Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 284 - Děčín


Popis

Starodávná osada na soutoku Labe a Ploučnice. Na vysokém ostrohu dominantní barokní zámek, na místě románského přemyslovského hradu.

Mapa

Navštívil jsem Děčín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
ČD Centrum Děčín
Toto místo prodává také turistickou známku
Oblastní Muzeum, Čsl. mládeže 1/31, Děčín
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Hlavní nádraží, Děčín
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Děčín - pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Děčín, K.Čapka 1441/3
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°46'43.84"N 14°12'33.25"E
Hodnocení:
2.85
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 284 - Děčín


14.05.2022 - dostupná bez problému
07.02.2022 - dostupná bez problému
27.10.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Richard Špilka
Richard Špilka
Známka
Infocentrum, pak na zámek a do zoo
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Jsem koupil na zámku.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena na kase zámku. Doporučuji navštívit rozsáhlé parky a zahrady. Kdyby někdo měl žízeň u zámeckého rybníka je malý pivovar Nomád se super pivkem.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Zámek
Zámek vypadá zvenku krásně, ale měli jsme ten den už nazámkováno docela dost a tak jsme prošli jen růžovou zahradu ,terasy a obešli celý skalní masiv.Napřesrok se sem zase vrátíme.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Ve všech uvedených infocentrech známka k dispozici. Ale výroční 13. komnatu už nemají. :-(
Zámek sám nás překvapil, po rekonstrukci prokoukl!
Prohlídku doporučuji.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Zámek byl krásný,dnes ještě zavřený,
i tak okolí a zahrady stáli za návštěvu, výlet který si užijí i děti, vřele doporučuji
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Hostinec na skalce a růžová zahrada - 15.8.2018
Zámek z venku působí nádherně a na skalnatém ostrohu majestátně, bohužel jsme měli voucher s vybranou prohlídkou a vůbec jsem nečekal, že skupina bude přes 20cet lidí a k tomu ty malé místnosti. Interiér není z 90% původní, takže žádné luxusní kousky nečekejte. Ale mělo to i světlé stránky, vyčerpávající výklad průvodce byl hodně zajímavý a dozvěděli jsme se mnoho ze života a rodu Františka Thüna, bylo to perfektní :)
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zajímavé povídání.
Jelikož jsme neměli mnoho času, vybrali jsme si na prohlídku okruh, který nám odtajil pohled na konírnu, Růžovou zahradu a kostel. Přestože prohlídka nevedla honosnými pokoji, byla velmi zajímavá a nenudila. Průvodkyně v dobových šatech byla velice milá a její výklad byl krásně přirozený, ne umělý a afektovaný. Zámek je opravdu krásný a doporučuji tedy spojit více okruhů, určitě se nebudete nudit.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Dnes TZ bez problémů jak na zámku, tak IC knihovna.
 
Libor Marek
Libor Marek
07.08.2016
Jen potvrzuji níže uvedené, TZ není nikde k dispozici, v žádném IC ani na zámku :-( Nicméně zámek a jeho zahrady jsou opravdu krásné ... a to umístění nad řekou, nádhera.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
Nemají!
Dnes 7.8. známku na zámku nikde neměli, prý zítra. Sympatický pán v pokladně u Růžové zahrady říkal, že prý jsou objednané už tři týdny, a stále nedorazily. Zámek krásný a zahrady opravdu nádherné. Podle průvodce stála oprava zámku zatím (!) dvě miliardy, a opravy stále probíhají, protože rudá armáda po odchodu nenechala pomalu ani holé zdi...
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Děčín
TZ koupena v IC v budově knihovny u řeky. Na zámku na pokladně známku zámku nemají, prý je objednána. Za to mají v prodeji výroční Otevřte 13. komnatu zámku Děčín. Prohlídky zámku fungují i v zimní sezóně, na výběr je ze tří okruhů, bohužel ten který jsme chtěli my je otevřený jen v hlavní sezóně. Okruh se nazývá Barokní perly zámku. Prošli jsme si tedy jen nádvoří zámku. Zámek je krásně opravený. Doporučuji návštěvu kavárny s palačinkárnou, která je přímo na zámku. Vidím to na návrat v létě.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ dostupná v IC v knihovně na nábřeží u kotvy.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31. 10. 2014
TZ z infocentra v zámku
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
zámek
Daleké výhledy ze zámku na město a Labe, zámek a jeho zahrady dokonale zrekonstruované. V info na pokladně i No. 1626 a VTZ - 13. tá komnata.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
neděle
TZ v prodeji v pokladně zámku.
Zámek je krásně opravený,a bude ještě hezčí,až skončí všechny opravy.Krásný rozhled na město,řeku,Pastýřskou stěnu atd.
Mezi zámkem a zoo jezdí malý autobus.
Prohlídka s rytířem Zikmundem z Vartenberka byla super,neměla chybu a byla odměněna potleskem.Doporučujeme.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
Děčín má výhodu úžasné Pastýřské stěny a jejího výhledu na zámek a naopak, bez něj by se jednalo o ušmudlané severočeské město, kterých je spousty. I staromětský most má svoje kouzlo, jež kazí jen bezdomovčí ubytovna pod oblouky. Zámek a zahrady jsou/stále ještě prochází rekonstrukcí, nicméně výsledek je znát a stojí za to. Absolvována prohlídka v rácmi 13. komnaty s rytřem Zikmundem a to bylo něco. Zatím nejlepší prohlídka 13. komnaty vůbec - mělo to příběh, mělo to pointu, prohlídka byla propracovaná, tajuplná, s efekty. Do Zikmunda jsem se asi zamiloval. Známka koupena v IC v knihovně.
 
Roman Vícenec
Roman Vícenec
Zámek Děčín
Známky bez problémů v pokladně zámku. K tomu i razítka, výletky, medaile a spousta dalších suvenýrů. Zámek je postupně opravován a stojí za prohlídku.
 
libor
Známka koupena na zámku spolu se známkou 1626
 
Martin
V IC u nádraží měl pán známkově totálně vymeteno. Bohužel. Vzhledem ke konci turistické sezóny už neobjednával, alespoň tak mi to zdůvodnil :-(
 
Zdeněk Šrot
Hotel Pošta
Na jídlo doporučuji Hotel Pošta na Masarykově náměstí v centru Děčína. Vešli jsme dovnitř hotelu a zeptali jsme se, jestli tam mají nekuřáckou část restaurace. Měli. Za nádhernou skleněnou vitráží to vypadalo lépe než v samotném interiéru Děčínského zámku. Prostě nádhera. A ceny? Skvělé.
 
beticka
TZ na zámku měli a dokonce jsme absolvovali hodinou prohlídku s dvouletými dvojčaty .-) Kočárek nám bez problémů uschovali za květinami v prostorách pokladen :-) Úžasný obraz rodokmenu 3,5m x 4,5m, restaurovaný za 300 000,-Kč - opravdu obdivuhodné. Pán v infocentru u muzea, poblíž nádraží, je opravdu velmi příjemný a ochotný, dokonce nám doporučil i kde se s dětmi příjemně najíst :-) A Pastýřská rozhledna je taky parádní podívaná. My jsme tu byli s dědečkem na 60.výročí, kdy tu nastoupil u vojáků PTP a tak to mělo i jinou dimenzi :-(
 
magipriba
V infocentru u nádraží mají skutečně velkou zásobu známek z blízkých i vzdálenějších známkových míst. Navíc ochota a schopnost dobře poradit dělá z návštěvy tohoto IC potěšení.
 
michlajz
Íčko u nádraží je po zimě opět otevřeno. K sehnání TZ číslo 163, 181, 182, 187, 188, 284, 774, 857, 1240, 1285, 1309, 1311, 1626. Mají jich tam opravdu hodně tak se omlouvám jestli jsem nějakou vynechal.
 
Marcela
IC v Děčíně
Infocentrum vedle muzea nedaleko vlakového nádraží je dočasně uzavřeno. Doporučuji návštěvu děčínského muzea, i když je momentálně v rekonstrukci oddělení lodní dopravy.
 
Paxis
TZ
V pohodě sehnaná TZ přímo na zámku a na zámku také zakoupena TZ No.1626 Thunská Kaple Děčín.Prohlídku doporučuji!
 
ivo
Snad jen tolik, že na zámku oficiálně žádné Íčko není. Dejte si trochu práce a najděte ho kousek od vlakového nádraží - z boku muzea. Oči mi přecházeli, když jsem tam v policích objevil snad dvě desítky různých známek, včetně rozhledny Sokolí vrch - Dobrná, kde jsem byl den předtím a svou vlastní známku tam neměli...
 
jenda_dc
Děčínský zámek
Pokud budete v Děčíně přes noc mohu jen doporučit navšívit zámek na nočních prohlídkách. Více o nočních prohlídkách na www.zamekdecin.cz
 
Marcela
Děčín
Děčín vřele doporučuji. Zámek opravdu stojí za návštěvu, přilehlá Růžová zahrada je nádherná a Dlouhá jízda je opravdu vyjímečná. Je možné také navštívit děčínskou ZOO a Rajské ostrovy. Chválím sympatického pána v děčínském IC u muzea za ochotu, s jakou mi poskytoval informace a propagační materiály Děčína a Českého Švýcarska. Jen více takových lidí.
 
Pinďa
Mimo Děčín
TZ lze zakoupit i v IC Krásná Lípa
 
TortugaPearl
Na zámku v současnosti můžete zhlédnout velmi zajímavou fotografickou výstavu věnovanou rytířům z Bürnau. A za návštěvu stojí i překrásná růžová zahrada - vstup do ní stojí 12 korun (se slevou 6) a ta romantika za těch pár korun určitě stojí. Navíc paní v pokladně je "sluníčková"-kéž by byl každý tak ochotný a příjemný!A ještě jeden typ na pěknou procházku - zkusili jste někdy jít z Děčína podél Labe do Malého Žlebu? Sudetská vesnička v labských pískovcích se pomalu probouzí k životu, funguje v ní převoz a dozajista na vás dýchne neopakovatelným kouzlem (asi 8 km).
 
Josef Eder
Příjemný zámek na kterém jsou dobře dokumentované kulturní zločiny armády z doby minulého režimu.
 
janča
v infu u nádraží mají tur.známku děčín.zámek a výroční TZ.35 let CHKO labské pískovce za 30 teda,ale mají....je to divný že někdš např. v ustí sem minulý rok koupila TZ známku za 18 a tady za 30,je to nepoměr,měli by stát všude stejně a to 25. Jinak město je hezké,a vedu to dost Tur.cest takže doporučuji třeba návšetvu Sněžníku..krásný výhled jak do čech tak do němec.
 
Vláďa
Super výlet
TZ v pohodě dostupná v celoročně otevřeném Íčku v pokladně zámku. Zámek je již z větší poloviny opraven a přístupná expozice je velmi zajímavá. Zajímal by mě názor ostatních návštěvníků na obrazy umístěné v obřadní síni. Já si myslím, že by se dobře hodily do galerie moderního umění, ale na místě s téměř tisíciletou historií mi připadají kýčovité. Super byl i výšlap na Pastýřskou stěnu, odkud máte zámek jako na dlani. Město je pěkně upravené a k občerstvení doporučuji restauraci Radnice. Super pivo, jídlo, obsluha a velmi slušné ceny.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně zámku, ale prohlídku pro 2 osoby dnes odmítli uskutečnit (tzv.1.okruh). Naopak v muzeu průvodce moc ochotný, počet lidí mu nevadí. Podle fotografií po odchodu ruských vojáků se udělalo hodně práce! Jen nevím, proč se letos opravoval severní přístup,když po vystoupání narazíte jen na zamčenou mříž a musíte to celé obcházet Dlouhou jízdou.
 
pepi
Známka je v prodeji také u vstupu do Růžové zahrady a pokladny zámku. Jinak místo opravdu stojí za návštěvu
!!!!
 
shawadu
Město se mění ve stále krásnější.Nádherně opravené nádraží, zámek a celková pohoda.
 
Andílek@Prazdroj
Známky nám doprodali, takže jsme utřeli nos a budeme se tam muset stavit ještě jednou. V zámku toho moc k
vidění není, zámek se rekonstuuje. Za pár let to ale bude stát za to.
 
Petra P.
Zámek se částečně opravuje. Na nádvoří je vidět rozdíl mezi opraveným a starým :o). Uprostřed obrovský buk -
fakt úzasný. Růžová zahrada teď kvete o stošest. Voní už na dálku. V pokladně příjemná pani, která podá i
výklad a předvede akustiku.
 
Dejzzy
Na zámek doporučuji jít až v léťe. Chystají tam velké úpravy a bude to stát za to. Navíc bude Růžová zahrada v
plném květu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek