Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 462 - Černá Studnice


Popis

Kamenná rozhledna s turistickou chatou z roku 1905 na nejvyšším bodě Černostudničního hřebene (869 m.n.m.) v Jizerských horách.

Mapa

Navštívil jsem Černá Studnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Černá Studnice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, nám. T. G. Masaryka 638, Smržovka (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Řemeslná dílna v areálu Pěnčín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°42'42.41"N 15°13'58.87"E
Hodnocení:
2.865
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 462 - Černá Studnice


01.09.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - dostupná bez problému
27.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
27. 6. 2021
Rozhledna s velkou historii. Dokonalá a ojedinělá stavba. Krásné místo oblíbené turisty. Stará turistická chata poblíž ale chátrá a je už nejspíš pozdě na její záchranu. TZ jsem pořídil v info Smržovka.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena přímo na pokladně rozhledny kde všudy přítomná horská přirážka se odráží i na ceně známky za kterou účtují 55,-. Kdo pojede ještě do Pěnčína do brusírny skleněných perel tam je k mání za 40,-.
 
Meera
Halamka
Turistická známka za 55 korun. Prý rozhodnutí majitele. Řečeno pohrdavě a drze. Velice nepříjemný zážitek.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
TZ
TZ dostupná bez problému i při zavřeném kiosku (který má otevřeno pouze o víkendech), a to od příjemné servírky z restaurace, která mi bez váhání sdělila, že pro TZ do kiosku skočí (dne 23.9.2020).
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
I když je karanténa,tak je známka dostupná u okýnka. Jen škoda že je trošku předražená a to za 45kč.
 
Jan Kovář
Jan Kovář
Dostupnost
Známky již mají a mají jich dost, ale jak píše Tomáš Sysel v příspěvku níže, mají ji za 55,- Kč. To jsem si říkal, že mám to kafe nějaký drahý. A ejhle, ono to bylo vysokohorskou přirážkou za známku. Jo a mají i Turistickou nálepku no. 462 (sice za 15,- Kč, ale už to není tak velká přirážka).
 
Jana
K.
Nemeli znamku k dispozici
 
Tomáš Sysel
Tomáš Sysel
Předraženo
Známek dostatek v restauraci, bohužel za známku chtěli 55 Kč.
To mi již přijde přes čáru..
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Rozhledna
Pěkné prostředí, hezké výhledy, milá slečna na pokladně a pěkná kruhová vstupenka jako pohlednice. TZ u pokladny.
 
Roman Kopáček
Roman Kopáček
místo
Jsem jablonečák a k rozhledně to mám kousek dostal jsem sem opšt po několika letech, dříve jsme na rozhlednu jezdili s kamarády pravidelně na kolech, paní prodavačka byla příjemná a ochotná to samé v restauraci.Toto místo mohu doporučit k návštěvě v každé roční době.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
krásný výhled z rozhledny, slečna prodavačka byla milá, vstupenka jako kruhový pohled je moc hezký, z rozhledny krásný výhled do všech stran, v restauraci super domácí limonáda. Jen pozor na otvírací dobu rozhledny i restaurace - je jen do 17 hodin!!
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ koupena v pokladně rozhledny.
Krásný a daleký výhled.
 
Jajadohan
x
Obsluha restaurace perfektní, to se ale nedá říct o paní ve stánku se suvenýry. Jinak z rozhledny krásný výhled.
 
Libor Marek
Libor Marek
19.07.2014
TZ koupena se štěstím v přilehlé restauraci, měli poslední kousek. V pokladně rozhledny vyprodána. Jako vstupenka hezký kruhový pohled.
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Rozhledna
Moc pěkná,kamenná rozhledna s širokým rozhledem. Návštěvu doporučujeme.
 
Libor
Koupena dnes v Pěnčíně.Návštěva po přečtení ostatních příspěvků zítra.
 
Myšák
Poprvé na Černé Studnici při nedělním cyklovýletě po jizerských rozhlednách. Stavba opravdu patří k nejkrásnějším (a nejstarším) rozhlednám u nás. Rozhled byl díky průzračnému vzduchu parádní. TZ k dostání ve velkém množství, a sekaná svíčková jako zasloužený oběd (přecejen už to byl můj dnešní 4. kopec) byla vynikající !
 
magipriba
Chatu s rozhlednou jsme navštívili před měsícem, 30.4. 2012. V pokladně dostatek TZ i spousta dalších suvenýrů, například skvělá pexesa s rozhlednama. V restauraci celkem dobře vaří, nemají problém s tím, aby vám přinesli jídlo ke stolům před chatou. Pro mě jedna z nejkrásnějších jizerskohorských rozhleden.
 
sokoj
Sobota asi 19.30, krásný podvečer, minimum lidí(asi dva) v restauraci nejen TZ462 ale i jídlo pivo čaj rum... a ještě příjemná obsluha. Vstupenka na rozhlednu - kruhový pohled(zimní,letní) a úžasný rozhled. To de,že.
 
Beronicka
Rozhledna je úžasná. Chodíme na ni dost často ale turistickou známku jsme si zakoupily až dnes a to na farmě v Pěnčíně. Tam se turistická známka dá dostat bez problému.
 
vláďa
Výhled z rozhledny byl včera skvělý, známka zakoupena v Pěnčíně. Velká škoda, že známka se neprodává přímo na rozhledně. K ní jsme došli z Tanvaldu po červené přes Černostudniční hřeben a z rozhledny jsme se vydali do Pěnčína. Pěkný celodenní výlet.
 
Jitka Burešová
Rozhledna a okolí krásné. Známka bohužel není na místě k sehnání ani v blízké restauraci a to tam mají kdeco...od magnetek s obrázkem rozhledny po pohledy..
 
peterson
známku jsme sehnali v "infáči" ve Smržovce.Byli jsme i na rozhledně Nisanka,obě super a pěkné výhledy.
 
Michal
28.12.2008 Rozhledna krásně zasněžená, slunečno, krásný výhled (Ještěd). Známku ne rozhledně bohužel nemají. K dostání by měla být v infocentru v obci Pěnčín, bohužel v neděli odpoledne zavřeno - škoda.
 
Vláďa
7.10.2008 jsem navštívil rozhlednu.Bylo nádherné počasí. Známku jsem nesehnal bohužel . Aspoň jsem sehnal razítko. Rozhledna je opravdu pěkná , ale zarazilo mě , že z rozhleny nebylo takřka nic vidě a natož něco fotografovat. Nebylo to počasím , ale bylo to velmi špinavými okny . Ta okna neviděla vodu ani nepamatují .
 
Míša
Známka opravdu na rozhledně není...škoda.Počasí bylo sice uplakané,ale na kráse místa to nic nemění .
 
mickel555
poznámka.........................................!
Proč není známka na rozhledně, když píší ze zadu na známce, že by se měli známky prodávat na tustickém známkové místě nebo někde poblíž ( infocentrum ) a proč je v nějakém předraženém vláčku a ne na té rozhledně . To mě docela naštvalo, protože známky beru jako odměnu za výstup na rozhlednu či neco jiného. zdravím všechny sběratele TZ ps: na rozhlednu jsem vystoupal již po čtvrté a NIC!!!!!!!!!!!!
 
Hořínková
nemají známku!
Vylezli jsme nahoru v nehezkém, deštivém počasí- děti táhlo to, že si zařadí do sbírky další turistickou známku a NIC! V kase známky neměli!! Slečna nám doporučila zeptat se řidiče výletního vláčku - ten naštěstí známku Rozhledny měl. Trošku paradox, ne? :-)
 
Béďa
Na rozledně bylo sice otevřeno, ale známku vůbec nevedou. Za dvacku jsem byl vpuštěn na rozhlednu. Jenom škoda, že pěknému výhledu brání dost špinavá okna které asi pět let nikdo nečistil, a kovová dvířka nejdou otvírat.
 
bublifuk
Jak otevřeno:
Pondělí a úterý zavřeno, středa a čtvrtek do 18 hod., pátek a sobota do 22 hod., v neděli do 20 hodin. Vždy od 10 hodin. Skvěle značená zelená z Jablonce.
 
Mira
Známku nevedou
Na rozhledně ji nemají,chata funguje jen z části a je celá zanedbaná,jezdí tam jakýsi předražený vláček,prostě klasický podnikatelský zlatokop.
 
Aleš Tobiška
Černá Studnice - stojí za to
Včera 8.7.2007 jsem tam byl s mojí přítelkyní Veronikou a musím říci, že se výlet vydařil. Bylo tam spousta lidí, krásné výhledy a přálo nám počasí. Jen známky stále nemají a suše odkazují na Pěnčín. Myslím si že po tom, co jsem si zde přečetl a jak se ke mě chovali si ji raději objednám, než abych se vydal do Pěnčína. :-(
 
kačka
dnes jsme se vrátili z rozhledny a známka nikde :-(tak si ji musím objednat
 
Jonny
Na rozhledně známku nemají, ale v Pěnčíně na kozí farmě ji seženete
 
Martina
Známku jsme koupili bez problému v infu a zároveň pokladně areálu Pěnčín. Nahoru jsme vyjeli výletním vláčkem, rozhledna je pěkná, akorát počasí nám nepřálo. Tady nahoře ale známka nebyla.
 
Luboš
Škatulata hejbejte se
TZ jsem koupil 23/3/07 v IC v Pěnčíně, o kterým pěnčíské domorodé obyvatelstvo ani neví. Stálo by za to, aby na Černé studnici byla obsluha (20/3/07 zavřeno). Nebo aby TZ prodávali v IC buď v Tanvaldu (když tam mají Černostudniční hřeben) nebo v Jablonci. Hledat Pěnčín (špatně značeny silnice, málo směrovek) je docela náročné...
 
Maruška
Doporučuji
Krásný výlet ,skvělé počasí , dobrý výhled.Dojem kazí pouze stále špinavé schody.Jen TZ nejsou a nebudou. Jak jednoduché poslat turisty pro známku (a hlavně utrácet peníze)na Pěnčín vzdálený asi 3 km. I tam si turista může koupit další TZ z vyhlídkového areálu a kozí farmy.Pamatuji doby, kdy byli TZ na rozhledně běžně k dostání,ale to tam nejezdil vyhlídkový vláček z kozí farmy!!Tak ať se dotyčným podnikatelům daří.
 
Jana a Ríša
Neuvěřitelné!!!!
Neuvěřitelně krásný rozhled, ale neuvěřitelná blbost, že nemají známku, přesto, že ji mají!!!! Kdo se potrmácí
do nějakého Pěnčína, když to vůbec není na trase!!! Ty neustálé výmluvy, že se to nevyplatí změnili alespoň na
to, že nebyli spokojeni s dodavatelem. Blbost!!!
 
K8
Proč se TZ neprodá přímo na Černé studnici?
Tak na to byste se měli zeptat přímo tam, neboť byly doby, kdy se tam prodávala (a my jsme si jí tam i 24.5.2002 koupili)
Stačí si přečíst pár příspěvků zpátky.
 
Simona Klímová
prodej známky
Proč se známka neprodává u vstupu na rozhlednu nebo v přilehlé hospodě, ale kdesi v Pěnčíně, kam člověk vůbec
nemíří?
 
Blanca
Nechápu, proč se známka Černé Studnice nemůže prodávat přímo na této rozhledně. Mohla by být tam, kde se
seženou vstupenky a jiné suvenýry, když se jim to v restauraci nevyplatí!!! Pěnčín jsem měla z ruky a o
vyhlídkovém vláčku mi nikdo nedokázal nic říct. Bohužel teda známku odsud nemám:o( Jinak rozhlednu doporučuji,
je z ní krásný výhled. Jen by si na ni měli občas aspoň zamést, na schodech je hrozný bordel.
 
alpenstock
Prodej TZ na rozhledně skončil
známku lze koupit na ostatních uvedených místech
 
Verča Š.
Slečnou v restauraci nám bylo řečeno, že se známkami skončili.
 
Jana K.
Bylo nám řečeno, že známky již neprodávají, že se jim to nevyplatí.
 
Ramon
Tvrdili, že známku nemají a nikdy neměli!!!
 
Petr B.
U baru v hospůdce pod věží se tvářili že ani nevědí o co jde. Jinak ostatních suvenýrů mraky. co se týče věže
a prostředí - krásný výlet.
 
Láďa
Cesta pro známku
Šli jsme za turistickou známkou,bohužel oničem!Docela nás to mrzelo.
 
momik
známky jsou hned pryč :-(
To nám povedala pani, keď sme sa v dozvedeli, že rozhladňa dnes je zavretá, a pýtali si aspoň známku. že ich
majú málokedy a sú hneď preč.To teda bol deň :-(
 
granule
Jizerské rozhledny
Tak Černá Studnice opětovně bez známek. Ta nejhezčí pohlednice slouží jako vstupenka na rozhlednu. myslím, že
jsme platili 10,-Kč, ale to teď opravdu neví,. Razítko strašně rozmazané. Tohle razítko jsme tu dostala už
před šesti lety v zimě !!! Kousek korku či co, prostě hrůza, ani není poznat co na razítku je. V tento den
tady probíhal závod aut, nějaká relye Bohemia. Jinak otevřeno je PO-SO 9-22, NE 9-21 - tedy resturace a tím i
rozhledna, ale v případě deště apod. nechtějí pouštět. Jinak je to 84 schodů, tak si namastěte nohy, ale
výhled rozhodně stojí za to.
 
Hroch
Spousta lidí, známky nemají, nahoru už jezdí ze Smržovky vláček, to je strašné, prodej počítačů přímo pod
rozhlednou, hluk, šílené. Ale nádherný výhled.
 
David
Známky mají v restauraci vedle rozhledny. Restaurace má otevřeno každý den 10 -22. Rozhledna je otevřena za
příznivého počasí. My měli štěstí, bylo slunečno, výhled nádherný
 
james
nemáme
Když se na kole vyškrábeš z Jablonce, dost tě naštve, když ti hulící baba, aniž by zvedla oči od Blesku sdělí,
že placky nemají... Alespoň, že ten výhled stojí za to.
 
Honza
I když známku nemají, návštěvu lze určitě doporučit. Je odtud skvělý výhled jak na hory (Jizerské, Krkonoše)
tak i daleko do kraje. Zajímavostí je i množství dalších rozhleden, které je možné vidět: Kozákov, Kopanina,
Ještěd, Královka, Bramberk, Špičák a Štěpánka; za lepší viditelnosti možná ještě některé další.
 
J&D
Známku mají na rohledně (prodej vstupenek vedle restaurace). Mají tu i razítko, dají se zde koupit mapy okolí
(Jizerky, Český ráj) a další zajímavosti o regionu. Rozhledna byla otevřená bez problémů, rozhled skvělý. Pro
ty lenivější (nebo s malými dětmi) - z Pěnčína (mezi Jabloncem a Železným Brodem) jezdí na Černou Studnici v
létě elektrický vláček (takový ten, co jezdí po silnici). Nemáme to odzkoušené osobně, ale prý to není špatné
(více informací na www.fipobex.cz/exkurze/) J&D
 
Vašek Kozuk
Turistická známka je v místě nedostupná - jak nám bylo sděleno, momentálně se mění její grafická podoba.
Pohled z rozhledny byl velkou náplastí, neboť i při polojasnu bylo vidět daleko - bohužel, dva ze čtyř ochozů
byly ohrazeny železnou tyčí, zabraňující vchodu na ochoz, patrně z bezpečnostních důvodů. V tomto případě
bychom alespoň uvítali minimálně základní čistotu okenních skel.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek