Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1845 - Brněnské podzemí


Popis

Brněnské podzemí je rozsáhlý labyrint podzemních chodeb, tunelů, štol, krypt a sklepů. Projekt zpřístupnění brněnského podzemí veřejnosti je rozdělen na několik etap. http://www.ticbrno.cz/podzemi.aspx

Mapa

Navštívil jsem Brněnské podzemí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum HLAVNÍ NÁDRAŽÍ, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Mincmistrovský sklep, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Labyrint pod Zelným trhem. Brno
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum TO JE BRNO, Panenská 1, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum POD KROKODÝLEM, Radnická 8, Brno
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-město
Poloha:
49°11'33"N 16°36'32"E
Hodnocení:
2.863
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1845 - Brněnské podzemí


21.10.2022 - dostupná bez problému
01.10.2022 - dostupná bez problému
20.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Šárka Samková
Šárka Samková
Podzemí
Známka zakoupena u výstupu z labyrintu. Prohlídka určitě stojí za to, výklad průvodce byl perfektní. Doporučuji navštívit.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru POD KROKODÝLEM.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 12. 2015
TZ z Infocentra
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena v IC, ale dá se zakoupit i na výstupu z podzemí. Pozor - na vstupu ji sice mají vystavenou, ale neprodávají. Jinak podzemí určitě stojí za shlédnutí.
 
Antonín Vavrečka
Antonín Vavrečka
Brněnské podzemí
V podzemí se mi moc líbilo, pan průvodce nám všechno řekl a také jsem si mohli na vše sáhnout.
 
Petra Stodolová
Petra Stodolová
TZ 1845
Zakoupeno v IC Stará radnice
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
Mincmistrovský sklep
Dnes jsme navštívili mincmistrovský sklep.Průvodcem byl pán v kostýmu.Dlouho jsme takovou prohlídku nezažili.Vynikající práce tohoto průvodce.Děkujeme.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Brno
Brněnské podzemí, Labyrint pod Zelným trhem. Úžasná průvodkyně, zajímavý výklad. Doporučuji.:-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Mincmistrovský sklep
Turistická známka je v prodeji spolu s turistickou nálepkou přímo na pokladně Mincmistrovského sklepa, které jako poslední část brněnského podzemí máme konečně navštíveno. Prohlídka je zajímavá, nejvíce nás zaujala historie města Brna a královské kaple.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známku mají v IC. Já ji koupil přímo v mincmistrovském sklepě. Moc příjemná a pěkná expozice. Příjemný průvodce ve starodávném kostýmu. Na to že jsem měl málo času, tak jsem ho tam strávil přes hodinu. Časově není omezeno. Závisí jak chodí lidé. Já tam byl sám takže se mě plně věnovali :)Jinak je to vedle nové radnice
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Mincmistrovský sklep
Vynikající průvodce 1*
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Podzemí
TZ zakoupena v IC na Staré radnici, ale známku mají i přímo na pokladně Labyrintu pod Zelným trhem za klasických 30 Kč. Prohlídka labyrintu trvá skoro hodinu, díky vtipné průvodkyni, která svůj výklad podala naprosto perfektně bez nějakého odříkávání textu jak je jinde obvyklé velmi pěkný zážitek. Prostory a expozice podzemí jsou pěkně udělané. Fotografování povoleno. Brněnské podzemí je rozděleno do tří částí - Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep, který nám jako jediný z Brněnského podzemí chybí navštívit. Prohlídku doporučuji.
 
Honza
Honza
TZ 1845
Prohlídka labyrintu velmi zajímavá, mohu jen doporučit. Známek dostatek přímo na místě.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Brněnské podzemí
Známka zakoupena v Brněnském IC.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Podzemi
TZ zakoupena v IC v Radnicke
 
Martin
TZ 1845
Známka zakoupena v prodejně suvenýrů v Radnické ulici
v centru města.
 
Kateřina Nezbedová
Kateřina Nezbedová
Labyrint
Při návštěvě Brna jsme stihli projít jen část brněnského podzemí a to Kostnici a Labyrint. Labyrint vřele doporučuji! Prohlídka byla pěkná, výklad zajímavý i vtipný, slečna vykládala v dobovém kostýmu. Známka se dala sehnat bez problémů při odchodu.
 
KamPa
neděle
Labyrint pod Zelným trhem i Mincmistrovský sklep jsme navštívili 8.7.Otevřeno stejně jako v Kostnici út-ne 9.30-18 hod.Souhlas s názorem Pařeza,mincmistr opravdu poutavě vyprávěl a i pamětní mince vyrazil,a na rozdíl od Tatíka se nám i v Labyrintu líbilo.Akorát nevíme,proč do Mincmistrovského sklepa je vstup 80 Kč a do Labyrintu dokonce 160 Kč.
 
Tatík
Kdo nemá rezervaci, obvykle čeká, jestli se někdo z objednaných nedostaví. Vstupné 160,- (80,-), turistické známky jsou k dostání až při výstupu. Některé expozice jsou trochu kýčovité (mučírna, klec bláznů...), takže celkový dojem mám trochu rozpačitý. Mincmistrovský sklep jsem již nestihl, tak snad po otevření kostnice...
 
Eva
Prohlídku rádoby vtipnou, zajímavou a rozhodně předraženou považuji za jednu z největších obětí na oltář turistických známek.
 
Pařez
Dnes jsem navštívil Labyrint i Mincmistrovský sklep. Známky mají u obou a také v ic a suvenýrech na Kapucínském nám., tam mají asi 15 druhů TZ z Brna a okolí. Cena za vstupné je dost vysoká, škoda, že se nedává sleva při návštěvě obou míst. Na Labyrint jsme byli dnes jen čtyři, takže jsme si vše v klidu prohlédli. V minc. sklepě je ještě výstava o zbořené kapli, která sousedila s mincmistrovým domem. Hodně jsme se dozvěděli od "mincmistra" v historickém obleku a nejlepší byla ražba mince na mašině, něco jako lis na ovoce. Za 30 Kč je mince vaše. Třetí část podzemí - kostnice - by měla být otevřena koncem léta.
 
Míšánek
Nejprve o Labyrintu: pěkné prostředí a ač by člověk mohl říct, že s mírně navlhlou a depresivní atmosférou, mně se tam velmi líbilo :) . Bohužel cena mi nepřijde, vzhledem k okolnostem nijak nízká (moc lidí na tak úzké prostory, ne úplně odborný výklad a krátký čas na prohlédnutí, či dokonce přečtení textů u exponátů). Samotná expozice byla velmi zajímavá a pěkná. nyní k Mincmistrovskému sklepu: velké plus připisuji individuální prohlídce. Prostředí již nebylo tak pěkné, většina prostor, až na poslední chodbu a vlastní mincmistrovský sklep nebylo již pravým sklepením. Ani expozice již nebyla tak zajímavá. velké mínus bylo, že údajný mincmistr, který při troše štěstí vyrazí návštěvníkovi minci nebyl zrovinka doma :( .
 
Jakub Šimák
Podzemí v Brně
V podzemí jsme byli před létem 2011. Dostali jsem se sotva na poslední prohlídku a to jen díky tomu, že se někdo z ohlášené skupiny nedostavil. Moc jsme se na podzemí těšili, jelikož jsme na něj slyšeli pořád nějaké upoutávky. Bohužel celkově nás podzemí zklamalo, čekali jsme staré sklepy. Místo toho jsme viděli staré, ale nově přebudované, klimatizované a místy i vybílené sklepy.Kdyby to nestálo tolik peněz, vůbec bych neremcal, ale dvě stovky za jednoho mi přijde až příliš. Daleko více se nám líbily sklepy v Jihlavě, jsou delší a původní.Ale abych jen nepomlouval, uvnitř sklepů jsou k vidění pěkné exponáty (nepočítám do toho ty rádoby sochy u vstupu) které celkově vyzdvihují úroveň prohlídky. Před návštěvou neodrazuji, ale rozmyslete si to, jestli vám to za to stojí.
 
Lenka
Známku nemají a ani neměli v Mincmistrovském sklepě, v IC bez problémů.
 
Martin
Mohu potvrdit, když paní v IC vytáhla krabici plnou známek asi deseti druhů, tak se mi až zatmělo před očima :-).
 
semiska
V IC na Kapucínském náměstí mají úplně všechny kromě ZOO a Rozhledny Ostrá horka.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek