Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 991 - Brusírna skleněných perlí Pěnčín


Popis

Obec mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou, v oblasti proslulé sklářské tradice. Areál farmy Pěnčín s exkurzí sklářské výroby.


Mapa

Navštívil jsem Brusírna skleněných perlí Pěnčín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Řemeslná dílna v areálu Pěnčín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°41'17"N 15°14'7"E
Hodnocení:
2.764
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 991 - Brusírna skleněných perlí Pěnčín


20.11.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - dostupná bez problému
24.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC přímo u areálu kde mají spoustu korálků a jiných předmětů spojených s tímto místem. Areál takový normální vesnický se spousty koz.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Areál v Pěnčíně jsme navštívili dnes. Je to areál kde jsou z velké části zvířata např. ovce kozy krávy králíci a další ,ale třeba i Řemeslná dílna. Můžete se zde své vláčkem ,ale pozor! musí vás být alespoň minimálně 10 jinak nejezdí. V areálu je i prodejna sýrů kterou taky doporučuji navštívit a zakoupit nějaký kozí nebo ovčí sýr a občerstvení. TZ jsou dostupné v prodejně IC na začátku areálu maji tuto Kittelovo muzeum, Černou Studnici a Černodtudniční Hřeben mají i razítko dále prodávají třeba i krmení pro ovce a kozi za 10 kč a spousta propagačních předmětů. Areál je sice zanedbaný ,ale určite ho doporučuji navštívit taky i muzeum korálků s moc milou paní za to jí moc děkujeme vzdálené několik desítek metrů od tut tak ho navštivte.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Pěnčín
Areál vypadá dost zanedbaně, ale nějak nám to ani nevadilo, pocházím totiž z vesnice, vynahradili nám to tu spousta ovcí a koz a dalších domácích zvířat. Dcerku potěšilo, že si ve výrobně mohla udělat vlastní náramek z perel kde jich mají opravdu moc a moc.
Jen nás dostal vláček který odsud jezdí ke Kittelovu muzeu, dost předražený a ještě na nás pak v Krásném u kostela po prohlídce troubí, abychom už šli, tak že si to tu člověk nestihne ani pořádně prohlédnout. Doporučuji si ke Kittelovu muzeu dojít z Pěnčína pěšky nebo pak dojet autem.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
info v Pěnčíně. ještě mají 1360 - Černostudniční hřeben
 
Libor Marek
Libor Marek
24.07.2014
Tz koupena ve výletním areálu Pěnčín. K obdobným areálům jsme trochu rezervovaný, ale tento tozhodně stojí za návštěvu. Zajímavá prohlídka kozí farmy (a jiných zvířetek a hospodářského náčiní) zdarma, zakoupena i prohlídka brusírny perlí - to byste nevěřili, co to dá práce a kolik to trvá času. Příjemná průvodkyně, jen se jí neptejte, jak se do korálku dostane ta dírka :-)
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Výletní areál Pěnčín
Zajímavá prohlídka výrobny skleněných perlí. Člověk se přímo ve výrobě seznámí jak z kusu skla vznikne skleněná perla.
 
Petr
Dne 13.května otevřeno, v info-krámku v Pěnčíně u vstupu do výletního areálu mají TZ číslo 462 - Černá Studnice, TZ číslo 991 - Brusírna skleněných perlí Pěnčín, TZ číslo 1360 - Černostudniční hřeben i TZ číslo 1783 - Kittelovo muzeum na Krásné.
 
libor
Navštěvu mohu doporučit. V infocentru na prodej nespočet výrobků y korálků . Pro ty co by si chtěli doma navlékat sami, prodávají pytlíčky s korálky. Jenom nás trošku zklamal výběr výrobků v prodejně sýrů. Všiměte si čím je posypaná podlaha v muzeu zemědělství.
 
vláďa
Jelikož jsme do Pěnčína dorazili v neděli, výrobna perlí nebyla přístupná. Ale i tak jsme zde příjemně zakončili celodenní výlet po přechodu Černostudničního hřebenu. Pro děti byla otevřená korálková dílna, prohlédli jsme si muzeum zemědělské techniky a celou farmu s mnoha druhy domácích zvířat. Známka bez problémů v místním infocentru.
 
Rorys
TZ i s nálepkou za 25,- Kč. Opravdu stojí za návštěvu, parkování zdarma, vstup do areálu zdarma, bufet za velmi příjemné ceny, takže pokud chcete např. jenom dětem ukázat domácí zvířata nebo se občerstvit cestou, tak velmi doporučuji.
 
lenzik
Brusírnu jsme navštívili v sobotu, ale prohlídky fungují jen ve všední dny.Krámek se suvenýry je v sobotu otevřen jen do 12 hod. Při té příležitosti jsme siprohlédli kozí farmu a nakoupili kozí a ovčí sýry. Všem doporučuji:)
 
japa
Mohu vřele doporučit.Vhodné i pro děti.Přijemná paní u pokladny a...zkrátka super.
 
Alena Ferešová
Brusírna skleněných perlí a kozí farma
Známka k dostání bez problémů, pěkné místo minimálně na půl dne a velmi vhodné pro děti. Možnost zakoupit spoustu korálků a výrobky z koz.(Sýry, mléko, tvaroh ale i klobásy a salám). Doporučuji
 
Míla
Malá oprava, turistické známky mají hned tři a to vedle pokladny! V sobotu nemají do 16.00hod nýbrž do 12.00hod.! Absolvovala jsem prohlídku s velmi příjemnou průvodkyní a zajímavým výkladem, obsluha v prodejně milá!
 
Jířa
Nyní mají otevřeno PO-SO každý den do 16.00, v neděli zavřeno. Tento stav platí do 30.4.2008. Známky bohužel nemají ani hned vedle v hospůdce.
 
Milan
Celej železnobrodský region stojí za návštěvu, výletní areál je super abezvadná je cesta vláčkem po nejzajímavějších místech regionu - malebnávíska Huť, Kittelův dům a vrcholem je rozhledna na Černé studnici. Jenomdůrazně nedoporučuju hospodu naproti pokladně výletního areálu (neuvnitř, ale naproti). V sobotu 19. 5. tam byl naprosto neochotnej pingl,kterej neobsluhoval na zahrádce, za hodinu (!!!) po objednávce jídla námoznámil, že to bude za chvíli a po dalších asi 45 minutách jsme čekánívzdali, protože jel vláček. Ani se neomluvil jenom se divil, že toobjednaný jídlo nezaplatíme. NEVER MORE S jídlem doporučuju počkat až navrchol Černý studnice, kde je super hospůdka a krásná rozhledna.
 
Martina
Jo, a mají tu tři známky - 991 Brusírna perlí Pěnčín, 1360 Černostudniční hřeben a 462 Rozhledna Černá studnice. Taky spoustu pohledů, letáků a map.
 
Martina
Známku jsme koupili v prodejně a zároveň pokladně areálu, pozor mají jen do 16.00. Výklad byl takový honem honem, ale celkem zajímavý. Musím přiznat, že jsem ale očekávala za ty peníze víc. Jeli jsme i vláčkem, první zastávka rozhledna, další zastávka byla v krásném starém kostele, celé to trvalo 2 hod. a stálo to za to.
 
Honza Pásler
Řekne se "obyčejný korálek". Ale kolik práce v nepříliš příjemném prostředí za jeho výrobou stojí si málokdy uvědomíme. Je dobře, že to tady v Pěnčíně můžeme vidět.A pro děti je určitě lákavé navštívit chlévy (či spíše halu) s kozami, králiky, pašíkem a dalšími zvířaty. Výborné kozí sýry, jejichž ochutnávka je v ceně, jsou zde k zakoupení.Jenom ta jízda silničním vláčkem na Černou Studnici se nekonala, celý den (7.srpna) pršelo a Černostudniční hřeben byl zahalen mračnem.
 
Cestovatelka
stojí za shlédnutí
Dobrý den, četla jsem předešlí příspěvek a jsem překvapena, protože jsem na exkurzi byla také a velice se mi líbila, výklad byl srozumitelný a bohatý. Tudíž jsem byla naprosto spokojena. Jediné co je pro mě úsměvné, je to že kdyby každému návštěvníkovi měli darovat těch 5 korálků (které jistě nejsou za 50 hal.) tak by mohli vyrábět jen pro turisty, které jdou právě na tuto prohlídku.
 
Pátrač
nedoporučuji
Na zmíněném místě jsme byli 2x jednou v 16 15 a oni v 16 00 zavírají poslední prohlídka hodinu před koncem.
protože mne ale technické věci zajímají na můj nátlak jsme se s přítelkyní vrátili ještě za dva dny při jedné
cestě zajížďka jen 15 km. Do teď jsem z toho zklamán. Prohlídka trvala asi 45 min z toho začátek instruktážní
video kde už chyběly jen komentáře o překročení plánu pětiletky. Mladou průvodkyni očividně
"baví" dělat doprovod turistům. výklad typu tady jsou kozy tady jsou krávy tady se perly brousí (
pokud člověk není slepý tak to vidí) technické věci moc nechápe..na jakýkoliv dotaz odpovídá úsečně a už abych
to měla za sebou. Vstupné 100 kč rozhodně neodpovídá tomu co shlédnete. Vlastní výroba a brusírna je prohlídka
asi na 15 min. zbylých 30min zabíra video a prohlídka farmy.. byl jsem dost zklamaný.čekal jsem třeba alespoň
na konci možnost od každého stádia výroby dostat jednu korálku tzn celkem asi 5 ks korálků po 50hal.. za
návštěvu stojí místní restaurace. Obsluha skvělá a super vaří.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek