Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 416 - Brtnice


Popis

Malebné městečko jižně od Jihlavy na stejnojmenné říčce s řadou gotických renesančních a barokních památek, jimž vévodí rozsáhlý areál zámku.

Mapa

Navštívil jsem Brtnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hoffmannův dům, náměstí Svobody 263, Brtnice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Vysočina/Jihlava
Poloha:
49°18'22.54"N 15°40'28.21"E
Hodnocení:
2.528
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 416 - Brtnice


14.09.2021 - dostupná bez problému
07.09.2021 - dostupná bez problému
08.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka zakoupena v Hofmannově domě.
 
Jiřina Vrabcová
Jiřina Vrabcová
TZ Brtnice
V Brtnici v sobotu IC zavřené, v Hoffmannově domě je nevedou, prý až v sezóně si je berou z IC a ještě není sezóna. V zámku sice asi 3x denně provádějí, ale známky nevedou.
 
Vojta
Brtnice
Brtnice je velice krásné městečko.Zámek je sice v hrozném stavu,ale rekonstruuje se. Ale doufám, že za pár let bude celý přístupný. Pro ty,kteří očekávají více jsou u zámku dva rozlehlé parky.V horním parku se nachází Anglická zahrada se vzácným liliovníkem,dominantou dolního parku je zámecký rybník s ostrůvkem.
 
Roman Vodný
Roman Vodný
Rozhodně stojí za vidění
Brtnice je velice hezké městečko. Plné zajímavých překvapení. Zámek je teda v katastrofálním stavu, protože se o něj soudí dva soukromé subjekty... Přístupný je, ale je jasné, že na něm toho k vidění moc není. Ovšem velkoplošné obrazy, které zachycují návštěvu císaře Karla VI a Marie Terezie na tomto zámku (přespali zde cesou do a z Prahy, kam jel Karel na korunovaci) jsou zajímavé. Celkově je vidět, že se obec hodně snaží, ale chybí peníze a samozřejmě ten nešťastný stav zámku.
 
Miroslav K.
Miroslav K.
TZ
TZ v pohodě dostupná v kase hradu - spodní nádvoří v 1. patře. Zámek se pomalu rekonstruuje, každá oprava dobrá. Zámek je velmi rozlehlý, krásný pohled od barokního mostu.
 
jerry720
Brtnice.
Zastávka v Brtnici v pátek 05. 04. 2013. Udělal jsem si malou procházku po městě, určitě zaujme barokní most u náměstí, most se sochařskou výzdobou, budova radnice, kaple nad městem, bývalý klášter atd., atd. Na zámek jsem nešel, stačil pohled z dálky, nejhezčí je pohled od mostu se sochami, je na motivu TZ. Tu jsem bez problémů sehnal v "Íčku" na náměstí v Brtnici. A nezapomeňte si na náměstí před prodejnou pohledit medvěda. :-)
 
Jolana
Nechápu, proč je na turistické známce uváděn zámek, když je veřejnosti nepřístupný, je v havarijním stavu. Myslím si, že je to nefér vůči jiným místům, prezentovaným na turistických známkách. Samotná Brtnice je malebné městečko ovšem polorozpadný zámek ji kazí dojem.
 
Iva
V Hoffmanově domě mají TZ dostatek i hradu Roštejn, ale na zámek v Brtnici nemá cenu ani chodit je to hrůza, ukáží vám pár polorozpadlých místností, v některých nemají ani zasklená okna. Je tu jen jeden sál v kterém je asi osm obrazů a několik zaprášených exponátů. Za 80 kč bych se styděla sem někoho vodit, nic horšího jsme ještě při sbírání TZ neviděli.
 
Pavel
Muzeum zajímavé, doporučuji oběd v restauraci na radnici. Perfektní ochotná obsluha a výborná kuchyně
 
Selena
známka bez problémů k sehnání v Infocentru, sice jsme zpočátku měli problémy ho najít, ale naštěstí se zadařilo. Infocentrum se nachází na náměstí, ale označení je špatně viditelné, nachází se tam pouze malá cedulka v okně.
 
Medvěd
Hezké náměstí, na výborný oběd doporučuju bufet proti infocentru. Nebojte se názvu bufet - zatímco íčkem doporučená restaurace měla výběr za čtyř hotovek, v bufetu jsme si s dvouletým klukem vybírali z cca 20 jídel - nechyběly "skvosty" typu vepřové v mrkvi s bramborem nebo zemlbába, což v restauracích opravdu nevídám denně. Nakonec vyhrál rostbíf s bramborem a kluk si vyloženě smlsnul na té žemlovce - porce i ceny víc než slušné.
 
Zabonik
Krasna prohlidka
Hoffmanuv dum je nadhernej, vsem vrele doporucuji.Slecna je opravdu hezka a prijemna.
 
Pinďa
Pozor na hlavu!
Hoffmannův dům je hotový a je ozdobou náměstí. Uvnitř je íčko a v něm sedí hezká a příjemná íčkařka. Tedy v mém případě již neseděla, ale byla na odchodu. Přes to otevřela svůj krámek v papundeklové krabici a dala vybrat TZ. Zámek Brtnice a hrad Rokštejn. Brtnický zámek je opravdu zavřený, vlastní ho nějaká nadace, ale někdy okolo 20. června tam budou kovářské slavnosti, no a při té příležitosti... Při vstupu do domu pokud budou zavřená vrata, určitě použijete vstupní vrátka. V tom případě respektujte nadpis. Ale nezapomeňte se také dívat pod nohy.
 
Michal
Potvrzuji, že Hoffmanův dům je v rekonstrukci. Hodně mě zklamalo, že je nepřístupný a v totálně špatném stavu
zámek v Brtnici. Náměstí plus sochy na mostě jsou OK.
 
vojíci
Hoffmannův dům celý vybouraný a jinde o TZ nevědí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek