Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 511 - Blatná


Popis

Renesanční zámek na místě původního gotického hradu ve stejnojměnném městečku, západně od Písku.

Mapa

Navštívil jsem Blatná

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Blatná (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum Blatná (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°25'22"N 13°52'46"E
Hodnocení:
2.827
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 511 - Blatná


05.10.2019 - dostupná bez problému
03.08.2019 - dostupná bez problému
05.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martin Čechura
Martin Čechura
Daňci
Prohlidka fajn. Zahrada super! Doporučuji s sebou jablka nebo sušenej chleba. Daňci jsou po celé zahradě.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Hezký zámek
Zámek opět ve vlastnictví potomků rodu Hildprandtů. Zajímavá je historie tohoto rodu, který se v době, kdy šlechta musela opustit komunistické Československo, ocitl až v daleké Etiopii ve službách císaře Haile Selassie. V rozhlehlém parku stádo daňků, máte-li pro ně pamlsek, přijdou až k Vám a nechají se krmit z ruky a hladit. Granule k jejich krmení ke koupi u pokladny zámku
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Známka
Na zámku v pokladně známka dostupná. V zámku mnoho akci a aktivit, přesto je pro mě současným největším blatenskym hitem výstava Ten umí to a jiný tohle v Městském muzeu. Trvá do konce prázdnin, přístupná denně, kromě pondělí, 10-17 a nevidět ji, by byla věčná škoda!
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Blatna
Bude třeba počkat až otevře zámek. IC v CK Ciao je dočasně uzavřené, neni jasne, jak moc dočasně. IC provizorně přesunuto do recepce muzea -budova na rohu naproti kostelu - dole je knihovna, nahore muzeum. Nicméně zatím prodávají vstupenky na nějaké akce, turistické předměty zatím zadne nemaji. Tak se těšme na sezónu.
 
IC Blatná
Re: Blatna
Turistické známky už v infocentru seženete (na původní adrese), bez těch bych si nedovolil otevřít. Jinak ale na rovinu přiznávám. že s turistickými předměty a suvenýry to tuto sezónu nebude žádná sláva a sortiment bude poměrně omezený. Zkoušíme na to jít trochu jinak a vymýšlíme předměty, které nebudou jen hezká dekorace, ale budou i k něčemu sloužit a budou kvalitní, což bohužel chvilku trvá.
 
Iva
Kdo zavítáte na tento zámek určitě projděte i oboru pávi a daňci jsou tu pořád. A když daňkům nabídnete něco k snědku tak Vás obklopí a žerou z ruky. Nejraději ale měli jablka.
 
Romča
Zámek Blatná
Dne 13.7.2010 jsme navštívili krásný vodní zámek Blatná. Je v soukromých rukou, paní hraběnka s dcerami žije v zahradním domku v parku. Zámek i park je přístupný veřejnosti. Prohlídka byla poutavá a moc se nám líbila!! Park s daňky a pávy rovněž doporučuji k návštěvě. Návštěvníky upoutá jezírko obklopující zámek, kde se točila Šíleně smutná princezna. TZ a dalších propagačních materiálů zde mají dostatek.
 
Iška
Vřele doporučuji IC na náměstí - k dispozici je tu velký výběr suvenýrů, pohledy z širokého okolí.
 
jerry720
Zámek Blatná
Poslední návštěva 05. 06. 2010, tentokrát jsem prošel jenom park. Pokud si budete chtít naklonit daňky v parku, doporučuji si vzít sebou nějaké tvrdé pečivo nebo nějakou zeleninu, pak zobou skoro z ruky :-) Vloni na podzim jsem tam viděl i několik pávů, tentokrát byli asi schovaní. TZ zakoupená v prodejně na zámku naproti pokladně bez problémů. Kromě prohlídky zámeckého areálu a parku doporučuji zajít i na náměstí, je tam taky na co koukat.
 
Anežka
Prohlídka interiérů tohoto nádherného zámku mne velice zklamala. Je toho tam opravdu málo, za vidění stojí víceméně jen Zelená světnice s freskami.
 
Tatík
Absolvovali jsme rozšířenou prohlídku (pouze ve 14,00 hod.). Sice za 140,- (60,-) Kč, ale Zelená světnice s původními barokními kresbami z časů Lvů z Rožmitálu za to stála. Turistických známek a pohledů dostatek v suvenýrech proti pokladně. Park s daňky (teď v říji jsme k samcům přistupovali s obezřetností) je bonbónek.
 
olda
TZ měli jak v IC, tak na zámku. Blatná patří nesporně mezi stavebně-historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu u nás. Svou dlouhou historií, svébytnou architekturou ve vzácně dochovaném prostředí parků a vodních ploch i současným stavem se řadí ke klenotům mezi českými hradními komplexy. Vedle Švihova a Červené Lhoty je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na našem území. Stejně jako V.Neckář a H.Vondráčková ve známé pohádce se může každý za poplatek 100kč/hod projet na pramicích, které se zde půjčují... Zadní část zámeckého parku byla uchována v původní podobě se sejpy dávných rýžovišť zlata porostlými letitými stromy. Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí. Parkem je také možno se nechat svést kočárem. Ozdobou parku je pak množství věkovitých dubů, z nichž už bohužel mnoho podlehlo zubu času. Park přišel i o největší památný dub královny Johanky, pod kterým prý ráda sedávala a kde se setkala se svým budoucím manželem, králem Jiřím z Poděbrad, sestra pana Lva ze zdejšího hradu. Přes osm set let starý a třicet metrů vysoký strom, jenž měl v průměru sto osmdesát centimetrů definitivně padl v osmdesátých letech. Blatná jistě stojí za shlédnutí...
 
David Havel
Z venku nádhera
Zámek z pohledu od silnice nádherný, leso-park perfektní, daňků spousty, i vzadu v lese, navíc asi 5 pávů, zámek z nádvoří a od lesoparku pořád zajímavý, expozice ale slabá a drahá...
 
Pavel "Obelix" Tříska
V pokladně sedí nepříjemná paní, naproti v suvenýrech velmi pohodový chlapík. Při prohlídce zahrady jsme se setkali i s majitelku, moc příjemnou paní, která nám dala několik typů k prohlídce. Tímto jí ještě jednou děkuji za celou rodinu.
 
Jirka
Krásný zámek s krásnou prohlídkou a krásnou tečkou v podobě ochočených dańků...vstupné 100,- za dospělého je už dost..
 
Zuzík a Frtík
zámek
Bohužel musím souhlasit s Vláďou. Vstupné co se týče obsahu prohlídky opravdu předražené. Blatnou jsme navštívili 13.7. v pátek, kdy bylo kolem 30 stupňů a museli jsme i přesto, že jsou prázdniny čekat přes hodinu, neboť bylo skoro nula lidí. Prohlídky jsou od 5 osob, ale i ve čtyřech nás nakonec vzali:-( Ale daňci jsou úžasní. Mají velice rádí jablka a příjdou na metr :-) :-)
 
David Woldřich
Krásné místo dopotučuji navštívit.
 
vláďa
Známek dostatek v suvenýrech naproti pokladně zámku. To co člověk při prohlídce vidí mi připadá vzhledem k výši vstupného slabé. Nejvíce na zámku asi zaujme stádo ochočených daňků v zámeckém parku.
 
Radka
pokud si sebou vezmete jablíčka, budete si moci pohladit daňky v zámecké zahradě, moc jim šmakujou
 
Hynek Zouhar
Blatná
Známku jsem kupoval 1. srpna v suvenýrech na zámku a stála 25 korun.
 
Kateřina Kumpová
Cena TZ
Reaguji na přísvěpek, v němž je uvedeno, že v Blatné prodávají TZ za 30,- Kč. Už tomu tak není, kupovala jsem jí tento týden v Infocentru na náměstí pod kostelem a byla za 25,- Kč. Takže se polepšíli.
 
Jarmilka
Zámek v Blatné moc pěkný,už jím zbývá dodělat poslední část která je v žalostném stavu,rozhodují finance které udajně momentálně nemají.Stádečko daňku jsem neviděla:-(,jinak se celkem neděle 8.4 povedla moc,nebot jsme navštívili i Zvíkov hrad.
 
Jana
Tak v infocentru na náměstí už známky mají, dostatek za normální cenu, veliký výběr pohledů i z okolních obcí, ochotná obsluha.
 
Polesňáci
Známka je k dostání přímo proti pokladně zámku Blatná za standardní cenu, v Infocentru tvrdili, že čekají na dodávku.
 
Phephy
Kupoval jsem poslední TZ, ale ne v infocentru, ale v krámku proti pokladně zámku Blatná. Zámek je pěkný, ale už jsem viděl lepší. Nejvíc mě zaujalo stádo daňků v zámeckém parku, kde si na ně může člověk doslaova sáhnout. Nikde ploty, stádo tam prostě žije s lidmi pohromadě. :-)
 
Martina
Navštivte Blatnou!!!
Ahoj všichni, blatenský zámek je vážně moc hezký. Jenom prohlídka nic moc. Turistická známka na zámku i v
infocentru je dostupná bez problémů za Kč 25,--. Navíc v městském muzeu probíhá výstava strašidel - super!
Návševu Blatné mohu jen doporučit!
 
Krispel
Vydělávat se musí za každou cenu
Pozor na firmu Lidová řemesla. Obhospodařují Infocentrum Blatná, prodejnu suvenýrů na zámku v Blatné a bohužel
i ve Lnářích. V Blatné známku neměli, pouze jsem si povšiml u vzoru na prodejním štítě ceny 30,- Kč. Navíc
chtěli za pohledy 7,- Kč (jinde jsou za 5,- Kč). Za plánek města jednostranný z trhacího bloku, který dávají
vsude zadarmo v jakémkoliv množství, chtěli 2,- Kč. Prostě tržní ceny - trhni co můžeš. Na zámku ve Lnářích mi
známku prodali za 30,- Kč se slovy pokud se mi to zdá drahé, tak ať si ji nekupuju a ještě mi na ni bez
mrknutí oka napsali s touto cenou paragon.
 
Vašek a Katka
Zámek vypadá z venku moc hezky. Známku prodali na zámku drze draze za 30 Kč.
 
Ramon Trosecký
Hezký zámek na vodě, známý ze šíleně smutné princezny. Majitelka zámku Hildprandtová žije s dcerami v
zahradním domku, ženská co prý prožila bohatý a pohnutý život (no každý ať si to poslechne sám). Daňkové na
zahradě jsou fajn, je to pěkný kolorit. Jen cena je dost vysoká, studentskej za 55,- to je fakt dost. Jinak ve
městě je i zajímavé muzeum, kde zrovna měli výstavu o včelách, docela netradiční a proto zajímavou. Vstup 10,-
 
Mc.cvok +adelait
Krásné,i zde nám pršelo......
 
Myška
Doporučuju navštívit zámek,mají tam pěknou orientální část expozice.Obora je taky super,mají tam daňky a ti
jsou skoro krotcí.Můžete je vidět úplně zblíyka
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2605 Turistických známek
2449 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek