Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1376 - Blansko


Popis

Hrad na osamoceném vrchu mezi obcemi Blansko a Mírkov. Z jižní strany je chráněn hlubokým, strmým údolím Neštemického potoka.

Mapa

Navštívil jsem Blansko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Ryjice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hostinec Pod Blanskem, Ryjice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Ústí nad Labem
Poloha:
50°41'51.63"N 14°5'57.03"E
Hodnocení:
2.848
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1376 - Blansko


05.05.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
26.07.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
09.09.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Po předchozí domluvě zakoupena mimo otevírací dobu na OÚ, za což moc děkuji... Momentální Otevírací doba pouze Po,St 13:00-17:00
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
v hostinci stále nemají, prý je objednává Obecní úřad, takže ani nevědí, kdy budou.
 
Natálie Černohorská
Natálie Černohorská
Nemaji
V Hostinci známku bohužel nemají.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
V hostinci došly.
Na hradě super výhled, klidné místo, v hospodě známky nemají.
 
Standa
Kde koupit
Potvrzuji, že známka je k dostání v Ryjicích v Hostinci pod Blanskem, zimní otevírací doba denně od 15:00 mimo pondělí.
Pěkná trasa po zelené z Neštědic na zříceninu a pak dolů přes Ryjice do Neštěmic.
 
Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
Prodejní místo
V neděli 21.8.2016 jsem získal TZ 1376 v hostinci Pod Blanskem, která se nachází ve stejné budově jako OÚ Ryjice. Známek i vizitek měli dostatek, otevírací doba každý den včetně víkendu od 14,00 do 22,00.
 
Kateřina
TZ 1376
Restaurace Elben Aréna v Povrlech již pár let neexistuje, nevím, proč je zde a v atlase stále uvedena. Známu jsme koupili na OÚ v Ryjicích, neměli sice úřední hodiny, ale prodali nám ji. Paní z OÚ nám sdělila, že mají poslední 4 známky, víc mít nebudou a přebírá to místní hospoda.
 
Milan Bartoň
Milan Bartoň
Dostupnost
V restauraci v Povrleh známku bohužel neměli, prý je objednaná.
 
Pavel
Tur. známka
Známku jsem koupil OÚ Ryjice mimo úřední den. Pracovník úřadu mi vyšel vstříc. Chválím.
 
K8
Prodejní místo
Opravdu se TZ prodává v "Vlastivědné Muzeum, Doksy"
 
Honza
Honza
Blansko
Restaurace Elben Aréna v Povrlech už neexistuje, TZ lze sehnat na OÚ Ryjice, ale jen pondělí a středy, což pro turisty není zrovna ideální.
 
Honza
nedostupnost TZ
Podle informace zaměstnaňkyně v Elben aréně v Povrlech už TZ Blansko dlouho neměli.
 
Tomáš
Restaurace Elben Aréna skončila s prodejem TZ
Dneska jsem se dozvěděl, že v Restauraci Elben Aréna, Povrly skončili s prodejem TZ, takže tam ani nechoďte.Na zříceninu si ale vyšlápněte, krásný rozhled.
 
libor
Takže dnes druhý pokus o získání známky v Elben Aréně a zase nic. Prý jsou objednané. Minulý týden jsem zříceninu nenavštívil,ale dnes ano. Přišel jsem tam sice když už se stmívalo,ale velikost zříceniny mě překvapila. Výhled stojí opravdu za tu námahu. DOPORUČUJI NÁVŠTĚVU
 
eMPage
Bohužel stejný případ jako u Libora, známka v Elben aréně vyprodaná :-(
 
libor
Známka v Elben aréně vyprodaná.
 
pavel
stojí za vaší návštěvu
cesta k zřícenině pěkná ale složitá-bez navigace bychom netrefili-objíždka,zřícenina i výhled do okolí skvělý,obec Povrly taky-staré hrázděné domy stojí za vidění a za TZ.všimněte si ,že na některých domech ještě zachovány držáky na domácí zvířata,hospoda Elben Aréna má originální interiér a také dobré jídlo a kněmu možno objednat i TZ-bez problému.
 
vláďa
Známka bez problémů v Elben Aréně v Povrlech. Cesta k ní však byla velmi složitá. Vyrazil jsem z Ústí přes Žežice. Ač krásné výhledy do krajiny, cesta byla pekelná. Sníh, voda a bláto. Výhled z hradu je kouzelný a známka koupená v Povrlech po ujití 18 km byla sladkou odměnou.
 
Werecat
Pěkný výhled - stojí za výšlap
Milá zřícenina. Od poslední návštěvy přibyly informativní cedule. TZ koupena v restauraci Elben Arena, sice trochu z ruky ale dobře vaří.
 
Jirka
TZ zakoupena v restauraci Elben Arena v Povrlech
 
David Havel
Třetí hvězdicový pochod na hrad Blansko
Fotoreport zde: http://davidhavel.pise.cz/750-foto-report-z-putaku-na-blansko.htmlZnámka dostupná na akci bez problémů, o hrad se začínají starat, přibyla informační tabule, z hradu nádherný výhled, nezle než doporučit a příští rok vyšlápnout znovu :)
 
Jakub
KO fandům turistiky
Zřícenina je opravdu už jen haldou kamení, ale okolí s lesy pěkné a túra zajímavá, ale jen do doby, než jsme (bohužel) koupili známku v hospodě v Ryjicích. 1. prý jídelní lístek nevedou, nevaří; 2. známka za 50 kč (!!!), nikde v celé ČR snad není dražší; 3. paní za pípou to zdůvodnila, že nejsou ve výboru a můžou si stanovit cenu, jakou chtějí. To je podpora turismu jak prase a ještě si jeden kšeftař vydělá na nový mininotebook. Dejte známkové místo jinam, abych je tam já a další šokovaní výletníci znovu nemuseli posílat k čertu.
 
Lukáš
Zřícenina je snad na úplném koci světa,když projíždíte obcí Blansko tak najednou silnice skončí někde v louce.TZ dostupná na OÚ Ryjice .
 
Honza Pásler
Zřícenina nad obcí Mírkov, tak trochu zapomenutá. I krátký výstup od silnice byl v 30stupňovém vedru výkonem, jinak místo dobře přístupné.Nevím, jak je to s prodejem na OÚ v Ryjicích, ale v Elbe Aréně v Povrlech otevřeno denně - a moc dobře vaří. Jen je to od zříceniny trochu daleko, jako prodejní místo vyhovuje spíše motorizovaným návštěvníkům. (Nebo "sběračům", kteří uloví známku a na vlastní zříceninu se nepodívají)
 
Skalda
Omluva
omlouvám se za mylnou informaci ze včerejšk,známka je pochopitelně za 25 Kč
 
Skalda
V Povrlech v restauraci Elbe Arena v pohodě a bez problému a za 30 tak jak má býtjinak hrad Blansko je poměrně rozlehlý a je z něj pěkný výhled,je vidět,že se o hrad někdo začal starat,jsou vykácené nálety a je zde zatim čisto tak doufám že to někdo nezaprasí odpadky bylo by to znevažování něčí práce.
 
Jakub Minárik
Předražená známka
Dobrý den, tuto známku na Obecním úřadě (v restauraci) v Ryjicích mají předraženou (za 50 Kč)!!!
 
Mirka
Pěkný výhled
Včera jsme se byli podívat na zřícenině, je tu optavdu pěkný výhled. Sice trochu foukal vítr, ale jinak svítilo sluníčko.To, že se TZ prodává až v Povrlech...
 
venca
Drahá
Známka stojí v Elben aréně 35 kč!to je opravdu trochu moc.Hrad hezký.
 
Jirka K.
Hrad Blansko
Hrad Blansko se mi velice líbil. Z hradu je pěkný výhled do okolí , ať už z vyhlídky u vstupu do areálu nebo z věže v které je kaple. Hradní komplex je docela velký,a proto bych řekl , že na TZ by mohl být vytištěn jiný motiv. Jinak v restauraci i když bylo zavřeno prodali mi TZ.
 
JP
Aréna je moc pěkná, ale samotná zřícenina hradu Blansko je téměř 10 km daleko. To nahrává "sběračům známek" kteří si zde, při hlavní cestě Ústí - Děčín TZ koupí a vlastní objekt vůbec nenavštíví (ani zdáli nevidí). Což by nebylo možno TZ prodávat třeba v Ryjicích nebo v Lipové (obojí cca 2 km od zříceniny) ?
 
raf
Hrad Blansko,ač jeho hradby nejsou příliš vidět, je výbornou vyhlídkou po okolí.Zvláště nově budovaný dálniční most u Libouchce je dobře vidět.Cesta k hradu je dobře značená a ani výstup není nijak hrozný. Restauraci Elben Aréna v Povrlech najde každý snadno pokud půjde z Blanska po silnici do Mirkova a odtud přímo do Povrlů. Nelze ji minout je to nízká žlutá budova napravo u stadiónu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek