Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1786 - Číhošť


Popis

Obec Číhošť je známa nejen "Číhošťským zázrakem", ale také i jednou turistickou zajímavostí, nachází se zde geografický střed České republiky.

Mapa

Navštívil jsem Číhošť

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obec Číhošť
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Vysočina/Havlíčkův Brod
Poloha:
49°44'30"N 15°20'6"E
Hodnocení:
2.935
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1786 - Číhošť


30.12.2019 - dostupná bez problému
15.08.2019 - dostupná bez problému
10.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Gröger
Jan Gröger
známka a nálepka
Zakoupeno u pana Dvořáka, domek kolem kterého se jde na geografický památník. U něj altánek s informacemi kde suvenýry koupit. Příjemný pán
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
V Ledči mají TZ na hradě i v IC.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena na pokladně hradu v Ledči.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
zakoupena u p. Dvořáka, u kterého se dají sehnat i další turistické suvenýry a pohledy.

Místo stojí za návštěvu, okolí je pěkně upravené, altánek je super. Označené parkoviště se nachází kousek od odbočky ke středu ČR.
 
Standa
Kde koupit
Známka zakoupena na začátku výletu v IC v Ledči nad Sázavou, odtud lze po neznačených cestách lesem doputovat až do Číhošti.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Střed ČR - 16.8.2016
Pěkně upravené místo, krásně značené, střed ČR jako na dlani, altánek a kniha návštěv, to jsme neodolaly :) Bohužel bez TZ, tu si musíme nechat poslat..
 
Iva
TZ
Číhošť jsme navštívili 12.10, 2016. Známku jsme zakoupili u p. Dvořáka - měl poslední, ale při dalším putování, jsme zjistili, že ji mají i v IC v Ledči nad Sázavou
 
Jan Maček
Jan Maček
Známka
Ahoj, v Číhošti jsem byl 14.2.2016. U p. Dvořáka ji neměli, probíhala inventura :), ale u místního obchodníka byla malá zásoba. Takže jsem známku pořídil.
 
kuba
číhošť
Zdravím, v Číhošti jsem byl včera 25.5.2013 a známka se dá bez probémů sehnat v č.p. 57 který je přímo před označeným středem. Ale zjistil jsem také že známka se dá také koupit v infocentru v nedaleké Ledči nad Sázavou.
 
František
Dostupnost TZ.
V Čihošti jsem byl v sobotu 29,9,2012 a známku jsem bez problémů koupil u p. Dvořáka v domě č. 57.P. Dvořák je velice vztřícný člověk,rozpovídal se o faráři Toufarovi a celém dění okolo Čihoštského zázraku.Nevím co se stalo 26,8,2012.stochovákovi,že se tak rozčílil,ale já jsem přesvědčen,že dostupnost této známky,je dobrá.
 
stochovak
Známku jsem sháněl jak v místním obchodě, tak u pana Dvořáka. V obchodě není, paní Dvořáková mi sdělila, že několikrát urgovala u výrobce, že je nemá, a že je o ně stálý zájem, denně i 15 zájemců. Z Janovic jí bylo sděleno, že má smůlu, a že známku jí letos vůbec nevyrobí. Tak co je to za bordel, do konce prázdnin týden, do konce krásného počasí ještě déle, denně hromadu zájemců. Nechtěli by jste se v Janovicích probrat? Dáváte známky na nesmyslná místa -jo komerce je komerce - a kde je opravdový zájem, a místo které si to zaslouží, tak se o to vůbec nestaráte. Potom se nedivte, že zájemců z řad sběratelů ubývá, proto se snažíte expandovat do zahraničí!
 
Pavel Kuzebauch
Před týdnem jsme narazili v Kouřimi na geografický střed Evropy a tak jsme si nemohli dnes, při cestě z dovolené, ujít střed ČR. Místo perfektně udržované a přes celou vesnici značeno až k místu. Taktéž kostel volně přístupný.
 
Libor
Známku jsme koupili bez problémů, dnes u p. Dvořáka. Doporučuji navštívit sklárnu v Tasicích. Natáčel se zde seriál synové a dcery Jakuba skláře. Je vzdálená asi 10 km od Číhoště. Bližší info na internetu. Divím se ,že toto místo nemá svoji turistickou známku.
 
boban
známka na prví zazvonění u ochotného p. Dvořáka v č.p. 57
 
vláďa
Známka byla bez problémů k sehnání na OÚ. Místo geografického středu ČR je pěkně upraveno a za návštěvu stojí i místní kostel, známý díky tzv. číhošťskému zázraku z roku 1949. Kostel byl v době naší návštěvy volně přístupný.
 
Dagmar
Známku jsem koupila na Obecním úřadě v Číhošti v pondělí dopoledne, když byly úřední hodiny. Jinak v altánku u Středu je odkaz na pana Dvořáka č.p. 57, u něhož je možné zakoupit známku, pohlednice a jiné upomínkové předměty ;)
 
Meník
Krásný den, krásné místo. Je dobře, že se od podzimu podařilo vyřešit prodej známky.
 
Zdenda
Známka zakoupena u pana Dvořáka č.p.57, na domě není žádné označení ale nebojte se zazvonit... (je to poslední/nebo první :-) dům ve vsi)... Pán byl velice ochotný nám známku prodat ... Odkaz kde známku koupit je i v altánku....
 
vláda
známka u pana Dvořáka hned po pravé straně při příchodu ke středu ČR.místo je hezky udržované,moc se mi tam líbilo:-)
 
Zdeněk
U pana Dvořáka č.p.57 super posezení,známek dostatek.
 
Luboš
TZ zakoupena u pana Dvořáka č.p.57, dům hned na pravé straně, když sejdete ze silnice k pomníčku středu republiky. Pěkně upravené místo. V hospodě na návsi TZ neprodávají.
 
Libor
06.11.2010 - sobota odpoledne, OÚ zavřený, ostatní potenciální prodejní místa také, kostelík byl však přístupný (i interiér) a stejně jako pomníček středu republiky stojí určitě za návštěvu
 
KamPa
Dne 27.10 TZ,pohledy i odznak zakoupeny na obecním úřadě přímo od pana starosty Nováka,který si za tímto účelem zřídil jednu místnost.Ačkoli jsou úřední hodiny jen v pondělí 8-12x13-17 hod.,lze pana Nováka zastihnout na úřadě prý skoro pokaždé.Časem se TZ budou prodávat ještě v hospodě a v obchodě.Kostelík i geografický střed republiky rozhodně stojí za návštěvu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2443 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek