Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 726 - Dolní Chřibská


Popis

Východisko do Českého Švýcarska, obec se sklárnou, která funguje nepřetržitě od roku 1414.

Mapa

Navštívil jsem Dolní Chřibská

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum Saula, Dolní Chřibská 284
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Dům Českého Švýcarska, Křinické náměstí 10, Krásná Lípa
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, Chřibská 21, Chřibská
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°52'22.32"N 14°26'49.67"E
Hodnocení:
2.728
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 726 - Dolní Chřibská


18.01.2022 - dostupná bez problému
11.08.2021 - dostupná bez problému
08.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Chřibské.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
8. 8. 2021
Zvláštní místo, uprostřed lesů infocentrum. Funkční, se zajímavými informacemi pro turisty. TZ jsme koupili tam.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Známka bez problému v Saule
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Tz
U Saula bez problému. Koloběžky z Tokane nic moc sestup místy musíte i zabrat.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Dolní Chřibská
Známka bez problémů k dostání v infocentru Sauly. Od IC jsme pokračovali přes Tokáň ke skalní průrvě Úzké schody. Super místo s výstupem po žebřících až na vrchol skalní vyhlídky. Nemělo to chybu.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Pochvalu
Uděluji pochvalu správci tohoto informačního centra za příkladnou ochotu, rady a vstřícnost.
 
Petr a Šárka Möllerovi
Petr a Šárka Möllerovi
známky
V neděli 23.8. IC Sauly otevřeno, k dostání byla nejen TZ 726, ale i TZ 188 Na Tokáni a také TZ 2138 Dolský Mlýn u Jetřichovic.
 
Standa
.
Infocentrum SAULA má být v létě otevřeno 9-12 a 12.30-18. Otevřené jsem ho (v této otevírací době) našel až na třetí pokus a známky neměli. Nenechte se ale odradit, Chřibská je moc pěkná a okolní příroda, hlavně ta v okolí zmíněného infocentra, ještě pěknější.
 
K + E
Dolní Chřibská
TZ koupena v infocentru Sauly.
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
...
30.7.2013...TZ zakoupena bez problémů v IC Sauly. Jinou TZ nemají. :)
 
Informační středisko Saula
Informační středisko Saula
Vyprodaná Výroční známka CHKO Labské pískovce
Vážení turisté - sběratelé,

před pár dny jsme v Informačním středisku Saula doprodali poslední kusy Výroční turistické známky 40 let Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Známka již není dostupná. K dostání je u nás jen Turistická známka Dolní Chřibská, No. 726.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
Otevřeno máme až do konce září, denně vždy od 9:00 - 12:00, 12:30 - 18:00. Součástí našeho střediska je i malá expozice o Drobných památkách v Českém Švýcarsku, vstup zdarma.
 
ISSaula
Vážení turisté - sběratelé TZ,TZ 0726 Dolní Chřibská je v našem informačním středisku k dostání vždy do vyprodání zásob. Cena 30 Kč. Máme otevřeno až do 30. září. Denně od 9:00 do 18:00. Polední pauza 12:00 - 12:30 hodin. V zimních měsících zavřeno!!! V roce 2013 bude otevřeno opět od května do konce září. Dále máme v prodeji výroční známku 40 let Labských pískovců.Další 4 turistické známky (Pravčická brána, Hřensko, Na Tokání, Kyjov) NEPRODÁVÁME!!! Uvedení našeho IS je způsobeno chybou bývalého provozovatele IS, který zde tyto TZ prodával. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.Pracovníci Informačního střediska Saula
 
ISSaula
Vážení turisté - sběratelé TZ,TZ 0726 Dolní Chřibská je v našem informačním středisku k dostání vždy do vyprodání zásob. Cena 30 Kč. Máme otevřeno až do 30. září. Denně od 9:00 do 18:00. Polední pauza 12:00 - 12:30 hodin. V zimních měsících zavřeno!!! V roce 2013 bude otevřeno opět od května do konce září. Dále máme v prodeji výroční známku 40 let Labských pískovců.Další 4 turistické známky (Pravčická brána, Hřensko, Na Tokání, Kyjov) NEPRODÁVÁME!!! Uvedení našeho IS je způsobeno chybou bývalého provozovatele IS, který zde tyto TZ prodával. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.Pracovníci Informačního střediska Saula
 
Petr
Nevím,jestli jakožto milovník Lužických hor,kam jezdím od takřka batolecího věku :-),jsem objektivní posuzovatel,ale je to moc romantické místo,stejně jako krajina kolem.
 
Pinďa
zavřeno
Saula sice byla zavřená a okenice zabedněné, ale z komína stoupal voňavý dřevěný kouř. Možná tam přezimují Broučci a maminka právě přihodila pár polínek do kamen.
 
Radim
Známka je
Saula otevřená od 9 hodin do 17.00 hod. Po-Ne. Známka v pohodě k dostání. Byl jsem tam od 1 do 13.6.2010.
 
Paja-U
Jediné prodejní místo Info Saula zavřeno. Dle lístku na okně v září otevřeno jen o víkendech. Jinde v Info jsem známku neviděl.
 
Zuzana
v IC Saula prý známku ani neviděli, tak za rok možná, ehm, v Děčíně je dostupná
 
Karel Hauff
Změna majitele
IC Sauly změnilo majitele asi jako půlka IC v této lokalitě.Mají pouze 188 Na Tokání
 
pinďa
pro odnádražního Karla
Tvůj dotaz je i správnou odpovědí. Nejspíš měli i zavřeno, když není teplá, ale studená sezona.
 
Karl von Bahnhof
Aha! Takze infocentrum Sauly je ten dum u parkoviste cestou z Chribsky do Doubice, kde se odbocuje doleva silnicka k Tokani?
 
Pavla
Krásné místo
Našli sme ho. Ičko je zastrčené v lese mimo civilizaci, ale díky parkovišti se ukázalo jako ideální start pro naši tůru . Turistickými známkami jsou skvěle vybaveni (příjemné pro nás zapomětlivce), obsluha je ochotná a k dispozici je spousta propagačních materiálů. Celkově nás toto útulné ičko mile překvapilo, ještě aby tu točili pivo a je to ráj na zemi .
 
Klára
Odpolední procházka na Tokáň byla úžasná. Dobrá cesta, sluníčko a krásný klid. V infocentru u parkoviště mají velký výběr známek (určitě deset) z okolí, také dvě výroční a skvělou obsluhu . Mají otevřeno každý den od devíti do půl šesté a v pátek a sobotu ještě déle. Jsme tu druhý den a vše je skvělé. Krásná příroda, fajn lidi a dobré jídlo :-)
 
Béďa
IČKO - Sauly
je neděle , odpoledne kolem čtvrté - Íčko Sauly má otevřeno, perfektní obsluha a k prodeji mají 10 druhů známek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to se jentak někde nevidí. =doporučuji=
 
Keži
IC SAULY - TOKÁŇ
TZ č.726 a dalších asi 6 druhů z okolí plně k dispozici,také VTZ Tolštejnského panství 2007 a 35.let CHKO Labské pískovce 2007.Zdravím všechny turisty-krásné místo!
 
krcmarka2
neoprávněné??
Byla jsem si stěžovat na nedostupnost známek na IS v Krásné Lípě, kde mi bylo sděleno, že IS Dolní Chřibská pod ops již nepatří...takže mám smůlu:)
 
Verča
Předražená VTZ
Známku Dolní Chřibské jsme nesehnali, ale měli tady spoustu jiných TZ, např. Kyjov, kde jsme ji bohužel nesehnali, takže jsme za ni byli rádi. Narazili jsme také na VTZ-Tolštejnské panství, ale známka stála 30,-- Kč. Slečna nám řekla, že neví, kolik stojí VTZ, tak volala nějakému vedoucímu, ale nedovolala se, tak nám ji raději prodala za cenu vyšší. Je to zvláštní, že TZ stojí 25 a VTZ 30. No, ale budiž.
 
Keži
Na Tokání
Zdravím zde všechny příznivce turistiky a zároveň musím předchozí příspěvky eliminovat.Turistických známek dostatek a to jak 726,tak i z celého okolí N.P. České Švýcarsko(asi dalších 5 druhů) a také VTZ Tolštejnského panství 2007.Navíc slečna i přes nepřízeň počasí velmi ochotná!Procházku 4km lesem Na Tokání vřele doporučuji všem,na konci 3 hospody,ale až ta poslední je ta správná,levná a dobré jídlo i pivo "G".Pan vrchní šéf taktéž klasik-pohodář a šprýmař.Při cestě zpět jsme nasbírali mraky hub!ROSTOU!Super výlet!
 
janča
Tz již po páté nemají,fakt hrůza!!!!!!!!!!!!!!!! prej přijdou zítra,ale to už sem jednou slyšela fakt trapný
 
Vašek
Známku Dolní Chřibská jsem sehnal v íčku v Srbské Kamenici. Měli úplně čerstvou dodávku sedmi druhů TZ. Byla to klika,protože na jiných místech Českého Švýcarska jsem odešel s prázdnou.
 
janča
nemajíííííííí
Tak když to tady čtu,asi nemá cenu se rozčilovat,s tím že známku nemám :-) prej tenhle týden,ale tomu asi sotva budu věřit po tom co tady čtu,nj někde je chyba ale kde? Ale asi v Rýmařově ne,jak tvrdil týpek v íčku,že jsou objednaný,když sem dnbes nesehnala ani v jetřiškácha ni v srbský,ostuda ops Krásná Lípa děs běs!!!!
 
Milan
Tak 21.7.07 také nebyli. Paní mi to říkala s úsměvem a jak čtu níže asi nemá cenu dodatečně na místo dojet stejně nejspíš nebudou.
 
Vaclav Vojtisek
Chtělo by to ještě nějaké jiné prodejní místo... stavěl jsem se tam 15. 7. paní řekla, že nemá, že prej všechno ráno vykoupily dva autobusy a že prej bude určitě nová várka za dva dny... přijel jsem za čtyři a 19. 7. mně pán řikal, že nemají, ale že prej zejtra by měli, už jsem tam nejel, nevěřim jim ani slovo... jednak by se měli pořádně zásobit, když je sezona a druhak si myslim, že na to pečou, jak tak čtu Martinin příspěvek...
 
Martina
nedostupná
Celý týden jsme do Infa jezdili, celý týden známka nebyla. Majitelé centra by se měli zamyslet, zda by na začátek prázdnin a letní svátky nebylo dobré objednat nějaké TZ navíc.
 
efík
dostupnost známky je bez problému, je tam i k dostání TZ Tokáń. Od Dubna do konce léta je otevřena st-po od 12.30-16.30
 
Pinďa
Neodpovídající místo
Známku nemám, neb jest leden, tudíž kalendářní zima a jest zavřeno. Ale stejně mě to připadá jako pakárna, že si někdo zřídí známkové místo v lese, cca 2 km od známkového místa vzdálené, když na Chřibský hrádek to má, co by kamenem dohodil. Jinak procházka, či projížďka po silnici z Doubice do Chřibské je opravdu pěkná a potok, místy se zařezávající pod skálu a samotné skály potažené barevnými lišejníky stojí za občasné zastavení.
 
lois
Infocentrum (bývalá hájovna)Sauly se nalézá cca 2 km od Chřibské.Za náměstím v Chřibské zabočit doprava po
silnici na Pravčickou bránu po cca 1km odbočit vpravo na odbočce na Kyjov po cca 1 km vlevo infocentrum.Poblíž
se nalézá Chřibský hrádek.Od infa vlevo k chatám na Tokání kvalitní cesta vhodná pro kola.
 
Andílek@Prazdroj
Musíme poděkovat za informace o poloze Sauly, díky nim jsme ji našli téměř bez zaváhání. Kousek od Sauly se
nachází pozůstatky Chřibského hrádku a poté jsme se vydali k penzionu Tokáň, který je od Sauly vzdálen 4 km,
až jsme zalitovali, že sebou nemáme kola. Silnice k penzionu je lepší jak na leckterých cyklistických
stezkách.
 
Honza
TZ Chřibská
Info prostě nenašel. Tak debilně umístěné prodejní místo málo kdy vidět. Když má člověk 20 km v pískovcích,
tak toho má dost. Proč nenapíšete Info Tokáň, tam je to prý blíž.
 
Filip a Martina
infocentrum je až za chřibskou v lese směrem na Doubici.je otevřené až od 1.května do té doby prodávají známku
v Krásné Lípě kde mají zavřeno v neděli.jinak tam není vůbec nic k viděníněkterá místa fakt nevím proč
mají turistické známky
 
Zirafka
Saula je v zime zavrena, TZ maji v infocentru NP Ceske Svycarsko v Krasne Lipe (znamkove misto 747).
 
Bob
Najít prodejní místo byla fuška. V okamžiku, kdy jsem už dávno rezignoval, jsem o něj skoro zakopl. Vězte
tedy, že : Bývalá hájovna Saula je zcela mimo Dolní Chřibskou. Půjdete - li na konec D.Ch. (Směrem k Děčínu)
na křivžovatce se dejte po asfaltce do prava a po 1.5 km je Saula. Za hájovnou po asfaltce do leva je za 2.5
km chata Na tokáni. I když je cesta po asfaltu, hlavně druhá část je pěkná. Za celou dobu jsme nikoho
nepotkali - možná náhoda. A mimo to celá cesta je téměř po rovině mimo krátkého úseku z D.Ch.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek