači) a po cca. 300m už rozhlednu uvidíte po levé ruce - je to NÁDHERA! (ze spodu i z vrchu)
 
plosín
Sice horší značení, ale ono v podstatě nejde zabloudit. Dobrý tip na procházku pro celou rodinu. TZ u rozhledny nekoupíte, koupil jsem ji v IC na náměstí v Chebu.
 
pass
známku měli v Chebu na hradě, tak jsme se rozhodli ji koupit a najít rozhlednu. Vydali jsme se cestou, kterou poradila paní na pokladně. Celou dobu jsem se bála, že dojdeme k "té hrůze", co je vidět z dalekého okolí. Naštěstí na posledních asi 50 metrech na nás mezi stromy doslova vybafla krásná rozhledna. Je moc dobře, že ji obnovili a moc se povedla. jinak známku u rozhledny opravdu sehnat nelze...
 
Jarda Fredo
Dnes jsem udělal průzkum tří chebských TZ s tímto výsledkem:No.100 Chebský hrad k mání jen na hradě v muzeu momentálně není,No.780 Město Cheb v Infocentru i na hradě,No.1292 Bismarckova rozhledna v IC, na hradě i v muzeu.U Kata žádnou TZ neseženete, změnil se majitel, TZ nejsou ani nebudou.Akce 21.6. ke 120. výročí KČT
 
raf
Dobře utajená rozhledna
Žil jsem v Chebu na přelomu 80. a 90. let. Ze sídliště Skalka kde jsem bydlel jsem se denně díval na Zelenou horu, přesněji na televizní vysílač na jejím vrcholu. O nějaké rozhledně jsem neměl ani tušení. Do pohraničního pásma se člověk dostal velmi těžko. Po 15 letech jsem Cheb opět navštívil. Mým hlavním cílem byla Zelená hora s Bismarckovou rozhlednou. Samotná stavba na mě působila jako zjevení. Viděl jsem hodně českých rozhleden, ale tato patří k těm nejhezčím. Opravdu stojí za to absolvovat 4 km od Myslivny až na vrchol, na kterém nestojí do daleka viditelná televizní věž, ale Bismarckova rozhledna.
 
Stanislav
TZ jsem koupil čistě náhodou v Chebu v IC, protože v mapě na rok 2007 není toto místo označeno a pod číslem 1292 se skrývá Skuhrov nad Bělou.
 
Honza
Známka k sehnání pouze v infu v Chebu protože rozhledna se každý den v 9:00 odemkne a v 19:00 zamkne a to od 1.4. do 31.10.
 
JirkaS
Na rozhledně minimálně v dubnu nedostupná. Nevím jak v dalších měsících, ale určitě k dispozici je v IC společně s dalšími známkami 100 a 780.
 
Fredo
V infocentru je k mání bez problémů
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2606 Turistických známek
2452 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek