Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 435 - Choustník


Popis

Unikátní český "dvouhrad" - samostatné paláce dvou šlechtických bratrů se společným opevněním. Zachovalá zřícenina.

Mapa

Navštívil jsem Choustník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Hrad Choustník (pokladna) (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Choustník (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°19'51.66"N 14°51'9.04"E
Hodnocení:
2.912
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 435 - Choustník


04.07.2020 - dostupná bez problému
11.06.2020 - dostupná bez problému
29.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Choustník
Od parkoviště je to ke zřícenině kousíček, můžete jít po cestě, ale dá se i lesem, vyšlapanými cestičkami kolem skalního města, kde to ocení nejen dospělý, ale i děti, jelikož se dá po skalách lézt. Vlastní zřícenina je poměrně velká, působí to zde opravdu velmi romanticky. Postarší paní v pokladně byla moc milá a razítko zde mají, dokonce hned dvě. Pokud si chcete výlet prodloužit, dá se jít po zelené a poté se napojit na neznačenou lesní cestu, kdy uděláte okruh, který měří asi 6 km. Nezapomeňte se zastavit v Tučapech, kde toho sice až tolik k vidění není, ale také zde ulovíte další TZ.
 
wenzel
Choustník
Pěkná, mohutná zřícenina hradu. Dominantou je vysoká věž, ke které se dostanene skrze dřevěnný most, a ze které je nádherný výhled do všech stran. Za dobré viditelnosti jde vidět i Temelín nebo Tábor. Pokud budete před hradní bránou čekat ještě před otevřením hradu, možná budete mít stejně jako já tu čest odemknout si dveře do hradní věže :-) TZ v pokladně, vstupné lidové za 50,- jen škoda, že neměli razítko.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
Otevírací doba hradu
Od velikonoc - SO + NE 9 - 17 hod
květen, září - SO + NE 9 - 17 hod
červen, červenec, srpen - každý den 9 - 17 hod
říjen - SO + NE 9 - 16 hod

Mimo tuto dobu je TZ s pohledy dostupná na Obecním úřadě:
PO + ÚT + ČT - 7:30 - 15: 00
ST - 7:30 - 17:00
PÁ 7:30 - 14:00
 
Richard Bayer
Richard Bayer
.
Hrad Choustník je velice pěknou zříceninou ve své době velice významného Českého hradu. Krásný výhled z hlavní hradní věže na Táborsko a jižní Čechy (šumavské kopce, Temelín apod.). Mně se podařilo (samozřejmě po domluvě na obecním úřadě v Choustníku) na hradě i přespat a to byl opravdu moc hezký zážitek.
Doporučuji také zajít do malého skalního města vedle hradu cca 400 metrů od vstupní brány.
TZ zakoupena v pokladně hradu za standardních 30 Kč. Zásoba byla dostatečná.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
mocný hrad
Nečekal jsem tak velký a fenomenální hrad. Zespoda vypadá hrad jako maličký, ale po vstupu do něj vás naprosto semele jeho velikost. Za své nejlepší éry musel být hrad opravdu ostroh bezpečí. Z věže je krásný výlet na celé Českobudějovicko a Táborsko! Choustník na mě udělal větší dojem, než třeba Landštejn!
 
Libor Marek
Libor Marek
06/07/2014
TZ koupena v pokladně hradu v nedělui odpoledne. Moc pěkná zřícenina (cca. 1 km do kopce), vstupné lidové. Doporučuji. A jestlipak víte, že v Choustníku se vyrábějí chipsy?
 
HonzaB
Výlet na hrad byl moc prima. Ccca kilometrová procházka k hradu je sice do konce, ale v pohodě to ušla i moje čtyřletá Janička. Hradní areál je jinak moc pěkný a výhled z věže stojí za to. Jen moji Janičku na hradě píchla drzá vosa, tak jsme hrad přejmenovali na "Vosník". TZ v pohodě k dispozici v pokladně.
 
Husita
končí letošní provoz
Dnes byl poslední den provozu zříceniny, tedy pokladna bude uzavřena, TZ by měla být dostupná na obecním úřadě. Zřícenina se otevře zas na jaře, ale i při uzavřené věži stojí areál za prohlídku.
 
AFIk 2811
Hrad je již vidět z dálky, a to velmi krásně. Výšlap do kopce je taky krásný a určitě stojí za to :o) Při dnešním deštivém a mlhavém počasí výhled nestál za nic, avšak i tak hrad neztratil žádné kouzlo. Tz k dostání již se samolepkou za 27,-kč
 
liborl
Návštěvu mohu všem milovníkum zřicenin doporučit.Do kopce se sice trochu zadýcháte ale ten rozhled a zřícenina za to stojí.
 
Mantee
Návštěva zříceniny Choustník
Krásně dochovalá zřícenina hradu, rozhodně stojí za návštěvu. Vyhlídková věž byla otevřena, nicméně byla trochu horší viditelnost..
 
magipriba
K branam hradu jsme dorazili bohuzel pozde,v 17 zaviraji. Sli jsme aspon na pout dole ve vesnici,ale byli jsme trochu zklamani,polovina stanku byli Vietnamci s oblecenim,zato poradny stanek s uzeninama ani jeden...
 
Milča
vyhlídka na dalekohled
pokud budete vílet plánovat, nezapomeňte si přibalit dalekohled, my ho měli a moc se nám to líbilo!
 
Javor
Hrad byl sice zavřený, ale i tak je to k němu z Tábora na kole krásná projížďka. Vřele doporučuji. TZ bez problému dostupná na obecním úřadě v Choustníku, nedaleko pod hradem.
 
Vašek
Nádherná zřícenina
Mohu jen doporučit. Zřícenina je opravdu nádherná, pohled z věže skvělý. Pán u vstupu naprosto senzační a protože jsme byli první návštěvníci toho dne poprosil nás o otevření hradní věže. do teď na to nemohou naši kluci zapomenout a všude vypráví, jak si otevírali na hradě věž:-) vstupné 20,- paráda.
 
Mysak
Otevírací doba
Dnes jsme se byli podívat na Choustníku, ale bohužel jsme měli smůlu - ač bylo nádherně, sobota a duben, v 15.45 byl hrad uzamčený a nedostupný. Alespoň jsme jej tedy obešli a musím uznat, že je to fakt nádherná a ohromná zřícenina - určitě se sem ještě vydáme :)
 
Bártík franta
Choustník - paráda
Choustník je moc pěknej hrad. Výhled z věže byl opravdu dost fascinující. ALE bacha u dveří věže byli 2 sršáni - ale kdo by se jich bál...Pod věží je šibenice a pod ní vězení, v kterém jsme si taky chvilku pobyli a nebyl to příjemnej pocit...AHOJ je tam moc hezky
 
Mirek
Pěkné
Krásná zřícenina s úžasnou vyhlídkou z věže.A stojí za to projít se i po stezkách v lese okolo hradu.Známky bez problému dostupné u pokladny.
 
Ruda
Choustnický duch
Choustník je opravdu nádherná zřícenina. Byl sem tam 6.7.2008 a musim říct že z toho mám zážitek na celý život. Vyfotografovali jsme s přítelkyní v sklepení skutečného ducha (sklepení nedaleko popraviště). Vyfotili sme mlhovitej útvar, kde se dá rozpotznat obličej. Těsně po vyfocení se nám uplně z ničeho nic vypnul foták. Když sme foták rozchodili a znova šli fotit asi o minutu později,tak už vyfotili normální sklepení. Fakt brrrrrr:) Tak turisti dejte si bacha na duchy!!!
 
Pinďa
Známek dostatek, pěkné razítko a když budete hodní na zdejšího jezevčíka, osobně vás provede po celém hradu, tedy kromě věže.
 
Kangoo007
Choustník
Pěkná zřícenina, vřele doporučuji. Byl jsem zde 28.08.2007 turistické známky nebyly k mání, ani na pokladně hradu, tak ani na Obcním úřadě. Vřele doporučuji "POHOSTINSTVÍ" na návsi obce. V tématu staročeské hospůdky jsem se výborně a nedraho najedl. Tak zdarec turisti
 
Linka
Pěkné místo, pěkná procházka, potvrzuji předchozí příspěvky. V hospodě na náměstí jsme se i dobře najedli.
 
Přéma
Docela hezká procházka
 
Tatík
Turistických známek i pohledů (a trochu občerstvení) dostatek v pokladně. Otevírací doba a vstupné beze změny (viz Granule r.2005), z rozhledny v hlavní věži výhled na všechny strany, druhá věž přístupná není. Výšlap (500 metrů po zelené turistické značce) z vesnice se dá zvládnout. Už také víme, kde vyrábějí brambůrky Bohemia.
 
Iša
Z věže zříceniny byla překrásná vyhlídka do dalekého okolí. Určitě ten výšlap po kamenité lesní stezce stál zato. V pokladně příjemný pán, chlazené pivko v plechovce, sladkosti pro děti, razítko i pohledy. Pěkný podzimní výlet.
 
Máťa
POZOR!!!
Nelze se spolehnout na otevírací dpbu hradu. Byli jsme zde 6.4 2005 asi v 15:00 a hrad byl uzavřen. Bylo sice
velmi deštivé počasí a návštěvnost zřejmě byla nulová, ale to jistě nedává příčinu k uzavření hradu bez
jakéhokoli oznámení dole pod kopcem. Zbytečně jsme promokli. Velmi neseriózní jednání. Moc jsme se zklamali
 
granule
Choustník docela zachovalý hrad. Vstupné 15/5,-Kč, kdy snížené vstupné je jen pro děti. Na hrad jsem mohla i s
pesanem. Krásný výhled z věže, kdy na věž je to 73 schodů a k věži dalších 13 schodů. Otevřeno IV.-VI., IX.-X.
SO, NE, Sv. 9-17, VII.-VIII. denně 9-17. V pokladně možnost zakoupit pohledy a mají i razítko a můžete si zde
koupit i nějaké to občerstveníčko.
 
Renata
Jako by se tady zastavil čas. Moc hezké. R
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2625 Turistických známek
2484 Výročních TZ
261 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek