Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1700 - Chrám Chmele a Piva - Žatec


Popis

Zóna technických památek chmelařství v Žatci je kandidátem pro zařazení na prestižní seznam památek světového dědictví UNESCO.

Mapa

Navštívil jsem Chrám Chmele a Piva - Žatec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Chmelařské muzeum, nám. Prokopa Velkého 1952, Žatec
Toto místo prodává také turistickou známku
IC Chrámu Chmele a Piva, nám. Prokopa Velkého 1951, Žatec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°19'28"N 13°32'42"E
Hodnocení:
2.756
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1700 - Chrám Chmele a Piva - Žatec


16.06.2021 - dostupná bez problému
11.09.2020 - dostupná bez problému
29.08.2020 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Ondřej Červenka
Ondřej Červenka
Re: Dvě výstavní budovy a chmelový maják - 20.4.2019
nabité
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Dvě výstavní budovy a chmelový maják - 20.4.2019
Je to určitě největší muzeum chmele a piva, jde o komplex 2 budov, které jsou nabyté předměty související s chmelem od pěstování po vaření piva. Ve větší budově jsou 3 patra s expozicí, tato prohlídka je bez průvodce a zabere asi 2hodiny, pokud si chcete vše náležitě vychutnat. V menší budově je komentovaná prohlídka s průvodcem, dále je k této budově přímo napojený chmelový maják, orloj a minipivovar. I když si pivo doma vaříme a spoustu toho vím, byli jsme mile překvapeni kolik zajímavostí je s chmelem spojeno, rozhodně doporučuji :)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Na náměstí Svobody v radničním íčku nemají, v samotném muzeu mají všechny tři místní.

Maják mě tedy architektonicky příliš neuchvátil, historické budovy jsou moc pěkné.
 
Chrám chmele a piva
TZ dostupná
Dobrý den, aktualizujeme pro Vás informaci o dostupnosti TZ No. 1700. Zakoupit ji zde můžete společně s dalšími 2 turistickými známkami No. 491 a No. 1343. Jsme tu pro Vás od úterý do neděle vždy od 10:00 do 16:30.
 
Kamil Přenosil
Kamil Přenosil
TZ opakovaně nedostupná
Poprvé jsme tu byli v dubnu 2014 s celou rodinou (2 dospělí + 2 děti). Museum určitě stojí za návštěvu, je zábavné - zejména bludiště. Pěknou atrakcí je i vyhlídková věž.
Pokud ale přijdete na počátku či ke konci turistické sezóny, tur. známku muzea nekoupíte. V sobotu 9.4.2016 jsem to zkoušel již potřetí, ale marně. Ještě je prý nestačili objednat, podobně jako loni a předloni...
To už není náhoda. Kdepak asi soudruzi (resp.odpovědné osoby) udělali chybu?
 
Petr Čálek
Petr Čálek
Žatec bez známek
V Chrámu Chmele a Piva TZ nemají, ostatní prodejní místa lžou o otevírací době a mají zavřeno.
 
Ivo
Ivo
smůla
Infocentrum na náměstí je od začátku října v sobotu zavřené, v Chrámu Chmele a Piva TZ vyprodána (ale pivovar a městskou výročku mají v hojném počtu), totéž v galerii Sladovna.
 
Dana
Źatec
TZ koupena bez problémů,zrovna byla dočesná-takže ještě ke známce kulturní i kulinářský zážitek:))))
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Chrám chmele a piva
Turistických známek dostatek v pokladně . Prohlídka je popsána níže, tak jen doplním, že se po jízdě výtahem s projekcí dá vystoupat až na vrchol majáku. Dalekohledy po cestě ukazují zajímavá másta Žatce a okolí.
 
Jirka
Infocentrum v Chrámu bylo zavřeno, v pivovarské restauraci nám poradili Galerii Sladovna v Masarykově ulici. Tam měli všechny tři známky.
 
Honza Pásler
Návštěva recepce (pokladny, infocentra) Chrámu chmele a piva (proč psát chmele a piva s počátečním velkým písmenem mi pravidla českého pavopisu nevysvětlila) mě uspokojila. Ke koupi jsou všechny tři žatecké TZ:491 Město Žatec1343 žatecký pivovar1700 Chrám chmele a piva.No a tím moje spokojenost skončila. Na prohlídku se prý dostaneme nejdříve za tři hodiny, protože zde mají skupinu 80 návštěvníků. Na dotaz, jestli bychom se jako dva individuálně přišedší turisté mezi tu osmdesátku nějak nevešli, nám bylo kategoricky sděleno, že to nejde. (Patrně nějaká VIPíčka.)O to víc pak potěšila návštěva blízkého Chmelařského muzea, kde mají k individuálním turistům úplně jiný přístup.Takže, milý Chráme, máš to černé!
 
Richard
Skvělé
3.6.2012 jsme navštívili s přítelkyní město Žatec. Návštěvu jsme začali v Chrámu chmele a piva. Prohlídli jsme si expozici a zejména projekce ve výtahu byla úchvatná. Vřele doporučuji. TZ jsme koupili hned tři- 1700,1343,491. Prohlídku města jsme kvůli dešti zkrátili a vrátili se zpět do chrámu a poobědvali ve stylové restauraci. Byl to zážitek!
 
magipriba
V pokladně Chrámu Chmele a Piva k dostání všechny 3 žatecké turistické známky: CHRÁM CHMELE A PIVA, MĚSTO ŽATEC i ŽATECKÝ PIVOVAR. Pozor, Žatecký pivovar se nachází v jiné části města, není součástí tohoto areálu. Součástí prohlídkové trasy s průvodcem (za 100,-) je jízda výtahem na Chmelový maják (super), Labyrint (dobré tak pro děti), Erbovní síň (celkem zajímavé) a poukázka na malé pivo ve vedlejší restauraci U Orloje. 11stupňový Samec byl skvělý, stejně jako další druhy piv, které zde lze ochutnat. Pochvalovali jsme si i místní kuchyni. Součástí vstupenky však není prohlídka vedlejšího Chmelařského muzea, tu je třeba pořídit zvlášť.
 
gerbera
super,super,super
Vynikající výhled ze 49 m vysoké rozhledny, 224 schodů není ani znát, orloj, opravdu vše stojí za zhlédnutí. V pokladně pohledy, krásná razítka, všechny 3 známky k dostání a spoustu dalších suvenýrů.
 
Maceovi
parádní
parádní muzeum chmele, chmelový orloj, chmelová vyhlídka po Žatci a zajímavý je též seznam okolních pivovarů /většina již zanikla/, známka dostupná bez problému chrámu chmele a piva.
 
mountainer
mohu doporučit vyhlídku s 3D výtahem, pro mě to byl opravdu zážitek (3D video je synchronizováno i s pohybem výtahu), navíc je v ceně i prohlídka labyrintu, erbového sálu a degustace piva :-) v Chrámu chmele a piva měli TZ 1700 i TZ 491 Žatec (ta byla k mání i v regionálním muzeu a v Křížově vile)
 
Robert
Pěkné muzeum
Dnes jsme se ženou navštívili chrám chmele a piva. Musím uznat, že se nám tento projekt vytvářený městem Žatec velmi líbí. V muzeu je se na co podívat a v chrámu chmele a piva také. Pokud se půjdete svézt výtahem na vyhlídku, tak si dovolím vám doporučit aby jste si u průvodkyně vybrali 3D projekci, která vás bude bavit během jízdy nahoru, s názvem vesmír. Je to opravdu moc pěkný zážitek. Průvodkyně je velice ochotná a vše se snaží podle přání vysvětlit a popsat. Již za měsíc by měla být otevřena restaurace a příští rok na jaře další expozice v bývalé sladovně. TZ měli přímo v pokladně kde se platí vstupné a to nejen TZ chrámu chmele a piva, ale také královského města Žatec.
 
roman
...
no je to jen muzeum"ale všichni chmelem nežijeme.....
 
Keži
PIVNÍ TZ
Potvrzuji prodej této nové TZ,ale pouze v IC na Náměstí Svobody v budově radnice,vchod z pravého boku.Otevírací doba je uvedena na stránkách města Žatce,výjimkou je vždy 1.SOBOTA V MĚSÍCI a to celoročně,kdy je otevřeno od 8 do 12 hodin.Velmi ochotná paní mi ale říkala,že je tam většinou až do 13 hodin.Ostatní dvě prodejní místa jsou již teď mimo sezonu zavřená!Na dobrou kávu a vynikající sladké i slané palačinky si zajděte do palačinkárny na tomto náměstí kousek od radnice,doporučuji.Dobrý lov!
 
mappy
Dostupná v IC
Tak jsem se cestou ze služební cesty stavil v IC pro novou známku. Známek mají dostatek, všechny tři žatecké jsou k dispozici...
 
mladý Jarda
V TIC na náměstí se už prodává. V muzeu nemám ověřeno.
 
Láďa
Známky v prodeji nejsou
Do Žatce nejezděte, známky nejsou. Jak je téměř už zvykem, když je uvedeno, že je nová známka, neznamená to, že je také už v prodeji. Připadá mi to od výrobce neseriózní. Prý budou až někdy v listopadu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek