Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 896 - Budyně nad Ohří


Popis

Mocný gotický vodní hrad Zajíců z Házmburka, přestavovaný renesančně. Ze čtyř křídel se dochovala dvě, s cenými interiéry. V rámci prohlídky je k vidění expozice alchymie.

Mapa

Navštívil jsem Budyně nad Ohří

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Vodní hrad, Budyně nad Ohří
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°24'16.99"N 14°7'24.97"E
Hodnocení:
2.91
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 896 - Budyně nad Ohří


24.05.2018 - dostupná bez problému
12.05.2018 - dostupná bez problému
07.04.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Róbert Fabian
Róbert Fabian
TZ
TZ na pokladně za 30 Kč. Jinak co se hradu týče, je to slabota, mnoho toho nezbylo ani z hradu, ani z vybavení, ale ten budynsky drak na strope je proste paradni, vypraveni pani pruvodkyne poutave, takze lze nakonec rict, ze jsme navstivili i horsi mista :)
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
1.4.
Hned první otevírací den měli známek dostatek. Hrad zvenku je skutečně krásný, až impozantní. Vevnitř jsou doslova jen dvě místnosti a muzeum s alchymistickou laboratoří. Nicméně paní průvodkyně vše velmi působivě vykládá, a dodává tolik detailů, že to vůbec nevadí a všichni jsme odcházeli spokojení.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Jde to. Stihl jsem prohlídku v 11:30. Další až ve 13:00
 
Andílek&Prazdroj
Andílek&Prazdroj
TZ
Známka dostupná na pokladně před prohlídkou, vstupné 60,- Kč.

Duben - říjen otevřeno denně mimo pondělí 10:30 - 12:30 a 13:00 - 17:00 hod.
 
Richard a Richard Röderovi
B n O
Hezké místo, umocněné velmi zajímavým výkladem průvodkyně. Je znát, že hrad je její láskou.
 
Jan Sainer
Jan Sainer
.
známka dostupná bez problémů na pokladně hradu ,velce pěkná prohlídka a pěkný hrad,škoda ž už nejsou funkční vodní příkopy :)
 
Iva
Prohlídky v každou celou hodinu, polední přest. od 12.30- 13.00hod., z hradu Vám ukáží 2 místnosti, alchimistickou dílnu, 3 místnosti kde je muzeum. Viděli jsme horší místa, ale zdaleka jsou u nás zajímavější a mnohem hezčí prohlídky, takže horší průměr.
 
Gabi
Nádherné místo
Výklad super, za 40 Kč vstupného, což se nedá srovnat s jinými místy, moc zajímavé povídání paní průvodkyně. TZ též bez problémů. Doporučuju!
 
Iveta
Hrad je pěkný nejen z venku, ale i expozice staré alchimie stojí za zhlédnutí, výklad byl velmi zajímavý. TZ byla k zakoupení bez problémů v pokladně hradu.
 
Petr
Hrad je zvenku opravdu moc pěkný.Navíc tam do konce července probíhá výstava látkových hraček,moc doporučuji se podívat,je opravdu krásná.TZ k zakoupení v pokladně i za přesný obnos(25Kč)u paní na výstavě
 
HonzaB
Vodní hrad je z venku moc pěkný. Atraktivnost vnitřní expozice jsme nemohli ověřit, protože bylo zavřeno a to i přes to, že zde psali, že v zimném období maj mít o víkendu otevřeno. Takže TZ budu muset sehnat jindy. Škoda, že ji neprodávaj třeba v místní restauraci.
 
Keži
Vodní hrad B.n.O.
Byli jsme zde již potřetí,protože se nám tu moc líbí a nemáme to z ÚL daleko.Krásný odpočinkový den a hezké počasí.Sqělá paní průvodkyně,je vidět,že tím hradem i žije - DÍKY MOC!TZ a všechno ostatní na pokladně hradu dostatek!
 
Honza Pásler
Prohlídky hradu se konají denně kromě pondělí, vždy v 10.30, 11.30, 13.30, 14.30 a 15.30. Turistické známky se prodávají v pokladně, ta se otevírá vždy pár minut před prohlídkou, protože paní průvodkyně zároveň prodává vstupenky a upomínkové předměty. Její výklad je velice poutavý, je vidět, že historie hradu Budyně je jejím velikým koníčkem. Hrad určitě stojí za vidění, a to jak muzejní expozice pana řídícího učitele Jandy, tak třeba alchymistická dílna, ale i další prostory hradu.V den naší návštěvy se na nádvoří konal dětský den, přerušený krátkým prudkým lijákem, ale i tak - byl to zdařilý výlet.
 
Romana
Prohlidka
Prohlidky jsou v 10:30 11:15 13:30 14:30 15:30. Pokladna otevrena vzdy 15 minut pred prohlidkou. Prohlidka zacina v muzeu, pokracuje v alchymisticke dilne a konci prohlidkou asi 3 mistnosti v hlavni casti hradu.
 
Pavel
Pokladna
Pokladna je bohužel otevřená pouze 15 minut před prohlídkou, pokud se netrefíte máte smůlu a 45 minut čekání. My jsme měli "štěstí" na paní která zametala nádvoří a známku nám po chvilce přemlouvání prodala. Jinak hrad je pěkný a stojí za návštěvu.
 
VĚRA
HRAD
Hrad je moc hezký jen mě zklamalo že jsme tam přišli zrovna když pani odešla na prohlídku a celou hodinu tam neměla být až před další prohlídkou. Vydrželi jsme asi půl hodiny a pak zklamaně odešli ...ještě jsem si udělala pár fotek aby mi TZ poslali. Jinak okolí pěkné....
 
Lukáš Černý
Supr
Byly jsme na Budyni 23.6. a byla tam soutěž o Budyňskou korunu takže supr pokoukáníčko, také vyhrálo mnoho šermířů ale nejlepší jsou Anno Domini
 
dan
hrad
hrad je moooooooooooooooooooooooc hezky , v prohlidce je i jandovo muzeum z historie hradu. A doporucuju se najist v restauraci Cesky Lev. Tz. dostatek v pokladne
 
Exner
Paní průvodkyně byla moc fajn. Vzala nás na prohlídku i když jsme byli jen tři místo pěti, což mají jako minimální počet k prohlídce. Prohlídky v 10.30,11.15,13.30,14.30,15.30
 
Liba
Průvodkyně byla neprosto skvělá. Naší malé skupince 4 dospělí a 2 děti, vše krásně ukáyala, vysvětlila a nespěchala. Výklad pak "překládala" i dětem :-) Alchymistická dílna je opravdu skvost :-)
 
Jakub
Nádherný a zachovalý vodní hrad z 8. stol.cca 10 km od Roudnice nad Labem. V tuto roční dobu ovšem bez
prohlídky. Doporučuji vřele!!!
 
Tanka
Prostředí hradu je pěkné, prohlídka také. Zvlášť se mi líbila alchymistická dílna. Jen ta voda v příkopu mi
trochu chyběla :o) TZ bez problému k dostání přímo v hradu.
 
Myšák
Prohlídky
Ahoj, přijel jsem bohužel pozdě, prohlídky jsou v 10.30, 11.15, 13.30 a 14.30, při účasti 4-5 lidí a více. Ale
asi by se to dalo ve větší skupině "ukecat" :-) Bylo ale krásně a hrad je opravdu nádherný ! Tak
příště...
 
Zuzana Sladká
moc se mi líbilo
bylo to velice příjemné, na prohlídku jsme se dostali i mimo 4 vytičené prohlídky, komentář byl jasný, tak
akorát a hrad je moc pěkný doporučuji
 
Víťa
Je dostupná bez problémů. Pokude se Vám podaří tak 4x denně je i prohlídka zámku.
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2018 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek