Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1598 - Dívčí Hrad


Popis

Hrad vybudovali ve 14. století opavští Přemyslovci, ale na počátku 15. století byl lenním statkem olomouckých biskupů. V roce 1474 zbořen Matyášem Korvínem. Na konci 16. století vybudovali na místě zbořeného hradu Sedlničtí z Choltic renesanční zámek.

Mapa

Navštívil jsem Dívčí Hrad

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Dívčí Hrad
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°14'45"N 17°38'8"E
Hodnocení:
2.2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1598 - Dívčí Hrad


30.06.2022 - dostupná bez problému
02.05.2022 - dostupná bez problému
04.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Adam
Adam
TZ
Známka dostupná v infocentru v Osoblaze. Zámek lze navštívit v pátky a o víkendech. Otevřeno mají od 10 do 16. Poslední prohlídka začíná v 15.30.
 
Lubomír Premus
Lubomír Premus
Dívčí hrad 18.4.2022
Zámek je již otevřen,majitel pomalu opravuje,pamatkáři planují průzkum.Je zajimavý doporučují ho navštívit a nečekejte bohatou výzdobu místnosti a jde poznat práci minulého režimu.
 
Lenka Andersová
Lenka Andersová
Návštěva zámku srpen 2021
Návštěva zámku
Při návštěvě zámku, který je otevřen o víkendech je možno zakoupit turistickou známku u průvodců.
Zámek je zajímavý.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zámek se dle navozeného materialu připravuje na rekonstrukci. Momentálně ale není vidět téměř nic a návštěvu nelze doporučit - objekt uzavřen
 
Václav Dusík
Václav Dusík
Dívčí hrad
Zámek je v rukou soukromého majitele, který se o něj evidentně nezajímá. Je nepřístupný (Nebezpečí úrazu), je zarostlý tak, že od brány není nic vidět. Rozhodně nestojí za návštěvu. Tady bych známku zrušil. Známka byla zakoupena v IC Osoblaha v sobotu 15.8.2012, v den, kdy jezdila na úzkorozchodné trati parní mašinka.
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
Dívčí hrad
Zámek je nepřístupný, zarostlý, zpustlý s cedulí " zákaz vstupu,nebezpečí úrazu" ... TURISTICKÁ ZNÁMKA by měla být pozastavena.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Dívčí Hrad
Známka zakoupena v Informačním centru a Muzeu TZ, Opavská 1357/74, Rýmařov. Místo navštíveno v rámci akce Vrchařská Koruna Krnovska. Zámek nepřístupný.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Dveře do infocentra zamčené, ale hned přiběhl pán ze sousední kanceláře, známku prodal a nabídl i známky okolních míst. Přidal i pár zajímavých informací o okolí. Škoda jen toho nepřístupného zámku.
 
Familíe Nedělovic
Familíe Nedělovic
TZ
Známka bohužel neplní své poslání. Zámek je momentálně na prodej, tak uvidíme.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Známka zakoupena v IC Osoblaha. Samotný zámek je nepřístupný a zarostlý a není z něj takřka nic vidět. Krátká historie je alespoň na informační tabuli kousek před vchodem.
 
Sjuza87
Divci hrad
Zamek je nechutne zanedbany,zarostly a verejnosti nedostupny.Znamka za nic.Zbytecna zajizdka a ztrata casu.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Dívčí Hrad
Známka zakoupena v IC Osoblaha.
 
Jan Lutrýn
TZ koupena v IC v Osoblaze (otevřeno i o víkendu, což mnohde není pravidlem).
 
zlosiny
Známku jsme sehnali v IC v Osoblaze. Zámek není vůbec přístupný veřejnosti a jeho areál je obehnán vysokou zdí a dokola zarostlý stromy a keři, takže si ho nemůžete prohlédnout ani z dálky. Dostanete se pouze k bráně, odkud není nic vidět. Zámek nestojí vůbec za návštěvu. Známku bych doporučila zrušit.
 
Roman
ZRUŠIT
K zámku není možné se dostat.. jen k bráně, ale okolí je strašně zarostlé, takže zámek jako takový nejde vůbec vidět, ani z dálky. Takže tuhle známku bych zrušil, popřípadě číslo přiřadil Liptáňi (rozhledna, bludný balvan, kostel)
 
Venca Koutecký
Hrad je nepřístupný, nestojí za to tam kvůli němu jet, pouze kvůli známce do sbírky. Známka je k dostání buď na infu v Dívčím Hradu a nebo v sobotu a v něděli, kdy je info zavřené je ve stejné budově za rohem hospoda, kde ji mají taky.
 
Naďa
TZ mají na Obecním úřadě hodně, i další suvenýry z tohoto malebného kraje. Také jsme měli štěstí na příjemnou paní, která nás obsluhovala. Doporučila Osoblahu, kterou jsme také navštívili a získali další TZ a pak zamířili na Rejvíz. Hrad je bohužel uzavřen, spravuje ho prý nějaká společnost zabývající se léčivy nebo tak něco.... V zahradě jsme viděli nějaké lidi (snad údržbáři, či co), ale vstup je zakázán, brána zavřena, okolí zarostlé, všude upozornění "soukromý pozemek". Jinak kraj je to pěkný a stojí za návštěvu.
 
MARKOS
AHOJKY. DNES VE ČTVRTEK V POLEDNE JSEM NA MÍSTNÍM OÚ ZNÁMKU S DROBNÝMI PROBLÉMY PŘECE JEN ZÍSKAL. PANÍ,KTERÁ ZASKAKOVALA MI DÁVALA POSLEDNÍ,ALE PRÝ MAJÍ JEŠTĚ NĚJAKÉ V ZÁSOBĚ,JEN MOMENTÁLNĚ NEVĚDĚLA,KDE JSOU SCHOVANÉ. POTVRZUJI OTVÍRACÍ DOBU,KTEROU UVÁDÍ ANDÍLEK. HOSPŮDKU OTVÍRAJÍ KAŽDÝ DEN AŽ V 15:00. MAJÍ ZDE JEŠTĚ IC OSOBLAŽSKO (DÍVČÍ HRAD-č.p.20),KTERÉ JE OTEVŘENO PO+ST/18-22,ÚT,ČT-NE/14-22. TEL:554650214-PANÍ MRUZÍKOVÁ,ALE NEVÍM,JESTLI TAM MAJÍ I ZNÁMKY. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
joshula
Obecní úřad otevřen už od 7:30 každý pracovní den. Bohužel na zámek se nedá dostat, jen k jeho bráně. Je totiž pro veřejnost uzavřen. Pěšky se pak dá dojít přes Slezké Rudoltice, zříceninu Fulštejn, Bohušov až do Osoblahy. Může se jít po málo frekventované cestě, nenáročná trasa!
 
Andilek@Prazdroj
Otevírací doba infocentra
Infocentrum je na obecním úřadě (u dřevěného mostu přes řeku). IC má otevřeno:Po 7:30 - 12 a 12:30-17Út 7:30 - 12 a 12:30-15:30St 7:30 - 12 a 12:30-17Čt 7:30 - 12 a 12:30-15:30Pá 7:30 - 12V letošním roce mají ještě navíc otevřeno o dvou sobotách - 1. srpna a 5. září od 8 do 10.Zámek je zavřený, nepřístupný, je akorát vidět za bránou zahrádka paní správcové. V nejbližší době se dostupnost nezmění, podle paní na úřadě minimálně do doby, než dojde k vyrovnání majetku mezi státem a církví. Pak zámek nejspíš připadne řádu Maltézských rytířů. V současném stavu návštěvu nedoporučujeme.
 
alex
Dívčí Hrad
Turistickou známku v hospodě nemají, i když jsem se den předem dotazoval a slíbili, že bude:-((..V hospodě dostanete jen turka-kafe, jinak nic..Zámek(hrad) vévodí nad vesnicí,cca 2 km od zastávky úzkorozchodky..
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek