Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 355 - ČD Muzeum Lužná u Rakovníka


Popis

Hlavní muzeum Českých drah.


Mapa

Navštívil jsem ČD Muzeum Lužná u Rakovníka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
ČD Muzeum Lužná u Rakovníka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°8'44"N 13°46'32"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 355 - ČD Muzeum Lužná u Rakovníka
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 355 - ČD Muzeum Lužná u Rakovníka


17.04.2022 - dostupná bez problému
10.10.2021 - nemají sběratelský předmět
28.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny muzea.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Zklamání
Areál je pěkný a sbírka lokomotiv a vagónů velká, ale prakticky do ničeho se nedá podívat dovnitř. Jsou např. vagóny ze 70. let opravdu takovou vzácností, že se do nich bojíme pustit návštěvníky? Opravdu stále přetrvává mentalita nedůvěřivosti a obavy, že "lidi všechno akorát zničí"? Doufal jsem, že už jsme dál. Takhle bohužel moderní muzejnictví nevypadá. Stačí se podívat do podobných muzeí v zahraničí.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Mají na výběr obě známky,jinak muzeum perfektní moc jsme si to užili.
 
!!!
Re: ???
Je tady. A jestli se v tom moc neorientujete, doporučuju nastudovat ofišl webovou stránku ;)))))))
opravdu nechápu tu neschopnost najít si informace na internetu
 
Michael Bronec
Michael Bronec
???
Známka nedávno dostala novou podobu. Proč tady není? Byla by pak ta předešlá nějak odsunuta do archivních? V tomhle se moc neorientuji...
 
Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
TZ
Velmi zajímavé místo, za docela slušné vstupné...Kdo má rád vlaky a železnici, povinnost.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ bez problému
Turistická známka zakoupena za 35,- v pokladně muzea, kde mají i další nepřeberné množství suvenýrů. Muzeum je velice pěkné, stejně jako exponáty, vnitřní modelová železnice či vláček, na kterém se můžete svézt v areálu muzea (jízdenky na něj si musíte koupit už u pokladny, my to nevěděli, a jak paka se zase vraceli do fronty ke kase). Výlet zvládla v pohodě i naše 5ti letá dcera, která se bavila po celou dobu prohlídky
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Muzeum ČD
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou zakoupena přímo na pokladně muzea. V prodeji mají i letošní výroční známku i výroční nálepku.
 
AJA AJA
AJA AJA
muzeum
14.5-parní víkend,super hlavně pro děti,spokojenost
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
TZ dostupná v pokladně. Muzeum mě celkem zklamalo. Je to oficiální muzeum ČD, tak jsem čekal něco víc. U mnoho lokomotiv chybí informace a areál mi přijde zanedbaný a zvlášť prostor v ,,rotundě" není příliš bezpečný. V přítmí jsem málem spadl do kanálu mezi kolejemi...
Celková úroveň muzea mi přijde srovnatelná s malými muzei patřícím soukromníkům - nadšencům do železnice.
Za mě tedy nic moc...
 
Pavel Tichý
Pavel Tichý
muzeum
krásná expozice
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
muzeum
Asi jsem čekal víc, tak jsem docela zklamaný. Hlavně mi scházeli informace u vystavených lokomotiv. Ty byly pouze u některých. Taky počet lokomotiv není velký. Že je možnost prohlídky s průvodcem jsme také zjistili, až když jsme ho potkali při prohlídce.
 
Honza Pásler
Setkání parních lokomotiv
Milovníci čmoudu a sazí si dnes užili v Lužné u Rakovníka, kde se konalo setkání historických parních lokomotiv. Nablýskané krasavice se předvedly na točně i ve stanici na nostalgickém vlaku do blízkého Řevničova. Zítra akce pokračuje a vyvrcholí odjezdem zvláštního parního vlaku z Lužné do Prahy.
 
Róbert Fabian
Róbert Fabian
Muzeum
Dnes, na den dětí, tam tedy bylo národa. Neuvěřitelné místo, které nelze vynechat, zvlášť, pokud máte děti.
 
Jarda
Dne 22.6.2013 jsem byl v Lužné u Rakovníka na akci Mezinárodního setkání parních lokomotiv něco tak úžasného jsem ještě nikdy neviděl vřele doporučuji pro pamětníky a hlavně rodinám s dětmi, jinak zde měli na této akci ještě k dostání 12 dalších TZ s tematikou železnice.
 
jerry720
Perfektní muzeum.
Návštěva v sobotu 16. 06. 2012. Měl jsem to štěstí, že se tam zrovna konal mezinárodní sraz parních lokomotiv řady 52, takže to byl takový nádherný bonus k té kráse, kterou tam již mají. V muzeu jsem strávil tři hodiny a ani nevím, jak utekly :-) Přidávám se a návštěvu muzea vřele doporučuji. Vstupné je pro dospěláka 80 kaček. TZ jsem bez problémů sehnal v pokladně muzea, je tam k mání ještě TZ No. 1925, VTZ "140 let výtopny Lužná-Lišany" a dále v areálu muzea byla k sehnání VTZ "Mezinárodní setkání parních lokomotiv řady 52".
 
David
Něco překrásného
Dnešek na státní svátek sv. Václava jsme vyrazili s rodinou do Lužný. V pokladně známka bez problémů,jsou zde parní lokomotivy, které táhne Posázavský Pacifik, lokomotivy jsou především starý asi 100let.Dětem se to moc líbilo, nemělo to chybu.V jednom vágoně jsme si dali jídlo-MŃAM. Na hřišti si kluci hráli v mašince Tomáš.Je vydět,že dětem se vlaky asi moc líbí,tak neváhejte a jeďte s dětmi do největšího železničního muzea v Lužné u Rakovníka!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Marie
TZ je dostupná i jinde
TZ je dostupna i v ic v Křivoklatě.
 
Militom
Jeli jsme do Lužné v pátek, kdy bývá zavřeno, ale naštěstí tam zrovna přišla školka na exkurzi, tak byli tak hodní a vzali nás taky na prohlídku. Známek dostatek a prohlídka úžasná ....vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.
 
Petr
Známku jsme dostali bez problémů,ovšem dvě výroční známky k 10.výročí(z toho jedna za 30 Kč)jsou poněkud v rozporu s "protiinflačními" snahami organizátorů...pravda,nikdo nenutí je kupovat.JInak samotné muzeum nemá chybu,na své si přijdou děti i dospělí.
 
Pšenda
skvělé
Železniční muzeum v Lužné je asi jediná věc která se ČD povedla...Přijedete-li autem zaparkujte u nádraží a jďete podél trati směrem na Prahu, dostanete se k nenápadné brance která je vchod do muzea.Jedete-li vlakem od Rakovníka je návod stejný a pokud jedete vlakem od Prahy nemůžete muzeum přehlédnout protože kolem projíždíte.Muzeum samo o sobě je úžasné-vše si můžete prolézt všechno si můžete vyzkoušet....prostě paráda.PS:každou hodinu ve čtvrt si můžete prohlédnout železniční model kolejiště v provozu-je to naproti WC
 
PaZ
Docela fajn
Pokud nejste fanousci vlaku (nebo s detmi), je prohlidka v klidu zvladnutelna za hodinu. Na fotografovani je vhodny stativ (v depu je tma). Letos muzeum slavi desate vyroci, takze moznost ziskat znamku vyrocni (30 Kc).
 
Iška
Skvělé muzeum, zábava pro malé i velké, děti se vůbec nemohly odtrhnout. TZ bez problémů v pokladně při vstupu.
 
Štíbrovi
Vřele doporučujeme nádherné mašiny,možno,některé i projít,jíyda úzkokolejnou dráhou,občerstvení v jídelním vagónu,ukázky železničního modelářství .Pořád ještě k dostání VTZ.
 
gogol
TZ maji a k tomu je porad k dostani jeste VTZ k 10.vyroci zalozeni tohoto muzea. K dostani spousta dalsich suvenyru. Detsky den byl pekny, az na ten detail ze i historicky vlak mel spozdeni........ach ty CD ;-)
 
Longer
Pred chvilkou sem se vratil z tohoto muzea. Je to uzasny videt tyhle masinky z blizka...vazne doporucuju vsem..
 
Jitka
Poslední parní víkend 2007
Měla sem to štěstí zůčastnit se posledního parního víkendu v roce 2007. Ráno jsme vyjeli z Masarykova nádraží a končili sme v Lužné u Rakovníka v železničním muzeu,tam to je neuvěřitelně krásné. Oběd v jídlením voze jsem ještě nikdy nezažila. Zpátky se jelo okolo Křivoklátu a Karlštějna. Opravdu vřele doporučuji. Je to perfektní výlet pro celou rodinu,děti byli nadšené. Příští rok se zase bude jezdit, tak kdo jsme to ještě nezkusil, tak neváhejte. Neopakovatelný zážitek. Děkuji za něj mému úžasnému chlapovi a dvěma princeznám.
 
Luky
Perfektní
Muzeum perfektní, zvlášť dneska, kdy slavilo 10 let svého trvání. Měli TZ i novou VTZ :-)
 
lois
Muzeum nemá chybu,doprava na místo vlakem již tak dokonalá není..,60km tím nejobyčejnějším hranatým motorákem na trati jež neskonale drnčí ,cestou zpět výluka a přeprava 1 busem ,paráda tato zábava jen za 160 Kč t+z .Doporučuji dopravu vlastní ,i kolo bude lepší,popřípadě více štěstí vlakem.
 
Honza
Jedním slovem nádhera. Po chvilce se nás ujal průvodce, který byl velmi ochotný, vše vysvětlil, vyprávěl téměř ke každé lokomotivě příběh ... Tak nějak si představuju že by muzeum mělo fungovat. Občerstvení buď v jídelním voze, nebo na "zahrádce" před ním, ceny lidové. TZ za 25,- vystavená nepřehlédnutelně u pokladny.
 
Matěj Pluhař
Dobré muzeum
Velmi hezké muzeum se vstřícným personálem. Doporučuji nejen pro fandy historie železniční dopravy u nás!
 
Edouš
Super výlet, hlavně pro železniční fandy a rodinky s dětmi. Na pár lokomotiv si můžete vylézt a prohlédnout si stanoviště strojvedoucího. V areálu muzea je okruh s úzkorozchodnou dráhou, na které vás svezou každou celou hodinu, ale podle toho, co jsem viděl já, vás dva mladíci svezou na požádání :-) Modelové kolejiště spouští starší pán vždy ve čtvrt - bohužel jen na cca 7 minut - a pak všechny vyžene - škoda, dalo by se na to koukat mnohem déle. Občerstvit se můžete v jídelním voze za poměrně lidový peníz. TéZet za 25 Kč, paní na pokladně milá a ochotná.
 
Edouš
Super výlet, hlavně pro železniční fandy a rodinky s dětmi. Na pár lokomotiv si můžete vylézt a prohlédnout si stanoviště strojvedoucího. V areálu muzea je okruh s úzkorozchodnou dráhou, na které vás svezou každou celou hodinu, ale podle toho, co jsem viděl já, vás dva mladíci svezou na požádání :-) Modelové kolejiště spouští starší pán vždy ve čtvrt - bohužel jen na cca 7 minut - a pak všechny vyžene - škoda, dalo by se na to koukat mnohem déle. Občerstvit se můžete v jídelním voze za poměrně lidový peníz. TéZet za 25 Kč, paní na pokladně milá a ochotná.
 
Kocour
Mašinky, mašinky! Moc hezká podívaná, hlavně pro děti, ale i dospělí dříve vlakové historie neznalí si jistě přijdou na své. Byl jsem již po několikáté nucen obdivovat práci nadšenců, která udržuje při životě mnoho památek, co by už jinak polkl čas. Do Lužné vede pěkná turistická trasa po modré, z Rakovníka je to 7,5 km. Muzeum se nachází hned u nádraží, doprava vlakem z Rakovníka, Kladna nebo Chomutova je snadná. V muzeu jsem byl dvakrát, jednou před sezónou ve skupině a jednou dnes. Před sezónou to bylo s naprosto plnohodnotným výkladem, nyní to bylo tak jako "zaplatil jste si vstupné, projděte se". Tak nevím... A přiznám se, že mě trochu překvapilo, že sleva se vydává pouze na věk do patnácti let, (což jsem bohužel neuhrál :) jinak se nic neuznává. Jak už je člověk automaticky zvyklý vytahovat ISIC...Každopádně se ničím takovým nenechte odradit, muzeum určitě stojí za cestu i peníze. Opravdu zajímavá je expozice věnovaná vývoji cestovních dokladů. :)
 
Phephy
Průvodce
Byli jsme tu 16.4.2006, tedy ještě před oficiálníotevírací dobou, a to byl možná problém. Celou dobu nás
provázel velmi příjemný pán, který toho o vlacích mnoho věděl, ale nedal nám šanci nějak více a déle studovat
velmi zajímavé nástěnky, modely a jiné exponáty. Věřím, že v sezóně, když tam návštěvník může bloumat sám, je
to mnohem lepší.
 
Eda
Co na webu neanajdete
Pokud se týče muzea v Lužné, hluboce se skláním před desítkami anonymních nadšenců, kteří tohle všechno dali
(a stále dávají) dohromady. Návštěva muzea byla pro mě tak trochu záležitostí vzpomínek (dědeček byl
železničář a dlouhou dobu jezdil na parních lokomotivách). Z tohoto hlediska mě epozice velmi potěšila. Mám-li
však hodnotit prohlídku muzea z čistě racionálního hlediska, měl bych několik poznámek a zejména upozornění
pro další potenciální návštěvníky:a) Na internetu a v propagačních materiálech najdete zmínku, že
návštěvníci "mají možnost svézt se po úzkokolejné dráze". Je to (dle mého názoru účelová)
polopravda, neboť úzkokolejka jezdí jen v sobotu (to vám ovšem řeknou až na místě u pokladny).b) Expozice
muzea jsou skutečně rájem pro "vláčkaře" všeho druhu, ostatní návštěvníci, kteří se budou chtít
trochu poučit, však budou mít určité problémy. Mnohé exponáty totiž nejsou označené žádným popisem (týká se i
poměrně velkého množství předmětů umístěných v interiérech muzea). Některé vysvětlující texty jsou naopak
tištěny velmi malým písmem a jsou dle mého názoru zbytečně podrobné (v kontrastu s tím, že u některých
exponátů jakýkoli popis chybí). Jsem na pochybách, zda je např. třeba věnovat tolik prostoru novátorskému a
údernickému hnutí v 50. letech (byť vylíčenému se snahou o historický nadhled).c) Na internetu vám
slíbují, že je "k dispozici průvodce". Mohu zodpovědně říci, že jsem v muzeu strávil téměř 2,5
hodiny a na žádného průvodce jsem nenarazil. Zřejmě byl velmi dobře ukrytý. Pouze na zamčených dveřích
expozice s modelovým kolejištěm byla jakási zmínka, že se zde zhruba každou hodinu ve čtvrt (tj. 10:15, 11:15
... atd.) zjevuje osoba, která vláčky uvádí do pohybu. Je-li to onen bájný průvodce, nevím.d) Žádné
automaty na pití nebo stánky v prostoru muzea (slibované v propagačních materiálech a na netu) nejsou, otevřen
je pouze restaurační vagón s již zmíněným "fast foodem" (viz předchozí příspěvek).e) Viz
příspěvek od Nikie - paní u pokladny neuznává žádné slevy (s výjimkou dětí a ZTP), takže studenti, držitelé
ISIC, ITIC a senioři - máte smůlu. Nikde (ani na www, ani u vstupu do muzea) není přesně definováno, co je
rodinné vstupné, ale paní u pokladny vám už to bezpečně vysvětlí.
 
reny
Známky v pokladně, jinak muzeum je velmi zajímavé, i když zrovna nejste fandou železnic, myslím, že vás
zaujme. Jen POZOR, přijedete-li mimo letní prázdniny přibalte si svačinku a pití, v areálu muzea nelze pořídit
už nic, není tu ani nápojový automat. O prázdniny jídelní vůz se smaženým "fast foodem", tedy zas
nic pro dietáře. Také příjezd autem je trochu zvláštní, značení sice nechybí, ale parkuje se za ohradou na
nerovném terénu jaksi v kolejišti. Ale stojí za to!!!
 
Pavel Čujan
Ke konci srpna jsem byl v Lužné u Rakovníka,se známkou jsem byl v pohodě,protože ji měla pani na
pokladně.Takže OK.
 
Péťa
Na konci července jsem se znovu podíval do Lužné u Rakovníka, ale stejně jako před rokem jsem odjížděl bez
známky. Naštěstí paní na pokladně byla velice ochotná, nechal jsem jí svojí adresu a známka do týdne přišla.
Moc děkuju!
 
Petr
Super. Doporučuji vřele všem mašinkářům. Já tam jezdím nškolikrát do roka a vždy je na co koukat.
 
Vladimír
Dne 16.5.2004 známku měli, ale za 30,- Kč. Možnost koupit mnoho suvenýrů.
 
nikie
S rodiče jsme já a můj bratr byli na dovolené poblíž tohoto místa, a tak jsme se vydali na výlet. Šokoval mě
přístup paní pokladní. Odmítla mi vydat studentskou vstupenku s tím, že jsem starší 15 let (to bych ještě
pochopila, byť jsem měla mezinárodně akceptovatelnou kartu ISIC), ona nám ovšem odmítla vydat i rodinné
vstupné (rodina je podle ní jen do 15 let věku dítěte - potom zřejmě přestávají být nezaopatřené děti - oba
studenti členy rodiny). a když jsem se jí zeptala na turistickou známku, oznámila mi s radostným úsměvem na
rtech (jakoby byla ráda, že mi nevyhoví vůbec), že známku nemají. Já jsem se návštěvy muzea vzdala. Jen bratr
a otec - železniční fanoušci jim plné vstupné zaplatili. Nešlo tak ani o ty peníze, ale o ten přístup....!
 
vlczaak
Jeli jsme tam především kvůli 4-letému vlčkovi, kterému mašinky učarovaly a který byl myslím spokojený velmi.
Mně osobně se to také líbilo - parní lokomotivy jsem si mohl "osahat" poprvé a taky jsem se
dozvěděl tajemství čísel lokomotiv. Takže už např. vím, co znamená číslo 354 191 a že max. provozní rychlost
téhle lokomotivy je 80 Km/h. Personál byl velmi ochotný. Pokud máte děti, stojí to za shlédnutí.
 
Marcela
hezké muzeum v krásné přírodě - všechny mašinky si můžete "osahat" - procházka individuálně nebo
se zasvěceným výkladem nádražáků.Otvírací doba je výše na web. Jen pozor - v neděli se nesvezete místním
vláčkem. Taky občerstvení nebylo v provozu (jen při velkých hromadných akcích).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek