Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 78 - Čertovy kameny


Popis

Pískovcové útvary a stejnojmenná horská chata severně nad Jeseníkem.


Mapa

Navštívil jsem Čertovy kameny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Chata Čertovy Kameny
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Lázeňské informační centrum, Priessnitzova 1349, Jeseník
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
IC Katovna, Palackého 12, Jeseník
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JESENÍKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Jeseník
Poloha:
50°14'41.22"N 17°14'11.92"E
Hodnocení:
2.878
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 78 - Čertovy kameny


18.08.2021 - dostupná bez problému
05.08.2021 - dostupná bez problému
24.08.2020 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná v IC katovna i ve stánku přímo u Kamenů. Vzhledem k tomu, že dá vyjet autem bylo dost lidí.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Čertovy kameny
Známka zakoupena v chatě Čertovy kameny. Výstup na vrchol pomocí řetězů trochu náročný. Odměnou je hezký výhled do okolí.
 
Michal Brabec
Michal Brabec
...
Známka zakoupena bez problémů na chatě.
Výstup na Zlatý Chlum stojí za to, bez problémů to zvládly i děti, odměnou je nádherný výhled po okolí.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Chata má otevřeno denně
A to přes týden od jedenácti a o víkendu už od desíti. Známek dostatek i s razítky v chatě na baru. Pokud pokračujete po modré na Zlatý Chlum, tak je to kopec jen pro trénované. Ale obě dvě místa stojí za návštěvu!
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC Jeseník .
Kdo trpí nějakou fóbií z výšek může ho výstup až nahoru po žebřících a za pomoci řetězů trocha polekat.
 
Marta Krausová
Marta Krausová
koupě
Známka zakoupena bez problémů na chatě za 30 Kč. Slečna byla poměrně překvapená novou cenou TZ 35 Kč. Z Čertových kamenů nádherný výhled do okolí :)
 
Veronika
Úžasné místo
Chata od pondělní do středy uzavřená, ale přítomný pán byl tak hodný, že nám tz přesto prodal. Vyhlídka fantastická, výstup pro odvážné, po řetězech... doporučuji.
 
wenzel
Čertovy kameny
Známka v restauraci na chatě Čertovy kameny. Nádherná vyhlídka na skále s dobrodružným výstupem nahoru. Bohužel zde bylo plno lidí, takže na vrcholu se člověk nemohl dlouho zdržovat, aby se všichni prostřídali.
 
překvapení
Z tohoto místa jsem byl velice překvapen. Výstup je sice pro odvážné, ale ten výhled stojí zato :)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
Známka take v IC v lázních
 
Pinďa
pohoda trvá
TZ dostatek, razítka stále volně na pultě, spaní stále za přijatelnou cenu a pivo natočí i po zavíračce. Až se budu potřebovat příště v těchto končinách vyspat, určitě moje první cesta povede sem.
 
Jana Michálková
Jana Michálková
když přeje počasí
I když nám dneska počasí nepřálo (lilo jako z konve), dovezli jsme na Certovy kameny, chata měla sice oficiálně zavřeno,ale pan majitel se nad námi smiloval, když viděl, jak jsme promaceni a prodal nám známku i nás nechal dát si razítka.. :)
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Čertovy kameny
Známka zakoupena v chatě čertovy kameny.
 
Pavel Stehlík
Pavel Stehlík
čert
Perfektní obsluha,perfektní vyhlídka,prostě krásné místo
 
Nadšená turistka
Obrovské zklamání, chata má v září otevřeno pouze tři dny v týdnu!!! Takže známka i oběd jsou od pondělka do čtvrtku nedostupné. Přitom je to jediná restaurace široko daleko a kolem spousta turistů, Čechů i Poláků. Zato vyhlídka z kamenů je nádherná, i když výstup po strmých kamenech a přidržování se řetězů není nic pro slabé nátury. Ale stojí to i za ty nervy.
 
Nikol128
31.12.2011 známka dostupná. Chata Čertovy kameny až tak ničím neoslní, ale nedaleká Skalní vyhlídka a výstup na ni stojí za to. Fyzicky zdatnějším rozhodně doporučuji výstup na ni.
 
Karoska
Varování pro návštěvníky Jeseníků!!!
Chcete zažít "Noční můru v Jeseníkách"? Tak se ubytujte v Penzionu Later! Je to přesný prototyp rčení "Nahoře huj a dole fuj". Nenechejte se zlákat ani bazénem, tělocvičnou, posilovnou, saunou či vyumělkovaně nafocenými snímky. Žádné dlouhé rozepisování, prostě katastrofa!!! Hodnocení - mínus 100!!!
 
Kolchar
Čertovy kameny si zasluhují z mé strany obrovské ovace a fanfáry - staly se v mé sbírce "STOU" známkou! Vivat a sláva!Co se týká zdejšího místa, tak přírodní zajímavost velkého formátu. Nádherný výhled, ale celkem náročnější výstup. Ti kteří mají závratě, či fyzické potíže, raději zůstaňte před výstupem. Přeci jen zde nějaké to riziko existuje, neboť skalní podloží a řetězy můžou někomu dělat problém (zvláště za mokra!). Osobně mě rozpálila skupinka "rádobyhorolezců", mladík na vrcholu plošiny zkoušel slaňovat dámy - samozřejmě bez přileb a přes opěrné řetězy... frajer :-(Restaurace a penzion však moc valnou kvalitu nemají. Příšerné vedro uvnitř, toalety kdesi ve sklepě a časy jako v podniku RaJ. Ktomu neskutečné množství napitých poláků (možná náhoda?). TZ však dostatek a razítek též.
 
Pinďa
Chata
Posádka chaty velice příjemná, TZ plný visánek, razítka na pultě. Akorát na WC musíte jít dříve, než doopravdy musíte. Chtělo by to půjčovat nějaké teréní kolobrndy, které zvládnou i schody :-)) Ale jinak bezva a pohoda. Rád se sem ještě někdy podívám.
 
Luboš
Čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění...
Cesta z České vsi po modré, ke konci přes nálet malých břízek je "prostě úžasná" (hlavně na citlivou pleť). A ten vrchní v chatě je "nějakej divnej"... do čerta mu fakt chybí už jen rohy... Ale výhled ze skály stojí za vidění...
 
Lucka
chatu vřele doporučuji na jídlo!!
 
jirkacek
Chata a skalní vyhlídka
,,,jsou Čertovy kameny , které jsme navštívili během dovolené v Jeseníkách. Moc hezké místo , známky a razítko ve výčepu k dispozici. Vyhlídka je od chaty co by kamenem ( i čertovým ) dohodil. Další informace , fotky včetně turistické známky a razítek najdete na www.turistika.cz , najděte uživatele jirkacek a jeho turistické cíle nebo cestopisy. DOzvíte se víc.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA V SOBOTU ODPOLEDNE JSEM ZNÁMKU SEHNAL NA CHATĚ BEZ PROBLÉMŮ. MAJÍ JICH JEŠTĚ ASI TAK 7,8KOUSKŮ. OTVÍRAČKU UŽ NEVÍM. ŠEL JSEM PO MODRÉ Z ČESKÉ VSI-JE TO PĚKNĚ DO KOPCE (693 M.N.M.). A SOUHLASÍM,ŽE MODRÁ ZNAČKA JE MÁLO PŘEHLEDNÁ A V HORNÍ ČÁSTI TAKÉ DOST ZAROSTLÁ. CESTOU DOLŮ JSEM DVAKRÁT SEŠEL MIMO ZNAČENÍ. ALE KAMENY 200M ZA CHATOU NABÍZÍ SKVĚLOU VYHLÍDKU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Mirka a Tomáš
Prodej známky
Restaruce kde se známka prodává (0,5 km od čerových kamenů), tak je otevřena až od 11:00 hod. Jinak kameny jsou super.
 
Krtik
Tak tady se nam povedl paradni kousek, primo z vyhlidky nam spadl mobil...a kupodivu, svete div se, prezil bez skrabnuti. Rozhled paradni, jen tech lidi bylo zrovna nejak moc.
 
JardaDrak
Nedostupná...
...známka 23. srpna, vyprodané. Tak jsem si aspoň buchnul hezká razítka, dal čajíček do takového toho typického kotle a vydal se na Chlum. Krásné romantické místo, doporučuji :)
 
Ála
Doporučuji krásný celodenní výlet z Jeseníku po modré na Křížový vrch, přes park, kde je pomník Priessnitze. Dále po modré na Zlatý Chlum a stále po modré na Čertovy kameny. Z nich se dá jít již po žluté dolů do Jeseníku. Cesta je pěkná, první část je trochu stoupák, ale celý okruh stojí za to. 3 turistické známky a spostu pěkných razítek.
 
Petronelka
K chatě se dá vyjet bez problému autem. My tam byli v pátek, chata byla otevřená, známku nám prodali. Kameny jsou kousek od chaty. Moc krásný výhled. Vřele doporučuju. Jde se po schůdkách a po skále, ale cesta je obehnaná řetězy. Takže to zvládne každý ;-).
 
Katka
Dne 5.7. známka dostupná bez problému v chatě. Ale souhlasím s Marií, že modrá značka z České vsi je málo přehledná.
 
Marie
Pěkné místečko, akorát modrá značka do České vsi je málo přehledná, dvakrát jsme zabloudili a nakonec stejně sešli lesem.
 
Honza
Hodnocení
v neděli na chatě bylo otevřeno. Obědy ve větším množství personál hůře kapacitně zvládá. Vyrozuměno, že mají otevřeno přes prázdniny každý den a jinak jen o víkendech Pá-NE.Venku posezení, hrála tam dokonce k večeru i živá hudba.Samotné Čertovy skály jsou pěkná kamená kupa s výhledem do údolí a vzdálenějšího Polska cca 150 m od chaty. Výstup upraven komfortně pomocí zábradlí ze řetězů a schůdků i pro méně odvážlivé.
 
Bruno
Byl jsem tam brzy ráno v pracovní den, takže chata zavřena. Naštěstí pro mě po chvíli přijeli majitelé (zaměstnanci?) a šli dovnitř, asi uklízet, tak mi známku prodali. Skála za hospodou vážně skvělá. Trasa z České Vsi po modré na Čertovy Kameny vede po louce (kde se pásly krávy) a pak přes husté křoví, takže jestli bude po dešti, připravte si na to oblečení a obuv, ať neskončíte celí mokří jako já ;-)
 
Kopečný Milan
Super skála i pro amatéry až na vrchol vede řetězové zábradlí .Hned za hospodou.
 
Petra Schnaidová
Velmi krásné místo. Čertovy kameny jsou přístupné i pro méně odvážné horolezce. Restaurace je otevřena pouze o víkendech, takže známku tam v týdnu neseženete.
 
mona
krasne misto s domacim pivem (gambrinus), samotne kameny jsou pro velmi odvazne :)
 
Tomáš
Všude spousta sněhu, vyjet nahoru či sjet dolů doporučuje majitel jen se "čtyřkolkou" či řetězy.
Známka se mi líbí a byla za 20 Kč.
 
Johnie
Your Info
Tímto zvu na čertovy kameny všechny kaskadéry :))) Jo skutečně ty schůdky na Čertovy Kameny jsou na
odepsání. Ale jestli máte s sebou karabinu, jako já, a vylezete nahoru tak vás čeká nádherný výhled.
Johnie's info...
 
Rudánek
Pozor,mají poslední kousky,a to ještě bez papírku.Další by měli být asi tak za měsíc.
 
Petra
Na chate meli napsano, ze maji otevreno jenom o vikendech (my tam byli v pondeli), ale prave tam probihal
jazykovy kurs, takze jsme se po chvili osmelili a vpadli tam. Jinak Certovy kameny jsou naprosto nadherne,
jsou asi 200m od chaty, na vrchol vedou schudky a zabradli z retezu, takze se tam da docela dobre vylezt. Opet
moc krasny vyhled.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek