Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 757 - Chrast


Popis

Renesanční a barokní zámek jihovýchdně od Chrudimi, kdysi letní rezidence královéhradeckých biskupů. Dnes muzeum zaniklých řemesel.

Mapa

Navštívil jsem Chrast

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, knihovna Chrast (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské muzeum Chrast (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Chrudim
Poloha:
49°54'2.1"N 15°56'16.66"E
Hodnocení:
2.822
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 757 - Chrast


31.01.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
30.11.2019 - dostupná bez problému
29.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Fridrich
Jan Fridrich
Chrast
Nelze koupit. Knihovna zavřena (malují), v muzeu nikdo nebyl. Infocentrum zavřeno. V místní trafice o možnost prodeje známky již žádali, ale bezúspěšně.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Chrast
Turistická známka koupena v informačním centru na náměstí u zámku přes silnici v budově knihovny. V prodeji ji mají i přímo na pokladně zámku, který stojí za návštěvu a kde se nachází pěkně udělaná expozice o Ďáblově bibli a historii města. Jak v infocentru tak i na pokladně zámku pěkná razítka, na zámku dokonce i razítko Ďáblovi bible. Při návštěva byla otevřena i zámecká kaple. Po prohlídce doporučuji procházku krásně upraveným zámeckým parkem a návštěvu staré vodárenské věže, která v minulosti přiváděla vodu do zámku. Věž je předělaná na rozhlednu, otevřeno je skoro pořád a bez vstupného. Jinak celkově pěkné ospalé městečko, náměstí opravené s dominantním kostelem. Na druhé straně náměstí než je zámek výborná pizzerie :)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Chrast
Nejen hezky opravený zámek s muzeem a kopií Ďáblovi bible a krásná zámecká zahrada, ale třeba i vodárenská věž ze 17. století v Chrašticích, nebo moc hezké a čisté náměstí, to vše je v Chrasti k vidění. Známka bez problémů dostupná v muzeu. Muzeum otevřeno jen do konce října, pak bude probíhat rekonstrukce stálých expozic a otevírají až v květnu.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známak zakoupena v pokladně na zámku. Moc hezké místečko. Celý areál je takový malý (zahrady, v porovnání s jinými zámky) a zámek působí dojmem většího statku, ale hezky opravený a dobře udržovaný.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zámek
Chrast neni pouze zamek a stojí za delší zastaveni. Muzeum prijemne regionální, část expozice tvoří galerie, část je věnována Codexu gigantu a to velmi srozumitelným způsobem, část je obvyklé představení města a okolí. V sekci řemesel me ohromil tkalcovsky stav. Výlet zámeckou zahradou a lipovou aleji k přírodnímu divadlu a do Podlažic vřele doporučuji. Pouze pokusy (dva dny po sobě) se nejak normálně najíst, se nezdarily. TZ je, spolecne s nálepkou, dostupná nejen v pokladne muzea, ale i v IC v knihovně.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
Muzeum
TZ koupena v muzeu na zámku. Velice pěkné a příjemné prostředí, ochotné a milé pracovnice muzea.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
v restauraci známku nemají a podle reakce už delší dobu. Bylo krátce po páté hodině, takže muzeum bylo zavřené a na zazvonění již nikdo nereagoval.
 
Libor
08.06.2013 (so) - TZ zakoupena v muzeu v zámku. Stálou expozici (k vidění i kopie Ďáblovy bible) aktuálně doplňuje výstava "pohádky" a "útrpné právo". Park je opravdu pěkný, i když menší než jsme si dle níže uvedených příspěvků mysleli.
 
thief
chrast
V samotném zámku je muzeum a uvnitř jsem nebyl. Ale co stojí za prohlídku jsou zahrady za zámkem. Je to opravdu krása. Najdete tu kromě květin i některé vzácnější stromy (jinan, buk převislý, bud červenolistý) a funkční fontánky.TZ na zámku.
 
jenda
peknee
moc hezke mestecko, upravene namesti, hezky opraveny zamek, kde sidli muzeum... celkem zajimava expozice, hlavne replika Dablovy bible! nejhezci ale asi zamecka zahrada s prirodnimi tunely ze zelene... z ni se pak da pokracovat lipovou aleji ke kapicce, a za tou kdyz uhnete po pesince doleva a dolu prikre ze srazu, dojdete ke kostelu sv. Markety na miste byv. Podlazickeho klastera, pekne misto, skoda, ze se neda jit dovnitr :-( po teto trase a jeste dale prochazi moc zdarila NS Chrastecka, ktera vede az do Vrbatova Kostelce (zpet se da vratit vlakem), VRELE doporucuji ji projit, moc zajimava a pekne udelana
 
Zdeněk
Upozornění-okolí zámku včetně zahrady značně poničeno nedávnou větrnoukalamitou.Zahrada uzavřena,dá se na chvíli vniknout než vás vyženou dělnícizpracovávající popadaná stromy.I přesto to stojí za návštěvu.Obdobné to jei v nedalekých Slatinanech. Zdraví Zdeněk
 
Lenka
Známka dostupná i v pondělí, kdy je normálně zavřeno... nebála jsem se a zazvonila na zvonek... otevřela mi hodná paní a známku prodala
 
Miti
Muzeum určitě stojí za shlédnutí, nyní výstava krejčovství a v galerii obrazy pí Vaškové + stálá expozice. Zámecká zahrada je krásná, velká, v zámku je restaurant Amicus. Zámek otevřen i o víkendech. Malebná příroda v okolí...
 
stanza
Nadherna zamecka zahrada,znamku maji v restauraci.
 
katka
TZ
Známku jsem koupila v zámecké restauraci. Mají od 10,00 hod. Muzeum funguje jen na zazvonění, nemají tam nikde
uvedenou provozní dobu. Zámecká zahrada nádherná!
 
Tomáš
Známky mají zatím pouze v muzeu, otevřeno denně do 15 hodin 30 minut. V restauraci známky ještě nikdy neměli!
My jsme hold přijeli po 17 hodině a spoléhali se na restauraci. Takže smůla! Ale dobře tady vaří!
 
Nina
Známku jsme včera zakoupili v muzeu.
 
martin
do restaurace známky dosud nepřišly
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2605 Turistických známek
2449 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek