Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 753 - Čechy pod Kosířem


Popis

Barokní a empírový zámek na úpatí Velkého Kosíře. V rozsáhlém parku, plném romantických staveb, měl svůj ateliér malíř Josef Mánes, jehož obrazy jsou součástí zámecké expozice.

Mapa

Navštívil jsem Čechy pod Kosířem

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, náměstí Svobody 289, Čechy pod Kosířem (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod U Parku, Komenského 224, Čechy pod Kosířem
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Čechy pod Kosířem (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Prostějov
Poloha:
49°32'58.43"N 17°2'14.6"E
Hodnocení:
2.806
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 753 - Čechy pod Kosířem


24.08.2023 - dostupná bez problému
01.10.2022 - dostupná bez problému
18.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze zámku, obchod uzavřen, k dostání také v Hasičském muzeu.
 
wenzel
Čechy pod Kosířem
Čechy pod Kosířem jsou krásnou ukázkou toho, jak na malém prostoru může být mnoho turistických cílů. Zámek, zámecký park, kostel, hasičské muzeum, muzeum kočárů, rozhledna... ideální místo na celodenní výlet. Zámek je velmi pěkný s velkou zahradou, na nádvoří je kavárna. Jediné, co mě mrzí, je skutečnost, že na motivu TZ je vyobrazen Josef Mánes a nikoliv budova zámku. TZ jsme koupili spolu se vstupenkami u pokladny
 
Michal Stolin
Michal Stolin
Zámek
Známka zakoupena v pokladně zámku. V zámku krásná výstava z natáčení Svěrákových filmů. Na nádvoří je výborná kavárna. Vřele doporučuji.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 753
Koncem dubna zavřeno. Známka zakoupena v obchodě vedle zámecké zahrady.
 
Alka
Empírový zámek s krásným zámeckým parkem
Obec Čechy pod Kosířem i zámek byl pro nás milým překvapením. V obcí se nachází kromě zámku i několik dalších zajímavostí - Muzeum kočárů, Hasičské muzeum, kostel sv. Jana Křtitele... Turistická známka je dostupná v Informačním centru za pěknou cenu 30 Kč. Zámek je v sezóně otevřen každý den kromě pondělí od 9 do 17hod. a v současnosti nabízí výběr ze 4 expozic, nachází se tu např. Filmová expozice Jana a Zdeňka Svěrákových nebo Expozice historických kol. My navštívili klasický zámecký okruh, který prochází řadou místností v jižním křídle zámku a užili si velmi pěkný výklad paní průvodkyně. Za povšimutí rozhodně stojí originály obrazů malíře Josefa Mánesa, který na zámku určitou dobu pobýval. V krásném parku, který zámek obklopuje, se nachází řada staveb - Mánesův pavilon, Oranžerie, Červená věž..., je však zajímavý hlavně krajinářsky, moc pěkné jsou zdejší rybníky a dlouhé aleje starých dubů a buků, z parku se dá vyrazit na nedaleký Velký Kosíř. Jen drobnou výtku mám k poněkud omezené možnosti stravování v obci (možná způsobené návštěvou koncem sezóny).
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
U Hraběnky
Známka zakoupena v posezení u Hraběnky při cestě z Velkého Kosíře. K dostání byla i v infocentru naproti Hasičskému muzeu. Za projití určitě stojí pěkný zámecký park.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
k dostání jak v hotelu Mánes, tak v informačním centru.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Čechy pod Kosířem - zámek
Známka dostuná v IC Čechy pod Kosířem.
 
Mara
Služby
Doplňte si bidon. Občerstvení u Hraběnky - Čechy pod Kosířem. Naprostá ostuda prodejce turistických známek.
Říká se, že 3.světová válka bude o vodu, Paní z kiosku U Hraběnky v Čechách pod Kosířem je skutečná vizionářka a pokrokově zahájila "odboj", nejen, že si za vodu na dolití juice do půllitrové sklenice účtuje bezostyšně 5 korun, ale když si utrmácený cyklista na toaletě doplní vodu do bidonu, tak mu paní "hostinská" stojí za krkem a vodu (již 1x zaplacenou) si chce účtovat znovu. Už se mi to stalo před rokem, říkal jsem si "už tam nikdy nepůjdu", podlehl jsem domněnce, že paní už možná pochopila, ale byl jsem vyveden z omylu. Už tam opravdu nikdy nekoupím jediné deci čehokoliv.
Nutno zmínit, že jsem projel už dost evropských zemí a vodu mi vždy ochotně a rádi napustili, usmáli se na mě a nikdo nechtěl ani cent. Inu, tato paní evidentně pochopila, v čem to podnikání vlastně vězí. Štěpánovská skupina příznivců líného kolaření
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Čechy pod Kosířem
Známka zakoupena ve Stylovém posezení u Hraběnky.
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
Známka
Známka bez problémů dostupná v prodejně paní Pírkové.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
známka
Návštěva musea kočárů je velmi příjemné.Hasičcké museum je také zajímavé
 
WoHiman
Park je moc krásný. Už jsme tu byli několikrát a všem doporučuji. Hezky se tu relaxuje.
 
Kamikadze
Moc krásný park kolem zámku, velmi krásná procházka, i Mánesovy obrazy stály rozhodně za vidění. I když má expozice tohoto zámku jen dvě místnosti, velmi zajímavý výklad o historii nám vyložila paní průvodkyně, bylo radost ji poslouchat. TZ zakoupena bez problémů (společně s 995) za 25 Kč. Návštěvu všem vřele doporučuji.
 
Gumidek_01
Nove muzeum kocaru a hasicske muzeum
Velmi silny zazitek si odvazime z Cech pod Kosirem, pocasi nam tentokrat pralo - slunecne letni pocasi se spoutou zajimavosti. Hezky zamek s prohlidkou Manesovy vystavni sine (ochotny a mily pan, TZ 753 i 995 dostatek) , nekonecnou prochazkou po zameckem parku - k videni tez atelier, goticky ladena rozhledna (bohuzel nepristupna), rybniky i jeskyne :)... po opusteni zameckeho arealu po znacenych cedulich k hasicskemu muzeu (maji to opravdu dobre znacene, cca 200m od zamku, zahnout za roh), hned vedle hasicu, neprehlednutelne nove otevrene muzeum kocaru (vyssi vstupne, soukrome vlastnictvi, neskutecna nadhera, prijemna pani). Nestalo by za zvazeni umisteni nove TZ (kocary + hasici)? V obci jeste pekny kostelik. Opravdu spokojenost.S pozdravem, Gumidek_01
 
Honza
Mile mě tento zámek překvapil. Expozice je sice skromná, ale vstupné tomu odpovídá. Milá průvodkyně. Ovšem cennější než zámek sám je zámecký park. Nachází se zde mnoho vzácných stromů (hezky se to už barví), rybník, rohledna a altánek. Od zámku to je jen 2 km ke kopci Velký Kosíř, jehož TZ můžete koupit přímo na zámku.
 
Kolchar
TZ zakoupena na zámku v síni J.Mánesa. Všem kteří po zrušení domova mládeže neví, tak zámek koupil kraj. Bude tu výstava historických kočárů a vše kolem nich. Vynikající restaurátor pan Obr z Mostkovic zde totiž chystá zřídit muzeum. Pro neznalé - jeho zrestaurované kočáry jsou např. v Náměšti n.H., Plumlově, Lysicích, podílel se třeba na restaurování kočáru v Arcidiézním muzeu v OL... Takže se máme nač těšit!
 
Pařez
TZ koupena v penzionu Mánes. Děvčica v Mánesu prostě skvělá. Spokojenost.
 
YohnY
Doplnění...
Muzeum Hasičů má otevřeno jenom pátek, sobota a neděle.
 
YohnY
Zámeček
Zámeček je umístěn uprostřed velkého parku, který je zpřístupněn pořád. Známky mají dvě, Čechy pod Kosířem a Velký Kosíř. Uvnitř jsou z 81 původních místností zpřístupněny pouze dvě. Chystají prý rozšíření na 5 místností. Uvnitř se vystavuje tvorba Josefa Mánesa (ne Muchy Jarmilko). Pokud hledáte něco k jídlu, tak jsme dostali doporučení do Penzionu Mánes. Ovšem tam vás nepošlu, neboť tam nevaří nejlépe. Možná bude lepší počkat, až otevře ve čtyři hospoda na hlavní silnici.
 
Dana
Hledali jsme hasiče a našli jsme zámek
Popravdě jsme hledali hasičské muzeum, ale to bylo zavřeno. Zavítali jsme proto do zdejšího zámku. Z venku vypadá moc pěkně, ale bohužel je prázdný. Přístupné jsou pouze 2 místnosti s Mánesovými i jinými obrazy. Park (21ha) s rozhlednou a rybníky je moc pěkný. Jen v rozledně je dost chabé schodiště. Známka dostupná bez problémů a paní průvodnikyně byla velice milá a odpověděla nám ochotně na dotazy, které jsme jí kladli.
 
gep
Je to pravda ze rozhlednicka je v dobe otevreni parku pristupna???
 
Jarmilka
Zámek je přístupný ale pouze ve 2 pokoje ve které probíhá výstava Muchy,je to samostatně,park krásný,zrovna kvetla lípa tak to vonělo.Jinak jsi brzo hotová a pokračuješ na zastávku hasičského muzeaa největší po celé Moravě,autem je to cca 1 km.
 
Jirka
Zámek
Ahoj lidi,zámek jako takový není dobře vybaven (2 pokoje ),známku zde ale koupíte (dokonce 3 různé).Určitě se projděte parkem ,je nádherný a nezapomeňte se podívat k rozhledně - je sice zavřená , ale pěkná.Škoda, seshora musí být krásný výhled...
 
Luk@s.14
Super
Čechy pod Kosířem = krásné město, zámek-super, rozhledna v parku - super, park-super, rybníky a žáby - super, prostě všechno - SUPER, nemůžu si stěžovat... Známka v pohodě...
 
Pavel
Známku jsme sehnali v penzionu, výborná kuchyně i ubytování. krásná zámecká zahrada.
 
Windwalker
Já tady bydlím ...
... takže nemám žádné výtky, ohledně této TZ, akorát motiv - Josef Mánes - by mohl být lepší. A malá
reklama nakonec - 1.1.2006 SE KONÁ NOVOROČNÍ VÝSTUP NA HORU KOSÍŘ. TAK PŘIJ´DTE !!!!!!!!! BUDOU KLOBÁSKY
!!!!!!!!!!!!!
 
Olda Dvořák
Zámek a Mánesova síň otevřena IV-X 9.30-17 MPo. Co se týče penzionu Mánes musím souhlasit s předchozím
příspěvkem. Slečna výčepní je velmi ochotná.Restaurace v penzionu otevřena denně až do večera.
 
Turtle
Nesouhlasím s degradací
Nevím jak osazenstvo penzionu, ale slečna za výčepem byla velmi ochotná a nejenže mi známku sama nabídla,
neboť jsem o ní nevěděl, ale dokonce mávla rukou i nad chybějící dvoukorunou. Ještě se mi nestalo, že bych
známku získal se slevou. Za to je možné jen pochválit. Díky!
 
Petr Novák
degradace
No řekl bych že si za to mužeme sami,.. v penzionu sedělo několik buranů. kteří se vyžívali ve vulgaRITÁCH..
TAKŽE DOJEM Z NĚHO PRAVDA NEBYL NEJLEPŠÍ.Asi je pravda, že v tehle vesnici jsou všichni potomky Mínesa,, a že
holt tím trpí genový fond,, když mají všichni jednoho předka,,,
 
MilanL
Známku nemají kupodivu v zámku ale v penzionu na druhém konci obce. Kromě Mánesovi pamětní síně na zámku je
zde jěště malé, ale zajímavé Hasičské muzeum.
 
Nina
Penzion je od zámku poněkud vzdálen, ale známku dají vybrat.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2875 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek