Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1473 - Březina Žandov


Popis

Telekomunikační věž sloužící zároveň jako rozhledna je postavena v blízkosti obce Žandov na vrcholu kopce Březina. Z vyhlídkového ochozu se nabízí netypický pohled na východní část středních Čech od Prahy až po masiv Železných hor.

Mapa

Navštívil jsem Březina Žandov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Žandov, dům č.36, Žandov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Chlístovice 66 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kutná Hora
Poloha:
49°51'41"N 15°7'18"E
Hodnocení:
2.806
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1473 - Březina Žandov


26.09.2021 - dostupná bez problému
06.07.2021 - dostupná bez problému
01.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Rozhledna
Jak píší ostatní klíče od rozhledny jsou u paní Myslivečkové v domě č.36. Skvělá paní u které dostanete známku,razítko i pohlednice navíc. Výhled je vcelku taky pěkný,určitě za tu námahu stojí..
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Rozhledna
TZ, vstupné na rozhlednu a klíče jsme vyfasovali u p. Myslivečkové v Žandově. Výhled na zasněžené okolí stál za výstup i ve větrném počasí.
 
Markéta Matoušková
Markéta Matoušková
aktuální informace
aktuální informace o rozhledně najdete zde: http://www.hasicizandov.estranky.cz/clanky/rozhledna-brezina/
 
Michal Hovorka
Michal Hovorka
...
Známku lze koupit i v samoobsluze v Chlístovicích (prodejní místo tur. známky č. 545 - Sion).
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
pěkný rozhled, přívětivý klíčník
 
Pavel Vyskočil
Pavel Vyskočil
dům č.36
Potvrzuji předchozí příspěvky -klíč u paní Myslivečkové v Žandově 36, vstupné 15,- Kč, turistické známky má
 
Tatík
Potvrzuji předchozí příspěvky -klíč u paní Myslivečkové v Žandově 36, vstupné 15,- Kč, turistické známky má. Vstup na rozhlednu zarostlý, ale výhled fajn, schodů 109.
 
Václav
Dne 12.5.2013 jsem navštívil tuto pěknou rozhlednu. U rozhledny nikdo nebyl a musel jsem jít do domu č. 36 pro klíč. Pán domácí je velmi ochotný předal mi klíč, zakoupil jsem si pohlednici a známku. Výhled byl moc pěkný. Jen mi trochu nevyhovovaly "průhledné" železné schodiště - ale to je můj problém. Nahoře je to super.
 
colonel
Rozhledna je velmi zajímavé a za hezkého počasí odtud musí být krásný výhled. Vrátka k rozhledně jsou sice zamčená, ale dá se jimi prolézt, protože v nich chybí část pletiva. V domě č.p. 36 mi paní ochotně známku prodala. Dostupnost v Chlístovicích jsem neověřoval.
 
Libor
rozhledna zavřená, nicméně ochotný pán v č.p. 36 nám prodal známku (ve vesnici cestou od rozhledny po pravé straně hlavní silnice, v okně terč TZ)
 
Karl von Bahnhof
koukam, ze je zde na strance spatny odkaz na mapy.cz, ktery ukazuje kamsi k Polici - Zandovu, coz je na Ceskolipsku ;) Kopec Brezina u vsi Zandov se nachazi na pul cesty mezi Uhlirskymi Janovicemi a Zbraslavicemi
 
Katka
Rozhledna je na přístupném místě, dojedete až k ní, pokud jedete z daleka, rozhodně jí nepřehlédnete, výhled je hezký. Klíč má paní z domku č.36, je velice milá, ochotně nám vysvětlila cestu ke zřícenině hradu Sion, známky nám dala hezké světlé, vstupenky jsme dostali i s pohlednicemi rozhledny a Sionu a navíc orazítkované. Jen okolí rozhledny by potřebovalo posekat, brodili jsme se vysokou trávou, což nám alergikům moc blaho nepřinášelo. Schodů jsme napočítali 109.
 
Michal M.
Známka už je k dostání!
Dnes odpoledne jsem navštívil rozhlednu. Platí, že klíč je dostupný u paní Myslivečkové v č.p. 38 - Žandov. Ta již prodává TZ - vývěsní štít za oknem. Za vstupné 15 Kč obdržíte klíč na rozhlednu, pohled a vstupenku. Rozhledna je sice pár let stará, ale už se do ní nenápadně zakusuje rez.Výhled z vrchní plošiny nabízí pohledy od Posázaví do Krkonoš.Známku by měli prodávat i v Chlístovicích U Vepřků (zaměstnankyně rýmařovského centra alespoň tvrdila, že sem byly též odeslány tyto TZ) - cca 7 km od rozhledny. Chlístovice jsou však logicky spojeny se Sionem.Stojí to za to!
 
gerbera
TZ ještě nebyla vyrobena - ověřeno v Rýmařově.
 
freddy
Rozhledna Březina
Rozhledna stojí od roku 2001 - typizovaná železná konstrukce, klíč k dispozici v čp. 36 v Žandově - pí. Myslivečková, vstupné 15 Kč, známka zatím není.PS.: Výhled velmi slušný
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2747 Turistických známek
2607 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek