Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 691 - Dělostřelecká tvrz Hanička


Popis

Součást pohraničního opevnění ze 30.let 20.století, zpřístupněná dělostřelecká tvrz severovýchodně od Rokytnice v Orlických horách.

Mapa

Navštívil jsem Dělostřelecká tvrz Hanička

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Tvrz Hanička (pokladna)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Rychnov nad Kněžnou
Poloha:
50°11'45.78"N 16°30'35.45"E
Hodnocení:
2.862
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 691 - Dělostřelecká tvrz Hanička


16.07.2021 - dostupná bez problému
05.08.2020 - dostupná bez problému
27.10.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jirka
Jediné prodejní místo a zavřené !
Špatná vizitka turistických známek, že je JEDINÉ prodejní místo zavřené. Rozumím,že muzeum je už jen o víkendu,ale turisté sem přicházejí i ve všední dny ...
 
Tomáš Hofman
Tomáš Hofman
Hanička
Krásné místo, známka dostupná na pokladně
 
Renáta Krausová
Renáta Krausová
Hanička
Opravdu stojí za vidění,super průvodce,u tvrze i občerstvení, takže za mě super!!!
 
Petra Školoudová
Petra Školoudová
28.10.2016
Celý den rezervován a neochota pána v pokladně. A odkaz na web, kde si máme kontrolovat návštěvnost. Žádné info ani dole na parkovišti. Takže děcka zklamaný......
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Hanička
Perfektně propracovaná jak nadzemní,tak podzemní pevnost. Obdivuji práci stavebníků,i odhodlání vojáků. Upozornění-při prohlídce se sestupuje 98 schodů a naopak na povrch se vystupuje po 120 schodech.
 
Libor Marek
Libor Marek
07.05.2016
Monumentální rozlehlá podzemní stavba, jen možná škoda, že nezůstala v původním stavu a byla v poválečném období přeměňována na protiatomový kryt. Tz v pokladně dostatek (i TZ 1810).
 
romik
při hřebenovkce na kolech 28.7 navštívena i tato tvrz,nejprve jsem myslel že vjíždím na staveniště, ale za krásnou plechovou ohradou jsem ji skutečně objevil a tam už bylo vše jak má být ,pěkné muzeum s prohlídkou i venkovní expozice.
 
paja1979
Mimořádně otevřeno
TZ jsem pořídil dne 27. 02. 2011 na tvrzi Hanička, když bylo mimořádně otevřeno. Prohlídka perfektní.
 
filipac
pro Lukáše Jiráska
nevím co tím myslíš,nicméně mě to zbobí pokoj a ještě mi to tam příjemně voní:o)
 
jerry720
Tvrz Hanička
Tvrz jsem navštívil dne 24. 08. 2010. Prohlídka je opravdu velice zajímavá, na volném prostranství a v garážích je k vidění i několik kusů vojenské techniky. Z parkoviště na Panském Poli-Haničce je to ke tvrzi lesní cestou asi 2 km, převážná část cesty vede do kopce. TZ jsem bez problémů zakoupil v pokladně tvrze.
 
Lukáš Jirásek
Návštěva tvrzy se mi moc líbila , vřele doporučuji , přesto že nejsem ohromný nedšenec z druhé sv. války , průvodce nás provedl tak že mně to doslova chytlo - z Haničky mám první turistickou známku . Mnozí lidé si myslí , že kupovat turistické známky je zbytečné utrácení peněz , ale já vím , že ty peníze jdou na dobrou věc !!!!!!!
 
Žmyják
Prohlídka velmi zajímavá,personál ochotný, velký výběr pohledů,publikací o opevnění !
 
Jan
Okolí tvrze je velice nevzhledné, určitě by se s tím dalo něco dělat (otlučený plot s křivými vraty). Známku nebylo možné v daném termínu koupit, zamrzí to, a to obvzláště, když jedete za ní 50 km na kole.
 
Tomáš
Autobus
No jo, je to tak, na Haničku je lepší jet v létě.Kdybyste přijeli do Rokytnice vlakem, můžu doporučit návazné autobusy směr Bartošovice, které jedou několikrát za den, v pracovní dny to jede z Rokytnice v 10:40 a ve 12:40, o sobotách nedělích a svátcích v 8:40 a ve 12:40. Zastávka Hanička je asi 1 km od pevnosti.Zpátky do Rokytnice jedou autobusy ze zastávky Hanička v pracovní dny přibližně ve 12, 14, 16 a 18 hodin, o sobotách nedělích a svátcích v 11 a v 15 hodin.Nebo to můžete udělat jako my, a jet autobusem na zastávku Hanička, projít si pevnost, a po hřebeni dojít do Zdobnice, odkud jede denně kolem 16 hodiny autobus do Rychnova.
 
Martina
Hanička je v zimě uzavřená, otvírají až v květnu. Pokud máte zájem o známku i bez prohlídky, která prý stojí za to, dostali jsme ji v Rokytnici v infu na náměstí - cca 7 km.
 
Petr
Navštívili jsme tvrz Hanička v pátek 29.9.2006 tedy v den kdy polovina lidí měla dovolenou.Před tvrzí se kupily davy lidí přesto vše bylo uzavřeno.Po dlouhém zvonění vyšel velice nerudný až arogantní člověk který hrubým způsobem poslal všechny do .......... a odmítal prodat i pouze turistickou známku.Myslím,že by známka měla být dostupná i mimo otvírací hodiny Haničky na jiném místě,protože když tam jedu 100km na kole tak to docela naštve.
 
Pinďa
Exkurze do nitra Haničky trochu připomínala chodecké závody, ale byla velice poučná. Elegantní tvary chodeb z první republiky, nyní připomínají kolektory. Elektrické kabely na roštech a na konzolích umístěné roury, zužují profil chodby, podlahové kanály zakrývají ocelové plechy. Z podzemní nemocnice jde hrůza, stejně jako z jídelny, umýváren a ubikací mužstva. Pokud toto prostředí mělo být v minulosti krytem CO pro naší stranu a vládu, nechtěl bych být jejím členem. Socialisticky pojatá čistírna a úpravna pitné vody, nebyla nikdy uvedena do provozu.
 
Blanka
Návštěva tvrze rozhodně stojí za to. Jen si i v největších vedrech připravte teplé oblečení, dole v podzemí se teplota pohybuje mezi 6 a 8 stupni Celsia. Známek měli dostatek, taktéž i zásobu pohledů a razítek.
 
Aleš Hauzer
Problém se získáním známky
Pevnost Haničku jsem navštívil ještě dříve než byla vydána turistická známka. Od té doby jsem byl na Haničce
již 4x, ale bohužel vždy mimo otevírací dobu a to my dost komplikuje získání turistické známky. Doporučoval
bych ještě rozšíření prodeje známky i do kiosku na parkovišti pod Haničkou. Ten má otevřeno téměř celý rok a
celý den. Je určitě dost lidí, kteří dojdou až k bráně Haničky, ale bohužel ji najdou zavřenou, a nebo si
zapomenou známku koupit na pokladně a z parkoviště se jim již nechce vracet.
 
Jan Šedek
Stojí to za navštěvu.je to tam skvělý.je to i dobrý tip na výlet na běžeckých lyžích
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek