Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1417 - Borůvková hora


Popis

Významný, mohutný a plochý hraniční vrchol hlavního hřebene Rychlebských hor. Nalezneme jej v severní části Travenské hornatiny, severním podcelku Rychlebských hor. Borůvková hora je důležitou křižovatkou turistických cest.

Mapa

Navštívil jsem Borůvková hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Borůvková hora
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Trafika Richter, ul. Míru (parkoviště pod zámkem), Javorník
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Soud - turistické centrum, Puškinova 7, Javorník
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Zámek Jánský Vrch - pokladna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Jeseník
Poloha:
50°23'26.33"N 16°54'9.63"E
Hodnocení:
2.957
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1417 - Borůvková hora


12.09.2021 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
14.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Borůvková Hora
K rozhledně jsme se vydali z parkoviště na CZ/PL hranici. Cesta měří necelé 3 km a je zřejmě nejkratší z těch, které se nabízí. Trasa mi nepřišla nijak náročná, cestou je i několik rovinatých odpočinkových úseků. U rozhledny byly v krásném letním dni davy lidí, stánek se suvenýry a občerstvením otevřen. Ve stánku je možno uhradit dobrovolné vstupné na rozhlednu. Dále se zde nachází velké množství laviček a krytých přístřešků, zázemí pro turisty i lyžaře a velký krytý altán. Z vrcholku rozhledny lze pozorovat Jeseníky, za dobré viditelnosti je prý vidět i Sněžka nebo Tatry. Na druhou stranu je vidět na roviny v Polsku a velká jezera kousek za hranicemi. TZ jsme pro jistotu koupili už v IC v Javorníku, ve stánku pod rozhlednou ji měli také, ještě za 35kč. Stejně tak jestli sbírate razítka, tak pod rozhlednou jsou hezčí než v Javorníku. Stánek pod rozhlednou bývá dle vyvěšených informací otevřen přes prázdniny denně, v květnu, červnu, září a říjnu o víkendech, vždy do 17 hodin a za hezkého počasí.
 
Antonín Vavrečka
Antonín Vavrečka
Borůvková hora
Strašně náročná pěší tůra nahoru na rozhlednu
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
Maxiznámka
V sobotu (20) na rozhledně stánek zavřen. A maxka nedostupná ...
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
nedostupná na rozhledně
Koupena v trafice v Javorníku
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Borůvková hora
V místním kiosku mají kromě známek i vynikající borůvkové knedlíky, přímo se rozplývají na jazyku:-)
 
Miroslav Dvouletý
Miroslav Dvouletý
TZ
Známka koupena v kiosku při rozhledně. V pondělí byla otevřena jak rozhledna tak i kiosek. Kromě piva a klobásek na grilu je zde dost otravných vos.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
TZ zakoupena na zámku v Javorníku
 
Carlos
Pěkná rozhledna a nenáročná cesta k ní z parkoviště v Travné (cca.4km) Počasí super jen výhled pro opar mizerný. Cestou na rozhlednu malá zacházka ke prameni Hoštického potoka kde je upravená studánka. A ještě jeden pramen je u kaple p. Marie Salettské. Je radioaktivní a všimli jsme si ho až cestou zpět, je tak trochu schován ve skále za kaplí.
 
Pavla
Krásná rozhledna,krásné posezení kolem, skvělá obsluha, jen borůvky už nebyly, za to tam bylo spoustu vos.
 
Martin
Rozhledna otevřená, doporučuji výstup od st.hranice v Travné. Trasa trvá cca hodinu a není přiliš náročná. Někdo tady psal, že chyběli směrovky s názvy míst, co kde leží. Nyní už směrovky jsou a najdete je na stropě rozhledny. Známek ve stánku u rozhledny mají spoustu. Mimochodem nabízí ochotná a celkem upovídaná :) obsluha výborné kuřecí prsa na grilu, takže po výstupu příjemné občerstvení! ;)
 
Honza Pásler
Výstup z Bílé Vody (konečná autobusu u léčebny)po červené: Nejprve 4,5 km pohodlnou, ale vytrvale mírně stoupající lesní cestou, pak 3 km prudkého stoupání pěšinou podél státní hranice. Výstup bez výhledů, velice fádní únavná cesta stále vysokým lesem. Stejně fádní sestup po modré do Travné.Ale samotná rozhledna stojí za ten výstup! Úžasný kruhový rozhled, za jasného počasí až na Krkonoše, na druhou stranu na Malou Fatru. Vstupné se nevybírá, pod rozhlednou příjemný kiosek s občerstvením.
 
olda
Na samotné rozhledně jsem nebyl, s ohledem na počasí a stávající stav v této oblasti (povodně) jsem podobný výstup rozhodně nepokládal za dobrý nápad. Známku jsem spolu se známkami 271 a 1106 koupil na zámku Jánský vrch, který jsem navštívil.
 
Josef Eder
Rozhledna je otevřená, ale občerstvení u ní bylo zavřené, takže známku jsme nekoupili. Infocentrum v Javorníku v neděli otevřené samozřejmě nebylo. Každopádně výlet to byl hezký, cestou z rozhledny není špatné jít přes Travnou, kde jsou dva pěkné kostely, zahradní sbírka různých sádrových potvor a u silnice mezi Travnou a Javorníkem je zrekonstruovaná vápenná pec.
 
Haf
zlute pohledy?
a maji jiz v infocentru zlute pohlednice rozhledny z te celostatni sady od Fukalovych???
 
Ála
Známku jsme koupili v Infu v Javorníku a dostali tam také razítko a prospekt Borůvkové hory. Když jsme stoupali nahoru k rozhledně, bylo pěkné teplo.Těšili jsme se na občerstvení, ale stánek zavřený. Rozhled byl krásný, ale bylo by to o to lepší, kdybychom věděli, co kterým směrem je. Nahoře na rozhledně nám chyběly směrovky s názvy míst, kam se díváme.
 
Ivana
Kiosek na rozhledně zavřený, ale známky měli kromě IC Javorník taky na zámku Jánský vrch v Javorníku. Rozhledna moc hezká, výhled báječný.
 
lenik
Rozhledna pěkná,všude fůra borůvek jen to občerstvení po náročnějším výšlapu chybí a nelze tam ani zakoupit tur.známku.V IC Javornik bylo už také zavřeno a nemáme ani jak doložit že jsme tuto tůru podnikli.
 
Petronelka
Rozhledna je pěkná, pěkný je i výhled. Známku jsme koupili ještě před výšlapem v IC v Javorníku. Velice ochotná paní nám poradila, kudy cestou nejkratší. Jinak vstup je zdarma a v kiosku u rozhledny známku neseženete, je zavřený... aspoň přes tu sezónu ho mohli otevřít.
 
Keži
Rozhledna
Pro všechny, kdo se chystají na Borůvkovou Horu - oproti atlasu známek se neprodává známka v kiosku na rozhledně, protože tam jednoduše žádný není. Momentálně nemají známky ani na Křížovém vrchu(ale mají je objednané).
 
kanor
Rozhledna je nova, pekna, urcite doporucuji. Pristup je zdarma, krome vstupu nahoru nebylo nic otevreno, takze nevim, jak s prodejem uvazuji. Info v Javorniku bylo jiz zavreno.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek