Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 18 - Černá hora 1299m


Popis

Významný areál sjezdového lyžování s řadou horských hotelů. Vrchol 1299 m.n.m., rezervace s naučnou stezkou "Černohorská rašelina".

Mapa

Navštívil jsem Černá hora 1299m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek u Staré Lanovky, Černá hora (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Černá hora - vstup (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Černá bouda, Černá hora (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod Pod Kaštanem, Janské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Skiresort Infocentrum (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
SkiResort live, Černohorská 265 + horní stanice lanovky (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°39'9.01"N 15°44'30.36"E
Hodnocení:
2.951
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 18 - Černá hora 1299m
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 18 - Černá hora 1299m


13.03.2024 - dostupná bez problému
13.10.2023 - dostupná bez problému
31.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vilma Pospíchalová
Vilma Pospíchalová
Výlet
LÉTO I ZIMA
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla kdysi objednána z Rýmařova.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC vedle pokladny na lanovkou. Pěkný jak říká manželka malý Ještěd.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena v IC vedle stanice lanovky u ski areálu u parkoviště za 35,-Kč, mají tam i Jánské Lázně, nálepky a vizitky. lanovka nahoru stojí 250/osoba, děti trochu méně. Nahoře asi 1 km na samotný vysílač kolem kiosku, kde ale známky nemají, rozhledna kousek od stanice lanovky bohužel zavřená.
 
Barbora Burdychová
Barbora Burdychová
TZ
Známka pořízena v krámku pod lanovkou, u hlavního parkoviště.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Druhý pokus
Známka k dostání docela jednoduše na dolní stanici lanovky na Černou horu, ale že pro ní bude potřeba jít dolů a nikoliv nahoru, to mě stále ještě překvapuje..
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Černá hora na Černé hoře ne
Na Černé hoře známku Černá hora nedostanete ani tam, ani tam a ani tam. U rozhledny mají rozhlednu.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
počasí
TZ koupena v IC naproti stezce korunami stromů. Bohužel až k vysílači jsem nedošel. Než jsem vylezl z Jánských nahoru, začalo tak pršet, že jsem byl rád, když jsem se schoval do lanovky a jel zase dolů. Příště to zkusím z Pece přes Kolínskou boudu a třeba vyjde lepší počas
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Super
V srpnu za krásného počasí to tu nemělo chybu. Už cesta lanovkou na Černou Horu je zážitek. Potom ty výhledy a krásné chaty kolem. Doporučuji stezku kolem Černohorského rašeliniště, úžasná příroda a hezky udělaná cesta. TZ bez problému v suvenýrech u lanovky, kde byla bezvadná paní.
 
Ivana Stonawská
Ivana Stonawská
Černá hora č.18
:-)
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Počasí na draka - 17.3.2017
Doporučuji sledovat předpověď počasí. Nám se letošní návštěva této hory nevydařila podle plánu.
Když pominu předražené parkovné a lístek na lanovku, tak ani počasí nedopadlo.
Mlha kam se podíváš a navíc sníh s deštěm, rozhledna na vršku nebyla kvůli mrakům otevřená tak nezbývá něž se zastavit zase za rok a doufat v lepší den:)
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
TZ dostupná 7.7 s dalšími tz v infocentru u spodní stanice lanovky.
Kabinková lanovka-Černohorský express jezdí od května do října denně 9-18 hod.každou půlhodinu.
Doporučujeme si projít naučnou stezku Černohorské rašeliniště asi 2 km od vrcholu.
Smutný pohled je na Sokolskou boudu kousek od výstupu z lanovky.
 
Hana Č
Hana Č
zavřeno
Černá bouda zavřená, Kiosek otevřený, ale známku nemají, rozhledna zavřená, i když by dle informací na internetu měli mít otevřeno od 14,15 a my čekali do 14,25.
 
... ...
... ...
TZ
TZ koupena v infocentru v dolní stanici lanovky na Černou horu.
 
Robert Masaryk
Robert Masaryk
TZ
dostupná bez problémov v IC,lanovkou hore a potom na rozhľadňu,keď tam budete tak stojí za to ísť na obed do "kiosek u staré lanovky" super milá obsluha a aj super jedlo, vrelo odporúčame.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dobrou chut
TZ jsem bez problémů sehnal v IC u dolní stanice LD Černá hora, protože byl čas oběda, zkusil jsem bufet-občerstvení na téže adrese. VŘELE NENENENEDOPORUČUJI!!!!!!! Hovězí guláš STUDENÝ, MASO TVRDÉ, KNEDLÍKY NESLANÉ, PIVO TEPLEJŠÍ NEŽ GULÁŠ. Prostě hnus fijalovej.
 
Miroslav Svrček
Miroslav Svrček
Prodejní místa
Čímpak se asi od sebe liší:
Rozhledna Černá hora - vstup
Rozhledna na Černé Hoře
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Černá hora
Známku jsme zakoupili v infocentru u lanovky, jinak k dostání byla i na rozhledně a i v kiosku U staré lanovky. Černohorský expres ve včerejším krásném počasí jezdil nepřetržitě a tak bylo na Černé hoře lidí jako máku.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
.
TZ k sehnání na LD bez problemů.Pro toho,kdo se chce vydat na Černou horu - LD 500kč pro dva dospělé a jedno dítě.Po vyjetí na horu a procházce k tv vysilači jsme se šli podívat k hotelu Černá Bouda - o tom,že bychom si tam dali něco k obědu nebylo ani pomyšlení.Takové ceny jsem snad ještě neviděl.
 
Ota
Černá Hora
Na Černou Horu se dá jít po silnici (delší varianta) nebo do kopce pod lanovkou. Z vozíkem nebo z kočárkem bych raději šel po silnici (kopec je hodně prudký a přes cestu tečou potůčky).
 
thief
černá hora
Dnešní cesta byla trochu s rizikem, protože předpověď počasí nevěstila nic dobrého, ale ráno svítilo sluníčko,a tak jsem to risknul. Vyrazili jsme s dětmi směr Janské Lázně a zamířili kabinkovou lanovkou na Černou Horu. Výlet se vydařil na 100%. Nahoře žádný vítr, sluníčko svítilo a turistů minimum. Nádherně byla vidět i Sněžka, Studniční hora a Kozí hřbety. Zvlášť pěkný výhled byl z rozhledny na Černé Hoře. Odsud jsme vyrazili na Černou boudu a na stezku po rašeliništích. Naprosto úžasné výhledy, nádherná příroda a ani jeden turista. Po naučné stezce jsme dorazili na Pardubické boudy, kde jsme poobědvali. Obsluha byla ochotná a jídlo standartně dobré. Ale, borůvkové knedlíky dělají stejně nejlepší na Růžohorkách. :-) Odsud už jenom dolů po červené značce. Výlet se nad očekávání vydařil. TZ na rozhledně Černá hora.
 
Michal
TZ zakoupena v rozhledně na Černé Hoře dole u pokladny.Měli ji i v hotelu Černá bouda.Lanovka super,během chvíle jsme byli na Černé.Pár zajímavostí:Doba jízdy téměř 9 minut,převýšení 566 metrů,délka 2303 metrů,nejvyšší sloup lanovky je č.10 - to je vše jak na dlani-krásný rozhled.Vyplatí se přibalit do batohu bundu,rozdíl v počasí mezi oběma stanicemi je značný.
 
gallisek23
Tma
Letos jsme nachaly auto dole v Jánských Lázních a lanovkou jsme jeli na Černou Horu. Dole bylo nádherně, ale jak jsem jeli tak se začalo zatahovat a když jsme vyjeli nahoru tak tam byla tam, zima a počasí nic moc . Ale stejně jsem si řekly když už jsme tady tak pujdemě na rašelliniště a počasí sei udobřilo a pak zase bylo vedro. Píšu to jen proto, že opravdu to stojí za to udělat výlet na vrchol a i dětem se tam moc líbilo bylo tam moc hezky a krásné přiroda. TZ zakoupena bez problému a těch prodejních míst bylo hodně a všude je měli a měli i další TZ. Tak opravdu se tam jeďte podívat stojí to za to.
 
Olda
Rozhledna
Známka zakoupena v kiosku U Staré lanovky, v pohodě. Rozhledna na Černé hoře má otevřeno pouze 14:00 - 16:00 hodin, při celedoním výletu špatně.
 
Barush11
Známka zakoupena v kiosku U Staré lanovky, mají jich spoustu.
 
K8
Prodejní místo
Když už to někdo opravuje, tak by to chtělo trochu s rozmyslem - jaký je rozdíl mezi těmito prodejními místy???- Rozhledna na Černé Hoře- Rozhledna Černá hora - vstup
 
K8
Co to je prodejní místo: Černá Hora ?
 
Luboš
Známku jsem sehnal v kiosku U staré lanovky. U Formánka již měli vyprodáno, tento týden prý nebudou, ale budou objednávat
 
Martina
Známku jsme koupili v kiosku pod starou lanovkou. Počasí byl fialovej hnus, mlha, zima a pršelo, takže rozhledna zavřená. Naučná stezka přes rašeliniště taky zavřená. Ale co bych chtěla v listopadu, že :-)) I tak jsme si výlet užili ...
 
lois
Tz 31 08 08 Bez problému včetně výroční tz k 10 otevření rozhledny.Jako cyklista si dovolím poznámku k Edimaxovi.Na oné cestě jezdí nejen kola ale i koloběžky a pokud je trasa všude propagována jako rychlý sjezd a někomu je mezi 15-25 i vám bylo ,není se co divit.Rozhodně nikomu nenadávám do volů ,ale přemýšlím i co mohu udělat pro svou (a ostatnich ) bezpečnost .Mám druhý případ při sjezdu na Václavák ,málokterý chodec uhne ,ale lze upravit rychlost a říci vzdovolením s tím mohu jen souhlasit.Také je nutné připustit že na cyklotrase pojedou kola a z kopce rozhodně nepůjdou pěšky.
 
Edimax
Zážitky...
Známka dostupná v pokladně na rozhlednu.Počasí bylo špica-rozhled z rozhledny parádní.K vysílači se může asi jan na těch 50m,dál je zákaz vstupu.Chtěl bych jen apelovat na cyklisty-Nezapomeňte si při balení kola a přilby doma mozek.Někdy mi připadá,že jde o totálně vygumované hňupy,kteří neberou ohled na normální pěší turisty.Prostě heslo-já jedu a ostatní mě nezajímají.Co j si mám myslet o volovi,který to rozšlape z Černé hory po silnici dolů a v plné rychlosti se vyřítí proti rodině s malými dětmi.Mozek nechal doma....Nevešel se do batohu.....
 
Pavel HUP Hrubý
TZ zakoupena v Kiosku pod Starou lanovkou. Příjemné posezení a obsluha. Počasí nám ale nepřálo, dohlednost 100 m, mlha a vítr.
 
magipriba
rozhledna dnes z pochopitelnych duvodu zavrena,nebylo videt na krok a foukal silny vitr. Znamka v pohode k dostani v KIOSKU STARA LANOVKA,ktery se nachazi asi 150 metru od rozhledny smerem k HOTELU CERNA BOUDA. Nejedna se o nejakou budku s obcerstvenim , ale o regulerni restauraci. Jidlo ani piti jsme nezkouseli,ale prostredi pusobilo dobre.
 
Ondra
Tak jsme se vydali na černou horu z janek od hofmanovy boudy směr zrcadlovky. a pak strmě nahoru, je odtamtud nádherný výhled do krajiny. nahoře je to celkem hezké, v dostupnost známky uplně v pohodě a ten pingl co tam obsluhoval i přes hodně klientů nám ochotně známku dal... jediné co mě zklamalo jako technického nadšence byl vysílač, je k němu zakázan přístup. Tak jsem ho viděl asi z 50 metrů. Objektivně výlet na ČH stojí za to...
 
Luboš
Trochu nadšení.... by neškodilo
I když uznávám že únava je únava, číšníkovi v bufetu Černé boudy by větší úslužnost prospěla... jinak OK... krásný rozhled
 
Pavča
Na Černé hoře v Kiosku u staré lanovky mají pouze "falešnou" turistickou známku. Je udělaná ve stejném stylu, leč je menší, bez kuponu, bez čísla a nápisu turistická známka. Obsluha nám tvrdila, že jinou nemají, nemívají a tuhle si nechali sami udělat u stejného výrobce jaký dělá TZ.
 
Honza
Rozhledna byla zavřená, stejně jako hotel Černá bouda, v kiosku u Staré lanovky známky už vyprodali, takže neúspěch. Jinak ale návštěvu kiosku doporučuji, přijemná obsluha, dobré jídlo a ceny vzhledem k nadmořské výšce také solidní.
 
Baty-Team
Černá hora byla naší poslední zastávkou celodenní túry, a i když jsme do restaurace v kiosku vlezli v 17:09 ( po zavíračce ), známku nám ochotně a s úsměvem prodali.
 
MEW-C4
HOTOVO
ZDOLANO a du dal!!!
 
LuK
Tak lanovka nám už jezdí. Docela zábavné je sjet si dolů na koloběžce kterou lze pujčit v dolní stanici.
 
Tatík
Lanovka na Černou Horu až do 13.8.2006 mimo provoz,jízda možná mikrobusy z parkoviště pod lanovkou za stejnou cenu.Vylézt pod sloupy do 1299 metrů je záběr.Turistických známek dostatek v kiosku i na rozhledně ze sloupu staré lanovky,výhled dokonalý.
 
Vojtik
Dorazili jsme za krásného počasí. Ale když jsem přišel do restaurace si koupit TZ tak se na mě číšník podíval takovým výrazem jako proč jenom TZ a ne nic jiného (drahého). Ale nakonec mi ji prodal a já jsem šel spokojeně domů.
 
Shawadu
Je určitě dobře, že takhle krásná krajina zůstala nám zachována.
 
lois
V restauraci kiosku moc dobře vaří vřele doporučiji,milá a rychlá obsluha,známka razítka bez problémů,velmi
zajímavý interiér.
 
Halíbela
Stojí za návštěvu
Mohla bych opsat vše, co napsal Fylkir = též moje zkušenost. Doplním, že v Kiosku U staré lanovky je sice
uvnitř předraženo a obsluha si Vás hned odhadne, zda z Vás kouká útrata, ale návštěvu WC tří dětí
neokomentujou ani slovem při pouhém zakoupení tří žužu-hádků po 5 Kč :-)) A ve zvenku dostupném bufetu mají
známky i razítka a obsluhu vyloženě vlídnou.Černohorská rašeliniště perfektní. Měli jsme štěstí, právě
kvetl suchopýr - nádhera.
 
Fylkir
Krásný výhled
V Kiosku u Staré lanovky si můžete bez problémů koupit a to za 25 Kč. Potvrzuji vstupné na rozhlednu
neuvěřitelných 10 Kč a velké množství pohledů u pokladny - dle vašeho výběru a razítko k tomu. Pokud chcete
zažít dobrodružsví, doporučuji vám Černohorské rašeliniště. Místy si člověk připadá jako v jiném světě.
 
Jenda
Černá Hora
Známku jsem včera koupil v kiosku hotelu Černá bouda, kde mají známky za v Krkonoších neobvyklých 20 kč,
ostatní je tam ale dost předražené. Na Černé Hoře nezapomeňte navštívit rozhlednu: vstupné jen 10 kč, pěkný
rozhled, dalekohledy zdarma, výhledová mapa a prodej pohledů s pěkným razítkem. To vše není na rozhlednách
vůbec samozřejmostí. Otevřeno jen za pěkného počasí.
 
Kateřina Hrubá
Kiosek u staré lanovky
Tam doporučuji posedět a dát si bramboráčky se zelím, nádherná chata, obsluha velmi příjemná a známky bez
problému. Jinak na Černé hoře se všichni ostatní tváří, že neví, co to TZ je a že kolem dokola je pusto a
prázdno.
 
Roman
Dobrý denVřele doporučuji si vyjet lanovkou na Černou horu a z ní jít pěšky kolem rašeliniště, přes
Pražskou boudu až do Pece. Je to krásná vycházka po vrškách jemně klesající terén. Když si obejdete i naučnou
stezku kolem rašeliniště tak to je dohromady asi 12 Km. Jenom musím upozornit na počasí- v Jánských Lázních
bylo krásné sluníčko a když jsme vyjeli nahoru tak teplota klesla o 10 stupňů! Byli tam i lidé s kočárkem, ale
ty jsme litovali, protože zas tak dobrý terén tam nebyl.
 
Milka
22. 7.: Hotel Černá bouda má otevřeno 8:00 – 22:00, ale číšník nevyhlíží moc příjemně. Kiosek u staré lanovky
má otevřeno 10:00 – 17:00, pokud si budete kupovat jen TZ, moc se na vás usmívat nebudou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek