Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 13 - Chalupa na Rozcestí


Popis

Jedna z hlavních krkonošských hřebenových křižovatek.

Mapa

Navštívil jsem Chalupa na Rozcestí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Chalupa na Rozcestí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°42'20.5"N 15°40'29.73"E
Hodnocení:
2.66
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 13 - Chalupa na Rozcestí
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 13 - Chalupa na Rozcestí


11.08.2022 - dostupná bez problému
10.08.2021 - dostupná bez problému
01.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
tz
Druhá a asi poslední sympatická hospůdka na mojí okružní cestě.Opět bylo narváno, lidi si fakt řeknou kde je prima(na Luční bylo skoro prázdno).TZ v restauraci.Bohužel jsem si do apky nemohl dát "byl jsem zde" protože v okolí nebyl signál a když jsem ho konečně ulovil, už jsem byl zas moc daleko.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla v chalupě.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Získána v restauraci za 35,- Kč. Němli ani vizitku ani nálepku, vyprodáno pro velký zájem. Turistů jako na Václaváku, ale hlavně kvůli jídlu, které je zde opravdu asi skvělé, bohužel hospoda narvaná, takže jsme zde ani neochutnali. Snad příště. Jinak prostředí hezké.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Posezení v iglu - 9.3.2018
Tato bouda byla skoro zavátá sněhem ale vchod dovnitř jsme přeci jen našli, překvapili nás 2 varianty TZ a obří iglu hned za chatkou. Také jsme museli ochutnat čepované pivo, mají ho velmi dobré z Rychnova :)
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Chalupa
Příjemná zastávka pro turistickou známku po tak náročném výšlapu. Známka byla bez problémů dostupná u obsluhy.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Tz
Skutečně výborné místo s dobrou kuchyní i obsluhou . Tz dostatek i razítko.
 
Jana Michálková
Jana Michálková
Bouda, budka
Tohle místo nelze nevynechat, velice výborná kuchyně, krkonošské kyselo vynikající, hlavní jídlo rovněž, pivo kvasnicovy nefiltr z Rychnova rovněž výborný.. Turistických známek dostatek, razítko mají rovněž, mimo sezónu otevřeno pa, so, ne. :)
 
Radim Fojtík
Radim Fojtík
Poslední TZ
Vzal jsem uplně posladní TZ, vystavenou. Tak snad měli tou dobou již objednáno nové balení. Každopádně Rýmařov nějak nestíhá, což sem zjistil v Černém Dole, kde dlouho čekali na dodání. Místo aby dělali nové a nové TZ, mají si hledět zásob těch co jsou vydané!
 
Marek Vydra
Marek Vydra
Omluva za předraženou známku
Omlouvám se, samozřejmě předraženou známku tam nemají, známka stojí 30,-, normální cena známky. Pěkná zastávka v na hřebeni Krkonoš, příjemná obsluha, dobrá polévka. Byl jsem i v Osadě Rezek pěkný hospůdce (interier,atmosféra),ale obsluha nic moc plus známka za 40,-
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
hezká bouda
Velmi příjemná obsluha, stylová bouda, místo které určitě stojí za návštěvu.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Úžasné místo
Velice milý a hlavně ochotný personál, TZ dostatek za 30,-Kč. Během dovolené v Krkonoších jsem navštívil několik ,,horských" chalup, ale jedině tady jsem si připadal jako na pravé horské boudě. Venku pršelo, takže uvnitř bylo krásně vytopeno krbem dominujícím bufetu (chválím skvělý systém sušení oblečení :D), všude vonělo dřevo, společnost nám dělali dva milí pejsci personálu... Prostě paráda! Návštěvu vřele doporučuji!
 
Marta Nesnídalová
Marta Nesnídalová
Překrásná chalupa
Procházkou od Hnědého vrchu, se tato cesta dá zvládnout i s malými dětmi. Velice příjemný personál a chalupa, která voní dřevem a minulými časy.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
Od naší loňské zastávky se nic v této chalupě nezměnilo,a to je dobře.Po doplnění energie pivem Kaštan,a poctivým buřtgulášem,jsme se vydali směr Luční bouda.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Chalupa na Rozcestí
Skvělé místo. Vstřícná obsluha a vynikající jedenáctka Kaštan z Rychnova nad Kněžnou. Známka bez problému zakoupena u výčepu.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
Dne 22.8 TZ bez problému dostupná v chalupě Na rozcestí cestou od Klínových bud.Velká nabídka jídel,které se objednávají u výčepu.Na čepu pro mne do té doby neznámé,ale chutné pivo Kaštan 11°.Není z kaštanů,ale z Rychnova nad Kněžnou.
 
Zbyšek
Pochvala
Zdravím úžasnou a milou obsluhu z chalupy na Rozcestí. Přestože známku neměly, vzaly si adresu a dnes (13.8.) jí už mám doma. díky děvčata
 
Vít Havránek
TZ nemají
11.9. TZ nemají, ale obsluha mi na účtenku pohotově dala razítko - pošlu si o ni do Rýmařova.
 
Vít Havránek
TZ nemají
11.9. TZ nemají, ale obsluha mi na účtenku pohotově dala razítko - pošlu si o ni do Rýmařova.
 
joshula
Můžu se jen připojit k předchozím komentářům. Milá obsluha i v nevlídném počasí jako dnes a znímek dostatek!
 
David Žalio
Vřele doporučuji. Výborná domácí kuchyně (např. jahodové knedlíky), ceny přijatelné, obsluha milá a rychlá. Rozhodně stojí za zastavení nejen na občerstvení. TZ bez problémů k dostání.
 
Jan Lutrýn
Z hlediska atmosféry mnohem lepší než Výrovka, doporučuji výborné polotmavé pivo "Kaštan" z pivovaru Rychnov nad Kněžnou. Sice za "vysokohorskou" cenu, ale opravdu dobré.
 
thief
rozcestí
V husté mlze - nebo to byly mraky - jsme dorazili na chatu Na Rozcestí,a ta byla naštěstí otevřena (otvíračka denně od 10.00 do 17.00). Chata má prý nového majitele a ten se asi činí, protože tu bylo velmi příjemně a TZ dostatek. Rozhodně je to dobrý záchytný bod na cestách po Krkonoších.TZ koupena v chatě.
 
DnD
Uvnitř chalupy velice útulné příjemné prostředí, milá (slovenská) obsluha, viditelná zásoba známek. 30 Kč.
 
AFIk 2811
Tz zakoupena v Chalupě na Rozcestí. Sice dle pána z Výrovky měli mít otevřeno do 17:00 či 18:00, tak ještě po půl sedmé bylo v chalupě velmi živo a nevypadalo to, že se bude zavírat
 
Jana
TZ (běžná cena 30,-) zakoupena přímo v Chalupě na Rozcestí.
 
K + E
TZ zakoupena na chatě Výrovka
 
Barush11
Známka koupena na Výrovce za 30,-.
 
syr pako
proč maj známku když se tam nedá koupit a asi ani není zájem????ani razítko se neobtěžují poskytnout......škoda ale kupovat 3Tzpřidražený na vyrovce???
 
Bára
23.8.2009 - na dveřích již z daleka cedule hlásá " Turistická známka k dostání na Výrovce "....na Výrovce ovšem nemají ani známku svou,natož pak známku jejich.TZ č.12 a 13 jsou bohužel nedostupné
 
yahik
Známka koupená na chatě Výrovka za 30 kč
 
Monty
Retro Karel
Turistické místo nás vrátilo o pěkných pár desetiletí nazpět. Je s podivem, jak místo s takovými příjmi může být tak trestuhodně zanedbáno. V zařízení se od 80tých let změnily snad jen ceny, personál a vybavení z uvedeného roku jako by vypadly. Plzeň za 50Kč, pokud to vůbec mělo něco podobného s pivem, by si také zasloužila lepší péči. Kuřecí řízek za "lidových" 170Kč se také jen tak nevydí. Pan hostinský se vzezřením staršího z řidičů Karlů by v pohostinství snad neměl co dělat. Místo jsme navštívili z nostalgie a budeme na něho dlouho "vzpomínat". Doporučujeme všem příznivcům pořadu Retro.
 
panda
známka
Tak v bufetu na Rozcestí říkali, že dodací podmínky pro známky byly nevýhodné - dodali jim i v mezisezoně 200 Ks, muselo se to zaplatit a viselo jim v tom plno peněz. To by se asi mělo řešit, protože je prodávají jedině na Výrovce, ale za 30 Kč.
 
Mysak
Cena TZ
Dnes, v neděli 18.1.2009 chalupa otevřena, měli výbornou gulášovku :) TZ 13 se ale stále prodává jen na Výrovce, a to za 30 Kč...
 
Radek
Dne 18.10.2008 Chalupa na Rozcestí otevřená, ale TZ prodávají poze na nedaleké Výrovce a samozřejmě za 30,- Kč.
 
Mirča
Známka
Chata byla 2.7.2008 zavřená, asi je v rekonstrukci. Každopádně tam něco dělali dělníci. Známku jsme koupili na Výrovce, ovšem za 30 Kč!
 
Jenda
29.6.2008 TZ nemají
 
René
TZ č. 13 byla 11.10.2007 dostupná na Výrovce. Personál se choval normálně jak na Ch. na Rozcestí, tak i na Výrovce. Z Rozcestí je krásný výhled na Sněžku.
 
kapr
V sobotu 25.8.2007 jsme byli na krásném výletu v Krkonoších, ale známky na Výrovce neměli, ani No.12 ani No.13, číšník vinu svalil na Rýmařov.
 
Pavča
V chalupě na rozcestí už prý dva roky známky neprodávají. Neřekli proč a neřekli ani, že ji seženem o 1,5 km dál na Výrovce. Tam nám to však místní paní hned hlásila, že ji prodávají zde.
 
Sln
Byli jsme na Rozcestí několikrát a pan vedoucí byl vždy velmi milý a vstřícný a zrovna tak jeho paní i ostatní zaměstnanci. A jídlo mají taktéž vynikající - takhle úžasnou kulajdu nebo fazolačku jsem nikde jinde nejedla. Prodali nám známku a dali nám i razítko.
 
Pajik
v době mé návštěvy, tj. 23.9.2006 měli na Výrovce posledni 2ks známky chalupy na Rozcestí. V restauraci byli celkem ochotní a jídlo patří v Krkonošských poměrech k těm levnějším, pokud tedy někomu nevadí samoobslužný prodej.
 
Antiskunk
Nechápu...
V chalupě Na Rozcestí visí tabule: Prodej turistických známek od 1.1.2004 ukončen, tak proč je ještě stále uvedená jako prodejní místo???? známka se teď prodává na Výrovce.
 
Kocour
Známka k dostání přes značnou neochotu v chatě Výrovka. V této části Krkonoš je ono tolik propagované "Přijďte pobejt" spíše nahrazováno cimrmanovským "Postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi", jak se zdá.
 
LuK
Reklamu formou TZ si nezaslouží
Doporučuji všem kteří se chystají pro TZ 13 a nenosí s sebou do hor velké peníze, projděte bez zastavení kolem a TZ se pokuste získat jinde. Osobně si myslím, že toto místo si reklamu v podobě TZ NEZASLOUŽÍ.
 
Luboš
TZ 13
Známka Rozcestí je.... ale jen na Výrovce, na Rozcestí prý dvě štěkavé turistky nasr... nehorázně vedoucího, takže prodej TZ 13 zrušil...
 
Terik
Boj o známku
Do sběratelské desítky známek z Krkonoš nám chyběla jen 13-CHalupa na Rozcestí. Pro rok 2005 bylo v turistické mapě poznamenáno-prodej pozastaven.Proto až letos jsem celou rodinu přesvědčila,že se vydáme hledat toto místo.Než jsme tam dorazili,byli jsme pěkně uštvaní.Ve 30 stupních není divu,ale naše touha získat poslední známku byla silnější.Velkým zklamáním byla cedule -„Od 1.1.2005 prodej známek zrušen.“ Naše totálně ufuněná a splavená mamka se nemínila jen tak vzdát.Šli jsme dovnitř a dali se do rozhovoru s vedoucím.Důvod,proč je prodej zrušen uvedl,že chalupa je stejně ve většině času zavřena.Bylo by vhodné poznamenat v tur. mapě,že prodej je zrušen,aby se tam nemuseli štvát ostatní turisté.My ještě můžeme mluvit o štěstí-manželka pana vedoucího našla již zapomenutou známku v šuplíku.Potěšila nás její ochota nám pomoci a její příjemné jednání.Tato známka je naším nejvzácnějším turistickým úlovkem.
 
Blanča
Známka je opravdu "Na Rozcestí" nedostupná, nemají ji, a ani už nikdy prý mít nebudou. Bohužel
jsem ji nesehnala ani na Výrovce (jak někteří přede mnou měli štěstí).
 
lois
18 09 05 Známku lze zakoupit na chatě Výrovka (TZ 12)
 
Jája
Nevěříli byste
Byl pátek mimo sezonu a "ROZCESTÍ" mělo zavřeno. Došli jsme na "VÝROVKU" - zavřeno. Ve
chvíli, kdy jsme se zklamaní odlupovali na zpáteční cestu přijel vedoucí Výrovky a na náš dotaz, zda by nám
nemohl prodat známku se miloučce podíval a zeptal se kam jedme. Popsali jsme směr Dvorská a on se nás zeptal,
zda tedy nechceme i rozcestí, když jdeme okolo. Tak jsme jedním tahem získali dvě známky. No není to nádherné.
V neděli jsme měli opět cestu kolem Rozcestí, tak jsme se byli na pana vedoucího jen podívat, abychom si
nevyčítali, že jsme o něco přišli. Je to přesně tak, jak popisují všichni přede mnou. Dost hustý.
 
Lawrence z Arábie
Na chatě sdělili, že známky nejsou a už nebudou.
 
OVEČKA
Těšila jsem se na toho hostinského zda známkou taky mrskne a boužel :-((( Jinak tu bylo ještě mraky sněhu,
brodili jsme se po kolena a jěště tu běžkovali po hřebeni!!!
 
OVEČKA
Boužel toto místo prý bylo zrušeno a nikdo neví proč ač je to sem pěkný kus cesty. Tak se nenechte nalákat
jako já, když jsem sem vláčela zbytečně z Výrovky už pěkně unavenou nesběratelskou skupinu kvůli další známce,
která bez vysvětlení už neexistuje.
 
Honza
Hostinský
Je opravdu velmi nepříjemný a hlavně se veřejně ví že je to celkem slušnej zloděj na cenách, nicméně známku má
za 20. Ale styl jakým jí dostanete je zvláští. Ze šuplíku jí mrskne o pult tak ze tam div neudela diru.
 
Michal Petrů
Dost mě to naprdlo.
Když jsme šli na sněžku zapomněl jsem si ji tady koupit a další den jsem tam šel znova s pece jen sem a když
jsem tam přišel vyšel chlap a vylepil papír a na něm bylo "ZNÁMKY NEJSOU"
 
bylex
Musim potvrdit, je hostinsky je opravdu neprijemny. Ani tatranka za 18 a margotka za 25, ktere jsme koupili
spolecne se znamkou, ho nijak neobmekcily a znamku nam (s kyselym ksichtem) hodil.
 
Kateřina Hrubá
TZ
Známku jsme dostali bez problému, hostinský byl velmi nepříjemný.
 
J_J_J
Znamky nemeli a vypadalo to, ze jim to nevadi. Jinak to neni moc prijemny podnik. Nesympaticky hostinsky.
Nesympaticke ceny.
 
Jana
Známku tam sice mají za 20Kč, ale zas ji po nás přímo hodili. Byly jsme tam s kamarádkou a když jsme si pro ni
natáhly ruku, tak ji po nás hodily a s výrazem ve tváři už vypadněte nás vyprovodili.
 
Milka
Otevřeno 10:30 –16:30, jen v pátek mají zavřeno! 20. 7. TZ měli za 20,-.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2756 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek