Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 68 - Boží Dar 1028m


Popis

Nejvýše položené město v České republice (1028 m.n.m.), bývalá hornická obec, dnes rekreační centrum, hraniční přechod do SRN.

Mapa

Navštívil jsem Boží Dar 1028m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Boží Dar
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°24'38.86"N 12°55'20.79"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 68 - Boží Dar 1028m
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 68 - Boží Dar 1028m


11.03.2022 - dostupná bez problému
27.12.2021 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Uzdichcal
Nevím kokote
Nice
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem kdysi koupil v infocentru Boží Dar.
 
Miroslav Kůs
Miroslav Kůs
arogantní IC
Asi mám smůlu, ale 20.9.2020 v IC známku nemají a navíc mi arogantní obsluha zdělila, že za to vlastně mohou turisté ... Jinde TZ nejde zakoupit...
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
TZ dostupná v infocentru,které má otevřeno denně od 8.00 hod.
V prodeji mnoho upomínkových předmětů,ale i TZ z okolí a VTZ Ježíškova cesta.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
17.2.2016
V info Boží Dar mají i rašeliniště, štolu a výroční známky. Na Božím daru je naprosto jiné klima než o něco níž v Jáchymově, a tudíž jsme si užili běžeckého lyžování i v této podivné zimní době. Běkostezky jsou perfektně upravovaní na Německé straně - doporučuji.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Boží dar
Tz koupena v IC Boží Dar, které má otevřeno denně od 08:00 do 18:00 s polední pauzou od 12:30 do 13:30. Skvěle zásobené infocentrum kde mají kromě TZ Boží Dar na prodej další tři druhy TZ a dvě VTZ, spoustu pohledů a několik pěkných razítek. Pěkné malé městečko v překrásné přírodě, jediné mínus je pokud přijedete brzy ráno tak jako my a chcete si dát kávu, většina restaurací otevírá až kolem 11:00 hodiny, jediné co je od brzkého rána otevřené je malé konzum.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Boží dar je boží
Boží dar působí opravdu výborným dojmem, vypadá to tu jako v sousedním Německu. Upravená obec, čisto, opravené domy, dost zajímavostí v okolí, krásná příroda. Je vidět, že když se chce, jde to. Gratulace místním! TZ v íčku, které bylo otevřeno i o říjnové sobotě (a tak to má být).
 
Wenzel
Boží Dar
Jak píše cestovatel přede mnou, příjemná obec se zajímavými místy v okolí. Je vidět, že obec žije z cestovního a turistického ruchu. Restaurace na každém rohu, místa k parkování taky dostatek. Z Božího Daru vychází do okolí několik turistických cest a naučných stezek. Známka zakoupena v místním infocentru (ve stejné budově je i muzeum).
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Pěkné
Boží Dar je příjemná ospalá obec na severu Čech, kde v okolí je opravdu hodně zajímavého k vidění a k pěším výletům.
TZ jsme bez problémů zakoupili v IC na náměstí.
 
Ketty
Boží Dar
Sobotní výlet se podařil. Vřele doporučujeme pro děti Ježíškovu cestu! Terén se dá bez problému zvládnou i s kočárkem! V íčku k dostání TZ 68, 70 a 976. Jen pozor v v íčku polední pauza od 12.30 do 13.30. VTZ už bohužel nebyla.
 
jerry720
Boží Dar.
Poslední návštěva ve čtvrtek 07. 06. 2012. Naposledy jsem zde byl před 3 roky, takže jsem chvíli hledal, než jsem našel přestěhované "Íčko", ale povedlo se :-) Zde jsem bez problémů sehnal jak TZ No. 68, tak i VTZ "5. ročník Ježíškovy cesty 2012". Jinak Boží Dar a jeho okolí je prostě boží ... :-)
 
E.D.
Dopoledne jsme vyrazili na výlet na rozhlednu na Fichtelberg. Jelikož na Klínovci to stále vypadá, že rozhlednu nechají nejspíš spadnout, asi jako všechny památky v naší republice, vyrazili jsme raději k sousedům do Německa. Turistická známka byla dostupná v budově lanovky, kde si vyberete za slušný peníz i svačinku a kafe. Příjemné místo. Potom jsmedo Božího Daru se projít a na oběd. TK měli na náměstí v infu v budově radnice a hned naproti jsme našli bezvadnou restauračku v penzionu Daro. Vaří tam výborně, přívítají vás tam úsměvem a cenově nás taky mile překvapili.
 
František
Dostupnost známky
V infocentu na BožímDaru známka dostupná bez problému.
 
magipriba
V infocentru na Božím Daru mají TZ 68 - Boží Dar, 70 - Klínovec a 976 - Božídarské rašeliniště. Otevírací doba - denně 8 -18 h. Vyhládlému turistovi můžeme doporučit restauraci ŠPIČÁK, miniaturní lokál s domácí atmosférou, vynikajícími špekovými knedlíky a hlinskou jedenáctkou Rychtář. Tip na super výlet : v zimě (na běžkách) i v létě se dá krásně dojít na německou stranu na FICHTELBERG, horský hotel s rozhlednou, německá turistická známka číslo 302. Nádherný výhled na celé Krušné hory (náhrada za nepřístupnou rozhlednu na Klínovci). Pozor, známku nemají v prodejně suvenýrů pod rozhlednou, ale v bufetu v budově konečné stanice lanovky hned vedle hotelu.
 
vláďa
V infocentru se super otevírací dobou známka bez problémů. Prošli jsme si 13-ti kilometrový okruh Ježíškovy cesty. Perfektní nápad, jak zaujmout děti plněním různých úkolů a ty potom ani nevnímají ujití tolika kilometrů. VTZ 3. ročník Ježíškovy cesty v infu také k dostání.
 
Libor
30.03. - TZ v IC vč. VTZ Ježíškova cesta, TZ Rašeliniště jsme nevzali, protože jsme tam z důvodu opravy stezek nebyli, městečko pěkné, pro děti atraktivní vyřezávaní ježíškové jako počátek naučné stezky
 
Ajka
V IC zakoupeno bez problémů,měli i TZ Božídarské rašeliniště a VTZ.
 
Petr
Známku jsme bez problému zakoupili v infocentru Muzeum,kde mají spousty delších suvenýrů.Jelikoš počasí bylo nic moc,moc jsme se tu nezdrželi.Známku Klínovce(č.70),Božíderské rašeliniště(č.976)i výroční TZ byla k dostání.
 
mappy
Známka koupena v IC Boží dar...
 
Adam
V pohodě
Známku jsem koupil v Muzeu Božího Daru.Měli i výroční TZ 2 ročník Ježíškovi cesty a TZ Klínovec a Božídarské rašeliniště
 
Mirka a Tomáš
Fichtelberg
Boží Dar je kouzelné horské městečko. Z města je příjemná procházka jak na Klínovec, tak na Fichtelberg v Německu. Na Fichtelberg jsme se vydali dost brzo ráno a tak v restauraci bylo ještě zavřeno, ale obsluha už tam byla, a tak jsme se strachem šli požádat o známku (se strachem proto, že den před tím jsme byli v Aši a tam s námi paní vyběhla), ale pán byl velice ochotný a bez jakých koliv řečí nám ji prodal. Cena 2,5 eura.
 
Honza Pásler
Příjemné horské městečko, ikdyž orientované zejména na klientelu z druhé strany hranice. Sympatická je i provozní doba infocentra: Pondělí - neděle 8.00 - 18.00
 
Pařez
Na Božím Daru nic moc, ale když se vydáte přes hraniční přechod na druhou nejvyšší horu Krušných hor - na Fichtelberg, tož získáte krásný výhled na Klínovec a vůbec... a také - (jen) v budově lanovky na Fichtelbergu kúpíte německou TZ Fichtelberg 1215 m. (Já jsem to nevěděl a musel jsem na Fichtelberg dvakrát.. ovšem nelituju, krásné výhledy a jen 5 km od hranic)
 
kiki
Moc pěkné místo na lyžování a běžkaření. Známku jsem tam sehanala, velmi milá a ochotná paní mi ji prodala i pár minut po tom co zavřela. Byla jsem i na Klínovci, tam známku neměli, sehnala jsem ji v Božím daru.
 
Shawadu
Doporučuji nákup knihy Znovuobjevené Krušnohoří.
 
Eda
Známku mají v božídarském muzeu i v IC, v obou podnicích byly velmi přívětivé a ochotné dámy. Radniční sklípek
jsme bohužel nezkoušeli, neprozřetelně jsme zapadli do hotelu Zelený dům, kde nám dávali velmi okatě najevo,
že jsou zde vítáni pouze návštěvníci z opačné strany hranice. Jinak ovšem okolí Božího Daru je super -
nenechte se znechutit několika kolaboranty.
 
Kikin
Slečna v infu ochotná. Boží Dar plný hotelů. Radniční sklípek ale mohu taky doporučit,krb, při tom špatném
počasí přišlo vhod.
 
Pirko
Kdyz jsem tam byla ja, pekne ficelo, chumelilo a vsude bylo hafo nemcouru. Ale ten vyhled, kdyz stojite na te
trimetrove zaveji a koukate na hory... NADHERA
 
Ardbena
Známku jsme koupili v IC a opravdu ji mají i v radničním sklípku, který jsme vyzkoušeli. Je tam příjemně a
dobře tam vaří, při dnešní návštěvě Božího Daru se to hodilo, protože se zkazilo počasí.Doporučuji
božídarská rašeliniště a Blatenský kanál je to super!
 
Bert
Známku jsem koupil v pěkném infocentru 16.11. a mají ji i ve velmi příjemném radničním sklípku. Mají tam velmi
dobrou držkovku a česnečku.
 
dana
ZNÁMKU MAJÍ V BOŽÍDARSKÉM MUZEU,ALE NENÍ TAM VŽDY OTEVŘENO,BYLA JSEM PRO NI 2X.
 
Nina
Zajímavá vesnička,známka všude k dostání.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek