Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1020 - Botanická zahrada hlavního města Prahy


Popis

Pražská botanická zahrada.

Mapa

Navštívil jsem Botanická zahrada hlavního města Prahy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Botanická zahrada – venkovní expozice areál sever, Praha (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Botanická zahrada - skleník Fata Morgana, Praha (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Botanická zahrada – venkovní expozice areál jih, Praha (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°7'19.53"N 14°24'50.89"E
Hodnocení:
2.867
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1020 - Botanická zahrada hlavního města Prahy
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1020 - Botanická zahrada hlavního města Prahy


22.10.2023 - dostupná bez problému
29.07.2023 - dostupná bez problému
07.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Merunka
Stanislav Merunka
TZ
Asi jsem měl pech, protože na všech prodejních místech byla prováděna inventura.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Kupoval jsem ve vstupu do skleníku Fata Morgana
 
Jan Matoušek
Jan Matoušek
Nedostupnost známky
S velkou horlivostí jsem započal dnešní výlet Prahy právě tady v botanické zahradě. Už při koupi lístku jsem se ptal, zda tam neprodívají TZ. Bylo mi řečeno, že ji prodávají v areálu v suvenýrech. S nadšením vstupuji do skleníku Fata Morgana a hned za vstupem vidím suvenýry. No a známku tam nemají. Prodavač, který mluvil lámanou češtinou, skoro jako by nevěděl o čem mluvím, mi poradil, abych si jí koupil na internetu. Povím, že jsem byl opravdu zklamaný a celou návštěvu mi to zkazilo. Do botanické jsem šel jenom kvůli známce. Štve mě, že mě nutí zaplatit 150 Kč vstupné a pak teprve zjistíte, že známku nemají. Kdyby alespoň u pokladny byli féroví...
Teď se dívám, že známka se ještě prodává na jihu a severu venkovní expozice, ale ten jsem nešel vzhledem k mé nechuti tu dále být.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z botanické zahrady.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Zahrada
Nejvíce se nám líbili výhledy na Prahu a Trojský zámek, od kaple sv.Kláry nad vinicemi. Jinak jsme si na návštěvu nevybrali ideální období, 30.října většinou v zahradách už vše odkvetlé. Ale Fata Morgana potěší,akorát je trochu divné že není propojená se zahradou a musí se z botanické vyjít ven a dojít postranní ulicí podél zahrady. Jestli je to jen dočasné, nevím.
TZ bez problému uvnitř zahrady v suvenýrech.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Fata morgána je super a celá zahrada,spojil jsem to s trojským zámkem a za mně super.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 10. 2019
Když stojíš u zámku Trója, vůbec ti nepřijde, že ty vinice nad silnicí jsou uz součástí zahrady. Z opačného pohledu je to fakt kousek. Zahrada je bezesporu vyšperkovaná. Malinká rozhledna i ti divní dinosauři jsou tu trochu "divni", ale jinak si udělej více času, prostor je to obrovský. V době naší návštěvy byla bohužel zavřená Fata Morgana, a stejně jsme potřebovali k prohlídce půl dne :-).
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Botanická zahrada
Tur. známka zakoupena na pokladně, která se nachází u vstupu do vinice sv. Kláry. Pěkně strávené horké sobotní odpoledne v rozlehlé botanické zahradě, která nyní překypuje barvami. Prošli jsme si vinici, podívali jsme se do kaple sv. Kláry, z návrší vinic luxusní výhled na Prahu. Pokračovali jsme ornamentální zahradou do skleníku Fata Morgany, který je úžasný, připadáte si zde jako v opravdovém pralese. Poté výšlap do kopce a prohlídka zbytku zahrady. Místo krásně udržované a rozhodně stojící za návštěvu. Všude příjemní lidé.
 
Michal Tříska
Michal Tříska
Botanická zahrada v Praze
Zakoupeno ve skleniku Fatamorgana - bohužel za 35,-
 
Ivana Hrazdirová
Ivana Hrazdirová
TZ
Známka zakoupena na pokladně jižního vstupu za 35,- Kč.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Botanická zahrada v Praze
Botanická zahrada v Praze je jedna z nejhezčích botanických zahrad, je zde vinice, tropický skleník Fata Morgana, ornamentální zahrada, japonská zahrada, kaple sv. Kláry a spoustu dalších zajímavých míst. Známka zakoupena v jižní pokladně.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Návštěva Fata Morgany a botanické zahrady. U ,,vstupu jih" do botanické už TZ známku neměli, avšak uvnitř Fatamorgany je obchůdek se suvenýry, kde byla k dostání. =) Strávil jsem zde celé sobotní odpoledne a rozloučil se tu s měsícem říjnem. K vidění jsou zde opravdu úžasná místa na focení, výhledy na Prahu. Možnost návštěvy vinice sv. Kláry. Po celou dobu v botanické probíhala haloweenská akce, na které bylo dostatek jídla, pití, trampské živé muziky, ohýnku s možností opékání ,,buřtíků". PARÁDNÍ SLUNEČNÁ PODZIMNÍ SOBOTA! =)
 
JIŘÍ PEŠEK
JIŘÍ PEŠEK
1020
Tak už je nová !Podle mne hezčí.
Nevím jak v Botanické, ale v Turistashopu v Bělehradské je k dostání.
 
Jana Kučerová
Jana Kučerová
dostupnost TZ
Turistická známka je, ale jen u jižního vchodu.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
dostupná s menšími problémy
TZ v Turistaschopu v Bělahraské za 30 Kč.
 
Martin
Není známka :-(
Byl jsem se podivat na vystavu motylu a bylo to moc pěkné ale známku nemaji :-(prý se vyrábí.Taková smula :-( jel jsem až z Ostravy.
 
Michaela Kalinová
Michaela Kalinová
turistická známka
Byla jsem se podívat na výstavu motýlů a bylo to velice pěkné a zajímavé. Celý areál botanické zahrady je jako stvořený na pěkné vycházky a je tam i hezký výhled na Prahu. Turistické známky nemají nikde (ani hlavní vstup, ani u skleníku) a nějakou dobu ještě mít nebudou, prý se vyrábí nová.
 
Majka
Udělali jsme si výlet na výstavu orchidejí, která rozhodně stála za to... Spoustu krásných fotek máme a stála za shlédnutí i stálá expozice, která je naprosto úžasná. Známek měly dostatek a mimo nich jsme si odvezli i tři krásné kytičky :)
 
Beronicka
Úžasný výlet a nádherné rostliny.Známka se dá sehnat bez problémů.Doporučuji!
 
vany11
doporučuji k navštívení. sice motýlů byli již málo,chtělo to zajet před měsícem,jinak vše suprové.tropický prales je fantastický (dle kleio by tam asi melo mrznout,aby se tam citila dobře). známky k sehnání bezproblémů jak v pokladne tak v pavilonu fata morgana.
 
Kleio
Trójská karta
Abych neztapomněla, i v roce 2010 si můžete zakoupit Trójskou kartu, s kterou budete mít zvýhodněny vstup do Botanické zahrady, Zoo a Trójského zámečku. Dospělí-............... 250,- Děti- ...................130,- Rodinná-.............650,-
 
Kleio
Půl napůl
Do botaničky jsem jela především kvůli motýlům a musím přiznat, že jsem čekala víc. Uzoučké chodníčky narvané k prasknutí, neznalý přirodopisu asi težko pochopí všechny ty latinské názvy...Čekala jsem, že až dojde na motýly, bude to v klidu, ale bylo to spíše naopak. Vedro jak na Sahaře, motýlů bylo pramálo a když už tak jedině takový drobouncí, nebarevní. Líhnutí taky nic moc, čekat než se aspoň jeden motýl vylíhne, sem tam ještě dneska...TZ koupena v krámku ve Fata Morganě - tam kde se kupují vstupenky. Milá paní dá i razítko, Tz je bez samolepky za 25,-K zakoupení i další suvenýry za zmínku stojí pamětní mince ve třech provedeních - zlatá(50 kč), stříbrná a mosazná či co každá za 80,-. Můžete si je zakoupit v automatu nebo v krámku.
 
Libor
21.03. - první jarní den, vstup do všech expozic zdarma :-), ve skleníku Fata Morgana tropy (a to doslova), končící výstava orchidejí a plastová zvířata z PET lahví v bujné vegetaci, což děti zajímalo nejvíc ... venku první poslové jara a z vinice letecký pohled na Trojský zámek (jo, a a bych nezapomněl: TZ ve skleníku bez problémů)
 
Radek
znamku maji hlavne ve skleniku nahore.
 
Petra
Pet tropicana
Moc se mi líbila výstava věciček z petek. Krásně to mezi rostlinky zapadlo. Děti byly nadšené a stále se předháněli, kdo co uvidí první. DOPORUČUJI!!!
 
Petra
Pet tropicana
Moc se mi líbila výstava věciček z petek. Krásně to mezi rostlinky zapadlo. Děti byly nadšené a stále se předháněli, kdo co uvidí první. DOPORUČUJI!!!
 
frakira
Znamku jsem koupila v suvenyrech ve fata morgane. Prijemne me prekvapilo, ze bylo mozne znamku koupit bez toho, aniz bychom museli kupovat vstupenku, i kdyz by mi opak nevadil. Sklenik se mi moc libil a i po venkovni expozici to byla velmi prijemna prochazka.
 
joshula
Známka v prodeji u obou pokladem. Ve skleníku navíc ještě známka VTZ 10 let Japonské zahrady.
 
Simča s.
Exotičtí motýli ve Fata Morganě
Byly jsme s dcerou v sobotu v Botanické záhradě a co nás naprosto uchvátilo, byla Fata Morgana, kde kolem lidí volně poletují právě vylíhlí (a ve "skleníčkách" se líhnou i další) exotičtí motýli. Byly jsme nadšené i z ostatních expozic BZ, zejména japonské zahrady, ale motýli byli naprostá jednička :-).S.
 
Tatík
Vstupné je 120,- Kč, jde ale využít tzv. Trojskou kartu pro zoo a zámek (do konce září). Turistických známek a pohledů dostatek. Naučná stezka při dobrém počasí také dobrá,o skleníku už bylonapsáno skoro vše.
 
Ondřej
Nenasel
byl jsem ve jiny a zjistil jsem to až jsem přišel domů
 
Marek S.
Fata Morgana
Byl jsem ve Fata Morganě a rozhodně doporučuji. Ale, když jsem si chtěl koupit TZ musel jsem chvíli čekat, než si prodavačka dokouří cigaretu. Docela mě to naštvalo. Jinak cena je tam normální 25Kč
 
ostravak
Vaše zahrada se mi velice líbila a mile mě překvapila.
 
Jana Štěpničková
Pro Jenda
Na TZ je obrázek koniklece, což je symbol Botanické zahrady v Tróji, najdeš ho i na většině pohledů.Fata Morgana byla vystavěna o dost později a zřejmě kvůli ní nechtěli známky měnit.
 
Jana Štěpničková
Výstava bonsají
V rámci výstavy bonsají se mi podařilo koupit jak klasickou, tak výroční turistickou známku bez problému, v suvenýrech u venkovní expozice.Návštěvu botanické každému doporučuju a je mi celkem líto, že svou turistickou známku nemá botanická Na Slupy.
 
Lenka Levá
Vladislavo,učím češtinu a dost mě pobouřilo že jsi napsala slovo křídly takto:křídli.Správně je křídly jako městy a ne jako městi V botanické zahradě jsem byla také a líbilo se mi tam.
 
Vladislava
Teď právě jsme navštívili výstavu exotických motýlů. Byla to nádhera, ale podle mě jsou lidi opravdu barbaři, když si je neustále berou do rukou a pak vidíte motýly s polámanými křídli, tak musim jen nevěřícně kroutit hlavou!!!!!!
 
Vladislava
Teď právě jsme navštívili výstavu exotických motýlů. Byla to nádhera, ale podle mě jsou lidi opravdu barbaři, když si je neustále berou do rukou a pak vidíte motýly s polámanými křídli, tak musim jen nevěřícně kroutit hlavou!!!!!!
 
Tereza
botanická moc pěkná,byl tam krásné akvárium a pěkné ryby,také moc pěkné květiny a masožravky.
 
Tomas.P
Teda lidičky upřímně, čekal jsem od toho mnohem mnohem víc... Až na pár palem a oschlejch masožravek tam je celkem to samý, co má moje máma na chalupě...
 
Jarmilka
Teď je tam výstava okrasných dýní,myslím že nemá chybu a také je tam výstava bosnaji,tak jsou tam dvě výstavy a spojili jsme to s procházkou botaniky a fata Morgany:)TZ dostatek dala mi jí vybrat kterou chci.
 
Naďa a Jára
Fata Morgana
Motýli a rybičky byli super. Bylo tam moc lidí, takže jsme stáli pořád někde ve frontě. Vyhýbat se na úzkém
chodníčku taky nebylo nic moc. Ale jinak to byl skvělý výlet...
 
Kocour
Botanická zahrada má tedy rozhodně co nabídnout. Otevírací doba je pro Fata Morganu i venkovní expozice
následující:Duben 9.00 - 18.00 Květen až září 9.00 - 19.00 Říjen 9.00 - 17.00 Listopad až únor
9.00 - 16.00 Březen 9.00 - 17.00 Vstupné je pro obě expozice 90 Kč, slevněné 45. Zvlášť stojí jak
skleník tak venkovní expozice 40/20. Venkovní expozice jsou v zimě zdarma.Skoro bych vám doporučoval jít
se do skleníku podívat ve všední den, osobně jsem ho navštívil v neděli a bylo tam víc lidí než zeleně, včetně
dětí, které vás se slovy ,,Jé, kytí!" málem srazí do akvária, a "milovníků přírody", kteří
popadnou masožravou rostlinu a začnou s ní třepat, pravděpodobně očekávaje, že vypadne moucha či co. Na
venkovních expozicích je všechno připraveno ke květu, myslím, že tak během týdne až čtrnácti dnů to tam bude
jako v ráji, navíc je možnost i krásného výhledu na Prahu. Ideální procházka.
 
Kamila
Doporučuji!!!
dnešní krásné odpoledne jsme využili k prohlídce botanické zahrady,všem vřele doporučujeme,ve Fatamorganě bude
koncem měsíce opět výstava motýlů.Dnes jsme viděli pouze líheň,ale návštěva určitě stojí za to!!!
 
David
Dostupná bez problému. Velice pěkná expozice. Venku byl sníh a stále padal a uvnitř nádherně teplo. Doporučuji
se sem vydat na procházku.
 
David
Dostupná bez problému. Velice pěkná expozice. Venku byl sníh a stále padal a uvnitř nádherně teplo. Doporučuji
se sem vydat na procházku.
 
Jirka
Přes zimu jsou venkovní expozice volně přístupné, takže známka se dá koupit pouze u skleníku.
 
Jirka
Přes zimu jsou venkovní expozice volně přístupné, takže známka se dá koupit pouze u skleníku.
 
Heda
Skleník Fata Morgána, na který jsme se obzvlášť těšili kvůli mediální popularitě, nás zklamal. Mohu porovnat
se zahraničními skledníky a je to bída.
 
Jenda
Motiv znamky
V sobotu jsem navstivil sklenik Fata Morgana, koupil si znamku... ...a byl jsem "mirne" rozcarovan
jejim motivem. Proc je sakra na znamce skleniku, ktery nabizi tolik peknych nametu (sklenik sam, exoticke
kvety, motyli na kytkach atd.), nejakej uvadajici tulipan jako znak zahrady? Na muj vkus slaba znamka, ktera
mohla byt mnohem hezci...
 
Honza Pásler
Stojí za návštěvu
Za návštěvu stojí určitě skleník Fata Morgana, ale i venkovní expozice s překrásnými výhledy na Trojský zámek,
 
Luboš
Fata Morgana
TZ dostupná v minibutiku hned za vchodem do skleníku. Viděl jsem na poličce ještě tři kusy.
 
Vít Mišurec
Nezoufej!
Lenko, nezoufej! Příště ji tam budou mít. Prostě si přišla pozdě.Vítek
 
Lenka
Bez známky
17.4. byla poslední možnost navštívit ve skleníku výstavu motýlů. Známky prý došly hned ráno, prý nikdo
neočekával takový zájem o známky :-( a potažmo i o výstavu. Kdy budou nové paní netuší.Ve venkovní
expozici koupit známu ani nezkoušejte, velmi nerudná paní nás odkázala do skleníku a nějaké známky ji prý
nezajímají, vyloženě jsme ji obtěžovali. Škoda.
 
Jan Spodniak
Turistická známka Botanická zahrada
Dobrý den. Jmenuji se Jan Spodniak a pocházím z Teplic v Čechách. Již dlouho zbírám tur. známky a byl jsem
překvapen cenou 25,-Kč.Jinak je tam nádherně.
 
Ondra
Motýli ve krásně kroužili, ale rodost byla zkažena cenou TZ, za kterou chtěli 25,- Kč
 
Pavel
znamka
Dnes jsem koupil posledni, lehce usmudlanou, znamku. Snad maji jeste nekde skryte zasoby. Doporucuju navstevu
kvuli motylum, jsou nadherny.
 
Honza
Opravdu stojí za vidění
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2881 Turistických známek
2812 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek