Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1825 - Bobří soutěska s vodopády, Verneřice


Popis

Bobří soutěska s vodopády je od roku 1968 přírodní památkou. Protéká tudy Bobří potok, který pramení na východním svahu Bukové hory. Tok vytváří peřeje a z pravého přítoku menší, asi 6 m vysoký vodopád. http://cs.wikipedia.org/wiki/Bob%C5%99%C3%AD_sout%C4%9Bska

Mapa

Navštívil jsem Bobří soutěska s vodopády, Verneřice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Mírové náměstí 138, Verneřice
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Úštěcká 53, Kravaře
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°39'32"N 14°20'39"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1825 - Bobří soutěska s vodopády, Verneřice


15.06.2022 - dostupná bez problému
10.10.2021 - dostupná bez problému
06.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Bobří soutěska
K vodopádu jsme vycházeli z malého parkoviště u hlavní cesty po zelené značce. Předpokládám, že většina turistů volí tuto cestu. K vodopádu to je nějakých 10-15 minut chůze. Počítejte s velkým množstvím otravného hmyzu a pokud je mokro či po deštích, je stezka rozbahněná a v místě okolo potoka také nebezpečná. Vede po skále, která hooooooodně klouže (v místě je řetěz na přidržení), hrozí pád do vody ze skály! Volte proto pevnou obuv. Jinak stezka několikrát překonává potok, lávky jsou ale ve špatném stavu, místy chybí celá prkna. Přímo pod vodopádem je krytý přístřešek a dá se dostat po kamenech až pod vodopád samotný. TZ jsme sehnali ve večerních hodinách ve Verneřicích v hospodě U Kadlečka (hledejte u náměstí a kostela v ulici Příbramská naproti školy a úřadu).
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Mají na OÚ Verneřice. Soutěska je krásná, nicméně cesta je silně! zapadaná stromy a mosty jsou takové polozbořené. Méně pohyblivým lidem, nelze doporučit.
 
Leoš Mico
Leoš Mico
tz
Koupena hostinec u Kadlečka Verneřice
 
Pavel Hubáček
Pavel Hubáček
1825
Známka dnes koupena v restauraci LUKA na náměstí ve Verneřicích.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Bobří soutěska
V Děčínské boudě známku nevedou, bouda pravděpodobně nyní slouží jako rekreační objekt a restaurace v ní je uzavřená. Na kozí farmě v Příbrami známku nemají, budou teprve objednávat. V restauraci U Kadlečka známka v pohodě k dostání. Bobří soutěska se svými moc pěknými vodopády, kterými nyní po deštivém jaru protéká dostatek vody, je krásným místem stojícím určitě za návštěvu.
 
Miroslav Kůstka
Miroslav Kůstka
TZ
TZ dostupná v restauraci u kadlečka ve Verneřicích.
 
hlodavec
TZ
V sobotu 4.7.2015 známka zakoupena na Kozí farmě v Příbrami, dům č. p. 15 spolu s TZ na Humboldtovu vyhlídku na Bukovce. Hospodyně byla velmi ochotná. V hrozném vedru je u vodopádů krásný chládek, kvůli dlouhodobému suchu tekl pouze hlavní proud, boční byli na suchu. Děčínská bouda na Bukovce je zavřená a na prodej.
 
Richard a Richard Röderovi
Richard a Richard Röderovi
TZ
Děčínská bouda byla zavřena. Za ní, možná sto metrů je krásná Humboldtova vyhlídka. Doporučujeme.
Výjimečně jsem si před výletem nepřečetl diskusi u TZ. Kolem kozí farmy jsme samozřejmě jeli a tak jsme ji mohli mít. Ještěže existuje možnost poslání oproti důkazu.
 
Miloš, Jana, Tomášek Jankovi
Prodejní místo TZ 1825-Bobří soutěska
Známka koupena včera na Kozí farmě.
Děčínskou boudu bych jako prodejní místo zrušil.
Hezké počasí a sobotní poledne,ale chata uzavřena.
Dle cedule u chaty je na prodej.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V sobotu 26.7. dostupná bez problémů na Kozí farmě v Příbrami na půli cesty mezi Bobří soutěskou a Bukovou horou.
 
libor
V hostinci u Kadlečka známky už neměli. Koupil jsem ji na kozí farmě viz. příspěvek níže. Auto jsem nechal na novém parkovišti za obcí Loučky. Odtud je to k vodopádům 500 m. Pozor at neminete druhý vodopád. Ten je na pravé straně před přechodem přes železnou lávku když půjdete od Louček. Celou soutěsku jsem neprošel, protože se stmívalo. Myslím že návštěva, zvláště v hezkých podzimních dnech stojí za to.
 
Lenka Karfusová
Vodopády
Vodopády a okolní krajina nemají chybu. Ovšem značení od vesnice Loučky naprosto chybí. Museli jsme se několikrát ptát na cestu. Děčínská bouda zavřená, místní úřad taky a v Hostinci u Kadlečka turistické známky ještě nemají. Takže nepořízená :-(
 
Tatík
Vodopády i celá soutěska stojí za vidění. Dnes ještě jsme zdolávali kus cesty přes ledová plata po řetězu. Zelená turistická značka vede opravdu až pod Verneřicemi směrem na Kravaře, ze silnice je to pak asi 500 metrů. Turistické známky měli na Kozí farmě v Příbrami u Verneřic č. 15.
 
Tomino1
TZ mají i v rest. u Kadlečků. Děčínská bouda, to byl jeden velký šok! Nic nemaj, nic neznaj a o nějakých TZ nemaj ani ponětí. Přitom stojí 50m od vysílače, kam za tu asi půlhodinu přišlo snad 50 turistů.
 
Honza Pásler
TZ bez problému k sehnání na MÚ ve Verneřicích. Pro turisty, kteří procházejí soutěskou po zelené turistické značce by asi bylo vhodné zajistit prodej někde na trase, třeba v Kravařích, protože zmiňovaná trasa se Verneřic dotýká jen na okraji (téměř 4 km od středu).
 
Jan Mazánek
TZ 1825
Na Děčínské boudě ani nevědí, že nějaké TZ 1825 a 534 vůbec existují.
 
KamPa
TZ dne 23.5 2011 bez problému dostupná na OÚ,spolu s TZ 534.Bobří soutěsky s vodopády jsou krásná místa na relax i táboření.Doporučujeme navštívit též rozhlednu Kohout nad Valkeřicemi.Je to z Verneřic kousek na sever.Rozhledna je zrekonstruovaná,volně přístupná,rozhled je však omezen.
 
Janča
Paráda
Tohle místečko stojí za návštěvu, byla jsem tu v únoru a mám nezapomenutelný zážitek :) Jsem ráda, že už má i svou známečku :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek