Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1114 - Dobšice


Popis

Vinařská obec západně od Znojma.

Mapa

Navštívil jsem Dobšice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Dobšice
Toto místo prodává také turistickou známku
Hostinec v Sokolovně, Dobšice
Toto místo prodává také turistickou známku
Knihovna a informační centrum Dobšice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VINAŘSKÉ OBCE
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Znojmo
Poloha:
48°50'54"N 16°4'57"E
Hodnocení:
2.333
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1114 - Dobšice


03.03.2022 - dostupná bez problému
09.09.2021 - dostupná bez problému
11.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
V knihovně TZ též za 25 Kč.
Z vinařské obce mírné zklamání, viděli jsme jednu uličku sklepů.
 
Marek, Romana Šlahůnkovi
Marek, Romana Šlahůnkovi
Super na OÚ stále za 25,-
To už se nevidí
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31. 8. 2018
Turistickou známku jsme sehnali na obecním úřadě Dobšice.
 
Radek Chromý
Radek Chromý
Na obecním úřadě též za 25, ale narozdíl od knihovny se známečkou i kuponem
 
Radek Chromý
Radek Chromý
Bez kupónu
V knihovně mají za 25 bez kupónů. S kupónem prý mají na obecním ulřadě. Do knihovny úřad dodal “bez
 
Petr a Šárka Möllerovi
Petr a Šárka Möllerovi
Známka zakoupena na Obecním úřadě, cena stále jen 25 Kč.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka koupena na OÚ.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
TZ nedostupná
Dnes o státním svátku 28.9. bylo zbytečné TZ shánět. Tři ze čtyř prodejních míst mají otevřeno jen ve všední dny v úřední hodiny. Čtvrté místo (hospoda) má otevřeno bůhvíkdy, nikde (ani na dveřích hospody samotné) to nejde zjistit. Paráda.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
TZ zakoupena na obecním úřadě za 25 Kč.
 
Zdeněk Čurda
Zdeněk Čurda
známečka
V knihovně od 9.7. týden dovolená, v hospůdce v sokolovně nepravidelná otvírací doba, ale na úřadě známečka byla.
 
K + E
TZ koupena na Obecním úřadě.
 
Libor
16.10.2011 - v Dobšicích jsem byli mimo sezónu v neděli ráno (8:30), takže se dalo počítat s tím, že je všude zavřeno - k vidění pár sklípků a uprostřed obce kaplička s cedulí o historii obce
 
jerry720
Dobšice.
TZ bez problémů pořízena v Knihovně v Dobšicích ve čtvrtek 25. 08. 2011. Na zaplacení 25 kaček za TZ mi byl dokonce vystaven pokladní blok, to už jsem dlouho nezažil.
 
Freelander
V neděli tam raději ani nejezděte.. :-(
 
kstavk
na OÚ chtěli 30,-. Nechám si jí poslat z Rýmařova... Ostatní místa měli zavřeno.
 
Iva
Když jsme sem dorazili, měli tu nějaké místní dožínky a vše bylo zavřeno, ale měli jsme štěstí. Paní nás poslala za panem starostem, který bez váhání s námi opustil slavnost šel na OÚ a známku nám velmi ochotně prodal. Mají ji tu sice za 30kč, ale přidal nám pohled obce a krásnou skládací mapu celého okolí. Ještě jednou dík. S takovou ochotou se jen tak nesetkáte.
 
Nalim L.
4. 7. 2009 jsem měl kliku. Bylo po 18 hodině, takže IC (= knihovna) zavřeno, obecní úřad taktéž (navíc byla sobota). Tak jsem zkusil štěstí v hospodě místní sokolovny. Byla tam sice svatební hostina, tedy pro veřejnost zavřeno, ale obsluha i přes tuto okolnost byla velmi ochotná a vyšla mi vstříc. Takže známku mám.
 
Pinďa
Popo, aneb potřetí pokus
Až potřetí pokus byl úspěšný. Při první pokusu jsem se ani nedoptal na sokolí sklípek, při druhém jsem objevil restauraci ve zdejším sportovním areálu, která však není oním sklípkem. Teprve po přečtení zdejších příspěvků jsem zjistil, že mám hledat sokolovnu. Uf, to tedy byla práce. Našel jsem knihovnu se zavřeným íčkem, ulici Za sokolovnou, ale na samotnou sokolovnu ne a ne narazit. Pořád jsem hledal nějakou budovu vyššího vzrůstu s nápisem, nebo alespoň inkriminovaným ptákem ve štítě. A furt nic. Nakonec jsem zjistil, že sokolovna je vlastně stejný, žlutě natřený barák, u kterého jsem již několikrát zaparkoval. Je v něm nejen sokolovna, ale i knihovna s místním íčkem a vchod má z ulice Za sokolovnou. Sklípek je ve dvoře a byl zavřený. Tak jsem se vydal na místní obecňák. Ten je otevřený každý pracovní den, uvnitř v sekretariátě, který vypadá jako recepce, sedí velice příjemná slečna? paní? a má na dosah ruky poloplný visánek s TZ. A od pana starosty jsem dostal tři razítka. I on je velmi příjemný člověk a tak jsem nakonec měl z několikanásobné návštěvy velmi dobrý pocit. Jo a když už budete na OÚ, podívejte se i na dva smírčí kameny. Dobšice je mají ve znaku. Repliky jsou v parčíku před budovou.
 
Vavřík
Slabota
Za 14 ní jsme na Znojemsku navštívili plno krásných vinařských obcí a vinic, které známku nemají (Havraníky, Hnanice, Šobes), ale proč ji mají právě Dobšice, navíc součást Znojma, to nechápu. Íčko otevřeno tak jednou na přestupný rok a v obci nic. Takže napíšeme o známku do Rýmařova...
 
vláďa
Přes týden je známka v pohodě k dostání na OÚ v Dobšicích. Směrem ke sportovnímu areálu se nachází brod přes Dyji, kde přes řeku přecházel Napoleon se svojí armádou.
 
Petr Kunčík
Ptal jsem se asi deseti domorodců po restauraci Sokolí sklípek, ale nikdo o žádnétakové restauraci nic neslyšel a ani v obchodě mi neporadili. Ostatní místa bylazavřená.
 
Petr M.
Stejně jako u Přímětic nechápu, proč jsou Dobšice na TZ. Schválně jsem šel ze Znojma pěšky, ale na nic významného jsem po cestě nenarazil. Možná je to vinařská obec, ale podobná stům jiných...
 
Hynek
známka
Vážení sběratelé,dnes jsem navštívil obec Dobšice a známku zakoupil v Infocentru.Paní,která zde pracuje, mi mile známku prodala a ostatním vzkazuje, že na dveřích Infocentra (obecní knihovna) je napsané telefonní číslo, kam můžete zavolat, a paní pokud bude zrovna zavřeno, ráda příjde a známku Vám ochotně prodá.Zmiňovaná restaurace se jmenuje SOKOLOVNA, takže se není čemu divit, že místní občané Sokolí sklípek neznají.Jinak zde funguje i obecní úřad, kde jsou známky rovněž k mání.
 
Eliška
Nemohu nic jiného než souhlasit s předchozími příspěvky. Sokolí sklípek neexistuje. Projezdili jsem celé Dobšice a ačkoliv je to mini vesnička, strávili jsme hledáním Sokolího sklípku přes hodinu. Kdo by tušil, že se jedná o Hospůdku v Sokolovně. A na íčku se pracovní doba nezměnila - stále jen úterý a čtvrtek.
 
Lucka
Sokolí sklípek jsme nenašli a infocentra si ani nevšimli. Obecní úřad byl zavřený (byla taky sobota), tak jsme si aspoň vyfotili a známku si budeme muset nechat poslat.
 
kamila
...známka....
i má zkušenost na dotaz kde je Sokolí sklípek místních byl nezodpovězen.Knihovna a IC je u hlavní silnice,ale velmi špatně označeno,chybí zelené I!!!Obecní úřad je ounačen a TZ jsme získali!!!!
 
Zuzka
Restaurace Sokolí sklípek = Hospůdka v Sokolovně
a má otevřeno PO až SO od 16 do 22h.
 
Honza Pásler
Ve vesnici málokdo ví, co je to restaurace Sokolí sklípek. Jedná se o restauraci v místní sokolovně, která nemá ani vyvěšenou otevírací dobu. V neděli 22.7. okol 18 hod. večer bylo zavřeno.Jedno z dalších prodejních míst - knihovna - má provozní dobu přímo ukázkovou:úterý: 15 - 18 hod.čtvrtek: 9- 12, 15 - 18 hod.Nechápu, proč nemůže být TZ v prodeji třeba v restauraci na náměstí. Ale spíš nechápu, proč právě Dobšice mají svou TZ.
 
Honza Pásler
Ve vesnici málokdo ví, co je to restaurace Sokolí sklípek. Jedná se o restauraci v místní sokolovně, která nemá ani vyvěšenou otevírací dobu. V neděli 22.7. okol 18 hod. večer bylo zavřeno.Jedno z dalších prodejních míst - knihovna - má provozní dobu přímo ukázkovou:úterý: 15 - 18 hod.čtvrtek: 9- 12, 15 - 18 hod.Nechápu, proč nemůže být TZ v prodeji třeba v restauraci na náměstí. Ale spíš nechápu, proč právě Dobšice mají svou TZ.
 
Malda
Minulý čtvrtek jsme prošli takřka celé Dobšice a Sokolí sklípek nenašli a nikdo nám nebyl schopen schopen říct, kde je. Infocentrum, takřka neviditelné, zrovna od tohoto dne mělo dovolenou. A najít samotné Dobšice byl také zážitek.
 
Jan Dostál
Hodinu jsme ztratili hledáním restaurace Sokolí sklípek, která není vůbec označená a má otevřeno až od 17.00 hod. Informační centrum má otevřeno dvakrát do týdne, což je pro dostupnost známky dost málo. Vesnice je celá rozkopaná, snad se to po opravě silnice zlepší. Možná by se známka mohla prodávat na některém známkovém místě ve Znojmě, které je otevřeno více.
 
Pajik
zavreno
Dnes, 23.4.2006 (nedele) v 12.00 obe mista zavrena, podle cedule restaurace cely den, o Icku, s jeho obskurni
provozni dobou, nemluve. Cela vesnice rozkopana. Jeli jsme ze Znojma a presto ze je to v podstate jeho
soucasti, jsme to pres hodinu hledali.
 
Jirka
Restaurace "Sokolí sklípek" je pod Infem, resp. knihovnou,má vchod z druhé strany a má otevřeno
každý den. Zřejmě to nemá nic společného se sokolem, ale se sokolovnou, přestavbou které vznikla v přízemí
knihovna a v suterénu (ve sklepě) výše zmiňovaná hospůdka
 
Kája
Ačkoli je to divné, musím souhlasit s Tomášem - restauraci "Sokolí sklípek" jsme nenašli.
Projezdili jsme v dešti celou obec a nic! Info společně s knihovnou měly začátkem července dlouhodobou
dovolenou :-(, takže známka je v tyto dny naprosto nedostupná. Škoda!
 
Tomáš
Restaurace Sokolí sklípek neexistuje a infocentrum je přes sobotu a neděli zavřené. V obci jsou dva smírčí
kříže - stojí za zhlédnutí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek