Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1605 - Chvatěrubský hrad


Popis

Roku 1141 byla zaznamenána první historická zmínka o Chvatěrubech, kdy Ida, příbuzná knížete krále Vladislava II., věnovala Chvatěruby Doksanskému klášteru. /Arch. Pam. V 166./

Mapa

Navštívil jsem Chvatěrubský hrad

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Chvatěruby
Toto místo prodává také turistickou známku
Trafika - suvenýry, Palackého 8, Veltrusy
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°13'57"N 14°20'32"E
Hodnocení:
2.511
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1605 - Chvatěrubský hrad


16.05.2022 - dostupná bez problému
21.06.2021 - dostupná s menšími problémy
14.04.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Přesně tak, na obecním úřadě bez problému
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka je k sehnání bez problémů na obecním úřadě.
 
Tripper Go
Tripper Go
Dostupnost TZ
Známka zakoupena v turistickém centru (v sobotu mají otevřeno od 12 hod). Ve Chvatěrubech nic moc nečekejte, hrad se momentálně opravuje, takže je obehnán plotem. Místem vede poměrně frekventovaná, ale pěkná cyklostezka.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známek na úřadě dostatek,zámek hned kousek vedle.Známka nejdražší co mám za 50 Kč a zážitek nejhorší co mám ani nestojí za to to vyfotit:-)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Chvatěruby
TZ za běžných 35,- v trafice (resp. ovoce-zelenina) na Palackého 8 ve Veltrusích.

Na to, jak je to neznámé jméno, jsou zříceniny docela impozantní. Navíc k nim přiléhá docela pěkné barokní zámecké křídlo a mají pěknou polohu blízko od Prahy, mohl by to být vyhledávaný turistický cíl. Ale to by se muselo chtít, za současného stavu je to jen smutná promarněná příležitost. Kdo jde/jede po červené značce podél řeky se může podívat, ale za jakoukoli odbočku to nestojí. Samotná známka je moc pěkná a na zdi ve sbírce se bude vjímat, takže tu si ji kupte ve Veltrusích v trafice až půjde tam, a bude to. ;-)
 
Miloslav Krafka
Miloslav Krafka
Drahota
Na OÚ 50 kč
 
Michal ze Slaného
Michal ze Slaného
TZ
V obci znamka nesehnana,,na Obec.urade dosly,turistic.centrum u hriste zavreno(od 14h byli jsme rano)..zakoupena ve Veltrusach v trafice/zelenine..
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Hrad jsme nenašli, v obci není žádná směrovka nebo informační cedule a předem jsem se nepřipravil takže známku nemáme. Následně jsem si na internetu zjistil že ruina zámku je v soukromém vlastnictví a nepřístupný, takže jsme o nic nepřišli, jenom nechápu, proč mají místa jako toto turistickou známku
 
Hanicka
Turisticka znamka
Koupena v turistickem centru u fotbaloveho hriste.
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
TZ Chvatěrubský hrad
Turistická známka je dostupná jak v infocentru, tak na obecním úřadě. Pokud máte rádi k TZ i razítko, v infocentru se žádného nedočkáte a paní co byla za pultem neměla ani moc dobrou náladu. Za to slečny na obecním úřadě milé, usměvavé a ochotné, razítko malé, ale pěkné, horší je to ale s úředními hodinami na OÚ jen po a st od 16-18 hodin.
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
Dostupnost TZ
Známku jsme sehnali v Turistickém centru Chvatěruby.
 
Miroslav Frodl
Miroslav Frodl
Prodejní misto
Prodejní místo vymyslel nějaký chytrák, at žije hospoda. Známka se da bez problémů sehnat u fotbalové hřiště v turistickém centru.
 
Axel Sládek
Axel Sládek
Zbytečná cesta
Barabizna podle místních uzavřená už asi 40 let. O vikendu nelze koupit znamku. Nebo jsem nezjistil kde.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známka zakoupena v restauraci vedle turistického IC, které bylo zavřené. Otevírací doba restaurace od 14.hod.
 
Jindřich Černý
Jindřich Černý
Znamk je
Známka dostupná na obecním úřadě. Ochotné osazenctvo nám známku prodalo i mimo úřední hodiny. IC u řeky v únoru uzavřeno.
 
Jana
Nedostupná známka
Známky odnesla voda při povodních a od té doby nejsou.
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
zavřeno
Bufet u vody vyplaven.Zavřeno. Na OÚ zavřeno.
 
Milan
Známka koupena v bufetu na hřišti. Toto místo by chtělo dopsat ke známce. Zřícenina hradu je oplocena a na plotě visí informace, že památka je v současné době staticky zajišťována, aby nedošlo k dalšímu rozpadávání. Váhal bych, jestli si toto místo zaslouží turistickou známku. Doporučuji navštívit, jen když pojedete kolem.
 
Jakub Mareš
Dnes by bylo řečeno, že jim zámky letos ještě nepřivezli
 
sokoj
V bufáčí u hřiště, nad kterým je nápis "Turistické centrum cyklotrasy Praha-Drážďany" (???) mi 27.5 bylo řečeno, že známky JEŠTĚ nejsou. Včera tj. 21.7 známky prý UŽ nejsou. Otázkou je jestli vůbec byly. Možná by to chtělo je objednat.
 
Malarkey
Dneska jsem se byl na hrad podívat na kole a nikde jsem turistickou známku ke koupi nenašel :(
 
Milan
TZ jsem zakoupil v trafice ve Vetrusích.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Na cestě podél Vltavy tam vzniklo jakési Turistické centrum, kde lze známku v kiosku opatřit.Ale že by moc dobře myli sklenice, to teda nemejou!
 
Honza Pásler
Zbytky hradu působí vskutku impozantně, zvlášť při pohledu zdola. "Turistické centrum cyklotrasy..." je obyčejná hospoda na hřišti, žádné propagační materiály a pod. jsem zde nezaznamenal. Turistická známka starého vzoru (bez samolepky) prodávána za cenu nové 30,- Kč. Přišel jsem pěšky po červené z Kralup a na můj dotaz, kudy se dostanu na místní nádraží mě pracovnice turistického centra (tedy spíš servírka v hospodě) posílala zpět do Kralup, buď po červené, nepo po železniční trati po mostě přes Vltavu (bez chodníku pro pěší). Podotkl jsem, že se mi jedná o nádraží Chvatěruby, ona prohlásila, že v Chvatěrubech nádraží není (!!!). No vypadl jsem odtud s tím, že "víckrát mě tady neuvidíte". Nakonec jsem se občerstvil v hospůdce ve vsi, pár metrů od hradu, i tu cestu k místnímu nádraží mi tam poradili.
 
Libor
20.03.2010 TZ bez problémů v turistickém centru u Vltavy (velká nová budova na kraji obce hned u Vltavy (turistické centrum bylo tedy zavřené, ale o dva vchody dál je restaurace, kde jí také měli), zřícenina je moc pěkná, bohužel za drátěným plotem a částečně pod lešením
 
Ivana Maříková
t.z.
Zbírám t.z..
 
Luboš
TZ i na obecním úřadu
 
milosh
Druhé prodejní místo
Turistické centrum nejeví žádné známky života. Vypadá to, že bude otevřené jen v sezóně. Nicméně součástí celého objektu ( je na fotbalovém hřišti) je i restaurace kde jsou známky rovněř k mání. Otevřeno je po - pá 15-22 o víkendech zavřeno. Může se stát (jako dnes mě), že bude v hospodě nějaká akcea známku v pohodě prodaj.
 
Tatík
Dnešní neděli v 10,30 hod. centrum zavřeno, nikde není otvírací doba. Zřícenina při pohledu od Vltavy krásná.
 
vláďa
V turistickém centru u Vltavy známek dostatek. Ač je hrad nepřístupný, je možno si ho zvenčí celý prohlédnout pokud se budete držet červené turistické značky, která okolo něj vede. Z pěkného výletu okolo Vltavy z Kralup do Řeže jsme se vraceli vlakem a i z druhé strany řeky je na hrad moc pěkný pohled.
 
AFIk
TZ bylo dost. Otevírací doba by měla být od 9.hod. Zbytky nedostavěného zámku působí velice impozantně. Můžeme jen litovat,že není přístupný pro nás turisty.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek