Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 416 - Brtnice


Popis

Malebné městečko jižně od Jihlavy na stejnojmenné říčce s řadou gotických renesančních a barokních památek, jimž vévodí rozsáhlý areál zámku.

Mapa

Navštívil jsem Brtnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hoffmannův dům, Brtnice, náměstí Svobody (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Vysočina/Jihlava
Poloha:
49°18'22.54"N 15°40'28.21"E
Hodnocení:
2.514
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 416 - Brtnice


16.07.2019 - dostupná bez problému
12.09.2017 - dostupná bez problému
05.05.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiřina Vrabcová
Jiřina Vrabcová
TZ Brtnice
V Brtnici v sobotu IC zavřené, v Hoffmannově domě je nevedou, prý až v sezóně si je berou z IC a ještě není sezóna. V zámku sice asi 3x denně provádějí, ale známky nevedou.
 
Vojta
Brtnice
Brtnice je velice krásné městečko.Zámek je sice v hrozném stavu,ale rekonstruuje se. Ale doufám, že za pár let bude celý přístupný. Pro ty,kteří očekávají více jsou u zámku dva rozlehlé parky.V horním parku se nachází Anglická zahrada se vzácným liliovníkem,dominantou dolního parku je zámecký rybník s ostrůvkem.
 
Roman Vodný
Roman Vodný
Rozhodně stojí za vidění
Brtnice je velice hezké městečko. Plné zajímavých překvapení. Zámek je teda v katastrofálním stavu, protože se o něj soudí dva soukromé subjekty... Přístupný je, ale je jasné, že na něm toho k vidění moc není. Ovšem velkoplošné obrazy, které zachycují návštěvu císaře Karla VI a Marie Terezie na tomto zámku (přespali zde cesou do a z Prahy, kam jel Karel na korunovaci) jsou zajímavé. Celkově je vidět, že se obec hodně snaží, ale chybí peníze a samozřejmě ten nešťastný stav zámku.
 
Miroslav K.
Miroslav K.
TZ
TZ v pohodě dostupná v kase hradu - spodní nádvoří v 1. patře. Zámek se pomalu rekonstruuje, každá oprava dobrá. Zámek je velmi rozlehlý, krásný pohled od barokního mostu.
 
jerry720
Brtnice.
Zastávka v Brtnici v pátek 05. 04. 2013. Udělal jsem si malou procházku po městě, určitě zaujme barokní most u náměstí, most se sochařskou výzdobou, budova radnice, kaple nad městem, bývalý klášter atd., atd. Na zámek jsem nešel, stačil pohled z dálky, nejhezčí je pohled od mostu se sochami, je na motivu TZ. Tu jsem bez problémů sehnal v "Íčku" na náměstí v Brtnici. A nezapomeňte si na náměstí před prodejnou pohledit medvěda. :-)
 
Jolana
Nechápu, proč je na turistické známce uváděn zámek, když je veřejnosti nepřístupný, je v havarijním stavu. Myslím si, že je to nefér vůči jiným místům, prezentovaným na turistických známkách. Samotná Brtnice je malebné městečko ovšem polorozpadný zámek ji kazí dojem.
 
Iva
V Hoffmanově domě mají TZ dostatek i hradu Roštejn, ale na zámek v Brtnici nemá cenu ani chodit je to hrůza, ukáží vám pár polorozpadlých místností, v některých nemají ani zasklená okna. Je tu jen jeden sál v kterém je asi osm obrazů a několik zaprášených exponátů. Za 80 kč bych se styděla sem někoho vodit, nic horšího jsme ještě při sbírání TZ neviděli.
 
Pavel
Muzeum zajímavé, doporučuji oběd v restauraci na radnici. Perfektní ochotná obsluha a výborná kuchyně
 
Selena
známka bez problémů k sehnání v Infocentru, sice jsme zpočátku měli problémy ho najít, ale naštěstí se zadařilo. Infocentrum se nachází na náměstí, ale označení je špatně viditelné, nachází se tam pouze malá cedulka v okně.
 
Medvěd
Hezké náměstí, na výborný oběd doporučuju bufet proti infocentru. Nebojte se názvu bufet - zatímco íčkem doporučená restaurace měla výběr za čtyř hotovek, v bufetu jsme si s dvouletým klukem vybírali z cca 20 jídel - nechyběly "skvosty" typu vepřové v mrkvi s bramborem nebo zemlbába, což v restauracích opravdu nevídám denně. Nakonec vyhrál rostbíf s bramborem a kluk si vyloženě smlsnul na té žemlovce - porce i ceny víc než slušné.
 
Zabonik
Krasna prohlidka
Hoffmanuv dum je nadhernej, vsem vrele doporucuji.Slecna je opravdu hezka a prijemna.
 
Pinďa
Pozor na hlavu!
Hoffmannův dům je hotový a je ozdobou náměstí. Uvnitř je íčko a v něm sedí hezká a příjemná íčkařka. Tedy v mém případě již neseděla, ale byla na odchodu. Přes to otevřela svůj krámek v papundeklové krabici a dala vybrat TZ. Zámek Brtnice a hrad Rokštejn. Brtnický zámek je opravdu zavřený, vlastní ho nějaká nadace, ale někdy okolo 20. června tam budou kovářské slavnosti, no a při té příležitosti... Při vstupu do domu pokud budou zavřená vrata, určitě použijete vstupní vrátka. V tom případě respektujte nadpis. Ale nezapomeňte se také dívat pod nohy.
 
Michal
Potvrzuji, že Hoffmanův dům je v rekonstrukci. Hodně mě zklamalo, že je nepřístupný a v totálně špatném stavu
zámek v Brtnici. Náměstí plus sochy na mostě jsou OK.
 
vojíci
Hoffmannův dům celý vybouraný a jinde o TZ nevědí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2475 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek